Aqzada Vaderlandsche Bank 4 WMEENTE ALKMAAR I93i Qeen wo/. Kerk en School koers van uitgifte 98 °|0 Tijdschriften HERMANN MULLER'S TOESTAND ERNSTIG. KONING OUSTAAF BH HET TENNISSPELEN GEWOND. Door Cilly Aussem. HET GEVAARLIJKE BEROEP. M.KATER voor Belaste Waarden, 's Gravenhage STAD EN OMGEVING._ De inschrijving op bovengenoemde uitgifte is te Alkmaar open gesteld op Dinsdag 24 Maart 1931 (van 9 tot 4 uur) bij de firma DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar Radiografisch weerbericht jïïanf' Peel 11UiiSave van N.V. Woensdag 18 Maart. 2.30 en 7.30 uur, Rustende Jager te Hei- Too. demonstratie producten Sunlight-zee^fa- brieken 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Verkocht geluk (rom 2 De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 2 uur, Victoria-Fheater, kindervoorstel ling van De kleine cavalerist. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijding (rom., avonturen); boven 18 jaar. Biljartséances van de wereld-kamipoene mej. Schrier, in café Royal, aan het Schar- l°o- f Donderdag 19 Maart. 2.30 en 7.30 uur, demonstratie Sunlight- producten te West-Graftdijk. 7.30 uur, Cinema Americain: The Show- boat (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1 Verkocht geluk (rom.), 2. De race met den dood (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Bevrijdmg (rom., avonturen); boven 18 jaar. ^oor v/yfee/f/ Een das verwent Uw hals. Neem Wybert Het beste afweermiddel tegen verkoudheid en besmetting. Eerst bekende Tetzner, doch beweerde later, dat de arbeider onder zijn wagen was gekomen en in zijn armen was gestorven; eerst daarna had hij het lijk in zijn auto verbrand. Volgens de akte van beschuldiging was mevrouw Tetzner in het plan van haar man ingewijd; eerst had zij zich ertegen verzet, maar later had zij haar medewerking toege- zegd. Zoodra zij van het auto-ongeluk had ge hoord, had zij telegrafisch de vier maat schappijen op de hoogte gebracht van den dood van haar man. Zij liet het lijk van den arbeider naar Leipzig brengen en het daar als dat van haar man begraven. Mevrouw Tetzner heeft een en ander na haar arrestatie toegegeven, doch daaraan toegevoegd geheel onder hypnotischen in vloed van haar man te hebben gehandeld. In het geheel zijn 21 getuigen gedagvaard benevens vijf deskundigen. Maandagmiddag heeft de president van de rechtbank met de twee verdedigers een be zoek gebracht aan de plaats van de misdaad om den toestand van de omgeving eens in oogenschouw te nemen. Reeds enkele uren na het vinden van de uitgebrande auto en het half verkoolde lijk, is de politie tot de overtuiging gekomen, dat men hier te deen had niet met een ongeluk maar met een misdaad. Zij kwam tot die overtuiging door het vinden op korten ai- stand in het veld, van een benzinekan, waar in nog enkele druppels benzine waren. Tetz ner had dus zich zelf verraden. De behandeling van het proces is gister morgen onder buitengewone belangstelling van het publiek begonnen. AMERIKA GAAT STUDIE MAKEN VAN DE EUROPEESCHE WERK LOOSHEID. Uit Washington wordt gemeld, dat presi dent Hoover den voormaligen redacteur van de „World", John Leary, opdracht heeft ge geven tot het samenstellen van een studie over de Europeesche werkloosheid en haar bestrijding. Leary zal zich tot dit doel naar Engeland en Zwitserland begeven en spe ciaal geruimen tijd in Duitschland doorbren gen. NIEUWE ZW1TSERSCHE MUNTWET AANGENOMEN. De Zwitsersche nationale raad heeft met ^lgemeene stemmen de nieuwe muntwet