Ondertrouw- i 7 PUDDING Jjjj! l/ smaakt als room. Binnenland Provinciaal nieuws kaarten leveren wij in groote sorteering, met moderne lettersoorten, V- -• ïiPP li De officier verzette zich tegen het verzoek tot invrijheidstelling. Na in raadskamer te zijn geweest, deelde de president mede, dat zij het verzoek tot on middellijke invrijheidsstelling afwees. Uit spraak 9 April. OCTROOIBREUK. Proces PhilipsSmith. De Haagsche Rechtbank heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de procedure tusschen de N.V. Philips te Eindhoven en de firma H. R. Emith te Amsterdtm, waarin laatstgenoemde wegens octrooitoreuk gedagvaard, het stand punt had verdedigd, dat Philips de rechten uit haar octrooien zou hebben verwerkt. De rechtbank heeft deze stelling verwor pen, omdat de bouwers uit de gedragingen van Philips niet hebben 1 innen concludee- ren, dat Philips haar octrooirechten wilde prijsgeven Ook is een licensie-overeenkomst en zeker niet een waarbij aan de bouwers een blijvend recht zou worden toegekend, niet tot stand gekomen. Ten slotte achtte de rechtbank een verooi- deeling ook niet onbillijk, oirn-at gedaagde beter had gedaan, zich tijdig bij Philips voor liccnsie aan te melden in plaats van zich op rechtsverwerking te beroepen. 69-JARIGE MAN STAAT VOOR DOODSLAG TERECHT. 1 jaar en 0 maanden geëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft zich gisteren te verantworden gehad de 69- jarige mandenmaker M. D.. thans gedeti neerd. wien ten laste wordt gelegd, dat hij op 2 Januari opzetelijk Jansje Elisabeth Pins, huisvrouw M. J. M. Zwart van het leven heeft beroofd door met een mes luar een steek in de rechterborstholte toe te brengen, die heeft veroorzaakt een steekwond in de long. tengevolge waarvan de vrouw op 9 Januari is overleden. Verdachte had al geruimen tijd bij de vrouw, een nicht van hem. ingewoond. Ze was erg lastig en maakte hem dikwijls het leven zoo zwaar, dat hij de deu uitging. Op dien 2d«n Januari was er 's middags weer ruzie ontstaan, die zoo hoog liep, dat de vrouw hem 'sloeg. Verdachte is toen, zoo door zijn zenuwen heen geraakt, dat hij een mes, dat er op de keukentafel lag. greep. Wat hij met dat mes heeft gedaan, weet hij niet. Hij is de deur uitgelopen en later gearresteerd. De verslagene zelf heeft verzocht verdachte die al zoo oud is niet te straffen. Het O. M hield rekening met verdachtes leeftijd en eischte daarom 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf. Verdachte zeide diep berouw te hebben. Maar er is niets meer aan te doen. de vrouw is dood. Zé was zelf ook erg raar, dan was ze goed en dadelijk daarop weer boos. De verdediger, mr. G. J. Wiarda, bepleitte de uiterste clementie in verband met den hoo- gen leeftijd van verdachte en de tragische omstandigheden. Uitspraak 9 April. DE FRAUDE BIJ EEN BANK TE GOES. Het gerechtshof in Den Haag heeft tegen geldelijke borgstelling de invrijheidstelling bevolen van den procuratiehouder bij de Kan ter en Hordijks bank te Goes, J. v. B„ die in hooger beroep was gekomen van een door de rechtbank te Middleburg tegen hem uitge vaardigd bevel tot gevangenhouding, als verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. DRANKSMOKKELARIJ. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft gister vrijgesproken van het behulpzaam zijn bij het plegen van dranksmokkelarij den 49-jarigen metselaar A. I. uit Groningen, die door de rechtbank te Winschoten was veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. De advocaat- generaal had een jaar gevangenisstraf ge ëischt. MOORDAANSLAG OP ZIJN VERLOOFDE. Op 2 Augustus KI. heeft de 20-jarige boe renarbeider F. W. zijn vroegere verloofde te Zaandam met een dolkmes aangevallen, met het voornemen haar van het leven te beroo- ven. Het mgisje werd echter niet gewond De rechtbank te Haarlem veroordeelde den jongen op 11 December 1.1. tot zeven maan den