Aqmda Vaderiandsche Bank 6 7o Landbouw en Veeteelt Rechtszaken Zeetijdingen Bflarktberichie n Radiografisch weerbericht STAD EN OMGEVING. BÜ Woensdag 25 Maart. 9-uur 's avonds, Huishoudschool, alg. ver gadering Alkm. huishoud- en industrie school. 7.30 uur, Cinema Americain: De kapitein van de garde (sens., geluidfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: le. Pantserkruiser „Emden" (hist.) en 2e. Slachtoffers der Zuidzee (sens. en dram.), boven 14 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, Maatsch. t. Nut v. 't Alg., voordrachtavond; vertooning van films. 8uur, Rustende Jager te Bergen, door de N.V. Vereenigd Rotterdamsch Hofstadtoo- ueel opvoering van Voorloopige hechtenis. 8 uur, Waakt en Bidt, voor de afd. Alk maar Ned. Chr. Vrouwenbond, spreker ds. Barkey Wolf over het leven van Bunyan. Donderdag 26 Maart. 4 uur, ten huize van mevr. De Lange— Tigler Wybrandi, Langestraat, ledenverga dering Tesselschade. 7.30 uur, Cinema Americain: De kapitein van de garde (sens., geluidfilm); boven 14 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: le Pantserkruiser „Emden" (hist.) en 2e. Slachtoffers der Zuidzee (sens. en drama), boven 14 jaar: 7.30 uur, Victoria-Theater: De ontembare (rom., geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, alg. ledenver gadering Associatie voor lijkbezorging. 8 uur, 't Gulden Vlies, Chineesche avond N. R. V. 8 uur, Wapen van Munster, aanvang bouwcursus van de afd. Alkmaar A R A. HINDERWET. Bii besluit van 24 Maart 1931 is aan den heer P. C. H. KROON VAN DIEST te ALKMAAR vergunning verleend tot het oprichten van een chemische wasscherij, mei plaatsing daarin van een electromotor van 5 P.K. èn een laagdrukstoomketel in het per ceel Luttik Oudorp nr. 52, alhier. Alkmaar, 25 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDE LA AR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. STEMMEN BIJ VOLMACHT. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis dat de lijst, ver meldende de kiezers die een gemachtigde heb ben aangewezen voor de verkiezing van de leden van de 'Provinciale Staten, van heden af ter gemeente-secretarie ter inzage ligt en tegen betaling der kosten in afschrift ver krijgbaar is. De burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. DE EXECUTIE VAN DE DR'E BRITSCH-INDIERS. Ernstige onlusten te Cawnpore. Na het bekend worden van de executie van de drie veroordeelde samenzweerders van Lahore, ontstonden te Cawnpore ernstige on lusten, waarbij gevechten tusschen Moham medanen en Hindoes plaats grepen. In totaal werden 19 personen gedood en 50 gewond Eenige moskeeën en tempeis werden in brand gestoken. De overheid heeft strenge maat regelen genomen en een plaatselijke staat van beleg afgekondigd. CHINEESCHE SOLDATEN DRINGEN FRANSCHE CONCESSIE BINNEN. Chineesche troepen die naar het gebied van de opstand in Noord Hoepeh zouden worden gezonden drongen de Fransche concessie te Hankau binnen en eischten vrije toegang tot het Fransche theater. Toen hun zulks werd geweigerd, dreigden zij met revolvers en handgranaten het getouw te vernielen De Fransche bezettingstroepen slaagden er ech ter in met behulp van het Chineesche garni zoen de soldaten buiten de concessie te drij ven. AUTO VAN FRANSCHEN GRAAF TE WATER GEREDEN. Vijf personen verdronken Gisteren vond nabij Toulouse een ernstig auto-ongeluk plaats. De graaf van Artois begaf zich met vier leden van zijn personeel, n.1. zijn huisbewaarder en diens dochter, een kamermeisje en een bediende, per auto naar het slot van zijn schoonvader bij Toulouse. De graaf zat zelf aan het stuur en toen de auto een der bruggen over het Canal du Midi passeerde, reed de wagen door tot nog toe onbekende oorzaak door de brugleuning heen en kwam in het kanaal terecht. Alle inzit tenden verdronken. Ondanks de in het -werk gestelde pogingen zijn de lijken nog niet g vonden. