KINADRUPPELS Dr H NANNING'S ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door trein gegrepen. Een geestelijke gedood en twee ge wond. Luchtvaart LUIDSPREKERINSTALLATIE OP SCHIPHOL. Provinciaal nieuws Sport Onze Koloniën BOVENKARSPEL. Marktberichten Gemeenteraden. EETLUST-OPWEKKEND. ƒ1.30 p.fl. Gisteravond te omstreeks half zes is op den ontoewaakten overweg NeedeEibergen een automobiel, bestuurd door den kapelaan f H. Krabbenborg uit Groenlo, gegrepen door den trein, die te omstreeks halfzes uit Neede naar Eibergen vertrekt. De auto werd een eindweegs medegesleurd en is geheel vernield. Kapelaan Krabben borg was terstond dood. De pastoor J. PP- Oosterbaan, pastoor-deken van Groenlo, werd zwaar gewond; kapelaan A. M. v Soest, eveneens uit Groenlo, die ook in den auto gezeten was, bekwam minder ernstig letsel. De beide gewonde geestelijken zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Groenlo vervoerd Het lijk van kapelaan Krabbenborg werd een nabij den overweg gelegen woning binnengedragen en later naar het ziekenhuis overgebracht. De burgemeesters van Neede en Eibergen waren spoedig na het gebeuren van het vreeselijk ongeluk ter plaatse om in hun kwa liteit van hulpofficieren»van justitie een on derzoek in te stellen. De toestand van pastoor Oosterbaan en kapelaan Van Soest was na aankomst in het ziekenhuis naar omstandigheden betrekkelijk gunstig Beiden waren bij kennis Kapelaan J H. Krabbenborg was 41 jaar oud De beide gewonde geestelijken, pastoor deken Oosterbaan en kapelaan van Soest, zijp resp. 53 en 35 jaar oud De door hen be komen verwondingen bleken minder ernstig te zijn dan zij zich lieten aanzien. Gister avond was hun toestand goed. BRANDEN. Een 73-jarige vrouw omgekomen. Gistermorgen ontdekten bewoners van jen Klarenaaalschen weg te Arnhem, dat uit een arbeiderswoning, bewoond door een weduwe,, rook kwam. Zij openden de deur en vonden in de gang het ten deele verkoold lijk van de 73-jarige bewoonsters Bij verder onderzoek bleek, dat er in het woonvertrek brand was geweest, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de oude vrouw zich niet snel genoeg uit de voeten heeft kunnen makei^en daardoor het slachtoffer werd Het lijk is naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht Boerderij afgebrand. Gisteren is te Raalte de boerderij van den landbouwer Haarhoek afgebrand. Inboedel en een auto gingen mede in de vlammen op. Ue bcerderij was laag, de inboedel niet ver zekerd. In een sigarenmagazijn. Gisteravond laat is te Nijmegen brand uitgebroken in het sigarenmagazijn van den heer de Vries aan de Lange Burchtstraat De winkel en het magazijn brandden geheel uit .Het achterhuis kreeg waterschade. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een defect aan den schoorsteen. VERDUISTERING. Een bankdirecteur aangehc'uden Op last van de justitie te Middelburg ts fhans ook aangehouden de directeur van de failliete firma Kanter en Hordijk's Bank te Goes. meente Aalten twee distilleertoestellen in be slag genomen. Tegen de bewoners van het pand is proces-verbaal opgemaakt. P6 7'?a"Se J- E- uit de Crispijnlaan te Rotterdam is aan de achterzijde urt het raam der derde etage gevallen. Het kind kwam op kippengaas terecht, waardoor de val werd gebroken. Het meisje heeft geen letsel gekregen. Tijdens het koninklijk bezoek aan Vlis- singen op 17 April in verband met de ope ning der nieuwe buitenhaven, zal de koningin een gedenkplaat onthullen in het in aanbouw zijnde protestantsch ziekenhuis „Bethesda". De Joodsche Vrouwenraad in Neder land heeft gister te Rotterdam zijn derde al- gemeene vergadering gehouden. VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen tram; twee gewonden. Maandagavond ongeveer half acht is te El- lekom 'n auto, bestuurd door baron Van Heeckeren v. Keil, toen deze v. d oprijweg v. Klein Avegoor op den Rijksstraatweg wilde rijden, in botsing gekomen met een tram wagen van de Geldersche Tramwegmaat schappij De heer en mevrouw Van Heecke ren werden uit den wagen geslingerd, maar niet zwaar gewond. De auto, welke geheel in elkaar gedrukt was, kwam na de botsing nog in aanraking met een passeerende vrachtauto, welke eveneens beschadigd werd. Een chauffeur zwaar gewond. Te Delft is Maandagavond op den Rotter- damsrhenweg nabij de Wassenaarsche straat een tractor met aanhangwagen, bestuurd door G. Hoek uit Rotterdam, gereden tegen een met heipalen geladen vrachtauto van een expediteur uit Delft Laatstbedoelde auto ging, na een teeken te hebben gegeven, op het linkergedeelte van den weg rijden om achterwaarts de Wassenaarschestraat te kunnen inrijden. De botsing was vrij hevig, daar Hoek inei groote snelheid reed en de vrachtauto bijna stilstond. De achteruit stekende heipalen drukten door de voorruit heen. Hoek's borst kas werd ingedrukt. Per politieauto is de ge wonde in levensgevaarlijken toestand naar het gasthuis te Delft vervoerd. Motor contra auto. Een doode. Gisteravond kwam de heer D. A. Kerkhof, liouthandefrar te Westendorp, op den straat weg tusschen Varsseveld en Doetinchem in botsing met een auto, toen hij op zijn motor rijwiel zat. De heer K. was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De auto is beschadigd. Er wordt een on derzoek ingesteld. Aan de gevolgen overleden. De bij het Zaterdag namiddag te Ten Boer plaats gehad hebbende auto-ongeval aange reden brievenbesteller J. Broeksema, is in het Diaconessenhuis te Groningen aan de bekomen verwondingen overleden. Door B en W. van Amsterdam wordt aan den Raad voorgesteld over te gaan tot de aanschaffing van een luidsprekerinstallatie op Schiphol. Herhaaldelijk komt het voor, zeggen B. en W. in hun toelichting, dat op een lucht vaarthaven mededeelingen, bijvoorbeeld om trent het aankomen en vertrek van vliegtui gen. aan het publiek moeten worden ge daan. De uitgestrektheid van de luchtvaart haven, maakt het zeer bezwaarlijk, zoo niet onmogelijk, ieder die bij een mededeeling be lang kan hebben, te bereiken. Op verschil lende luchtvaarthavens heeft men daarom een luidsprekerinstallatie aangebracht met behulp waarvan berichten worden bekend gemaakt. KORTE BERICHTEN. Het eindcijfer der rijksmiddelen over de atgeloopen maand bedraagt ruim 34.5 mil- lioen tegenover ruim 39.8 millioen het vo rige jaar. De opbrengst is dus f 5.3 millioen minder. Vrijwel alle posten hebben bijgedra gen tot die lagere opbrengst. Gistermiddag is de 18-jarige schipper B. de Beus te Montfoort onder het varen van de schuit gevallen en verdronken. Onder leiding van den inspecteur van de directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Winterswijk, zijn met assistentie van den hoofdkommies en den assistent al daar, in een pand op de grens van de ge* UDET HEEFT EEN NOODLANDING GEMAAKT IN AFRIKA. Door Enrelsch vlieger «vonden. De Engelsche vlieger Campbell Black heeft bij zijn aankomst in Nairobi medege deeld, dat hij nabij Juba in Britseh Oost Afrika den aviateur Üdet heeft ontdekt, die op zijn vlucht naar Europa ten gevolge van gebrek aan brandstof een noodlanding heeft moeten mal-on Campbell Black is naast Udet geland en heeft hem levensmiddelen en wa ter gegeven Daarna is hij naar Juba door gevlogen. Gepoogd zal worden vanuit Kar- toem hulp te doen brengen mot militaire vliegtuigen. DE 1NDIE-POSTVLUCHTEN. Het retonrvliegtnig. Het retourvliegtuig, de P.H -A.F.K., ge