DE PAGODE Ilkiiirith Courmt. miert) drie en dertigste Jaargang. Maaniiajt 16 blaart. Radioprogramma STAD ENOMGEVING7 P'V0tD*meS en. Kinderkleeding m ILLKTON. Provinciaal nieuws Madame de Bellegarde voelde zich be paald verlicht. (Wordt vervolgd). $0. 63 1»01 Dinsdag 17 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V.R O.) 8—950 Gramofoonpi. 10.—10.15 Morgen wijding. 10.3012.Concert door het A.V.R.O.-kwintet o. 1. v. F. Lupgens. 12.15— 1 Gramofoonpi. 1—1.30 Concert. Holl. Strijkkwartet. 2.-4 Aansluitng Concert gebouw. Solisten L. Zimmermann en F. Hel- inann. 4.4.30 Piano-studiemuziek E. Veen en L- Schmidt. 4 305.Radio-kinderkoor- zang o 1. v. J. Hamel. 5.5.50 Gramotoon- platen. 5.506.1C Dr. H. A. Zwijnenberg: „De particuliere vrijwillge arbitrage in den veehandel''. 6.107.Concert. Kovacs La- jos met orkest. 7.—7.30 Eng. les. 7.45—8.— Gramofoonplaten. 8.8.30 Sem Dresden spreekt over Mozart. 8 309.Concert. Omroeporkest oneer leiding van Nico Treep. O Kuienkampf, viool. 9.9.30 Voordrach ten door mevr. A. v. d. Lugt Melsert—van i£es en C. v. d Lugt—Vlelsert 9.30—1010 Koorzang door de Wog-nummers. 10.— Vaz Dias 10.1010.50 Concert Omroep orkest onder leiding van N. Treep. 10.50— i2 Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. Uisluitend K. R. O.) g—9.15 Gramofoonplaten. 10.—11.30 Gra mofoonpi. 11 3012.Godsd. halfuurtje, rstoor Perquin. 12.2.Concert door het R.O.-orkest o. v. J. Gerritsen. 2.-3 Vrouwenuurtje 3.3.30 Knipcursus. 4. 6.Gramofoonpi. 6 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 6.30—6.45 Verbonds- kwartiertje. 6.457 15 Schriftverbeterings cursus. 7.15—8.Prof. Dr. A. P. H. A. Slijpen S. J.: „Appolonius van Tyana, een pseudo Christus te Rome". 8.—9.30 Lijdens meditatie door pastoor H A Bots. Met imi-, zik. medewerking. 9.309.40 Vaz Dias 9.40 11.10 Concert door het K R O. quintet o. 1. v P. Lustenhouwer. 11.1012.Gramo foonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestccncert. 2.15 Televisie. 2 25 Uitz. voor s» holen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Lezing. 6.35 Berich ten. 7.Orgelspel door G. Thalben Ball. 7 20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Orkestcon cert. 8.20 Lezing. Daarna vervolg concert 9.20 Berichten. 9 35 Berichten. 0.40 Lezing 10.St. Patricks Day-programma. Orgel, concert door militair orkest, koor enz. 11.20 12.20 Dansmuziek Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonpi 12.50 Gramofoonpi. 1.25 Gramo foonplaten. 6.50 Gramofoonpi. 8.20 Orkest concert Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten 9.35—10.35 Gramofoonplaten 10.35— 11.15 Gramofoonplaten 11.30 Gra mofoonpi. 12.251.50 Orkestconcert 4 20 5 20 Concert. Viool en piano. 7 20 Concert. Orkest en zang. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest- concert. 2.20— 4 20 Orkestconcert en zang. 4.20—4 50 Kinderuurtje. 7.207 30 Orkest concert. 7.309.10 „Eet Sölvbryllup". Blij spel in 3 bedrijven van E. Gad 9.259.45 Duetten. 9.45—10.30 Orkestconcert Brussel. 508-5 en 338.2 M. 508 5 M.; 5.20 Orkestconcert. 7.20 Gramofoonpi 7 50 Gramofoonpi. 8.20 Orkestconcert en cause rie. 338 2 M.: 5 20 Gramofoonplaten. 6.05 Kinderuurtje. 7 20 Gramofoonplaten 7.50 Gramofoonpi. 8.20 Orkestconcert en cause rie Zeesen, 1635 M. 5.40—11 20 Lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpi. 12.15—1 20 Be richten. 1.202.20 Gramofoonpi 2.20—3.50 Voordrachten. 3.50—4.50 Concert. 4.50 7.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 7.50 Hoorspel „Der Idiot", naar den roman van Dostojewski. 