Agenda Vaderiandsche Bank Binnenland KATER Burgerlijke standen Kunsten en Wetenschappen STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht NEDERLANDSCHE JEUGDBOND VOod NATUURSTUDIE. WR Afd. Alkmaar. PHBS UITSLAG AANBESTEDING. Hechfssaken Maandag 16 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer 1. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. 8 uur café Renses te Stompetoren, verga dering van hen die zich interesseeren voor de votebalclub aldaar. Dinsdag 17 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Lijsbet" door het Selskip „Friso". 8 uur, uitvoering 't Ontluikende Roosje te Heiloo. Woensdag 18 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm)j boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: I. Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 2 uur, Victoria-Theater, kindervoorstel ling van De kleine cavalerist. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding '(rom., avonturen!; hoven 18 jaar. Donderdag 19 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur,-Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. KONING ALPHONSO TE LONDEN. De Spaansche koning Alphonso is te Lon den aangekomen om een bezoek te brengen aan zijn schoonmoeder prinses Beatrice, die herstellend is van haar ernstige ziekte. Bij zijn aankomst te Londen werd de koning dcor de leden van de Spaansche legatie en een aantal leden van de Spaansche kolonie te Londen op hartelijke wijze ontvangen. DE AARDVERSCHUIVINGEN IN SAVOYE. Thans ook aardverschuivingen in Guyenne. De toestand in het gebied van de aardver schuivingen in de Alpen van Savoye bij Chambéry is in den loop van gisteren weinig verbeterd. De omlaag schuivende aardmas- sa's zetten hun vernielend werk voort en op geen enkele wijze slaagt men er in den stroom in een andere richting te dirigee ren. Twee nieuwe gemeenten La Matte en Bacies en Prés de Foire moesten gisteren worden ontruimd omdat de bewoners ern stig gevaar liepen. Gelukkig is de snelheid van de omlaag schuivende aarde veel ver minderd, zoodat de reddingsbrigaden hun werk met grooter voorzichtigheid en met min der gehaastheid kunnen verrichten Ook in andere deelen van Frankrijk heeft de lang durige regenval aardverschuivingen veroof zaakt die aanzienlijke schade hebben aange richt. In de omgeving van Bordeaux moest het verkeer op sommige hoofdwegen worden stop gezet aangezien door aardverschuivin gen de wegen op verschillende plaatsen door aardmassa's waren versperd. Ook in deze streek worden verschillende huizen bedreigd. De groote straatweg van Montauban naar Morsao die verleden jaar bij de groote over stroomingen zulk een bekendheid verwierf is geheel door aardmassa's versperd. In de na bijheid van den straatweg stortten 2 huizen in doch gelukkig konden de bewoners zich nog tijdig in veiligheid brengen. EEN GEBOORTE IN EEN SNELTREIN. In den sneltreir van Silezië naar Ber- f'tjn is gisteren de prinses Hohenlohe- Oeringen bevallen van een zoon. Het Prinselijk echtpaar was naar Berlijn ver trokken omdat het er de voorkeur aan gaf, dat de bevalling ir Berlijn inplaats van in Silezië zou geschieden. Gezien den toestand van de prinses was echter zoowel een medicus als een verpleegster mee naar Berlijn gegaan. Onverwachts werd echter reeds in den trein hun hulp ingeroepen. Alles had een vlot verloop er zoowel moeder als kind bevonden zich bij aankomst te Berlijn in den bes ten welstand. VECHTPARTIJ TUSSCHEN NAZIS EN COMMUNISTEN. Zes gewonden; twaalf arrestaties. Na afloop van eenige nationaal-socialis tische vergaderingen in de