DAGBLAD VQOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Steomerij en Verveiij TAPIJTREINIGfNG *.lt ROM. 133e Jaargang. zij, die zich met 1 april a.s. voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende num mers franco en gratis. de directie. Uit het Parlement Dagelijksch Overzicht Buitenland bloedige onlusten te dusseldorf. botsingen tusschen nazi's en communisten ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- cr Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Xo. M» Directeur: C. KRAK. DOIUERDAO 19 RAAKT 1931 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. Den Haag, 18 Maart 1931. Nagenoeg de gansche vergadering der Eerste Kamer op heden is in beslag genomen geweest door de Begrooting van Justitie en alvorens minister Donner het woord ver kreeg, hebben verscheidene leden zich doen hooren. Zoo heeft, om een paar der sprekers te noemen, de heer Michiels van Kessenich (r.k.) de wenschelijkheid betoogd van een wijziging van de wet op het stuk van echt scheiding, waardoor voorkomen wordt, dat een echtscheidingsvonnis bij verstek wordt uitgesproken, zoodat feitelijk gesanction- neerd werd een scheiding bij onderlinge over eenstemming. De heer Smeenge (lib.) heeft een lans gebroken voor het behoud van kan tongerechten en verbetering van de promotie kansen van de griffiers bij die gerechten. Ook heeft hij de wenschelijkheid van het behoud van het gesticht Avereest uiteengezet. De heer Van Sasse van IJsselt (r.k.) heeft zich in tegenstelling met prof. Kranenburg ver klaard tegen een speciale opleiding van strafrechters Verder verklaarde hij zich in tegenstelling met den heer Mendels een voor stander van strafbepalingen tegen godslas tering. Minister Donner heeft bij de beantwoor ding der sprekers onder meer verklaard, dat hij nog niet tot een vast besluit was gekomen omtrent een nieuwe regeling van de echt scheiding. Hij wilde echter in geen geval de gronden voor echtscheiding uitbreiden. Zuinigheidsoverwegingen liggen ten grond slag aan de samenvoeging van kantonge rechten, hoewel het hem leed deed voor de griffiers, dat hun promotie er niet beter op wordt. Over straffen tegen godslastering denkt hij nog. Aan speciale opleiding van strafrechters denkt hij daarentegen niet. Wei ::ou hij er voor gevoelen, dat de jurist na zijn academische studiën nog een na-opleiding in de practijk ontving, maar als men hem dan nog moet salarieeren, wordt het te duur. Tegenover den heer Mendels heeft de minis ter de wenschelijkheid en ook de wettelijkheid van een afzonderlijke plaats voor het O. M. bij de rechterlijke colleges verdedigd. Den heer Heerkens Thijssen, die geklaagd had over onvoldoende voeding der gevangenen, heeft hij er op gewezen, dat nog in 1929 een commissie van deskundigen een nieuw voedingsreglement heeft vastgesteld. Over het lot van het gesticht Avereest zal beslist worden bij de suppletoire begrooting, welke bij de Tweede Kamer is ingediend. Nadat de Justitiebegrooting was aangeno men, en nadat de heer De Jong (r.k een pleidooi voor Esperanto als onderwijsvak had gehouden, verdaagde de voorzitter de verga dering tot morgen. De Tweede Kamer is heden begonnen met zonder hoofdelijke stemming haar goedkeu ring te hechten aan de herziening van de wet op het Nijverheidsonderwijs. Daarna heeft zij de conclusie in de gister even aan gestipte zaak-Hulsebos, die klaagde over on rechtmatige behandeling door de Rijksver zekeringsbank, doch die door de Commissie voor de Verzoekschriften in het ongelijk was gesteld, aangenomen. De heer Ter Laan haa gewild, dat de zaak nog zou worden aange houden in afwachting van een herziening van de Ongevallenwet, waartoe hij een motie had ingediend Die motie komt echter eerst later in behandeling. Na korte gedachtenwisseling heeft de Ka mer zonder stemming haar goedkeuring