DE CENTRALE RugpijnNieren Pillen 1 Gemeenteraden Eén der sterkste Rechtszaken Ingezonden stukken Provinciaal nieuws RE AVOITERE M VAU EÈM VERKEERSAGEATJE» De heer Mulder vreesde, dat het raad later wel eens zou kunnen spijten idat De vrouw werd zoo verstandig, dat zij haar kwalen en pijnen niet alleen aan haar sekse meer wijt; zij werd er zich van bewust, dat de nieren de oorzaak kunnen zijn. In normalen staat kunnen deze teere organen den bloedstroom zui ver houden, maar op sommige tijden en bij het keeren der jaren kan hun taak te zwaar worden. Alleen gezon de nieren kunnen deze volbrengen; oij tragere werking blijven urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden achter en raakt het gestel in de war. Daarom kan iedere vrouw de hulp van Fosters' Rugpijn Nieren Pillen noodig hebben om de verzwakte nie ren te versterken en weer gezond te worden. Dit speciaal niermiddel wordt aanbevolen tegen rugpij"- m ine- en blaaskwalen, rheumatische pijnen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn, duizeligheid, een ver moeid. zenuwachtig en afgemat ge voel en andere verschijnselen van nic .-zwakte. B ij alle drogisten enz, 1.75 p. flacon pleiten zal voor herstel vah het Oude Raad huis. Waarom ook niet? Voor representatieve doel einden is het gebouw van jacob van Campen ongetwijfeld nog zeer geschikt. Als de Ko ningin het bewonen kan en er hoffeesten kan geven, dan mag men ook verwachten dat de Amsterdamsche Overheid het als zetel zai kunnen benutten. Terwijl het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt juist weer uitnemend geschikt is voor den bouw van een koninklijk verblijf. Wij vreezen dat er nog wel eenig water door den Amstel zal vloeien voor de Paleis- Raadhuis-kwestie op een bevredigende wijze geregeld is. EMERGO. Amsterdam, Maart '31. KOEDIJK. Vervolg Definitieve afsluiting; voor het ver keer van de 4e Zuiderlaan. B. en W. stelden voor de tijdelijke afslui ting voor het verkeer van de 4e Zuiderlaan definitief te verklaren en Ged. Staten om goedkeuring daarvan te verzoeken Alleen het zoogenaamd kleine verkeer (wandelaars, fietsen, e.d.) zou toegestaan blijven. De heer Smit vroeg of er nooit klachten zijn gekomen over de tijdelijke afsluiting, welke vraag door den voorzitter ont kennend werd beantwoord. De heer Commandeur zou liever wil len, dat aan het polderbestuur werd gevraagd de laan op te knappen, opdat zij weer in het verkeer kan worden opgenomen. Devoorzitter vond dit niet noodig Er zijn reeds zooveel wegen, dat aan dezen weg geen behoefte bestaat. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Uitzanding van eenige perceelen in de wijk St. Pancras. De voorzitter deelde mede, dat er van Termaat en Schot een verzoek was inge komen om het voormalige sportterrein (perc. C no. 293, groot 61 A. 40 c.A.) te mogen al- zanden. Belanghebbenden hadden zelf de noodige stappen gedaan bij den huurder eu deze bewilligde in het afstaan van de huur over 1931. zijnde een bedrag van 52. B. en W. hadden zich afgevraagd welke waarde de grond zou hebben, om op voor de gemeente zoo voordeelig mogelijke wijze een .overeenkomst te kunnen afsluiten. Het per ceel zal door de afzanding wel beter worden, maar B. en W. meenden, dat het zand toch ook nog wel waarde heeft Er kan toch zoo zonder meer geen vergunning tot 't afzandeti worden gegeven. Immers er moet toezicht zijn, opdat het werk geschiedt, zooals B. en W. het in het belang der gemeente wenschen en wie zal dat moeten betalen? Wegens deze en andere vragen, die zich voordeden, zouden B. en W. de beslissing op het verzoek aan den raad willen laten De vraag is of het belang van afzanding zoo groot kan worden geacht, dat verlof kan wor den gegeven het zand gratis weg te halen. Maar in elk geval meenden B. en W. dat zoo danige voorwaarden moeten worden gesteld, dat waarborgen ontstaan, dat het gemeente belang op geen enkele wijze geschaad wordt B. en W. zouden