Verzuim niet tijdens de schoonmaak tBreze ICoioniën fainne ril and Rechtszaken fractievergadering onzer r.-k. raadsleden Conform vastgesteld. Uit de rekening en ver antwoording blijkt dat er een belangrijk ba tig saldo is, doch de komende verkiezingen vragen een belangrijk offer. De verantwoor ding luidt: saldo vorig jaar 163.08. ont vangen 169.55, uitgaven 103.90, saldo 228 83. De heer C. Koot kreeg een woord van dank voor zijn nauwkeurig beheer. De candidaatstelling voor den gemeente raad had als gevolg dat candidaat werden 5esteld de aftredende leden Jac. Adrichem, ac. Bakkum, N. Kuijs, C. Pepping, J. Val- kering Tzn. en de heeren N. P. de Groot, G. J. Hageman en J. v. d Peet, terwijl door de vergadering werd candidaat gesteld de heer j. Nuijens Pzn. De voorzitter wijdde een woord van harte- lijken dank aan den heer J. Metzelaar, die 16 jaar zitting had in den raad voor de wijze waarop bij de belangen der gemeente behartigde. Daarop kwam aan de orde de be stuursverkiezing, daar het geheele bestuur en-bloc aftreedt. De heer J. Zonneveld stelde voor om geen raadsleden in het bestuur te kiezen. De secretaris, de heer Kimman, deel de deze zienswijze. Men moet den schijn voorkomen en de raadsleden uitschakelen tij dens de candidaatstelling. Dit voorstel vond gereeden bijval. De uitslag der stemming was dat de af tredende bestuursleden werden herkozen, terwijl het bestuur machtiging kreeg om waarnemende bestuursleden te kiezen, doch alleen voor de gemeenteraadsverkiezing. De stemming xoor het rangnummer der randi- datenlijst van den gemeenteraad werd be paald op 28 Maart van 48 uur en 29 Maart van 8—12 en van 1—4 uur. Door de afd. Limmen en Omstreken van de Ned. Ver. voor Bloembollencultuur werd Vrijdagavond in café de Graaff de film vertoond „Van bol tot bloemVoor deze mooie bloem bestond goede belangstel- 'ing. HEILCO. Nauwelijks is het voorjaar in het land of de jeugd houdt zich onledig met voetballen en andere spelen. De wegen leenen zich niet voor sport- en speelterrein En daarom heeft men het twijfelachtig genoegen dat elk stuk je bouwterrein of tuintje als „oefenterrein'' wordt geannexeerd Meerdere klachten zijn bij de politie gedaan en voor korten of lan- geren tijd met succes. Men is verplicht han delend op te treden, maar toch gevoelen velen dat de jeugd wat mist. Door drukke bebouwing en toezicht in het bosch wordt hun elke gelegenheid om te spelen ontno men. De jeugd heeft behoefte aan een speel plaats. Welke organisatie neemt het initiatief om een adres aan den raad te richten opdat het doel bereikt wordt? Welk raadslid doet =en voorstel? BROEK OP LANGENDIJK. In de op Vrijdag gehouden vergaderr.,g der Anti Rev Kiesvereeniging zijn tot can- didaten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing gekozen, de heeren: 1. A Glas Cz (af- tr.2. O. Koedijk Dz (aftr.), 3 D. A Kan sen, 4. J. Glas Abzn. (aftr.), 5 H. Vinke, 6 J Balder Jbz., 7. D Visser, 8. W. Dirk maat, 9. K Timmerman, 10. H. Glas. BERKHOUT. Na eenigen tijd oo de tulpententoonstelling alhier vertoefd te hebben, vermisten verschil lende personen hun portemonnaie Twee jon gelui uit Hoorn werden aangehouden, die na verhoor een volledige bekentenis aflegden. DE SULTAN VAN SOEMBAWA OVERLEDEN. Overleden is vrij onverwachts de sultan van Soembawa, Mohamad Djelaloedin, in den ouderdom van 72 jaren. De vorst hoopte in April a.s. zijn 45-jarig ambtsjubileum te herdenken. VERBINDING NED.