IHiïiinstlt Conrmt. DE PAGODE nindird drie ir dertigste Jaargang. Londensch aanteekenboek t-KlllLLETON. Gemeenteraden. en. Kinderkleeding Landbouw en Veeteelt (Wordt vervolgd).^ Ne. 69 1931 Maandag 23 Maart. Radioprogramma Dinsdag 24 Maart. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 89.50 Gramofoonpl. 10.10.15 Morgen wijding. 10.30—12.— Concert door het A.V.R.O.-kwintet o 1. v. F. Lupgens. 12.15 1.Concert door het A.V.R.O.-strijkseptet o 1. v. L. Schmidt. Mevr. J. v. Heusden— Aldag, zang. P. Palla, orgel. 1.—1.20 Gra mofoonplaten. 1.20—1.30 Zang door Mevr. J v. Heusden—Aldag. Vleugel: Egb. Veen. I.30—1.50 Gramofoonpl. 2.2g—3.— Ka mermuziek. Concertgebouw-Trio. 3.-4 Knipcursus. 4.4.30 Loetafoon-programma. 4 305.40 Kinderuurtje. 5.306.— Con cert Kovacs Lajos met orkest. 6.—6.20 A. v. Sanuten: „De Leipziger Messe". 6.20—7.— Kovacs Lajos met orkest. 7.—7.30 Eng. les Fred Fry. 7.458.05 Lezing door C. W. H. Baard. 8 05—8.35 Kamermuziek Garay- strijkkwartet. 8.35—9.30 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 9.3010. Ed. Verkade: „Fragment uit „De groote reis" van Sheriff. 10.Vaz Dias 10 15 II.Concert Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 11 12.Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Uitsluitend K R O.) 8.9.15 Gramofoonplaten. 10.11.30 Gra mofoonplaten. 11.30—12.Godsd causerie door Pastoor Perquin. 12.1.30 Concert door het K. R. O. Trio o. I. v. P. Lustenhou- wer. 1.30—2.Gramofoonplaten. 2.3. Vrouwenuurtje. 3.3.30 Knipcursus 4. 6.30 Gramofoonpl. 6.306.45 Verbonds- kwartiertje. 6.457.15 Schriftverbeterings cursus. 7.157.45 Pastoor v. Beukering: „Palm-Zondag". 7.458.Gramofoonpla ten. 8.—9.30 Lijdensmeditatie door Pastoor H. A. Bots. Met medewerking van het R.K. Zangkoor A. M. D. G. o. 1. v P. Raven- sloot. Cor van Steyn, orgel. 9.30—9.40 Vaz Dias. 9.4012.Concert door het K. R. O.- Salon-orkest o. 1. v. M. van 't Woud. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12 20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Orkestconcert. 2.15 Televisie. 2 25 Voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten; 7.— Zang doorjoan Coxon. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest, Helen Alston, zang. M de Pietro, mandoline). 8.20 8.50 Lezing. Daarna: Vervolg concert. 9 20 Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 10.Concert. Eda Kersey, viool. Sybil Crawley, sopraan. 11.—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonpl. 1.25 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Othello" Opera van G. Verdi. Langenberg, 473 M. 6.207 20 Gramo foonplaten. 9.35—10.05 Gramofoonpl. 12.25 1.50 Orkestconcert. 4.205.20 Concert Orkest en tenor. 6.50 „Matthüs Passion" van Joh Seb. Bach. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Orkest concert. 2.20—4.20 Orkestconcert en zang 4.20—4 50 Kinderuurtje. 7.20—9.35 „Die schone Helena". Operette van Jacq. Qffen- bach. 9.5011.20 Her-uitz. van buitenl. stations. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.: 5.20 Gramofoonplaten. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert en cau serie. 338.2 M.; 5.20 Orkestconcert. 6.05 Giamofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 7.50 Gra mofoonplaten 8.20 Concert Orkest en solis ten. Zeesen, 1635 M. 5.4011.50 Voordrach ten. 11.5012-15 Gramofoonpl. 12.151.20 Berichten. 1.202 20 Gramofoonpl. 2.20— 3.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. 4.50 7.20 Lezingen. 7.20 Concert. 7 55 Tweede acte van „Rosenkavalier". R. Strausz. 8 55 Hermann Stehr spreekt. 