Luchtvaart Deze manoeuvre die bij landingen door Kunsten en Wetenschappen ring van loon komt neer op een algemeene verarming, Hun, die aan het rationaliseeren zijn zal moeten worden duidelijk gemaakt, dat'wij aldus spr. menscnen zijn, die recht hebben op leven en cultuur. Rationali satie, die rationeel wordt doorgevoerd, die dus den arbeid van den mensch zou verge makkelijken, zou een zegen zijn. Zóó is de toepassing der rationalisatie echter aller minst. Dan zou de arbeidsduur moeten wor den verkort en daar dit niet geschiedt, wijzen wij de rationalisatie in den tegenwoordigen vorm ai. Zooals zij thans wordt toegepast, wordt zij een ramp voor velen; wat wij wil len zoo besloot spr. is, dat zij een ge luk zal zijn voor allen en dat kan alleen op den grondslag der socialistische samen leving (applaus). De drie inleidingen gaven, nadat gepau zeerd was, aanleiding tot opmerkingen en wenschen uit de vergadering, welke door de heeren Landskroon en Van Braambeek wer den beantwoord en besproken. De voorzitter stelde tenslotte een resolutie voor, welke, nadat een door de afdeeling Am sterdam voorgestelde wijziging was goedge keurd, met algemeene stemmen werd aange nomen. In deze resolutie overweegt het con gres dat de maatregelen, die de spoor- en tramwegmaatschappijen in de laatste jaren hebben genomen op het terrein der rationa lisatie, weliswaar financieel voordeelig voor deze ondernemingen mogen zijn, doch dat deze voordeelen schier uitsluitend op het per soneel worden verhaald. Overwogen wordt voorts, dat de rationa lisatie moet zijn middel om den arbeid te ver gemakkelijken en het resultaat daarvan te vergrooten en niet middel om slechts groo- tere lasten op de werknemers te leggen. Het congres spreekt in de resolutie als lijn oordeel uit, dat er medezeggenschap moet komen in het vraagstuk der rationali satie, teneinde tegenover al deze ongunstige beïnvloedingen van de arbeidsvoorwaarden van het spoor- en tramwegpersoneel als com pensatie te mogen verlangen een aanmerke lijke verkorting der arbeidstijden en een ver betering der salarieering. Het congres be sluit tenslotte met alle kracht voor een wijzi ging van de dienst- en rusttijden van het ge- neele spoor- en tramwegpersoneel in dezen zin en voor betere salarieering te gaan wer -en. PROF. MR. V. H. RUTGERS. Benoemd tot Nederlandss gedele geerde in een vredescomité. Naar wij vernemen, is prof. mr. V. H. Rutgcrs hoogleeraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam, benoemd als vertegen woordiger van de Nederlandsche regeering, in het comité, belast met het opstellen van een ontwerp-verdrag ter versterking van de middelen tot voorkoming van oorlog, welk comité op 29 April a.s. te Genève zal bijeen komen Tenslotte heeft de voorzitter van het hoofd bestuur, de heer J. G. P. Sabel, in het kort de geschiedenis der vereeniging gememoreerd Hij vergeleek deze met een meesterstuk uit een museum, dat men van buitenaf wel be schadigen kan, doch dat meestal slechts met bekwame handen weer goed in orde wordt gebracht. DE „JOODSCHE INVALIDE". Gisteravond werd te Maastricht de trek king gehouden van de loterij der Joodsche Invalide, afdeeling Limburg. Het huis viel op nummer 7994. De houder van het lot bleek in de zaal aanwezig te zijn, hetgeen bij de andere trekkingen tot dusverre nog niet gebeurd was. Het bleek te zijn de heer J. H. van Dijk, wonende te Maastricht, van beroep letterzetter en gehuwd. Hem werd een spontane ovatie gebracht. De auto viel op nummer 6340, welk num mer door de firma S. I. de Vries in Hoorn is verkocht. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD Tijdens een kort onweer is gister in de ge meente Hoogezand een arbeider J. W., werk zaam op een aardappelakker, door een blik semstraal getroffen en gedood. KIND DOOR EEN TRAM OVERREDEN Het ruim 3-jarig zoontje van den heer Waltman, hotelier van het „Huis ten Halve" te Soesterberg, geraakte spelenderwijs onder de tram, die om half zes van Soesterberg naar Zeist vertrekt en is aan de bekomen ver wondingen overleden. ERNSTIG ONGELUK TE ENSCHEDE. Een doode, een ernstig gewonde Gisteravond omstreeks half zes heeft in de Kalanderstraat te Enschedé een ernstig on geval plaats gehad. Bij het bouwwerk van den aannemer Jansen was een hooge bok opgesteld voor het ophijschen van een zwaren ijzeren blok. Deze bok was vastgezet met een staaldraad, die schuin over de straat liep. De chauffeur van een vrachtauto, een zekert T. uit Epe, die den staaldraad niet had ge zien, reed met zijn auto er tegen op. Dien tengevolge stortte de bok om en viel de zware ijzeren blak, die reeds omhoog was ge- heschen, met een slag naar beneden. Het ge vaarte kwam terecht op den ongeveer 30- jarigen smid Wegdam en diens knecht Hes- seling, beiden uit Enschedé. Zij werden ernstig gewond. De heer Wegdam is kort daarop aan de gevolgen overleden. De heer Hesselink is in het ziekenhuis te Enschedé opgenomen De politie stelt een onderzoek naar het ge beurde in en heeft tegen den chauffeur T. proves-verbaal opgemaakt. JUBILEUM NED. REISVEREENIGING. Receptie. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Ned. Reisvereeniging recipieerde Zon dagmiddag het 's-Gravenhaagsche hoofdbe stuur in „De Twee Steden". Verscheidene leden en afdeelingsbesturen en het personeel kwamen gelukwenschen aanbieden. De heer Van Zwijndregt sprak als voorzit ter namens de haagsche afdeeling; de heer Der jeu namens de redactie van de .Reiskro- niek"; de heer Weisz namens de Eigenge- bouwcommissie. Voorts voerden verschillen de afdeelingsvoorzitters en -bestuursleden het woord. Als vertegenwoordiger der Oosten- rijksche Spoorwegen sprak de heer Tulp; van de Fransche stoomvaart-maatschappijen de heer Loranchet; van de Reichs-Zentrale fiir Deutsche Verkehrswerbung de heer Max Gerisch; van de Ned. Spoorwegen de heer Evers. De heer A. Pieters, directeur van het Cen traal Bureau, bood uit naam van het perso neel èen oorkonde en een film aan. crschil- lende geschenken van allerlei a*id wérden aangeboden Er waren ialiijkc bloemstukken, a- van de Oostenrijkere Legatie. DE INDISCHE POST PER MAILSCHIP MARNIX VAN ST. ALDEGONDE De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het motorschip „Marnix van St. Aldegonde" zal morgenochtend te 10 u 20 van Genua vertrekken. Aankomst Don derdagmorgen 26 Maart 9 u 36 te Amster dam U .P.; 9 u. 53 te Amsterdam C.S. SLAPTE IN HET BEDRIJF. De firma H. te Cate Hzn. Co te Almelo heeft haar kleinste weverij „Tubantia" in da Spoorstraat, wegens slapte in het bedrijf, voor onbepaalden tijd stop gezet. De arbei ders zijn gedeeltelijk overgeplaatst naar dc weverij „Indië" of naar de spinnerij. Verder wordt aan alle arbeiders, die der. leeftijd van 63 jaar hebben bereikt de ge legenheid gegeven thans den dienst met het volle pensioen te verlaten, waarop zij anders pas met het bereiken van den 65-jarigen leer tijd recht hadden. HET AFBETALINGSTELSEL De Ned. Bond van Credietgevers afd. Am sterdam heeft een adres gericht aan de staatscommissie voor het