-INDIE— ZUID-AFRIKA. De Koninklijke Paketvaart-Mij. heeft het voornemen midden April 1931 een geregel- den dienst op Zuid-Afrika te openen. Zij be oogt daarmede den rechtstreekschen verkoop op de markten in Zuid-Afrika en Britsch Oost-Afrika van Ned.-lndische producten te bevorderen. De nieuwe dienst, welke om te beginnen eens in de drie maanden zal plaats hebben, heeft mede ten doel het passagiersverkeer naar Zuid-Afrika te bevorderen. Het ligt in de bedoeling, als de verbinding van Ned -Indië met Kaapstad succes heeft, van dienst spoedig maandelijks te doen ge schieden, waarvoor dan twee schepen noodig zullen zijn De handel en de cultures zullen met het s.s. „Houtman" monsters naar Zuid- Afrika medegeven. De Kon. Paketvaart-Mij. zal samenwerking zoeken met de Holland Afrika-Mij 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 6e 4 boete of 4 dagen hechtenis en 7e, 6 boete of 6 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak 20 Maart 1931. G. O. te r\;mondbinnen,G. S., J. V. te Eg- fliond aan Zee, straatschenderij, de le en 2e ieder 7.50 boete of 7 dagen hechtenis, de 3e 2.50 boete of 1 week tuchtschool. H. K. te Zuid- en Noordschermer, valsche naam opgeven, 15 boete of 2 weken tucht school. C. S. te Den Helder, overtreding Handels register 16 boete of 16 dagen hechtenis. P. J. E. te Alkmaar, overtreding Arbeids wet, 100 boete of 10 dagen hechtenis. J. K. te Alkmaar, nachtrust verstoren, 4 boete of 4 dagen hechtenis G. G„ L. W. te Egmond aan Zee, G. Th. S. te Heemskerk, J. K te Uitgeest, R P. te Alkmaar, dronkenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis C. J de W., J. P OW. D. te Amster dam, G. M., A. de B„ J. K. te Alkmaar, B. H. te Oudorp, overtreding Politieverorde ning de le, 6e, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 3e, ieder 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hech fenis, de 5e 4 boete of 4 dagen hechtenis, d« 7e 2.50 boete of 3 dagen hechtenis. A. A M. H. te Limmen, Th K. te Castri- cum, J. de W. te Bergen, F A. te Amster dam, S. J. V. te Beemster, F. J. J. P te Monnikendam, J. T. M. te Alkmaar, over treding Motor- en Rijwielwet, de le, 5 boe te of 5 dagen hechtenis, de 2e, 3e 4e, ieder IN GIJZELING GESTORVEN. Slachtoffer beriep zich op harts- zwakte. Zonder geneeskundig on derzoek weggevoerd. Woensdag j.1. heeft zich in het Huis van Bewaring te Den Haag een tragisch voor val afgespeeld. De 50-jarige L. G. I. Barendse, wonende in de Frankenstraat aldaar, die dien dag wegens niet betaalde schuld was gegijzeld, heeft zich daarover zoo opgewonden, dat hij een kwartier na insluiting in de gijzelkamer aan een hartverlamming is overleden. Omtrent dit tragisch voorval deelt de „Avp." de volgende bijzonderheden mede. De 50-jarige heer B. dreef tot voor eeni- ge jaren een handel in tweedehandsch auto mobielen, terwijl hij er ook eenige verhuur auto's op na hield. Door financieele moeilijk heden moest hij zijn zaken liquideeren, waarbij hij alles, wat hij bezat, inschoot en zelfs nog een schuld hield aan een inmiddels in liquidatie gegane disconto-instelling. Over deze schuld is gedurende twee jaar geproce deerd, met het slot, dat B. veroordeeld werdf een bedrag, dat met de kosten opge- loopen was tot 1300, op korten termijn te betalen. Hij verkeerde daartoe echter in de onmo gelijkheid, weshalve de schuldeischeresse, die meende, dat op de echtgenoote van B., met wie deze buiten gemeenschap van goederen gehuwd is, wel verhaal