b.v. willen bepalen, dat men bij de afzanding 35 meter van den berm van den weg moet afblijven pn dat eenige vergoe ding moet worden gegeven voor het huoden van toezicht op de oplevering van den grond na de afzanding en bovendien (die betreft meer de perceele van v. d. Gracht en Ursem, die men ook wil afzanden) voor het der\^n van huur. De heer Groen zeide, dat men aan het terrein van Ursem reeds bezig is. Het voet balterrein had spr. vóór de raadsvergadering nog bezocht en hij was daarbij tot de overtui ging gekomen, dat het beter is, dat men dit niet gaat afzanden. Het is het eenige terrein ir. het bezit der gemeente, dat in de toekomst nog bestemd zou kunnen worden voor school- bouw of voor het stichten van een lokaal voor lichamelijke oefening. Na de afzanding zai het geen huur méér opbrengen en nergens anders dan voor bouwterrein geschikt blij ken. Een bezwaar is, dat het oostelijk deel er van behoort aan de Spoorwegen, en ais men dit niet afzandt, zal er een kuil ontstaan. Bovendien zal de langsloopende laan slechts 4 meter breed worden en na de afzanding aan eiken kant een diepte hebben van circa ender halven meter, wat wel gevaar oplevert. Men kan den weg volgens spr. niet laten bgg^11' om£'at c'aarin waterleidingbuizen De heei Commandeur bleek het eens te zirn rntt den heer Groen en beweerde nog, dat de strook van 35 meter b'-cedte larms den berm waardeloos zal zijn. den als dit perceel was verzand, juist omdat het ge schikt is voor schoolbouw e.d. Het zal er na het afzanden een chaos worden. De ge meente kan bij afzanding niets winnen, maar wel veel verliezen, reden waarom spr. zijn stem niet aan het voorstel zou kunnen geven. Wethouder W. V i s s e r gaf toe, dat het een groot bezwaar zal zijn, dat het achterste gedeelte aan de Spoorwegen behoort. B. en W. hadden den indruk gekregen, dat het gc- heele stuk zou worden afgezand en dat het vcetbalterrein dan alleen als een berg zou ove.rbl jven en daarom hadden zij wel ooren gehad voor het verzoek. Maar als dit on juist zou blijken, zullen B. en W. zich wel wachten een kuil te laten graven. De heer Hart dacht, dat misschien met de Spoorwegen wel een overeenkomst was te treffen, opdat men het geheelc terrein zou kunnen afzanden en er dus geen kuil zou ont staan. Maar spr. zou het terrein liever laten zooals het is, omdat het uitermate geschikt :s voor speelterrein en voor het houden \an feesten e.d. Door het afzanden zal geen voor deel ontstaan, want het overblijvende stux- zal ten zeerste in waarde verminderen. De v o o r z i t t e r erkende de geopperat bezwaren en onderstreepte het gezegde van wethouder Jb. Visser. B en W. trekken hun voorstel hierop in voor zoover het 't voormalig sportterrein be trof. De heer Hart informeerde hoe het eigen lijk gaat met het afzanden van de terreinen v. d. Gracht en Ursem. Het is van groot be lang, dat de bovensteek weer in het gat te recht komt en gebeurt dit ook? Een particu lier zal het zeker doen. maar het is hier een aannemerszaak en dan wordt het wel wat anders. De voorzitter zou voorwaarden wil len stellen, waarbij zal worden voldaan aan de opmerking De heer Jb. V i s s e r meende,dat die voorwaarde reeds bestond Men zal er wel aan voldoen, want de uitvoering is voor iedereen zichtbaar. Wethouder W. V i s s e r merkte op, dat Ursem het land in huur houdt, hij zal dus wel toezicht uitoefenen. Zijn land kan er slechts beter van worden. Wat den weg betreft, zei de voorzit- t e r, dat het Bannebestuur reeds toestem ming had gegeven, mits men dien weer op levert zooals het dien wenscht. Het afzanden van beide bedoelde terreinen werd hierop goedgekeurd. Wijziging begrootingen 193G en 1931. Eenige af- en overschrijvingen admi nistratieve maatregelen werden zonder stemming goedgekeurd. Vaststelling pensioengrondslagen. Het betrof hier een herziening van den pensioengrondslag van den gewezen veld wachter-bode (thans nog alleen