DAGBLAD VOOR ALKMAAR ÊN OMSTREKEN. Stoomerij en Vervelij TAPIJTREINIGING S.KKOH. Stoppage- en plixseerin- richting Gordt jnentrasmcherij. Ku la niseer inrichting mof- rrif). Onze naam zegt MJ alles. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- cr Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaliog voer Alkmaar 2.—, franco dooi het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1-25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. <i5 Directeur: C. KRAK. W«K\SDAC» 1§ >1AKT 11)31 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA 133e Jaargang. DU nnromei bestaat alt 2 bladen. ZÏJTDÏË ZICH MET 1 APRIL A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABGNNEEREN; ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. Uit het Den Haag, 17 Maart 1931 Slechts een paar uur is de Eerste Kamer heden bijeen geweest voor de voortzetting van de behandeling van de Rijksbegrooting 1931 en zij heeft de Begrooting van Justitie onder handen genomen. Een viertal sprekers hebben daarover het woord gevoerd. Eerste was prof. Kranen burg (v. d.), die in hoofdzaak een pleidooi hield voor een deugdelijke opleiding van juristen tot strafrechters. Hij kwam daarbij in het bijzonder op tegen den tegenzin, welke vele juristen tegen het strafrecht ge voelen, alsof dat van minder waarde zou zijn dan het civiele recht De heer Heerkens Thijssen (r.k.) drong aan op verschillende verbeteringen bij dr executie van gevangenisstraffen, o a. bete: voeding. Ook meende hij, dat men verkeeru handelt om bedrijvers van zededeiicten zwaar met gevangenis te straffen, waardoor zij veelal eer slechter dan beter worden. Psycho logenonderzoek en toezicht van reclassee- ringsinstellingen kunnen hen wellicht eerder tot behoorlijke leden der maatschappij ma ken De heer Mr. Mendels (s.d.ap.) heeft ver schillende onderwerpen behandeld In het bijzonder bestreed hij het denkbeeld orn godslastering strafbaar te stellen beleedi ging van de Voorzienigheid dient men even als beleediging van staatsinstellingen en nut tige vormen van het maatschappelijk leven welke zoo dikwijls plaats heeft, over zijn kant te laten gaan. In verband hiermede waarschuwde hij tegen de kneveling van de vrije gedachte, waarvan hij verschillende verschijnselen opnoemde Ook betuigde hij zijn instemming met het voornemen des ministers om het O M. bij de rechterlijke colleges te verplichten aan een afzonderlijke tafel, afgescheiden van de rech ters, te zitten Dat wil art. 275 van het Wetb van Strafrmaar de minister had het daar voor benoodigde geld 5000!) eerst thans kunnen vinden. Ook had de spreker enkele grieven tegen het optreden van het openbaar ministerie in enkele gevallen alsmede tegen de politie. Wanneer minister Donner daaroo antwoordt, komen wij er gevoeglijk op terug De heer Hermans (s d.a.p heeft een rede aangevangen over ons strafstelsel, doch zaï deze morgen voleindigen. De Tweede Kamer heeft zich heden weder met de wijziging der Octrooi wet bezig ge houden. De algemeene beschouwingen wer den geëindigd mei een paar replieken, die geen nieuws brachten en daarna kwam art 1 aan de orde, betreffende den duur van een octrooi. Mej. Katz (c.h.) stelde als amende ment voor dien duur niet op 15 doch op 18 jaar te bepalen, ingaande op den datum, waarop het octrooi wordt aangevraagd. De heer V. d Waerden (s.d.ap.) wilde dea aanvang van den beschermingstermijn voor een octrooi gesteld zien op den dag, waarop het octrooi wordt openbaar gemaakt en dien de in dien geest een amendement in. Beide amendementen vonden evenwel ern stige bestrijding, zoodat mej. Katz haar voorstel niet aan een stemming waagde en het introk. Daarop is het amendement-v. d Waerden verworpen. Mej. Katz verdedigde hierop een amend? ment om te voorkomen, dat vervallen octrooien herleven, doch ook dit werd verwor pen en wel met 56 tegen 