wijk Buer en Horst te öelsenkirchen onstanaen vechtpar tijen met communisten, waarbij een commu nist een steek in den rug en een slag op het hoofd kreeg, waardoor hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen Te Horst moesten na afloop van de vechtpartij 6 nationaai- socialisten zich onder medische behandeling stellen. Een überfall-kommando herstelde de rust en arresteerde 12 personen. DE TRIBUNE EN DE OPENBARE LEESZALEN. Bij den gemeenteraad van Zaandam heeft het communistisch lid Bosmans een voorstel ingediend, waarbij de raad uitgenoodigd wordt, te verklaren, dat hij er prijs op stelt, dat de Tribune in de openbare leeszaal ter beschikking blijft. Op dit voorstel hebben B. en W. prae-ad- vies uitgebracht B. en W. zeggen hierin, dat zij op behoud vvan de Tribune in de openbare leeszaal op zichzelf geen prijs stellen, maar dat zij aan den anderen kant ook niet de wenschelijkheid erkennen, dat het blad uit de leeszaal zal worden verwijderd. Zij meenen, dat de open bare leeszaal gelegenheid moet bieden om van de uitingen van alle richtingen en stroo 5?.l.n6?1 de maatschappij kennis te nemen 1 zljn "et dus met de strekking van het voorstel van den heer Bosmans eens. doch adviseeren het om den vorm niet aan te nemen. Het beste oordeelen B. en W. het, dat Bos- mons zijn voorstel intrekt en de raad het prae-advies van B. en W. voor kennisgeving aanneemt, daarmede uitsprekend, dat de raad de opvatting van het college deelt. DE RAMP VAN DE NOORDPOOL IJM. 132. De reederij van de Noordpool IJm. 132 heeft een schrijven gezonden aan edn secre taris van de Visschers-Associatie van Fraser- burgh, waarin den autoriteiten en der bavol- king den hartelijkten dank wordt betuigd voor de bereidwilligheid en deelneming be toond in verband met het vergaan van den trawler, waarbij negen personen om het leven zijn gekomen. PRACTISCH CHRISTENDOM. Onder voorzitterschap van prof. Slote- maker de Bruine heeft de raad van de Neder- landsche kerken voor practisch Christendom vergaderd, waar onder meer besproken is de voorbereiding van de conferentie welke van wege den raad zal worden gehouden op 28 Mei a.s., welke conferentie ten doel heeft aan de Stockholmsche gedachte van samenwer king uiting te geven en waarbij de raad voor het eerst in het openbaar zal optreden. Daar het zulk een belangrijk vraagstuk geldt, moet de officieele vertegenwoordiging der kerken niet zwijgen en moet deze arbeid parallel loopen met dien van den Wereldbond van kerken. Minister Beelaerts zal het onder werp inleiden. TIENJARIG JUBILEUM VRIJWILLIG LANDSTORMCORPS LUCHT VAARTDIENST. Te 's-Gravenhage heeft het Vrijwillig Landstormcorps luchtvaartdienst zijn tienjarig bestaan gevierd met een reü nie, gevolgd door een feestmaaltijd. Be halve door den voorzitter van het jubi- leerende corps werd het woord gevoerd door minister Deckers, vice-admiraal Quant, luitenant-generaals van der Grinten en Borel, den veldprediker in aigemeenen dienst ds Jansen, den com mandant van het marinecorps luite- nant-generaa' Eringaard en den com mandant van het vrijwilligerscorps luchtwacht-, vaartuig- en motordienst, luitenant-generaal ten Broeke Hoekstra. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Zaterdagmorgen brak brand uit in de kapi- ta'e boerderij van den heer G. Buis te Blan kenham bij Blokzijl. Het vee kon grooten- deels gered worden. Vier kalveren kwamen in de vlammen om en eenige dieren liepen brandwonden op. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen met lucifers dooi kinderen. Zeven varkens verbrand. Gisteravond om ongeveer 7 uur brak brand uit in de woning van den landbouwer A. te Sommeren (N.