bode) K Slooten in verband met een bemerking van Ged. Staten ten aanzien van de bedragen, genoten voor kleeding enz. Goedgekeurd. Vertegenwoordiging van de gemeente in polderbesturen. Devoorzitter herinnerde eraan, dat hij destijds is gemachtigd tot het uitbrengen van een stem ter verkiezing van bestuurs leden van het Ambacht van Westfrieslam: De wenschelijkheid is gebleken, dat deze machtiging worde uitgebreid ook tot den polder Daalmeer en voortaan niet alleen zal gelden voor verkiezingen, maar ook voor het bezoeken van vergaderingen. Deze machtiging werd z h. st. verleend Hierna sluiting der openbare vergadering Nederlandsche levensver zekeringsinstellingen is „De Centrale". Méér nog. Zij is tevens een der steunpilaren van de moderne arpeiders- beweging, waaraan zij elk jaar groote bedragen schenkt. Tot heden meer dan 365.000.—. Daarom, modern georganiseerde, is het Uw levensverzekering. RUNSTRAAT DEN HAAG aan diefstal met inbraak in gencemd hotel, in 1923 door zekeren A. gepleegd, is in hooger beroep door het gerechtshof te Den Haag veroordeeld tot een jaar voorwaardelijk. VOLSTORTING VAN AANDEELEN. Een rechterlijk vonnis. De Groningsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan inzake den cisch van den directeur van de N.V. Amerikaansche Hy potheekbank tegen notaris Sierks en 15 an deren tot volstorting van de aandeelen. Na mens de aandeelhouders die weigerachtig bleven hun aandeelen vol te storten, bestre den mr. Rademaker en mr. T. de Jong (de laatste voor de aandeelhouders die 157 50 moesten betalen) de ontvankelijkheid van den cisch der bank. terwijl mr. A. baron van Haersolte te Amsterdam voor de bank optrad.- De rechtbank stelde de bank in het gelijk en veroordeelde de aandeelhouders tot vol storting en tot betaling van de rente tot 5 pCt. van 1 Juli 1929 af tot den dag van be taling en tot betaling van de proceskosten. diefstallen verdacht. Verd. verdient de ma ximumstraf, die voor heling kan worden ge geven. De eisch luidde 4 jaar gevangenis straf. De uitspraak werd bepaald op 26 dezer. DIEFSTAL VAN AUTO'S. Voor de Haarlemsche rechtbank hebben gisteren terechtgestaan een 29-jarige en een 23-jarige arbeider te Hillegom en een 30-ja- rige grondwerker uit Rotterdam, beschuldigd van het wegnemen van twee auto's, althans liet stelen van benzine uit die auto's, in den nacht van 9 op 10 December. In Hillegom hadden zij een auto weggeno men, waarmee zij naar Wassenaar reden; daar namen zij een anderen auto weg. De eerste auto stond te Hillegom in de ge sloten garage van den eigenaar; de nacht waker ontdekte den diefstal. Een chauffeur te Wassenaar vond de auto 's morgens op den weg liggen; er was nie mand bij. Later had hij op den weg de drie verdachten zien loopen. Dezen ontkenden. Een andere auto, die denzelfden avond voor een huis bij de Haag .he Schouw was neergezet, is ook 's nachts door dieven weg genomen. Deze auto werd den volgenden ochtend door de Haarlemsche politic aange houden, terwijl de drie verdachten er in za ten. Een agent van politie te Hillegom ver klaarde, dat vóór de arrestatie van deze ver dachten herhaaldelijk te Hillegom auto's werden gestolen, die later op den weg wer den teruggevonden. Het O M. eischte voor ieder der verdach ten een gevangenisstraf van 12 maanden. ONEERLIJKE PROCURATIEHOUDER. De rechtbank te Rotterdam heeft den pro curatiehouder, die ten nadeele van de Mij voor Scheepscrediet een bedrag van 116.883 heeft verduisterd, veroordeeld tot ten gevangenisstraf van één jaar. EEN BRANDKAST GESTOLEN. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch hebben Donderdag terecht gestaan W. M. v. B., bankwerker, en A. H., granietwerker, verdacht dat zij op 18 Jan. j.1. te Eindhoven bij de Hema hebben weggenomen een brand kast met inhoud, en eenige kleinigheden, na zich door inklimming toegang tot het ge bouw te hebben verschaft. Verdachten b kenden. Ze waren bij de He ma aan de achterzijde door een raam bin nengeklommen. Na zich te goed gedaan te hebben aan bier, port en versnaperingen en in den winkel eenige dingen te hebben weg genomen, zagen ze toevallig een kleine brandkast staan en besloten die mee te ne men. Zij slaagden daarin, maar konden haar niet openkrijgen. Tot Maandagochtend bleef de brandkast buiten staan, onder zeildoek verborg haar in een schuurtje. Er was bij feur G. C. H. te Nijmegen, die er met gesto len geld voor werd betaald, de brandkast op een handwagen vervoerd naar de wo ning van den verdachte A. M. H. te Eindho ven. Hij wist alles van de inbraak. De werk man H. nam de brandkast in ontvangst en verborg haar in een schuurtje. Sr was bij H. nog een ander persoon, die Wim werd genoemd, en die op zich nam de brandkast te openen. Hij boorde er gaatjes in en ver wijderde de achterplaat. De buit werd in een mand gedaan en in de woning door H. ver deeld. In totaal was dat 2.658.33. Het heele bedrag van 2.658.33 werd door de recherche teruggevonden. Gevonden effecten en sieraden bleken van andere dief stallen afkomstig. Tegen beide verdachten eischte het O.M. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. Daarna heeft terecht gestaan de chauf feur G. C. H. uit Nijmegen, die de brand kast uit winstbejag vervoerde. Tegen hem eischte het O.M. wegens heling 10 maanden gevangenisstraf. Ook hier pleitte de verde diger clementie. Tenslotte heeft nog terecht gestaan de los se werkman A. M. H., 39 jaar, te Eindhoven, dien het O.M. den allergrootsten schuldige noemde. Deze verd. ontkende. Hij had met de zaak niets te maken gehad. Rechercheur v. d. Bosch deelde nog mede, dat in het kippenhok, waar de effecten en sieraden bewaard werden, ookeen von nis en dagvaarding ten name van verd. ge vonden- werden Het O.M .noemde het voor Eindhoven een zegen, dat verdachte achter slot en grendel zit. Hij heeft reeds verscheidene veroordee- lingen achter den rug, ook wegens groote dielstallen, en wordt van nog verschillende VERDUISTERING DOOR DIRECTEUR ZUIVELFABRIEK EN GRAAN- MAA1DERIJ. Eisch twee jaar gevangenisstraf Voor de rechtbank te Assen stond heden terecht J. de Lange, thans wonende te Rijs sen, voorheen directeur van de coöperatieve zuivelfabriek en graanmaalderij „De Goede Verwachting" te Peize (Dr.), verdacht, dat hij in het tijdvak Juli tot October geldbedra gen tot een totaal van 4920, toebehooren- de aan genoemde fabriek, zich wederrechte lijk heeft toegeëigend en ongeveer 7 Sept 1928 een geldbedrag, eveneens behoorende aan dezelfde fabriek, groot 3125, welk geld hij uit hoofde van zijn beroep onder zich had, zich eveneens wederrechtelijk heeft toegeëigend. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenisstra; POGING TOT DOODSLAG OP EEN AGENT. Bij relletjes te Rotterdam Gisteren heeft de Rotterdamsche rechtbank een zaak behandeld van een 28-jarigen los sen werkman, die in verzet was gekomen te gen een vonnis van de rechtbank. Bij verstek was verdachte veroordeeld tot een gevange nisstraf voor den tijd van negen maanden wegens poging tot doodslag op den agent van politie G. Piest Ter terechtzitting zei verdachte, dat de agent hem eerst met een gummistok had ge slagen. Eisch bevestiging van het gewezen von nis. Uitspraak op 26 Maart a.s. DE INBRAAK IN tHOTEL DES INDES. De gedetineerde A. J. de J-, vroeger machi nist in het Hotel des Indes te 's-Gravenhage, en door de rechtbank veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf wegens medeplichtigheid (Buiten verantwoordelijkheid van de Re 'dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt Mijnheer de Redacteur, Als inboorling van de Noordlaan te Ber gen werd mij toegezonden een nr. van uw blad, dd. 7 Maart 1.1., waarin onder Prov. Nieuws een mededeeling over Bergen: „De Noordlaan". Uw verslaggever dan heeft ,.een bewoner van de Noordlaan gesproken, die in verband met den chaos van den weg een allesbehal- e vriendelijke