Agenda GEMEENTE ALKMAAR 1931 Provinciaal nieuws Rechtszaken koers van uitgifte 98 °|0 De inschrijving op bovengenoemde uitgifte is te Alkmaar open gesteld op Dinsdag 24 Maart 1931 (van 9 tot 4 uur) bij de firma DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar mgen Laatste berichten Vaderiandsche Bank 67. STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht Zaterdag 21 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: De kapitein van de garde (sens., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: le. Pantserkruiser „Embden" (hist.) 2e Slachtoffers der Zuidzee (sens. en dram.) boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De ontembare (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, soiree „De Stem des Volks". Zondag 22 Maart. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van De kapitein van de garde (sens., geluidfilm); boven 14 jaar In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van le. Pantserkruiser „Embden" (hist.); 2e. Slachtoffers der Zuidzee (sens. en dram.), boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De ontembar? (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, zaal A. Rus te Heerhugowaard, uitvoering gymnastiekvereenigiging T.a.v.e. n.u. heengaan. En dien kan Duitschland juist in dezen tijd zoo heel erg moeilijk missen. Duitschland rouwt om den dood van zijn vroegeren rijkskanselier. Straks zal een herdenkingsdienst gehouden worden in den rijksdag en de radio zal hartelijke woorden van deelneming over de gansche wereld verspreiden; ze zal zeggen: er is een groot man gestorven. Persstemmen. De Berlijnsche ochtendbladen wijden uit voerige beschouwingen aan Hèrmann Mül- ler naar aanleiding van diens overlijden. De „Vorwaerts" schrijft, dat eerlijkheid wellicht de grootste zijner krachten ge weest is. De „Germania" schrijft, dat de Rijksdag met Herman Müller een der ge- achtste en meest geziene leden verliest, die wel tegenstanders heeft gehad maar geen vijanden. De soc. dem. partij verliest in hem een bezadigd en toonaangevend leider. De ,,D. A. Z." herinnert aan de mannelij ke en oprechte wijze, waarop de overlede ne in September 1928 de Duitsche belangen heeft vertegenwoordigd te Genève inzake veiligheid en ontwapening. Het „Berliner Tageblatt" legt er den nadruk op, dat Mül ler een politicus van karakter is geweest, die in moeilijke tijden met verstandig in zicht zijn taak heeft vervuld en steeds al zijn krachten heeft gegeven. De „Deutsche Zeitung" herinnert er aan, dat aan het einde van den loopbaan als mi nister van den ontslapene de onderteeke- ning staat van het Young-plan. Ook de „Boersenkurier" en de „Vossische Zeitung wijden woorden van waardeering aan den overleden staatsman. EGMOND-BINNEN. Volksbond. Donderdagavond vergaderde de Volksbond in het patronaat. De opkomst was matig. Het Werkliedenverbond spoorde aan nog maals pogingen in het werk te stellen om hier een gemeentelijke steunregeling te krij gen. De heer van de Reep merkte hierbij op, dat de loonen voor werkloozen en ook de kinder toeslag hier te laag waren. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering op 1 Juni werden benoemd de hee- ren F. Verhoogt en A. Zentveld. Uitvoerig werd besproken over de uitvoe ring van art. 13 van de statuten het ver plichte wederzijdsche lidmaatschap voor den Volksbond en de vakafdeeling „Deus Dedit". De voorzitter dezer afdeeling wenschte strenge doorvoering van dit beginsel, terwijl de voorzitter van den Volksbond een soepele toepassing wilde. Het kwam hierbij soms tot een vrij heftig debat. Het resultaat zal ver moedelijk zijn het verlies van enkele leden. Bij de rondvraag vroeg de heer Klaver, oi de straatverlichting hier niet vroeger zou kunnen branden. Gemeend werd, dat de lich ten aan den Hoef eerder op waren. Tot slot hield de pastoor een causerie over het voortbestaan der kerk, waarna de voor zitter onder dank de vergadering sloot. Landstorm. Donderdagavond hield de afdeeling Eg- mond van den B. V. L. haar jaarvergadering in café van der Molen te Rinnegom Burge meester Bos opende als voorzitter de bijeen koinst, waarna de heer Oolders het woord kreeg. Deze deelde mede, dat de afdeeling thans 7 scherpschutters heeft, 5 schutters in klasse C en de overige leden in klasse D Spreker hoopte, dat er een volgend jaar in deze afdeeling ook A-schutters zouden zijn Hierna deelde de voorzitter de dip!< ma's als scherpschutter uit aan de heeren J Wij ker, P. Admiraal, A. de Waard, H. de Goe de, C. Bakkum en P. Hof Aan de afdeeling waren 4 prijzen toege kend, die ten deel waren gevallen aan de hee ren J. Wijker en B. Hof in klasse B; C. Ligt- hart in klasse C; en C. Nijman in klasse D Besloten werd aan de gemeente een kleine subsidie te vragen om het aantal prijzen een volgend jaar te verhoogen. De heer Oolders dankte den heer Egbers voor zijn nauwkeurig werk als plaatselijk commandant in 1930 en hoopt dat dit ook weer voor 1931 zoo zal blijven. Ook dankte hij den heei Levering, die 5 nieuwe leden aanwon. Spreker deelde mede, dat in 1932 vier inter-gewestelijke schietwedstrijden zul len plaats hebben, waaraan door 2000 leden kan worden deelgenomen, voor ons gewest vermoedelijk te Katwijk. Bij de rondvraag vroeg een der leden of er niet meermalen kan geschoten worden, b.v. ook in wedstrijden tegen andere afdeelingen Hiertegen bestaan veel bezwaren, maar de zaak zal toch bij het begin der schietoefenin gen nog eens overwogen worden. Electriciteit in de Egmondermeer. Bn het gemeentebestuur van Egmondbin nen kwam een schrijven in van B en W van Alkmaar, dat deze bezwaar hebben teaen hg* plaatsen van palen voor een eventueel bo- vengrondsch electriciteitsnet in de Egmon dermeer, daar in verband met de geringe breedte van de wegbermen de palen te dicht langs den rijweg zouden moeten worden ge plaatst. HDOGKARSPEL. Man van watertoren gevallen. De 18-jarige P. Oud uit Grootebroek is van den alhier in aanbouw zijnden watertoren ge vallen. De ongelukikge viel van een hoogte van ongeveer 7 M. en overleed spoedig aan de gevolgen. OUDE NIEDCRP. Bij B. en W. dezer gemeente zijn 18 aan vragen om tuinbouwvoorschotten ingediend. Naar wij vernemen, zal binnenkort een rondgang door gemeente- en Rijkspolitie worden gehouden ter controleering der door B. en W. gerichte aanschrijving aan de be woners om een brievenbus in hun deur te laten maken. Men zij dus gewaarschuwd. OUDKARSPEL. Door S. Evers alhier is vergunning aan gevraagd tot het mogen plaatsen van een dubbele heete luchtoven, in zijn aan de Dorpsstraat gelegen bakkerij Wijk A. No. 89. HEERHUGOWAARD. De heer S. Brugman alhier heeft het voor nemen opgevat deze gemeente in April e.k. te verlaten, zich te Amsterdam metterwoon te HAAR MAN UIT HET RAAM GESTOOTEN? Gisteren werd voor de Utrechtsche recht bank de zaak voortgezet van een 26-jarige vrouw, die er van verdacht werd, haar man P. d. K. een duw te hebben gegeven, toen deze aan de Valkstraat te Utrecht de ramen aan het lappen was, zoodat hij op straat viel en met ernstige verwondingen naar de Rijksklinieken moest worden ver voerd. Ter vorige zitting had de rechtbank een nieuw onderzoek gelast. Het slachtoffer, de K., had volgehouden een duw te hebben ge kregen, terwijl de verdachte beweerde, dat