zagvoerder Jan Hondong (van Batavia 6 Maart), is gisteren om 5 45 van Cairo ver trokken en na tusschenlandingen te Abou- kir en Mersamatroe om 15.15 te Athene aan gekomen. LUCHTVERKEER OP DE HOLLANDSCHE VLIEGVELDEN. Gedurende Februari 1931. Schiphol, de luchthaven van Amsterdam. werd gedurende de maand Februari 1931 aangedaan door 233 verkeersvliegtuigen der geregelde luchtlijnen, 274 vliegtuigen van leger en marine en 5 extra vliegtuigen, ter wijl 23 rond- en proefvluchten met vliegtui gen van de K.L.M en andere luchtvaart maatschappijen werd uitgevoerd. Tevens hadden er 37 vluchten plaats met vliegtuigen van de N.V. Nederlandsche vlieg- tuigenfabriek „Fokker" en 56 vluchten met Pandervliegluigen van de Nationale Lucht- vaartschool. Het aantal pleziervliegers be droeg 8 en het aantal bezoekers 449. Waalhaven, de luchthaven van Rotterdam, werd gedurende die maand aangedaan door 138 verkeersvliegtuigen, 49 vliegtuigen van leger en marine, 16 vliegtuigen van de Na tionale Luchtvaartschool en verschillende particulieren. Bovendien werden op Waal haven 12 proef-, rond- en oefenvluchten uit gevoerd door verkeersvliegtuigen der K.L.M., 205 door vliegtuigen der Nationale Lucht vaartschool. de Koolhovenfabriek, de Levers Zeepmaatschappij en 19 door op Waalha ven gestationneerde vliegtuigen. LIMMEN. In een vergadering van het bestuur der r.k. kiesvereeniging en de raadsleden is be sloten om een r.k. raadsfractie in het leven te roepen. Tot heden werd er nooit overleg gepleegd. Bepaald noodig was het ook niet, daar de r.k. zes van de zeven raadszeteis be zetten. Voetbal. NederlandBelgië. De K.N.V.B. deelt ons mede, dat de plaats- kaarten voor den wedstrijd Nederland België thans in omloop gaan. Alle kaarten zijn ci de rugzijde gemerkt met den naam van de vereeniging, van den bond of de(n) persoon, aan wie zij zijn uitgereikt. Het publiek wordt dringend verzocht, in dien kaarten te koop mochten worden aan geboden, het bureau van den K.N.V.B., aan de Spiegelstraat 21, Den Haag, schriftelijk in kennis te willen stellen met den naam, den rang. de rij en het nummer, voorkomen de op het betreffende plaatsbewijs. DE BRAND OP ARNGEMIA. Officieele berichten uit Medan deelen me de, dat bij den brand op Arngemia.-102 ge bouwen zijn verbrand. De schade aan huizen bedraagt 142000, aan inboedels 82.000. Een en ander was slechts gedeeltelijk verze kerd, nl. de huizen voor 38.000, de inboe dels voor 17.500. De Chinees, in wiens huis de brand ontstond, is voortvluchtig. DE DAM-DOORBRAAK. Waterstaai de schuldige? Het „Nieuws" deelt mede, dat de door braak van den dam in het meer van Tjisa- roea niet het gevolg is geweest van een band jir, doch van verwaarloozing door den be trokken dienst van een lek in de afvoerleiding achter den duiker, waardoor de dam dagen lang doorsijpelde en onderwoeld werd en tenslotte moest bezwijken. Wat bij een be hoorlijke controle met luttele honderden gul dens te repareeren zou zijn geweest, vordert thans minstens 500.000. GROOTEBROEK. Bij beschikking van den minister van financiën is aan deze gemeente een voorschot verleend tot een maximum van 6850, ter uitbetaling van het door twee landarbeiders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. De Onderlinge Brandassurantie Mij. heeft in het afgeloopen jaar aan brandschade uit betaald 50. Het te betalen aandeel in den Prov. Bond bedroeg 2114.19. Het ver zekerd kapitaal is gestegen tot 3.302 850; waarvan aan bloembollen 1.263.195. Door bijvoeging der winst werd de reserve ge bracht op 8049.66. ANDIJK. Alhier werd een valsche rijksdaalder ont dekt. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het geldstuk in Nov. 1930 vervaardigd is in een valsche munters-werkplaats t? Amster dam. HOORN. Nu de zee open is, is met de vischvangst wederom een begin gemaakt De aanvoer van bot en schol was echter gering. Men wacht op den voorjaars-haringtrek. De sergeant J. P. Bloem, uit deze gemeen te, heeft voldaan bij het dezer dagen gehou den examen voor den rang van 3ergeant-ma joor-instructeur. HEILOO. Door de heeren K. Ruiter, N. J Hoebe, D Broers en J. J van Tongeren, allen verlof houders alhier, is vergunning aangevraagd voor verkoop sterken drank in het klein Door den aankcop van het huis van den heer Jac. Kerssens, aangekocht door het Rijk. op voorwaarde dat-de vergunning wordt opgeheven, is nu een vergunning vrijgeko men. De Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Rco je", gaf Dinsdagavond zijn slot-uitvoering in dit seizoen. „De Rustende Jager" was dezen keer niet geheel bezet, waaraan de heerschende griep en de koude'niet vreemd zijn geweest Opge voerd werd „Namaak" tooneelspel in 4 be drijven, door Arnold van Deenen De korte strekking is dat de antiquair een lieftallige dochter heeft, die opgevoed is boven haar stand. Papa heeft hooge bevliegingen, hij heeft zijn kleinood bestemd voor een rijke partij. Hij laat duidelijk doorschemeren dat een partij als Peter Westerhoven, 'n schat rijke bankier, hem niet ongevallig zou zijn Helaas zijn de wegen der liefde onnaspeur lijk. Zijn dochter wordt verliefd op Jacob Meijer, meesterknecht Jbij de antiquair Die meesterknecht schijnt een gewild persoon bij de dames te zijn, want ook de typiste is op hem verliefd. De vrij moeilijke rol van Jozef de Vries, de oude antiquair weid door oen ouden heer v. 't Veer uitstekend vertolkt. Ook Su- sanna zijn vrouw, vertolkt door mevr. Renes- van Gemeren, speelde vrij goed. Mevr. Roest- Bood gaf een goede creati.- van de lieftallige dochter Haar spel was meermalen uitmun tend. De niet benijdenswaardige rol van meesterknecht bij den antiquair werd door den heer A. Greeuw Jr. goed uitgebeeld, vooral zijn mimiek was geheel af. Keurig spel gaf Rie Kooien, de typiste; aan mej. L. Blokker een bijzonder compliment. Ook de andere heeren hebben hun beste beentje voorgezet om hun rol goed uit te beelden De inhoud van het stuk kon ons niet beko ren, doch de juiste vertolking maakte veel goed. De grimering van den heer Ridderik- hof te Hoorn was uitstekend. Over de toonecaankleeding en de keurige antieke meubelen een bijzonder woord van lof Het bestuur ontziet geen kosten om te geven waf het stuk vraagt. Voor de keurige arran geering der kostbare meubelen aan onze plaatsgenoot, den heer Roest een bijzonder woord van lof Oudergewoonte was er na afloop een ge zellig bal. HEEMSKERK. Dinsdagochtend ontdekte voorbijgangers brand in een riet en hooischelf van den heer Jac. Knap aan den G. v. Assendelftstraat. Hoewel onmiddellijk het blusschingswerk be gonnen werd met een straal op de waterlei ding kon toch niet verhinderd worden dat het vuur, geholpen door een krachtigen Oosten wind, de schelf, welke kurkdroog riet en hooi bevatte in korten tijd deed uitbranden. Met moeite kon een belendende houten schuur voor het vernielend vuur gespaard blijven De eigenaar welke sedert geruimen tijd ernstig ziek te bed ligt kon bij het blus schingswerk geen hulp bieden. De oorzaak van den brand is onbekend en de schade wordt door verzekering gedekt. Woensdag 25 dezer hoopt onze oudste inwoner, de heer A. Schipper, zijn 95sten ge boortedag te herdenken. ZUIDSCHARWOUDE. Aan de Lichtbedrijven te Noord-Schar- woude werd hedenmorgen pl.m. 5 uur ver zocht met de motorbrandspuit assistentie te willen verleenen bij een brand te Broek op Langendijk. Ijverig als men aan