F0STER3MAAGPILLE die houdt Uw stroomre kening laag, en daardoor bent U het voordeeligst uit. Verstopping en slechte spijsvertering maken U ellendig en humeuriq. Neem bijtijds de zeer zacht werkende Foster's Maagpillen, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar 1669.50, alzoo is er een nadeelig saldo van 7.Geadviseerd werd tot goedkeu ring. Na nog eenige toelichting door den pen ningmeester zegde de voorzitter de com missie dank voor haar bemoeiingen en den penningmeester voor zijn richtig beheer. In verband met de door den heer C. R. Blaauboer uitgebrachte rapporten der laat ste bondsvergadering vroeg de heer IC. Schenk een nadere verklaring van R. koeien. De voorzitter zeide, dat statistisch is vastgesteld dat het percentage der uit R koeien geboren geworden stieren, welke af gekeurd worden, hooger is dan van S. moe ders. De heer Daan Kaan zeide ook in verband met het rapport, dat als de provinciën Gel derland, Ovcrijsel en N.-Brabant vasthou den aan het verplicht 14 daagsch melkon- derzoek, wij ook in overweging moeten ne men, om op den duur hierin verandering te brengen. De voorzitter zeide, dat hel buitenland volstrekt niet vraagt naar 14 daagsch on derzoek. De betrouwbaarheid van 4 weeksch onderzoek is door de Regeering erkend. Voor de vereeniging is het moeilijk om er toe over te gaan. De voorzitter wilde afwachten hoe dit verder verloopt en zeide dat dit punt ter dege onder de aandacht is. Hij herhaalde dat het omwerken van 4 weeksch tot 14 daagsch onderzoek een gevaar voor de ver eeniging met zich brengt, terwijl er in het geheel geen praktische fouten in het 4- wceksche stelsel zitten. Aan den heer Blaauboer werd dank gebracht voor de uitgebreide weergave van het verhandelde op de bondsverga dering. In het jaarverslag werd gewezen op de hier bijna altijd plaats hebben de verwantschapsteelt. Met het invoeren door Vee-Export van Wodan Jan 5 is hiermede gebroken. Men wees op een dergelijk hier plaats gehad hebbend ge val waardoor in één stal geheel verschil lende exterieuren zijn. Terwijl de verwek ker al half verwant was komen de eigenschappen van zijn vaders voor ouders gelukkig goed naar voren. De voorzitter zeide dank voor het verslag en ging over tot de behandeling ■van den beschrijvingsbrief. In verband met punt 4 (benoemingen) zeide de voor zitter: waar de heer W. Jimmink op 1 Januari 1932 aan de beurt van aftreden is en niet herkiesbaar en de vereenigin- gen Noord- en Zuidzijpe en Koegras den heer G. Appel als candidaat-bestuurslid aanbevelen, wil ik deze voordracht gaarne ondersteunen. De vergadering ging hiermede accoord. De voorzitter wilde vooral opwekken om de lezing van den heer C. Zwager man, rijkszuivelconsulent te Middel burg, over opbrerigstverschillen en de tegenwoordige richting in onze Rund- veefokkerij te gaan hooren. De heer Groneman zeide dat de vraag in hei uiterste is vervallen. Men vraagt zich niet af: hoeveel kilo vet heeft een dier geproduceerd, neen, het moet juist e._n hoog procent zijn. Er zit een fout in die vraag, maar men moet er thans aan voldoen. Men komt er op den duur wel achter dat het op de kilogrammen vet aankomt, hetwelk een dier heeft gepro duceerd en niet op het vet. Verder zeide de heer Groneman het jammer te vinden dat onze herfstkeuring niet meer gehouden wordt. De voorzitter zeide dat het verleden jaar niet kon door het mond- en klauw zeer. Dit jaar wordt er een groote ten toonstelling in Hoorn gehouden, waar Wieringerwaard ook aan meedoet en om dan nogmaals hier een keuring te houden wordt door hem als bezwaarlijk gevoeld. De heer Waiboer dacht ook dat deze herfstkeuring zeer nuttig was voor het overzicht der vererving van de ver schillende vaderdieren. Het zal in gedachten gehouden wor den om b.v. alleen de kuikalveren, stier kalveren en pinken bij elkander te halen op een daarvoor vast te stellen datum. Daarna sluiting. WARMENHUIZEN. Vergadering van de Afdeeling L. T. B. op