zij hem moest loslaten om zelf niet mee te vallen, toen hij daar plotseling toe overging. Wederom werd dr. Sillevis Smit als des kundige gehoord. Deze achtte het ni?t noodzakelijk, dat de verklaringen van het slachtoffer ten gevolge van zijn ongeval on betrouwbaar zouden zijn geweest. Een an dere geneesheer, dr. v. d. Perk ontkende, dat hij d. K. eenige jaren terug behandeld zou hebben wegens duizeligheid, epileptie of nicotine-vergiftiging. Het getuigenverhoor leverde geen nieu we gezichtspunten. Het O. M. eischte wederom wegens po ging tot doodslag een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden, met aftrek van preventieve hechtenis wegens poging tot doodslag. De uitspraak werd bepaald op 31 Maart. vestigen, en zich alsdan uit de besturen der verschillende vereenigingen, waarvan hij voorzitter of bestuurslid is terug te trekken, en als gewoon burger stil te gaan leven. Waar de heer Brugman zich voor die ver schillende vereenigingen en ook in alle ver- eenigingsleven zeer verdienstelijk heeft ge maakt, en men hem noode ?iet heengaan, wordt dit besluit, vooral met het oog op zijn leeftijd, als een te aanvaarden feit beschouwd Een groot aantal inwoners dezer gemeente, en vooral ook de leden der diverse vereenigin gen, zullen gaarne van den heer Brugman en zijn echtgenoote persoonlijk afscheid wil len nemen, en de besturen van al die ver eenigingen hebben het plan opgevat, om op Dinsdag 7 April 1931, des namiddags tus schen 2 en 4 ure, in het lokaal van den heer A. Rus, een afscheidsreceptie te houden, op dat iedereen, welke persoonlijk afscheid van den heer Brugman zoude willen nemen, daar toe gelegenheid zal hebben. Tevens zal hem daarbij een stoffelijk aan denken namens die vereenigingen worden aangeboden. ZUID SCHARWOUDE. De damesvereeniging „T.0 N.E.G.I.D.O houdt heden, morgen en Maandag eene ten toonstelling van door dames dier vereeniging gemaakte werkstukken. Wij werden uitgenoo- digd voor de offitieele opening een kijkje te nemen, waaraan wij Vrijdagmiddag gevolg gaven. De voorzitster, mevr. Stam—Dirk- maat betoonde hare welwillendheid, om een en ander toe te lichten. De herberg van den heer P. Schoenmaker was voor deze tentoon stelling herschapen in een gezellig verblijf, natuurlijk in 't bijzonder voor dames De verschillende werkstukken waren in afdeelin gen zeer netjes gerangschikt. De afdeeling ter opluistering bevat werk stukken van en door de dames zelf vervaar digd, en wij kregen te zien gestopte gordij nen, festonwerk, geborduurde vloerklcedjes, breiwerk, eetlakens enz. Aan de vervaardi ging der geiWemde werkstukken zijn hooge eischen gesteld aan de vervaardigsters. Deze vereeniging verbindt het aangename en nut tige. Met een zekere vooringenomenheid wees mevr. Stam ons op de prijzen der verlo ting waarvan de eerste prijs is een mooi sprei, tweede een kapstokkleed, derde een vloerkleed enz Niet alles kunnen wij noemen, want daarvoor is er te veel. Ten slotte ver melden wij dat er ook gezorgd is voor een gezellig zitje, een heerlijk kopje thee en een door de familie Kuiper afgestane piano. Moge deze tentoonstelling een druk bezoek trekken, dan zal het vele opofferende werk der dames beloond worden. In de vacature P. Zeeman is tot lid van den gemeenteraad verkozen verklaard de heer Jr. Glas. STOOMVAAR" LIJNEN Stoomvaart Mi.. Nederland. Enggono, 20 Meert v. A'dam te Antwerpen. Poelau Bras, uitreis, 19 Maart v. Gibraltar. Talisse, thuisreis, 20 Maart te Marseille. Koningin der Nederlanden, thuisreis, 20 Maart v. Southampton te Amsterdam ver wacht. Bon. Ned. Stooinb. Maatschappij. Ceres, 19 Maart v. Bourgas