afbetalingstelsel, waarin de wenschelijkheid betoogd wordt van de inrichting van een centraal informa tiebureau omtrent afbetalingsdebiteuren. Het adres zegt, dat de leveranciers in huurkoop van huisinrichting, meubileering, kleeren enz., tot welke categorie de leden van den bond in hoofdzaak behooren, in nauw con tact zijn met hun afnemers en dat het daar door bijna nooit is voorgekomen in deze branche dat bij de justitie klachten wegens verduistering zijn ingekomen of vervolgd. Verder bepleit het adres invoering van een register voor in huur of pand gegeven roe rende goederen, en een vereenvoudigde pro cedure van revindicatie van goederen van ge ringe waarde. Tegenover een vergunning stelsel voor afbetaling3-cndernemingen staat de Bond niet onsympathiek. EEN CHAUFFEUR DIE GOED UITKEEK En een overwegwachter, die niet op zijn post was en van schrik in elkaar zakte, toen hij het gevaar zag. Toen de chauffeur van de A. T. O.-bus, die te 3.40 uit de richting Uden te Eindho ven moet arriveerén, bij den bewaakten over weg onder voormalig Tongelre was gekomen, bemerkte hij tot zijn groote ontsteltenis, dat, terwijl de boomen open waren, een trein uit de richting Helmond naderde. Oogenblikke- lijk zette hij de remmen aan en slaagde er in, nog vlak vóór de spoorbaan de autobus tot stilstand te brengen. De bus vervoerde twintig passagiers, die met den schrik vrij kwamen. De overwegwachter, die naar bui ten geloopen was, meende reeds de aanrij ding te zien en zeeg bewusteloos ineen. Er hebben zich echter geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Verleden jaar is reeds een dergelijk groot ongeluk ter plaatse op dezelfde wijze nog op het laatste moment kunnen voorkomen wor den. JHR. J. W. WITSEN ELIAS Te 's-Gravenhage is overleden, 72 jaren oud, de heer jhr. J. W. Witsen Eüas, ge- pension. referendaris bij het departement van Waterstaat De overledene werd op zijn verzoek in 1923 op wachtgeld gesteld, bij welke ge legenheid hem de rang van referendaris werd verleend. Bijna veertig jaar was hij toen aan het departement van waterstaat ver bonden, waar hij met administratieve werk zaamheden was belast De heer Witsen Eüas heeft o.a. zeer geruimen tijd de „Verzame ling van wetten, reglementen en besluiten omtrent den Waterstaat in Nederland" ver zorgd, nadat deze uitgave, welke tevoren door den toenmaligen secr.-generaal Boogaerdt geschiedde, door het departement was over genomen. VICE-ADMIRAAL H. A. SCHIPPERS, f In den ouderdom van 86 jaar is te Nijme gen overleden de vice-admiraal b.d. H. A. Schippers. Hendrik Adriaan Schippers werd 20 Oct. 1844 te Culemborg geboren. Hij werd in 1862 aangesteld tot adelborst le kl., en was in 1886 tot den rang van kapt.-luit. t.' z. op geklommen; in 1892 volgde zijn bevordering tot kapitein. 1 Aug. 1895 werd de heer Schip pers op zijn verzoek op pensioen gesteld. In 1901 werd hij schout-bij-nacht, tit., terwijl op 31 Augustus 1906 de benoeming tot vice- admiraal tit. volgde. In 1892 werd hij geplaatst bij het Depar tement van Marine als chef der afd. perso neel. In 1894 werd hij benoemd tot chef van den marinestaf. Van 1896 tot 1901 was de heer Schippers lid van de examencommissie voor stuurlieden ter koopvaardij; het laatste jaar voorzitter. Van 1901 tot 1908 was hij voorzitter van de examencommissie voor of ficieren en adelborsten. Sedert 1901 was hij oovendien directeur-administrateur van het weduwen- en weezenfonds van .zeeofficieren en van 1899 tot 1906 lid van het College van curatoren