.PIRIN de wereld Bij Kiespijn U niest, krijgt rillingen, U bent verkouden. Landbouw en Veeteelt begint het. Neemt direct bij de eerste verschijn- i selen Aspirin-Tabletten, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. let op den ocanjeband. Prijs ?5 ets. te melden de conclusie van pleiter, die van oordeel was. dat verdachte als ondernemer van een openbaar middel van vervoer, al- zoo gerechtigd was den spoorbaan te berij den. Voor hem werd ontslag van rechtsver volging, subsidair vrijspraak verzocht. Ook grondde pleiter zijn conclusiën op overmacht en dankte hij den president voor zijn minitieus en onpartijdig onderzoek. Op verschillende punten leverde de officier repliek en werd natuurlijk door verdediger beantwoord. Hierop sluiting der behandeling en bepa ling dat de uitspraak volgende week zal plaats hebben. Er werden eenige getuigen gehoord, waar na het O.M. een jaar en zes maanden ge vangenisstraf eischte. Mr. Rutgers, verd. verdedigend, zeide, dat poging tot doodslag of tot zware mishande ling niet bewezen is en vroeg vrijspraak. DE MOORDZAAK-LANS. De advocaatruraal doet geen afstand van zijn recht op cassatie. Zooals reeds is medegedeeld, heeft de ge wezen procuratiehouder G. J. van O, die in drie instanties heeft terechtgestaan wegens doodslag op zijn patroon, den heer P. C. Lans en wegens malversaties, Vrijdag, on middellijk na zijn veroordeeling door het Bossche Hof tot een gevangenisstraf van 2 jaar en 6 maanden, afstand gedaan van zijn recht op cassatie. Hij deed dit met het oog merk, zijn straf onmiddellijk te doen ingaan en dus acht dagen eerder vrij te komen. Zaterdag ontving v. O. echter van de grif fie van het Hof de mededeeling, dat de advo caat-generaal, mr. F. Couvée. geen afstand wenschte te doen van zijn recht op cassatie en zich zijn beslissing dienaangaande voor- toehield, zegt de Haagsche Crt. Blijkbaar overweegt de advocaat-generaal dus, tegen het veroordeelencl gedeelte van het arrest cassatie aan te teekenen. Cassatie tegen het vrijsprekend gedeelte is niet mogelijk, omdat aan de meening van het Hof over het al of niet wettig en overtuigend bewezen zijn van den tenlastegelegden dood slag niet valt te tornen. De stap van den advocaat-generaal zal ongetwijfeld algemeene verwondering wek ken en zou alleen dan gemotiveerd zijn, wan neer in het veroordeelend gedeelte van het arrest een grondbeginsel van het recht zou zijn geschonden. Voor v. O. heeft deze houding van den ad vocaat-generaal alleen dat gevolg, dat zijn straf met acht dagen wordt verzwaard. Het is toch geenszins aan te nemen, dat hem, ook al werd de zaak nogmaals verwe zen, voor de malversaties een zwaardere straf zou worden opgelegd. Qelukwenschen aan mr. Kokosky. Mr. Kokosky, de verdediger van van O., ontvangt nog dagelijks uit alle oorden des lands en daarbuiten een stroom van geluk- wenschen. Vooraanstaande juristen, allen strafpleiters, een groot aantal vooraanstaan de personen, ja zelfs een lid van een hoog rechtscollege, hebben in warme bewoordin gen, hetzij telegrafisch of schriftelijk, den pleiter geluk gewenscht. Vrijdagavond, na 'aankomst te Amster dam, had een even spontane als welgemeen de hulde in intiemen kring plaats door de vrienden van mr. Kokosky. Zaterdag en Zon dag kwam er, zoowel op het kantoor als aan de privé-woning, welhaast geen einde aan de talrijke bezoeken van enthousiasten, die per soonlijk den advocaat kwamen feliciteeren. Van hem totaal onbekende personen kreeg mr. Kokosky blijken van belangstelling. Inderdaad: heel het land heeft meegeleefd net deze geruchtmakende zaak. DOOD DOOR SCHULD. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft Maandagmiddag terecht gestaan P. J. D., chauffeur te Limbricht, die te Geleen een jongen, Vrouwenraets geheeten, overreed, tengevolge waarvan deze stierf. In Maas tricht was hij door de rechtbank veroordeeld tot 1 maand hechtenisstraf en ontzegging van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. De advocaat-generaal requireerde bevesti ging van het vonnis. Toen verd. opmerkte dat hij, als hij zijn rijbewijs moet missen, zijn brood kwijt is, antwoordde de presi dent: De jongen is zijn leven kwijt en de vader zijn zoon! Dat is toch heel wat er ger! VERDUISTERING EN HELING. Ten nadeele van het reisbureau Lindeman te Arnhem. De Arnhemsche rechtbank deed uitspraak Tn de zaak tegen een 18-jarigen man, die wegens verduistering van 4000 ten nadee le van het Reisbureau Lindeman werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. De eisch was een jaar. Zijn vriend werd veroordeeld wegens he ling tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Van de twee vrouwen, waarmede de jon gens in Arnhem waren uitgeweest en die een deel van het geld hadden opgemaakt, werd de eene vrijgesproken. De andere werd wegens heling tot één maand gevangenis straf veroordeeld. WARMENHUTZEN. Overzicht „C.V.V." van 9 tot en met 14 Maart 1931. Aanvankelijk leek het in het begin, dat .leze week op denzelfden voet zou worden ge veild als men de vorige week eindigde. La ter in deze week kwamen de bezoekers van de veiling tot de ietwat treurige ontdekking, uat de prijzen toch wel iets te hoog waren om te blijven gehandhaafd. Hoewel de aanvoer van roode, gele en Deensche witte kool in deze week verminderde, zijn de prijzen toch tengevolge van de abnormale groote aan voeren aan den Langendijk gedaald. De al gemeene verwachting van hen die het we ten kunnen, is, dat het zeer spoedig gedaan zal zijn met den aanvoer- van stapelgroen ten en in het bijzonder met die van de roode kool. Roode kool. Hoewel de voorraad niet zoo heel groot meer is, is er toch nog een flinke hoeveelheid roode kool geveild. De kwantiteit van de naanvoer deed wel eenige afbreuk aan de prijzen. Maandag is sinds weken achtereen nogal voor een belangrijk bedrag verkocht. Toen betaalde men voor de eerste kwaliteit groote roode kool van 9 tot J 9.80 per 100 K.G. En voor de kleine roode kool eerste kwali teit 13 tot 13.70 per 100 K.G. Tot Don derdag liep de hoogste noteering van de kleine roode kool eerste kwaliteit op tot 14 per 100 K.G. Dit is de hoogste notee ring van het geheele seizoen geweest. De groote roode kool liep bij de groote aanvoe ren nog op tot 10.50. De hoogste notee ring van groote roode kool eerste kwaliteit bedroeg Dinsdag 9.70 per 100 K.G. Mede tengevolge van het steeds meer aanvoeren van kool zijn de prijzen na Woensdag iets teruggeloopen. Met de roode kool wat betreft de kleine scheelt het plm. een hal ve gulden per 100 K.G. De groote roode hebben hun oude prijzen van het begin van deze week weten te behouden. Lager dan 9.20 per 100 K.G. is voor groote roode kool eerste kwaliteit na Woensdag niet be steed. De noteering van de roode kool be droeg op j.1. Zaterdag van 9.20 tot 13.40 per 100 KG. De tweede kwaliteit roode kool werd in deze week verkocht voor 6.30 tot 12.30 per 100 K.G. De totale aanvoer van roode kool bedroeg in deze week 234175 K.G. tegen 248225 K.G. in de vorige week. Gele kool: In het begin van deze week was ook eenige verbetering te bespeuren in den handel in gele kool. Tot en met Don derdag bedroeg de noteering van de eerste kwaliteit van 5.50 tot 6.80 per 100 K.G. Vrijdag was de keldering in de prijzen niet te weerhouden. Vergeleken bij de prij zen van den dag tevoren zijn de prijzen van de kleine zoowel als van de groote plm. 80 c. terug geloopen. Op Zaterdag was de han del in gele kool nog stugger. De prijzen van de eerste kwaliteit varieerden toen van de 4.20 tot 5.80 per 100 K.G. De totale aanvoer van gele kool bedroeg in deze week 60750 K.G. tegen 72300 K.G. in de vorige week. Deensche witte kool. Algemeen was men van meening, dat bij de hooge prijzen van de roode kool de noteering van de Deensche witte kool wel iets zou oploopen. Die ver wachtingen werden slechts bewaarheid tot medio dezer week. In het begin dezer week betaalde men voor le kwaliteit Deensche witte kool 5.70 tot 6.80. In de tweede helft