9.2010.Berichten en le zing, daarna tot 11.20 Operetteconcert van hulde hiervoor aan onze leden, zoowel werkende als belangstellende en vooral ook aan de Rijkspolitie, behoort hier dan zeker niet achterwege te blijven. De samenwerking was evenwel in de voor gaande jaren uitstekend en in deze verhou ding werd veel en nuttig werk gedaan. Het is evenwel gebleken, dat een geregeld en goed toezicht op het verkeer, vooral ook op de buitenwegen, immer noodzakelijk is. Er worden wel eens controleritten gemaakt waarbij geen overtredingen worden gecon stateerd, doch hierbij heeft men verschillende tactoren in het oog te houden. Het gedeelte van de provincie dat wordt bereden, het uur van den dag, de dag zelf, enz. zijn omstan digheden, die hierop veel invloed uitoefenen, in ieder geval, er is en blijft nog veel te doen op ons terrein en er zal altijd ook werk blij ven, omdat er steeds nieuwe weggebruikers bijkomen en goeden verdwijnen. Altijd zal men dus voor de belangrijke taak staan om het publiek op te voeden tot goede weggebruikers, d. w. z. dat zij op oe juiste manier zullen toepassen de wettelijke regels voor den weg. Het publiek begrijpt echter nog lang niet waarom het gaat, want een ieder heeft als het ware zijn plaats in het verkeer en men staat steeds in een nauw onderling verband. Men moet elkander be grijpen, elkander helpen en op een goede ma nier, dat is met welwillendheid samenwerken tot regeling van het verkeer op den weg. Dit geldt dus zoowel voor voetgangers, als voor de gebruikers van eenigerlei voertuig. De regeling van het verkeer is niet alleen politie taak, doch evenzeer heeft iedere weggebruiker hieraan mede te werken. En omdat wij dus nog lang niet gekomen zijn tot den gewenschten toestand, blijft er ook voor de Vrijwillige Verkeerspolitie in Noord-Holland een vruchtbaar arbeidsveld bestaan en is hierop belangrijk werk te ver richten. Wat de afdeeling Noord-Holland betreft, hierover kan het volgende worden vermeld: De belangstelling voor onzen arbeid is nog steeds stijgende, hetgeen wij zeker wel mogen concludeeren uit de toename van ons ledental, want niettegenstaande een aantal leden door verhuizing, overlijden of om an dere redenen moest bedanken, was de stand op 1 Januari 1931totaal 265 leden, tegen 252 op gelijken datum in 1930. Deze leden zijn te verdeelen in 194 werkende en 71 be langstellende, waaruit blijkt, dat juist de groote toename valt waar te nemen bij de werkende leden en nien dus blijkbaar h meeste gevoelt om daadwerkelijk aan onzen arbeid deel te nemen. Het aantal controle-ritten was in 1930 aanmerkelijk grooter dan in het vorige jaar en wel 362 tegen 317 in 1929. Dit zou nog grooter geweest kunnen zijn, doch de rijks- veldwacht heeft gelet op haar andere dien sten, niet altijd voldoende ambtenaren ter beschikking om vorenbedoelde ritten te hou den. De leden hebben over het algemeen gaarne voldaan aan hunne verplichtingen om 2 of 3 ritten te maken en velen zijn er, die zelfs meerdere ritten hebben gemaakt. Ook het rijden in het voor- en najaar is dit jaar belangrijk geweest en men heeft hier bij veel succes geoogst. De meerdere ritten hebben dus gelegen heid gegeven tot een ruimer en veelvuldiger toezicht en het resultaat hiervan is, dat de feiten waartegen de politie moest optreden in 1930 zijn geconstateerd tot een getal van: 997. Deze feiten gaven aanleiding tot het uit- deelen van 487 waarschuwingen en het op maken van 510 processen-verbaal. De groot ste oogst was hierbij vooral de wielrijder (rijdster). Aan deze weggebruikers werden gegeven 262 waarschuwingen en 268 proces sen-verbaal, hetgeen vooral te beschouwen is als het resultaat van het bijzonder toezicht dat de laatste maanden van het jaar is uit geoefend t.o. van de verlichting (ook de ver blindende rijwielverlichting had bijzondere aandacht) en de reflectoren. Hiernaast kun nen als bijzondere cijfers genoemd worden 84 waarschuwingen en 77 processen-verbaal toegepast tegen de bestuurders van vracht auto's, terwijl voor de bestuurders van luxe auto's deze getallen respectievelijk 79 en 92 