verkoudheden Binneniand de vijanden onzer gezondheid, in hef bijzonder en zoovele daardoor ontstane pijnen. Uw beste wapen is Aspirin-Tabletten. 0132) 11^2 ?enig °P I BC1 sv de wereld Let op den oranjeband. Prijs ?5 ets. De voorzitter zei, de belangstelling van de landelijke rijvereeniging voor de L 1., T T. niet Ie begrijpen. De L. E T. T. wil wel een ruiterdag en wil hiervan de kosten dragen, wanneer deze dag ge houden wordt onder bestuur fan de L E. T. T. Spr zou de proef wel eens willen ge nomen zien. Er is vroeger gezegd dat door de deelname van de Landelijke rijvereeniging de entree's zoo hoog zouden worden opgevoerd, dat de sub si lie aan de rijvereeniging er dubbel en dw ars uit zouden komen. Spr. zei. dat aan cie entree's nooit is kunnen gezien worden dat de rij ereeniging er was. Dit punt gaf aanleiding tot eenige discussie. De voorzitter zeide, dat het in de be doeling ligt van het bestuur dat de fees telijkheden op het terrein om 6 uur ge ëindigd zullen zijn Het bestuur hoopt dat een groep burgers in 1cze de feest vierende vereeniging ir de gelegenheid zal stellen des avonds feest te vieren. Bij de bespreking van dit punt kwa men de voorzitter, de heer J. Bakker, en nog twee leden ter vergadering. De heer v. Gemeren gaf daarop het voorzitterschap over aan den heer Bak ker en gaf een overzicht van het behan delde. De voorzitter zou nog willen voorstel- let. behendigheidswedatrijden voor rij wielen. motorrijwielen of auto's te doen hóuden. Dit wérd nog al bestreden, de vereeni ging is een land- en tuinbouwtentoon stelling, zoodat een concours hippique hier alleszins op zijn plaats is. Voorgesteld werd het nummer „open klas se" te laten vervallen en daarvoor in de plaats te brengen „boerenwagens". Alzoo werd besloten. De dressuurproeven zullen in den voor middag gehouden worden en het winnende achttal zal 's middags nogmaals dressuur proeven houden. Bij de rondvraag stelde de heer Govers voor de schapenhokken te verplaatsen, want ze zijn bij de dressuurproeven in den voor middag wel hinderlijk. De heer v. Gemeren stelde voor de scha penhokken te plaatsen in het verlengde van de tent. Maar ze staan daar z.i. goed, want het publiek kijkt er over heen, terwijl het publiek bovendien niet in de baan kan ko men. Na eenige discussie werd voorgesteld de schapen te plaatsen achter de woonhuizen. Alzoo werd besloten. Op de vraag van een heer P. Bakker zeide de voorzitter,"dat de dressuurproeven meer op het achterterrein zullen worden gehouden om geen last te veroorzaken aan de op de tentoonstelling aanwezige paarden. De heer Kostelijk vroeg of er niet een com missie bestaat inzake het krijgen van inzen dingen cp het gebied van tuinbouwartikelen De voorzitter zeide, dat de heer Smits en de heer Kostelijk indertijd daarvoor zijn aan gewezen Hierna sluiting. SARSINGSRHORN Vleeschkeuringsdienst Kring Bar- singerliorn. A. Keuring van Vee en Vleesch. Uit het jaarverslag over 1930 blijkt, dat in totaal zijn verricht 6140 keuringen, onder verdeeld in 3972 gezonde slachtingen, 468 noodslachtingen en 1730 gestorven dieren De afkeuringen bedroegen 7 bij gezonde slachtingen, 103 bij noodslachtingen en 1120 bij gestorven dieren. Verder zijn in het klein verkocht 50 run deren, 221 graskalveren, 304 nuchtere kal veren, 11 paarden, 123 varkens, 151 scha pen, totaal 660. Bacteriologisch vleeschonderzoek heeft plaats gehad bij 143 dieren, waarvan goed gekeurd 127 stuks. Het aantal huisslachtingen bedroeg 49 Echinococcose (blaasworm) is waargenomen in 90 gevallen. Tuberculose. Bij gezonde slachtingen wer den 245 gevallen van tuberculose geconsta teerd. Het aantel open vormen bedroeg 11. In totaal met inbegrip van noodslachtin gen werd 280 maal tuben, i !ose waargeno men. Aan den Inspecteur van de Volksge zondheid kon van 34 runderen met een open vorm van tuberculose de eigenaar worden opgegeven. In