ontboezeming uitte aan het adres van het gemeentebestuur. Dit nu, mijnheer de redacteur, vond ik van dien bewoner zeer brutaal; het is wer kelijk heel ongepast zich boos te maken over den toestand van dien weg een toestand dien wel ieder die ter plaatse kwam een schandaal noemde maar ik herhaal, zich als bewoner daaraan dood te ergeren, dit komt niet te pas Uw verslaggever heeft blijkbaar de Noordlaan verleden week bezocht toen de „laan" zich door vorst in min of meer ver harden toestand bevond, de vriendelijke zon haar gouden stralen deed blinken, doch de god der winden niet bepaald zefier-achtige of zoele vlaagjes blies. En hij schrijft, dat wij moeten begrijpen, dat een verharde weg maar niet zoo uit den grond wordt ge stampt. Natuurlijk begrijpen wij dit al meenen wij juist, dat een verharde weg op den grontl moet worden gestampt. Het zal zeer goed gezien zijn van dien heer, wanneer hij binnen afzienbaren tijd, na dooi, na regen of liever tijdens regen zijn beer,en laat gaan over de met water en drab gevulde, soms diepe sporen, die zich in be vallige lijnen voortplanten langs de gehecle Noordlaan wanneer hij zich zachtkens laat deinen over den vochtigen, vetten opge- brachten boschgrond, hier en daar geflan keerd door hoopen puin en steen en wan neer hij dan 's avonds wanneer de laan stikdonker is, deze* handeling herhaalt, heen en terug, dan, eerst dan mijnheer de redacteur, zal uw schrijver begrijpen, dat de inboorlingen van de Noordlaan feitelijk... lammeren zijn, die bij slechts weer dag in dag uit suilend, glijdend, stuntelend, struike lend, vallend, mopperend, etvof vloekend op dezen viezen, vuil-vetten modder-boulevard hun woning trachten te bereiken. Het gemeentebestuur heeft medegedeeld, dat er verlichting zal komen; tot heden is zij niet verschenen en de duisternis daar maakt het ook door de beek ter linker zijde beslist gevaarlijk. Waarop deze ver lichting nu weer moet wachten, is mij een raadsel. Ik wensch: alle bewoners v. d. Noordlaan de vesten toe van een Buziau, deze zijn rood, geel en groen verlicht, zij zullen er profijt van heb ben; geen lijdzaamheid van ziel meer, want deze bezitten zij reeds lang. Ik ben heelemaal niet razend. Frag' nicht warum! Ncordlaan 22, Bergen. H. P. STUURMAN. na" alhier vergunning verleend tot het plaatsen van een benzinepomp met tank op het fabrieksterrein aan den Bergerweg. In 't afgeloopen jaar zijn van de 276 tot de scholen in deze gemeente toegelaten leer lingen voor 195 kinderen vaccinatiebewijzen ingeleverd, terwijl 81 kinderen niet tegen pokken bleken te zijn ingeënt. Door de bewoners van den Kogendijk en Oosterweg is aan den Raad een adres gericht, waarin er op wordt gewezen, dat het snelverkeer langs deze wegen steeds toe neemt en dat tengevolge van het aanvangen der werkzaamheden aan den Bergerweg te Alkmaar het verkeer waarschijnlijk gro tendeels langs bovengenoemde wegen zal plaats hebben. Mede in verband met het feit dat voor de z.g. gemeente-woningen al daar een speelplaats (zandbak) voor kinde ren is opengesteld, waarvan steeds een druk gebruik wordt gemaakt, verzoeken adres santen den Raad ten le de maximum-snel heid aldaar zoo laag mogelijk te stellen2e de aandacht van auto- en motorbestuurders te vestigen op het groote gevaar dat zich aldaar kan voordoen en ten 3e het verve- looze bordje, tegenover perceel no. 21, te vervangen door een beter en doeltreffender. Moderniseering Hotel Stroomer De vorige week lieten wij reeds uitkomen' hoe velen in Bergen en Bergen aan Zee voorbereidingen treffen om hun hotels en pensions voor de ontvangst van de zomer gasten geiled te maken. Men kan zich voor stellen. dat zij allesbehalve ingenomen wa ren met de plotseling opgetreden vorst, die in veel werkzaamheden een ongewilde stag natie bracht Desondanks gelukte het den heer J. Stroomer op de voorgenomen datum te doen plaats hebben. Hedenmiddag bleek alles tot in de puntjes