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Per 15 Maart 4.980.000 werkloo- zen. Medegedeeld wordt, dat per 15 Maart j.1. 4.980.000 personen als werkloos in Duitsch- land te boek stonden. Per ultimo Februari ontvingen 2.589.000 kostwinners werkloo- zen-ondersteuning. Hun aantal bedroeg per 15 Maart j.1. rond 2.526.000. DE EUROPEESCHE ORGANISATIE COMMISSIE. De opening van de Parijsche bijeenkomst der Europeesche Organisatiecommissie heeft, geheel volgens de aankondiging gisteren te 11 uur plaatsgehad, met een volkomen on politieke rede van den Franschen minister van buitenlandschen zaken. Briand. In de eerste zitting van de Organisatie commissie werden slechts technische kwes ties besproken, verband houdende met de agenda voor de in Mei te houden bijeen komst, d.w.z. men heeft zich beziggehou den met de voorbereiding van de punten, die te Geneve aan de orde zullen komen. Nadere bijzonderheden. De Organisatiecommissie van de Europee sche Studiecommissie heeft gistermiddag be sloten, dat Danzig in de kwestie van toela- t.ng tot de Studiecommissie dezelfde behan deling ten deel zal vallen als den overigen Europeeschen niet-leden van den Volken bond (Sovjet-Rusland, IJsland en Turkije). De geheele agenda van de Organisatiecom missie werd vanavond definitief afgehan deld. Morgenmiddag te vier uur zal de Com missie weer bijeenkomen om kennis te nemen van het resumé van den Bondsraad Motta. Politieke belangstelling brengt slechts de kwestie van de toelating van Sovjet-Rusland teweeg, alsmede die van de overige niet-leden van den V.B. tot de Geneefsche economische besprekingen. Terwijl Duitschland en Italië zich voor volledige deelneming of niet-toela- ting verklaarden hebben alle staten inge stemd met de toelating van Sovjet-Rusland, Turkije en IJsland tot alle economische on derhandelingen. DURE BANDEROLLEN. Toen een groote Berlijnsche sigaretten- fabriek bij het belastingkantoor banderollen aanvroeg voor een door haar vervaardigde kleine Russische sigaret, waarvan zij den prijs niettegenstaande de nieuwe belastingen niet wilde verhoogen, vernam de fabriek naar Wolff meldt, dat de goedkoopste banderollen 3 pfennig kosten. Op het ministerie van fi nancien antwoordde men vervolgens op een vraag van de fabriek, dat geen uitzondering gemaakt kan worden. De fabriek wordt hier door gedwongen 50 procent meer voor de sigaretten te vragen dan noodig is. DE MADRILEENSCHE VEROOR DEELDEN IN VRIJHEID GESTELD. De door den Madrileenschen krijgsraad Dinsdag veroordeelde personen zijn gister middag reeds in vrijheid gesteld. Zij werden voor de gevangenis door een duizendkoppige menigte opgewacht, die hen onder gejuich voor de republiek op de schou ders wegdroeg. De leiders der constitutiona- listen, waaronder de vroegere ministers Vil- laneuva en Alba hebben een oproep gepubli ceerd, waarin een constitueerende Cortes de eenige oplossing ter verhindering van anar chie genoemd wordt. Wanneer hun opdracht gegeven zou wor den een regeering te vormen, verklaren zij onmiddellijk politieke amnestie te zullen af kondigen. Verder verdedigen zij het instellen van een één-kamersysteem. De koning moet zijn rech ten voor eenigen tijd neerleggen. Daarbij wordt er op gewezen, dat dit geen vernede ring voor de kroon beteekent, doch voor het welzijn van Spanje noodzakelijk is.