-B.) Het huis brandde met stal en schuren ge heel af. Een gedeelte van het huisraad kon worden gered, terwijl een kindje met veel moeite uit het brandende huis kon worden gehaald. Van het vee verbrandden 7 var kens. Verzekering dekt de schade. Oorzaak van den brand is onbekend. Duiven verbrand. In den afgeloopen nacht brak brand uit op de zolderverdieping van perceel Albert Cuypstraat 137 te Amsterdam. Een oogenbllk sloegen de vlammen hoog het t ak uit waardoor de brand een ernstig aanzien kreeg. De brandweer wist den brand te beperken tot den zol der, die voornamelijk als werkplaats d'encte. Een aantal duiven, die daar ge huisvest waren, kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is ver in edelijk een defecten schoorsteen, waardoor stroo in brand geraakte. INBRAAK. De dief aangehouden. Toen Zondagavond een echtpaar omstreeks acht uur aan ae woning van de ouders der vrouw aan de Hoefkade te Den Haag aan belde, werd de deur geopend door een man, die vertelde, dat de familie niet thuis was, en dat hij oppaste. Eerst wekte dit geen arg waan, maar even later zag men den oppas ser met een geldkistje onder den arm het huis verlaten. Hij werd aangehouden en toen bleek het, dat hij in de woning had ingebroken. De aan gehoudene is de 58-jarige C. J. G., een be rucht inbreker, die reeds 26 jaar gevangenis straf achter den rug heeft. ZU1D-SCHARWOUDE (Februari) Geboren Pkier Nicolaas Stephanus, z. v. Johannes Bru-n en Vconika Ie^selaar Johanna Elisaleth, d. v. Simon Vader en Hek-na Groen. Nicolaas z v Theodorus van Kleef en Grietje Ptceker Stephanus Jacobus, z. v. Johannes Snijders en Aafje Bijwaard. Andieas, z. v. Johannes van Kleef en Maria Beemsterboer (geb. te Alk maar). Overleden: Cornelis Burchardus Ge- rardus Abbring—Slesker, 78 jaar, wed. v. Sientje Henning. Pietertje Nol. 60 jaar, echtg. v. Louris Bood. Cornelis Rutsen, 74 jaar, wed. v. Aagtje de Geus. Anna Weel, 1 jaar, d. v. Jac. Weel en Cornelia Zijp. Albertus Josephus van Straaten 87 jaar, wed. v. Catharine Bekker Marijtje Smit, 94 jaar, wed. v. Petrus Brügemann (overl. te Alkmaar). Pieter Bekker, 82 jaar, echtg. van Maria Bakker. Sjoukje de Jong, 43 jaar, echtg. van Tjitze Hoekstra. UITGEEST (Februari). Geboren: Nelly Oatrien. dochter van Huibert Koel en van Aagje Kaaij. Dirk, zoon van Cornelis Schenk en van Jannetje Greeuw. Ondertrouwd: Dirk Bergsma en Neeltje de Groot. Gehuwd Pieter van Vliet en Anna Muijs. Lucas Reijer van den Kommer en Anna Elisabeth Terjung. Overl ij den: Pieter Gtijnis. gehuwd met Dieuwertje P'anteijdt, oud 69 iaien. Jan Kabel, oud 77 jaar. CASTRICUM. (Februari). Geboren: Geertje, dochter van K. van Dalfzen en B. Sieveking, Abram Pieter. zoon van A. Kuperus en G. Hofstede. Florentius, zoon van F. Twisk en J. G. Scheerman. Overleden; Jacobus Woudt, oud 40 jaren, wonende te Amsterdam. DE KLEINE STEM. Dit kinderkoor gaat ook den weg der ope rette bewandelen J.l. Zaterdagavond gaf het in 't Gulden Vlies een opvoering van de operette in twee bedrijven „Goudmuntje" van M. A Brandts Binys Jr. De leider van „De Kleine Stem", de heer P. A. Blaauw, had niet slechts voor het in- studeeren der muziek te zorgen gehad, maar had ook de regie en de inrichting der toonee- len op zich genomen, zoodat hij wel wist wat hij te doen had. Costumes, enz. zagen er keu rig uit en het kon geen verwondering baren dat het talrijk auditorium met deze opvoering zeer was ingenomen. Wat den zang betreft slaagde het eerste bedrijf beter dan het twee