van het Kon. Meteorologisch In stituut. Tenslotte was hij van 18951901 lid van het College voor Zeevisscherij. De heer Schippers heeft in 1873 en 1874 deel genomen aan de expedities naar Atjeh, waarbij hij zich zoodanig onderscheidde, dat hem de eere-sabel, de Atieh-medaille en het etreteeken voor belangrijke krijgsverrichtin gen werden toegekend. Later volgde zijn be noeming tot ridder 4e kl. in de M.W.O. BOSCHBRAND. De weggtworpen sigaret. Onder de gemeente Almen in de nabijheid van het buitengoed „De Bijvanck" heeft gis termiddag een boschbrand gewoed, waar door ongeveer 1 H.A. opgaand hout in vlammen opging. Eigenaar was de heer Vöucker, wiens arbeiders erin slaagden de vlammen met schoppen uit te slaan. Toen de Zutfensche brandweer 12 minuten na alai- meering op het terrein aankwam, behoefde zij geer, dienst meer te doen. De oorzaak van den brand wordt geweten aan het achteloos wegwerpen van een brati dende sigaret. VERKEERSONGEVALLEN. Doo>' eer. auto gegrepen. Zondagavond omstreeks negen uur is het bejaarde echtpaar J. H. Bouman te Gendrin- gen, toen het op den Rijksstraatweg uit de stoomtram stapte, door een passeerende auto gegrepen. De man is ernstig gewond in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te .Arnhem overgebracht. De vrouw, die minder ernstig werd gewond ,is naar huis vervoerd. Tot op Maandagmiddag was zij nog bewus teloos. De politie heeft de zaak in onderzoek. Met een motor tegen den trottoir, band gereden. Zaterdagnacht vond een voorbijganger iemand in bewusteloozen toestand liggen onder een motorfiets op het kruispunt Rijks- weg-Thierensweg bij Naarden. Hij bleek te zijn de 18-jarige M. P Voute uit Amsterdam, die, van Baarn komend op weg naar huis, waarschijnlijk door slechte verlichtingen tegen den trottoirband van een der vlucht heuvels op het kruispunt was gereden, en daardoor gevallen met het hoofd tegen een keiweg. Het slachtoffer heeft een hersen schudding en veel bloedverlies. Zondag was de toestand nog levensgevaarlijk. Overreden en gedood. Te Leeuwarden is een vijfjarig jongetje bij het oversteken van een straat door een vrachtauto overreden en gedood. Kind overreden en gedood. Te Leeuwarden is de 5-jarige Salomon Beem bij het oversteken van een straat door een vrachtauto overreden en gedood. BRANDEN. De brand te Wormerveer Omtrent den brand in de fabrieken van de N.V. Wessanen's Kon. fabrieken te Wormer- veer (zie ons vorig no.) wordt nog gemeld: Onmiddellijk na dit ontdekken van den brand in het drie verdiepingen hooge pakhuis De Vlasbloem werd de eigen brandweer in wer king gesteld, doch spoedig bleek, dat assis tentie van de gemeentelijke brandweer niet gemist kon worden. Om 9 uur kwam de Wor- merveersche brandweer met veel materiaal op het uitgebreide fabrieksterrein aan. Even later voegde zich ook de brandweer der ge meente Wormer daarbij. Vijftien stralen er- den toen, verdeeld over de voor- en achter zijde van het pand, naar Linnen geleid. Waar het vuur woedde, was evenwel niet uit te maken. Uit alle ramen stegen dikke rook wolken op, welke erop wezen, dat het vuur zich over een groote oppervlakte had ver spreid. Ten einde den vuurhaard te vinden, werd reeds vroeg een begin gemaakt met de lossing van het pand, waarin honderden tonnen copra lagen opgeslagen. Hoe goed de fabrieksbrandweer der ver schillende Zaansche fabrieken is ingericht, blijkt wel hieruit, dat door de zeepfabriek „De Adelaar" der firma J. Dekker, den brandweerlieden rookmaskers konden worden verschaft, waardoor