- EEN COMMUNISTENBEGRAFENIS IN DUITSCHLAND. Aan de teraardbestelling van den in een autobus vermoorden communistenleider Hen- ning te Bergedorf hebben in totaal ongeveer 1500 personen uit Hamburg deelgenomen, terwijl bovendien nog even veel belangstel lenden uit andere plaatsen verschenen wa ren. Een 250-tal politiebeambten zorgde voor naleving van het demonstratieverbod. De communisten marcheerden groepsgewijs naar het Nieuwe Kerkhof. De Hamburgsche Senaat en de stedelijke overheid waren bij de teraardebestelling niet aanwezig. Ook de afmarsch had in volmaakte orde plaats. In het Colosseum had in aansluiting aan de begrafenis een rouwplechtigheid plaats. Stoutenburg, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek dei voorloopige hechtenis. EEN ZILVERVOS DOODGESCHOTEN De Utrecbtsche rechtbank heeft den 27- jarigen E. v. K., landbouwer te Leersum. die een kostbare zilvervos voor een hond aange zien en het dier doodgeschoten bad, veroor deeld tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis. De eisch hiidde 100 boete. BRANDSTICHTING. Gisteren heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan de 26-jarige smids knecht P. v. d. G. uit Capelle a /cl. IJssel wien ten las^e was gelegd, dat hij op 23 Januari ii. de door hem bewoonde, in eigendom aan H. van Vuren behoorende woning brand heeft gesticht door een jas, en een gedeelte van de houten vloer met petroleum te over gieten en in brand te steken, waarbij gemeen gevaar voor goederen en belendende percee- Jcn was te duchten. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Hij had zijn inboedel voor 2000 verze kerd en zijn bedoeling was, ais de verzeke ringssom hem zou zijn uitgekeerd, daarmee zün schulden af te betalen, want verdachte was in finar.cieele moeilijkheden geraakt. - Het G. M. eischte tegen -verdachte twee jaren gevangenisstraf. DOOD DOOR SCHULD. De rechtbank te Arnhein heert gisteren uit spraak gedaan inzake J. V. E. M., handels reiziger, wonende te Nijmegen, die terecht stond terzake dat hij op 16 November 1930 ais bestuurder van een auto op den Groes- bvekscheweg te Nijmegen een voetganger had aangereden, tengevolge waarvan deze is overleden. De rechtbank veroordeelde hem tot 1 maand hechtenis. Het O. M. had 14 da gen geëischt. DE VERDUISTERINGEN TE KATWIJK. De Haagsche rechtbank heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak van den aannemer G. cie B. te Katwijk a. d. Rijn, die terecht heeft gestaan wagens verduistering van gel den welke hii als diaken-penningmeester der herv. gem. aldaar onder zich had. Verd. werd schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde misdrijf van verduistering en te dier zake veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maan den met 3 jaar proeftijd. KWAKZALVERIJ. Op 10 Maart 11. heelt zich voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank de 71- jarige R. H.. wonende te BiHhoven. te ver antwoorden gehad, verdacht van liet onbe voegd uitoefenen der geneeskunde. Verdachte was bij de rechtbank in appel gegaan van een vonnis van den kantonrechter, die hem ver oordeeld had tot een geldboete van 50. De rechtbank veroordeelde verdachte gisr ter tot betaling van 100 boete subs. 10 da gen hechtenis, hierbij overwegende, dat ver dachte op groote schaal de geneeskunde on bevoegd uitoefent, zoodat voor de gezond heid schadelijke adviezen worden gegeven Bij dit vonnis hield de rechtbank rekening met den leeftijd van verdachte. Het O. M had 250 boete geëischt. KIPPENDIEFSTAL. De 57-jarige J. L., zonder beroep te Maarn, werd door