gevangenisstraf, met aftrek van een ge deelte van de voorloopige hechtenis. De officier van justitie, die drie jaar ge vangenisstraf had geëischt, ging van dit vonnis in hooger beroep. Het hof, opnieuw rechtdoende, veroordeel de verdachte wegens poging tot doodslag tot twee jaar gevangenisstraf. Het weigerde op nieuw een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van verdachte. VERSCH BROOD. Op 2 Februari 1.1. des voormiddags om 9 uur 25 heeft de 38-jarige winkelier en b. oodbezorger L. L. te Amsterdam, een zoo genaamde koude bakker, als hoofd of be stuurder van een onderneming tot het rond brengen van brood, in die onderneming twee witte brooden afgeleverd, die na 8 uur des namiddags vau den vorigen dag waren ge bakken of opgewarmd. Voor dit feit heeft de ..koude bakker" zich vGor den kantonrechter te verantwoorden ge had. Deze ontsloeg den man van rechtsver volging, daar het gep;eegde feit niet straf baar is. Immers art. 35 sub. 6 van de Arbcitswet verbiedt het vervoeren, verkoopen en afleve ren van versch en opgewarmd brood uit een broodbakkerij, niet uit een winkel. Bovendien regelt 4 van hoofdstuk IV der Arbeidswet den arbeid in broodbakkerijen, terwijl een brodwinkel niet valt onder de omschrijving van art. 33 van de Arbeidswet. DE INBRAAK BIJ DE HEMA t TE EINDHOVEN. Uitspraak doende in de zaak van den dief stal met braak bij de Mema te Eindhoven, waar o.m. een brandkast werd weggehaald, heeft de rechtbank te 's Hertogenbosch gis teren veroordeeld: G. C. H.. chauffeur te Nij megen. wegens heling tot 1 jaar en 6 maan den. M. M. B., bankwerker, en A. H., graniet werker te Eindhoven, wegens diefstal met in- klimming tot 8 manden en A. M. H lossen werkman te Eindhoven, wegens heling tot 8 maanden gevangenisstraf. HET WERK HERVAT OP DE OUDE VOORWAARDEN. De 45 Doetinchemsche werkloozen, die bij de werkzaamheden aan de Berkel in staking waren gegaan, hebben in den loop van den dag aanzegging gekregen, terstond het werk op de oude voorwaarden te hervatten, daar zij anders van werk en steun uitgesloten zouden worden. Allen hebben daarop gister morgen het werk hervat. DEENSCH VLEESCH. Bescherming tegen buitenlandseh vleesch gevraagd. Het bestuur van de afdeeling Rijn- en IJsselhoek van de Geldersch-Overijselsche Maatschappij heeft een adres gericht aan den Arnhemschen gemeenteraad, waarin wordt gewezen op de concurrentie, welke het Neder- landsche vleesch in den laatsten tijd van het buitenlandsche, voornamelijk Deensche vleesch, ondervindt. Het Deensche vleesch, dat 15 a 25 cent per K.G. kost, wordt als inlandsch vleesch ver kocht. Het bestuur dringt er op aan, dat de Arn- hemsche gemeenteraad bij verordening zal bepalen, dat buitenlandsch vleesch in den vervolge niet meer mag worden verkocht als Nederlandsch vleesch. Het bestuur bedoelt hiermede geen bescherming van het Nede-r- landsche product, maar opheffing van een bescherming van het buitenlandsche product. LOONOVEREENKOMST IN DEN LANDBOUW IN DE PROVINCIE GRONINGEN. In de vergadering van Donderdag 26 dezer van de commissie uit de samenwerkende bon den van wergevers en werknemers in het landbouwbedrijf is in onderling overleg be sloten den opzeggingsdatum van de loon- contracten. die aanvanklijk was verschoven tot 1 April, nogmaals te verschuiven tot 10 April met het oog op een nog te verwachten gunstige regeling van de steun voor de sui kerbietenteelt en van eventueel andere steun maatregelen ten behoeve van de veenkoloniale aardappelverbouwers. WANDELWEGEN. De A. N. W. B. (Toeristenbond voor Ne derland) heeft het net van bondswandel we gen in Twente uitgebreid met een mooie nieu we route in de streek tusschen Almelo, Vasse, Denekamp en Borne. EEN WONING INGESTORT. Het zoontje van den bewoner gedood. Te Oudewoude (Fr.) is gisteren een treu rig ongeval gebeurd, dat aan een knaapje van zes jaar het leven heeft gekost. In den ochtend, tusschen 10 en 