de, veelal kon men in het tweede bedrijf de juiste toonhoogte niet machtig worden De hoofdpersonen waren: Goudmuiltje, Marie Wit; de Prins, Thom. de Munk. Elfen koningin, Oré Misereeuw; Heksenkoningin, Alie Kiewitt en voorts waren er Elfjes, Hek sen, Dwergen, Engelen. Mej. Tr. Jansen zorgde voor de klavierbegeleiding. Het programma, dat geopend werd met een Bondsliedje, door het kinderkoor gezon gen werd volledig gemaakt door de welwil lende medewerking van de Stösselluit-klasse van Joh. Brands. Het gebruik dat men van dit soort luit maakte was tweeledig, le deed het instrument dienst voor begeleiding, 2e. gebruikte men het als solo-instrument. Een zestal jonge dames waarvan er één ook zong deed verschillende stukjes hooren; de luit vervulde daarin een ondergeschikte rol, in de bekende Menuet uit „Don Juan" van Mozart was het instrument zelfstandig. De jeugdige bespeelsters konden er al aardig mee overweg, en zij die zong 't was een zuiver klinkende stem was dus al in staat haar zang zelf te begeleiden. Ook Brand's werk werd zeer geappreciëerd. A. K. ALEX FAASSEN. f In den ouderdom van 91 jaar is Zondag voormiddag te 's-Gravenhage overleden de bekende tooneelspeler Alex Faassen. Den 8sten Augustus 1839 werd hij geboren en in September 1856 ving Alex Faassen zijn tooneelloopbaan aan als Fransch acteur bij een Fransch gezelschap. Enkele jaren be reisde hij Frankrijk'en België waarna hij zich te Rotterdam vestigde. Gedurende 4U jaren heeft hij de Rotterdammers doen ge nieten van zijn kunstrijk spel. In 1913 kwam Faassen bij het Neder landsch Tooneel te Amsterdam. Niettegen staande het klimmen der jaren, werd de acti viteit van den populairen tooneelspeler er niet minder op en zag hij niet op tegen nieu we studie. Hij was reeds 83 jaar toen hij bij Cor Ruijs uitkwam in „Mijn tante uit Hou- fleus" en met Fabricius in den door dezen voor hem en zijn vrouw geschreven één-ader „Valse Champêtre", welk stuk hij ook speel de op zijn feestavond ter gelegenheid van zijn 85sten verjaardag. En toen hij 86 jaar oud was, speelde hij opnieuw, nu voor het laatst en vierde hij zijn triomfen met zijn „Diakenhuismannetje", onder directie vaa trits Tartaud. Tal van glansrollen heeft Faassen in zijn meer dan 70-jarigen tooneelloopbaan ver vuld. In den strengen winter van 1928/1929 werd de thans ontslapene ernstig ziek, maar dank zij zijn krachtig gestel knapte hij weer op. Evenwel de tijd deed zich gelden, maar hoewel hij zienderoogen zwakker werd, bleef hij steeds hupsch en opgewekt. Den laatsten tijd was hij eenigszins bedlegerig, en gister voormiddag omstreeks half twaalf heeft de hoog bejaarde kunstenaar het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, 601 tegen beurskoers In OBLIGATIEN behandeling dezef kwestie, die gelijk ge meld reeds in het openbaar in den Alk- maarschen gemeenteraad ter sprake kwam, bleek al spoedig, dat wij ongenoode en on welkome gasten waren. De voorzitter deelde ons voor den aanvang der vergadering mede, dat volgens een besluit .van de algemeene vergadering de pers niet op de vergaderin gen der N. V. zoude worden toegelaten. Aan dit besluit kon de voorzitter niets doen, zoo als hij opmerkte. Wij konden gaan. De voorzitter opende dus de vergadering zonder onze aanwezigheid en leidde boven vermeld agenda-punt in. Toen het woord was aan de vergadering, stelde een der aanwezigen voor, de pers op deze vergadering toe te laten, alvorens met de behandeling verder te gaan. De heer Thomsen: Er is een besluit van de algemeene vergadering, dat de pers niet wordt toegelaten. Daar