Aqzitda DRUK WERK DRUKWERK Landbouw en Veeteelt Provinciaal nieuws Laatste berichten WENSCHT U BESTELT UW BIJ COSTER STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht im; van '17 Waart 1M3I. Opgave van Hoordhollaiidsrli Landboiiwcrediet l.V. r m Vrijdag 27 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Schimmen uit het verleden (rom., sens.); Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer De dame en haar chauffeur (rom hoofdrollen Jack Trevor en Elisa- beth Pindjeff Toegang voor personen boven '14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer De zeeduivel (avonturen, geluidfilm)hoofd rollen Raquel Torres, Nils Asther en Char les Bickford. Toegang voor personen boven 14 jaar. Zaterdag 28 Maart. 6.30—9.30 uur, vereenigingsgebouw aan de Heul, tentoonstelling werkstukken kinder cursussen. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom.); boven 14 3aar- 7.30 uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, gezellige bijeen komst van de deelnemers aan den kadercur sus van het Int. v. Arb. ontw. op 28 en 29 Maart. BOTERCONTROLESTATION. Vergadering in het Landbouwhuis. Heden, Vrijdagmiddag half 2, vergaderde in het Landbouwhuis het Botercontrole- station „Noordholland", onder voorzitter schap van den heer A. Commandeur. Aanwezig waren 22 leden. De voorzitter verheugde zich over de opkomst, die grooter was dan gewoonlijk. Hij heette de heeren welkom en constateerde dan, dat de financieele uitkomsten van de boter- produceerende bedrijven in 1930 niet roos kleurig zijn geweest. Hij hoopte dat dit in 1931 beter zal worden. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer ir. D. C. de Waal, werden onveran derd goedgekeurd. Het ledental. Door den secretaris werd medegedeeld, dat op 1 Jan. '30 het ledental 73 bedroeg, n.1. 51 zuivelfabrieken, 10 melkinrichtingen en 12 handelaren. In den loop van dat jaar zijn twee leden uitgetreden, n.1. één zuivelfabriek en één melkinrichting, terwijl drie zuivelfa brieken als lid toetraden, zoodat op 1 Jan 1931 het ledental bedroeg 74, n.1. 53 zuivel fabrieken, 9 melkinrichtingen en 12 hande laren. Voor kennisgeving aangenomen. Be stuurs verkiezing. Als bestuursleden moeten op 1 Jan. 1932 aftreden de heeren H. Davelaar te Stompeto- ren en K. Booij te Krommenie, uit en door de leden gekozen en beiden herkiesbaar Beiden werden met groote meerderheid van stem men herkozen. Exploitatierekening en balans. De exploitatierekening over 1930 wijst als lasten en baten bedragen aan v. ƒ13390.79 Het batig saldo is 3505,90, de contributie der leden bedraagt 10065.09. De balans per 31 Dec 1930 noemt als ac tiva en passiva 8998.23. In de toelichting wordt gezegd: Bij de passiva is de post „Propaganda" (nog te betalen) ad. 1000, welke per 31 December 1929 op de balans stond, afge voerd, aangezien deze post in 1930 voldaan is (voor de brochures van van Leer Co) De reserve bedroeg per 31 December 1929 5492.33. Het bestuur stelt nu voor deze reserve te brengen op 7000 en dan te be palen datzij niet hooger meer zal Vorden opgevoerd. Van het batig saldo van de exploitatiereke ning over 1930 wordt dan dus 1507.67 ge voegd bij de reserve en het bestuur stelt ver der voor om de rest van het batig saldo, dus 3505.90, verminderd met 1507.67 is 1998.23, te gebruiken voor de nieuwe ex ploitatierekening over 1931. De financieele commissie kon zich met een en ander zeer goed vereenigen. De accountant, de heer J. G. Oosterbeek te Edam, had een uitvoerig rapport van zijn boeken-onderzoek ingediend, waarin hij ver