lIlMitscIt Courant. SPORT en WEDSTRIJDEN. Buitenland EEN WEEK-ENDVAN INTER NATIONALE WEDSTRIJDEN. Miirti drie en dertigste 'aargang, VTER PERSONEN BIT BOOTONGELUK VERDRONKEN. De voorsprong vergroot. Er moet nog 25 minuten gespeeld worden. Een paar minuten lang blijft Nederland sterker en geeft Adam fraaie voorzetten, die de sterke Belg. verdediging echter retour zendt. Dan gaat het spel weer gelijk op en komen beurtelings Badjou en v. d. Meulen in actie. Bijna maakt Lagendaal dan een vierde doelpunt, als v. Nellen hoog voorzet en hij inkopt. De bal valt echter juist boven op het net! No 75 1931 Waaii'fHg 30 blaart. EEN DREIGENDE SPOORWEG STAKING IN OPPER-SILEZ1E. In een vergadering van de oppositie van het spoorwegpersoneel in Opper-Silezië is besloten tot staking. Deze staking zal begin nen op een nog nader door de stakingslei ding te bepalen tijdstip. De directie van de Rijksspoorwegen te Oppeln heeft bekend ge maakt, dat een ieder, die zich bij de stakings beweging aansluit op staanden voet ontsla gen zal worden. DIENSTPLICHTCORRUPTIE IN TSIECHO-SLOW AKI IE. Te Kaschau in Tsjechoslowakije is een groote zwendelaffaire ontdekt, waarbij dienstplichtigen tegen betaling van een be drag van 5000 Kronen van hun verp!:cu' n- gen werden vrijgemaakt. Op grond van in lichtingen, die ontvangen waren, werd hij den officier van gezondheid, dr Martinck, die dermate bezwarend documentenmat'Tiaal aan den dag bracht, dat hij en 15 andere personen gearresteerd werden. Bij deze huis zoeking vond men o.a. bundels bankbiljetten van 1000 Kronen, tot bedragen van 17 000, 18.000 en 20.000 Kronen, benevens enkele chèqueboeken. In het nauw gebracht, be kende dr. Martinek bij het verhoor, dat hij een 20-tal jongelieden a raison van 1000 Kronen per persoon voor militairen dienst had afgekeurd. Een en ander had tot gevolg, dat ook 15 andere personen gearresteerd werden. Het bleek toen, dat deze de bemidde laars bij deze obscure affaire waren geweest. Zij vroegen voor het vrijmaken van den dienst een bedrag van 5000 Kr., waarvan zij slechts 1000 Kronen aan den officier van ge zondheid afdroegen. De meeste verdachten zijn te Kaschau bqkende persoonlijkheden, die hardnekkig ontkennen, dat zij iets met de affaire uitstaande hebben. Gistermiddag sloeg op 't meer van Thun een boot om, waarin 5 jonge lieden voeren Vier der opvarenden verdronken, de vijfde slaagde er in zich te redden. WEER EEN AARDVERSCHUIVING IN ZUID-FRANKRIJK. Een gemeente ernstig bedreigd. Naar uit Lyon wordt gemeld, heeft bij Bonneval in de omgeving van Valence- een ernstige aardverschuiving plaats gehad, waardoor de gemeente Bonneval ernstig be dreigd wordt. Een groot deel van een nabu rig woud is reeds ten gevolge van de ver schuiving vernield. De autoriteiten zijn in de bedreigde zóne aangekomen. Er bestaat geen mogelijkheid de aardmas- sa's te stuiten. Een groot gedeelte der huizen in de ge meente Bonneval is ontruimd. „DE GEVAARLIJKSTE MAN TER WEPELE". Van zijn bed gelicht. Uit New York komt het bericht dat ..Killer" Fred Burke. de voornaamste ..gun man" van Chicago, die gezocht werd wegens t' dooden van zeven ben deleden in 1929, van zijn bed is gelicht in een eenzame boerderij bij Milan in Missouri en veilie achter slot en grendel is gezet. Voor zijn arrestatie en veroor deeling waren premies uitgeloof 1 tot een totaal van bijna 250.000 gulden. Nie mand weet met juistheid hoeveel moor den Burke op zijn geweten heeft, maar men schat ze op tenminste twintig. De buit dien hij wist te behalen, moet een totale waarde van 2K millioen gul den vertegenwoordigen De aanwijzing van zijn schuilplaat- werd gegeven dooi een boer, wiens ach terdocht was gewekt door den eenza men bewoner eener naburige boerderij. EEN MISLUKTE BEVRIJDING. Twee mannen, die blijkbaar den misdadi ger Zielinski, die in een ziekenhuis te