Agenda Binnenland Provinciaal nieuws Radiografisch weerberfc Maandag 30 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer De dame en haar chauffeur (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterDe zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. Dinsdag 31 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom.)boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, vergadering Alc maria V. V. V. Woensdag 1 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.)boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom.); boven 147J30r'uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, gebouw Vrijm. Loge, Nieuwesloot, Voordracht Theosofie (Blavatsky Loge). Donderdag 2 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 7 30 uur, de Roode Leeuw te Schermer horn, vergadering vrijzinnige kiezers. BEKENDMAKING. volge van de versch gevallen sneeuw, met het gevolg, dat de wagen in volle vaart tegen een boom reed. De inzittenden werden uit den wagen geslin gerd. De vrouw van Rammler was onmiddel lijk dood, terwijl de weduwe Heinsmann ernstig gewond naar het ziekenhuis te Plauen werd overgebracht, waar zij spoedig na aa'v komst overleed. Ook Frotscher en Rammler liepen verwondingen op. MOTOR- EN RIJWTELVERORDEN1NG. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat zij 1. hunne besluiten tot uitvoering der Motor en Rijwielverordening van 9 September j.1. hebben gewijzigd bij besluit van 10 Maart j.1., welke wijziging met uitzonde ring voor zooveel betreft het hierna onder 2 genoemde besluit in werking treedt op 1 April 1931. 7 2. bij hun besluit van 10 Maart j.1., (ge- gemeenteblad nr. 1209) hun besluit van 9 September 1930 (gemeenteblad nr. 1182) tot indeeling van verschillende we gen in klassen overeenkomstig artikel 30 van het Motor- en Rijwielreglement heb ben gewijzigd. Het besluit van 10 Maart 1931, gemeente blad nr. 1209, ligt gedurende 3 maanden voor een ieder op de gemeentesecretarie ter inzage en is tegen betaling in afdruk ver krijgbaar. Onder de aandacht van belanghebbenden wordt gebracht, dat van de onder 2 bedoelde wijziging beroep op de Kroon openstaat. Alkmaar, 24 Maart 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOE LM A, Secretaris. WAARSCHUWINGEN. De commissaris van politie alhier verzoekt ons de volgende waarschuwingen te willen plaatsen De burgemeester van Doetinchem verzoekt als verdacht van oplichting de opsporing en aanhouding van een persoon, zich noemende Alois Weiss, kunstschilder, naar schatting ongeveer 30 jaar, voorgevende woonachtig te zijn te Hattingen aan de Roer. Bedoelde man schijnt er zijn werk van te maken de bestuursleden der Orde van Goede Tempelie ren te bezoeken en zich daarbij als ingewijd lid voor te doen, om daardoor het vertrou wen te winnen en onder bedriegelijke voor wendsels geld te leenen. Weiss spreekt Duitsch, is donker van uiterlijk, draagt een grijs pak, grijs-groene overjas en idem gleuf- hoed. Hij droeg een zwarte aktentasch bij zich. De burgemeester van Dinxperlo raadt ieder in zijn eigen belang aan, alvorens in relatie te treden met den Duitscher Ewald Preuss geboren te Rüden (D.), 11 December 1895, wonende te Dinxperlo, bij hem inlich tingen omtrent dien persoon in te winnen. Preuss geeft zich uit voor vertegenwoor diger van de fabriek van geneesmiddelen dr. E. Fischer te Fulda (D.) en tracht verpakte geneesmiddelen te verkoopen tegen abnor maal hooge prijzen. Hij bezoekt liefst perso nen, die reeds geruimen tijd lijdende zijn. Hij is in Duitschland meermalen terzake bedrog veroordeeld. De burgemeester van Schijndel (N.B waarschuwt tegen de praktijken van Wilhel mus Antonius Venrooij, geboren te 's-Her- togenbosch, 10 Juli '82, volgens opgaaf van hem zelf 1 Juli 1889, graan- en zaadhande laar, thans wonende aldaar. Alvorens met genoemden Venrooij in re latie te treden wende men zich tot voornoem den burgemeester om inlichtingen. DE MOORD IN DE BLIJDORP- POLDER. Vrijdagavond is aan het bureau Rijswijk- scheweg in Den Haag aangebracht de 29- jarige stoker A. H. Th. W., die op het Huy- genspark aldaar aan den 59-jarigen A. H. W., wonende in het Tehuis voor Onbehuis- den en aan T. H. verklaard zou hebben, den moord in den Blijdorppolder te Rotterdam te hebben gepleegd. SNEEUWSTORMEN IN AMERIKA. Talrijke slachtoffers. In de Amerikaansche Staten Colorado, Nebraska, Wyoming en Nieuw Mexico heeft een sneeuwstorm gewoed, die 36 uur achter een duurde. In totaal zijn 16 personen het slachtoffer van de koude geworden, terwijl in groote mate schade werd aangericht. REVOLUTIONNAIRE BEWEGING IN VENEZUELA. Uit Bogota in den staat Columbia wordt gemeld, dat in het Westelijk deel van Vene zuela een revolutionnaire beweging is uitge broken onder leiding van generaal Cedeno. De regeeringstroepen zouden op verschil lende plaatsen door de opstandelingen zijn verslagen. De Venezulaansehe regeering heeft uit alle deelen van het land troepen samengetrokken om een tegen-offensief in te zetten. DE PROTESTSTAKING IN DE FRANSCHE MIJNEN. Ernstige botsingen. Op een communistische oproep is heden het werk in de mijnen voor 24 uur neerge legd. Daarbij werden in verschillende steden van Dornignies, Noord Frankrijk, demonstra ties gehouden, waarbij het tot ernstige bot singen met de politie kwam. Speciaal te Lenss moest de politie energiek in grijpen. Politie-agenten werden met steenen geworpen en vier personen werden gearresteerd. Te Douai en Doriguies werd met groote meerderheid van stemmen besloten aan het communistisch parool gevolg te geven. De Fransche regeering heeft reeds maat regelen getroffen, om de orde te handhaven. Te Douai is de gendarmerie versterkt. MOORD TE DORTMUND. Terwijl gisterenmorgen de 26-jarige bak ker Walter Veldhaus te Dortmund zich stond te scheren, werd hij neergeschoten. Uit de deuropening zijn twee schoten op hem gelost, waarvan de eerste in het plafond terecht kwam, terwijl de tweede Veldhaus in het voorhoofd raakte. Korten tijd na overbrengst naar een ziekenhuis overleed hij zonder bij kennis te zijn geweest. Veldhaus had op het punt gestaan, voor de tweede maal in het huwelijk te treden, doch was van dit voornemen teruggekomen, omdat hij ongunstige mededeelingen had ontvangen omtrent de persoon en het ver leden van zijn verloofde. In verband hier mede richt de verdenking zich tegen de vei loofde van Veldhaus. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ TOTSFELD. Twee dooden. Gisteren vond bij Totsfield in Duitschland een ernstig auto-ongeluk plaats. De 37-jari- ge leeraar Max Frotscher zou met zijn hospi ta, de weduwe Heinsmann en het echtpaar ;\a(nTn !?r- naar een feest te Mittweida gaan Nabij 1 otsfeld slipte de auto, die door den leeraar bestuurd werd, in een bocht tenge- DE VOORTVLUCHTIGE BETAAL MEESTER. De auto, dien de voortvluchtige betaal meester N. de Br. te Monster van den Haag- schen garagehouder N. had gehuurd, is door de Haagsche recherche teruggevonaen. De aanklacht van verduistering is ingetrokken. De Br. is met den auto gevlucht en heeft den wagen in een autostalling achtergelaten. AAN DEN GROND GERAAKT. Een lek gestooten. Het Rijnschip „Francois", schipper Ver donk, geladen met 1275 ton