9.359.55 Berich ten en lezingen en daarna tot 1.20 Dansmu ziek. Van onzen Londenschen Correspondent. Toenemend vergrijp aan andermans goed. Het aantal inbraken in Londen en omgeving is de laatste jaren onrustba rend toegenomen. Men zoekt naar oor zaken en verklaringen en vindt er ver scheidene De automobiel is voor den man, die het verschil tusschen mijn en dijn veronachtzaamt, een hulpmiddel Door MARJOR1E BüWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. Het was dus niet geheel en al verbeelding geweest toen zij zich had gezien, hier wan delende met een minnaar; dat was zijn be- teekenis, daarom was hij zoo levendig, ver anderde hij zoo de omgeving voor haar; hij was een minnaar. Ja, kom alsjeblieft, zeide zij. Ik zie hier heel weinig menschen ik zou graag willen dat u een van die weinigen waart. Zij lachte hem ernstig toe; zij hoorde niet zijn beleefd antwoord, want haar gedachte was: Ik zal dien brief schrijven als deze man mij kan liefhebben dan is er kans. Op dit oogenblik was Magnus Farryner voor haar eenvoudig de man, die haar had getoond, dat zij nog bemind kon worden. Zij zetten hun wandeling voort onder den gesnoeiden wingerd en babbelden losjes over de geschiedenis van Ruzé de Belle garde. HOOFDSTUK IV. Madame de Bellegarde had haar brief aan Timothy Carless afgezonden; de be woordingen waren zoo vormelijk mogelijk, behalve misschien de laatste zin, waarin ®en een dubbele beteekenis kon lezen. «De zomer nadert zijn einde kom vóór van onschatbare waarde. Hij gaat er mee op avontuur, vaak midden op den dag. Zijn doel is een huis of meer huizen in een vaflh de nieuwe voorsteden, die zoo vaak bewoond worden door kinder- looze echtparen, die overdag in de City o: het West End werken. Het voor den dag onbewoonde huis wordt gemakke- lijk een prooi voor den inbreker, te meer daar de politie van de metropool met haar wijder zeb^ed in getalsterkte verre onvoldoende is om op alle buurten een goed oog te houden. Een der meest ve-maarde rechters van Londen heeft dezer dagen verklaard dat de beroeps- inbreker zijn slag kan slaan in betrek kelijke veiligheid voor zijn ignobele persoon omdat de aandacht van de poli tie die als gezegd seliaarsch moet zijn over zuik een uitgestrekt woongebied bovendien wordt afgeleid in de vervul ling van allerlei beuzelachtige diensten, als b v. die voor het verkeer en toezicht op inachtneming van de motorwetten. Daarbij is de „cracksman" zooals men den modernen Bill Sikes noemt zoo veel handiger, zooveel bekwamer, zoo veel „technischer" dan de Bill Sikes uit den tijd van Dickens. Aan zulke feiten moet worden toegeschreven dat massa's vergrijpen aan anderman„ goed onge straft blijven. De rechter kon vaststel len, dat vergrijpen en misdaden met geweldpleging niet waren toegenomen, hetgeen in zekeren zin een troost is. Maar inbraak, oplichting, zakkenrollerij en „smash and grab"-roof kwamen veel meer voor dan vroeger. Zoo lijf en leden van burgers en burgeressen in deze dagen al minder gevaar liepen te wor den verstoord, gewond of beschadigd, have en goed dier burgers en burgeres sen waren minder veilig dan ooit. De rechter vond gelegenheid opmerkingen te maken gedurende een strafzaak, waarbij aan het slot een arbeider, die inbreker was geworden, tot vier jaar gevangenisstraf met dwangarbeid werd veroordeeld. De rechter geloofde niet meer aan lichte straffen voor zulke vergrijpen. Zulke lichte straffen werden zoo vaak opgelegd in de hoop dat de delinquent zijn leven zou verbeteren Van zulke zegenrijke gevolgen bleek weinig. Daarom moest maar eens een voorbeeld worden gesteld Het resultaat van lichte straffen was dat het publiek in het geheel geen bescherming kreeg. In de moderne rechtspraktijk scheen er veel meer sympathie te zijn voor den misdadiger dan voor zijn slachtoffer. Dc aristocraat in de keuken. Een zoon van een Lord Dynever heeft ee baantje gekregen in de keuken van een hotel in het West End van Londen. De jongen