12 stemmen, waar na het betreffende artikel vervolgens werd aangenomen met 45 tegen 25 stemmen en de geheele wet met 57 tegen 9 stemmen. Bij de hierop volgende behandeling van een conclusie op een adres klaagde de heer Ter Laan (s.d.a.p.) over een onbillijke be handeling door de Rijksverzekeringsbank Hij diende daarop twee moties in, een om de behandeling der conclusie te schorsen, de tweede om de regeering uit te noodigen wijzi ging te brengen in Hoofdstuk II der Onge vallenwet betreffende de organisatie der Rijksverzekeringsbank De eerste motie zai oo een nader te bepalen dag behandeld wor den, over de tweede zal Woensdag gestemd worden. De vergadering is daarop verdaagd ÜageH'ksch Overzicht DE EUROPEESCHE TARIEF- WAPENSTÏLSTANSCONFERENTIE. Mislukte pogingen van dr. Colijn. De onaangename verrassing van Engeland. Maandag is onder voorzitterschap van dr Colijn de derde zitting van de Europeescht. tariefwapenstilstandsconferentie te Genève begonnen. Deze conferentie, die slechts enkele dagen zal duren, had de belangstelling van niet minder dan 26 Europeesche regeeringen en had uitsluitend tot taak te beslissen over de uiteindelijke inwerkingtreding of de misluk king van de handelsovereenkomst van 24 Maart 1930, die o.m. de stabilisatie van de huidige Europeesche douanetarieven en een algemeen verbod van opzegging van de be staande Europeesche handelsverdragen in houdt. In zijn openingsrede deelde de heer Colijn mede, dat de handelsovereenkomst slechts door 12 staten was geratificeerd, zoodat men omtrent het verdere van de overeenkomst ernstig ongerust was. O.m. was de overeen komst niet geratificeerd door Duitschland, Oostenrijk en Spanje, welker afgevaardigden de redenen opgaven, waarom hun landen nog niet tot ratificatie waren overgegaan. Na aanleiding van deze weinig bevredi gende verklaringen zag de heer Colijn zich gedwongen om tot de vertegenwoordigers de- 12 staten, die de overeenkomst reeds hadden geratificeerd, de vraag te richten, of zij on derling bereid waren om zonder speciale voorwaarden de handelsovereenkomst direct in werking te doen treden. Alle 12 vertegenwoordigde staten ant woordden hierop ontkennend, waarbij echter Finland, Italië en Nederland uitdrukkelijk verklaarden, dat zij de totale inwerkingtre ding der overeenkomst afhankelijk stelden van de ratificatie ervan door Duitschland. De voorzitter, constateerde naar aanlei ding hiervan, dat geen enkele staat zich bereid had verklaard de overeenkomst on voorwaardelijk in werking te doen treden. Onder deze omstandigheden zal de over eenkomst automatisch op 1 April a.s. haat uitwerking en beteekenis verliezen, tenzij direct nog een noodoplossing kan worden ge vonden, waardoor de ernstige gevolgen van een mislukking der handelsovereenkomst op het cogenblik nog vermeden kunnen worden. De heer Colijn stelde daarom de conferen tie voor een modus te vinden, waardoor de overeenkomst op bepaalde voorwaarden als nog in werking zou kunnen treden. Hij gat een uiteenzetting van twee hem aan de hand gedane voorstellen, n.1. 1. de kwestie laten zooals zij is en een gunstiger oogenblik afwachten, waartegen de heer Colijn bezwaar had; 2. de conventie reeds thans van kracht te verklaren, onder voorwaarde, dat zij eerst in werking zal treden wanneer de noodige rati ficaties zijn ontvangen; 3. zijn eigen oplossing, n.1. deze, dat de conventie voorloopig in werking zal treden. Heeft daarna het noodige aantal staten gera tificeerd dan kan die inwerkingtreding defi nitief worden; zoo niet, dan worden de twaalf betrokken staten van hun verplichtin gen ontslagen. Ondertusschen verbinden alle state zich hun handelsverdragen niet op te zeggen. Dit bemiddelingsvoorstel van Colijn, dat slechts bedoeld was als een noodoplossing, werd door den Duitschen vertegenwoordiger dr. Posse afgewezen. De Duitsche gedelegeer de