Donderdagavond 7.30 uur in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, de heer W. Dekker, deelde mede dat nu de L. T. B was aangesloten bij de veilingsvereeniging, men wel een keer meer zal moeten vergaderen. De voorzitter meende dat er wel een vraag naar voren was gekomen over de opmerkin gen van den heer G. Mosch in de vorige ver gadering aangaande het polderbestuur en de verkiezing hiervan. De heer Joh. de Groot deelde mede dat het bestuurslid P. Sevenhuizen Hzn. wegens hoogen leeftijd dit jaar zal aftreden. Voorgesteld werd een vergadering te hou den van de L. T. B. voor nieuwe verkie zing zou plaats hebben. Medegedeeld werd dat er een schrijven was ontvangen van den raad der gemeente over de huurverlaging der landerijen van 20 pet. tot 35 pet. alsmede van het Burger lijk Armbestuur van 20 over het oude bouwland en 25 pet. voor het nieuw ge huurde land. Tevens was er bericht ingeko men van het r.-k. armbestuur van huurverla ging over 1930 van 20 pet. tot 35 pet Alle verlagingen zouden worden taafd zou worden V°°r 1 M* 1931 be" vo?rede0LZTterHZeideKdatudit cen suc«s is voor de L. T. B en bracht een woord vau dank aan de r.-k. raadsleden en de leden van de armbesturen voor hunne medewerking. Er zal tevens een officieele dankbetuiging wor den gezonden. Over het punt coöperatieven aankoop deel de de secretaris mede dat hem was gebleken, dat de prijzen hetzelfde waren gezamelijk of afzonderlijk. De levering was inmiddels ge geven aan den heer Roges te Oude Niedorp Het bestuur was toch van meening dat dit veranderd moest worden en zou trachtten het volgend jaar te bewerken dat men bij een grootere hoeveelheid minder moet betalen. Besloten werd eerst de eventueele voorstel len voor de vergadering der Centrale Vei- lingsver. te behandelen. De heer Jacob Blokker kwam met een voorstel om den verkoop op bonnen voor goed den nek om te draaien door hiervoor 10 veilingsonkosten te laten betalen. De secretaris meende dat het een noodzakelijk kwaad was en stelde voor om dit niet te steunen. De voorzitter zou willen voorstellen dit tegen te gaan met een boete te stellen op 3 of 5 De heer P. Tesselaar meende dat men dit i oodzakelijk kwaad moeilijk kon belasten met hoogere veilingsonkosten. De heer J. Dekker zou er voor zijn zoo lang men aan den Langendijk geen kans ziet dit afgeschaft te krijgen zich hierover niet druk te maken. De heer C. Tesselaar Gzn. meende dat als de bouwers zich er aan houden om practisch 3 dagen in de week volop aan te voeren men zonder onderhandschen verkoop deze niet zou kunnen uit voeren en dat het ontbreken de op den Langendijk zou gekocht worden wat piet in het belang van onze veiling zou wezen. Tenslotte deelde de heer Joh. de Groot nog mede dat de onderhandsche verkoop maar 7 van den geheelen omzet was en dit geen reden was om hier aan te tornen. Ofschoon alle leden niet voor den verkoop op bonnen waren, zag men ten slotte wel in dat dit moelijk uit den weg te ruimen is. De heer Jan Dekker Hzn. stelde voor om de salarissen van den voorzitter der veiling te verlagen alsmede van den veilingleider in de wintermaanden. Doordat de voorzitter tevens veilingleider in de zomermaanden is en er veel niet was of veel te laat kwam kon hij best gemist wor den en in elk geval met wel met minder toe komen. De heer Joh. de Groot meende dat de vei lingleider de heer R. Molenaar reeds zelf met een voorstel zou komen omdat hij ook zelf van meening was, dat een salaris van 500 voor een half jaar te hoog was. De voorzitter vertelde dat de ver Samen werking uit Harenkarspel reeds ook verla ging der salarissen op haar program had. Eenige leden merkten op dat het geld in het water was gegooid om in de zomermaanden den veilingleider zoo hoog te bezoldigen. Tenslotte werd het voorstel van den heer J. Dekker Hzn. om den voorzitter der veiling voortaan 100 salaris toe te kennen en de veilingleider in de wintermaanden 300. Aangenomen. Thans is dit nog resp. 400 en 500. Daarna had de stemming plaats voor af gevaardigden naar de C. V. V. De uitslag hiervan was dat gekozen waren de heeren Joh. de Groot met 21 stemmen. Jan Dekker Hzn 18, Jacob Blokker 16, J. Tesselaar met 15, Jacob Dekker met 7 en C. Tesselaar Gzn met 7 stemmen. Het presentiege'd werd vastgesteld op 2 per afgevaardigde. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Tesse laar of het nog in de bedoeling lag coöpera tief aardappelmanden aan te koopen. Het bleek dat er bij de leden weinig animo voor was. De heer Cor Dekker Hzn. stelde de vraag of het niet mogelijk is dat er van de vereen. L. T. B. een adres wordt gericht aan de P. E. N. voor verlaging van vastrecht der kool- schuren daar z. i. de berekening daarvoor véél te hoog was omdat men in een kool- schuur enkel in de wintermaanden het licht gebruik en nog niet eens overal tegelijk. Naar aanleiding hiervan deelde de heer Jan de Groot mede dat er reeds sprake was vanwege de P. E. N. om een andere regeling te treffen daar de boerderijen ook veel te hoog waren berekend en zij evenals de bouwers bijna fiiet aan het goedkoope tarief toekwa men. Vervolgens werd voorgesteld dit in de kringvergadering te bespreken en dan geza melijk een adres te richtten. De heer C. Tesselaar Pzn. vroeg of het erwtenveilen geheel van de baan is. De voorzitter antwoordde hierop dat het de derde keer reeds is geprobeerd en dat het nu wel niet meer door zal gaan. Hij vond hpT jammer, maar de leden hebben er zelrs niet aan meegewerkt want anders was dit wel gelukt. Vervolgens vertelde de heer C. Tesselaar Pzn. nog dat hij er de vorige vergadering reeds over had gesproken dat het grasland dat verhuurd wordt door de gemeente we! wat te hoog in huur is en blijft. Hij had ver wacht dat de katholieke meerderheid in den raad de zaak beter onder de oogen had ge zien en zeide, dat men een voorbeeld moest nemen aan een niet katholieke landheer, de heer Verstcg die van den Paus een onder scheiding had gekregen, omdat hij bekend stond ris een goed landheer. Volgens hem was het verhuurde bouwland door elkander niet te duur maar was het grasland geregeld te hoog. Daarna sluiting. DE NOORDERMARKTBOND. Donderdag vergaderde het bondsbestuur voor den eersten keer in het vergaderlokaal van het pas voltooide gebouw. De heer Brugman opende de vergadering met de ver klaring. dat het hem ren groot genoegen was. althans nog eenmaal de bestuursvergadering te mogen leiden in het nieuwe lokaal. Spr. richtte het woord tot den lieer Keeman, markt-betaalmeester. wien hij namens het be stuur dank zegde voor de mooie klok door hem aangebeden voor ae vergaderzaal; spr ■hoopte, dat die klok menig uur zou mogen aanwijzen, waarin door het bestuur besluiten zouden worden genomen in het belang van den Bond en de leden. Voorts feliciteerde hij ook den heer Keeman, van wien hij de ver zekering had gekregen, dat het nieuwe kan toor in alle opzichten ten zeerste voldoet, en wenschte hem toe nog vele jaren met genoe gen er in te mogen werken. Mede dankte hij den secr., door wien een keurig inktstel met brievenstandaard en vloeirol op de bestuurs tafel was geplaatst als cadeau. Spr. verklaar de verder zeer getroffen te z'jn door de aan wezigheid van zijn portret aan de wand, het geen voor hem een hoogst aangename ver rassing was, waarvoor hij zijn medebestuur ders hartelijk dankzegde. Hartelijk heette hij allen welkom en wenschte hun toe, dat ze nog vele malen met genoegen in dit lokaal zouden mogen vergaderen. Speciaal welkom heette hij den heer de Wit. het nieuwe be stuurslid voor de afd L. T. B. Heer-Hugo- waard-Noord; met de beste wenschen ook voor het welslagen dezer eerste vergadering in het nieuwe lokaal verklaarde hij deze vt>or geopend. Hierna werden door den heer Kliffen de notulen gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. De betaalmeester verklaarde, dat het nieu we betaalkantoor een zijner lang