11 uur, is de bouwvallige woning van den arbeider S. Boorsma voor een groot deel ingestort. Het zesjarig zoontje, dat voor het huis speelde, werd door den omvallenden gevel getroffen en gedood. De woning van Boorsma was onbewoon baar verklaard en tot Mei was hem vergun ning verleend er met zijn gezin in te verblij ven. De politie stelt een onderzoek in. HIJ WOU HET HUIS HUREN. En verdween met twee tasschen met geld. Gisteren was de familie v. d. W. aan de Sehiekade te Rotterdam aan het verhuizen, terwijl de verhuiswagen voor stond, ver scheen een man, die voorgaf op het huis te reflecteeren en verzocht rondgeleid te wor den. Een dochter des huizes heeft aan dit verzoek voldaan en heeft den bezoeker gedu rende zeer korten tijd even alleen gelaten in een van de vertrekken. Kort daarna is de man, na dank gezegd te hebben voor de moeite, weggegaan. 'Weer even later kwam de werkster van de familie v. d. W. om geld vragen. Toen men dit wilde krijgen uit de kamer, waarin de man even alleen geweest was, bleek deze uit een gesloten muurkast twee tasschen met geld te hebben weggeno men. De dochter des huizes is dadelijk naar Luiten gesneld en heeft aan den voerman van den verhuiswagen medegedeeld wat er was. Deze is den bezoeker nagerend, die weldra in de gaten kreeg, dat hij achtervolgd werd en het op een loopen zette. In de Raampoort straat gooide de vluchteling zijn overjas weg, waarin later de twee tasschen met geld bleken te zitten en kort daarna heeft een agent van politie den man gegrepen. Het bleek de 34-jarige muziekschrijver A. H. te zijn, een recidivist. Hij is opgesloten. VERKEERSONGEVALLEN. Door de stoomtram gedood. Te Langezwaag (Fr.) is gistermiddag de 60-jarige smid G. v. d. Velde aldaar door de stoomtram uit Heerenveen overreden en ge dood. Verhuizen kost bedstroo. Gistermiddag verhuisde een familie naar een pand aan de Mathenesserlaan te Rotter dam. Een van de verhuisauto's van de firma gebrs. N. is vlak voor het pand op den hoek van de Gerrit Jan Mulderstraat en de Mathe nesserlaan in botsing gekomen met motor wagen 513 van lijn 11, een wagen van het nieuwste type, die pas sedert eenige dagen in dienst is. De verhuiswagen sloeg om en is zwaar beschadigd. Van den tramwagen is liet voorbalcon ingedrukt en zijn enkele ruiten gebroken. Hoewel drie mannen in de cabine van den verhuisauto zaten en den val hebben medegemaakt, zijn geen ongelukken gebeurd. Aan den boedel is uiteraard nogal wat schade toegebracht. Een kraanauto van de R. E. T. heeft den bak van den wagen wegegsleept, een kraanauto van de firma Tresfon heeft het onderstel van den auto ver wijderd. Het tramverkeer op de ijnen 5 en is gedurende een uur gestremd geweest. „DE JOODSCHE INVALIDE". Trekking ajd. Noord-Brabant. Gisteravond heeft te Den Bosch de trek- king plaats gehad van de afdeeling Noord- Brabant van de loterij der „Joodsche Inva lide". Het huis viel op nummer 6457. BRAND. Te Haren, bij Oss, is afgebrand de boer derij van den heer Van Rooij. Het vee kon gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. In het station W.P. te Amsterdam. Uit het vertrek boven het bureau van den stationschef van het Weespefpoortstation te Amsterdam, waar de administratie is ge vestigd, drong gisteravond tegen 9 uur rook naar buiten. Van het perron was te zien, dat daar brand was uitgebroken. Toegeschoten beambten zagen, dat lessenaars in brand stonden. De brandweer was spoedig aanwe zig. Met eenige emmers water kon het vuur in den aanvang gestuit worden. De brandschade bepaalde zich tot het bo vendeel van een paar lessenaars en een hou ten schot, maar mede was verbrand een dee! der correspondentie, boeken en andere admi nistratieve papieren. Hoe het brandje was ontstaan kon niet worden vastgesteld; men vermoedt echter, dat een achteloos wegge worpen sigaret er niet onschuldig aan is. STAATKUNDIG-GEREFORMEERDE PARTIJ. De