was, besloot tot lijfs dwangSver te gaan. Eischeresse gaf daartoe opdracht aan het deurwaarderskantoor van Joosten en Gron del. Woensdagavond tegen 8 uur begaf deur waarder Joosten zich vergezeld van den kantonrechter mr. Uiterwijk en een getuige, naar de woning van den heer B., om dezen in gijzeling te stellen. B., die een hartpatiënt en reeds geruimen tijd onder medische behandeling was, beriep zich op zijn ziekte, terwijl zijn vrouw, die stokdoof is, den deurwaarder smeekte, de gijzeling een dag uit te stellen. Deze trachtte zich daarop telefonisch met den advocaat van eischeresse in verbinding te stellen, hetgeen hem echter niet gelukte. De echtgenoote ontbood daarop telefo nisch den geneesheer, welke B. reeds eenige jaren behandelt. Deze was niet thuis, doch zijn echtgenoote. die de telefonische bood schap aannam, beloofde, dat de dokter bin nen een half uur aanwezig zou zijn. De deurwaarder wenschte daarop niet te wachten en bracht den zieken man per auto naar het Huis van Bewaring, waar hij om streeks kwart voor 9 in de gijzelkamer werd ingesloten. Een kwartier later was de man overleden. Eerst twee uur later kwam een hoofdbe waarder het tragisch gebeuren aan de echt genoote van B. mededeelen. Het stoffelijk overschot werd den volgen den avond, nog onafgelegd, aan de woning der familie bezorgd en verkeerde toen reeds in zulk een staat, dat de kist onmiddellijk gesloten moest worden. Wat dt deurwaarder vertelt. Deurwaarder Grondel, van het kantoor Joosten en Grondel, bij wien de „Avp over het bovenstaande inlichtingen inwon, beves tigde in groote trekken de daarin vervatte mededeelingen. Zijn kantoor had een pertinente opdracht gekregen, tot onmiddellijke gijzeling over te gaan en aan die opdracht was door deur waarder Joosten voldaan. Volgens den heer Grondel zou deurwaar der Joosten echter, toen de huisdokter van den heer B. niet thuis was, telefonisch aan den G. G. D. verzocht hebben, den lichaams toestand van den heer B. te onderzoeken. Dit verzoek was door den G. G. D. gewei gerd Zoowel de heer Joosen als mr. Uiter wijk hadden een vermoeden, dat de heer B. simuleerde, weshalve hem bevolen werd, zich te kleeden en mee te gaan, aan welk bevel gevolg werd gegeven. Volgens den heer Grondel zou B., toen deurwaarder Joosten tot gijzeling wilde over gaan, ontkend hebben, de persoon te zijn, tegen wien het gijzelingsbevel was uitgege ven. Dit, zoowel als het telefoneeren met den G. G. D., wordt door de echtgenoote van B met beslistheid tegengesproken. Zwaar hart-patiënt. De geneesheer, die den heer B. behan delde, dr. W. Ittman, deeldn bij informatie mede, dat B. reeds eenige jaren onder zijn behandeling was De man was zwaar hart-patiënt, voor wien iedere opwinding schadelijk was. Het overlijden aldus dr. Ittman is ongetwijfeld een direct gevolg van de gijze- '"^anr.eer dr. Ittman thuis was geweest, zou hij als medicus ongetwijfeld de gijzeling ab soluut verboden hebben, omdat daarbij 't tra gisch gevolg van thans te voorzien was. Aangezien van alle financieele kwesties, waar hij natuurlijk buiten blijft, deelde dr. Ittman mede, het ontoelaatbaar te achten, dat deurwaarder en kantonrechter iemand zonder medisch onderzoek in gijzeling heb ben gesteld, terwijl deze zich vooraf, met een beroep op een ernstige ziekte, daartegen had verzet. Na de toezegging van mijn vrouw zoo besloot dr. Ittman dat ik binnen een half uur aanwezig zou zijn, was het toch zeker plicht