de voorraad copra waar in de brand woedde uit het pakhuis verwij derd kon worden. Te ruim elf uur was ae brand gelocaüseerd en kon worden vastge steld dat een partij van 100 ton copra door het vuur had te lijden gehad. Een andere partij copra en een partij gelijkvloers opge slagen lijnkoeken bekwamen ernstige water schade. De hoofdgebouwen, de olieslage rijen, meel- en margarinefabrieken, ondervon- den geen hinder van den-brand. Vee omgekomen. Zaterdag brak in de kapitale boerderij van de familie de Herselle te Kaalheide (bij Kerkrade) een zware brand uit. De groote massa's hooi en stroo stonden dadelijk i«l vlam. De schuur en de stalling zijn totaal uitgebrand. Verschillende koeien en varkens kwamen in de vlammen om. De ontruimde woning kon worden behouden. Spuitgasten afgetreden vóór dat de nieuwen waren benoemd. Gisteravond is te Spakenburg te omstreeks zeven uur brand uitgebroken in de auto-ga rage van den heer R. Koops, vischhande- laar. De auto-garage was van hout opge trokken en met een rieten dak bedekt. E>e brand ontstond, doordat de benzine vlam vatte bij het vullen van den benzinetank, waarbij de heer K. een petroleumlamp ge bruikte. De garage brandde geheel af. De Spakenburgsche brandweer verleende assis tentie. Ook de Amersfoortsche brandweer werd gealarmeerd, doch deze behoefde geen dienst te doen, daar bij aankomst het ge bouwtje reeds was afgebrand. Voorts kan nog worden gemeld, dat de nieuwe spuitgas ten nog niet waren benoemd, terwijl de oude waren afgetreden. Op verzoek van den bur gemeester hebben toen enkele burgers ge tracht het vuur te blusschen. De schade be draagt 4000. Een klompenfabriek afgebrand. Te Schijndel is de klompenfabriek der Gebr. Oerlemans op Schoot geheel afge brand. De heele voorraad hout ging verloren, de machines werden zwaar beschadigd. De brand is door kortsluiting ontstaan. Het ver brande is slechts laag verzekerd. In een bergplaats van verpakkings materiaal. Zondag ontstond brand in een bergplaats van verpakkingsmateriaal der N.V. w! van Ast Lijstenfabriek aan den Parallelweg te Winterswijk. Het gebouw met inhoud brandde af. De fabriek en magazijnen kon den, dank zij het doortastend optreden van de brandweer van de nabijgelegen timmer fabriek der fa. Meerdink Co., behouden worden. De schade wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN TEGEN VERLAAGD TARIEF VOOR WEST-INDIE VIA HOLLAND-RADIO Met ingang van 1 April a s. kunnen in het radio-telegraafverkeer via „Holland-ra- dio" met Suriname en Cura^ao tegen ver laagd tarief nacht- en weekeind-telegram men gewisseld worden Deze telegrammen moeten gesteld zijn in verstaanbare taal, in het Nederlandsch, Fransch, Engelsch of Duitsch. Voor Curagao (met Aruba, Bonaire en St. Martin) is bovendien Spaansch toege laten Het tarief bedraagt voor nachttelegram- men 42 cent per woord, met 'n minimum van 8.40 (voor 20 woorden) en voor weekeind- telegrammen 31 Vt ct. per woord met een mi nimum van 6.30 (voor 20 woorden). Tegen een toeslag van 50 cent vindt de af levering plaats als geluktelegram op een luxeformulier. HET VERKEER EN DE JEUGD. In tegenwoordigheid van den inspecteur van het lager onderwijs is te Renkum een verkeerscommissie ingesteld, waarvan het eere-voorzitterschap werd aanvaard door den burgemeester van Renkum, den heer J. v. d. Molen. Voorts bestaat er te Renkum ook reeds een jeugdverkeersclub en zal er een ver- keerstentoonstelling georganiseerd worden. Volgende week wordt op alle scholen te Ren kum voor kinderen