heeft in Eton school gegaan. Dit feit zegt den lezer misschien niet veel. Maar voor een Engelsch man betee- kent het dat deze lordszoon, dank zij de opleiding in deze meest aristocratische van alle aristrocratische kostscholen in Engeland, voor de rest van zijn leven onmiskenbaar den stempel der gen tl e- mans zal dragen. Dat hij nu negen uur per dag in nederigheid zwoegt in een hotel-keuken, er vaatwerk wascht en er den kok lepels en messen aanreikt, is een teeken des tijds. yele edellieden in Groot-Brittannië hebben hun fortuinen verloren of er slechts schamele resten van overgehouden. Successierechten hebben oude familiekapitalen gedeci meerd. Vele lords moeten zelf de hand aan den ploeg slaan. En het moet wor den gezegd dat zij niet aarzelen en dat zij met waarlijk nobele doortastendheid en prijzenswaardig aanpassingsvermo gen hun eigenu brood zoeken te verdie nen. Daarom toonde de zoon van Lord Dynever zich verbaasd toer een verslag gever hem op kwam zoeken in de keu ken. Er was toch, vond hij, waarlijk geen „news story" in het feit dat hij zijn eigen kost verdiende. Hij was niet de eenige lordszoon, maar slechts een van velen, die de handen uit de mouwen moest steken. Velen van zijn soortgenoo- ten zaten op een kantoorkruk. Maar hij vond dat geen prettigen zetel Hij had graag naar de films gegaan. Maar al weer prijzenswaardige zelfkennis had hem doen vreezen dat hij daar niet zou slagen omdat hij geen hoogen dunk had van de aantrekkelijkheid van zijn ge zicht en van de „talkie"-waarde van zijn stem. Daarom had hij tenslotte het hotel- en restaurantbedrijf gekozen, waar hij begon van onder-af, met het wasschen van vaatwerk en het bieden die geheel voorbij is". Zij zond dien belangrijken brief naar één van zijn Londensche clubs, die hij zeer waarschijnlijk steeds bezocht. Timothy Carless, op zijn acht en twintigste jaar een der directeuren van de beroemde firma van zijn vader, moest dikwijls in Londen zijn; waar hij ook was, de brief moest hem, vroe ger of later, bereiken, maar misschien niet vóórdat deze laatste eenzame dagen van zonneweelde voorbij waren. Een vraag van moed, had miss Stalling gezegd. Welnu, zij had den moed gehad de ze zaak te beproeven. Zij was naar Amboise gereden met den brief in haar met brokaat versierde tasch en postte hem zelf in het stille kleine post kantoortje, luisterde naar het geluid dat de brief maakte toen hij uit haar hand viel en keerde terug door dat gouden landschap met zonneschijn, dat zulk een pakkende schoonheid had. Toen de wagen.de rivier kruiste, wendde zij zich om achteruit te zien, zooals zij hier altijd omkeek, naar het kasteel van Am boise, dat oprees boven de stad en de Loi- re, en indrukwekkend uitstak tegen de hel dere lucht, en toen zij dit deed, zag zij mr. Farryner aan de leuning op de borstwering, naar beneden ziende naar 't snelle, ondiepe, heldere water; dit was slechts 't beeld van een oogenblik, want de wagen ging snel verder langs den weg naar Ruzè de Belle garde, en ofschoon zij voortging achterom te zien kon zij niets anders onderscheiden dan de vervallen,- oude huizen, bijeenge- drongen onder de overheersching van het kasteel op den rechter oever en de Tour Hurtault, welke uitzag op haar eigen huis van de behulpzame hand aan de kunste naars van het fornuis. Straks hoopte hij ook de hooge muts te dragen als teeken van waardigheid en vaardigheid in de kunst van koken. En wie weet zou hij later niet zijr» eigen hotel hebben; dan zou hem de kennis, die hij thans bezig was te vergaren, maar wat goed te stade komen. Het idee dat het'baantje hem onwaardig zou zijn omdat hij een zoon van een Lord en een „Etonian" was wees hij met een beslissend ge baar van de hand. Het schillen van aardappelen, het