geweest, op mijn komst te wachten. Het gebeurde heeft in de stille buurt, waar B. woonde, algemeene verontwaardiging ge wekt en zeer zeker is het laatste woord in deze zaak nog niet gesproken. De Haagsche Crt. heeft zich naar aanlei ding van dit droevig verhaal, gewend tot den kantonrechter mr. Uiterwijk Bij het gijzelen behoort een kantonrechter aanwezig te zijn, teneinde het mogelijk te maken, dat de deur waarder de woning betreedt van dengeen, die gegijzeld moet worden, ook zonder diens toe stemming. De rol van den kantonrechter is hier dus een lijdelijke. Mr. Uiterwijk ver klaarde, dat de heer B. al tegen he- betreden der woning door den deurwaarder en dege nen, die hem vergezelden, bezwaar had ge maakt en vervolgens verzekerd had, dat hij de gezochte niet was. Deze tegenwerking Uw handen ook vooral s avonds in te wrijven met Purol, dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. maakte, dat men niet vee! geloof hechtte aan de verklaring van den heer B„ dat hij een hartkwaal had. De heer Uiterwijk heeft met gehoord, dat aan den getuige, die telefoneci de, medegedeeld zou zijn, dat de dokter over een half uur aanwezig zou zijn. In dat geval zou hij er zeker op aangedrongen hebben, dat men gewacht had. De rol van de politie. Voorts verneemt het blad dat de kanton rechter aan de politie voor deze gijzeling as sistentie gevraagd had. Onmiddellijk is een rijwielagent naar de Frankenstraat gegaan, om een oogje in 't zeil te houden. Een com missaris van politie vertrok per auto naar het opgegeven adres. Toen deze daar aan kwam, waren deurwaarder en kantonrechter al met den gegijzelde vertrokken, zonder de moeite te nemen, een boodschap voor den com missaris achter te laten. De politie was na tuurlijk verplicht, de wettelijk voorgeschreven assistentie zoo noodig te verleenen Zij heeft echter in dit geval den gegijzelde niet een gezien en is dus ook niet in de gelegenheid gewtest, om, met 't oog op den gezondheids toestand van den man, pogingen aan te wen den, gijzeling te voorkomen. Een goede raad van den G.G.D. Zooals boven vermeld is, heeft de deur waarder der G.G.D. laten opbellen Deze heeft geantwoord, dat hij geen hulp kon ver leenen, daar het hier geen ongeval of een geval van plotseling zwaar ziek worden be trof. De ambtenaar van den G. G. D., die om 2 min vóór 8 dit telefoongesprek gevoerd heeft, gaf evenwel den dringenden raad, een particulieren arts te raadplegen Men heeft echter, toen bleek, dat de huisdokter niet on middellijk kon komen en men bij den G. G D. aan het verkeerde adres was, blijkbaar niet geprobeerd, een anderen dokter te waar schuwen. De begrafenis Zaterdagmorgen heeft op de algemeene be graafplaats de teraardebestelling plaats ge had. Tegenwoordig waren de weduwe en kin deren en eenige familieleden. Er werd niet gesproken. Een krans dekte de kist. DYSENTHERIE. In de gemeenten Giessen Nieuwkerk, Noor deloos en Schelluinen komen gevallen van de besmettelijke ziekte Dysenterie voor. De bur gemeesters hebben de inwoners aangeraden, hun melk en drinkwater te koken. Te Giessen Nieuwkerk zijn reeds meer dan 25 gevallen voorgekomen. EEN EIGENAARDIG GEVAL. I Van den commissaris van politie in Den Bosch heeft de Bossche Crt. het volgende ver nomen over een eigenaardig geval, dat zich Vrijdag heeft afgespeeld: Vrijdag moest de 37-jarige timmerman M. v. d. E., uit Oss afkomstig, doch verblijvende te Eindhoven, in verband met de regeling van een geldkwestie