klaarde, dat hij alles in de beste orde had bevonden. De exploitatierekening werd ongewijzigd vastgesteld. Begrooting 1931. E>e begrooting 1931 sloot in ontvangsten en uitgaven met 11448.23. In de toelichting werd gezegd: Bij de ontvangsten is de con tributie van de leden geraamd op 9200 en vindt U het deel van het batig saldo ad 1998,23, dat het bestuur voorstelt té ge bruiken voor de nieuwe exploitatierekening. De uitgaven zijn gelijk gehouden aan die van de vorige begrooting, behalve de post „Kantooronkosten en vrachten", welke met 100 verlaagd is. Zonder hoofdelijke stemming werd de be grooting vastgesteld. Bijdragen der leden over 1931. Volgens de begrooting zullen de leden over 1931 bijdragen 9200. In 1930 werd door onze leden in totaal bereid 3.302.588 K.G en bijgekocht 1.438.268 K.G. boter. De productie is 118.462 K.G. hooger en de bij koop 17.924 K.G. hooger dan in 1929. Er zal contributie kunnen worden ge heven over een totaalomzet van 4.682.800 K G., als volgt verdeeld: totaal omzet 12 leden der le klasse, 71.700 K.G 19 2e 332.300 18 3e 671.600 13 4e 815.000 10 5e 1.433.500 1 lid 6e 268.200 1 t> 8e 467.800 10e 622.700 75 leden met een 4.682.800 K G Hieruit volgt in verband met art. 4 van het huishoudelijk reglement het volgende contributieschema: Omslag Hp omslag per 100 K.G. ,s in boter per jaar. Minima. i930. Ie klasse 29 ct. 25 32 ct. 2e klasse 26.1 ct. 29 28.8 ct 3e klasse 23.2 ct 65.25 25.6 ct. 4e klasse 20.3 ct. 116 22.4 ct. 5e en hoogere kl 17.4 ct. 203 19.2 ct. Het bestuur stelde voor de gemiddelde bij dragen per 100 K.G. boter voor de verschil lende klassen volgens het bovenstaande schema vast te stellen, hetgeen dus een con tributieverlaging van meer dan 9 pCt. be- teekent. Werd goedgekeurd. Tenslotte stelde het bestuur voor de mini mum-contributie voor de leden der le klasse welke tot heden altijd 30 bedroeg, te ver lagen op 25. Met het nieuwe contributie schema wordt de minimumcontributie voor de leden der 2e klasse 29 en moet dit voor de le klasse dus wat lager worden gesteld. Werd goedgekeurd. Hierna volgde sluiting door den voorzit ter met dankbetuiging voor de aangename samenwerking. TEXEL. Uit de eijfers der Coöp. Pluimvee-Tuin- bouwvereeniging Texel blijkt, dat de aanvoer aan de eierenveiling hier steeds toeneemt, hoewel de prijzen in 1930 niet zoo hoog wa ren als in 1929. In 1929 werden aan de veiling aange voerd 3.594.503 eieren, terwijl de gemiddel de prijs per 100 bedroeg 6.641. In 1930 werden 4428603 eieren geveild tegen een ge middelden prijs per 100 van 5.442. PROVINCIALE SCHOOLARTSEN- DIENST. Moeilijkheid van districten indeeling. De Haarlemsche correspondent van het Hbld. schrijft: Het vorige jaar hebben de Prov. Staten van Noordholland een moue-óajet aangeno men, waarin wordt gevraagd voor de aan stelling van proviniale schoolartsen de pro vincie te verdeelen in districten, die samen vallen met de districten Voor de t.b.c.-be- strijding. De afd. Noordholland van de Ver. van Nederl. gemeenten heeft voor Ged. Staten een plan van indeeling ontworpen. Naar wij vernemen is het resultaat van de besprekingen met de gemeentebesturen echter niet van dien aard, dat naar de mee ning van Ged. Staten, tot uitvoering van het plan kan worden ixergegaan. Het aantal der gemeenten, die medewerking zullen ver- ieenen, is wel groot genoeg maar er zijn geen groepen te vormen tot districten, die overeenstemmen met de districten der t.b.c.