doppen van erwten," het versnijden van wortelen in den wa ren West End-stijl eischte leering en bijzondere vaardigheid. Dat zal men niet kunnen tegenspreken. Chaplin de „uitzuiger". De laatste weken hebben wij veel, te veel, gehoord van Chaplin „den film- dichter", „den bewonderenswaardigen zwijger", „den grootsten filmclown van de wereld", „den vriend der kinderen „den kleinen, bescheiden, grooten man" en wat niet meer. Hij heeft hier nauwelijks zijn voeten gelicht of hij wordt ons voorgesteld als een uitzuiger, althans als een hard zakenman, die het er op aanlegt zooveel mogelijk geld uit Engeland w eg te zuigen, door middel van zijn nieuwen film „City Lights". Een van de grootste ondernemingen in Engeland voor de exploitatie van bios copen, de Gaumont Corporation, die te- naastenbij 320 bioscopen in Londen en in de provincie bezit, heeft geweigerd „City Lights" te huren. Het verlies, dat de filmkomediant daardoor lijdt, wordt geschat op 100.000 pond sterling. Maar zijn vertegenwoordigers hier zeggen dat dn niet waar is, dat zij onverschillig zijn voor de houding van de Gaumont- firma en dat er een overvloed van bios copen in Engeland overblijft, waar men de film op de door Chaplin gestelde vcorwaarden zal willen vertoonen. Hoe dat zij, men heeft nu de bom toch gebarsten is maar eens een boekje opengedaan over dc eischen, die Chaplin verbindt aan de voorwaarden voor de vertooning van de film. De Gaiimont- firma bood Chaplin een derde van de ontvangsten aan. Maar Chaplin wilde de helft hebben. En bovendien eischte hij, dat de film niet beschikbaar zou komen voor naburge cinema's. De op vatting bij de bioscoop-exploitanten in het land is, dat de Gaumont-firma er goed aan heeft gedaan pal te staan. In dien zij het niet had gedaan zou Cha plin met het bioscoopbedrijf in Groot- Brittannië hebben kunnen doen wat hij wilde en zou hij in totaal uit Engeland alleen wel 300.900 pd. st. voor zijn City Lights hebben gekregen. Men vindt, dat Chaplin al meer dan genoeg aan Enge land heeft verdiend. Hij heeft nu twintig jaar in Californië gewoond en heeft nooit aandacht geschonken aan verzoe ken van de Britsche filmindustrie om eens een van zijn films in dit land té maken en aldus het bedrijf hier te steu nen Hier was vond men nu eens een goede gelegenheid zich te verzetten tegen de methoden van uitbuiting van de Amerikaansche filmindustrie in het algemeen. Die industrie onttrekt aan Groot Brittannië elk jaar niet minder dan 12.000.000 pd. st. en zij stelt steeds hoogere eischen, waaraan niet meer kan worden voldaan, zoodat Amerikaansch kapitaal langzamerhand de bioscopen van dit land inpalmt. De Britten koesteren nu de hoop, dat dit verzet van de Gaumont-firma tegen Chaplin zal leiden tot een algemeene verlaging van de voorwaarden, waaronder Amerikaan sche ondernemers hun films in Enge land afzetten, voorwaarden die klaar blijkelijk aan de Amerikaansche trans acties het karakter verleenen van „af zetten" in een andere beteekenis. uv"v:'d3n00lt AMSTERDAM Nieuwendijk 225-229. UTRECHT Oude Gracht 151. in de vallei van de Amasse. Mr. Farryner was de directe oorzaak ge weest dat zij dien brief had verzonden, de directe prikkel van haar moed; de weten schap, dat hij haar lief had, had het geheele uitzicht van haar leven veranderd, den hee- len loop van haar handelingen, en toch had zij hemzelf gedurende de laatste paar dagen geheel vergeten. Zijn aanblik riep dit verzuim in haar geest terug met een schok van schaamte. Hij was nog in Amboise, hij had nog hoop had zij hem zelf niet hoop gegeven? Zij had hem gevraagd terug te komen op Ruzè de Bellegarde. Zij had hem aangemoedigd, ja, hij zou denken dat zij dit gedaan had; en zij was zoo opgegaan in haar eigen hartstocht, dat