beneden de 14 jaar een verkeers-teekenwedstrijd volgens de methode- Cornel gehouden. DE MIST. Meisje te water gereden en verdronken. Gisteravond is uk het Linthorst-Homan- kanaal te Beilen het lijk opgevischt van de 21-jarige dienstbode W. Kuik, m dienstbetrek king op de stichting Beileroord. Zij keerde op de fiets van een bezoek terug, doch schijnt, door den mist misleid, in het water te zijn gereden. De fiets is no* riet teruggevonden ONTROUWE PENNINGMEESTER ER VANDOOR MET EEN GEHUURDEN AUTO. Bij de Haagsche politie is aangifte gedaan van verduistering van een automobiel, een Buick 1931 toebehoorende aan den heer H. in de Jan Blankenstraat. Deze had den auto verhuurd aan den heer de Br., den gewezen penningmeester der Westlandsche Groentenveilingen, die sinds enigen tijd voortvluchtig is in verband met door hem geoleegde malversaties. De heer de Br. heeft den auto meegeno men. HET EIGENAARDIGE GEVAL. Thans verdacht van doodslag. -Wij hebben gisteren melding gemaakt van het geval van zekeren J. H. uit Eindho ven, die te 's-Hertogenbosch met een ernstige halswonde uit den trein was gestapt, welke zcu zijn toegebracht door zijn medereiziger M v. d. E. uit Oss. H. verklaarde nu eens dat v. d. E. het had gedaan, dan weer dat hij het n:et had gedaan en dat het maar een lolletje was geweest. Thans heeft echter v. d. E., die op vrije voeten was gesteld, zich weder bij de politie te Eindhoven aangemeld om een bekentenis te doen. Hij werd weder naar Den Bosch overgebracht en bekende de wonde te hebben toegebracht. Hij betreurde alleen dat hij v. d. E niet had doodgestoken H. zou iets van v. d. E. weten, dat dezen weer in de gevangenis kon brengen en dat hij aan de politie wilde vertellen. Om dat te voorkomen zou hij H. hebben willen doo- den. Maar H., die in het ziekenhuis te 's- Hertcgenbosch verpleegd wordt, wiens toe stand niet ernstig is, verklaart dat v. d. E. het niet gedaan heeft en dat hij ook niets van hem weet! v. d. E. wordt nu echter op ver moeden van poging tot doodslag ter beschik king van de officier van justitie gesteld. KORTE BERICHTEN. Uit de Mark onder Ginneken is het lijk opgehaald van den 63-jarigen verpleegde A A., die sinds een vijftal weken werd vermist. Zaterdag en Zondag heeft de Nieuw- Malthusiaansche Bond zijn algemeene ver gadering te Utrecht gehouden. De 63-jarige A. te Geleen is van een trap gevallen en een kwartier later overle den. VLIEGONGELUK BIJ WAALHAVEN. Pandervliegtulg neergestort, bestuurder gedood. Gistermiddag om drie uur is de heer N. Brugma, wonende Statenlaan 120 te Den Haag met een Pandervliegtuig-toestel in de nabijheid van het vliegveld Waalhaven ge vallen. Het toestel is terecht gekomen in de nabijheid van de trambaan naar den Briel ten zuiden van het vliegveld, en werd volko men vernield. De bestuurder werd onmiddel lijk gedood. De heer Brugma was een leerling van de Nationale Luchtvaartschool en vloog den laatsten tijd al geregeld los. Men vermoedt, dat hij bij het inzweven van het terrein bij de daling te weinig snelheid heeft genomen waardoor hij naar beneden is gevallen. Het lijk is per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis Coolsingel over gebracht. Omtrent dit vliegongeluk wordt nader ge meld; De student Brugma was sinds einde Jan. j.1. leerling van de Nationale Luchtvaart- school. Op 1 Febr. begon hij vlieglessen te nemen en sindsdien had hij ruim 6 uren ge vlogen met een instructeur naast zich. Daarna was hij op 18 Maart j.1. voor hel eerst alleen de lucht