kan ik niets aan doen. Een ander merkte op, dat hem van een der gelijk besluit niets bekend was en dat hij prijs stelde op een onpartijdig en behoorlijk ver slag, terwijl in een communiqué van het be stuur de ware toedracht der zaak niet tot haar recht komt. Spr. doet het voorstel, om de pers toe te laten. De voorzitter: Dit is niet aan de orde. Het is geen punt van de agenda. (Tumult.) Daar het voorstel niet aan de orde was, deed genoemd lid pertinent het voorstel, de pers toe te laten. Dit voorstel werd onder steund door meerderen. De voorzitter: Het kan niet in behandeling komen. Ik ga er niet verder op in. (Tumult.) Het lid: Het is toch algemeen gebruik' wat is er tegen, de pers toe te laten. (De voorzitter hamert.) Een ander lid: Nooit is een dergelijk be sluit gevallen. (Opnieuw gehamer.) Nadat nog een der aanwezigen opmerkte, dat de vergadering dan wel uiteen kon gaan en meerdere hier genomen voorstellen kon noemen, waar niet zoo sterk de hand aan was gehouden, vroeg de voorzitter, wie over het voorstel van het bestuur het woord ver langde. Daarmee was een einde gekomen aan het incident en begon de discussie over het be stuursvoorstel. Een verslag hiervan zullen wij niet geven, daar wij overtuigd zijn, dat onze lezers alleen prijs stellen op een door ons zelf gemaakt verslag. In verband met de publiciteitsschuwheid dezer organisatie zullen wij dus ook geen communiqué plaatsen, dat door het bestuur voor de couranten persklaar gemaakt is. met jaarl uitloting OVERGEPLAATST. De dienstplichtige sergeant A. J. Elte uit deze gemeente, behoorende tot het regiment grenadiers te 's-Gravenhage, is overge plaatst naar den motordienst te Haarlem. N.V. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. De pets wederom niet toegelaten. Zaterdagmiddag kwamen de aandeelhou ders van de N.V. Alkmaarsch Exportveiling in buitengewoon algemeene vergadering bij een, onder voorzittersschap van den heer A. F. Thomsen, de gedelegeerde van het ge meentebestuur van Alkmaar in het bestuur dezer N.V. De agenda vermeldde het bestuursvoorstel tot het bouwen van een nieuwe groentenloods en het eventueel verhoogen van het bestaande veillinggebouw, den verkoop van de oude loods en in verband hiermede het aangaan van een geldleening. De kosten van een en ander zullen onge veer 15000 bedragen, waarvan de N.V. in staat is 5000 uit hare kasmiddelen beschik baar te stellen. De gemeenteraad van Alk maar besloot Donderdag 12 dezer met op een na algemeene stemmen zich voor de betaling van de rente en aflossing van de door de N.V te sluiten geldleening van 10.000 garant te stellen, voor welk bedrag negentig tuinders, kooplieden en anderen zich tegenover de ge meente als achterborg hebben verbonden, ieder voor een bedrag van 100, terwijl een vereeniging van grossiers zich voor 1000 verbindt. Toen wij Zaterdagmiddag ter vergadering verschenen, om een verslag te maken van de NED. VER. VAN HUISVROUWEN AFD. ALKMAAR. Donderdagmiddag 12 Maart waren de le den van deze afdeeling uitgenoodigd door de firma Verkade, Zaandam, om samen te ko men in de groote zaal van de Harmonie, teneinde in een film het geheele bedrijf de revue te laten passeeren. Zéér velen hadden van deze uitnoodiging gebruik gemaakt en de zaal was dan ook geheel bezet, terwijl de achterhoede van de leden werd gevormd door de aanstaande huisvrouwen, de leerlin gen van de Huishoudschool, die na dezen leerzamen middag later ook in hun gezinnen zeker niet anders dan Verkade's artikelen zullen gaan gebruiken. De vertegenwoordiger van de firma Ver kade begon op