dezer week bedroeg de noteering voor dezelfde soort 4.20 tot 6. Zaterdag be taalde men voor de Deensche witte kool niet meer dan 4.80 per 100 K.G. De noteering van de tweede kwaliteit bedroeg in deze week 2.70 tot 5.50 per 100 K.G. Aange voerd werden in totaal 81650 K.G. tegen 1-19220 K.G. in de vorige week. Gele uien. Gewone gele uien werden ver kocht voor 3.30 tot 4.80 per 100 K.G. en de grove gele uien van 2.80 tot 3.50. Aan gevoerd werd in deze week 41300 K.G. tegen 35375 K.G. in de vorige week. 1850 K.G. groote peen werd verkocht voor 2.30 tegen 10475 K.G. in de vorige week. Slechts 135 K.G. nep verkocht men voor 1.70 per 100 K.G. POGING TOT DOODSLAG. t Voor de Haagsche rechtbank stond giste ren terecht een twintig-jarige landarbeider te Katwijk, thans gedetineerd, ter zake dat hij in den avond van 5 Januari j.1. ter uit voering van zijn voornemen om een filters baas en een onder-filtersbaas van de water leiding aldaar, althans een hunner, van het leven te berooven, opzettelijk uit een met twee hagelpatronen geladen dubbelloops jachtgeweer op een afstand van resp. 15 en 25 M. tweemaal heeft geschoten. Tevoren had hij zich schuldig gemaakt aan een jachtovertreding, waarbij hij door genoemde mee personen, zijnde onbezoldigd rijksveld wachter, op heeterdaad was betrapt. Subsi- legd. W3S m|sha«deling ten laste ge- Sïnnenland DE INDISCHE REIS VAN HET KAMER LID TER HAAR. De Indiërs zullen gelukkiger zijn onder Nederlandsch bewind dan onder zelfbestuur. Wat mij op mijn reispver Java en Bali zoo bijzonder is opgevallen, zeide de heer t. H. aan een vertegenwoordiger van de Indische Courant, is de veLigheid, waarmede men in Indië kan reizen. Daar maakt men zich in Nederland weieens een glad-verkeerde voor stelling van. Men denkt soms, dat het voor een Westerling zeer gevaarlijk is om zich hier in de binnenlanden te begeven, terwijl het mij juist zoo heeft getroffen, hoe vriende lijk men hier overal wordt ontvangen. Zoo had ik bij mijn autotocht door den Preanger een panne en in een oogenblik waren wij door een groep Inheemschen omringd, maar geen wanklank werd gehoord. Zoo iets zou je in de achterbuurten van de groote steden in Nederland niet zijn overkomen. De heer Ter Haar zeide, niet te begrijpen, waarom sommigen het met alle geweld op een zelfbestuur van Indië willen laten aanko men. Indië is geen eenheid en zal bet ook nooit kunnen worden Javanen Madoveezen Balineezen, Sumatranen, Dajakkers, enz zijn volken met geheel ve-S'jri tiende zeden en ge woonten Hij geloofde dat zij het steeds be ter zouden hebben onder Neaei andsch be stuur dan onder een zelfbestuur Hij zou ieder lid van de Tweede en Eerste Kamer willen aanraden: „Spaar voor een reis door lndie. Dan leert men met eigen oogen zien dar net mheemsche -c-lk over 'l algem-in zich end er het Nederlandsche gezega gelukkig voelt OPCENTEN TABAKSACCIJNS OP SIGARETTEN. Invoering niet voor 1 Juni. Bij tweede nota van wijziging van het wetsontwerp inzake aanvulling van de lee- ningswet 1914 en heffing van opcenten op den tabaksaccijns op sigaretten wordt voor gesteld de invoering der nieuwe heffing in pl. van op 1 Apri, te stellen op 1 Juni 1931, daar verwacht wordt dat het gereedmaken en distribueeren van de voor de uitvoering van de wet noodige aanvullingszcgêls een zoo danige tijd vereischt, dat de invoering der nieuwe heffing veiligheidshalve niet vroeger gesteld moet worden dan op 1 Juni. Voorts wordt hot wenschelijk geacht, met het oog op de ter uitvoering van de wet uit te vaardigen voorschriften, dat de wet zoo spoedig mogelijk na haar totstandkoming in werking treedt, weshalve in het ontwerp een nieuw artikel VIII wordt toegevoegd lui dende: „Deze wet treedt in werking met ingang van den dag na dien harer afkondiging HET DRAGEN VAN INSIGNES BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. Men zal zieh nog herinneren, dat onlangs door de directie der Nederl. Spoorwegen is 'bepaald, dat het personeel de; spoorwegen geen