- bestrijding. En Ged. Staten blijven op het standpunt staan, dat die indeeling voor een goeden en minst kostbaren gang van zaken gewenscht is. De provincie draagt 50 pCt. in de kosten van dezen dienst bij; daarom zullen Ged Staten de regeling alleen uitvoeren volgens het plan in de motie-Sajet aangegeven Groote districten zijn, ook naar de meening van den inspecteur voor de Volksgezondheid niet gewenscht. Wanneer binnen een district voor de t.b.c.- bestrijding een district voor den schoolart- sendienst kan worden gevormd, dan is het voornemen om met één district met één arts te beginnen. Er is gezegd, dat de r.k. bisschop van Haarlem zich op het standpunt stelde, dat er voor de r.k. scholen in elk district een r.k. schoolarts zou moeten worden aangewe zen, zoodat er in elk district minstens twee artsen zouden moeten zijn. De bisschop heeft echter de wenschelijicheid van aanstel ling van een r.k. arts uitgesproken, maar er zich geheel mee accoord verklaard, dat het niet geschiedt als en waar die wensch niet is in te willigen. De waarschijnlijkheid is dus groot, dat over eenigen tijd in een enkel district met het werk kan worden begonnen. EERSTE KAMER. Bij de voortzetting yan de Waterstaatsbe- grooting antwoordt minister Reijmer, dat de Spoorwegen bij opdrachten rekening blijven houden- met de belangen der Nederlandsche Industrie. De verbetering van het Noordzee kanaal zal in 1934 gereed komen. Bij de Spoorwegen is bij rationalisatie loonsverla ging vermeden, en is de classificatie ver beterd. De begrooting wordt daarna zh.s. goed gekeurd. Bij de Zuiderzeefondsbegrooting bepleit de heer van den Berg tot voorloopige beperking tot een derde van de drooglegging. Terwijl h met de rest wil wachten tot betere tijden De heer Hendriks erkent, dat de kosten der afsluiting en voorloopige drooglegging de raming belangrijk overschrijden. Hij zou een spoedige beslissing omtrent de voortzetting willen zien genomen door de Staten Gene raal. De heer Polak stelt de vraag of de land bouw behoefte heeft aan een twaalfde pro vincie. De opbrengst der Zuiderzee-visscherij is vermeerderd, doch zal bij voortzetting der drooglegging verloren gaan. Spr. meent dat de voortzetting geen nut zal hebben daar hij deze een financieele en economische debacle acht. Hij zal daarom tegen deze begrooting stemmen. De heer van Slingenberg acht het voor nemen van den heer Polak om tegen te stem men. weinig doordacht. Minister Reymer antwoordt dat deze be grooting een uitvloeisel van de Zuiderzeewet is, en zag daarom de begrooting graag aan genomen. Wanneer dit niet geschiedt, zal de regeering in groote moeilijkheden komen met de afgesloten contracten en de arbeiders. TWEEDE KAMER. Zittino van heden. De voorzitter deelt mede dat ingeko men is een initiatief-voorstel van mevr. Bakker—Nort om de mogelijkheid te openen dat vrouwen benoemd worden tot notaris. Voortgezet wordt de behandeling- Woningwet. Het amendement van den Berg om in geval van onteigening van gronden bij de waardebepaling rekening te houden met de plaatselijke verorde ningen wordt verworpen met 51 tegen 2' stemmen. VERDUISTERING. De rechtbank te Assen veroordeelde heden J. de Lange, vroeger directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek en korenmalerij te Peize, thans woonachtig te Rijssen, wegens verduis tering van gelden ten nadeele van die fa briek, tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaar. INDIE-VLUCHTEN. Het veertiende postvliegtuig te Medan. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de P.H.