ge geven aan het ontwerp tot onteigening voor een stuw met schutsluis bij Lith, behoorende tot de verbetering van de Maas voor groote afvoeren. Het wetsontwerp houdende bepalingen omtrent een onderzoek naar scheepsrampen op de binnenwateren, dat hierna ter tafel kwam vond veel instemming bij een drietal sprekers. Er zal een commissie van onder zoek worden benoemd, die verslag zal heb ben uit te brengen over voorkomende scheepvaartongelukken bij de binnenvaart, maar de heer Duymaer van Twist (a.r noemde die commissie ten onrechte een Raad voor de binnenscheepvaart, daar zij, zooals de minister Reijmer heeft duidelijk gemaakt, geen rechtspraak zal uitoefenen. Reeds bij art. 1 bleef men evenwel steken. De heer Beumer had een amendement op dat artikel ingediend om te bepalen, dat voorzitter en ondervoorzitter van bedoelde commissie ju risten zouden zijn. Daarover staakten de stemmen (32—32), zoodat morgen overge stemd moet worden. Daarop is men begonnen met de behande ling van het voorstel tot verhooging van den accijns op de sigaretten. De heer Oud (v.cf) wilde er voor stem- J men, mits de minister van financiën de op- - centen op de grondbelasting op het onge bouwd wilde opheffen. De heer Bierema (lib.) ging met het voor stel .mÊde, de heer IJzerman (s.da.p.) be streed het als overbodig, de heer Van Vuu- ren (r.k.) wilde de belasting niet geheven zien voor het leeningsfonds, omdat bij haar voor den gewonen dienst wenschte te reser veeren. Nadat minister de Geer had betoogd de verhooging van de belasting niet te kunnen missen, werd de vergadering tot morgen ver daagd. ENGELAND EN BRITSCH-INDIE. De debatten in het Engelsche Hoogerhuis. De Indische vraagstukken houden Enge land nog voortdurend bezig. Pas hebben we de Lagerhuis-debatten gehad, of in het Hoo gerhuis wordt de kwestie aangeroerd, waar uit wel blijkt, hoe brandend het vraagstuk geweest is en nog is. Bij de debatten in het Hoogerhuis heeft lord Sankey, de lord-kanselier, een uitvoerig overzicht gegeven van de gebeurtenissen, welke geleid hebben tot de resultaten der Ronde Tafelconferentie en hun uitwerking in Britsch-Indië. Hij zeide, dat de gedelegeer den ter conferentie geen gevolmachtigden waren, maar op eigen verantwoordelijkheid de feiten hebben onderzocht en voorstellen hebben gedaan. Daardoor zijn in het rapport der sub-commissie voor de federale struc tuur vele kwesties open gebleven, wat echter niet wil zeggen, dat het Indische probleem onoplosbaar is. Integendeel, het is zeer wel mogelijk, een federale constitutie op te stel len, die rechtvaardig is voor iedereen en dit zal gebeuren door samenwerking van Oost en West. Wat zal nu de toekomstige politiek zijn? Lord Sankey dacht zich deze als volgt: Indien een politiek van verzoening wordt verkozen, wordt bijna de helft van hetgeen men wenscht gewonnen en slechts weinig verloren. Indien de militaire uitgaven wor den verhoogd, zullen de inkomsten terug- loopen en de handelsontvangsten lager wor den, terwijl de moeilijkheden zullen vermeer deren. Spreker wekt er toe op geen geweld te ge bruiken, zeggende dat een beroep op geweld het bankroet is van staatsmanschap. De toekomst van Indië is niet langer in de smeltkroes, doch het metaal van zijn nieuwe constitutie wordt gesmeed op het aambeeld der openbare meening. Het ligt in den aard der dingen dat hierbij vonken zullen vliegen, maar de vonken wor den spoedig vergeten het ware metaal blijft. Wij zijn nooit naar Indië gegaan om te veroveren. Wij gingen daar heen voor den handel. Wij hebben den Indiërs terecht of ten on rechte westersche ideeën bijgebracht, Wes- tersche instellingen ingevoerd en hen in on ze raden toegelaten. De taal van hun wetgevende vergadering en van het congres zelf is onze moedertaal. Het is te laat om terug te gaan. Wij moeten voorwaarts. Dit