te Varna. Colombia, uitreis, 19 Maart v. Cura?ao n. Pto Cabello. Drechterland, 20 Maart v. Hamb. te Bre inen. Euterpe, 19 Maart v. Rostock n. A'dam. Farena, thuisreis, 19 Maart te Gravesend Hercules, 20 Maart v. A'dam te Hamburg. Hermes, 19 Maart v. Malta n. A'dam. Ilo, 19 Maart v. Bari n. Catania. Theseus, 19 Maart v. Vigo n. Amsterdam. Ulysses, 19 Maart v. Cura^ao n. Pto Co lombia. Ariadne, 20 Maart v. Pasages n. Bilbao. Baarn, uitreis, 17 Maart v. Corral. Berenice, 20 Maart v. A'dam te Alexandrië. Brion, 20 Maart v. A'dam n. Bordeaux. Brielle, thuisreis, 18 Maart te Panama. Cottica, 19 Maart v. A'dam te Paramaribo. Erato, 20 Maart van A'dam n. Gothenburg. Pluto, 20 Maart v. A'dam n. Kopenhagen. Proteus, 20 Maart v. Kopenhagen te Aal- borg. Titus, 20 Maart v. A'dam n. P. Barrios. Venus, 20 Maart v. Palermo n. Messina. Kon Holl Llovc. Eemland, thuisreis, 20 Maart v. Victoria. Ivo, uitreis, 18 Maart te Rio Grande. rennemerland, 18 Maart v. d. Tyne te Las j Palmas. Attiko, uitreis, 17 Maart v. Leixces. DE TRIBUNE. Niet meer in de leeszaal te Hil versum. In de gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der openbare leeszaal te Hil versum is met 11 tegen 6 stemmen een motie verworpen, behelzende er bij het dageiijksch bestuur ten sterkste op aan te dringen de Tribune op de oude wijze ter lezing te leg gen. De Tribune wordt dus verwijderd. NA HET OVERLIJDEN VAN HERMANN MÜLLER. In verband met het ooverlijden van den oud-rijkskanselier Kermann Müller waren de vlaggen op de torens van het ijksclaggebouw te Berlijn hedenmorgen halfstok gehesthen. Bij de opening van de vergadering van he den, die te 12 uur aanvangt, zal de rijksdag president Loewe, Hermann Müller herden ken, die sedert 1916 deel uitmaakte van den rijksdag. Waarschijnlijk zal voorzitter Loe we dan tevens herdenken, dat het vandaag juist 60 jaar is geleden, dat de eerste zit ting van den Duitschen rijksdag werd ge- .oor I voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers i n OBLIGATIEN u met jaarl uitloting DE ZATERDAGAVONDMARKT VERPLAATST. In verband met de werkzaamheden aan de Laat, waardoor deze straat mo menteel vol materialen ligt, zal de zoo genaamde Za'erdagavondmarkt heden avond niet op de Laai riaar op de -.ieuwesloot worden gehouden. LANGESTRAAT-WINKELSTRAAT. Opnieuw zal een der oude patriciërs huizen uit de Langestraat verdwijnen om piaats te maken voor een tweetal winkels. De firma F. H. Ringers en Zoon heeft als lasthebster van mevrouw Cohen Stuart, het perceel Langestraat 80 ver kocht aan de heeren H du Crocq en H. ac Raat. alhier. Het pand zal een mo derne winkel-onderpui krijgen waarna modeartikelen en een van schoenwerk er een tweetal winkels, een van heeren- in gevestigd zuilen worden. DE STATUTEN VAN DEN DEKENALEN JEUGDRAAD. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, heeft de heer Thomsen, lid van den gemeente raad, de volgende vragen gericht aan B. en W.: le. Hebben B. en W. in verband met het verzoek van de Vereeniging R.K. f>ekenale jeugdraad, te Alkmaar, om subsidie, inder daad, gelijk wethouder Westerhof namens uw college heeft medegedeeld, rechtstreeks of niet rechtstreeks kennis genomen van de statuten dier vereeniging? 2e. Zijn B. en W. bereid die statuten als nog voor den raad ter inzage te leggen?. Ik heb n.1. alleszins gegronde vrees, dat de raad een besTffit heeft genomen op grond van gansch onjuiste inlichtingen. Het college van B. en W. heeft op deze vragen het volgende geantwoord: le. De meerderheid van ons college, die het voorstel tot subsidieering deed, was met den inhoud van de statuten der vereeniging, hetzij rechtstreeks, hetzij middellijk, bekend. De minderheid heeft niet naar de statuten gevraagd en ze niet gelezen. Evenmin is in de vergadering van de com missie van bijstand voor de financiën, waar in het verzoek is besproken en waarbij U aanwezig was, inzage van de statuten, reke ning of begrooting der vereeniging verlangd. 