goedgekeurd, waarvan de voornaamste be paling is, de overgang naar den gouden standaard. De Zwitsersche munteenheid is de franc met een goudwaarde van 9/31 ste gram fijn goud. AANVAL VAN SENATOR BORAH. Op de invoerbeperking van olie in de Ver. Staten. Senator. Borah, voorzitter van de senaats commissie voor buitenlandsche zaken, heeft naar uit Washington wordt gemeld, een scherpen aanval gedaan op de voorgestelde maatregelen tot beperking van den olie-invoer in Amerika. Hij verklaarde, dat dergelijke maatregelen een verkrachting zouden betee- kenen van de bestaande anti-trust wetge ving. HEVIGE STORM OP DE ZWARTE ZEE. Scneuen in gevaar Uit Sebastopol wordt gemeld, dat boven de Zwarte Zee een hevige storm woedt. Giste ren werd een windsterkte van 11 gemeten. Verscheidene schepen werden van hun ankers geslagen en drijven in volle zee rond Drie schepen bevonden zich in zinkenden toestand en men vreest vooi he* lot van passagiers en bemanning, aangezien de storm redding on mogelijk maakt. Nadat gisterochtend de toestand van den sud-Rijkskanselier Hermann Müller iets beter was geworden, werd hij in den loop van den dag minder gunstig. In- verband met de optredende hartzwakte bestaat er alle reden tot bezorgdheid. Koning Gustaaf van Zweden, die zich thans te Monte Carlo bevindt, werd naai gemeld wordt, Maandag bij het tennisspelen licht gekwetst. Koning Gustaaf speelde een paitij tegen de Duitsche tenniskampioene Cilly Aussem. Op een gegeven moment trof hem een harde bal tegen een der oogen, ten gevolge waarvan zijn bril versplinterd werd. De koning viel tegen den grond, doch her stelde zich een oogenblik later. Het oog zeli bleef ongedeerd, doch zijn gelaat werd door de glassplinters verwond. Circus-artisten gewond. Twee berichten in hetzelfde nummer van een Fransche krant: In een circus is door het slecht werken van een parachute een 29-jarig artist uit den nok van het circus in het net gevallen. Hij werd met een dijbeenfractuur naar het ziekenhuis gebracht. In een ander circus brak de kabel waaraan een luchttrapeze op 4 of 5 M. hoogte was vastgemaakt. Twee 20-jarige Duitsche meis jes,, die aan de trapeze haar kunsten ver toonden, stortten omlaag en werden gewond opgenomen. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht, waar haar toestand niet ernstig werd geacht. alkmaab M IENT2« 60/ tegen beurskoers i /n OBLIGATIEN met jaarl uitloting 4% LEENING ALKMAAR. 1.194.000 a 98. De inschrijving op 1,194,000 nominaal 4% obligatiën ten laste der gemeente Alk maar (deel uitmakend van een bedrag van ƒ1,694,300, waarvan bereids ƒ500.900 tot den koers van 97 5/8 is geplaatst) wordt opengesteld op 24 Maart te Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage ten kantore van d: Ned. Indische Escompto Mij. en te Alkmaar ten kantore van de firma De Lange De Moraaz tot den koers van 98 De betaling moet plaats hebben op 10 April. De leeriing is aflosbaar in ten hoogste 40 jaren. De eerste aflossing zal plaats hebben op 1 Maart 1932. Vervroegde geheele of ge- deetteliik» aflossing is voorbehouden. DE RAMP VAN DE „VIKING". 25 dooden. Het aantal dooden tengevolge van de ont ploffing aan boord van liet stoomschip „Vi king" bedraagt, naar gemeld wordt, 25. On der hen bevinden zich drie Amerikaansche filmoperateurs. 