is onze traditioneele politiek en is al tijd het geheim geweest van ons slagen. Dan zullen volgen een gevestigde regee ring, materieele welvaart, terwijl de wet zal heerschen. Sankey zeide in het bijzonder te hechten aan de handhaving der reputatie van het Britsche staatsmanschap, al zijn ook finan ciën, defensie, wet en orde ongetwijfeld van belang. Het is, aldus Sankey, naar hun moreele daden en niet naar hun materieele successen dat wereldrijken door de openbare meening en door de geschiedenis worden beoordeeld. Laat ons Indië een federale constitutie toekennen en hopen, dat alles wat daarin vervat wordt zpodanig geordend en geregeld moge worden op de beste en veiligste grond slagen, dat vrede en geluk, waarheid en rechtvaardigheid in Indië evenzoo mogen bloeien als zij in het moederland hebben ge bloeid. Na Lord Sankey werd nog het woord ge voerd door Lord Peel, die zeide, dat wan neer de conservatieven op de conferentie hun algemeene goedkeuring geven aan de voor stellen, zonder volledige kennis van de safe- guards die zij zouden willen verlangen, zij hun gezag om daarop aan te dringen, zou/ den verzwakken. Spr. was van meening, dat de regeering gedurende de laatste maanden al te bereid is geweest om niet te blijven staan op haar positie in Indië, die Engeland rechten gaf en plichten en verantwoordelijk heden oplegde, om niet te zeggen dat zij in haar houding daarvoor als het ware excuus vroeg. Lord Reading sprekende over de overeen komst tusschen den onderkoning en Gandhi zeide. dat de toestanden in Indië ten zeerste verbeterd waren van het moment af dat de overeenstemming voortgebracht door de Ronde Tafelconferentie bereikt was. DE MOORDZAAK-TETZNER Beklaagde ter dood veroordeeld. De rechtbank te Regensburg heeft gister, zooals wij reeds meldden, den koopman Erich Tetzner wegens moord en verzekeringsbedrog ter dood veroordeeld, alsmede tot twaalf ja ren tuchthuisstraf. Bovendien werd hij tot levenslang eerverlies veroordeeld. Zijn echtgenoote werd wegens medeplich tigheid aan moord en verzekeringsbedrog tot vier jaren tuchthuisstraf veroordeeld, te ver minderen met een jaar preventieve hechtenis. Ook zij werd tot eerverlies veroordeeld en wel voor den tijd van drie jaren. De advocaat Sauter uit München hield als verdediger van Erich Tetzner een uitvoerig pleidooi, waarin hij sprak van een proces met onopgeloste raadsels. De kwestie hoe de werkman het leven heeft gelaten en in hoe verre Tetzner schuldig is, nog steeds niet opgehelderd. Tetzner heeft een schuldige vrouw, hetgeen moge blijken uit het feit, dat T. spr. eens heeft gezegd, dat indien hij haar niet tot vrouw had gehad, hij nu niet op de beklaagdenbank zou zitten. De eerste toe dracht van zaken, door T. medegedeeld, kan volgens pi. niet juist zijn; veel waarschijn lijker is hetgeen T. later heeft medegedeeld Het O. M. heeft slechts met waarschijnlijk heden gewerkt en geen bewijzen aangevoerd T. heeft een onbekende overreden en het lijk verbrand. Deze bewering trachtte pl met tal van bijzonderheden waar te maken en als alleen juist voor te stellen. T. zelf is volgens pl. een raadsel. Pl. stelde tenslotte voor T. alleen wegens poging tot moord te veroor- deelen. Subsidiair is slechts sprake van na latigheid met verzekeringsbedrog. De advocaat Strauss, verdediger van mevr Tetzner, sprak zijn verwondering er over uit, dat zijn confrère mevr. T. bijna net zoo sterk belast als de Officier gedaan heeft. De man heeft zijn vrouw bij zijn eerste bekentenis valschelijk beschuldigd, terwijl mevrouw T. van haar kant nimmer de waarheid heeft tekort gedaan. Nimmer heeft zij zich op een enkel punt tegengesproken. T. is iemand met een misdadige natuur. Hij wilde niet werken, maar wel veel geld verdienen. Zijn geldzucht heeft hem tot het plegen van misdrijven ge bracht. Niet