totaal is aan keurgelden ont vangen een bedrag van 10868.42, waaron der begrepen 347.72 voor ontvangen in voerrechten. Meermalen gaf de keuring van een nood- slachting aanwijzingen voor den eigenaar om de geconstateerde ziekte bij de nog op de boerderij aanwezige dieren te bestrijden, zoo als ongans-zijn bij schapen, wormen bij jon ge paarden, vlekziekte bij varkens, houtvuur bij kalveren, witte diarrhee bij kalveren, milt vuur bij koeien. B. Noodslachtplaats. Naast de centrale noodslachtplaats zijn de bestaande particu liere noodslachtplaatsen gehandhaafd, zoo dat eiken veehouder de keus is gelaten tus- schen de nieuwe slachtplaats of een der reeds vroeger bestaande. De groote massa heeft de voordeelen van de nieuwe slacht plaats ingezien. Bijna zonder uitzondering laten de eigenaars den verkoop over aan de directie van de noodslachtplaats. De uitbe taling is in het algemeen bevredigend. In het afgeloopen jaar is aan de centrale noodslachtplaats verkocht aan vleesch voor 16892.49. Uit eigen kring zijn gesterili seerd 4 runderen en 8 varkens, van elders 5 varkens, 9 runderen en 1 graskalf. Van de ter slachting aangevoerde dieren werden er 185 goedgekeurd en 69 afgekeurd en van de gestorven dieren 154 goedgekeurd en 650 afgekeurd. C. Verwerkingsinrichting. Voor de vernie tiging van het afgekeurde vee door eigen •personeel onder toezicht is ten behoeve van de veehouders een speciale ophaaldienst aan deze inrichting verbonden. De medewerking van de veehouders is ver kregen door een hocge uitbetaling van de waarde van het beest (90 van de waarde van de huid en voor het cadaver maximaal f 10 per koe, paard of zwaar varken). Op- haalloon wordt alleen in rekening gebraent als de eigenaar een uitbetaling ontvangt voor de bout. Indien een gestorven dier op de inrichting wordt goedgekeurd, wordt dit in de uitrak noodslachtplaats geslacht. De hoop op goed keuring is voor de veehouders een aanspo ring zoo spoedig mogelijk in voorkomende gevallen bericht te zenden. De voordeelen van een keuringsdienst als die van den Kring Barsingerhorn, waar di rect na keuring hei afgekeurde in de meege voerde kisten wordt gedeponeerd en wordt gebracht naar de verwerkingsinrichting, is ook ingezien door andere keuringskringen o.a Den Helder. Ook hier is dit jaar een op haaldienst georganiseerd voer de gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Wieringen. De kring heeft verder ook een overeen komst gesloten met de gemeenten Alkmaar, Schermerhorn, Koedijk en Heer-Hugowaard, terwijl er met meerdere andere gemeenten on derhandelingen worden gevoerd. Met het abattoir te Alkmaar is voorloopig voor een jaar een overeenkomst gesloten. De hoeveelheid materiaal door den kring Alkmaar geleverd is vrij aanzienlijk. Door verwerking krijgt men de producten, diermeel, beenderenmeel en vet. In totaal is verwerkt 140 duizend K.G. materiaal, waaruit is verkregen 37225 Kg- diermeel, 18446 Kg. vet en 1033 K.G. been derenmeel. De opbrengst van het diermeel en beende renmeel bedroeg 7449 31het vet heeft op gebracht 4122.20. Wat betreft de financiën is het zeer moei lijk een zuiver beeld te geven van ieder on derdeel afzonderlijk, daar de werkzaamheden meermalen ineengrijpen. De meest mogelijke nauwkeurige berekening geeft aan: Keu ringsdienst winst 337.53. Noodslachtplaats winst noch verlies Verwerkingsinrichting ver lies 883.92. Het saldo verlies wordt over gebracht op rekening 1931. De financieele uitkomsten deelden in de al- gemeene malaise, door zeer slechte prijzen vcor meel. vet en huiden. De destructor werkt nu over 15 gemeenten, er zullen zich in de toekomst nog 7 of 8 gemeenten aansluiten Hie'door zal op grooter capaciteit, dusgoed- kooper. worden gewerkt. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. De politie te Zelhem heeft een procesver baal opgemaakt wegens een buitengewoon ergerlijk geval van dierenmishandeling. Een paard, gespannen voor een kar met steenen, dat dit zwaar beladen voertuig over een mui len zandweg niet kon voortkrijgen, werd al lerschandelijkst mishandeld. Men ontzag zich ten slotte niet, zegt de Tel., om wat tak ken bij elkaar te halen en onder de pooten van het dier in brand te steken Er waren zeven personen bij dit misdrijf betrokken. Een automobilist, die dit geheele tooneel, dat ge- ruimen tijd geduurd had, gadesloeg, diende een klacht in en de politie maakte daarvan proces-verbaal op. DE PRAGT1SCHE OPLEIDING VOOR ZEE-, RIJN- EN BINNENVAART. Het nieuwe instructievaartulg. Onder voorzitterschap van den heer M. J. van Alphen de Veer, Inspecteur voor het nij verheidsonderwijs te 's Gravenhage, heeft gistermiddag aan boord van het instructie vaartuig „Prins Hendrik" van het Onder wijsfonds, dat vandaag weer de oefentochten met leerlingen van scholen aanvangt, een vergadering plaats gehad van den Raad van Commissarissen van het Onderwijsfonds voor practische opleiding voor Zee-, Rijn- en Binnenvaart. In deze vergadering, die owerd bijge woond door eenige bestuurderen van het op leidingsschip „Pollux" en den inspecteur van het lager onderwijs te Amsterdam, den heer A. Hoollaart, heeft de heer van Alphen de Veer een uiteenzetting gegeven van de plan nen voor de practische opleiding voor de scheepvaart. De heer G de Jong, directeur van het On derwijsfonds deed mededeeling over den bouw van het nieuwe instructievaartuig. Van verschillende kanten is reeds belangrijke steun toegezegd. Om het schip geheel te kunnen afbouwen en tegelijkertijd de „Prins Hendrik" als op leidingsschip te kt nnen blijven exploiteeren is nog een bedrag van ongeveer 15.000 noo- dig. De heer Hudig, uit Amsterdam, verklaarde dat de reeders de toekomst voor de Neder- landsche Scheepvaart met vertrouwen tege moet zien en dat zij zeker, wanneer blijkt dat de opleiding goed is, hun medewerking zul len willen verleenen. De heer W. N. van de Poll, havenmeester van Amsterdam, merkte op dat ons land wat de opleiding voor de scheepvaart, zoowel van officieren als van matrozen, ver bij het bui tenland ten achter is, en hij juichte de geza menlijke opleiding voor zee-. Rijn- en binnen vaart zeer toe. De heer C. Fock, hoofdinspecteur van de scheepvaart, wees op de groote beteekenis van de concentratie van de practische oplei ding, hetgeen over het geheel een belangrijke bescaring zal beteekenen Gezamenlijke opleiding voor de zee-, Rijn en binnenvaart achtte ook de heeOFock zeer goed mogelijk De heer T. L. Melleman, inspecteur voor de scheepvaart te Groninfen, wees op de gunstige resultaten met gezamenlijke oplei ding op de Scheepvaart- en Binnenvaart- school te Groningen bereikt. Besloten werd het nieuwe instructievaar tuig voor de zee-, Rijn- en binnenvaart „Prin ses Juliana" te doopen. Het nieuwe instructievaartuig zal in de maand September in de vaart worden ge bracht. DE INVOER VAN RUSSISCH AARDAPPELMEEL. Geen afweer-maatregelen voorals nog van regeeringswege te verwack- ten. Op de vragen van den heer Zijlstra betret- fende het nemen van maatregelen van regee ringswege in verband met den invoer van 8000 balen Russisch aardappelmeel in Gro ningen, hebben de heer Ruys de Beeren- brouck, minister van Staat, minister van binnenlandsche zaken en landbouw, en Ver schuur, minister van arbeid, handel en nij verheid, o.m. het volgende geantwoord: Ofschoon de prijzen van het ingevoerde Russische aardappelmeel met 't oog op kwa liteitsverschillen niet geheel vergelijkbaar zijn die Nederlandsche meelsoorten, - f- a I schijnt toch te kunnen worden aangenomen, dat zij slechts weinig lager waren, dan die, welke destijds golden voor Nederlandsen aardappelmeel van overeenkomstige hoe danigheid. Bij den reeds zeer grooten voor raad grondstof, welke hier te lande beschik baar is voor de glucose- en