een allerprettigste, overzich telijke wijze, het bedrijf schetsen, dat op 2 Mei 1886 was gesticht door den vader van de tegenwoordige directie, aanvankelijk met 18 man en met het doel, beter en goedkooper brood te kunnen leveren. Hij vertelde daar na van den gestadigen groei van het bedrijf, dat telkens nieuwe wegen insloeg en onder de bekwame leiding van de directie al heel spoedig een goeden naam kreeg. Altijd weer opnieuw was dan ook het hoofdstreven, dien naam hoog te houden en de behaalde resul taten bewijzen, dat zij daarin zeer zeker zijn geslaagd. Niet alleen, in cijfers kreeg men op de film de dagelijksche productie te zien, maar bijv. den omzet van het artikel be schuit, welke laatste opgestapeld een hoogte van de Mount Everest bereikten, zal wel niemand nu vergeten. En de allerbeste re clame voor een zaak is wel de wetenschap, dat honderdduizenden dagelijks het artikel gebruiken en prefereeren. De geheele inrich ting van de fabrieken was meer dan schitte rend, de techniek zou men zeggen had daar wel een hoogtepunt bereikt.en wat men voor de cvliëntéle wel als een héél belangrijken factor mag beschouwen, is de uiterst toege paste hygiëne die boven allen lof is verhe ven, en als men dan nog weet (want de ver tegenwoordiger lichtte telkens een gedeelte van de film toe, dat de samenwerking tus- schen directie en personeel heel prettig is en er met sportgelegenheid, bibliotheek en ge zellige recreatiezaal veel voor de laatsten wordt gedaan, dan kan het niet anders of een dergelijk hoog opgevat bedrijf met men- schen, die hun vak goed verstaan, moet bloeien. De werkelijke beroemdheid van de Verka de's plaatjes bleek op het doek uit de enor me correspondentie die hierover steeds wordt gevoerd en van de inderdaad prach tige albums passeerden de laatst uitgekome- nen bijna alle de revue. i J°L8l°v VeJSfhenen nog eens alle artike len, die Verkade maakt, op het doek en vormde het talrijke personeel met elkaar in een slot-apotheose. den naam: Verkade. Verkade s biskwie, geen beter dan die In de pauze werd aan iedere aanwezige thee met biscuits en chocolaadjes aangebo den, 2 nieuwe soorten: caroussel en san francisco en tot slot kreeg iedere behekste? een alleraardigst trommeltje waarin 11 soorten Vertnde's biscuits JeVpsH ware„ mede naar huis. waren, De president dankte de vertegenwoordi ger voor den alleraardigst™ middag waa - toe zeer zeker zijn prettige voordracht die kort en duidelijk was, wel heeft bijgédra- De firma Verkade heeft haar goeden naam ook bier gehandhaafd. naar waarnemingen, verricht in den mn™ van 16 Maart. 0rgen Medegedeeld door het Kon. Nederl m 1 Instituut te De Bildt Met' Hoogste barometerstand 765.7 te S Laagste barometerstand 742.9 te jhvik. ey*" Verwachting, geldig tot den avond O Maart: van 17 Matige Oostelijke tot Z. O. wind, licht half bewolkt, droog weer, om het vriesn.,?! des nachts, overdag iets zachter. P nt Men schrijft ons: Zaterdagavond hield de Nederlands^ Jeugdbond voor Natuurstudie afd. Alkmaar zijn jaarlijksche prop. avond in de Unie Ai' sprekers traden op Huub Kantra algemeln voorzitter, en de heer Jan P. Strijbos van Nederlands bekendste ornithologen nü opkomst was zoo overweldigend dat het kZ stuur zich genoodzaakt zag, je groote Jut te nemen. Er was ook zeer veel belangsHHnJ: van de zijde der ouderen, w.o de der R H.B S. de heer Massink Ir ScK"T bekend paddestoelkundige, verder vel* ui?' de Uloschool. 