gekoester de wenschen had vervuld. Spr. gevoelt er zich heerlijk in thuis; het is schitterend ruim, mooi en doelmatig ingericht met een prachtig uitzicht over het laadterrein. Spr. is het be stuur hier recht dankbaar voor en verklaarde behoefte te hebben gevoeld het bestuur iets aan te bieden voor de vergaderzaal. Hij had van de vrouwen van bestuursleden wel eens vernomen, dat de h.h., indien ze zoo laat van de vergadering kwamen er zich op beriepen, dat er geen klok in de vergaderzaal was. Dit had spr. er toe gebracht een klok aan te bie den; hij hoopte, dat ze vele ">.ngename en be langrijke vergaderingsuren zou mogen aan wijzen. Door den heer Ootjers werd een bureau aangeboJen voor het kantoor van het U. C. B., waarvoor de voorz. hem namens het bestuur dank zegde, er den wensch aan toevoegend, dat de heer Ootjers en een even tueele volgende veilingsleider met genoegen zich daaraan zou zetten in het belang van den N. U. B. Hierna kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de jaarvergadering van de „Groep veilingen'', welke geruimen tijd in beslag nam. Met betrekking tot het voorstel van deq „L. G. C." werd na breedvoerige ge- dachtenwisseling vrij mandaat vertrekt. Met betrekking tot het voorstel van den N. U. B. zal getracht worden althans een uitspraak in principe uit te lokken yoor een U. C. B.- merk B voor 2e kwaliteitsproducten. Namens de afd. Langendijk van den L. T. B. werd ter sprake gebracht de behandeling der bascules, waardoor onzuiver wegen niet kan uitblijven; er dient niet te lang worden gewacht met aanschaffing van nieuwe bascules ter vervan ging van min of njeer defecten Algemeen is men van oordeel, dat er zoo zuiver mogelijk gewogen moet kunnen worden. Verder weid zeer ernstig gespioken over het geven van fooien en bier en het plegen van fraude bij lossing der producten. Het bestuur is van meening om hierin ernstig in te grijpen in overleg met den handel en enkele, ter verga dering aan de hand gedane middelen, tot uit voering te brengen, waarbij het mogelijk zal zijn bouwers en transporters, die zie' hier aan schuldig maken, uit te sluiten of een flinke boete op te leggen. Mede werd besloten er bij den handel op aan te dringen, maat regelen te nemen, waardoor het overbodig lange wachten voor aanvoerders ter veiling wordt vooi':omen. Door den secr. zal een flink aantal receptenboekjes bij het Centr Bureau worden aangevraagd ter verspreiding onder consumenten. Hierna kon worden overgegaan tot behan deling der ingekomen voorstellen. Met het oog op de korting voor contante betaling, ingevolge de bespreking met den Handel op de Vierbondsvergadering worden vastge steld. voor het komende seizoen 1/10% kor ting toe te staan voor contante betaling, ter wijl de betaalmeester gerechtigd zal zijn deze korting in te houden, indien niet op tijd wor de betaald en 15/100% van den betrokken handelaar te hebben. Na een kleine wijziging werd het ontwerp-pensioenregeling vastge steld. Door de vereeniging Sint Maarten werd voorgesteld, maatregelen te nemen, dat de leden hun geld van het betaalkantoor thuis bezorgd krijgen. Uit de toelichting bleek, dat dit dan zou dienen te geschieden op kosten var. den N. U.B. Na breedvoerige be spreking werd het volgende prae-advies vast gesteld: Het bestuur is van oordeel, dat dit beter geschieden kan door iemand, die door de betrokgen vereeniging daarvoor wordt aangesteld, aan wien dan wekelijks het to taal bedrag, met bijgevoegde lijst, door den betaalmeester wordt afgedragen. Tot dit prae-advies droeg veel bij het groote bezwaar, dat voor een dusdanige regeling door den betaalmeester te berde werd gebracht Van dezelfde vereeniging kwam het voorstel is: Het bestuur trachte het daarheen te leiden, dat verkochte producten ook denzelfden dag gelost worden; geschiedt dit niet dan daar voor een vergoeding van f 2.50 per dag uit gekeerd. Door den veilingleider werd er op gewezen, dat dusdanige regeling reeds be staat; bij overmacht vervalt echter het recht. Een nadere uitlegging zal door den secr. wor den samengesteld en aan het voorstel worden toegevoegd. Nog werd door Sint Maarten voorgesteld, dat het aangegeven gewicht op het bordje geldend moet zijn Dit voorstel zal ter algem. vergadering nader worden toegelicht, terwijl het bestuur van oordeel blijkt, dat de behoefte aan deze regeling niet worde gevoeld. Van de afd. 