insignes meer mocht dragen op uniform of in dienst. Thans bericht men, dat deze bepaling niet van kracht is voor het Esperanto-insigne. De directie heeft verklaard, dat er geen be zwaar bestaat, dat dit insigne door het per soneel op uniform of in dienst wordt ge dragen. HET TORENDRAMA TE AMSTERDAM. Poging tot verkrijging eener val- sche verklaring. De Haagsche leidekkerspatroon M„ die verdacht wordt in den toren van de Gerar- cius Majellakerk te Amstc Hm zijn compag non van het leven berooid te hebben, zit nog steeds in de hoofdstad in voorarrest. Dezer dagen is, naar de „Nwsbr." meldt, door dc schuld van M. zelf in deze zaak een verrassende wending gekomen, waardoor de vermoedens tegen hem ten zeerste worden versterkt. M. heeft n.1. aan een mede in het Amster- damsche Huis van Bewaring vertoevenden gedetineerde een briefje ter hand gesteld, waarin hij dezen trachtte om te koopen tot het afleggen van een valsche verklaring, waardoor de vermoedens tegen zijn gewezen knecht W. zouden worden versterkt. M. had dit briefje verstopt in een stuk brood, dat hij daarna dik met boter, hem uit de cantine verstrekt, had besmeerd. Tijdens het luchten trachtte hij dit stuk brood aan den medegedetineerde te pverhan- digen, hetgeen door een der bewakers werd gezien. Deze nam het brood in beslag en ont dekte daarbij het briefje, dat aanstonds aan den rechtercommissaris is ter hand gesteld. Zooals te begrijpen is, wordt de geloof- waardigheid van de door M. ten opzichte van W. geuitte beschuldigingen thans tot een minimum teruggebracht. Ook in andere opzichten zijn er tegen M. ernstige vermoedens naar aanleiding waar van ook een instructie wegens brandstichting indertijd te Zwijndrecht gepleegd, tegen hem is geopend. Als verdediger van M. is aangezocht mr. F. A. Kokosky te Amsterdam, die dit aan zoek voorloopig heeft aanvaard, doch zich zijn definitieve beslissing heeft voorbehou den tot tijd en wijle de instructie zal zijn ge sloten. KACHELS EN PETROLEUM. Toen de 28-jarige J van V. aan boord van het motorschip Nijverheid II aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam met poetskatoen en petroleum de kachel wilde aanmaken, is een vlam naar buiten geslagen, waardoor zqn kleeren in brand raakten. Een burger heeft de vlammen gedoofd. Van V. is met ernstige brandwonden aan beide armen, de rechterhand en de hals naar zijn woning vervoerd. WIEG IN BRAND GERAAKT. Kind kreeg vrij ernstige brand wonden. Gisteravond is in een woning aan het Oosteinde te Rotterdam een wieg in brand geraakt, waarbij een stoominrichting stond. Een kind van veertien maanden, dat in de wieg lag, heeft daardoor vrij ernstige brand wonden aan linkerarm en linkerbeen gekre gen. Het is in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. GEVAARLIJKE TWIST. Duiker aan gevaar ontsnapt De directeur-hoofdingenieur van den Prov. Noordhollandschen Waterstaat, jhr. C. J. A. Reigersman, heeft in antwoord op het tot hem gericht verzoek, om toestemming te geven tot het doen openen van de op zijn last „ge stempelde" sluisdeuren van de westelijke kolk der Muider zeesluizen, medegedeeld, dat een dergelijke toestemming door hem niet ver- Ie 1 wordt. Hierdoor moest worden afge- z i van het geopperde voornemen, om de nog op den bodem der sluiskolk achterge bleven zandmassa met behulp van bagger- beugels te verwijderen en moet worden vol staan met het zooveel meer tijd-eischende dui!