2. De statuten liggen voor den raad ter inzage tot diens eerstvolgende vergadering. NIEUWE STOOMERIJ EN VERVERIJ. Maandag opent de heer P. C. H. Kroon van Diest op de Zaadmarkt 52 alhier een stoomververij en chemische wasscherij. De ondernemer heeft zijn zaak voorzien van de modernste machines en vakkundig personeel aangesteld, zoodat onze gemeente al weer een nieuw bedrijf is rijker geworden. DE JTRMA H. LIND HEROPENT HAAR HOEDENZAAK! Als deze krant onder Uw oogen komt, v/aarde huisvader, verberg haar dan voor Uw vrouw! Want als zij dit verhaaltje leest, dan wordt ze nieuwsgierig (ze is het natuur lijk anders nooit!) en trekt U mee naar de Mient. Ze zal U met een lieftallig lachje verschillende étalages van onze winkelstra ten „en passant" laten zien, zonder er blijk baar de groote interesse voor te hebben, als in den regel het geval is. En als ge in U zelve al lacht en denkt, „dat ge er deze keer met een koopje af komt", dan blijkt plotse ling, dat zij slechts voorposten-gevechten ge leverd heeft, want geheel onverwachts zet ze U neer voor de nieuwe zaak van de firma Lind! Daar staat ge en nu moet ge zelf maar zien, er heelhuids weer vandaan te komen. Dat zal U niet gemakkelijk vallen, want Want, waar tot voor kort twee perceelen stonden, beide winkels en beide vol met hoed jes, daar staat nu een forsch, modern ge bouw met greote étalages, met een schitte rende winkel daarachter. O! Uw vrouw wist wel, wat ze deed! Ze moest toch zoo hoognoodig een nieuw hoedje hebben (ze had er nog slechts een paar do zijn!) en nu wilde ze met alle geweld de nieu we zaak van Lind zien, die immers vandaag opende! Daarom moest U mee. Daarom had ze momenteel geen interesse voor andere winkels. En daarom werd U neergepoot, vlak voor de étalages van deze firma! Handig van Uw vrouw, niet waar? Maar wat doet ge zelf? Ge blijft waarachtig vol bewondering staan en terwijl Uw vrouw slechts oog neeft voor de leuke modelletjes (dat ééne dopje, jonge, wat zou dat haar prachtig staan!), kijkt ge zelf meer naar het nieuwe gebouw. Ge ziet allereerst een moderne pui met de onmisbare lichtbakken De pui is (U wist het w-llicht nog niet) van Beiersch graniet en beantwoordt geheel aan naar doel. Dan werpt ge een blik in de étalages. Hoog boven in ziet ge de Philips reflectors, die straks de hoedjes scherp verlichten. De bodem is een parketvloer van mahoniehout en het glas-in-lood voltooit het geheel. Dan stapt ge binnen. En terwijl een aar dige winkeljuf op Uw vrouw toesnelt (niet op U, natuurlijk!) ziet ge onwillekeurig naar de vloer! Ja, waarachtig, 't is rubber, allemaal aan elkaar geplakte stukjes. Heerlijk zacht en stevig loopt dat, he? Kijk, de muren zijn beschilderd met hetzelfde motief, dat ook in het glas-in-lood verwerkt is! Goed gevonden, denkt U bij U zeiven en ge werpt een blik op het plafond, dat z.g. wikkelwerk is Buitenge woon fraai afgewerkt. Daar ziet ge ook de z.g. kubuslampen, die een zacht wit licht ver spreiden en de avondschemering in vol dag licht veranderen. Ge ziet de mahonie-houten- kasten langs de muren, de pasnissen met groote spiegels, de vitrines, gevuld met aller lei modellen. Ge ziet de buitengewoon fraaie beschildering, het „patineerwerk" zooals dat deskundig heet en dat U nog nergens in Alk maar aangetroffen heeft. Uw