Kö- nigshütte verpleegd .wordt, wilden bevrijden hebben een politiewachtmeestcr met revol verschoten overvallen. Zij konden echter ge arresteerd worden. ROOSEVF.LT DEMOCRATISCH CANDIDAAT. Voor de Amerikaansche presi dentsverkiezingen. De gedelegeerdenvergadering van de* de mocratische partij heeft met groote meerder heid besloten om bij de komende presidents verkiezing als candidaat te stellen den gou verneur van de staat New-York, Franklin D. Roosevelt. Van de 844 stemgerechtigden brachten 478 hun stem uit op Roosevelt, 125 op Alfred C. Smith, 73 op Owen Young en 39 op gouverneur Albert Ritchie. BANKOVERVAL NATUURLIJK TE CHICAGO. Te Chicago drongen zeven bandieten een bankgebouw van de Weeboldt-onderneming binnen, forceerden een safe en wisten te ont snappen met 30.000. BRAND IN DE PAR!|SCHE TELEFOONCENTRALE. Zondagmorgen vroeg is in de in het wes telijk deel van Parijs gelegen telefooncentra le, Carnot, waar vier districten zijn onder gebracht, een groote brand uitgebroken. In het gebouw worden thans herstellings werkzaamheden verricht. De brand ontstond in een houten stelling, vermoedelijk door vonken uit een schoor steen van een belendend perceel. Toen de brandweer arriveerde stond het geheele gebouw reeds in lichte laaie. De electrischc kabel welk door het ge bouw loopt, werd onverwijld uitgeschakeld Aangezien groot gevaar bestond voor de be lendende gebouwen, moesten deze op last dei politie worden ontruimd. Na veel moeite is het de brandweer ten slotte gelukt den brand tot den haard te be perken. Er is veel waterschade. Een gedeelte van het telefoonnet is ge stoord. De herstellingswerkzaamheden zui len enkele dagen duren. HEVIGE AARDSCHOKKEN IN ITALIË. Te Migglerino in de provincie Ferrara Zijn Zondagmorgen hevige aardschokken waargenomen, welke verscheidene seconden duurden. De bevolking vluchtte in paniek uit de huizen Vele schoorsteenen vielen van de huizen, talrijke gebouwen vertoonen groote scheuren VIERVOUDIGE MOORD IN DUITSCHLAND. Zaterdagmiddag werden te Engesbrand bij Neuenburg vier personen, de 28-jarige Rosa Beyle, haar 8-jarige zoon en de ouders van de vrouw in hun woning dood gevon den. Men had allen vier met een bijl den sche del ingeslagen. De daad werd ontdekt door 'n andere dochter van het echtpaar. In ver band met dezen moord werd de man van de jonge vrouw, die gescheiden van haar leef de, gearresteerd. CHINEESCHE STOOMBOOT GEZONKEN. Een Chineesche stoomboot, die den 18en Maart met 21 man equipage uit Alexandrow op het eiland Sachalin was vertrokken, is in een typhoon geraakt en vergaan. Verscheidene leden der bemanning zijn door opvarenden van Japansche schepen dood aangetroffen. Het verongelukte schip had geen radio aan boord en was derhalve niet in staat noodseinen te geven. De politie overviel hem toen hij te bed lag en hield een machinegeweer op hem gericht voor hij zijn revolver kon grij pen, die ondei zijn bereik hing. Burke hoorde tot zijn verlichting dat degenen die hem gevangen namen poli tiemannen waren en geen concurree- rende .gunmen". die van plan waren hem mee uit rijden te nemen, de tech nische term naar men weet voor ont voering in een auto met doodelijken afloop. EEN POGING TCT RECORD VERBETERING MISLUKT. De Amerikaansche aviatrice Ellinor Smith, is, volgens een bericht in de Berlijn- sche bladen uil New York, bij een poging tot verbetering van het hoogterecord, op een 8000 meter omlaag gestort, tengevolge van een defect aan den motor. De slang van het zuurstofapparaat viel haar uit den mond. De pilote geraakte bewusteloos. Op een hoog te van ongeveer 3000 meter kwam de avia trice weer tot bewustzijn Haar toestel was toen reeds een heel eind boven ze afgedre ven. Het gelukte miss Ellinor evenwel een glijvlucht te maken en een noodlanding uit te voeren op Long Island Daarbij werd haar toestel evenwel vernield, zij