dextrine-industrie komt nu derhalve een hoeveelheid buitenland- sche grondstof, vrijwel tegen de thans gel dende marktprijzen, hetgeen uiteraard den afzet van het binnenlandsche fabrikaat be moeilijkt en mitsdien niet bevorderlijk is aan de werking van de regeeringsbemoeiïngen. Bij de beoordeeling van maatregelen, dient niet alleen rekening te worden gehouden met den nadeeligen invloed, welken de invoer op den afzet van het inheemsche artikel kan uit oefenen, maar tevens met de belangen, welke verbonden zijn aan het gebruik van het inge voerde als grondstof voor de productie van fabrikaten, welke zooals in het onderhavige geval, voor een niet onbelangrijk deel worden uitgevoerd. Met het oog hierop is de regee- ring vooralsnog niet voornemens, tot het treffen van afweermaatregelen over te gaan GRENSINCIDENT. Vragen van den heer Duymaer van T wist. Het Tweede Kamerlid, de heer Duymaer van Twist, heeft den minister van buitenland- scne zaken de volgende vragen gesteld: Is de minister in staat en bereid mede te deelen of juist is het bericht volgens hetwelk Zaterdag 21 Maart j.1. een Nederlandsch in gezetene, inwoner van Dinxperlo, op Neder landsch grondgebied door Duitsche politie beambten is aangehouden en met geweld naar Duitschland is meegenomen? Is de minister indien 1aan de eerste vraag ten grondslag liggende bericht geheel of in hoofdzaak juist is beieid mede te deelen, welke stappen hij te dezer zake bij de Duitsche regeering heeft gedaan, of denkt te doen? KIND OVERREDEN. Maandag geraakte te Duivendrecht een vierjarig kind, dat al spelende op een stil- staanden auto was geklommen, bij het weg rijden ond^r dien auto. De achterwielen wa ren over de borst gegaan. Naar een der zie kenhuizen vervoerd, overleed het kind nog denzelfden dag. De bestuurder had bij het wegrijden het kind niet opgemerkt. ACTIE IN DE BAKSTEEN INDUSTRIE. De drie samenwerkende vakbonden voor het colledticf contract voor de baksteenin dustrie vergaderden Maandagavond met het personeel van de steenfabriek van den heer van Wijk te Heteren. Het personeel was h'agenoeg in zijn ge heel opgekomen. De bijeenkomst was belegd naar aanlei ding van een brief van den heer van Wijk, waarin genoemde fabrikant van de drie sa menwerkende organisaties woordelijk ver langde: „of u bereid zijt ons te garandeeren, dat u gedurende den tijd, dat het juist afge sloten collectief contract loopt, tegen ons geen maatregel van welken aard ook zult nemen. Indien u ons dit niet positief zoudt kunnen garandeeren, zijn wij in het belang onzer zaak genoodzaakt alle georganiseerde arbeiders te vervangen door niet-georgani- seerde''. Mede aangezien de heer van Wijk zelf niet bereid bleek te zijn het hierbedoelde collec tief arbeidscontract te teekenen, waarom trent reeds met de fabrikanten-organisatie overeenstemming werd verkregen, konden de arbeidersorganisaties onmogelijk de ge vraagde garantie geven. De vergadering besloot dan ook met alge- meene stemmen een ultimatum te zenden. In. dit ultimatum wordt niet alleen ge- eischt aanvaarding van het collectief ar beidscontract, maar tevens toetreding tot de extra-roodregeling. Omtrent deze extra-roodregeling hebben n.1 de arbeidersorganisaties bepaalde ver plichtingen aanvaard, die verband houden met den inhoud van de collectieve arbeids overeenkomst. Aan de stemming over het ultimatum na men 101 stemgerechtigden personen deel. waarvan 100 stemmen vóór staken werden uitgebracht en 1 stem van onwaarde, die echter ook vóór staken bedoeld bleek. Het ultimatum gaat Zaterdag 28 Maart in en dan zal vanaf 's morgens 6 uur de arbeid worden neergelegd. ONTVLUCHTE KRANKZINNIGE AANGEHOUDEN. De politie te Tilburg heeft zekereri J. B. aangehouden, een voortvluchtigen krankzin nige, die te Woensel rondzwierf. In verband met een reeds geruimen tijd geleden te Roo sendaal gepleegden diefstal met