deze bedrij ven altijd is om op dergelijke aanvragen di rect te assisteeren. gaf men ook daaraan ge volg om te trachten de roem van de brand spuit der Lichtbedrijven te handhaven Met vereende krachten werd de motorwagen uit zijn verblijfplaats gebracht en in minder dan geen tijd rolde deze over den dorpsweg van Noord- en Zuidscharwoude om... aan het Noordeinde stagnatie te ondervinden De spaken aan een der wielen braken en verder kon men natuurlijk niet De motorwagen lag langs den zijkant van den weg. De man schappen zuchtten en zwoegden en... de brand in Broek op Langendijk ging door. Het vehikel ligt nu in Zuidscharwoude als stomme getuige vau niet voldoende onder- houdstoezicht. BERGEN. Ingekomen personen: J. E Cha- malaun. R.K., z.b. Loudelsweg 20 v. Hoede- kenskerke. M. Th. A. Wilthagen, idem van Amsterdam. W. H. Jorna, idem van Rot terdam. M. E. Zalmstra. idem van .Am sterdam. G J. Visser, idem van 's-Gra- venhage. J. Koster, N.H., hulp i.d. huish.; Lijtweg 12 van Alkmaar. R. Klinge, N.H., kapper, Dorpsstraat 21 van H oogeveen B. C. Lap, geen. z.b., Russenweg 22 van Vel- sen. M. Huisman, N.H., veehouder. Ka naaldijk 33 van Koedijk. A. P. de Zwart, E.L., machinist, Dorpsstraat 73 van Den Helder. E Rus, N H, z.b, Heerenweg 49 van Beemster. W. L. S. van Diggelen. N.H., bouwk. opz, Prinssessel 8, van 's-Gravenhage. H de Ridder, geen, kan- toorber., Prinsessel. 50 van Rotterdam. L. Schuil, geen, onderwijzer, Berkenlaan 14 van Amsterdam M. A. Zuidgeest, R.K., z. b., Loudelsweg 20 van Monster. D. Besse, N.H., tuinier, Bergerweg 42 van Alkmaar A. Leegwater, N.H., huishoudster, Ber gerweg 42 van Alkmaar. J. J Oldenburg, R K., teekenaar. Dorpsstraat 23 van Won- seradeel. H. J. Selie. R.K., z b., Matth Wiegm w 13 van Alkmaar. J. Th M. de Vries, R.K., hotelhouder, Breelaan 37 van A'kmaar. A. J Ludding, geen, kantoor- bed Noordlaan 18, van Alkmaar. A Snijder, N.H meesterkn., Noodrlaan 30 van Alkmaar. G. Ludding, N.H z. b., Noord- laan 18 .van Alkmaar. J. F J. Visser, geen, z. b., Leo Gestelweg 8 van Amsterdam C. A Bal, R.K. z.b., Loudelsweg 20 van Hoedckenskerke M. J Persoon, R K., z. b., Loudelsweg 20 van 's-Gravenhage M Schouten, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Werveshoof. J. van Geenhuizen. N.H., kapper, Dorpsstraat 10 van Veenendaal Th Tuinman, R K., arbeider, Groeneweg 50 van Heerhugow^ird. J. J. van der Zei, N.H., timmerman. Oudburgerw. 10. van Wognum. MG van Wonderen, R K., z.b., Groeneweg 12 van Alkmaar R An- driesse, E.L., electricien, Geestweg 3 van Amsterdam. Vertrokken personen: M Hoebe R.K., dienstbcde, n. 's-Gravenhage. J. J Schut. R.K., z. b., n Monster. Poeldijk. E. A. Beukman. geen. z. b., n Amsterdam A. M. de Bruyn, E.L.. z.b., n. Rotterdam C. H. Schnriders, electricien. n. Leiden A. de Ruiter. N.H.. z b., Loosiiecht. J H P. Slenters R.K., stucadoor, Alkmaar. J W Ernste. N.H.. ingenieur, n. 's-Gravenhage R. W. P. C. M. Siegmurtd. R.K z. fc n. Hil versum. J. Admiraal (wed. P Wittebrood). R.K.. z- b.. Blokker. L Hof. R.K.. boernkn., n. Egmond-binnen. >X'. G Ernste Rem z. b., n. Soerabaya. N.O.1. C. L. van Es R.Kreiziger, n. Amsterdam P. Bakker, geen, bakker, n. Hoorn K Je Groot, N L, z. b.. n. Amsterdam A. H Lucker, R K., slager, n. Alkmaar. S. M. Kistemaker D G kanfoorbed., n. 's Gravenhage J Kloppen burg, C.G., bouwk. opz.. n. Utrecht. C Kaiksma (echgen. A. van rie]) geen. z b n Alkmaar. C. P. van Eldert. R K dienst bode, ti. Alkmaar. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Maart 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 285 Vette kalveren, le kw 0.95—/ 1.G5; 2e kw. 084—0f 4 en 3e kw. 0.760.82 per K G levendge wicht; 102 Nuchtere'kalveren 7—13; 620 Varkens, vleeschvarkens (wegende 90— 110 K G.) 0.51—0.52, zware varkens 50 51 cent; vette varkens 48-49 cent p. K G slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Maart 1931. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK. 18 Maart 1931. Langendijker Groentenveiling 500 K.G. Pe en/ 1.702.20; Peen (kleine) 1.10-/ 1.20; 450C0 K.G Roode Kool le s. 8.70-13.20; Roode Kool 2e s. S— 12.70; 84000 K.G. Gele Kool 5.30— 6 80; Gele Kool 2e s 5.70; 58000 K G Witte Kool 3.80-/ 5 70; 282CO K G. Uien 4.20—4.60; Grc*ve Uien 3.60— 3.90; Drielingen 2.603 30, alles per 100 K.G KAASMARKT PURMEREND (Rectificatie) De noteering van fabriekskaas op de Pur- merender kaasmarkt werd gisteren vermoede lijk door verkeerde ongave uit Purmerend of door verkeerd telefonisch verstaan, foutief vermeld de iuiste noteerint was 37. NCORDSCHARWOUDE, 17 Maart '31 22ICO K.G. Uien, Uien 44 40; Drie lingen 2.503.20; Nep 2.702 80; Grove 3.20—4; 7100 K.G. Peen 1.30 2.40; 220600 K.G. Roode Kool 9.10 13.50; 78800 K.G. Gele Kool 4 20— 6.20; 202400 K.G. Deensche Witte Kool 4.20—5.40; 700 K.G. Kroten 3.80— 7.40, alles per 100 K.G WARMENHUIZEN, 17 Maart '31. Roo de Kool le s. 9.20—12.80; Roode Kool 2es. 6.7011.60; Gele Kool le s. 4.40 5.70; Gele Kool 2e s. 2.20— 5; Witte Koo:l le s. 4.40—5.40; Witte Kool 2e s 1.40—4.10; Drielingen 2.30 2.90; Uien 3.90—4.70; Grov* Uien 3 30— 3.80; Peen 1 90—2 10 Aanvoer: 63600 K G. Rooie Kooi; 23525 K G. Gele Kool; 17375 K.G Witte Kool; 23025 K.G. Uien 3850 KG. Pten BOVENKARSPEL, 17 Maart 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 12.40— 14; Witte Kool 4 20— 5.20; Gele Kool 45.50; Uien 1.15 1.85. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 17 Maart '31. (Weekber). 88670 stuks Eendeieren 3.303.60 en 159368 stuks Kippeneieren waarvan de prij zen als volgt: 70—80 K.G. 56; 65— 66 4.30—5; 63—64 4.20—4.50; 60 -62 3.80—4.20; 58—59 3 704; 56—57 3.60—3.80; 53—55 3.40— 3.60, 50-52 3-/ 3.40, WINKEL. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den heer Brugman. De voorzitter opende de vergadering. Mededeelingen. Voor de school te Lutjewinkel is ais schoolschoonmaakster benoemd mej. T. A. Kossen van der Klooster. Bij Kon Besluit van 4 Febr. 1931 no. 3 is bepaald, dat de verplegingskosten voor de armlastige krankzinnige A. Kroon zullen ko men ten laste van het Rijk. Ingekomen waren diverse dankbetuigingen en goedkeuringen door Ged. Staten. Nog was ingekomen een waarschuwing van het Centraal Archief tegen misleidende advertenties voor emigratie van landbou wers naar Nieuw-Guinea. Voor kennisgeving aangenomen, evenals diverse jaarverslagen. Aankoop grond voor verbreeding van den straatweg in het Westeinde (Winkel). Het ter kennis van den Raad gebrachte plan voor verbreeding van den straatweg, zooals dit als het kleine plan werd vastgelegd, heeft aanleiding gegeven tot een nadere bereke ning en gebleken is, dat de totale kosten van uitvoering zullen bedragen plm. 660. Nadat B en W. zich nogmaals ter plaatse hebben georiënteerd, kwam het hen toch be ter voor den weg bovendien om te leggen vanaf het perceel fa. Kamp en P. Boers Czn. Zij achten het een groot belang dat deze verbreeding er wordt bijgenomen, alhoewel de te nemen breedte iets minder zal zijn, dan in het oorspronkelijke groote plan werd aan genomen. B en W adviseerden over te gaan tot uit voering van het bovengenoemde plan. waar van de kesten plm. 1100 zullen bedragen. De faatste berekening van het leggen van het trottoir met bijkomende werken, is van dien aard. dat, wanneer de kosten van grondaankoop worden bestreden uit den pest voor onvoorziene uitgaven 1931, door daarvan over te schrijven op den