indruk is: een mooie zaak! Echter, Uw vrouw heeft haar keuze nog niet gedaan. Welnu, ze wordt naar de tweede winkel geleid, welke onmiddellijk aan den eersten grenst. Ook daar ziet ge modern schilderwerk, moderne vloerbedekking, mo derne kasten. En als ge denkt, dat nu de heele zaak door gemarcheerd is, wordt ge langs een trap om hoog gebracht naar de eerste verdieping, waar drie groote verkoopsalons nog tal van fraaie hoeden bevatten. En als er nu nog gien keuze gedaau is, welnu, twee hoog zijn de magazijnen, die rijkelijk gevuld zijn met alle mogelijke soorten lioed-en van goedkoop tot duur, voor jong en oud, voor arm en rijk! Terloops hebt ge natuurlijk een oogje ge worpen in de twee ateliers,waar ijverige handen druk bezig zijn, om de hoedjes iets te verandei en, of wat men daar meer doen moet. Eindelijk is Uw vrouw gereed. De mooie hoed, waarmee ze morgen prijkt op haar ZondagmidJagwandeling, is gekocht. U be taalt en vertrekt. En bij U zelve zegt ge: een pracht zaak is dat geworden. Inderdaad, U heeft gelijk. De firma Lind kan tevreden zijn met deze verbouwing En met haar natuurlijk de aannemer en de ande ren, die samen alles tot een mooi geheel maakte Ze mogen met eere. genoemd worden De architecten waren F. Huisman, Amster dam en E. Kalverboer, Alkmaar; de aanne mer was v. d. Waal, alhier; het schilderwerk beneden was van de fa. Koster, boven van de fa. Molenaar; het stoffeerwerk beneden van de fa. Bouroa en boven van de fa Liekeles Oebles; de fa. de Vries legde de centrale ver warming aan (een mooi stuk werk en geheel automatisch), Kerrebijn zorgde voor het glas-in-lood en Bottemann voor de verlich ting. En de firma Lind zorgde voor een fraaie zaak, een sieraad aan de Mient! °ïSIIN(^aGA?APE EN shOWROOM. Hedenmiddag had de opening plaats van de door de firma Kok, Tuinman en Wilken aan den Stationsweg gestichte autogaraee showroom. 6 Deze populaire firma, die de bekende auto busdiensten op den Langendijk onderhoudt en de prachtige touringcars exploiteert, ou- naar waarnemingen, verricht in den mor<r^ van 21 Maart. raorgen Medegedeeld door het Kon. Nederl Mt Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.0 te War schau. ar' Laagste barometerstand 748.7 te Ineö Verwachting, geldig tot den avond van 22 Maart: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Znirf westelijke wind; half tot zwaar bewolkt 2 gelijk regen of onweersbuitjes; weinig andering in temperatuur. dervond dezen bijzonderen dag dew^ï~: van velen, weke in een groot aantal bloem stukken, telegrammen en persoonlijke bevZ' ken tot uiting kwam. Een 40-tal jaren werd op de plaats waar de zaak gesticht werd het koffiehuis D« Locomotief" geëxploiteerd. O-i heeft de firma goed gezien om, nu de electrificatie voor de spoorwegen een feit geworden, op deze plaats een moderne gara ge te stichten. Verwacht mag worden dat dt automobilisten uit de omgeving van Alkmaai voor hun bezoeken naar Amsterdam van den trein gebruik zullen gaan maken en hun wa gens in Alkmaar gaan stallen en dan ligt ze." ker deze garage, zoo dicht bij het station bijzonder gunstig. Einde Juni -verd met den bouw, volgens plannen van den architect Saai, die in hoofd zaak de voor een garage passende horizon' tple lijn heeft aangehouden, aangevangen Den aannemer, den heer J. M de Jong uil Broek op Langendijk, komt zeer zeker voor de uitvoering van het werk een woord van lof toe. De garage, die centraal verwarmd is, heeft een oppervlakte van 500 M2. Het groote voordeel van deze garage is dat men zoowel aan den Stationsweg als aan de Perronstraat in en uit kan rijden, zoodat de wagens nimmer vastloopen. Achter