de vrouw, doch de man is hier de schuldige. Pl.'s cliënte is een naïeve persoon In haar naieviteit heeft zij niet de draag wijdte begrepen van de plannen van haar echtgenoot. E>e man is de eenige drijfveer ge weest. Mevr. T., die gewend was met haar man op te treden, heeft moeten doen wat hij haar beval. Pl. vroeg tenslotte vrijspraak. Hoogstens kan men volgens hem verzeke ringsbedrog in aanmerking nemen. In hooger beroep? Na het uitspreken van het vonnis tegen Erich Tetzner, die, naar men weet, gister ter dood veroordeeld werd, verklaarde de advo caat Sauter, Tetzner's verdediger, dat hij voor zijn cliënt bij het Rijksgerechtshof revisie van het vonnis zal aanvragen. Voordat het vonnis viel, hebben zoowel ge tuige als verdachte het woord gevoerd. In het Hbld. lezen we bijvoorbeeld, hoe getuige Ortner vermoord zou worden. Een vriendin van mevr. Tetzner verklaar de, dat deze bij de ontvangst van het doods bericht van haar man zeer kalm was geble ven. De broeder van mevr. Tetzner schetste zijn zwager als een woesteling en een luiaard. Bij de voorgewende begrafenis van Tetzner had hij niet aan diens dood getwijfeld. Mevr Tetzner was hij de teraardebestelling zoo ge schokt, dat hij haar had moeten steunen. De koopman Maier, die op den dag na de daad met mevr. Tetzner samenreisde, had met haar een gesprek over astrologische kwesties. Zij stelde hem o.a. de vraag, of zij naar zijn meeening in de naaste toekomst veel geld kon verwachten of dat zij in aan raking met de justitie zou komen. Vervolgens deden de rechters, voor wie Tetzner een bekentenis heeft afgelegd, mede- deeling van zijn verklaringen. „Alleen de domme lieden werken". In groote spanning wordt in Duitschland de behandeling voor de rechtbank te Regens burg gevolgd van het proces tegen den koop man Tetzner. Diens bewering dat hij toeval lig een arbeider met zijn auto zou hebben overreden, daarna zou zijn teruggereden en den stervende in zijn wagen getild zou heb ben, waar de man zou zijn gestorven, waar na Tetzner in zijn schrik over het gebeurde den auto met 't lijk erin met benzine begoten en in brand zou hebben gestoken, wordt vol komen ongeloofwaardig geacht. Of het den deskundigen intusschen geluk ken zal duidelijk te maken, welken dood de onbekende arbeider is gestorven, n.1. of hij eerst gedood is en daarna verbrand, dan wc-i levend in den brandenden auto is omgeko men, schijnt zeer de vraag. Welken indruk de koopman Tetzner op het publiek maakt, blijkt o.a. wel uit hetgeen de bijzondere correspondent van de „Voss. Z." schrijft. De moordenaar gaat uit van het stand- ount, dat in den oorlog zoovele menschen zijn gedood, dat het op een meer of minder niet aankomt. Werken doen alleen de domme lieden Een standpunt, hetwelk werkelijk in dezen tijd, nu zoovele menschen om een klei nigheid worden afgeslacht, niet alléén dat van Tetzner schijnt te zijn. De waarde van een menschenleven is in koers sterk gedaald, zooals men weet. En deze Tetzner is een tot het uiterste consequent type van dezen tijd, welke geen eerbied meer heeft voor het leven der menschen. Deze man leeft in de maatschappij als een volwaardig medelid. Hij is tweemaal met den rechter in aanraking geweest, eens voor dief stal, waarvoor hij twee weken gevangenis straf kreeg; een tweede maal voor bedrog, dat hem §3 M. boete kostte. Zijn „moral insanity" kwam echter niet goed aan het licht, toen zijn schoonmoeder op haar sterf bed lag en het hem gelukte haar voor 10.000 M. te doen verzekeren: niemand weet met juistheid of hij haar dood verhaast heeft Toen het hem gelukt was betrekkelijk zoo ge makkelijk 10.000 M. te verdienen groeide de eetlust. Hij had zijn eigen moeder en zijn vrouw verzekerd, waarna hij zijn vrouw in overweging gaf de moeder te vergiftigen of van de trap te laten vallen. Dit plannetje echter