39 vermisten. Volgens de laatste berichten uit St Johns waren tot gistermiddag 123 overlevenden van het ontploffingsongeluk op het expeditie stoomschip „Viking" op het eiland Horse aangekomen. Aan coord bevonden zich vol gens de scheepsleiding 162 personen. Onder de vermisten bevindt zich ook de filmregis seur Frissell. De geredden op Horse Island. Naar de Associated Press uit St Johns meldt heeft de regeering van New Found land een bericht van het draadlooze station op Horse Island ontvangen, volgens hetwelk de overlevenden van de catastrophe met de „Viking" door de bewoners van het eiland zijn ondergebracht. Vele geredden zijn ge wond of tengevolge van de ontberingen van den afgeloopen nacht ziek. Kapt. Kean heeft verteld, dat hij zich op de commandobrug bevond toen zich plotse ling een geweldige ontploffing op het ach tergedeelte van het schip voordeed. Hij zelf werd op het pakijs geslingerd en ernstig gewond Kean gelooft dat de mannen, die zich op de voorsteven van het schip bevonden, onge deerd zijn gebleven en zich op de ijsschotsen hebben weten te redden. Hij had den indruk dat de achtersteven van het schip in stukken werd gereten. In de duisternis zag men roer- looze gestalten op het ijs liggen en van alle zijden klonk hulpgeroep Tengevolge van den brand, die op de ontph ffing volgde, konden de opvarenden niets van hun bezittingen redden. Daar zich op het eiland geen voldoende levensmiddelen bevonden, lijden de geredden honger. Het eerste reddingschip zou pas tegen den avond op de plaats des onheils aankomen. Onvoorzichtigheid de oor zaak van de ramp. Bij het aanbreken van den dag werd op ongeveer vijf mijl van de kust een klein vis- schersvaartuig opgemerkt, waarin zich zeven man bevonden, van wie vijf ernstig gewond schenen. Het vaartuig poogde Horse Island te bereiken. De ontploffing op de „Viking" schijnt te wijten te zijn aan een onvoorzichtigheid bij het lossen van voorraden stoffen, die voor een ontploffing zouden worden gebruikt. Een lid der bemanning, dat bij het lossen van het kruit behulpzaam was, rookte een pijp, en er wordt aangenomen dat een vonk van de pijp in het kruit is gevallen. De redster der opvarenden is de achttien jarige miss Bartlett, telefoniste in het radio station van Horse Island, die 24 uur op haar post bleef, de eerste berichten over de ramp uitzond en het zenden van reddingsbooten bewerkstelligde. Nog 17 personen vermist. De van St. John op New Found!and uit gevaren bergingsvaartuigen hebben thans het wrak van de ..Viking" bereikt, waar zij nog drie personen in leven hebben gevonden. In totaal worden nu nog 17 personen ver mis'. CREDIETVERSTREKKING AAN BERLIJN De „Berliner Lokal Anzeiger" bericht dat een consortium onder leiding van de Deut sche Bank der Preussische Seehandlung en een aantal andere groepen, gisteren een ere diet van R. M. 73.000.000 ter beschikking van de stad Berlijn heeft gesteld, tegen een rente van 7.5 Het verstrekken van dit crediet is afhankelijk gemaakt van het be sluit van het gemeentebestuur, dat binnen enkele weken genomen zal moeten worden of het al of niet bereid is tot aanvaarding van het leeningsplan. Bij informatie deelde het gemeentebestuur naar aanleiding van dit bericht mede, dat een officieel aanbod van de zijde van het consortium nog niet is ge daan. doch dat de inhoud van het bericht in het algemeen juist is. DRIE DUITSCHERS UIT MEMEL GEZET. De Litausche autoriteiten hebber; wederom drie Duitschers uit het Memelgebied uitge wezen. Zij zijn alle drie werkzaam in het krantenbedrijf. Het zijn de bedrijfsleider Bukowski en de machinezetter Ellwitz van de Memelandische Rundschau te Heydekrug en de expeditiechef Knoblich van de Memeier Dampffboot. BOTSINGEN