't Veldt van den L. T. B. en de afd. Haringkarspel-Oost zijn voorstellen ingekomen met betrekking tot de veiling van slaboonen. Deze voorstellen ga ven aanleiding tot een zeer breedvoerige be spreking, waaruit bleek, dat aan een betere regeling behoefte bestat, ook met betrekking tot zilvernep. Als prae-advies op deze voor stellen werd vastgesteld, dat het bestuur er wel voor gevoelt en aan de commissie van be heer wil opdragen, gehoord de verschillende voorstellen in dezen naar voren gebracht, een doelmatige regeling vast te stellen. Als bestuursvoorstel zal nog op den beschrij vingsbrief worden geplaatst van al de onders hands verkochte producten 1 65/100% te hef fen. Het voorstel van Tuinbouw Belang om aan de veilingskeurmeesters bevoegdheid te verleenen, welke thans berust bij de keur meesters aangesteld volgens de uitvoerwet. Dit voorstel komt in behandeling in de jaar vergadering der hoofdorganisatie. Voorts werd door Tuinbouw Belang voorgesteld kleine penen en drielingen en bloc te veilen. Na toelichting en nadere bespreking werd het volgende prae-advie^vastgesteld - Het bestuur is er wel voor hiermee een proef te neme.: en daarvoor dan 2 dagen per week vast te stellen. Op voorstel van „Eendracht" zal ter algemeene vergadering een bespreking plaats hebben over pogingen om ook de Maandag weer tot eer: vollen marktdag op te voeren Verschillende middelen werden hiervoor reeds te berde gebracht. Nog was ingekomen het voorstel van de afd. Langendijk van den L. T. B. om na 1 Januari geen bonnen meer te verstrekken en een flinke boete toe te pas sen op hun, die voor 1 Jan. zonder bon heb ben verkocht. Deze zaak werd nog eens ern stig besproken. Het prae-advies luidt, dat het bestuur zich met dit voorstel kan vereenigen, mits dan ook het eenmaal door de L. G C. genomen besluit gehandhaafd wordt. Bij de rondvraag kwamen nog enkele aangelegen heden ter sprake, waarna sluiting volgde, waarbij de voorz. hartelijk dankzegde voor de aangename samenwerking ia het bestuur en voor de welwillendheid, welke hij bij de leiding der vergaderingen steeds heeft mo gen ondervinden. we-organisatie, die op haar beurt erkend zal worden. Het individueele lidmaat «11 officieel DE UITVOERING VAN DE TARWEWET. Het Hbld. geeft antwoord op verschillende vragen, die in de laatste dagen gesteld zijn. Wij deelen daarvan het volgende mee: Het adres van de provinciale tarwe-orga- nisaties voor Noord- en Zuidholland zal tot 1 Aug. gevestigd zijn op het bureau der H. M. v. L. te Den Haag. De landbouwers, die voor tarwe-levering in den zin der wet in aanmerking willen ko men, moeten lid zijn van de provinciale tar schap kan alléén intreden nadat schriftelijk» verklaringen zijn geteekend. Eén der straffen za! zijn opheffing van het lidmaatschan waardoor de betrokken landbouwer dus wordf uitgesloten van verdere levering van „regee ringstarwe", zoodat hij dan, evenals zi wkr tarwe is afgekeurd, op de voedermarkt zal zijn aangewezen. Tenslotte wordt medegedeeld, dat mfti jn kringen der „tarwe-organisatoren" verwacht dat met den nieuwen oogst reeds spoedie- W maximum-maalcijfer van 25 zal wnrH«! bereikt. Men betreurt het in die kringen hIÜ ook, dat minister Ruys te elfder ure dat maxi mum nog in de wet heeft opgenomen M»r verwacht dus een aanzienlijke uitbreiding van het tarwe-areaal, o.a. in de Veenkoloniën NED KAAS NAAR PRAAG In verbandemet de te verwachten verlamn» van het invoerrecht op Nederlandsche La* in Tsjecho Slowakije (van 420 tot 210 iZ nen per 100 