geweldple ging was J. B. tot gevangenisstraf veroor deeld. KAPITEIN TER ZEE BRANS. f Te Den Haag is, zestig jaren oud, over leden de gepens. kap. ter zee fit. H. W. A. Brans. De thans ontslapenen werd 25 Febr. 1871 te Tegal (N. O. I.) geboren. Na zijn oplei ding aan het Kon. Instituut voor de Marine te hebben volbracht, werd de heer Brans in Aug. 1890 benoemd tot adelborst 1ste kl„ doorliep de overige rangen en in December 1919 werd hem dén rang van kap. ter zee tit. verleend. De overledene verwierf op grond van belangrijke krijgsverrichtingen o.m. «ie eereteekenen van Atjeh. 18931896, en de gespen van 1896—1900 en 19011905, als mede het onderscheidingsteeken wegens der- tigjarigen dienst als officier. Van 1913 tot einde 1915 was hij lid van den Krijgsraad in de directie Willemsoord en hij werd met in gang van 9 Dec. 1918 benoemd tot lid van het Hoog Militair Gerechtshof in Ned. Indië. Kap. ter zee Brans repatrieerde 12 Jan. 1924. Met ingang van 1 Mei 1924 werd hem op zijn verzoek wegens langdurigen dienst eer vol ontslag verleend onder toekenning van pensioen. Oei&e Hdloniën DE MERAPI WERKT WEER. Drie dorpen ontruimd; gevaar voor nieuwe stortingen. De werking van den Merapi neemt toe. Zondagmorgen van zes tot tien uur hadden vele afstortingen plaats, waarbij gloedwol- ken optraden in de richting van 't Blong- kengravijn. Hiermede ging gepaard 'n lichte aschregen in het Batangsehe. Te Moentilan werd een conferentie gehou den van den gouverneur van Midden-Java, den resident, den regent en vulkanologen. Dr. Hartmann rapporteerde hier groote uitvloei ingen van lava, hoofdzakelijk aan den voet van den prop, waardoor deze snel aangroeit. Aangezien de prop onder een groote helling op den westelijken flank van den berg ligt, is het gevaar voor afstortingen en daarbij voor gloedwolken zeer toegenomen. Op last van het bestuur zijn de desa's Ba- toerdcewoer, Balong en Klampean, waar velen weer aan den arbeid op de sawahs wa ren begonnen, geheel ontruimd. In totaal zijn wederom tweeduizend men- schen in de barakken te Moeniilan onderge bracht, waar zij blijven tot definitief besloten is of de streken geheel en voorgoed moeten worden ontruimd, hetgeen groote extra-kos ten met zich zal medebrengen. De lava beweegt zich in de richting van de Kali Saat, een zijtak van den Blongkeng. De lava vordert per dag dertig meter Den ge- heelen Zondagnacht werden Magelang en Mcentilan hel verlicht. De prop was goed zichtbaar waarbij de uitvloeiende lavastroom vurige strepen op den bergwand trok. Omtrent het verloop van de verhoogde werking van den prop is uiteraard niets 'e voorspellen. Hei'igg bandjirs. De „Loc." verneemt nog uit Magelang in v erband met de verhoogde werkzaamheid van den Merapi dat alle kalis van de helling van den Meiapi Donderdag lievig bandjirden en dat deze veel vulkaan-materiaal meevoer den, waarbij enkele wegen op bedenkelijke wijze werden afgekalfd en onaergespoeld. De bedding van de Batang is vier meter opgehoogd, zoodat het waarschijnlijk is dat bij een volgende bandjir de groote weg zal worden oven iroomd De ontwikkeling van stocm in den boven. loop van de Lamat en den Blongkeng is jT enorm, dat men den indruk kreeg dat CCn nieuwe afstorting had plaats gehad. Dondeb dagavond was vanaf den Goenoeng Gono gloeiende lavastroom op den Merapi zicht baar. DOOR EEN BANDJIR GETEISTERD Een Aneta-bencht uit Buitenzorg deelt mede De Margapengawa lima Oetoe js door een zwaren bandjir geteisterd. De totale schade aan woning, sawahs enz wordt geschat -1 f 50,000. Menschenlevens gingen niet ver- loren. ^Geifieentepaden7 HOORN In de Dinsdagavond gehouden vergade- ring van den gemeenteraad, waarbij alle den tegenwoordig waren, werd bij de iné«s komen stukken o.m. behandeld een verzo-k tot openstelling van het Buitenbadhuis voor gemengde baden. Tot dusver waren behalve de gewone baden alleen