TUSSCHEN MOHAMME DANEN EN HINDOES. Dooden en gewonden Gisteren brak te Lucknow een ernstige twist uit tusschen Mohammedanen en Hin does. die zich snel uitbreidde. Velen werden gewond en enkele personen zouden zijn ge dood. De oolitie arresteerde ongeveer 70 perosnen. AFD. ALKMAAR EN OMSTREKEN VAN KERK EN VREDE. Maandagavond werd een algemeene leden vergadering gehouden van de afdeeling Alk maar en Omstreken van „Kerk en Vrede". Na behandeling van enkele zakelijke pun ten volgde voorlezing van Vredeslectuur door Ds. Deetman. Besloten werd den heer Fedde Schurer, thans te Amsterdam, uit te noodigen hier te komen spreken. RELIGIEUS SOCIALISTISCH VERBOND. De afdeeling Alkmaar van het Religieus Socialistisch Verbond hield Maandagavond hare jaarvergadering. De verslagen van den secretaris en van de penningmeesteres werden onveranderd goed gekeurd. Geconstateerd kon worden dat het ledental der afdeeling zich gestadig uitbreidt en dat de in den loop van 1930 gehouden bijeenkomst alle zonder uitzondering goed zijn geslaagd, waaruit kan worden afgeleid dat voor het R. S. V. groote belangstelling bestaat. De aan de beurt van aftreding zijn de bestuursleden de heer J. Koopal en P. W. Gerritsen werden bij acclamatie herkozen resp. als voorzitter en 2e penningmeester, terwijl in de financieele commissie werden gekozen mevr. K. van 't VeerKwantes en de heer, P. de Jager. Vervolgens werd de pro paganda voor het winterseizoen 1931-1932 uitvoerig besproken en vastgesteld. Medege deeld werd dat Dr. G. Horreüs de Haas van Zwolle in de bijeenkomst op Zondag 26 April a.s. zal spreken. De bijzonderheden be treffende deze bijeenkomst zullen nog nader worden gepubliceerd. Een bestuursvoorstel, om te trachten een R. S. V.-koor op te richten werd aangenomen. In verband hiermede werd een commissie benoemd, bestaande uit de dames J. Liekeles Oeblcs, J. van Laan en den heer P. W. Gerritsen, die de mogelijk heid van oprichting van een koor nader zul len onderzoeken. Na sluiting der vergadering brachten de dames Annie Nies (pianiste) en Annie Scheepstra (violiste) op verdienstelijke wijze nog eenige muziekstukken ten gehoore. zijn, en de te organiseeren feestelijkheden voor een ieder toegankelijk zullen worden gesteld, zonder dat ten gevolge van de ge aardheid van Bergen aan Zee daarvoor en tree kan worden geheven, zal een en ander veel geld kosten. Het comité tracht hiervoor bij particulie ren te bereiken wat mogelijk is, en reeds thans kan worden medegedeeld, dat dit stre ven succes heeft. In de overtuiging dat Uwe raad het stich ten van Bergen aan Zee als een daad van groote beteekenis voor de gemeente en de bevolking ziet en daarom gaarne zal mee werken aan de verwezenlijking van de plan nen van het comité, doet het comité bij deze het verzoek daarvoor een bijdrage te willen verstrekken groot 2000. Indien Uwe raad wenscht, dat eenige leden door den raad aan te wijzen, deel uitma ken van het comité, opdat ook zij deel heb ben aan de voorbereidende werkzaamheden, dan zal het comité dit ten zeerste op prijs stellen. Bij voorbaat wijst het comité er op, dat B. en W. deel uitmaken van het eere-comité en dat uwe leden, de heeren Baltus en Zei ler in het comité zitting hebben. B. en W. zeggen daarop het volgende: Naar aanleiding van het heden ingekomen verzoekschrift van het comité voor de her denking van het 25-jarig bestaan der bad plaats Bergen aan Zee, dd. 14 Maart j.L, deelen wij U mede, dat wij ons met de strek king daarvan volkomen kunnen