zelf bekwam evenwel betrefelijk geringe verwondingen. EEN BOFFER! Italiaansch caféhouder wint ruim 2lU millioen golden! De Italiaansche caféhouder Emilio Scala tc Londen heeft met de „sweepstake" voor den „Grand National" het bagatel van rond 190.000 of ruim 2 1 4 millioen gulden ge wonnen. Men liep Vrijdagavond voor zijn café in Battersea te hoop om hem geluk te wenschen, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Scala gaat terug naar zijn, ge boorteplaats in Italië en zou er misschien weer naar school gaan om wat meer te lee- ren, zoo heeft hij verteld. Zondagmorgen! Ideaal weer! En dus een uitgezochte dag voor den Nederland-België- wedstrijd. Natuurlijk domineerde deze wedstrijd, maar dat wil niet zeggen, dat er verder niet gespeeld werd Ho maar! Kijk maar eens naar het gebeurde op Zaterdagmiddag. Ook toen werden er twee Nederland-Belg'ë-ont moetingen gespeeld, al waren dan de verte genwoordigende elftallen ook „slechts" ste den teams. Reeds lang (sinds 1909) is het de ge woonte, dat aan den vooravond van de echte internationale ontmoetingen een stedenwed- strijd vooraf gaat Speelt het Ned. elftal in Antwerpen, dan hebben we daags te voren een A11 twerpenRotterdam-on tmoeting, sceelt men in Amsterdam, dan is de Zater dag bestemd voor RotterdamAntwerpen, 't Zijn in den regel aardige^ontmoetingen, waarbij beide partijen dikwijls gehandicapt zijn, dcordat ze spelers aan het nationale elftal moeten afstaan. Maar juist daardoor geven die wedstrijden gelegenheid, om min der bekende grootheden te ontdekken, als er tenminste wat te ontdekken is. We hebben dus Zaterdag een Rotterdam— Antwerpen-wedstrijd gehad. Maar tegelijker tijd speelden op het Ajax-terrein in Amster dam twee elfta'Ien van Antwerpen en Am sterdam tegen elkaar. Voort 't eerst! Deze „nieuwe" wedstrijd is eigenlijk 't gevolg van een ruzie in de Antwerpsche entente. Men heeft daar nj. een groote vereeniging, waar in de meeste Antwerpsche clubs opgenomen zijn. Een paar maanden geleden nu kregen de heeren herrie en stonden „Antwerp" en „Beerschot" de twee meest bekende en sterkste clubs tegenover elkaar. Er kwam een scheuring en nu gingen de aanhangers van Antwerp zich met Amsterdam in verbin ding stellen, waaruit dan een Amsterdam Antwerpen-oinmoeting geboren werd! De ruzie is weer zoo'n beetje bij gelegd, maar de wedstrijd in Amsterdam ging door. En waarschijnlijk zal in de toekomst wel vaker sprake zijn van een AmsterdamAni- werpen-wedstrijd, naast een Rotterdam— Antwerpen-wedstrijd, hetgeen op zich zelf weer toe te juichen is! 0 In Rotterdam dan kwamen de Beerschot es. tegen een Rotterdamsch elftal jut. Ove» het verloop van den strijd zullen we niet te veel zeggen. Het zij genoeg, dat Rotterdam voor de rust veel sterker was, maar geen doelpunten kon maken. Na de rust deed Ant werpen in een periode van Rotterdamsch overwicht een uitval en 't was 0—1. Geluk kig wist de R.-spil met een goed schot gelijk te maken, even voor tijd en toen zetten alle spelere het er op, om het winnende puntje te scoren. Dit kwam, helaas van de Antwerp sche kant, zoodat de Belgen met 2—1 won nen. De stand is nu Rotterdam 14 6 3 .5 3727 15 Antwerpen 14 5 3 6 2737 13 Op het Aiax-veld streed een Amster- damsch-elfta! tegen Antwerpen en ook hier was het resultaat 2—1 voor Antwerpen. In- tegenstelling met de ontmoeting in Rotter dam was de overwinning zeer verdiend, want de Amsterdammers speelden vrij zwak. Met de rust was het reeds 20 voor Ant werpen, terwijl Amsterdam na de rust tegen scoorde Beide ploegen kregen nadien nog eenige kansen, maar deze werden niet benut De beste spelers van Amsterdam waren de Ajaxiden Feijen. Diepenbeek en de Boer, waarvan de eerste zoo'n beetje tusschen het eerste en tweede elftal van Ajax zweeft! Wei een bewij6, hoe sterk Ajax' reserves zijn! Als we nu nog even vermelden, dat