op bepaalde uren familiebaden toegestaan. De Witte Kruis-af deeling. die namens het gemeentebestuur" het badhuis beheert, had zich van advies' onthouden. les De meerderheid van het college steldc-zich op het star 'punt het verzoek in te willigen Het verzoek werd bestreden door den heer Weyling (c.h.) en mevr. Rupert—Droog (r iT De heer Bossert (v.d.) vond het bezwaarlijk dat door toestaan van het verzoek verschil! lende families, welke van de familiebaden gebruik maken, in 't vervolg geen gebruik wenschten te maken van het gemengde bad Het verzoek werd verdedigd door den voorzitter en de heeren Betlera en Plomper (s.d.a.p.) De voorzitter zegde den heer Bossert toe dat bij aanneming van 't verzoek met diens' bezwaren rekening bij de uitvoering kon worden gehouden. Na uitvoerige besprekingen werd door den heer Weyling een motie ingediend van den volgenden inhoud: „De Raad spreekt zich uit tegen de openstelling van het Buitenbad huis voor gemengde baden". Deze motie werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen (4 r.k. en 1 c.h.). Aangenomen werd een voorstel tot het converteeren van een 51/2 procent geld- leening pro resto groot 90 000 bij de Lev. Mij. de Nederlanden in een 4)4 pCt. geldleening. Besloten werd tot aanvaarding van een legaat, groot 250 van wijlen mej. G. Groen, wed. van P. Heuvel, met verplich ting tot onderhoud van een graf. Aangenomen werd een voorstel tot over name van het onderhoud van een gedenktee- ken op een der graven van de algetn. be graafplaats. De vergoeding werd bepaald op 250. Vastgesteld werd het verslag omtrent de wijze, waarop de op de gemeentebegrooting voor 1930 uitgetrokken gelden voor het in art. 35 der leerplichtwet omschreven doel zijn besteed. Aan de hiervoor in aanmerking komende schoolkinderen was aan schoeisel een be drag verstrekt van 393.51aan kleeding 429.26; totaal 82277 Door den lieei Dorhout (v.d.) werd de aandacht van B. en W. gevraagd voor toepassing van school- voeding. Gunstig werd beschikt op een verzoek van Th. Dekker om ontheffing van het bepaalde in art. 6 der bouw- en woningverordening ten behoeve van de perceelen Vijzelstraat 13 en 15. Aan mej B. en W. Mooij werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan ge meenteschool no. 1. -'s W Idem aan den heer L. de Goede als lid van de commissie van toezicht op het West- friesch-Museum, onder dankbetuiging voor de in deze functie verleende diensten. Wegens reorganisatie inzake het bestuur van de gemeentelijke instelling Maatschap pelijk Hulpbetoon v. erd aan ae zittende le den eervol ontslag verleend. Gekozen werden mej. M. G. van Buren Lensinck; mevr. S. Laan—Zeilstra, mevr A RupertDroog en de heeren A. J. Beek D. Groet, J. C. Kloppenburg, P. G. S®l,s' E. Boonstra, J. J. Entius, W. J. Groen W G. Engel. jplj| i Als lid uit den gemeenteraad, tevens on dervoorzitter, werd gekozen de heer P'8®'' Pef- u. Tot leden van de Schattingscommissie oe docld in art. 57 der wet op de inkomstenbe lasting 1914 werden benoemd de heeren V- Deen, H. Prins, Joh. Sipkes en J Paar* berg. »E IV OYTIIttt VAN EEN VERKEEKSA «ENTJS E. 491. En toen de vriendschap was gesloten keken ze den boschgod ook eens goed aan: „zeg eens je mag je wel eens van een ander pakje voorzien", zeide Keesie lachend en dan kun je meteen ;e staart verbergen. Zij vonden den boschgca wel een aardige baas en weldra besloten zij met hem mee te gaan om naar het steek spel der ridders te kijken. Vroeger werden tournooien heel veel gehouden maar zoo iets hadden ze nog nooit gezien. 492. En gea^.nd trokken ze naar het n idden van j biasch. Maar de verkeersagent, die ernstig voor uit keek, keek het matroosje voortdurend 'ach naar het staartje van den boschgod dat telkens ne en weer wipte: „als ik zoo iets had, dacht 't matroo deed ik netjes een broek aan.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6