stelde voor, dat slechts gediscussieerd zou worden "over de inwerkingtreding der over eenkomst uiterlijk per 1 April a.s. onder voor waarde, dat bepaalde staten de overeenkomst zouden ratificeeren. Uit de verklaringen van den Franschen ge delegeerde had dr. Posse afgeleid, dat ook Frankrijk tot ratificatie zou overgaan. Door deze aanstaande ratificatie door Frankrijk en Duitschland zou de grootste hinderpaal voor de inwerkingtreding van de conventie zijn verdwenen. De Fransche gedelegeerde verklaarde zich hiermede oneens en sloot zich aan bij het be middelingsvoorstel van den voorzitter. De discussie over deze noodoplossing, die de eenige mogelijkheid is, om de conventie, die in groot gevaar verkeert, te redden, zou des middags verder worden voortgezet. Algemeen was men toen echter al van oor deel/dat de geheele conferentie mislukken zou. En gisteren is al heel spoedig gebleken, dat inderdaad de conferentie mislukt is. Toch heeft er nog een oogenblik een kansje be staan; dat de conventie gered zou worden, toen n.1. Colijn besprekingen had gehouden met de voornaamste gedelegeerden en hen voor zijn laatste reddingsplan had gewon nen. De verschillende moeilijkheden waren dus blijkbaar overwonnen, totdat Enge land kwam. De Engelsche regeering weiger de, aldus de N.R.C., nog langer eenige ver plichting harerzijds op zich te nemen, om de tegenwoordige Britsche handelspolitiek te handhaven, zoo lang Engeland niet althans redelijke uitzichten gekregen heeft, dat de zeven protectionistische landen, tot wie En geland het verzoek om tariefverlaging heeft gericht, inderdaad daaraan gevolg zullen geven. Hoe zeer men het begrijpen kan, dat Engeland zijn geduld heeft verloren, toch blijft het zeer te betreuren, dat Engeland daarvan blijk gegeven heeft juist op het oogenblik, nu na heel veel moeite eindelijk de spoedige inwerkingtreding van de handels conventie mogelijk scheen. Men kan ook betwijfelen of Engelands houding, om thans de handelsconventie ten val te brengen, inderdaad bevorderlijk is voor succes van de bilaterale onderhandelingen inzake de tariefverlagingen. De verktarin gen van de Duitsche en Fransche gedelegeer den hielden reeds waarschuwingen in, dat de dood van de handelsconventie de Engelsch Duitsche en Engelsch-Fransche onderhande lingen over tariefverlaging belangrijk zou den bemoeilijken. Intusschen, dood is de conventie officieel nog niet, maar practisch is zij ten doode op geschreven. De Engelsche regeeringsver- tegenwoordiger drong n.1. aan op aanneming van zijn voorstel. Dit voorstel werd onder dt 13 regeeringen, welke de overeenkomst heb ben geratificeerd, in stemming gebracht. Italië, Zwitserland en Spanje stemden tegen Noorwegen en Finland onthielden zich van stemming. De overige regeeringen namen het voorstel onder voorbehoud aan, hetgeen dus practisch gelijk staat met verwerping van het voorstel. Buifsnïand NA DEN OPSTAND IN SPANJE. Drie officieren ter dood veroor deeld. Volgens een uit betrouwbare bron afkom stig, doch nog niet officieel bevestigd bericht, heeft de krijgsraad uitspraak gedaan in het proces tegen de samenzweerders van Jaca en hen tot de volgende straffen veroordeeld; De kapiteins Sedilez en Solis, alsmede luitenant Gonzales werden ter dood veroordeeld Twee andere luitenants en een sergeant kre gen levenslange gevangenisstraf. Alle overige officieren en manschappen, die aan den opstand hadden deelgenomen, werden veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf met aftrek der preventieve hechte nis. Tegen twee kapiteins, die als verdedigers van den opstand zijn opgetreden, zullen dis ciplinaire maatregelen genomen worden. Het opmerkelijke van dit vonnis is dat ook kapitein Solis door den krijgsraad ter dood veroordeeld werd, hoewel het Openbaar Mi nisterie dit niet geëischt had. HET WERKLOOSHEIDSCIJFER IN ENGELAND. Een