-. iswerk. Zoodra het plan bestond, om de resteeren- de hoeveelheid zand uit de kolk te baggeren, werd voor dat werk een der losse arbeiders aangewezen, die tot nu toe op andere wijze bij het dmkerswerk behulpzaam was geweest. In zijn p aats werd tegelijkertijd reeds een andere arbeider aangesteld, om zijn vroegere iplaas in te nemen. Toen het bericht afkwam, dat de We erstaat niet kon toestaan, d. sluisdeuren te doen openen, was er geen werk voor eerstbedoelden arbeider. Op zijn ver zoek, aldus de „Tel.", om weer in zijn oude plaats werkzaam te worden gesteld, kreeg hij ten antwoord dat dit niet meer ging, aange zien reeds een ander met dat werk was be last. Hierover onfstak de arbeider, wiens hulp niet meer noodig was, zóó in woede, dat hij een der gebr. H., aan wien het duikerswerk is opgedragen, op den sluismuur te lijf ging Terwijl zij over den grond rolden, kwamen zij, ongemerkt, op den luchtslang terecht, waardoor dc broer van den aangevallen dui ker, die op dat oogenblik op den bodem werkzaam was, van versche lucht wordt voorzien De arbeiders, die aan de luchtpomp ston den te draaien, stopten een oogenblik den ar beid, hetgeen echter van funeste uitwerking moest zijn op den luchttoevoer voor den aan het werk zijnden duiker. Een voorbijvarende schipper besefte onmiddellijk het gevaar en riep uit alle macht: „Draaien, mannen, draaien!" Daaraan werd gelukkig onmiddel lijk gehoor gegeven, maar nog was het ge vaar niet geweken, indien de twee vechtende mannen niet uit de nabijheid van de lucht slang werden gebracht Men slaagde er ten slotte in den duiker en zijn aanvaller te scheiden. DE DIJK IN DE ZUIDERZEE. Minister Reymer wil niet een op schorting van het werk. In antwoordt op een telegram aan de konin gin van het Landelijk Comité tot behoud van dc Zuiderzee heeft minister Reymer aan drt comité geschreven met betrekking tot over brugging van het nog niet voltooide dijk- stuk, dat 12 K.M. lang is. dat de kosten raming van f 48 millioen hem te laag lijkt. De brug. alleen voor een landverbinding tuoschen Noordhoiland er. Friesland lijkt den minister economisch niet verantwoord. Blijft dus het voorstel van het comité den dijk voorloopig onvoltooid te laten. De minister schrijft hieromtrent: Aanvaarding van het voorstel van het comité zou in de eerste plaats tot gevolg •hebben, dat de uitgaven, reeds besteed voor het maken van ongeveer 20 K.M. van den afsluitdijk, V3n de betcugeiingsdammen in de sluitgaten en van dc nagenoeg gereed zijnde sluiswerken ca. te Kornwerderzand en Den Oever volkomen waardeloos zouden worden. Door het niet voltooien van de afsluiting zouden in de tweede plaats vervallen de daaraan verbonden voordeelen te weten: de zoet-water-voorziening van de provinciën Noordholland en Friesland, door de Commis- sie-Lovink geraamd op een kapitaalwaarde van rond 100 millioen gulden, de verbeterde afwatering der omliggende landen, de groo- tere veiligheid tegen overstrooming van de rondom de Zuiderzee gelegen streken, het vervallen van de periodieke overstrooming van uitgebreide gebieden bij stormvloeden, zoomede de verbetering voor het verkeer te land en te water. De minister betoogt dan, dat de afsluiting, ook al kost zij meer dan geraamd was, vol gens onderzoekingen, economisch nog vol komen verantwoord is. Met het volgen var. het voorstel van het comité zou gepaard gaan het achterwege la ten der inpoldering, wat het comité dan ook wenscht, ten einde de zee voor de visscherij beschikbaar te houden. De aanwezigheid van de visch in zee biedt de gelegenheid om een zekere hoeveelheid voedsel te verkrijgen en een aantal personen aan werk te helpen. Voorzoover op het toe komstige IJselmeer de zoetwatervisscherij de thans beoefende vischvangst niet zal vervan gen, gaan bij de uitvoering der voorgenomen en ziek door gevatte koude, alsmede bl, van velerlei aard. zullen een vin H. i.' p|lr"n genoemde °e h,er°n<ler Mijnhardt's Poeders U spoedig helpenMijnhardt's KiespijnnoeH ürieppoeders. - Hoofdpijnpffi. Verkoudheidspoeders. Hoestpoeder Maagpoeders. RheumatiekpoederQ poeders en doos staat de naam Miini,. j rp bi, het koopen hierop! Prijs p"r poSder8V* per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw plannen laatstgenoemde twee voordeelt loor en het is dus de vraag of dit in He? .i gemeen verantwoord is. 1 ai" Het is aan geen twijfel onderhevig- a*» A voedingsswaarde der landbouworów. welke op de drooggelegde gronden -ekw^u zulleh worden, veel grouter zal ziin n^ van de visch, welke thans wordt en de cultuur der nieuwe te winnen