naar Oss. Voor deze zaak had hij een getuige noodig en als zoo danig ging J. H., werkloos stucadoor te Eindhoven, mee. v. d. E. had H. te Eindhoven leeren kennen. Na afwikkeling van de zaken is het tweetal Vrijdagmiddag te Oss in den trein gestap-L Zij namen plaats in een derde klas-coupé, waarin zich overigens geen reizigers hebben bevond vn. Tegen half vijf arriveerde de trein aan het station in Den Bosch. Iemand heeft toen ge zien, dat J. H. uit de coupé is gekomen; hij hield een zakdoek voor den hals en bloedde ernstig. Zijn medereiziger v. d. E was tus- schen de menigte op het perron verdwenen om den trein naar Eindhoven te nemen. J. H. is op een der banken op het perron neergevallen en nadien in een der stations lokalen binnengebracht, waar dr. Feijffer het slachtoffer, dat een snede in den hals had, de eerste hulp verleende. De man had veel bloed verloren, waarmede zijn kleeren geheel besmeurd waren. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. De wonde bleek niet levens gevaarlijk te zijn. De commissaris van politie heeft het slachtoffer aanstonds een verhoor afgenomen of trachten af te nemen. Men kan zich de moeilijkheid daarvan voorstellen als men weet dat de getroffene smoordronken was Aanvankelijk verklaarde J- H. dat het een lolletje was geweest. Verder heeft hij ook nog verklaard, dat hij met v c' E. was uit geweest, maar dat niemand het gedaan had. tenslotte heeft hij toch gezegd, dat v. d. E. het gedaan had, maar dat hij 'het zoo niet ge meend had. v. d. E. schijnt ook niet geheel nuchter te zijn geweest. Deze man heeft al heel wat op zijn kerfstok en was pas een dag uit de ge vangenis ontslagen, waar hij zijn straf we gens rijwieldiefstal had uitgezeten. Eigenaardig is, dat de getroffene zelf het mes bij zich had, waarmee de snede zou zijn toegebracht. Het is een eenvoudig z.g. pad vindersmes. het lemmet vertoonde bloed. Het is natuurlijk in beslag genomen M. v. d. E is Vrijdagmiddag nog te Eind hoven aangehouden en naar s-Hertogenbosch overgebracht. De man beweert van niets te weten. Zijn verhoor leverde geen resultaat op en Zaterdagmorgen moest de politie hem weer loslaten. Het onderzoek wordt intusschen voort gezet. JONGEMAN DOODGESTOKEN. Na sluitingstijd der café's. In de voormalige gemeente Gestel (thans tot Eindhoven behoorend) heeft zich Zater dagnacht een vechtpartij afgespeeld, welke onder sensationeele omstandigheden een slachtoffer geëischt heeft. De Crt. vertelt daarover het volgende: Zaterdagavond ontstond tusschen enkete bezoekers van het café v. Deursen op den hoek Hoogstraat—Rivierstraat een twist, die na sluitingstijd buiten werd uitgevochten tus schen den ongunstig bekend staanden 26- jarigen J. J- B„ geboren te Tilburg en wo nende te Eindhoven, en den 32-jarigen opper man F. M. J„ wonende in de Ceïsiusstraat aldaar. Beiden verkeerden onder den invloed van sterken drank. J. kreeg eenige stevige klappen in het gezicht en een steek van een dolkmes in de wang. Hü had evenwel zeil ook een knipmes geopend en stak met zulk een kracht zijn tegenstander in het gelaat, dat het lemmet diens linkerwang en de kaak doorboorde en tenslotte een ader in de keal trof. Het slachtoffer trachtte nog te vluchten, doch zakte daarbij ter hoogte van de Gestel- schestraat, door bloedverlies bewusteloos, in een. Omstanders droegen hem een nabijge legen woning binnen, alwaar een inmiddels ontboden arte slechte den dood kon consta- teeren. Het