record. Reuter meldt uit Londen, dat het aantal werkloozen op 2 Maart het recordcijfer 2.691.737 bereikte, d.i. 57.163 meer dan de voorafgaande week, en 1.127.930 meer dan het vorig jaar. DF, CANADEESCHE REGEERING PROTESTEERT BIT DE AMERIKA ANSCHE. Over het beschieten en inbeslag nemen van Canadeesche schepen. De Canadeesche regeering heeft aan het staatsdepartement te Washington een nota doen overhandven, waarin wordt geprotes teerd tegen het beschieten en in beslagnemen van Canadeesche ochepen door de Ameri- kaansche kustwacht, zooals in Januari j.1. /oor de kust van New-Jersey met de rum- schoener „Josephine". Geprotesteerd wordt voorts tegen het doo- den van den gezagvoerder van den schoener „Strupper", kapitein William Cluett, die doof een boot van de Amerikaansche kust wacht was beschoten. Wanneer geen bevre digende toezeggingen worden verkregen, zullen diplomatieke stappen worden gedaan, evenals indertijd bij het geval van het tot zinken brengen van den Canadeeschen schoener „I am alone", welke kwestie thans hangende is in onderzoek bij een ingestelde commissie van arbitrage, welke procedure misschien zal leiden tot belangrijke wijzi gingen in de alcoholovereenkomst voor sche pen tnsschen Groot-Britannië en de Ver. Sta ten. COMMUNISTEN EN POLITIE IN ACTIE. Tijdens een communistische demonstratie voor het raadhuis te Nauen kwam het gister avond tot ernstige botsingen met de politie Daarbij werd de politiewachtmeester Chilla door een messteek in den hals en drie andere ambtenaren van politie door steenworpen zwaar gewond Hierop maakte de politie van de vuurwapens gebruik, waardoor 3 personen gewond werden. De politie arresteerde ver scheidene personen. Laat in den avond werd de politie opnieuw aangevallen, zoodat zij zich genoodzaakt zag met behulp van de.i gummistok de straten te ontruimen. DRIE KROATISCHE SAMEN ZWEERDERS GEARRESTEERD. Moed beraamd tegen Kroatischen emiffrantenleider. Sinds den moordaanslag op koning Za- goe van Albanië is de Weensche politie scherp op haar hoede, daar men haar verwe ten heeft den aanslag niet voorkomen te heb ben. Thans heeft zij drie samenzweerders ge arresteerd, vóórdat zij hun moordplannen konden uitvoeren. De politie had de laatste dagen mededee- lingen ontvangen uit Kroatische kringen, dat een aanslag werd beraamd tegen Gustav Percec, leider van de vroegere Kroatische rechtsche partij. Percec, een oud-Oostenrijksch-Hongaarsch officier, is twee jaar geleden uit Kroatië ge vlucht, daar hij op het punt stond, op poli tieke gronden te worden gearresteerd. Daar hij strijd voerde tegen de militaire dictatuur werd hij bij verstek ter dood veroordeeld Op zijn hoofd was een hooge prijs gezet Het schijnt, dat eenige mannen zijn uitgezon den om hem en zijn vriend dr. Pravelitsj en andere politieke vluchtelingen naar Joego slavië terug te brengen of anders te doo- den. Van de zijde van het Joegoslavisch ge zantschap is verklaard, dat er tusschen de gearresteerde en de Joegoslavische autoritei ten geen betrekkingen bestaan. De drie gevangen personen bleken in het bezit van valsche passen en van wape nen, tevens van een portret van Percec. De „Reichspost" beweert, dat men hier te doen heeft met zendelingen van de politie te Zagreb Het blad verlangt, dat de achter grond van deze geschiedenis zal worden on derzocht en haalt chauvinistische Servische bladen aan, waarin openlijk tot moord op de Kroatische leiders zou worden opgehitst. Het blad wijst erop, dat in Joegoslavië een uiterst scherp passenregime bestaat en vraagt hoe de drie mannen wel aan hun valsche passen zouden zijn gekomen en aan wapenen en het benoodigde geld. De Oostenrijksche regeering staat hier weer voor een moeilijke en pijnlijke geschie denis. Beweerd wordt, dat de Kroatische emigranten te Weenen o.a. in nauw contact staan met de Hongaarsche