ingegaan en had nu een zestal solovluchten, in totaal 2 tot 3 vlieg uren, achter den rug. Hij was een leerling van den instructeur Van Graft. Gistermiddag was hij aan bet oefenen in het landen en Brugma had reeds twee ma len een goede landing verricht. Bij een der de landing viel hij van een hoogte van ruim 100 Meter, plotseling in een draaiende be weging omlaag. Het toestel kwam terecht op de trambaan naar den Briel, enkele honderden meters Zuid-Oostelijk van het vliegveld en werd volkomen vernield. Brugma moet op slag gedood geweest zijn. Omtrent de oorzaak van het ongeval, dat uit de verte op het vliegveld Waalhaven was te zien, deelden de heeren Deniet, secretaris van de Aeroclub, en Slot, constructeur van de Panderfabrieken, ons mede, dat het toe stel vlak voor de landing in een side-slip was geraakt, waarschijnlijk doordat de snel heid te gering was en de bestuurder de ma chine had „overtrokken". ervaren vliegers herhaaldelijk gebruikt wordt om de snelheid snel te doen verminderen, had in geen geval, zoo zeide men ons, door den leerling Brugma met zijn nog zeer ge ringe ervaring, mogen worden verricht. Daarin moet men in de eerste plaats de oor zaak van den val zoeken. Door de politie en ambtenaren van het departement van Waterstaat is een onder zoek ingesteld; last is gegeven het toestel tot den volgenden ochtend te laten liggen. De plaats van het ongeluk is afgezet. Het lijk van den verongelukten vlieger is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht De machine, de P.H.-AÏ.J., een Pander, die in Juli 1930 in gebruik is genomen, is totaal vernield. DE INDIfi-POSTVLUCHTEN. Het 14e postvliegtuig. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de H.P.-A.G.R., die gistermorgen te 5.18 uur uit Bagdad vertrok, te 9.53 uur te Bushir aankwam, waarvan om 10.22 uur de reis werd voortgezet. Te 15.31 uur landde het vliegtuig te Jask. Voorts is bericht ontvangen, dat de P.H.- A.E.Z., die te 5.46 uur uit Calcutta vertrok, te 9.53 uur te Allahabad landde, te 14.10 uur wederom vandaar vertrok, om te 16 uur te Jodhpur te arriveeren. DE SCHNEIDER-TROPHEE. Thans is definitief vastgesteld, dat de groote Schneider-trophee-race op 12 Septem ber a s. zullen worden gehouden. Gevlogen zal worden over het bekende traject op d< Solent bij het eiland Wight, RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. De Sarcophaag van Simpelveld. De sarcophaag van Simpelveld, welke daar in December j.1. werd gevonden en ten behoeve van het Rijksmuseum van Oudhe den te Leiden is aangekocht, zal van Woens dag 25 Maart af in genoemd museum voor het publiek ter bezichtiging worden gesleld. Deze naar reeds werd medegedeeld met reliefs aan de binnenzijde versierde Ro- meinsche sarcophaag, is een voorwerp van zeer groote en zeldzame waarde. De reliefs hebben een groote cultuurhistorische beteeke- nis. Zij beelden de overledene af, een vrouw, liggende op haar sofa in haar binnenka mer, te midden van meubels en voorwerpen van dagelijksch gebruik: drie voettafels, glas- en bronswerk en voorwerpen van hout. Ook de buitenzijde van het huis is op de re liefs afgebeeld. Onder de sieraden van de doode, wier asch dus een plaats had te midden van haar eigen omgeving, zijn in de sorcophaag haar medegegeven. Een a jour bewerkte gouden ring draagt de inscriptie: „Junoni meae". Deze was dus blijkbaar een geschenk van den echtgenoot aan zijn vrouw. DE H. O. V. TE HAARLEM. De H. O. V. te Haarlem had een tekort op haar rekening van rond 10.000. Zij ver