zij daaraan tevoren nooit gedacht had. Haar gedachten joegen zoo voort als de lachende landouwen voorbij de vensters van haar wagen vlogen. De man is geen kwajongen of een gek. Ik behoorde eerlijk met hem te zijn, ik be hoorde hem op de hoogte te brengen, het geheel duidelijk te maken. En toen was deze talentvolle, ervaren vrouw, zoo verfijnd en bedreven in wereld- sche zaken, benieuwd hoe andere vrouwen met liefde handelden. Haar koud huwelijk had haar gekluisterd gehouden; zij geloofde dat mannen haar hadden bewonderd, zelfs hadden liefgehad, hier en daar, maar geen hunner had haar dit ooit verteld; zij kon zich zelfs niet her inneren of haar echtgenoot haar dit ooit had verteld. Zij was heel jong getrouwd en er was heel vormelijk naar haar hand gedongen, en een eigenschap in haar, die zij BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmiddag half vier vergaderde de raad dezer gemeente onder, voorzitteischap van den heer P. Slot, burgemeester. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en ging voor in ge bed. Spr. deelde daarna mede, dat bericht van verhindering is ingekomen van de hee- ren Snoek en weth. Glas, de laatste wegens ziekte. Ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten verschillende goed keuringen, alsmede een dankbetuiging voor de gezamenlijk met andere gemeenten ge schonken bank voor het Provinciehuis. De voorzitter deelde mede, dat aan 46 tuinders crediet is verleend tot een totaal bedrag van 29935. De gemeente is gerant voor 30 pCt. of 8980.50. Van den inspecteur der directe belastingen was een opgave ontvangen van kwade pos ten. Voor de personeele belasting bedroegen deze over het jaar 1930 48.75, over 1929 124.11, over 1928 88 14; voor de ge meentelijke inkomstenbelasting over 1930 1931 49.20. over 1929—1930 923.02, over 19281929 69.30; voor de grondbe lasting over 1930 0.04. De vereen, tot bestrijding der tuberculose zond het jaarverslag over 1930. Van de gemeente Alkmaar was ingekomen de begrooting van den keuringsdienst voor waren. Van de Nederl. Spoorwegen de rekening over 1930, met bericht, dat de gegarandeerde opbrengst verminderd wordt tot 4507.06. Van de bewoners van het pad Jaarsma, Pasterkamp, dankbetuiging voor de aange brachte verlichting. Aanwezig was de rekening van den keu ringsdienst voor vee en vleesch, kring Oud karspel. Deze sloot met een batig saldo van 175.80, zoodat de uitkeering aan deze ge meente 35.16 bedraagt. Van de Woningbouvvvereeniging dc ex ploitatierekening over 1930, met een eindcij fer van 7638.91, terwijl van den minister van arbeid een schrijven is ingekomen, dat de uitkeering uit 's Rijks schatkist voor de woningbouwvereeniging is bepaald op 2741.48. Van den minister van Onderwijs bericht, dat het voorschot over 1931 6280 bedraagt af voor pensioen 530, zoodat een bedrag van 5750 kan worden uitgekeerd. Bovenstaande stukken werden voor kennis geving aangenomen. B. en W. stelden voor adhaesie te betui gen aan het bekende adres van de gemeente Arnemuiden. Aldus werd besloten. Van de Centrale Ziekenhuiscommissie was een verzoek ingekomen om in de kosten te willen bijdragen voor het aanstellen van agenten enz. Een subsidie werd gevraagd van 1/4 cent per inwoner. Voor deze gemeen te dus een bedrag van 6. Werd op voorstel van B. en W. toege staan. Enkele inwoners verzochten om een rio- leering aan te leggen in het looppad naast het huis van den heer P. Weder, daar het water steeds over het pad loopt. Op voorstel van den voorzitter werd het verzoek in handen van B en W. gesteld. Van de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" een verzoek om voor de Ned. Herv. kerk een verkeerspad aan te leggen. Dit om bij een begrafenis den toeloop van nieuws gierigen tegen te