legitimisten. Overste Percec en dr. Tavelitsj gingen, na hun vlucht uit Joegoslavië en een kort verblijf te Weenen, naar Bulgarije, waar zij, aldus de „N Freie Presse", tezamen met de Macedoniërs betoogingen tegen het regime in Joegoslavië op touw zetten. Sinds hun te rugkeer te Weenen reisden zij herhaaldelijk naar Hongarije en Italië. Een andere groep emigranten staat onder leiding van leden van de vroegere Kroatische Boerenpartij, die in den zomer van *29 ook naar Weenen vluchtten. Beide groepen voe ren levendige propaganda tegen het huidige stelsel in Joego-Slavië en hebben ook den Volkenbond herhaaldelijk petities toegezon den. DE MOORD OP DEN COMMUNIST HENNING. Omtrent den moord op het Hamburgsche communistische Gemeenteraadslid Henning in een autobus op den dienst Zollnspieker Hamburg deelt een ooggetuige in het „Ham burger Fremdenblatt" o.a. mede, dat onge veer tien j>ersonen in de autobus zaten Op de achterbank zaten drie mannen, die in Fuenf- hausen waren ingestapt. Voor hen zat de communistische afgevaardigde Henning met zijn partijgenoot Chambley uit Altona, die van een politieke vergadering te Zollnspie ker kwamen. Cp het lange traject van An- nenhof naar Spadenland stonden de drie mannen achter in de autobus plotseling op en riepen den ch< uffeur toe: „Stoppen, of wij schieten". Op hetzelfde oogenblik knalden reeds de schoten. Henning werd getroffen en zakte bewusteloos in elkaar. Een naast hem zittende onderwijzeres kreeg drie of vijf ko gels in de beenen. Chambley, die zich op den grond wierp en zich hield alsof hij geraakt was, kreeg slechts 'n onbeteekenend schamp schot, terwijl een andere dame aan de hand werd gewond. De drie daders wisien in de algemeene consternatie uit de autobus te ko men en te ontvluchten. De gewonde vrouwen en eenige andere passagiers verlieten den wagen, die met de grootste snelheid naar de naastbijzijnde politiepost reed en daar het gebeurde mededeelde. De daders worden door de passagiers niet cuder dan twintig a vijf-en-twintig jaar geschat. Het was den chauffeur opgevallen, dat de jongelui niet zelf hun kaartje betaald hadden. Dit was ge schied door een bewoner van Ochsenwaerder, waar zij in de bus waren gekomen, die hen naar de halte had gebracht. Behalve Hen ning, die gedood werd, hebben vier inzitten den, w.o. twee vrouwen en een kind. meer of minder ernstige verwondingen opgeloopen. MOORDENAAR ONTSNAPT. Tot levenslangen dwangarbeid veroordeelde breekt uit de gevan genis van Evreux uit. Een 27-jarige man, die tot levenslangen dwangarbeid was veroordeeld wegens moord op zijn vrouw, heeft kans gezien uit te bre ken uit de gevangenis van Evreux, waarin hij was opgesloten in afwachting van zijn over brenging naar het He de Ré en zijn trans[*>rt naar Guyana. Hij had een gat weten te ma ken in het hout van de deur zijner cel, had de knip aldus ku inen terugschuiven, had toen een tweede deur geopend die uitkwam op een muur, dien hij schrijlings een eind had ge volgd. Vervolgens was hij op de luchtplaats gekomen, vanwaar hij een ringmuur van zes meter moest „nemen". Hij deed dit met be hulp van een touw met knoopen dat men aan den muur vond hangen na de ontdekking van hun vlucht, waarbij hij hulp van buiten moet hebben gehad. FRANC1S ELLIS SLACHTOFFER VAN STUDENTENGRAP. Een brief van drie studenten aan Francis' moeder. Men herinnert zich het raadselachtige ge val van den 19-jarigen student Francis EUis, die den 23en Februari zwaar gebonden en gekneveld dood op zijn kamer te Cambridge werd gevonden. Allerlei gissingen werden gemaakt betreffende de toedracht der trage die. De politie veronderstelde zelfmoord, de moeder van den iongen verwierp deze verou- van derstelling, omdat ze uit het gedrag van den jongen vóór zijn dood niet kon worden afge leid. De bekende deskundige dr. Bernard Spilsbury uitte voor de lijkschouwingsjurv