zijn. Onder de vorengenoemde getallen zijn begrepen de 6 waarschuwingen en 10 pro cessen-verbaal die een gevolg waren van de 18, door de werkende leden ingediende rap porten. Twee dier rapporten gaven geen aan leiding tot politioneel ingrijpen. De volgende specificatie geeft een beeld van hetgeen in 1930 door de verkeerspolitie in onze provincie werd verricht. In de opvolgende maanden van het jaar werden respectievelijk gedaan: 11, 11, 28, 35, 41, 44, 43, 29, 29,38, 22 en 11 controleritten Hierbij werden gegeven: Waarschu- Processen- VRIJWILLIGE VERKEERSPOLITIE IN NOORD-HOLLAND. De Vrijwillige Verkeerspolitie in Noord Holland verzoekt ons, in het belang van vei lig verkeer, opname van haar jaarverslag over het afgeloopen jaar. In dit verslag schrijft de secretaris, cle heer C. C. Walraven: Onze arbeid in 1930 geeft alle reden tot groote voldoening, aangezien ook in dit jaar weder op duidelijke wijze is gebleken, dat er nog steeds werk voor ons is en dit werk met ijver en ambitie wordt verricht. Een woord e" ooi* w ingen verbaal: Wielrijders 262 268 Motorrijders 9 32 Veedrijvers 6 5 Voetgangers 0 2 Bestuurders v. handkarren 8 2 id. honden karren 5 5 id. paard en wagen 21 16 id. vrachtauto's 84 77 id. autobussen 7 11 id. luxe-auto's 79 92 Ing.zcnden rapporten van werkende leden 6 10 487 510 Door MARJORIE BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 2) Zij nam een ijdel besluit, maar hard nekkig, als zulke ijdele besluiten dik wijls zijn. Pak alles uit, zeide zij. Blijft Madame dan langer dan een paar dagen? protesteerde Marthe onte vreden. Ik denk dat ik een tijdje zal blijven. Mademe de Bellegarde ging naar het venster en ondervond een oogenblik van geiuk, te danken aan de schoonheid welke daar voor haar lag uitgespreid vóór haar, overal om haar heen, méér dan een uitzicht, een atmosfeer van lief lijkheid. Het kasteel Ruzè de Bellegarde stond op de hellingen welke de vallei van Amasse omzoomen waardoor Amasse vloeit om zich met de Loire te vereenigen, die naar Amboise stroomt; over 't water waren de gol vende wouden van Montrichard en Amboise met een perspectief van azuur-blauwe en zil veren luchent, hier en daar afgebroken door de^puntige torentjes van een kasteel of een Niets had zachter en aangenamer kun nen zijn dan de sierliike windingen der AMSTERDAM Nieuwendijk 225-229. UTRECHT Oude Gracht 151. Zooveel mogelijk is ook in dit jaar aan al die overtreders van de verkeersregelen een boekje uitgereikt van „De regels voor den weg" in de verwachting, dat zij hieruit zullen leeren wat zij bij een geordend verkeer vol gens de wetten en voorschriften hebben te doen en te laten. Mochten wij het vorig verslag uit een da ling van het toen opgemaakte aantal proces sen-verbaal de conclusie trekken dat de toe stand op de wegen gunstiger werd; de stij ging van thans is echter geen aanleiding voor ons om nu te zeggen dat wij in 1930 t.o. hier van weder zijn achteruit gegaan. Wel wordt het verkeer op de wegen steeds drukker en het is vooral de wielrijder die helaas veel werk geeft en er blijkbaar nog te zorgeloos tegenover staat. Algemeen beschouwt men deze weggebruikers als het groote gevaar, vooral bij het rijden in de duisternis. Ook wordt door de autorijders veel geklaagd over het gebruik (misbruik) van de rijwegen door wielrijders en dit zelfs van die wegen, waar langs uitstekende rijwielpaden zijn aange legd. Gelukkig is er echter 'n begin gemaakt om de rijwegen, die begrensd worden door rijwielpaden, voor die wielrijders te verbie den, doch niet overal is dit nog het geval en dit was voor onze vereeniging aanleiding om hiertegen op te treden voor een weggedeelte gelegen tusschen Bennebroek en Haarlem.1 Het bondsbestuur heeft zich op ons verzoek ter zake tot den Minister van Waterstaat gewend. Op de 6e algemeene