Staatkundig-Gereformeerde Partij heeft gisteren te Utrecht een zeer druk bezochte vergadering gehouden, waar ds. G. H. Ker sten heeft gesproken over het onderwerp: „Trouwelooselijk gehandeld". Besloten werd aan het hoofdbestuur de vrijheid te laten in zake het al of niet komen tot indiening van een petitionnement tot wederinvoering van de doodstraf. HET ONDERWIJS AAN SCHIPPERS KINDEREN. Duizenden kinderen van den leer plichtigen leeftijd, die nooit of nage noeg nooit onderwijs ontvangen. Een officiéél rapport over den toe stand. Eenige jaren geleden is het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam aange vangen met het samenstellen van een register van schipperskinderen van den leerplichtigen leeftijd. Reeds na de eerste telling gedurende een jaar bleek, oat er meer dan tienduizend schipperskinderen in ons land waren, die, wanneer zij aan den wal zouden wonen, ver plicht zouden zijn de lagere school te bezoe ken. In het tweede jaar van het onderzoek, dat geleid werd door den heer S. J. van Ef- feren, oud-hoofd van een schippersschool te Rotterdam, kwam vast te staan hoeveel schip perskinderen op scholen waren ingeschreven, doch tegelijkertijd werd vastgesteld, dat alle ingeschreven schipperskinderen lang niet allemaal de scholen bezochten. Er bleek een groot aantal schipperskinderen op scholen te zijn ingeschreven en dus volgens de L. O.- wet te worden medegeteld voor de beschik baarstelling van onderwijs krachten door het Rijk, die geen onderwijs kregen. In verband hiermede besloot het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart te trachten officieel te doen vaststellen hoeveel schip perskinderen werkelijk onderwijs ontvangen. Voor dit doel werd met medewerking van alle gemeentebesturen en schoolbesturen in ons land gedurende het geheele jaar 1930 op alle schofen, waar schipperskinderen zijn in geschreven, een presentielijst bijgehouden, waarop de werkelijk door deze kinderen ge maakte schooltijden werden aangeteekend. Thans is dit eerste officeele rapport om trent het onderwijs aan schipperskinderen ge reed gekomen en deze week is het bij den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen ingediend. In totaal werden voor dit rapport ontvan gen 12.959 gegevens van de scholen en 1753 van de schoolfondsen. Na schifting in ver band met den leeftijd der leerlingen, vergelij king van het materiaal, door de secretarieën verstrekt, en controleering van het schoolbe zoek der schipperskinderen in den leerplich tigen leeftijd gedurende het jaar 1930. Aan dit cverzicht ontleenen wij, dat ei in ons land in 1930 waren in totaal 11.557 schipperskinderen van den leerplichtigen leeftijd. Hiervan waren 4277 kinderen (37 pCt.) niet op een school ingeschreven. Verder werd door de overige kinderen aan het onderwijs deelgenomen: 1 tot 10 school tijden 372 kinderen (3.2 pCt.)11 tot 25 schooltijden 512 (4.4 pCt.)26 tot 50 school tijden 661 (5.7 pCt.); 51 tot 100 schooltijden 1031 (9 pCt.); 101 tot 200 schooltijden 1464 (12.7 pCt.); 201 tot 300 schooltijden 826 (7.1 pCt.301 tot 400 schooltijden 366 (3.2 pCt.)401 tot 500 schooltijden 84 (0.7 pCt., terwijl 1964 of 17 pCt. van de kinderen het geheele jaar naar school ging. Verder blijkt uit het rapport, dat 4429 kin deren 1 school bezochten, 1478 kinderen twee scholen, 782 kinderen drie scholen, 344 kin deren vier scholen, 155 kinderen 5 scholen, 49 kinderen zes scholen, 28 kinderen zeven scholen, 8 kinderen acht scholen, 4 kinderen negen scholen en 3 kinderen tien scholen. Tenslotte kan naar aanleiding van het rap port opgemerkt worden, dat uit de cijfers blijkt, dat nagenoeg alleen de schipperskin deren, die met steun van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart of een ander school fonds voor het ontvangen van lager onder wijs aan den wal zijn geplaatst gedurende het geheele jaar de school hebben bezocht. KORTE BERICHTEN. De