zocht aan den gemeenteraad van Haarlem dit te dekken. De raad besloot 5000 te schenken cp voorwaarde, dat de ontbreken de 5000 door de burgerij zou worden bij eengebracht In eenige weken tijd is dit be drag uit vrijwillige bijdragen bijeen geko men. Wat als een bewijs mag gelden van de populariteit, die de H. O. V. in Haarlem en omgeving geniet. JAN VAN EES EN DE FILM. Men meldt aan de N.RCrt.: Jan van Ees van het Rotterdamsch-Hof- stad-Tooneel is door Theo Güsten geënga geerd voor een documentaire geluidsfilm: „Tijd en Ruimte!" Niet o f ic i e i. 456» STkATSlOfFRIJ. Trekking van Dinsdag 24 Maart 1931 'c Klaas*. 2e Lijst. tleose Pr' ren: 1.1R24 5000 13471 1SOO sssi 1000 1169! 20866 400 3252 18442 19758 ƒ200 1790 3816 4717 15138 17 32i 100 Prllien vai 1 20. 103 270 287 431 470 509 593 600 608 62y 762 782 802 804 821 843 937 995 1012 1026 1040 1089 1111 1154 1166 1213 1233 1234 1236 1292 1317 1323 138' 1450 15i0 1529 15S8 161.1 1759 1738 1815 18'7 18*2 1887 1889 1915 1996 2096 2130 2177 2211 2252 2255 2256 22? 2 2428 2463 2491 2575 2582 2625 2659 ->(.*** ?6<M 274.1 2839 2870 2946 2986 2996 3021 3027 3076 3111 3325 3591 3628 3658 3756 3765 3783 3804 3806 3836 3S77 3882 3897 3924 3928 3972 4021 4Ö22 4028 4032 4054 4173 4205 4220 4241 4257 4294 4145 4362 4377 43S4 4452 4457 4552 4556 4610 4678 4712 4827 4904 4944 5037 5133 5185 5203 5230 5250 5325 5374 5461 5523 5526 3638 8695 5706 5720 5744 5769 5813 5841 5861 5902 5919 5944 5973 8992 6093 6119 6132 6201 6218 6237 6240 6283 6293 6312 6372 6402 6404 6438 6447 6543 6609 6647 6754 6782 6771 6778 6790 6794 6810 6843 6847 6860 6911 6975 7012 7015 7028 7041 7207 7208 7270 7358 7386 7428 7448 7453 7457 7466 7482 7487 7497 7552 7603 7680 7791 7843 7870 7904 7923 7988 8008 8052 8062 8119 8122 8128 8139 815* 8192 8223 8279 8308 8413 8438 8462 8570 8623 8653 8658 8770 8775 8913 8919 9042 9127 9169 9229 9237 9355 9440 9456 9480 9524 9651 9690 9748 9762 9777 9785 9831 9870 9900 9921 9937 10022 10126 10145 10184 10240 10266 10297 10300 10381 10397 10416 10453 10483 10601 10642 10655 10771 10837 10903 11002 11025 11063 11099 11115 11241 11248 11249 11250 11171 11378 11404 11409 11416 11427 11462 11599 11645 11661 11713 11739 11785 11790 11819 11871 11971 11997 12056 12065 12084 12182 12404 12431 12484 12485 12621 12637 12679 12791 12792 12794 12831 12888 13103 13104 13113 13181 13180 13189 1320S 13299 13380 13405 13460 13488 13518 13536 13577 3587 13598 13642 13679 13686 13781 13808 13883 13931 13990 14053 14071 14115 14116 14204 14251 14287 14355 14375 14378 14427 14429 14441 14464 14465 14470 14476 14487 14503 4629 14579 14657 14675 14693 14807 14939 15010 15" 29 15033 15060 15145 15152 15221 1.6287 15292 15363 15406 1.5461 15474 15477 15574 1.8681 18751 15777 15799 15886 15964 15978 15980 16000 16004 16026 16072 16122 15139 16175 16195 16243 16292 16308 16338 16886 16417 16431 16467 16504 16593 16636 16644 16693 16721 16757 16769 16806 16859 18876 16948 16986 16991 17007 17026 17077 17099 17101 17117 17137 17175 17242 17281 17288 17296 17160 IT873 17377 17406 174T5 17597 17707 17738 17763 17782 17833 17881 17915 18031 18084 18154 18165 18284 18342 18348 18381 18403 18419 18471 18484 18499 18599 18688 18716 18720 18801 18819 18832 18873 18953 19050 19083 19091 19229 19255 19278 19517 19558 19635 19651 19694 19779 19843 19851 19863 19874 19958 20015 20136 20241 20310 20.141 20349 20456 20504 20519 20644 2QJ97 2<W ?0754 20778 30830 20981 ^6.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7