-A G.K. om 5.20 uur uit Bangkok is ver trokken en te 11.20 u. te Alor Star is geland. Vandaar vertrok het toestel om 12.20 uur en landde om 14 uur in Medan. BEKENDE DUITSCHE MOTOR RENNERS VERONGELUKT. De beide motorrijders Helraut Brum en Paul Sikorski, die door hun deelneming aan talrijke motorrennen in binnen- en buiten land bekend zijn, zijn op den terugtocht van Ponse naar Bromberg bij het inhalen van een wagen met groote snelheid tegen een boom gereden. De motor met zijspan werd volkomen vernield en de beide motorrijders verden ernstig gewond. Tijdens het overbren gen der beide gewonden naar een ziekenhuis te Bromberg overleed Helmut Brum, terwiji de toestand van Sikorski hopeloos is. GESLAAGD. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor apothekersassistent is geslaagd de heer G. E. J. Rengs, alhier. DE WILDE STAKING IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De conferentie tusschen burgemeester Kolf van Wieringen en de directie van den Wie ringermeerpolder over de wilde staking van 300 in Wieringen woonachtige arbeioers, die als landarbeiders in der» Wieringermeerpol- der te werk zijn' gesteld, heeft geen resultaat opgeleverd. De directie stelt zich op het standpunt, dat de arbeiders het werk eerst moeten hei vatten en verklaarde zich bereid^ om via den burge meester kennis te nemen van de wenschen van de daar woonachtige ongeorganiseerde ar beiders. In den Wieringermeerpolde'- zijn een 2000 arbeiders te werk gesteld en de arbeidsvoor waarden zijn geregeld 'met de drie landelijke organisaties, t.w de moderne, de christ. en den r.k. landarbeidersbond. Deze voorwaarden zijn van dier. aard, dat ze gunstig genoemd kunnen worden in ver gelijking met die, welke in eenig landarbei- dersbedrijf gelden. De staking betreft voor een groot deel ongeorganiseerde en georga niseerde bouwarbeiders, waarvan de meeste voorheen bij de M. U. Z. te werk waren ge steld, er» deze wenschen, dat de landelijke voorwaarden van de bouwarbeiders voor hen in werking treden. De directie heeft geen bezwaar om bouw en andere arbeiders in den Wieringmeerpol- der te werk te stellen, doch denkt er niet aan, omvoor hen dan andere arbeidsvoorwaarden te laten gelden. Zij meent, dat zij zich moet hou-den aan de overeenkomst met de drie be treffende landelijke organisaties van land arbeiders gesloten en verklaarde zich daarom gisteren alleen bereid, om van de weruxhen van de te Wieringen wonende ongeorgani seerde arbeiders via den burgemeester kennis te nemen, mits de arbeiders eerst het werk hervatten. Naar wij vernemen, komt morgen de rijks bemiddelaar, mr. de Vries, het conflict met de directie bespreken. Men schrijft ont uit Wieringen: Omtrent de staking in den Wieringermeer- polder vernemen wij nog het volgende. De staking omvat naar schat'ing 250 a 300 man. werkzaam bij de Ned. Heide Maatschappij, voornamelijk tusschen De Haukes en Sluis I. De stakers zijn meerendeels ongeorganiseerd echter is het ook gelukt een aantal leden der vakbonden in de staking te betrekken. Ten deele schijnt de leiding in handen van anar chisten te zijn; naar wij vernamen, zou heden de bekende anarchist Jo de Haas in een ver gadering het woord voeren. Daar de directie van den Wieringermeerpolder niet bereid was tot onderhandelen, zoolang het werk niet hervat was, hebben de stakers zich gewend tot den Burgemeester van Wieringen, den heer L. C. Kolff, met verzoek om bemiddeling Deze heeft zich in verbinding gesteld met den rijksbemiddelaar, den heer mr. S. de Vries Cz. te Den Haag, het het resultaat, dat a.s. Zaterdag ten stadhuize van Alkmaar een con ferentie zal plaats hebben. De stakers hebben