vergadering werd o m. besloten tot de uitgifte van, z.g. Verkeers- boekjes aan de leerlingen boven de 10 jaar van alle lagere scholen en wel voor de va- cantie en dit plan zal dit jaar ten uitvoer worden gelegd. Door de heeren Lommen en Walraven werd verslag uitgebracht van de vergadering van het hoofdbestuur dit jaar op den 16en Mei te Groningen gehouden en waaraan een z.g. verkeersdag was verbonden. Het een en ander is een groot succes ge weest en onze Groninger zuster-vereeniging heeft toen laten zien met welk enthousiasme in die provincie wordt gewerkt. Ook door ons is wederom besloten te trachten een der- gelijken dag tot stand te brengen en wij ach ten zoo'n dag van bijzonder propagandisti sche waarde. Op de vergadering van het hoofdbestuur is mededeeling gedaan, dat voortaan slechts vereenigingen lid kunnen zijn wier statuten en reglementen koninklijk goedgekeurd zul len zijn. Ons bestuur heeft daarop besloten biervoor te zullen zorgen en dit zal spoedig tot stand komen. In verband met de wijziging in de samen stelling van het Bondsbestuur zal van iedere aangesloten vereeniging voortaan één verte genwoordiger deel uit maken van het hoofd bestuur en is voor Noordholland als zooda nig aangewezen de heer C. C. Walraven. Het bondsbestuur houdt tegenwoordig een maal per twee maanden eene vergadering en men heeft hierdoor een veel nauwere samen werking verkregen dan vroeger bestond. Op de Algemeene Vergadering te Haar lem werd o.m. voorzien in de bestuursvaca- ture van den heer Jhr. L. J. Mock en werd in de plaats van dezen gekozen de heer mr. W. J. H. Stam, ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Haarlem, te Aerden- hout, die deze benoeming heeft aanvaard. De aftredende bestuursleden, de heeren P. H. L. J. Lommen, burgemeester te Castri- cum en S. M. Middelhoff, burgemeester te Hoogkarspel, werden herkozen en bleven al- zoo voor het bestuur behouden. Ten slotte werd nog vastgesteld, dat ook dit jaar weder een groote propagandaplaat zal worden verspreid over alle gemeenten van deze provincie en dit geschiedt in samen werking met het bondsbestuur. De financieele toestand van de vereeniging over 1930 geeft reden tot tevredenheid; ook voor 1930 en 1931 zijn wij het subsidie van de provincie deelachtig gebleven. Evenzoo mogen wij ons verheugen over de blijvende belangstelling in ons werk van de verschillende autoriteiten en vooral ook over de zeer gewaardeerde medewerking van on zen adviseur, den heer E. Dozy, Districts commandant der Rijksveldwacht te Amster dam. Vele malen werden ook dit jaar door het secretariaat inlichtingen verstrekt aan leden en niet-leden over verkeersaangelegenheden of over het werk onzer vereeniging en viel ook hier toename van arbeid te bespeuren. Het tijdschrift „Het verkeer", het officiëe- le orgaan van onzen bond, verkrijgt ook meer en meer bekendheid. Ten slotte mogen wij niet onvermeld laten de verspreiding van den verkeerskalender 1931, die menigen goeden wenk bevat, die bij naleving zeer bevorderlijk is voor verhoo ging der verkeersveiligheid. Aan mej. D. Co- nijn te Alkmaar, die hiervoor 'n zeer artis tiek en toepasselijk schild ontwierp, komt zeker wel een woord van büzonderen dank en waardeering toe. In 1930 is goed en nuttig werk verricht, dat van vele zijden waardeering ondervindt. Laat ons 1931 beginnen met het voornemen om op den ingeslagen weg te blijven voort gaan en gezamenlijk te werken aan het doel der vrijwillige verkeersinspectiën, n.L: Het waken voor de naleving der wettelijk vast gestelde verkeers-voorschriften. Werkt daar om allen mede tot versterking van onzen bond, want voor een veilig verkeer is aller medewerking noodig. ondiepe blonde rivier door de bevallige groepen van hooge en neerhangende boomen alle mooi, elegant, als schilde rijen tegen