verzorgd en mocht de heer Stroomer, naast tal van gelukwenschen van leveranciers en elders wonende vrienden, ook de gelukwen schen in ontvangst nemen van zijn plaats- genooten, die zich er oprecht over verheug den, dat het hotel Stroomer, dat reeds 12 jaren in handen van den heer W. Stroomer was geweest en zich in die jaren een uitste kende naam verwier, in handen van een lid der familie is gebleven. De Bergen aan Zeeënaren vormen een groote familie op zich zelf. Ondanks voorkomende onderlinge on- eenigheid kruipt ook bij hen, als het er op aankomt, het bloed waar het niet gaan kan en algemeen betreurde men het dan ook, dat de heer W. Stoomer om gezondheidsredenen genoodzaakt was het hotel, waaraan hij zoo'n belangrijke uitbreiding had gegeven, in andere handen over te doen Men verheugde zich er ten zeerste over toen men vernam, dat de heer J. Stroomer, een Bergen aan Zeeënaar van geboorte, de zaak had overge nomen en het voortaan, in samenwerking met zijn ouders, die bijna vanaf de stich ting van Bergen aan Zee het hotel „Prins Maurits" exploiteeren, zou leiden. Wij hebben het hotel, dat plaats biedt aan 60 gasten, eens in oogenschouw genomen en stonden verbaasd over de ruime opzet er van. De kamers zijn ruim, hygiënisch en gced gemeubileerd en voorzien van stroo- mend water, terwijl er op de gangen gele-, genheid bestaat om zich desgewenscht warm water te verschaffen De eetzaal is een ruime prettige lokaliteit, grenzende aan een gezellige in moderne kleu ren uitgevoerde conversatiezaalOok de voorzaak. het restaurant, is gezelliger ge maakt. Dezer dagen heeft de zaak vergun ning gekregen en hoewel de daarmede te maken voordeden niet opwegen tegen het verschuldigde vergunnigsrecht, was de eige naar daarmede toch ten zeerste ingenomen, omdat het thans niet meer behoeft voor te komen, dat gasten, die gewoon zijn voor den eten een borrel te gebruiken, zich daarvoor naar e enandere zaak begeven. Een blik in de kokskeuken, de koffiekeuken, de afwasch- en de spoelkeuken, schonk ons de overtuiging, dat ook het werkgedeelte in dit hotel over een uitstekende ruimte be schikt en perfect is ingericht. Wij twijfelen er dan ook niet aan of ook de heer J. Stroo mer zal zich in het gewenschte succes kun nen verheugen. BERüdN De datum van candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing is vastgesteld op Dinsdag 12 Mei a.s„ zoodat op dien dag tus- schen 9 uur voormiddags en 4 uur namid dags de inlevering der candidatenlijsten moet plaats hebben. De dag van stemming is door B. en W. Door 't gemeentebestuur is aan de N.V. bepaald op Woensdag 10 Juni a.s. Maatschappij tot Exploitatie van de Melk inrichting en Stoomzuivelfabriek „Wilhelmi- DE STREEK. De stijging van de koolprijzen heeft zie# mede tengevolge van den laten winter g* handhaafd. Te betreuren valt het, dat slechts een klein aantal tuinders hiervan kunne® profiteeren, daar de voorraad heel gmnJ> is. Naar schatting bedraagt deze in Streek nog enkele tientallen wagons. BOVENKARSPEL. In de veilingszaal van de vereenig115- „Westfriesland" heeft de heer F. Ch. Dix Heemstede een voordracht gehouden over teelt van zoogenaamd „bijgoed" in de bloe®' bollencultuur. j Hierbij werd vooral de aandacht op de teelt van leliën, waarvoor zich de Ki gronden heel goed leent. 473. Met vereende krachten werd de kist op het net gezet. Zet de kist goed in het midden, zeide het verkeersagentje, anders valt ze er nog uit. Zou het net het dragen kunnen, hei heeft nog nooit zulk een zwaren visch te dragen gehad, vroeg het matroosje. Ik denk het wel, zeide Keesie. 474. Ophalen, riep Keesie en de visscher draaide her en het net ging de hoogte in. Maar nauwelijks was boven water of het scheurde en gauwer dan ze was °PÉe aan "jo het net water of het scheurde en gauwe ging de kist weer de diepte in. Van schrik van zijn bankje, viel de vu isschef

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6