stoffelijk overschot werd naar het lijkenlokaal in het politiebureau overge bracht. De dader was inmiddels naar zijn woning gevlucht en had zich ter ruste begeven. Spoe dig werd hij door de politie van zijn bed ge licht en naar het bureau gebracht, waar de directeur van den G.G.D., dokter Spooren- berg, hem verbond en vaststelde, dat de ver wondingen van niet al te ernstigen aard wa ren. zoodat de man in arrest kon worden ge houden. De politie vond op hem het bebloede mes, waarvan de punt verbogen bleek te zijn De arrestant verkeerde evenwel nog in zulk een toestand, dat niet tot zijn verhoor kon worden overgegaan. Dit had Zondagmorgen door den commis saris van politie plaats, waarbij J. verklaarde zich slechte te herinneren, dat hij den ver- slagene in café v. Deursen gezien had. Van den twist noch van de vechtpartij was hem na zijn roes iets bekend. Toen de commissaris hem mededeelde, dat hij B. had doodgesto ken, zeeg hij ontsteld ineen. De justitie te 's-Hertogenbosch is van het gebeurde in ken nis gesteld en zal de sectie op het lijk van B., wiens dolkmes nog niet is teruggevonden, gelasten. AANGEKOCHT VOOR ONTGINNING. Uit Smiide wordt gemeld De N V. Het Landschap Drenthe heeft bij openbaren verkoop aangekoch* van de fami lie Tonckens het landgoed Kylst groot 133 H.A.. waarvan 90 H A. heide en verder bouw en weiland voor ƒ61,1000 en 10,430 voor het hout. Het landgoed zal in werkverschaf fing door de Grondverbetering en Ontgin- niogsmaatschappij worden ontgonnen. Voor vier winterperioden zal dit aan ongeveer 100 menschen werk verschaffen. WELKOM, VREEMDELING! Deze dagen is een Duitsch chemicus in Rotterdam's binnenstad uitgeweest, waarna hij met een auto naar zijn hotel wilde rijden. Op een plein heeft de chauffeur hem uit den auto gezet en hem 25 ontstolen. De Duit. sefcer is daarop naar huis gegaan en pas vee' later heeft hij aangifte gedaan bij de politie. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een matroos van een schip dat in Dordrecht ligt, te Rotterdam gaan passagieren, waarna hij naar E>ordrecht wilde te rugrijden. Halverwege Dordrecht heeft de chauffeur, die een begeleider bij zich had, den matroos uit den wagen gezet. De beidt mannen hebben den zeeman drie Engelsche ponden ontstolen. De zeeman is naar Rotter dam teruggegaan en daar heeft hij bij de politie aangifte gedaan van de berooving. Er is onmiddellijk een onderzoek ingesteld en op den Schiedamsche Dijk zijn Zaterdagochtend vroeg twee mannen aangehouden. Zij zijn beide gefouilleerd en ook hun auto is onder zocht. Van het geld heeft men evenwel niets gevonden. OP VRIJE VOETEN. Een van de beide procuratiehouders van De Kanter en Hordijks Bank te Goes, die evenals de directeur in hechtenis zijn geno men, is thans op vrije voeten gesteld. ARBEIDSTIJDEN. In de heerenkleeding-industrie. De minister van arbeid heeft aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, waarin heerenkleeding als maatwerk en detail-con- fectie wordt vervaardigd, in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in hun ondernemin gen van 30 Maart tot en met 6 Juni en van 12 October tot en met 28 November a.s. door arbeiders van zestien jaar of ouder, niet zijnde coupeurs, in afwijking van het bepaal de bij artt. 23 en 24 der arbeidswet, gedu rende 9V, uur per dag en 53 uren per week j.1. arbeid wordt verricht, onder voorwaarde, vermeld in 's ministers beschikking van 20 Maart j.1. In broodbakkerijen. Voorts