houden, zoodat de begrafe nissen ordelijk verlpopen. B. en W. adviseerden afwijzend op dit adres te beschikken. De toeloop van nieuwsgierigen, die hij liever belangstellenden noemt, is volgens den voorzitter niet hinderlijk en bij een be grafenis is er altijd orde en toezicht. De voorzitter merkte merkte tevens op, dat het onmogelijk is een pad te maken, daar het terrein dan zou moeten worden af gegraven, terwijl het dan toch voor een groote begrafenis te klein zou zijn. De heer Kamp merkte op, dat het 'terrein voor de kerk geen gemeentegrond is. Moe ten adressanten niet bij de kerk aanklop pen? Spr. was er voor, dat het pad wordt gemaakt. Op het verzoek werd afwijzend beschikt. De voorzitter deelde mede, dat de kostqn veroorzaak^door het uitzenden van werk- zelf niet kon noemen, had haar voor liefde onverschillig gehouden, totdat zij Timothy Carless had ontmoet en zelfs toen had zij het geval behandeld op een vage wijze, met overdreven kieschh^id, droomerig; hoeveel vrouwen onder haar bekenden zouden hem hebben laten gaan zonder dat hij zich ver klaard had? En nu deed zij hét weer, liet toe dat haar verhouding tot dien anderen man onbe paald werd, zooals zij met een droevige glimlach tot zichzelf zeide, zooals miss Stalling zich kon hebben gedragen, met dit verschil dat in haar die onschuld tot dom heid werd. Ik behoor te weten hoe hierin te hap- delen ik moet hierin handelen De witte torens van Ruzè de Bellegarde waren in 't zicht langs de lange, witte we gen. Madame de Bellegarde liet den wagen stilhouden. Wil je alsjeblieft naar Amboise terug- keeren? Het „Cheval Blanc", het hotel op den rechteroever Zij voelde zich zenuwachtig en zelfs zwak: de inspanning dien brief te schrijven, hem te verzenden en nu de inspanning mr. Farryner te ontmoeten, te bedenken wat zij hem moest zeggen, veroorzaakten een op winding, die zij moeilijk kon beheerschen, en dan trof de ironie van het geval haar zin voor humor. Zij lachte in zichzelf toen de wagen over de brug gleed, welke de twee armen der Loire kruiste, waar zij hem had gezien, en zij aanschouwde wéder de voorzijde der stad, de oude huizen op een hoopje op de kade, het hoog gebouwde kasteel en den loozen naar de Zuiderzeewerken, tot heden 160.1854 hebben bedragen. De heer Kamp vroeg of het bedoeling H dat het zoo doorgaat. De voorzitter antwoordde, dat, warmeer hier volop werk is te krijgen en de werklie den toch «aar de Zuiderzeewerken gaan, de uitkeering ophoudt. Van de vereeniging „Het Witte Kruis afd. Langendijk, was het verzoek ingekomen om een verhoogde subsidie van 0.10 per inwoner. Werd op advies van B. en W. toegestaan. B en W. stelden voor een reductie van 20 pCt. te verleenen op de pachtprijzen over 1930. Aan huur moet worden ontvangen 559.15, zoodat de reductie 111.83 aan d< gemeente kost. De heer Koedijk vond de reductie van 20 pCt. maar matig, anderen geven 40 pCt. Op een vraag van den heer Zuijdam, aan welke personen het land wordt verhuurd, antwoordde de voorzitter, dat het allemaal menschen van eenvoudigen huize zijn. Enkele wijzigingen der begrooting voor 1931 werden goedgekeurd. Samenstelling stembureaux. Op voorstel van B. en W. werden de vol gende stembureaux benoemd: Hoofdstembureauburgemeester, ambts halve vooratter, de heeren A. Glas, C. Ooijevaar, J. Koedijk, J. Smak, ledenplaats vervangers de heeren Kamp en Zuijdam. Stembureau 1: burgemeester, ambtshalve voorzitter, de heeren A. Glas en J. Smak, leden; plaatsvervangers de heeren W. Dirk- maat en W. Glas Azn. Stembureau 2, de heer C. Oijevaar, voor zitter; de heeren Koedijk en Kamp, leden; plaatsvervangers de heeren Schelkaas en Zuijdam. De verkiezingen voor Prov. Staten zullen den 22en April worden gehouden. Voor den gemeenteraad op 