hiervoor een drietal vertegenwoordigers aan gewezen. De voornaamste eisch der staking is: een werkdag van 8K uur met een uurloon van 50 cents, dit uurloon ook gegarandeerd bij aangenomen werk. Verder worden eischen gesteld inzake ziekte-regeling, vergoeding voor het gebruik van laarzen, voorziening in drinkwater en schaftlokalen. De houding der vakbonden is tot heden afzijdig geweest Men deelt ons echter mede. dat vanmorgen een vergadering is gehouden van het bestuur van den Alg. Ned. Bouw- arbeidersbond, afd. Wieringen, met den hoofdbestuurder Hariot, terwijl hedenavond een ledenvergadering zal worden belegd. De ze bond en ook de R.K. Bouwvakarbeiders- bond zouden er echter de voorkeur aan geven, dat eerst het weik hervat werd en daarna onderhandelingen werJer. aange knoopt. De eischen der stakers warden ech ter door de besturen onderschreven. De partijen bijeen geroepen. De rijksbemiddelaar, mr. de Vries, heeft tegen morgen op het gemeentehuis te Alkmaar Bijeengeroepen de partijen, betrokken bij het conflict in den Wierin germeerpolder, welke ongeveer 300 man omvat. Schoten gelost door de politie. Hedenmorgen, toen de werkwilligen bij de t polderwerken in den Wieringermeerpolder te J werk wilden gaan, werd zij lastig gevallen door de stakers. De politie moest tusschen beide komen en werd zelfs gedwongen van haar vuurwapen gebruik te maken. Bijzon derheden ontbreken verder. Bij informatie vernamen wij nog het vol gende Inderdaad is er door de politie, die tot 20 man versterkt is, geschoten. De schoten wer den in de lucht gelost en brachten blijkbaar zooveel schrik onder de stakers, dat deze den polder verlieten. Het blijkt meer en meer, dat de stakers opgehitst zijn door hun vrouwen. Deze trach ten den polder in te gaan en de werkwilli gen over te halen het werk neer te leggen. Het resultaat is echter zeer gering, want de werkwilligen, die aangesloten zijn bij den bouwvakarbeidersbond, werken door, zulks oo advies van het bestuur, dat wel de arbeids voorwaarden handhaaft, maar toch laat doorwerken, zij het onder protest. De stakers zijn hoofdzakelijk anarchisten Deze willen nog niet van arbeiden weten, waarschijnlijk ook, dordat een hunner voor mannen, de bekende spreker Constandse uit den Haag, hen aangespoord heeft, te blijven staken. De heer Constandse heeft n.1. gister middag en gisteravond een paar redevoerin gen gehouden voor de anarchisten en deze meetings hebben de anarchisten in hun po gingen, om verder te staken, versterkt. Vanmorgen hebben stakers ook nog een werkwillige, die naar zijn werk wilde gaan, h. den sloot geworpen en zijn schop stuk ge broken. Gelukkig kon de werkwillige zich zelf redden, zoodat deze aanval geen noodlottige nasleep had. De politie, die zooals boven opgemerkt, tot 20 man is versterkt, is thans met kara bijnen gewapend en zorgt er voor, dat alles zoo normaal mogelijk verloopt. naar waarnemingen, verricht in den morton van 27 Maart. 8 0 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mnt Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777,8 mM t Akureyri. e Laagste barometerstand 746,8 mM t Vardö. te Verwachting, geldig tot den avond van 28 Maart Zwakke tot matige, veranderlijke wind- helder tot licht bewolkt, met kans op ochtend nevel; nachtvorst, iets zachter overdag i„ het noorden matige Noordwestelijke wind met kans op toenemende bewolking, PRIJZEN BEHAALD. De heer P. H. de Rover. Houttil alhier, be haalde gisteren te Amsterdam op de Paasch- veetentoonstelling een eersten prijs met ver guld zilveren medaille voor de fijnste en best gemeste koe en een eerste prijs voor hZï zwaarst en best gemest kalf. net THEERECLAME. C. Joh. Kieviet's plaatjes-album is u- Keg's Theehandel tot 30 April 0p zeer o'J makkelijke voorwaarden verkrijgbaar ff bums als deze die kunst met reclame od lukkige wijze combineeren werken er zek toe mede de algemeene volksontwikkeling t vergrooten. 