de Utrechtsche rechtbank wegens diefstal van vijf kippen onder de gemeente SINT PANCRAS. Bond van landpachters. De Christ. Hist. .Kiesvereeniging heeft de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing samengesteld als volgt: 1. M. Duif (aftr.); 2. Jb. Slijker (aftr.); 3. Jb. Duif Cz.; 4. C. Duif Sz.; 5. A. Wage naar; 6. A. Dekker; 7. F. N. Spaan; 8. K. Glas Jz.; 9. C. Tromp; 10. C. de Wit Sr. Maandag 23 Maart was op initiatief van den bond van landpachters afd. Zuid-Schar- woude een vergadering belegd in het café van den heer Gerritsen. Deze werd geleid door den heer Jb. Kra mer, van Zuid-Scharwoude. Als spreker trad op de heer L. Rinsema van Woerden, met het" onderwerp „De Pacht- kwestie". De voorzitter opende de bijeenkomst welke niet groot kon genoemd worden, met een har telijk welkom. Het doel dezer vergadering was, zeide de voorzitter, om ook evenals in andere omlig gende gemeenten een afdeeling te stichten van den Bond van Landpachters. Het nut hiervan is zoo groot dat we niet mogen wachten om ons te organiseeren, teneinde prijsopdrijvingen od publieke verhuringen enz. tegen te houden, mede omdat we in tij den van malaise zooals thans niet vallen door de te hooge pachten, in tijden van landhon- ger gegeven. Hoe gaat het b.v. op publieke verkoopin- gen? Ieder koopt land en een slachtoffer wordt wel gevonden die tegen den hoogsten pacht dit land zal gaan bebouwen, doch in dien de Pachtwet is aangenomen,, zal dit over zijn dan gaat dat bij taxatie. Thans ving de heer Rinsema met zijn rede aan. Spreker begon met de inleiding van de door alle boeren welbekende spreuk: Hoe ge noeglijk rolt het leven des genisten landmans heen. Dit is in veel gevallen ook zoo in ons mooie vak, als b.v. de natuur ontwaakt in het voorjaar doch 't is in zooveel gevallen anders, indien de boer de pacht niet kan vol doen, dan is alle beeldspraak weg, dan ziet de boer niet het mooie van het ontwakende landschap, dan brengt hij slapelooze nach ten door. En als dit dan komt omdat de pacht veel te hoog is dan wil daar in verandering bren gen, de bond van landpachters. Georgani seerd zullen wij het hoofd kunnen bieden aan den verpachter die profijt trekt in tijde van landnood om niet te huren voor een te hoo- gen pacht. Indien geen norm wordt gesteld gaat dit altijd door, als de huurjaren om zijn is de boer bang het land kwijt te raken, dus wordt noodgedwongen maar weer meer gegeven. De nieuwe Pachtwet heeft in zijn bepalin gen opgenomen, dat de vorige pachter de voorkeur geniet. Iedere tak van arbeid vraagt bescherming van overheidswege, waarom de landpachters niet? De pachter verlangt bescherming tegen de abnormale prijzen. De publieke verhuringen moeten verdwij nen, dan toch kan er verbetering komen. Het zal ongetwijfeld tot verbetering der pachters zijn indien de prijs door een com missie wordt getaxeerd en misstanden wor den zoo ook door die commissie beslecht b.v. te kleine maat van het gepachte land e.d. De Bond van Landpachters is neutraal. Iedere groep in de Tweede Kamer heeft er haar stem aan gegeven dus dat kan geen ar gument zijn voor de pachters van welke poli tieke richting ook om niet toe te treden tot den Bona. Daarna werd gelegenheid gegeven vragen te stellen. De voorzitter, de heer Kramer, nam nu het woord en vrpeg of er van de aanwezigen genegen waren om in Sint Pancras een af deeling te stichten van den Bond van Land pachters. Niet één wilde beslist toetreden, dus kon niet tot oprichting worden overge gaan. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hunne opkomst, en den spreker voor zijn aan gename uiteenzetting en sloot de vergade ring STOOMVAARTLIJNEN, "tcomvaart Mij. Nederiard. Jan Pietersz. Coen, thuisreis, 23 Maart v. Sabang. Johan v. Oldenbarnevelt, uitreis, 24 Maart te Port Said. Prins der Nederlanden, uitreis, 24 Maa/t te Sabang. Johan de Witt, 24 Maart v. A'dam n. Ba tavia. Bon. Ned. Stoourb. Maatschappij. Ariadne, 23 Maart v. Santander n. Oporto. Deucalion, 23 Maart te San Juan de P. Rio. Eos, 23 Maart v. A'dam te Hamburg. Erato, 23 Maart v. A'dam te Gothenburg. Hercules, 23 Maart v. Hamburg n. A'dam. llos, 23 Maart v. Messina n. Palermo. Iris, 22 Maart v. A'dam te Danzig. Nickerie, 23 Maart v. Cura^ao n. La Guaya. Triton, 23 Maart v. Malaga n. Alicante. Ulysses, 23 Maart v. Pireaus n. Salonica. Telamon, 23 Maart v. Barcelona te Genua. Brion, 23 Maart v. A'dam te Bordeaux. Ceres, 23 Maart v. Constanza te Bourgas. Stella, 24 Maart v. Livorno te Civita Vecchia Van Rensselaer, 24 Maart v. A'dam n. Para maribo. Kon. Holl Llovd Eemland, thuisreis, 23 Maart v. Bahia. Porta, uitreis, 22 Maart te Santos. Zeelandia, thuisreis, 24 Maart v. Monte video. Rottercamscbe Llovd Merauke, uitreis, 23 Maart te Genua. Sitoebondo, thuisreis, 23 Maart te Triest. CÏempo, uitreis, 24 Maart v. Gibraltar. Kota Agoeng, uitreis, 24 Maart te Sabang. HollandAmerika-Lijn. Grootendijk, Rott.-N.-Orleans, 23 Maart v. Tampico. Volendam, N.-York-Rott., 24 Maart v. Bou- logne voorgaats Nw. Waterweg. Bilderdijk, 23 Maart v. Baltimore n. Rott. Rotterdam, 23 Maart v. Ragusa te Venetië. HollandAfrika-Lijn. Jagersfontein, 24 Maart v. Antw. n. Rott. Klipfontein, thuisreis, 24 Maart te Genua. Nias, thuisreis, 27 Maart te Duinkerken ver wacht. Nieuwkerk, 23 Maart v. Rott., n. O.-Afrika via Kaapstad. Randfontein, 24 Maart v. Hamburg n. Am sterdam. Nijkerk, uitreis, 24 Maart v. Dar-es Salaam. Westerkerk. 24 Maart v. Rot.a n. Antwerp. HollandAustralië-Lijn. Abbekerk, uitreis, 23 Maart v. Messina. IJselkerk, uitreis, 24 Maart te Sydney. HollandBritsck-Int'<ë-Lijn. Streefkerk, 24 Maart v. Rott. n. Hamburg. Hoogkerk, thuisreis, 24 Maart te Suez. HollandWest-Afrika-Lijn. Ganymedes, 22 Maart v. A'dam te Hamburg Maaskerk, 23 Maart v. A'dam te Hamburg. SilverJava Pacific Lijn. Kota Gede, 20 Maart v. Calcutta en Java te San Francisco. Silverbelle, Calcutta n. Java en San Fran cisco, 21 Maart v. Belawan. Halcyon-Lijn. Stad Dordrecht, 21 Maart v. Buenos-Aires te Rosario. Stoom van. Mij Oceaan. Antenor, Japan-Rott., 24 Maart v. Singa pore. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 24 Maart v. Gandia n. Ge nua. Jonge Jacobus, 23 Maart v. Valencia te Hamburg. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Maart 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 239 Vette kalveren le kw. 0.920.96, 2e kw. 0.80—0.90; 3e kw. 0.700.78 per K.G. levendgewicht; 109 Nuchtere kalveren 814; 500 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G.) 0.500.51, zware varkens 0.49 0.50; vette varkens 0.450.47 per K.G., slachtgewicht; Vette varkens 45—47 cent per K.G., «lachtgewicht. Aan het abat toir zijn aangevoerd 6 wagons geslacht run deren uit Denemarken. NOORDSCHARWOUDE, 24 Maart '31. 17200 K.G. Uien, Uien 2.503.80; Drielingen 2.10—2.30; Nep 2.60; Grove 2.7O-/ 3.10; 3400 K.G. Peen 1.902.40; 137000 K.G. Roode Kool 8.7014.20; 67200 K.G. Gele Kool 2.606.40; 158400 K G. Deensche Witte Kool 3—5.50; alles per 100 K.G. WARMENHUI7.EN, 24 Maart 1931. Roode Kool le s. 7.40—11Roode Kool 2e s. 6.10—9.70; Gele Kool le s. 4— 6.20;Gele Kool 2e s. 290—4.10; Witte Kool 3.704.70; Drielingen 2.40 2.80; Uien 3.40—3.80; Grove Uien 3 20; Peen 1.70; Blauwe Aardappelen 5.10-/ 5.20; Bieten 70. Aanvoer: 36625 K.G. Roode Kool; 15175 K.G. Gele Kool; 42425 K.G. Witte Kool; 3600 K.G. Uien; 200 KG Peen; 500 K.G. Aardappelen en 25 K G. Bieten. BOVENKARSPEL, 24 Maart 1931. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 7.50—12.60; Witte Kool 2— 350; Gele Koo' 2.50—4.60; Uien 0.751.60; Bieten 17.50—18; Blau we Aardappelen f 2.55. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 24 Maart '31. (Weekber.) Afdeeling eieren. 114769 stuks Eendeieren 3.703.80; 166533 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K G 5—9; 65—66 4.30—4.70; 63—64 4.30-/ 4.50 60-62 3.90-/ 4.40 58 —59 3.80-/ 4.20 56—57 3.70— 3.90; 53-55 3.30-/ 3.60; 50-52 3.20-/ 3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Maart 1931. Langendijker Groentenveiling. 2200 K.G. Peen 0.90—1; 30.000 K G. Roode Kool le s. 8.2012.10; Roode Kool 2e s. 7.60—8.70; 62000 K.G. Gele Kool le s. 3.30—5.60; Gele Kool 2e s. 2.30 4.40; 26000 K.G. Deensche Witte Kool 3.40-/ 5; 15000 K.G. Uien, Uien 2.50 2.80; Grove Uien 2.803 10; Drie lingen 1.40—1.60; 1100 K.G. Bieten 1.80—3.60, alles per 100 K.G. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus Nicolaas z. v. Johannes Er- kamp en Divera Hoetjes. Geertje d v. Jan Brouwer en Gesina Brandt. Nicolaas z. v. Johannes Kuijper en Anna Verdonk. OVERLEDEN: Maria Margaretha van Leersum gehuwd met Dirk van Vliet 76 jaar. Dirk Langerijs 42 jaar. Johannes van der Steen 65 jaar voor Belaste Waarden, 's Gravenhage tegen beurskoers 0BL1GATIEN met jaarl uitloting u naar waarnemingen, verricht in den mornet van 25 Maart. 1 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.3 m.M te Aberdeen. Laagste barometerstand 745.4 m.M. Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 0* Maart: 40 Zwakke tot matige, Noordelijke tot Oost*, lijke wind, nevelig tot half of zwaar bewoll£ waarschijnlijk droog weer; weinig veranri*' ring in temperatuur. verande- te ren, dat bedoelde icdedeeling Van geno^T den wethouder onjuist was. Ik veroorloof mij, thans uw co'lege te vra gen, of deze conclusie gerechtvaardigd is? Intusschen nam ik kennis van de thin voor den Raad ter inzage liggende statuten van den „R.K. Dekenale Jeugdraad" Daar bij bleek mij echter dat in bijlage 42. hemden de 't voorstel om tot subsidiering van de? vereeniging te besluiten, haar doel onvolledig is weergegeven. In die statuten n.l staat ai. doelstelling vóórop wat dan ook inderdaad als het.voornaamste mag aangemerkt war den, de behartiging van de godsdienst zedelijke belangen van de gehtjele r.k. ie,„S In bijlage 42 wordt dit weggelaten Toch deelde wethouder Westerhof den raad mede, dat hij de statuten aan den amh tenaar, belast met het ontwerpen dezer hiu," ge, had verstrekt met de opdracht, om hef doel van de vereeniging in die bijlage od tl nemen. Ie Ik veroorloof mij uw college te vragen- le. of deze mededeeling juist was- 2e. waarom bovengenoemde doelstelling in 't Raadsvoorstel niet is opgenomen? Uit meer genoemde statuten blijkt teven* dat de „R.K. Dekenale Jeugdraad'' 3' maar, ais onderdeel van den diocesane jeugdraad in het bisdom Haarlem, zijn doe? tracht te bereiken door het oprichten in standhouden, beheeren en subsidieeren van parochiale en interparochiale instellingen vereenigingen en bonden van en voor dé r.k. jeugd, zoomede van r.k. centrale nijver- heidsscholen. Ik meen daaruit te moeten lezen, dat het gemeentelijk subsidie door de gesubsidieerde vereeniging kan worden aangewend tot sub- sidieering van r.k. vereenigingen en bonden van allerlei aard niet alleen in Alkmaar maar evenzeer in de overige 17 parochiën van 't dekenaat Alkmaar en zelfs in andere dekenaten. Ik verzoek daarom uw college te mogen vragen 1 .e Welke vereenigingen, bonden, instel lingen enz., parochiale en interparochiale zijn aangesloten bij den R.K Dekenaler. Jeugdraad te Alkmaar en waar üeze zijn ge vestigd? 