24 Juni. Als lid van het Burg. Armbestuur werd de aftredende, de heer C. Kostelijk, met alge meene stemmen herkozen. Rondvraag. De heer Zuijdam vroeg naar de uitdieping van het vaarwater achter bakker De Gier. Het is dezer dagen gebeurd, dat een motor er met de lier over moest worden getrok ken. De voorzitter antwoordde, dat hierin zal worden voorzien in de eerstvolgende maan den. Ook vroeg de heer Zuijdam of het terrein voor lichamelijke oefeningen niet kon wor den gebruikt, om de kinderen er op te laten spelen, zoodat ze van den weg af geraken. De voorzitter antwoordde, dat het in de bedoeling ligt het terrein in orde te laten maken en dat het misschien wel voor het door den heer Zuijdam genoemde doel zal worden gebruikt. De heer Koedijk vond het niet op den weg van het gemeentebestuur liggend, een ter rein te zoeken voor de voetballende jeugd. De heer Zuijdam: Daar we het terrein toch hebben, kunnen we het gebruiken ook. De heer Kamp zeide, dat er bij brand niet voldoende melding wordt gemaakt door het dorp. De voorzitter antwoordde, dat er wel brand is geroepen langs een gedeelte van het dorp. Ook heeft de klok geklept. Het ge vaar was binnen een half uur reeds gewe ken. Bakker Vreeken komt wel een woord van dank toe voor zijn kranig optreden. Aan hem is het te danken, dat het vuur zoo spoedig bedwongen was. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD. Vergadering van de Rundveefokvereeni ging Wieringerwaard op Donderdagavond in het lokaal van den heer v. d. Woude. Voorzitter de heer Jb. Kaan Kz., secr. de heer A. Keesman. Naar aanleiding der notulen zeide de heer Groneman geen schrijven gezonden te hebben naar de Prov. Reg. Comm. over de door een Commissie te geven letter als bij voeging onder afstamming der ter centrale keuring aangevoerde stieren. In antwoord op een vraag van den heer R. L. Waiboer zeide de voorzitter dat er hoogstwaarschijnlijk een specificatie zal komen voor afstamming en productie. De rekening van den penningmeester, na gezien door de heeren R. L. Waiboer en Alb. Kaan werd in orde bevonden. Eerst genoemde deelde mede dat de ontvangsten hebben bedragen 1662.50, de uitgaven toren Hurtault. Het „Cheval Blanc" was liefelijk gelegen aan de kade Charles Guinot; het was een klein hotel, dat eerder den naam van her berg verdiende en het had een zindelijk, fonkelend en feestelijk aanzien. Het liep tegen den middag en verscheide ne menschen gingen de open deur van het nette huis binnen; anderen hingen over de leuning van de kade en keken naar de zwarte baggermachines, welke in de rivier aan het werk waren, en de sierlijke groepen van boomen, die langzaam heen en weer wiegden in het flauwe koeltje op het eiland St. Jan. Madame de Bellegarde wachtte in haar wagen, terwijl de chauffeur naar mr. Far ryner vroeg. Zij merkte de karren en man den op, volgestapeld met trossen druiven en meloenen, peren en vijgen, die langzaam voorbijtrokken, herfstvruchten, overrijp, geurig. Madame de Bellegarde was zich bewust, dat zij zelf deel uitmaakte van die langza me, zoete herfstvertooning, van haar liefde voor den man, die niet hier was en de lief de van den man, die hier was, voor haar, ook als deel daarvan; haar eigen persoon lijke gevoelens schenen gedompeld te zijn in die harmonie van haar omgeving, sche nen niet belangrijker te zijn dan de helde re, breede, zilveren rivier, het teere eiland met de kronen van hooge boomen, het vriendelijke uitspansel daarboven, den oprij- zenden gevel van het „Logis du Roi", en dit gouden stof van zonnekhijn over alles heen, dat leek op de viering van een carnaval, van' een leest, van blijde zorgeloosheid, welke de droefheid van dreigend verlies verborg.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5