kwam niet tot uitvoering, daar hij op een andere gedachte kwam, n.1. om een wil lekeurig mensch in zijn auto te laten verbran den en de zaak voor te stellen alsof het hem zelf was overkomen, om zoodoende een groote verzekeringssom in handen te kunnen krij gen. Over wat die man geleden moet hebben en wat het beteekent een medemensch het leven te benemen, maakte Tetzner zich blijkbaar geen zorgen. Het eenige wat hem bezig houdt, is hoe hij de fouten zal herstellen bij het begaan van de daad gemaakt. Immers, niet alleen heeft hij het benzineblik wegge worpen, maar hij heeft ook vergeten, zijn slachtoffer van enkele van zijn, Tetzners, papieren te voorzien, zoodat er overblijfse len van gevonden hadden kunnen worden, en hem wat baar geld in zijn zak te steken. Omstandigheden, welke de politie sneller op het spoor van de misdaad deden komen. Toch is deze Tetzner, wien het leven van een medemensch niets beteekent, niet geheel zonder gevoel. Zijn huwelijk is goed. Zijn bedoeling schijnt te zijn geweest, om als „zijn dood" gelukt was en zijn vrouw in het bezit was gekomen van de verzekeringspen ningen, zijn rijke „weduwe" onder een an deren naam weer te huwen en met haar in het buitenland rustig van zijn geld te gaan leven. Het groote moreele defekt van dit leven is de totale afwezigheid van elk besef van de waarde van een menschenleven een de fekt, waaraan velen in dit na-oorlogsche tijd perk blijken te lijden. DE EIND-REDACTIE VAN DE VLOOTOVEREENKOMST. De V. S. werken niet mede. Naar uit Wasiiington gemeld wordt heeft Stimson een langdurig draadloos gesprek ge had met den Londenschen Ambassadeur der Vereenigde Staten generaal Dawes en den te Londen vertoevenden senator Morrow. Stim son heeft verklaard, dat de medewerking van de Vereenigde Staten aau de formuleering van de Itaiiaansch-Fransche vlootovereenkomst niet meer noodzakelijk is. De conferentie, die de eindredactie van de nieuwe vlootovereen komst zal vaststellen, vangt, gelijk bekend, morgen aan. Henderson en Alexander zijn af gevaardigden voor Engeland. Naar uit Londen wordt gemeld zal de com missie bestaan uit wettelijke adviseurs en an dere gedelegeerden van de regeeringen van Frankrijk, Italië en Engeland. Het ontwerp zal wanneer het is gereedgekomen, na rugge spraak met de betrokken Dominions, worden voorgelegd aan de regeeringen van de Ver eenigde Staten en Japan. DE BOKCOT IN BRITSCH-INDIE. Engelsche protesten. Gisteren werd een verklaring gepubliceerd door de Katoenspinners en fabrikanten asso ciatie en de federatie van meester katoenspin ners. In deze verklaring wordt uiting gegeven aan de bezorgdheid over de voorziening in de onlangs aangegane overeenkomst tusschen de vice-koning en zekere politieke leiders, waarbij posten verklaard wordt te zullen worden beschouwd als een wettige vorm van propaganda, wanneer dit vreedzaam ge schiedt Ofschoon in naam gericht tegen buiten- landsche goeden is de boycot eerder anti- Engelsch geweest dan anti-buitenlandsch Een van de ergste trekken van den boycot was verder, dat deze gesteund werd door perso nen, die uitgebreide belangen hebben bij de Indische katoen en textielindustriën en die er ongetwijfeld voordeel var. trekken. De communisten te Dusseldorp hadden ter gelegenheid van de begrootingsdebatten in den gemeenteraad tegen gisteravond de monstraties georganiseerd, waarbij het tot botsingen kwam met de politie, die verschil lende straten had afgezet. Er werd door de betoogers met steenen geworpen en gescho ten, waarop de politie van de vuurwapens gebruik maakte. Er werden zeven personen gewond, van wie er een aan het bekomen let sel is overleden. Nadere bijzonderheden ont breken nog. Verschillende arrestaties. Nader wordt gemeld over de botsingen van ft er rome Zie nu 17tr garderobe na. Wij behandelen alle stoom- en eer