K.O) waardoor deze kaas met een gelijk recht belast zal worden als de Zwitsersche, heeft de Alg. Ned. Zuivellw (F.N.Z.) besloten met een inzendino- i-ae op de Prager Muster Messe uit te "komen teneinde te trachten den afzet van kaas naar Tsjecho Slowakije te vergrooten. De Muster messe" te Praag is gister geopend 'èn duurt tot en met 29 Maart. ouurt Provinciaal nieuws SINT PANCRAÜ - Donderdag 19 Maart gaf de gymnastiek vereeniging Sport Staalt Spieren haar zeven" de lustrum in het café van den heer Gerrit sen onder leiding van G. de Rie. De zaal was meer dan bezet, we znutc* kunnen zeggen tjokvol. zouaen Dus kan S.S.S. terugzien op een succes vollen avond, wegens de belangstelling doch de prestatie der leden overtrof verre de ver wachting der talrijk bezoekers De voorzitter de heer G. de Waal, opende met een hartelijk welkom aan het publiek o a naar voren brengende het voorgevallene i« de vereeniging in, 1930—'31. Een groot verlies heeft de vereeniging ge leden, zeide de voorzitter, in het overlijden van ons medebestuurslid den heer P. Duif een der ijverste en beste gymnasten. De vereeniging is echter uitgebreid met een oudere dames-afdeeling, zoodat de vereeni ging als zoodanig is vooruitgegaan. Thans werd begonnen met de werkzaam heden. Alleréerst kwamen allen op het po. dium in opmarsch. De kleinsten marcheerden reeds dapper mee. De vrije oefeningen der meisjes A werden heel aardig uitgevoerd. De jongens A waren reeds op de brug bezig wat vrij goed slaagde. Om iedere oefening op zichzelf te noemen, zou te veel zijn, doch in de afdeeling heeren is aan het rek schitterend werk gedaan. Het dankbare applaus van het publiek bewees dit volkomen. De reuzenzwaai en andere zware oefenin gen werden door eenige heeren schitterend uitgevoerd. Jammer, dat het aantal heeren zoo klein is. Van de meisjes-afdeeling werden de knots- oefeningen prachtig gelijk op de maat der muziek uitgevoerd. De rythmische fantasiegroep dames werd prachtig uitgevoerd, vooral de standen, me de door de belichting, kwamen schitterend uit Hiermede was het officieele gedeelte ver streken. De heer van Kamjwi beschermheer der vereeniging dankte namens de aanwezi gen den heer de Rie voor den genotvoBen avond, door zijn vereeniging gegeven, er bood hem namens de, vereeniging S S S. een iraai rookstel aan, al» blij'k van waardeering voor goede samenwerking tusschen Inden en directeur. De burgemeester, de heer S Kroonenburg, SDoorde zoo veel mogeliik de aanwezigen aan om lid te worden van deze zoo nuttige sport De heer de Rie bedankte voor de hartelij ke woorden. De muzikale leiding werd uitgevoerd door Gerard Dik van Alkmaar Tusschen de verschillende turn nummers werden 3 tooneelstukjes litgevo-^rd, welkf insloegen bij het publiek. Zij waren getiteld' „In Nachtgewaad", „De verloofde van Theo Fieks" en „De doove erftante". LIMMEN. De r.-k. Kiesvereeniging „Recht en Plicht hield in het Patronaatsgebouw een ledenver gadering onder presidium van den heer P- J- Kuijs. De voorzitter opende met den christelijke? groet en heette allen welkom. In zijn m'oj' ding zeide spreker dat de vergadering langrijk is omdat de candidaatstelling voor den gemeenteraad aan de orde is Spr. bracm een woord van dank aan de af te treden raadsleden en het Statenlid Valkering. Daar na was aan de orde een voorstel inM* DE AVÖNTEREN VAN EEN VERKEERSAGENTE E» 487. Vermoeid van het loopen, waren ze op het voet stuk vau een standbeeld gaan zitten, waarop een boschgod stond. Hij had wel een mannenkop, maar met horens als een bok en een staartje ontbrak niet. lu zijn hand droeg hij een Pan's fluit. en 488. Plotseling begon het standbeeld te bewegen Keesie en het matroosje hoorden roepen: Zeg ?e jullie zitten op mijn oeenen. is er nog geen an plaats om uit te rusten? De boschgod irok zijn do pootjes terug en het verkeersagentje en het mati oos tuimelden achterover.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6