ijzererts, komen de van Terneuzen met bestemming Brus sel is Zondag nabij Hansweert omhoog ge varen en heeft zware lekkage gekregen. Het water staat in ruim II 1.50 Meter, terwijl in ruim III 50 c.M. te constateeren valt. De pompboot „Dorus Rijkets" van Smit's Bergingsbedrijf ligt langszij te pompen. Men zal trachten het lek te dichten. ENGELSCH STOOMSCHIP GESTRAND. En weer vlot. Zaterdagavond is het Engelsche stoom schip ..Baron Garioch", bestemd voor. Zwijn- drecht bij den Kwaden Hoek in het Goeree- sche gat tengevolge van den lagen water stand in het vaarwater aan den grond ge- loopen. Zondagmorgen is het stoomschip door de sleepbooten „Ebro" en „Rotterdam" van L. Smit Co.'s Internationalen Sleep dienst vlot gesleept. Het schip heeft de reis voortgezet. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Mevrouw Mittendorf te Dedemsvaart, die, zooals wij dezer dagen meldden, ernstige brandwonden bekwam, tengevolge van ben- zrne-ontploffing, is Zondag in de r.k. zieken verpleging te Zwolle aan de gevolgen over leden. JUFFROUW ONDER TRAM WAGEN GERAAKT. Gisteravond te ongeveer half tien is te Amsterdam een 64-jarige juffrouw bij het springen van een tramwagen van lijn 13, welke uit de richting van het C.S. kwam. voor de wagen stilstond, komen te vallen. Zij kwam terecht onder den baanschuiver van den bijwagen. Met vleeschwonden aan het rechterbeen werd zij het posthuis Molsteeg binnengedra gen en vandaar per auto van den G.G.D naar het Binnengasthuis vervoerd van waar zij later op den avond naar huis werd ge bracht. ALG. VERG NEDERL. JOURNALISTENKRING. Journalistiek onderwijs aan de Leid- sche Universiteit. Te 's-Gravenhage werd Zaterdagmid dag een algemeene vergadering gehou den van den Ned. Journalistenkring. De heer D. Hans werd bij acclamatie herbenoemd als voorzitter. Medegedeeld werd, dat het kringbe- stuur over het houden van journalistie ke voordrachten overleg heeft gepleegd met fle senaten van verschillende uni versiteiten. Vastgesteld werd, dat, te beginnen in het a.s. najaar, gedurende twee achter eenvolgende jaren, aan de Leidsche Universiteit een reeks van voordrachten betreffende journalistieke onderwerpen zal wol den gegeven. Dit onderwijs wordt ondergebracht bij de rechtskundige fa culteit en geleid door den heer A. J. Lie- vengoed, oud-hoofdredacteur van het Indische Dagblad JPe Locomotief" en redacteur van de Niéuwe Rotterdamsclie Courant, die den titel van bijzondere lector zal krijgen. ET ALAGEPR1JZEN. De vaas, die voor 1 100 geprijsd stond. Dezer dagen heeft zich in een der groote zaken te s-Gravenhage het geval voorgedaan, dat zich voor een in de etalage staand artikel een kooper kwam melden, maar dat de win kelchef hem het verlangde niet wilde leveren Wat was het geval? Het betrof een groote bronzen vaas. waar van de verkoopprijs door de firma op f 260 was bepaald. Bij vergissing evenwel had een winkeljuffrouw de vaas geprijsd voor 2.60. Aan het beeld hing nog een klein kaartje, ver meldende den prijs van f 260, maar dat kon men van buiten af niet waarnemen. Was het vreemd, dat dit bijzondere aanbod spoedig een kooper vond? De winkelchef beriep zich op de vergissing en weigerde de vaas te leveren. Doch de klant liet zich maar niet zoo afschepen. Hij haalde er twee getuigen bij en bleef aandringen op het tot stand komen van den koop, waarop hij naar zijn oordeel recht had. De firma bleef eenter ook op haar standpunt staan, met het gevolg, dat de a.s. kooper zien tot een advo caat wendde, die de firma sCnriftelijik som meerde het verlangde alsnog te leveren. Ook deze aanmaning had geen