00 Na een gloedvolle propagandarede van algemeenen voorzitter, die er toch vooral m-T eens den nadruk oplegde, dat de N J N lm absoluut neutrale vereeniging is waan." alle jongens en meisjes, die iets voor de Na™ tuur voelen, lid behoorden te zijn, kwam hit woord aan den heer Stijbos, die óp de hem eigen geestige wijze, met behulp van schitt^ rende lantaarnplaatjes, een causerie hield IT naamd: „De Natuur in". Hierna sloot dl" voorzitter, dank brengend aan allen die er toe hadden meegewerkt om dezen avond m zoo'n uitstekende wijze te doen slagen- te vens de hoop uitsprekend, dat zij die nu'n™ tw".el staan, zich den V der volgende week als lid zullen opgeven bij jan te Win. kei, Metiusgracht 13, Alkmaar. De Nederlandsche Jeugdbond voor Na tuurstudie afd. Alkmaar, kan met trots op dezen uitstekend geslaagden prup-avond terugzien. Door den bouwkundige, den heer Joh. Kriller te Schoorl, is voor den heer D: de Jong te Alkmaar, aanbesteed de bouw van een boerderij met voorhuis aan de Noorder vaart (gem. Oterleek). Ingeschreven was al» volgt: P. Buis 26240; K. Bakker en P. Kiefl 25250; A. Crok 23874; A. Groot 23595; K. Verweel 22695; A. de Geus 21735; K. Westra 21100; Jc. Knegt 19875; D. Eriks 19530; Bouw- en aan nemersbedrijf te Beemster 18989. Begr(x> ting 19600. RECTIFICATIE. Door he- uitvallen van een correctie- regel was een alinea in de beschrijving van het 25-jarige bestaan van de N. V. Kleedingmagazijnen v/h. A. Spaander en Co. onvolledig geworden. Wij geven die daaiom alsnog volledig. De zin luid de als volgt: „De N. V. Kleedingmagazijnen v/h. A. Spaander en Co. groeide tot een zaak met 38 man personeel w.o. 2 coupeurs en 2f kleermakers". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6.33 uur licht op. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Theodorus z. v. Josephus van Sikkelerui en Maria van der Poel Geertruida Agatha Maria d. v. Petrus Rustenburg en Maria Beemster. Neeltje d. v. Theodorus van oei Wardt en Antje Velthuis. Johannes Dirk z v Antonie Winkelaar en Pietertje Ofienberg Lambertus Franciscus z. v. Johannes Soui mer en S. Dijkstra. OVERLEDENI Teunis Groot 74 jaar. Maartje de Liaan wed. Korstiaan den Hartog 79 jaar. Pie» Vriesman 85 jaar. Cornelis Petrus Rip'1' bug 93 jaar FRAUDULEUZE INVOER Voor het gerechtshof te Leeuwarden is_ handeld de zaak van een 49-jarigen me s- laar of hoedenmaker uit Groningen, die oo de rechtbank te Winschoten werd veroor®^ tot vier maanden gevangenisstraf ter z van het behulpzaam zijn bij het plegen frauduleuzen invoer van gedistilleerd met. Urker motorbotter, welken hij had terd voor een reis van Helgoland naar sterdam Toen het schip, van Helgoland mende, in den Vliestroom kwam, wem aangehouden en schip en diverse fusten ritus in beslag genomen. Den schipper hij verklaard, dat alles in orde was en Qa een document van den burgemeester Helgoland bezat. In werkelijkheid was cognossement van een Duitsche reede geen den schipper, die geen Duitscn ontging. De opzet was alcohol, die m land voor uitvoer gekocht was. zond accijns te betalen weer in Nederland te brengen. t ror. Na requisitoir van den rijksactvoc ing Romkes, waarin deze schuldige nj€tV vroeg, eischte de advocaat-generaal ging van het vonnis der Winschot ng>. bank en veroordeeling tot een jaar g nisstraf. Uitspraak 26 Maart. KANTONGERECHT TE AlKM'^' Mondelinge uitspraak 13 Maait N. K., C. K. te Zuidscharwoude, un. Noordscharwoude, W. G te Broe 2? gendijk, overtreding arbeidswet, ,^er i geen straf toegepast, de 3e en ac boete of 4 dagen hechtenis. - wa- J. N. v. B. te Alkmaar, o\ertr«o s penwet, 7 boete of 7 dagen/h - B. K., G. J. te Wildervaufr ove"*

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2