kapitaals- dienst, de overige kosten uit de raming voor het trottoir kunnen worden bestreden. Hot uitgewerkte plan is ter inzage voor de le den. Na eenige bespreking, waarbij de heer van Wijk zich tegen het plan verklaarde, werd dit met op één na algemeene stemmen aangenomen. Benoeming lid werknemer der commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling. Vacature S. Heggelaar, ontstaan wegens vertrek. Door de commissie werd het volgende dubbeltal aangeboden: 1. P. Kort en 2 Jb. Zwaag. Benoemd P. Kort. Benoeming leden schattingscommissie. Ter voorziening in de periodieke aftreding van leden der schattingscommissie werden benoemd de heeren J. Koster, G. Kamp, D. Brugman en J. de Veer. Het bekende verzoek van Arnemuiden werd voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling suppletoire begrooting 1931. B. en W. stelden voor vast te stellen de eer ste suppletoire begrooting 1931. Aldus be sloten. Rondvraag. De heer Kamp sprak over de voor het ver keer in den Groetpolder hinder veroorza kende palen van het electrisch licht. De voorzitter zegde overleg toe. De heer Hon "gh vroeg naar de wandrek ken in de gvmnastieklokalen. De voorzitter deelde mede. dat de stokker ondeugdelijk gebleken zijn en de leveranciei heeft die door nieuwe doen vervangen. De heer Dekker zag gaarne een doelmati ger voertuig aangeschaft voor het ophaler van vuilnis, desnoods een tweedehandsch. De voorzitter zou er eens over spreken. Daarna sluiting. WÏERINGERWAARD. De behandeling van het adres in zake het verbouwen van Bravo- aardappelen. De raad vergaderde op Maandag 16 Maart 1931 Tegenwoordig waren alk leden Ingekomen waren diverse goedkeuringen van raadsbesluiten door Ged. Staten. Voorgelezen werden de notulen van de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn gehouden 26 Febr 1931. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat deze vergadering is belegd ter behandeling van een adres onderteekend door pl.m. 250 ingezetenen om terug te komen op het ver bod tot het verbouwen van Bravo aardap pelen. B. en W. hebben dit verzoek naar de afd. Wieringerwaard van de H. M. v. Landbouw gezonden om advies en deze achtte ge- wenscht het verbod te handhaven. B. en W. hebben de zaak nader overwo gen en gemeend waar de verordening pas het vorig jaar is vastgesteld en een en ander toen goed onder de oogen is gezien, dat het moeilijk is er thans op terug te komen. Het belang voor verbod van deze aardappelen- soort spreekt nog op dezelfde wijze en zii achten het daarom niet gerechtvaardigd tot opheffing van het verbouwverbod te beslui ten. Bovendien bestaat er reden te vermoeden, dat aan de onderteekening van het adres niet de volle waarde moet worden toegekend. Het was den voorzitter o.a. bekend, dat een hand- 'eekening is geplaatst buiten medeweten van den betrokkene. De heer C. Blaauboer zeide, dat de ver bodsbepaling hem nimmer sympathiek is ge weest. Spr. had destijds voorgestemd, ornaat hij geen oppositie had vernomen van de zijde der verbouwers en in vele gemeenten een der gelijk verbod reeds was ingesteld. Nu dit adres is ingekomen, geloofde spr., dat tot opheffen van het verbod moet worden overge gaan. Uitvoer van bloembollen e.d. is vanuit deze gemeente van geringe beteekenis en is z. i. van te weinig belang om daarvoor de Bravo-aardappel te doen verdwijnen. De heer P. Visser merkte op, dat bij het constateeren van wratziekte het uitvoerver bod geldt voor knolgewassen geteeld binnen een kring van 5 a 15 K M. van de plaats waar de ziekte voorkomt. Ook spr. geloofde, dat vele menschen alleen hebben geteekend •tsluitend uit sympathie voor den Bravo-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7