do bieeke lucht, terwijl de breede riakte van het Kalme water wera verbroken door eilanden, zwaar van loof en bloeu en, die leken als over de rivier geslingerde guirlandes Madame d. Bellebarde hield van dit uitzicht, dat tegelijk lieflijk en edel was, en zij voelde een vage, stille troost haar teleurgesteld en ontgoocheld hart be roeren. Het was nog vroeg in den namiddag en het zonlicht lag over alles in een ne velige schittering; zelfs de schaduwen leken doortrokken van goud en de verder verwijderde boomen schenen zoo licht en ijl als waren zij o-gesiorpt in het zil ver-goud van den horizon. Ja, zeker kon men hier, zooal geen genot dan toch afwezigheid van smart vinden. Madame de Bellegarde verliet het kasteei; zij liep door de keurig nette turnen met de meetkunstige bloembed den en prieelen van blauw latwerk, wel ke haar echtgenoot behoorlijk had doen herstellen in den stijl der vijftiende eeuw, nam een steenen trapje op zij van dezen tuin. dat leidde naar een lang terras, bedekt door een kort gesnoeid gewelf van wingerd, ging dit door en kwam uit de open helling van den zacht glooienden heuvel, zoo haar eigen tuinen en pak vermijdende. De weg en de rivier lagen vlak daar onder, beide eenzaam, maar met de eenzaamheid van het sprookjesland. Op den oever van de rivier ontdekte zij een man, die noch hengelde noch tee- kende, maar ledig neerzat, met zijn rug naar den weg en blikte over deze mooie en lieflijke waterpartij. Madame de Bellegarde stond stil en keek naar dien man, zoo ver van haar af. zoo onbewust van haar tegenwoor digheid, maar het eenige andere men- schelijk wezen naast haar zelf in het verre verschiet. Er was iets edels in zijn houding, iets tegelijk peinzend en bevelend en, of schoon hij geheel onbewegelijk was, gaf hij zelfs op dien afstand, een indruk van sterke levenskracht. De dame was er zeker van dat zij hem niet kende hij moest een vreemdeling zijn, een toerist; er kwamen elk jaar meer vreemdelingen, meer toeristen, zelfs in deze patricische eenzaamheid. Zij was lichtelijk verheugd, stelde lichtelijk belang in deze onbewegelijke gestalte, ofschoon hij zoo ongelijk was aan die andere gestalte, die haar ge dachten en haar droomen vervulde. Hij was zonder hoed en donker; het allesomvattende goud verguldde zijn haar, zijn gedaante, maakte hem sche merig licht. Misschien was ook hij eenzaam, mis schien waren zijn overdenkingen droe vig en melancholiek als de hare; zij vervolgde haar wandeling door 't fijne boschje van lichte boomen, de weg en de HEILOO. Begrafenisvereeniging. De onderlinge begrafenisvereeniging „Hei- loo" hield Vrijdagavond ledenvergadering in het café Admiraal. De voorzitter, de heer P. Oud, zei in zijn openingswoord, dat de vereeniging intact is alles voor het uitvoeren van begrafenissen gereed is. Spr. wijdde woorden van waar deering aan het bestuurslid Driessen, die ons door den dood is ontvallen. Door een samen loop van omstandigheden konden wij aan hem niet de laatste eer bewijzen. Dat is jam mer, doch er is niets aan te doen. Daarna kwamen aan de orde de tarieven, die de leden en niet-leden per circulaire zijn bekend gemaakt. Voorgesteld werd in de le klasse (12 dragers en aanspreker) 40, lijk koets 30 en elke volgkoets 20. In de 2e klasse (8 dragers en aanspreker) 30 lijk koets 26, elke volgkoets 16, In de 3e klas se (8 dragers en aanspreker) 25, lijkkoets 20, elke volgkoets 12.50. Lijkauto (met 12 dragers en aanspreker) 60, elke volgauto 15. Lijkauto (met 8 dragers en aanspreker) 50, elke volgauto 10. Tegenover de op merking van vele leden, dat de tarieven veel te laag zijn (wat alleen mogelijk is doordat de vereeniging de kosten draagt) en welke opmerking het bestuur erkende, staat dat er vcordeelige tarieven moeten zijn om leden te kunnen winnen. Door den bode e.a. is opgemerkt, dat de kleine verhooging voor niet-leden te laag is. Het bestuur erkende die opmerking, doch merkte op, dat het huishoudelijk reglement met aller instemming is goedgekeurd. Er is niets tegen om de tarieven te wijzigen en die wijziging in het huishoudelijk reglement vast te leggen. Daarom stelde het bestuur voor om de tarieven voor niet-leden te ver- hoogen en wel in de 2e en 3e klasse met 25 procent en in de eerste klasse met 50 pCt. Na eenige discussie werden deze voorstellen aangenomen z.h(st. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de geldleening a 5 pCt. geplaatst is onder borg stelling van het bestuur, waarvoor alle leden aansprakelijk zijn. De nieuwe leden werden opmerkzaam ge maakt op de bepaling, dat zij die als leden bedanken, nog 5 jaar voor alle verbintenis rivier altijd onder zich en toen zij zich nu omkeerde om achteruit te zien, was die eenzame gestalte aan den oever uit het gezicht, en zij was wederom geheel alleen in het zomersche landschap en den zomerna middag. Op haar gemak wandelende naderde zij een w it huis achter een witten muur, dat lager «in de vallei gebouwd was, bijna aan den over van de rivier; dit huis had de fijne spitsen en ronde to rens van de Middeleeuwen, en een bel en een kruis, welke zich afteekenden tegen de flauwe helling van den heuvel er achter. Buiten den tuinmuur stonden ver scheidene populieren, welke lange scha duwen wierpen over de bloemen daar binnen, bloemen van den laten zomer, putina's die er stoffig uitzagen, gera niums, heliotroop en palmen met ver bazingwekkende schooven van was- bleeke klokken in het midden van de donkere bladeren. Het ijzeren hek stond open; madame d; Bellegarde trad binnen dit was het klooster van Saint Symphorien en een plaats zoo be scheiden en zoo eenzaam, dat zij was ont snapt aan de aandacht van allen, behalve een enkele, zooals madame Bellegarde en de vrouw die zij was komen opzoeken, miS6 Stal ling. Of liever de vrouw, welke zij hoopte te be zoeken, want zij was niet zeker of miss Stal ing nog een „pensionnatte" was in het kloos ter; zij hadden elkander sinds verscheidene weken niet geschreven en toen zij den tuin sen der vereeniging aansprakelijk zijn, als mede contributie verschuldigd zijn. Dit is in de statuten vastgelegd. Indien zulks niet het geval was, zou men weinig fundament heb ben waarop de vereeniging kon bouwen. De vergadering sprak den wensch uit, dat het bestuur zich zou laten gelden, wanneer het noodig was, welke toezegging volgde Daarop kwam aan de orde een voorstel om geen 65-jarigen een bestuursfunctie te la ten vervullen, omreden er een vacature is en men flinke krachten moet hebben om de jonge vereeniging in goede banen te leiden. Het voorstel werd goedgekeurd, op voor waarde, dat men die bestuursleden die den 65-jarigen leeftijd passeerden, niet uit dien hoofde aan den dijk zet. Bij het punt „bestuursverkiezing" (vac. D. Greeuw en nu vac Driessen) ontstond een drukke discussie. De secretaris meende, dat drie bestuursleden voldoende zijn, immers, hoe meer hoofden hoe meer zinnen. Tenslotte werd besloten in de vacatures te voorzien. Gekozen werden de heeren Th. Willemse en J. Schager. Bij de rondvraag werden vele interne za ken behandelt. De voorzitter constateerde in zijn sluitingswoord met groot genoegen, dat allen de jonge vereeniging een goed hart toe dragen. AKERSLOOT. Een jongmensch uit Heemskerk die alhier bij een caféhouder consumptie had gebruikt en niet in staat was dit te betalen en waar van de caféhouder gebruik maakte om zijn rijwiel in pand te houden zag zich genood zaakt om te voet zijn reis te vervolgen. Toen een andere bezoeker het café verliet merkte hij dat zijn rijwiel dat buiten stond was ver dwenen. Aangifte bij de politie volgde waar na het rijwiel bij de onwillige betaler