vereenigen. De viering van dit jubileum biedt een bui tengewone gelegenheid om eens op eene bij zondere wijze naar buiten de aandacht op Bergen als seizoenplaats te vestigen, en w'j achten het voteeren der gevraagde bijdrage voor zulk een uitzonderingsgeval gewet tigd. Waar de feestelijkheden in het vóórseizoen gehouden zullen worden, zijn hiervan o.i. ook aanstonds extra inkomsten te verwach ten. Wij adviseeren U dan ook op het verzoek schrift gunstig te beschikken. Gezien het feit, dat de stichting van Ber gen aan Zee van groote cultureele beteeke nis is geweest voor onze geheele streek en gezien het feit, dat daardoor de economische welstand van de bevolking in hooge mate is bevorderd en zonder tegenspraak erkend kan worden, dat Bergen als gemeente niet zou zijn geworden wat ze thans is, mag ver wacht worden, dat de raad, die steeds in ai zijn stroomingen blijk heeft gegeven het be lang van de gemeente bij het bezoeken van het Vreemdelingenverkeer te erkennen, zich met de zienswijze van het college van B. en W. zal vereenigen. Door de eensgezinde samenwerking van gemeente, vereenigingen en particulieren staan Bergen onvergetelijke dagen te wach ten. UCHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 6 36 uur licht op. Voor de vacante betrekking van Hoofd der school aan de O. L. school te Schoorldam hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. Door den bisschop van Haarlem is kapelaan P. Verhoeckx te Limmen in gelijk ambt benoemd te Heemskerk. In zijn plaats DE HERDENKING VAN HET 25-1ARIG BESTAAN VAN BERGEN AAN ZEE. Door het comité, dat zich gevormd heeft om het 25-jarig bestaan van Bergen aan Zee feestelijk te herdenken, is het volgende adres aan den Raad van Bergen gericht: Voor de herdenking van het 25-jarig be staan der badplaats Bergen aan Zee heeft zich alhier, zooals u wel bekend zal zijn, een comité gevormd, dat zich voorstelt, door het houden van feestelijkheden en het stich ten van een blijvend aandenken de aandacht van het geheele land daarvoor te verkrijgen. Het comité stelt zich voor, een feest voor alle schoolkinderen te organiseeren, waar voor de medewerking van de hoofden en het onderwijzend personeel van alle scholen in de gemeente bereids werd verkregen. Voorts zullen de plaatselijke zang- en muziekveree- mgingen concerteeren, terwijl de gymnas tiek-, sport-, tooneel- en operettevereenigin- gen nog nader uit te werken voorstellingen zullen geven. Voor een te houden tentoonstelling van werken der in Bergen wonende en gewoond hebbende beeldende kunstenaars werd van de B.I.O. de beschikking verkregen over het landgoed „Russenduin". Deze tentoonstel ling, die verbonden zal worden aan eene expositie van de werken der in Bergen ge woond hebbende dichters, en aan eene expo sitie betrekking hebbende op de historie van Bergen, belooft er een te worden, die de be langstelling van het geheele land zal trek ken. De K N.A.C. zegde hare medewerking toe voor een te houden vlaggenrit. Verwacht mag worden, dat automobilisten uit het ge heele land aan dezen rit zullen deelnemen. Bergen en Bergen aan Zee staan onver getelijke dagen te wachten, waarvan het nut, met het oog op de te verwachten bespre kingen in de pers, niet onderschat mag wor den. Aangezien het blijvend aandenken hier voor is gedacht een monumentale lantaarn op het Stationsplein te Bergen aan Zee een monument van eenige importantie moet naar waarnemingen, verricht in den mnr„ van 18 Maart. rger Medegedeeld door het