8 le CHINEESCHE AVOND NRv s De afd. Alkmaar van de Ned. Reisver ganiseerde gisteren een Chineesche avond met als spreker de heer Gerard Pilger n' voorzitter, de heer v. d. Meulen, sprak openingswoord, waarbij hij opmerkte. H de opkomst meeviel. Door omstandighedp» buiten den wil van de afd. en buiten den «k van den spreker moest een spreekavond rf nog zou volgen, vervallen, zoodat dit d laatste avond van dezen winter werd Nad nog enkele mededeel ingen waren gedaan ÏÏi spr. onder applaus het woord aan <fen t, Pilger. De heer Pilger is reeds eerder hier ter stede als spreker opgetreden met hetzelfri onderwerp en wel op een nutsavond en wii verwijzen onze lezers dan ook naar het uit voerig verslag daarvan, voorkomende in o» nummer van 29 Januari j.1. HET EERSTE KIEVITSEI. Het eerste kievitsei is thans ook in deze omgeving gevonden. De heer J. Dekker uit Limmen was zoo gelukkig, dit eitje op te rapen! BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Tonnis Bouman en Wibbina Elema. Wil. helmus de Koning en Alida Blankendaal. Petrus van den Bosch en Maartje Baltus Frederik Rike en Alida Koeman Simon Blankendaal en Maria Rijsemus. Nicolaas Schats en Neeltje Vader. Willem van den Burg en Antje Dik. GEBOREN: Johanna Cornelia Maria d. v. Cornelis Besteman en Anthonia Swart. (Ontvangen per draadlouze teletoon). Koert van hedeo te STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTÊLLINGEN. Handel Mpij Cert. e. 1000 Kol Bank Ned. iod. Handelsbank Franscbe Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. BJNNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Centrale Suiker Holi Kunstzijde U uilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL Am Smelting. Anacon'da Bethleh Steel Citus Service Steel comm Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V A. Java Cultuur Cult. Vors te nl Dito actions Poerwuredjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holt Amerika lijn - Holi. Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned Eig. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Paciiic Wabash 'Exdividend, tExclaim. Vorige koers 100»/, 147'/, '43'/, 1757, 415 242 767, 507, 10/'/, 3-'7« t°7, 214 238% 2.5 50'/, 757,6 057, 1V7,« 148'»/], 242 pl.m. 1.30 147-8 781/, 56 10b 213 377 2^6 1007, 79.Öu 267,8 86 56 87'/, 2697, 2873/, 1727, 98 56 807, 61 4S/ie 137, 12 130 51 457s 60 256 ■114 254 32 7'A 55 193 19Vi, 'SVs-'/, 381 86 55 2847, 95 52 58 255 3137, 254 _77i-S 192'/, 19 PROLONGATIE vorige koers li pCt. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.00 2.15 1 1 1 II 418 78-1 fr 78ig 78J-V, 106 106 106 21,'/,.4 21 ij 213'/, 23l4.oi 236-7 235-6 48 69?/„-f 6<»-7i6 69-70 o 63lg-ï 63P/H '87,-74 148 381-2 381 381 •88 284-5 284J-5i 170 94-57, 94 52 - 77 76 4Vw 137, 12 130 2557, 3137, 253 253 32 i 77,-7, Ü'Vis 18J-u/w Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weeoen p. Sc'b. 100 Kopenhagen Stockholm 1 °«lo Naw.York 0FF'CIEH1- I taliC Vorige koers 12.12 59; 45 y./6 34.72 46.01 35.10 66.75 66.62'/ 66.777, 2.497/,, 13.07 Koers op heden 2 uur 12.117, 5V.4 5'/» y 757, 34.71 48 00 35.10 66.75 66.82'/, ö6./7'/s 2.497/1, 13.07

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2