te Heemskerk in beslag werd genomen. Zaterdagavond brak brand uit in een woonhuis door twee gezinnen bewoond door V. en P. op Klein Dorregeest, onder de ge meente Uitgeest, even over de grens dezer gemeente. De perceelen branden tot den grond toe af. Brandspuit was niet aanwe zig. De oorzaak van den brand onbekend. BERGEN. Een succes voor de Revue- en Ope- rettevereeniging. Het Zaterdagavond in „De Rustende Ja ger" tijdens de mi-carême, georganiseerde bal masqué, was een succes voor het be stuur van de Revue- en Operettevereeniging. De deelname was zoo groot (58 nummers w.o. vele groepen) dat ze, wilde de gezellig heid niet worden verstoord, niet grooter had mogen zijn. Er heerschte stemming en vol belangstel* ling werden de door de herauten aangekon digde nieuwe deelnemers, steeds weer door de vele toeschouwers, vriendelijk begroet en bewonderd. Af en toe een minder vriendschappelijke blik en korte gedachtenwisseling tusschen een ouderpaar, en hun naar hun oordeel wat te uitgelaten kroost, doch over het al gemeen een gezellige feestelijkheid, die be wees, dat men in Bergen een bal masqué weet te waardeeren. Onder de deelnemers waren er vele uit Alkmaar en elders en dit verhoogde juist de gezelligheid, omdat pretmaken vaak gemak kelijker is met onbekenden dan met hen die men dagelijks ontmoet en tegen wien men nu eenmaal vaak een schijn van gewichtig heid moet bewaren. De Jazzband werkte onvermoeid, in af- wiseling met het groote orgel, om de dans<- lust gaande te houden, aangemoedigd door een neger jazzband, een band uit de onder wereld en gesteund door een groep la bo- hemiënne, ('n groep zigeuners) die den ge- heelen avond onvermoeid was. De versiering der zaal legde er getuigenis van af, dat de leden van de Revue- en Operettevereeniging met liefde er aan hadden gewerkt. Precies 12 uur ging het licht uit en had het démasqué plaats. Oogenblikkelijk daar op werd mededeeling gedaan van de door de jury toegekende prijzen, waarvan de uit- deeling onder hoera's en instemming der aanwezigen plaats had. De voorzitter van de Revue- en Operette vereeniging, de heer v. Vliet, bracht de jury en de deelnemers dank en smaakte de voldoe ning, dat zijn uitnoodiging om deel te ne men aan een eventueel volgend door de ver eeniging te organiseeren bal masqué door de aanwezigen enthousiast werd begroet. De prijzen werden als volgt toegekend!: Mooiste Mooiste dame: le pr. Haremdame, mej. Witvliet, Alkmaar; 2e pr. Russ. dan- binnenkwam, die bezwangerd was met de eerste vage geuren van den herfst, voelde madame de Bellegarde een nieuwe droefheid een vrees, dat miss Stalling vertrokken kon zijn en misschien geen adres achtergela ten had. Een non was gezeten bij enkele iets verwelk te lelies; een strook linnen, ruim van naai werk, viel over haar grove jurk. Haar gelaat in de glanzend witte, gesteven banden van haar kap, was als de lelies, rein en kwijnend, haar rechterhand ging zorgvuldig op en neer met de naald. „O, zuster Clémentine", mompelde ma dame Bellagarde, komende over de zachte, groene vlakte, die geen gras was, maar een tapijt van kleine, geschoren plantjes. E>e nono stond op, met een aardig vertoon van blijde verrasing. Wij wisten niet dat u terug was. we hadden er geen vermoeden van! Ik kwam pas een paar uur geleden terug. Zij weifelde; hoe de vage drijfveer mt te leggen, die haar het gezelschap van miss Stalling deed zoeken? De namiddag was zoo heerlijk, glimltchte zij, en men voelt dat er niet zooveel heerlijke middagen meer zul len zijn. Dit jaar niet, zeide de non vroolijk. En toch kan er nog zoo menige mooie week ko men maar u kwam miss Stalling opzoe ken? Ik zal haar zeggen dat u er is. Ik ben blij dat zij nog hier is ik dacht dat zij misschien vertrokken was

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5