is ten behoeve van broodbakkerijen in alle gemeenten des Rijks een van de ge bruikelijke afwijkende regeling der arbeids. tijden vastgesteld tegen Paschen, Hemel vaartsdag en Pinksteren, waaromtrent de be schikking van 20 Maart bijzonderheden be vat. VALSCHE MUNSTERS. E>e Rotterdamsche politie heeft op den Linker-Maatoever aldaar drie broers aange houden, dit valsche guldens, welke zij zelf vervaardigd hadden, hebben uitgegeven. Zij werden op heeterdaad betrapt; bij fouillee ring vond men een groot aantal valsche gul dens op hen. Bij huiszoeking werd veel mate riaal in beslag genomen. ZIJN PATROON BESTOLEN. Te Rotterdam zijn aangehouden een leder- handelaar en een reiziger, die zich onder scheidenlijk aan heling en aan diefstal van een partij lederwaren hebben schuldig ge. maakt. De reiziger heeft gedurende eenige jaren uit het magazijn van zijn patroon leer weggenomen, dat hij voor een derde van den prijs aan den lederhandelaar verkocht. Vrij dag is de jongen op de Hoogstraat aange houden, toen hij een partij gestolen leer pij zich had. In totaal is er voor eenige duizenden gul dens ontvreemd. RIJKE BADGASTEN GEVRAAGD. Maar ook de minder kapitaal krachtigen megen genieten zegt burgemeester van Muiden. De vereeniging Floris V te Muiderberg heeft zich tot den gemeenteraad gewend met het verzoek het verhuren van stallen, schu ren e.d. voor het locies van zomer casten ti verhinderen, omdat hierdoor mede het gehal te van de badplaats voortdurend achteruit gaat In hun prae-advies op dit adres ontken nen B. en W., dat het zedelijke gehalte der badgasten verband houdt met het verhuren van schuren en stallen. Zij geven toe, dat tegenwoordig minder kapitaalkrachtigen des zomers eenige weken te Muiderberg vertoe ven, maar wenschen niet mede te werken om deze personen dit genoegen te ontnemen. Df Bouwverordening, waaraan B. en W. vol gens het verzoek van Floris V hun optreden zouden moeten ontleenen, is bovendien niet van toepassing op voor tijdelijke bewoning bestemde loodsen, enz. Wel zijn B. en W. bereid daarop toe te zien, dat in woningen van kamerverhuurders niet een grooter aan tal personen nachtverblijf gegeven wordt, dan volgens de verordening veroorloofd is VERDUISTERING DOOR FILIAAL- HOUDER. Vermoedelijk f 25.000 toegeëigend. Een filiaalhouder te Raalte heeft ten na- deele van de N.V. Krol Co's. Kunstmest handel te Zwolle verduisterringen gepleegd tot een vermoedelijk bedrag van 25.000. De filiaalhouder deed ook zaken voor eigen reke ning en dekte de uitgaven hiervoor met gel den van den kunstmesthanael. Bij aanschrij ving van openstaande posten hebben onder scheidene klanten reeds betaald te hebben. De filiaalhouder bevindt zich in voorloopige hechtenis EEN NIEUW KINDERHERSTELLINGS OORD „Kinabu" van de Centrale Com missie voor uitzending van Neder landsche kinderen naar buiten. Zaterdagmiddag heeft te Soesterberg de officieele opening plaats gehad van het kin derherstellingsoord „Kinabu", van de Cen trale Commissie voor Uitzending van Neder- landsche kinderen naar buiten. Dr. N. M. Josephus Jitta, uit 's-Graven- hage, voorzitter der centrale commissie, ging in zijn openingsrede de geschiedenis van het ontstaan van „Kinabu" na, waarbij hij er o m. op wees, dat aan een dergelijke inrich ting inderdaad een dringende behoefte was, aangezien vele kinderen niet geplaatst kon den worden. Mr. T. J. Verschuur, minister van Arbeid, H. en N., legde er den nadruk op, dat deze inrichting haar toekomst onder de beste auspiciën tegemoet gaat, om er vervolgens nog eens op te wijzen, dat de centrale com missie een belangrijk deel van de zorgen voor het kind op zich neemt. „Kinabu" is de aanvulling van hetgeen voor sommige kin deren in de gezinsverpleging niet mogelijk is. Dr. Planten uit Hilversum noemde „Kina bu" voor vele kinderen de apotheek, welke de kinderartsen tot heden vergeefs hebben ge zocht. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door dr. Hefting uit Utrecht namens de Vereen, tot bestrijding der tuberculose, W. baron Röell van Hazerswoude namens „Het Roode Kruis", mej. Plantenga uit Amers foort namens „Het Groene Kruis", den heer Van Voorst als oud-medewerker der Centrale Commissie en mr. Deketh, die als burgemees ter van Soest deze nieuwe stichting het welkom toeriep en haar zijn steun toezegde. Na deze openingsplechtigheid maakten de aanwezigen een rondgang door het eenvou dig, doch practisch ingerichte geboouw, dat behalve de ruimte i voor het personeel bevat: een eetzaal, twee slaapzalen, ieder voor der tig kinderen, benevens een paar aparte slaap kamers voor onrustige kinderen en een paar ziekenkamers. Buiten vindt men bovendien nog vier overdekte speelplaatsen, ieder voor vijftien kinderen. Onder de aanwezigen bevonden zich mr. J. G graaf van Randwijck en echtgenoote, burgemeester van Amersfoort, dr. v. d. Hoeve, directeur van den Amersfoortschen Geneeskundigen Dienst en dr. Carstens, uit Utrecht, voorzitter van den Utrechtschen Raad voor Kinderuitzending en de Vereeni ging voor Gezondheidskolonies voor Utrecht- sche kinderen. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Zaterdagnacht is de motorrijder H. Vlug, wonende in de Rozendaalstraat te Hilver sum; op den Laarderweg met zijn motor rijwiel gevallen, waarschijnlijk door het leeg- loopen van een band. Hij is in zorgwekkenden toestand naar het R K. ziekenhuis overgebracht, waar een ern stige schedelbreuk werd geconstateerd. HET GEZONKEN STOOMSCHIP ALFA. Zaterdag is door Hogenboezem en van der Tak's Bergingsmaatschappij te Wemeldinge het stoomschip „Alfa", dat op 10 Maart j.1 is gezoken in het Mastgat, op een diepte van 28 M. gevonden. Wrakstukken van de stuur- stelling zijn opgehaald. Op het wrak is een boei gelegd. DE TWEEDE NACHT VAN DEN STILLE OMGANG. Te Amsterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben de Amsterdammers en de bedevaart gangers uit de steden Utrecht, Haarlem en de provincie Noordholland aan den Stille Omgang deelgenomen. Het aantal deel- nemers bedroeg dezen nacht ru§n 40.000. De bisschop van Haarlem, mgr. J. D J Aengenent en diens secretaris, zoomede deken van Noort, woonden de plechtigheid bij Ook voor dezen nacht liepen weer vele extratreinen, trams en tientallen autobussen. Een tramtrein bracht 500 Volendammer- visschers aan. Er waren bijzondere orde maatregelen genomen. KORTE BERICHTEN. Zaterdag is in den ouderdom van 51 jaar overleden dr. A. van Seventer, chirurg van het Burger-ziekenhuis te Amsterdam. Eind Februari waren aan de Rotter damsche Arbeidsbeurs 18123 werkloozen in geschreven, hetwelk 376 meer is dan aan 't eind der vorige maand. In het Koloniaal Instituut te Amster dam is Zaterdagmiddag de algemeene leden vergadering gehouden van de „Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Neder land" onder leiding van den voorzitter mr. P G vap Ti/mh/ivep

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7