de garage bevindt zich een wasch- plaats die een oppervlakte heeft van 200 M2. Links van deze waschplaats is een gosd- geoutilleerde werkplaats voor luxe autos. Links van de garage bevindt zich de garage voor d? touringcars. Wij zagen er hier een viertal geexposeerd,- Dion Bonton wagens, plaats biedende voor 22--32 perso nen w.o. een touringcar voor 32 personen, in gericht voor 24, omdat de firma voornemens is dezen wagen, waarin men over een rook- en een niet-rooken afdeeling beschikt, doch dien men ook als gehee! kan gebruiken, terwijl het mogelijk is het dak geheel of voor de helft te openen, voor groote reizen te gebruiken, die hei noodig maken, dat men ruimer zit dan in een gewone autobus het geval is. Deze touringcars, waarvan de carosserieën in de eigen werkplaats van de firma te Oud karspel zijn vervaardigd, zijn geheel in staal uitgevoerd en zoo luxeus, dat ze vervoerkas- teelen langs den weg genoemd mogen wor den. De nieuwste was trouwens een atractie op de laatste R A. I. De showroom maakt een gedistingeerden indruk. Boven de garage bevinden zich de wonin gen voor den boekhouder en voor één der fir manten den heer Tuinman, welke woningen, wij konden ons hiervan overtuigen, van de moderne gemakken zijn voorzien Voorts be vindt zich boven een ruim kantoor grenzende aan een onderdeel en-magazijn, terwijl een ge slaagde lichtreclame er voor zorg draagt dat ook des avonds de zaak de noodige aandacht trekt. De firma onzer gelukwensch met het ver kregen geheel. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. Gisteravond hield bovengenoemde vereeni ging haar algemeene ledenvergadering in de kleine achterzaal van „de Unie". De verga dering, welke niet druk bezocht was, had buitengewoon vlot verloop. Nadat de voorzitter, mr. de Groot, de ver gadering geopend had, en de notulen onver anderd waren goedgekeurd, was 't punt sta tutenwijziging aan de orde Eigenlijk betrot deze wijziging alleen enkele veranderingen! welke noodzakelijk geworden waren, nu vereeniging weer opnieuw de koninklijke goedkeuring voor 29 jaar had verkregen, nl van 26 Mei 1931 tot 26 Mei 1960 Enkele andere artikelen werden aangevuld, n.L,h'e artikel 7 "met de woorden „en subsidies en art. 12, 2e alinea met den zinsnede, w. inhoiidt, dat voortaan de ledenvergadering in Februari of Maart zal moeten worden ge" houden. Het jaarverslag, uitgebracht door de se cretaresse mevr. Stuart, vermeldde o m. taa tal bezoeken, dat de verpleegsters in het atg loopen jaar hebben afgelegd Niet 'n'n,7r dan 17538 bezoeken werden afgelegd bi] patiënten van prot., r.k. en isr. godsdienst laatste hulp werd 85 keer verleend, terwij maal de dokter geassisteerd werd. Dok kraamverpleging werd krachtig ter na na g nomen. 3118 bezoeken werden a*fe 134 patiënten. De dokter werd 49 keer staan Mevr. van Sonsbeek bracht v nt. gens verslag uit van de rekening en v ren woording. De totale ontvangsten 11891.59, de uitgaven 12731.5. a dat er een nadeelig saldo was van L 840. Aan de commissie voor raagd ging zal een subsidie van f 840 ge worden, om dit te kort te dekken. mmissie De boeken, nagezien door een c° waren in de beste orde bevonden, z penningmeesteresse gedechargeerd ont De begrooting 1932 werd bepaald m vangsten en uitgaven op f niaats. Hierna had de bestuursverkiezi P ^e. In de vacatnre-mej. v. d Hagen eVf. kozen mevr. Kluitman, in de var 1 ature- Kluitman mevr. v. Sonsbeek, 'n L ffl(1 en mr. Jitta werd de atredende her €)j0Zen in de vacature- v. d Elburg werd ge mr. Offers. ai£reme<,,e Alle gekozenen werden ne stemmen gekozen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2