resultaat, doch de f.rma voorzag zich eveneens van een advo caat, zoodat uiteindelijk de rechter over deze kwestie te beslissen zal krijgen. BRANDEN. Kapitale boerderij uitgebrand. Gisteravond te omstreeks acht uur is op Zevenbergschen Hoek door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de kapitale boer derij van den heer J. Kabelaar. Veel vee en eenige paarden kwamen in de vlammen om. Het huis kon behouden wor den. Het vuur werd met drie stralen op da/ waterleiding gebluscht. Door brandweer uit den omtrek werd assistentie verleend. De eigenaar is tegen brand- en water schade verzekerd. HOORN. Kamer van Koophandel en Fa brieken voor West-Friesland. De K. van K. voor West-Friesland ver gaderde Zaterdag, onder leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmer- li hg, in de raadszaal te Hoorn. Medegedeeld werd o.a.: a. Door de beschikking dd. 17 Novem ber 1930 van den Hoogen Raad der Ne derlanden inzake de inschrijving van de Spaarbanken in het Handelsregister, is komen vast te staan, dat deze in het Handelsregister moeten worden inge schreven. b. De heer Avis heeft antwoord ont vangen op zijn tot het hoofdbestuur der H. M. v. L. gericht schrijven, inzake de verrichtingen der Kamers van Koop handel ten behoeve van land- en tuin bouw. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat al datgene, wat de Kamer voor den land bouw doet, evengoed, zoo niet beter, ge daan kan worden, of wordt gedaan door de bestaande landbouw-organisaties, waaronder ook zuivel- en tuinbouwor ganisaties worden verstaan. Vooral, wanneer de inkomsten der Kamer uit landbouwkringen ten goede zouden komen aan bedoelde landbouw organisaties. d. Het adres, om ook Medemblik, Edam en Monnikendam in den dienst der nachtposttreinen op te nemen, is verzonden. Van het gemeentebestuur van Me demblik was bericht ontvangen, dat door den directeur van het postkantoor aldaar is medegedeeld, dat er voldoende redenen zijn, tot opname van Medem blik in den nachtposttreinendienst en dat dit plan bij het hoofdbestuur der posterijen reeds in bewerking is. e. Gunstig antwoord is ontvangen van de directie der Nederlandsche Spoor wegen, inzak;- de klacht der Kamer over de bevrachting der wagens op de lijn Hoorn—VenhuizenBovenkarspel. Nieuwe brug te Purmerend. Nog was ingekomen afschrift van een adres, door het gemeentebestuur van Purmerend toegezonden aan den minis ter van waterstaat en aan Ged. Staten van Noordholland, inzake den bouw van een nieuwe irug over het Noord- hollandsch Kanaal ten Zuiden van de sluis. In dit schrijven wordt er op gewezen en bij de besprekingen werd het nog nader uiteen gezet, dat de door den mi nister van waterstaat en provinciaal be stuur genomen beslissingen, dat de rijksweg van Amsterdam naar Lam- bertschaag ten Westen van het Noord- hollandsch kanaal komt te liggen en de primaire weg (provinciale) Haarlem ZaandijkPurmerend, niet verder dan dezen rijksweg zal doorloopen, ten ge volge hebben, dat de bebouwde kom welke geheel ten oosten van het kanaal is gelegen, en alle oostelijk gelegen ge meenten slechts vanaf deze wegen te be reiken zullen zijn over de smalle sluis brug, welke een groot deel v.,n den dag open staat, en onze gemeente-pont. Nog werd er op gewezen, dat het ver keer een nog grooter oponothoud zal ondervinden dan nu het geval is. De Kamer besloot aan het verzoek der gemeente Purmerend steun te verleenen. Weg HoornVenhuizen Enkhuizen. Van Ged. Staten van Noordholland was bericht ontvangen, dat, wanneer de ncodige gegevens verzameld zijn en de juiste ligging van den weg kan worden bepaald, omtrent