fgoederen en 17 onl- vangt die met een week terug Onze taam zegt 17 alles. tusschen communisten en politie, dat 4 amb tenaren van politie gewond zijn. Toen de po litie, nadat uit den stoet schoten gevallen waren, van de vuurwapens gebruik maakte, werden 7 personen hierdoor gewond, waar van 3 zwaar. In den loop van den avond ont stond twist tusschen een nat. soc. en twee communisten, tijdens welken eerstgenoemde door een messteek werd gewond. Nog later op den avond arresteerde de politie 11 perso nen, die in het bezit waren van wapens of steenen in den zak hadden. Twee der gewonden overleden. Twee der communistische demonstranten, die gisteravond bij de bloedige botsingen tusschen politie en communisten werden ge wond, zijn in den loop van den nacht aan de gevolgen van hun verwondingen overle- de. De overige gewonden, zes demonstran ten en vier politie-agenten, bevinden zich buiten gevaar. DE ONRUST TE MADRID. Kapitein Sediles begenadigd. Het doodvonnis, dat te Jaca geveld is tegen kapitein Sediles ,is ondanks de strenge ge heimhouding waartoe de autoriteiten order hadden gegeven, reeds in de vroege morgen uren bekend geworden en heeft in breede kringen der bevolking opschudding veroor zaakt. Voor de universiteit te Madrid kwam het tot ongeregeldheden. De studenten trok ken de stad door met een groot bord, waarop onmiddellijke begenadiging van den terdood- veroordeelden officier geëischt werd. De poli tie slaagde erin de demonstraten te versprei den, waarbij zij van de blanke sabel gebruik maakte. Het verkeer in de stad lag geheel stil. Er hadden talrijke arrestaties plaats. De Executieve Commissies van de Algemeene Arbeiders-Unie en de Socialistische Partij hadden gisterochtend aan den minister-presi dent een schrijven gezonden, waarin zij een algemeene staking aankondigden voor het geval, dat het doodvonnis mocht wor de nvoltrokken. Kort voor de ontvangst van dit schrijven deelde de regeering mede, dat zij reeds gisteren besloten had den veroordeelde te begenadigen, doch dat zij ervan afgezien had haar besluit te publiceeren, daar eerst de telegrafische goed keuring van den zich te Londen bevindenden koning moest worden afgewacht. Deze ia thans ontvangen. De rust is nu hersteld. Gisteravond werd te Bremen een nat. soc. vergadering gehouden. Ongeveer 120 com munisten poogden zich toegang te verschaf fen tot het lokaal. Hierbij ontstonden hevige botsingen in het verloop waarvan de inrich ting van de localiteit werd verwoest, terwijl alle vensterruiten ingeslagen werden. Ver scheidene ontboden overvalcommando's her stelden de rust. 8 nat. soc. werden deels zwaar gewond. Het aantal der gewonde communisten kon tot dusverre niet worden vastgesteld. Laat in den avond kwam het op nieuw tot vechtpartijen zoodat de politie ver scheidene malen met behulp van den gummi stok de straten moest ontruimen. ERNSTIGE ONLUSTEN IN EEN AMERIKAANSCHE GEVANGENIS. In de staatsgevangenis te Joliet in den staat Illinois zijn opnieuw ernstige onlus ten uitgebroken. De gevangenen staken ver scheidene werkplaatsen in brand, die geheel tot op de fundamenten afbrandden. Verschei dene gevangenen werden neergeschoten. Militairen zijn ter versterking ontboden. De opstand met geweld onder drukt. Het oproer in de gevangenis van Joliet in den staat Illinois is thans met wapengeweld volkomen onderdrukt. De 1800 muitende ge vangenen werden in hun cellen teruggedre ven. Nog tot laat in den avond stegen zware rooakwolken uit de in brand gestoken werk plaatsen op. De materieele schade bedraagt meer dan 300.000 dollar, aangezien de meubelmakerij, de schoenmakerij en alle levensmiddelen de pots volkomen zijn afgebrand. De muitende gevangenen werden met behulp van traan- gasbommen uit hun schuilplaatsen- verdre ven, A

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1