oud-minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, prof. mr. P. J. M. Aalberse, herdenkt heden zijn zestigsten verjaardag. Behalve de molen te Wijfie zal ook de molen te Boskamp (gemeente Olst) dezen zomer afgebroken worden. Het Provinciaal bestuur te Haarlem heeft aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg Haarlem—WestzaanPurmerend, tus schen de Noordzijde van het ontworpen pont- veer te Buitenhuizen en den Zaandanimer- weg met bijkomende werken. Laagste in schrijver H. Baat te Amsterdam voor 96.595. Mr. F. I. J. Jansen, lid van de Eerste Kamer, wordt a s. Zondag zestig jaar. Te Assen is Woensdagnacht de 35-jari- ge mejuffrouw Meyer, die van een zanguit voering huiswaarts* ging, waarschijnlijk door de duisternis misleid, in het Noord-Willems- kanaal geraakt en verdronken. Gistermiddag is de 21-jarige schippers knecht H Baumgarten, wonende aan boord van het in de Waalnaven te Rotterdam lig gende sleepschip „Niebelungen aan boord van dat schip in het gangboord gestruikeld en te water geraakt en verdronken. ZUIDERZEEWERKEN Bij Kon. besluit zijn bij den dienst der Zuiderzeewerken benoemd tot opzichter 1ste klasse J. Kost en B. Weis, beiden te 's Gra- I venhage, W. Braaksma, te De Haukes, en A Jager, te Medemblik, en tot opzichter 2de klasse J. Bobeldijk te Medemblik, J Brands te Kolhorn, A. M. Brouwer te De Haukes, E. Calson te Harlingen, G. A. de Regt te Medemblik en J. van der Veen te Texel. De heer K. M. Vink, technisch amh» naar bij de rijkswaterstaat te Apeld(*£ wordt 1 Mei overgeplaatst naar Petten. Het verhoogen en verzwaren van rijkszeewering „Het Horntje" op Texel m bijbehoorende werken is door het deoan ment van waterstaat gegund aan N V n, i der's Aannemersbedrijf te Alkmaar. CASTRTCU1U. Naar wij vernemen is de gezondheid, toestand van pastoor Oostwaard, die rJaL* geruimen tijd verpleegd wordt in de St t cobusstichting te Wassenaar, gedurende laatste week gelukkig vooruitgaande Aih wel de lijder nog zwak is, is er toch' Z op herstel. nooP Met den bouw van het hotel-café taurant aan zee wordt flink voortgenulw reeds zijn de muren eenige meters boven a beganen grond opgetrokken en de kr^in enz. al geplaatst. Met kracht wordt voortl werkt en er is alle hoop, dat overeenkomt de verwachting het café op Hemelvaart kan geopend worden. Ook vordert men mi den bouw van de autogarage met rijwiel,»,f ling goed zoodat tegen 't begin van ïii seizoen alles gereed zal zijn. et Naar wij vernemen is dezer dazen h- het gemeentebestuur ingekomen de aanvrat tot den bouw van een jeugdherberg aan df Heereweg op het terrein tegenover de bof derij van den heer C Twisk. Met den bouw zal zeer spoedig worden aangevangen dat de verwachting mag gekoesterd word™ dat deze inrichting nog in den loop van d.' zen zomer in exploitatie zal worden zenn.' men. 8 SCHERMERHORN. De afd. Schermerhorn van den Bond van Staatspensionneering hield Woensdag 25 dezer haar jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer J. de Groot. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan, dat de afdeeling 215 leden telt. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 416.12, in uit gaven 317.33, alzoo is er een batig saldo van 98.79. De rekening werd z.h.st. goed gekeurd. De heer P. Heertjes werd als be stuurslid herkozen, terwijl in de plaats van den heer N. Bobbeldijk, wegens vertrek naar Hensbrcek, werd gekozen de heer K. Goet. Werd besloten in het a.s. winterseizoen door de propagandaclub „Hoop -doet Leven" als eersté stuk een propagandastuk op te voeren. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering te Utrecht werd gekozen de heer D. Spruit, tot plaatsvervanger de heer B. Plugboer. Op voorstel van den voorzitter werd we derom besloten met de ouden van dagen een uitstapje te maken dezen zomer, terwijl de verdere regeling daarvoor aan het bestuur werd overgelaten. Tenslotte sprak de voorzitter 'n afscheids woord tot den heer K. Bobbeldijk, dien hij dankte voor de aangename samenwerking in het bestuur, terwijl hij hem en zijn echtge- noote het beste toewenschte in Hensbroek. Hierna sluiting der vergadering. SCHAGEN. Het diploma verbonden aan den tweejari gen cursus van den Handelswinteravond school te Schagen is uitgereikt aan A. de Wit, H. de Ligt, P. Molenaar, J. Schot, G. Honijk, J. Blankman, L. de Ruiter, D. Breet, A. Blaauboer en A. Beemster, allen te Scha gen, C. Bakker te Wieringerwaard, C. Schuit te Dirkshorn, L. Zijdewind te 't Zand, J. Bruin te Warmenhuizen, A. Eriks te Scha- gerbrug, M. Dekker te Dirkshorn en D. Wil- bers te St. Maartensbrug. Afgewezen twee leerlingen. Van de eerste naar de tweede klasse zijn bevorderd J. Dekker, H. Kuiper, J. Koster, C. de Ruiter, G. Visser, J. Peetoom, J. Boon tjes, C. Smit (voor talen) allen te Schagen, L. v. d. Oord te 't Zand, P. Bronder te St. Maarten. O. Koopman te Schagerbrug, W. Rus te St. Maarten en P. Nierop te Zijpe. Voorwaardelijk bevorderd een leerling. De heer J. A. v. Irsen, onder-machinist bij de Ned. Spoorwegen wordt overgeplaatst van Roosendaal naar Schagen. SINT PANCRAS. De zaadontsmetting welke gehouden werd door de heer v. Herwijnen, mocht zich weder om in een groote deelname verheugen wei een bewijs dat deze gunstige resultaten af werpt. De Vrijz. Dem.-kiesvereeniging heeft de candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing samengesteld als volgt- 1* W. Snel, aftr., 2. A. Hoogland Jr., 3 P dè Vries Jn., 4. H. Gerritsen, 5. J Roos Sr. en 6 K. Slik. Van Putten AOwlmeijeCtt Luchtvaart KORTE VLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Hedenmorgen te 6.22 uur is het luchtschip „Graf Zeppelin" onder commando van kapi tein Lehmann voor de eerste maal in dit jaar opgestegen voor het maken van een technische proefvlucht. Tengevolge van de steeds sterker wordende Oostenwind is de Qraf Zeppelin na een vlucht van U/kuur reeds weer bij do luchtschepenwerf te Friaf- richtshafen geland. HEROPENING VAN HET LUCHT VERKEER OP TS fECHO-SLO w AKIJE. De Tsjechoslowaaksche luchtverkeersmaat- schappij Ceskoslovenska Letecké Spolecnost zal op 1 April a.s. haar dienst tusschen Praag en Nederland met landingen te Essen- Mülheim en Halle-Leipzig heropenen. Het eindpunt dezer lijn in Nederland zal niet, evenals vorige jaren te Rotterdam liggen, doch verplaatst worden naar Amsterdam. Echter wordt te Rotterdam wel een tusschen- landing gemaakt, terwijl aldaar gedurende den geheelen zomer aansluiting gegeten zal worden op een der diensten van de KL M. of de Deutsche Luft Hansa naar en van Londen. LUCHTVRACHTDIENST OP LONPEJ Met ingang van 1 April a.s. zal de k.L'«- een tijdelijken, specialen vrachtdienst naar en van Londen inrichten. Het vliegtuig^' trekt om 14.00 uit Amsterdam, 14.40 uit WJ" terdam en komt te 16.55 te Londen aan. omgekeerde richting heeft het vertrek om uur plaats met aankomst te Rotterdam 8.35 en te Amsterdam om 9.20. Deze dienst zal ook in het transito-goe®* renvervoer van West naar Oost en van O» naar West een schakel vormen. DE INDIE-POSTVLUCHTEN. Het retourvliegtuig te u' Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de KA' bericht is ontvangen, dat de P.H.-A.E.Z. g ter te 5.07 uur uit Bagdad is vertrokken 10.29 uur te Amman is geland, vandaar v trokken en te 15.05 uur te Cairo gearrivee I»E AVO.VIEREN AAN EEN VERKEERSAGENT,) 495. Het matroosje was bereid den man te helpen. Het borstbeeld werd met vereende krachten opgetild en op den rug van het matroosje gezet die het beeld met zijn armen ondersteunde, terwijl de man zijn ar men om den hals van den hulpvaardigen matroos hal geslagen. 496. En met het borstbeeld op den rug kwanid troos vergezeld door Keesie en den boschgoa p tournooiveld waar de ridders reeds bereid ston het gevecht te beginnen. S\

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6