het Rotterdamsch scheidsrechterselftal met 51 van de Antwerpsche collega's verloor, dan blijkt wel, dat België Zaterdag over alk linies gedomineerd heeft! En terwijl wij du schrijven, is het Zondagmorgen. Nóg enkele uren, en de groote strijd, de strijd, die alle andere in de schaduw stelt, gaat beginnen. Kom! wat hindert het, of Nederland Zater dag verloren heeft, 't Waren „toch maar stedenwedstrijden"» Straks komt de groote kamp, de NederlandBelgië-ontmoeting! Straks! Wij gaan naar 't station, om te trachten de Amsteixlamsche trein te nemen NEDERLAND BELGIE 3-2. ,,'k Zit er mee aan!" vertelde mij Zater dagmorgen iemand, met wien ik uit den aard der zaak dagelijks in aanraking kom. ,,'t Zit er in met dat dreigende weer!" Nu begreep ik in de verste verte niet, wat de goede man bedoelde en dus vroeg ik op heldering. „Met die voetbalwedstrijd van morgen" was het antwoord. De voetbalwedstrijd? Allerlei gedachten slingerden zich door mijn hoofd: zou hij soms bedoelen, dat ik „zuinig moest zijn met de copy"? Dat de ruimte deze keer weer eens beperkt was? Zou hij bang zijn, dat de copy niet vroeg genoeg kwam? En om hem gerust te stellen, wilde ik reeds opmerken, dat 't heele verslag om half acht op de zetterij zou zijn. Zoover kwam ik echter niet, want de brave man ging door: „Kijk, mijn dochter komt morgenmiddag thuis. En als het nu geen mooi weer is (ter loops keek ie naar de grauwe lucht en zucht te!), dan blijft ze thuis en dan wil ze die Mattheus Passion hcoren. En dat is het nou! Zij wil muziek en zang en ik wil NederlandBelgië! Hoe moet dat nou Ja, de oplossing was moeilijk. Enfin, we hebben een oplossing gevonden, zoo „eerlijk" mogelijk. Ze zouden samen deelen: tot kwart over drie NederlandBelgië en na de rust de Mattheus-Passion, dan hadden beide par tijen wat. „En als 't zoover is, dan maak ik de op merking, dat er toch niks aan is, om de Mat theus Passion voor een deel te hooren", lachte glunderend de brave man en hij hooj> te natuurlijk, dat hij ook na de rust den wed strijd zou kunnen volgen! O 't Is mooi weer! En dus moet dochterlief maar wandelen vanmiddag. Dan kan papa rustig door de radio luisteren, hoe de ploe gt n spelen Dan kan hij de kamer op en neer 'copen, dan kan hij een schreeuw geven, als Nederland in den aanval komt, dan kan hij een minder parlementair woord uiten, ais Tap weer eens treuzelt, dan kan hij (mis schien!) juichen bij een goal van Lagendaal, dan kan hij (willicht!) zuchten bij een doel punt der Roode Duivels! 0-— In Amsterdam de bekende drukte. Volle trams, geheele bezette taxi's, auto's en motor fietsen uit alle provinciën, touringcars uit Antwerpen, enz. enz En die drukte concen treert zich om en bij het Stadion. Daar staan de opkoopers. die van het mooie weer trach ten te profiteeren. De „heeren" bieden staan- plaatse--, aan voor „slechts" negen gulden, zitplaatsen Zuidelijke tribune doen minstens 15 pop, enkele brengen het tot 18. Zoo gaat het maar door en het blijkt, dat nog weer velen naar Amsterdam gegaan zijn zonder een kaart, maar in de volle overtuiging, dat „ze wel een kaart konden krijgen". Jawel, als je maar betalen wilde! Ongeveer een kwartier voor tijd zitten we op onze plaatsen. De meeste plaatsen zijn al bezet. Een schitterend gezicht is dat altijd: een effen groen speelveld, daaromheen de sintelbaan en de in de zon blinkende wieler baan en dan de tribunes vol menschen! Boven ons snort een K L M -machine, blijkbaar af gehuurd door den Vrijheidsbond, want op de vleugels staat met groote letters te lezen, wie men straks stemmen moet. Als dat geen reclame-maken is, nu je zoo maar een kleine 40 duizend menschen in een enkele minuut j pakt! Half drie. De politie-muziek heeft haar laatste ronde gemaakt en verdwijnt. Vanuit de Marathon-tribune schalt de Olympische fanfare, de Blauw-Wittertjes vormen de