Kon. Neder! ivu* Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 773,1 te Bred Laagste barometerstand 732 9 te Va^u ^Verwachting, geldig tot den avond van 19 Meest matige Oostelijke tot Zuid fW.i- ke of Zuidelijke wind; helder tot lirM i1J' ken of Zuidelijken wind; helder tot lirht k!" om het vriespunt, overdag iets zachter STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind wordt van de Bildt om i mn aan alle posten: uur Attentiesein neer! zeer vele punten af van de 7i«ie der geleerde bijbelvorschers van de !a^wC e wat eeuw, gelijk te verwachten is na alles na hen door opgravingen aan het licht' komen, waarop in de recensie van W i! ge" deel in dit blad ie sc«,e„ deel vinden we de volgende beland- hoofdstukken: De profeten der 7dé p^ j Chr., Jeremia; Ezechiël; Het keerpunt nü3 tro-jfesaja; Zacharia 1-8, HaS' n niël; De nieuwe tempel; Esra en Neh God en de onzichtbare wereld; MaX n Jahu-dienst buiten den temnel; luria a 4de en 3de eeuwVan de Makkabeën tot 7n n. Chr; Het ontstaan der secten; Toekl? verwachtingen; Vroomheid en godsdie™!' Het boek behandelt dus den godsdienst vf' Israël van de 7de eeuw vóór Christus tot kort voor onze jaarte'ling, daarbij gebruik m kende ook van de apokriefe boeken Een ar" dere dan de gangbare voorstelling worai gegeven van de ballingschap, die gerekend wordt te zijn in gegaan omstreeks 700 7 Chr. en bij tusschenpoozen duurde tot 586 v Chr., toen de tempel werd verwoest AnsZ licht valt op het boek Jona, dat niet een pro fetisch geschrift heet. maar een verhaalde" Een anderen kijk krijgen we op den tijd van optreding, op de prediking en hare 'bedoe ling van de profeten. Schrijver doet ons zien, hoe met het optreden van Cvtus, den Perzischen koning (550 v. Chr). een wen ding kwam in het lot der Israëlieten, en sterke wijziging in hun godsdienstig geloof door den invloed van den godsdienst van Ahuramazda, den wijzen heer, den schepper van alles, en de toenadering tusschen Perzen en Judaeërs tengevolge van schijnbare over eenstemmingen op het gebied des geloofs. Nieuwe inzichten geeft schrijver in het werk van Deutero, Jesaja, Zacharia en Daniël. Ezra wordt van wetgever gedegradeerd tot schrijver, die oude geschriften bewaarde er in nieuwen vorm bracht Voor en na. we gaven maar enkele voor beelden, wijkt Prof Eerdmans af van wat anderen hadden gevonden en geloofd; ook over het godsdienstig besef van Israël, den tijd van 't ontstaan van het ééngodendom, den godsdienstigen zin der Joden, die niet ooging en onderging door de uiterliike wet tische handelingen en die de grond is ge weest. waarop het Jodendom z'n éénheid door alle eeuwen heen gevoelde en hand haafde. Al déze dingen prikkelen tot lezing en onderzoek van het boek van Prof Eerdmans. Die lezing is noodig, om hekr inzicht te krij gen in de wording van het Christendom, die voor een groot gedeelte hare verklaring vindt in het Oude-Testament. G. is te Limmen benoemd kapelaan N. de Rooij. Velen en ovoral de jeugd zullen met leed wezen den beminden priester zien vertrekken. Ds. J. C. A. Nijenhuis Ockhuyzen te Tilburg, vroeger te Oterleek, heeft het be roep naar de herv. kerk te Sappemeer aange nomen. Maandagavond werd in de U.L.O. school te Noord-Scharwoude een flink be zochte ouderavond gehouden. Liet Hoofd der school, de heer H. Jans sonius, memoreerde in zijn openingswoord o.a., dat de cursus nu een 4-jarige is gewor den en dat in alle U.L.O.