2e. Lag het, gedachtig aan de gerecht vaardigde consequenties, waarlijk in de be doeling van uw college, dat eene mogelijke, zij het indirecte subsidieering van al deze instellingen uit de gemeentelijke kas door den wethouder Westerhof in zijne kwaliteit van wethouder van financiën zou worden verde digd? 4% LEENiNG ALKMA AR 1931. Naar wij vernemen zullen de inschrijvingen op deze uitgifte ten volle worden toegewezen DE 4 pCt. GELDLEENING NOORD HOLLAND. Bij de gisteren gehouden inschrijving op de 4 pCt. Leening N.H. 1931 is voor een zoodanig bedrag ingeschreven, dat de wijzing slechts 42 pCt. kan bedragen. D. H. GRUN' WALD Tengevolge van een beroerte is hedenfflob gen te Den Heider overleden de heer D. H. Grunf vald, lid van de Kamer van Koophan del, oud-lid en oud-wethouder van den ge meenteraad te Den Helder. De overledene was lid der vrijz.-dem. partij. Momenteel zijn er dus twee vacatures in de Kamer van Koophandel, mede door het overlijden onlangs van den heer König 'e Schagen. GESLAAGD. Voor het examen stenografie Hollandse!» taal is geslaagd mej. E. Helder alhier (fis- ter per abuis genoemd G Helder). Th. I Geslaagd is aan de Universiteit te Lei®? voor het voorbereidend kerkelijk examen mei C. P. Thomsen te Alkmaar. DE ELECTRIFIUATIE ONZER SPOORWEGEN De eerste proefrdttf- Zoo langzamerhand komt er teekening het werk der spoorwegen. Men weet. dat ffl" ingang van den zomerdienst de electi iscne trein tusschen Amsterdam en Alkmaar zuil® loopen Thans is men zoo ver gevorderd, da de eerste proefritten vandaag nebben pj®*® gehad tusschen Amsterdam en Zaanda®- Over het resultaat hiervan is echter nog 0®** bekend. De eerstkomende dagen zullen wj" derom proefritten op dit baanvak gehouden worden. Wanneer men beginnen zal niet het tusschen Zaandam en Alkmaar is nog bekend. Zoo heel lang zal dit echter ook w niet meer duren! DE STATUTEN VAN DEN DEKENALEN JEUGDRAAD. Nieuwe vragen van den heer T/wensen aan B. en W. Aan 't college van burgemeester en wet houders van Alkmaar is door den heer A. F. Thomsen, lid van den raad het volgende schrijven gericht: K Dankend voor het antwoord, vervat in bijlage no. 54, op mijn vraag of eene bepaal de mededeeling van den wethouder Wester- hbf namens uw college aan den raad van 12 Maart 1.1. gedaan, inderdaad juist was moet ik toch tot mijn*spijt constateren H it een rechts.rccksj bfaït„Zdi„g '"iaS wordt omzeild. Intusschen meen ik uit Uw zijdehngsch antwoord te moeten conriudee N.V. EIERVEILING VOOR HOLLANDS NOORDERKWAR [ItK. Aan het Jaarverslag 1930 der N y veiling voor Hollands Noorderkwartie Alkmaar ontkenen wij het volgende: De samenstelling van de Raad van t>' j evenals l^et toezicht op de Vennootschap ongewijzigd. ge. In 1930 werden wederom 4 ;,a".fete besluit plaatst, in overeenstemming met ne der Algemeene Vergadering, uitslu pluimveehouders. „ïnimveehou- Het jaar 1930 was voor de pl rprjjzen derij niet ongunstig, hoewel de j aanmerkelijk lager waren dan in j'eren, 5.65 tegen 6.78 per 100 stuks kipe^ een nadeclig prijsverschil van i nög de voederprijzen verminderden door c sterkere daling van ca. 25 eiereo In 1930 werden 9.503538 stute aangevoerd tegen 8.958 526 s -5.65 De gemiddelde prijs van kipeiertn

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2