dé veronderstelling dat Francis EUis zich aan een goocheltoer had gewaagd en daarbij was omgerold en in een kussen gestikt. Nie mand echter kon deze oplossing van het raadselachtige geval voldoen; daarvoor was het te vreemd. Thans weet het Hbld. mede te deelen, dat mevrouw Ellis kort na de lijkschouwing een brief met een „bekentenis" heeft ontvangen. Deze brief, die klaarblijklijk met een ver draaide hand is geschreven en niet werd on derteekend, werd te Cambridge door een zon derling uitziend man overhandigd aan een familielid van mevrouw Ellis. Hij behelst dat drie studenten Ellis hadden gewaar schuwd, dat hij niet den spot moest drijven met het spel en sport, doch dat hij deze waarschuwing in den wind sloeg. Zij hadden hem daarom gebonden en hem medegedeeld, dat hij in deze positie zou worden gelaten tot de „gyp" (de bediende der universiteit) hera 's morgens zou vinden. De prop, Francis 'tl den mond geduwd, moest voorkomen dat hij hulp zou roepen. De schrijvers geven uiting aan hun groot leedwezen over wat is ge schied en verklaren dat zij hun namen niet bekend kunnen maken daar zij anders hun leven zouden verwoesten. Zij wenschten echter om der wille van hun geweten, mevrouw EUis de waarheid bekend te maken. Mevrouw Ellis heeft den brief aan Scot- land Yard doorgezonden, dat thans een on derzoek instelt. In studentenkringen te Cam bridge is men geneigd, den inhoud van den brief als juist te beschouwen. DE MOORD IN DE AUTO. Het Duitsche geval-Rouse» Gisteren begon voor de rechtbank te Re gensburg een moordproces, dat bekend staat als de zaak-Tetzner en levendig herinnert aan een soortgelijke misdaad in Engeland, waar onlangs de dader Rouse is opgehan gen. Zooals het Hld. herinnert, hebben beide mannen er is ongeveer een jaar tijdsver schil tusschen beide daden een onbekende in een auto verbrand om het lijk voor het hunne te doen doorgaan. Bij Tetzaer ging het om een hooge verzekeringssom, die zijn vrouw zou verkrijgen. Kurt Tetzner is een man van 26 jaar, wiens zaken (hij was werkzaam in Saksen) niet al te goed gingen. In Oct. '29 liet hij zich bij vier maatschappijen voor 145.000 M. verzekeren tegen een ongeluk met doode- lijken afloop. Op 12 Nov. zocht hij per ad vertentie een jongmensch als reisgenoot. On der de sollicitanten koos hij een jongen man uit, die het meest op hem geleek. De geluk kige sollicitant vond het zaakje echter wat verdacht, zoodat er verder van de verbinte nis niets wam. Op 21 Nov. reed Tetzner met zijn Opel van Leipzig naar Beieren. Ondet- weg nam hij een arbeider, Alois Ortner, op diens verzoek in zijn wagen mee. Nabij Neu renberg hield Tetzner stil, onder voorwend sel van een defect aan de auto en verzocht hij zijn passagier onder den wagen te krui pen, waarna hij hem met een zwaar voorwerp trachtte dood te slaan. Het gelukte Ortner echter te ontkomen. Tetzner reeds naar Leipzig terug en ver telde zijn vrouw de mislukking van het plan Enkele dagen later, toen hij er weer op uit trok, moet zijn vrouw hem wat peper hebben meegegeven om een tweeden aanslag beter te doen slagen. Op 26 Nov. nam hij des nachts in de nabij heid van Bayreuth weer een arbeider in zijn wagen. Tegen den morgen hield hij stil bij een dorp, z.g. om benzine in te nemen. Hij liet zijn passagier in de auto, begoot den wagen met benzine en stak hem van achteren in brand. De arbeider kon niet meer uit de auto komen en verbrandde. Het lijk was onher kenbaar; 's mans identiteit kon tot dusver niet worden vastgesteld. De moordenaar vluchtte naar Frankrijk, waarvoor hij zich van te voren pas en visum had verschaft, doch werd op 5 Dec. te Straasburg gearresteerd Hij had n.1. van daaruit met zijn vrouw getelefoneerd en dit gesprek werd door de recherche, die mevrouw Tetzner reeds in het oog hield, afgeluisterd.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1