het op te maken defini tieve plan overleg zal worden gepleegd met belanghebbenden. Bij de rondvraag komt wederom ter bende op de al of niet voortzetting dei- sprake het vraagstuk betrekking heb- Zuiderzeewerken. Verheugde men zich eenerzijds, als voorstanders der stopzetting over het feit, cir.t nu de toezegging igedaan, dat in den loop van het jaar, voordat de afsluitdijk gereed is, nog een overzicht van den toestand zal worden gegeven, andereijds verklaarde men zich op ver schillende gronden vóór de voortzetting der werken. Besloten werd deze aangelegenheid in handen te stellen van d3 commissie voor de Zuiderzee-aangelegenheden. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is de ongehuwde 28-ja- rige mej. P. M. te Oosterzee (Fr.), die aan toevallen leed, te water geraakt en verdron ken. Zaterdag hield de vereeniging van di recteuren van gemeentewerken haar voor jaarsvergadering in het Jaarbeurs-restau rant. Voorzitter was de heer L. W. H. van Dijk, adjunct-directeur van gemeentewerken te Rotterdam. De heer J. Kamman, secretaris van Den Helder, is bij enkele candidaatstelling benoemd tot voorzitter van den Nederland- schen Bond van gemeente-ambtenaren. De 32-jarige opperman F. J., die in verband met den moord op den 26-jarigen Br. te Eindhoven werd gearresteerd, is thans naar het ziekenhuis overgebracht in verband met een kaakverwonding, welke hij bij de vechtpartij had opgeloopen. Zijn toestand is van dien aard, dat er voor zijn leven wordt gevreesd. naar waarnemingen, verricht in den van 30 Maart. mor8«i Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.4 mM Sar na Laagste barometerstand 756.1 mjvi Isafjord. wi Verwachting, geldig tot den avond van -s, Maart: Jl> Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuiri.i - ke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig 0f regen^ets zachter. s 01 £een KOEDIJK. Zaterdagmorgen kwamen de kinderen der openbare school en het onderwij zend personeel in een lokaal bijeen om afscheid te nemen van de onderwijzeres mej. van Es, die de gemeente ging ver laten om een plaats in den JHelder in te nemen. Door de kinderen werd haar een geschenk aangeboden bestaande uit een zilveren lepel en vork en een mooie plant. De heer Stuffers, hoofd der school, sprak mej. van Es toe wijzende op de toewijding die zij altijd aan het onder wijs had betoond. Zeven jaren was zij in onze gemeente werkzaam geweest en zij had zich in het algemeen bemind weten te maken. Mej. van Es dankte getroffen voor zooveel belangstelling. Koedijk verliest in haar een bekwame werkkracht. Landbouw en Veeteelt STAD EN OMGÈyjNiïp BURGEMEESTER UITSTEDÏG"^ De Burgemeester zal van 29 Maart n 12 April 1931 uitstedig zijn wegens verbS buitenslands. 01IJf C. VAN SLUIS t. Hier ter stede is overleden de bekons masseur en heilgymnastiekleeraar C v Sluis, welbekend in de Alkmaarsche «„I3!1 wereld. Vooral de athletiek trok Sn dacht en beoefenaars als v. Genne de Rt" ker e.a. hebben aan hem veel te danken ni andere vereenigingen zooals Alcmaria V? trix en S.S.S., mochten van zijn huln ,f* masseur dikwijls profiteeren en vooral a gewonde spelers ondervonden, hoe heilzaam v. Sluis als masseur werkte. ADMINISTRATRICE BENOEMD Tot administratrice van de Alk™, sche Huishoud- en Industrieschool h benoemd mej. C. Linstra, alhier. EEN VROEGE VLINDER Zaterdagmiddag toonde men ons pp* vlinder, een Attalanta of Nummer-vlin der, die gevonden was in de grovp coke. bij de gasfabriek Het dier leefde noe- maar of men het in het leven zal hebben kunnen houden, betwijfelen we ter zeerste. OPBRENGST BLOEMENDAG De gister gehouden Bloemendag ten bate van „Luctor et Emergo" te Nijme gen, heeft opgebracht de somma van 243.67 V- bruto. De onkosten waren 5.40 dus de netto-opbrengst is 238.27)4. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtu. gen en andere voertuigen te 6 58 uur licht op. STIERENKEURING. Begunstigd door mooi weer had heden bij de Friesche brug te Alkmaar de eerste voor keuring plaats voor de Provinciale Commis sie rot bevordering van de rundveefokkerij in Nocrdho'land. De verwachting van het eer tijds zoo slechte district was hooger gespan nen dan voorheen, vooral na de mededeelin gen op de Bondsvergadering der vorige weelr. Toch mccht de uitslag niet geheel bevredi gen, aangezien er neg ai te vcei kaf onder liet koren huisde. Het eerst werd de driejarige Blok Max 8 8 van den heer Pos en anderen te Stompetorai voorgebracht, die zijn ouderdom als kam pioen weer ten volle handhaafdt. Van de veertien tweejarige stieren waren er twaalf verschenen, waarvan er vijf werden goedgekeurd, n.1. die van de heeren H. I Bruin, A. Over en C. Klerk Ji. te Stompe- toren. J. Borst Az. te Alkmaar, P. N. Groot te Alkmaar en Gebr. Jonker te Egmonder- roeer. Het aantal éénjarige stieren was zeer groot, 32 aangegeven, 28 verschenen. Helaas waren er vele in een minderwaardige conditie. Men schijnt in dit district het opfottken nog te moeten leeren. Slechts zes konten het praeui- caat „goedgekeurd" verkrijgen. Deze waren afkomstig van de heeien C. Kramer Olijnis. A. Over, Jac. de Boer en Jan Feekt te Stompetoren, J. Kuijper' te Groot- Schermer en E. Dz. Govers te Alkmaar. Van deze zes geprimeerden waren er vier di_- den stier Blok Max tot vader hebben, fe* wijl als merkwaardigheid dient te worde vei meld, dat drie van deze vier uit den» den moederstam Liekele 14 afkomstig zijn. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; LANGESTRAAT 85- Uitleening uitsluitend aan leden; minunuir contributie 2 per jaar. Nieuwe aanwinsten. In het Neaerlandsch vertaalde romans: B 31 Beach, R. De Millionnair. B 96.5 Burger, Lisbeth. Als de ooieva komt. D 24.5b Deeping, W Buren. F 22 n Ferber, Edna. Niemandsland. G 13 5 f Galsworthy, J. De Forsyte sag H 16.5of Haggard, H. Rider. Een offer liefde. I 10 Ibanez, V. B. Bloed en zand. L 49.5 v Lewisohn, L. De vergeef8 vlucht. L 49.5De zaak Crump L 74 lt London, J. Liefde in de tropen L 74 ze De zeewolf. a. O 34.5ve Oppenheim, E. PK Ge UITVOERING DER TARWEWET. Gemeld wordt, dat de landbouw in de Commissie van Advies voor de uitvoering der tarwewet zal worden vertegenwoordigd door drie personen. Naast den voorzitter, den heer hpn^» ^UJeSu (Z^olIe)> zullen tot lid worden benoemd de heer D. Ubbens te Oldeijzijl, ge meente Uithuizermeeden (Gron.), behoorenos ,ot den Christelijken Boeren- en Tuinders- bond, benevens de heer C. Moors te Nieuw osmeer, (Brab.), voorzitter van den R. K. N.-Brad. c. Boeren- en Tuinderajbonc. *P 29 ders. r zy Pelletan, E. Jarousseau. S lór Sabatini, R De romantische P S 59.8 Sherriff, R. C en V- Bartlelt. groote reis. zot. S 78.7c Speijer, W. Charlot, een tikje U 63 ol .(O,) Vndset, Sigrid. zoon op Hestviken. Olav Auduns- W 20.7b Wal po le, li. Betoovcring- Wetenschappelijke werkin\.a\e der 136 SS0 Spranger, E. Psychologie jeugd. 1930. Art* 570.2 L92.5 Luger, J., en /- zwart op wit. 1930. Gei 590 B84 Brelrn, A. E. Het l^g^ert- reu; bew. door r. VJ- 629 D69 Dornier, C., ü^d.(EAJ Do X; das grösste Fiugschiff der i'k* PD^y: 010.8 C3t CoóTdm, A. .Tv^f'j^°öS len in een vliegboot. 19-^- 9 geschiedkundig- G. geschenk.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2