-vakken onderwijs wordt gegeven. Door de heer K. Viersma en J. Doets on derwijzers aan de school, werd een causerie gehouden, respectievelijk over het onderwijs in het boekhouden en het teekenonderwijs. Voor de met 1 April te openen cursus bleek al veel animo te bestaan. Maandagavond vergaderde de Geref schoolvereeniging te Noord-Scharwoude on der leiding van den heer G. Barten. Door het hoofd der schooi, den heer R. Schuil, werd een inleiding gehouden over lichamelijke opvoeding, waarop een geani meerde discussie volgde. Uit de jaarverslagen bleek, dat de schooi zich in toenemende bloei mag verheugen. Als bestuurslid werd herkozen de heer H Reek. Ten slotte werd door ds. Dragt nog een in leiding gehouden over sexueele opvoeding, wercf gevo?gdeVeneenS met ^langstelling n NIEUWE UITGAVEN. De Godsdienst van Israël door Prof. Dr. H^ZS&'Uh°m HöuUph€tfepSt!igedeelte van zii" werk behan- delt Prof Eerdmans den godsdienst der Is raëlieten tot en met de profeten der 8ste eeuw v. Chr. Amos, Hosea, Jesaja en Micha, waarmede de tijd vóór de ballingschap werd afgesloten, omstreeks 700 jaar vóór Christus. Zijne beschouwingen wijken op Op den Uitkijk. Prof. dr. A. van Veldhuizen vertelt in het nieuwe nummer van Op den Uitkijk uit gave gebr. Zomer en Keuning te Wagenin- gen het een en ander over kamperfoelie, prof. dr J. Waterink zet zijn psychologische studies over kinderen voort met „De onge- remden", Max Visser vervolgt zijn Lenin- biografie, terwijl J. J. Raimond in een in teressant goed geïllustreerd artikel de foto grafie in de sterrenkunde behandelt. C. Man- dersloot schrijft verder over de huidige beurscrisis; Dr. H. Schreuder geeft een taalkundige ontleding van de woorden va der en moeder. Tenslotte verschijnt van dt hand van H. S. S. Kuijper het slot van „Sep tember in Zwitserland". „De Huishouding Het nummer van 16 Maart van het half- maandelijksch tijdschrift ..De Huishouding heeft wederom een alleszins lezenswaardig® inhoud. Truus Eygenhuysen wijdt het hoofd artikel aan het voorjaarsfeest van den we reldbond voor vrouwen belang en en GeliJ* Staatsburgerschap, waarin zeer goede 0Plia' men ter illustratie zijn afgedrukt Zr. La Clu- pelle behandelt de verpleging in het hm* gezin, terwijl mevr. J F. Jacobs-Arriens e® paedagogischt beschouwing geeft o*" ..Knoopen in de opvoeding". In de rubriek „Nieuwe huishoudsnutjes wijst Paul Bromberg op een nieuw toC* weermiddel en wordt verder de aandacht S vestigd op een zeer handigen „papieren Pa-' jesdrager". Mej H. M. S. J. de Holl vertelt over om groenten en hun beteekenis als voe£bD?-sllv^. del en geeft tal van recepten. Mevr. ,r Kruseman spreekt, als huisv.ouw j'an ^o_ oude generatie haar oordeel uit over ve ,- derne huishouding". er Jan Lauweriks geeft een bijdrage het aanschaften van meubilair. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN gehouden bij opbod, te Heiloo, op Jpinpf 17 Maart 1931, ten overstaan van, t j and- de Lange, notaris te Alkmaar, van he huis met schuren, erf, tuin, boomgaar aan den Westerweg en Kerklaan te geveild in 18 perceelen, welke in ho als volgt: perc. 1. Huis, schuur, ert groot 0.13.90 H A. 8475-; Pfc- f 3 gaard, groot 7 a. 50 c.a. 650. 395; tot en met 14, elk groot 4 A. samea rC 16 perc. 15 groot 2 a. 78 c.a. 800 T rro0t groot 2 a 95 c.a. 810.—; Perc- a 30 3 a. 14 c.a. 880.— perc. 18 g»- J c.a. 900.—, totaal 16910.—- bepaald De afslag en lombinatiën blijv j op Dinsdag 24 Maart a.s. de® lieming"> uur, in het Koffiehuis „De Heiloo- den heer J. van Genieren, te Heno« van

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2