irronJ" zal veel meer arbeiders vorderen dan direct en indirect bij de visscherij L trokken. ,n <*- Het staken van de uitvoering der werk^ waarbij thans, wisselende naar het 2500 tot 6 a 7000 arbeiders tecStS^ werk zijn gesteld, zou juist een in dezen«u ongunstigen invloed <5p de werkioosW oorzaken. Q ver- De slotsom van het comité dat het arht«- wege laten van een werk. waarvan men de kosten op een m.lnard meent te moeten stel len, tot groote werkverruiming zou le.Z," is dan ook zeer wonderlijk «wen. Ten slotte zegt de minis ;en hemen a onderzoek overbodig te achten Ee„ Hi<2 onderbreking van het werk aar, de afs urtdift is bovendien technisch gevaarlijk. 1 Het comité heeft op dezen brief geantaw,^ dat het zijn standpunt handhaaft en on onpartijdig onderzoek blijft aandringen WIJZIGING WEGENBELASTINGWET Op grond van een arrest van Hoogen Raad. °n den Ingediend is een wetsontwerp tot aanvul ling van hoofdstuk I van de Wegenbelas tingwet. Op grond Van een arrest van den Hoogen Raad van 19 Jan 1931 maakt de noodzakelijkheid, om voor de heffing van de wegenbelasting het gewicht van motorrijtui gen te kennen, het wenschelijk, de bepalingen van het K B. van 10 October 1927 in de Wegenbelastingwet op te nemen Daartoe strekt het wetsontwerp, alsmede om aan de ambtenaren de bevoegdheid te geven, het mo torrijtuig voor een onderzoek naar een nabij gelegen plaats te voeren of te doen voeren. WELKOM, VREEMDELING' Dc Rotterdamsche politie heeft dezer da gen aangehouden twee Duitschers, die er den iaatsten tijd hun werk van maakten, bezoe ken af te leggen aan boord van pas binnen gekomen Duitsche schepen, waar zij iemand te spreken vroegen, wiens naam zij hadden gefingeerd. Deze vraag diende enkel en al leen als voorwendsel om aan boord te kun nen komen, en wanneer zij eenmaal aan hoord waren, trachtten zij vriendschap aan te knoopen met een van de opvarenden, met wien zij dan in de stad gingen passagieren. Na eenigen tijd vroegen zij den man naar zijn woonplaats en adres, en wanneer zij deze gegevens eenmaal hadden gekregen, zonden zij een telegram naar het opgegeten adres, waarin zij dringend toezending van geld verzochten. Deze zending.moest aan een logement worden geadresseerd De beide mannen namen dan voor korten tijd intrek in dit logement, waar zij de komst van het geld afwachtten. Den eersten keer is hun opzet mislukt, maar later hebben zij van een vrouw van een Duitschen opvarende een be drag van 200 mark ontvangen De politie is de mannen op het spoor ge komen en heeft hen gearresteerd. PHILIPS GLOEILAMPEN De directie der N V. Philips gloeilampen fabrieken deelt aan het persbureau Vaz Diaz mede dat zij langjarige contracten op gloei' lampengebied, betrekking hebbende op erva ringsuitwisseling, heeft gesloten met „Gene ral electrie Co." te New York en met „Os ram" te Berlijn. HOOGE RAAD. De „Staatscourant" van gisteravond beval de benoeming van mr. J. L. M Merkman"' rechter in de rechtbank te Amsterdam, raadsheer bij den Hoogen Raad GENERAAL PFEIFFER. Eervol ontslag ver^f(. De gen.-majoor der artillerie K A. P'el fer, directeur van het materiaal der la»3' macht, is op zijn verzoek eervol ontslag»1' met benoeming tot luit -generaal Tot kolonel, directeur van het matei13 der landmacht bij den staf der artillerie benoemd de luit.-kol. W J. D Havelaar, va» dien staf. I»E AVO.vri Rfc* VAI EEN VftHh EEK» t ENT J •4 0O - 479. Stijf van verbazing stond de visscher, toen hij de kist met goud voor zich zag. Neen, neen, stamelde hij, neen, neen, ik kan het niet gelooven, dal dit goud is, het ziet er net uit als koper. Dat kan wel, zei Keesie, maar het is veel meer waard. En daar is nog meer voorraad, dat zult ge zien. ■180. Tot driemaal toe werd een kist met goud naar °vevoor. haald en op de schuit gezet en toen vond men, dal meI1 loopig genoeg had en keerde men rijk beladen naar 'ul^. zal moeder de vrouw kijken, als ze al het goud z'e visscher.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6