eere- wacht en de Belgen komen! De Braban<;onne klinkt. Het Stadion ver rijst en luistert. De Nederlanders laten een oogenblik op zich wachten, maar dan verschijnen ook de Oranjemannen met aanvoerder v. d. Meulen voorop, 't Wil helmus klinkt, een lang en hartelijk applaus volgt, even los trappen en dan tossen V. d Meulen blijkt goed te kunnen raden en kiest zon voordeel. Beide elftallen stellen zich dan op, zooals we ze Zaterdag reeds publiceerden. Pauwe Jr. speelt dus niet. Misschien had hij wel kunnen spelen, maar de keuzecommissie wil de echter voor het elftal, doch vooral voor den jongen, veelbelovenden speler geen risico aanvaarden, zoodat Anderiesen de spilplaats bezet. De strijd. Het begin is veelbelovend, want het eerste kwartier is Nederland overwegend sterker Reeds na enkele minuten krijgt Adam hel leer, hij zet voor, maar Tap kogelt juist over de lat. Onmiddellijk daarop gaat een schot van Voorhoof ver naast. v. Heel is dadelijk goed ingespeeld. Her haaldelijk komt hij zegevierend uit den strijd te voorschijn. Een vrije trap door hem geno men, levert een kans op, maar Formenov treuzelt te lang en de bal wordt weggewerkt. Nederland komt echter terug, maar For- menoy schiet hoog over. Weer snelt Adam langs de lijn, een voorzet iets te scherp en het leer rolt uit. Dan komt de Belgische linkervleugel in actie, maar door buitenspel staan gaan twee kansen voor hen verloren. Onmiddellijk daarop is Adam weer in den aanval; samen spel tusschen hem en Tap levert 'n kans maar Badjou ziet het gevaar en tipt het leer fraai weg. Dan zet van Nellen voor, Adam krijgt het leer, zet door naar Tap, die naast schiet De eerste corner komt dan op het Neder- landsche doel. Ledent neemt hem fraai, maar v. Kol c.s. werken vlot weg en geven door aan v. Nellen, die nu een corner forceert. Deze gaat achter. Hands van Anderiesen levert dan ernstig gevaar op, als v. Kol slecht weg werkt, maar v. d- Meulen is op zijn plaats en redt tot twee keer toe. Weer valt Nederland aan en een hooge voorzet kopt Lagendaal juist in de handen van Badjou. Er is nu ongeveer een kwartier gespeeld. Nederland is overwegend sterker geweest, maar de Belgen komen er nu beter in en het spel raakt verdeeld. Razend vlug gaat het van doel tot doel. Vooral de linkervleugel der Belgen is actief. Zoo noteeren we een hooge voorzet van Ledent, die door Capelle wordt ingekopt, maar v. d. Meulen heeft het leer al weer te pakken en trapt weg. Bijna maakt België dan het eerste goel- punt, als de scheidsrechter het een corner cadeau geeft, maar v. d. Meulen weet de bal nog juist uit den hoek te grabbelen. Adam brengt dan opluchting Hij is zijn tegenstanders te gauw af en zet hoog voor. Lagendaal kopt, Badjou heeft het leer klem- vast en werkt weg. Maar de Nederlanders ko men terug en v. Nellen zet voor. Weer redt Badjou. Nog eens probeert Nederland het en er ontstaat een doelwcrsteling in het Bel- gisch-doelgebie'd. Met meer geluk dan wijs heid wordt de Belgische verdediging echter den toestand meester. Toch moet deze ver dediging onophoudelijk actief optreden, want Nederland wil een doelpunt hebben, 't Pu bliek wordt enthousiast. De spelers nemen dat over en razend snel gaan Tap en Adam op het Belgische doel af, waar Badjou ter nauwernood redding kan brengen. De blik semsnelle Adam forceert dan weer een cor ner, die echter weer wordt weggewerkt en waaruit een aanval der Belgen ontstaat, v. d. Meulen redt echter. Even later kruipt ons elftal door het oog van den naald, als de paal redding brengt en onmiddellijk daarop stopt v. d. Meulen vallende een laag schot van Capelle. Lagendaal scoort! Plotseling krijgt van Nellen den bal toege speeld, hij zet voor, Lagendaal vangt het leer op en lost een hard, effectvol schot, dat Badjou verrast Via zijn handen vliegt de bal in 't net en leidt Nederland met 10! Er is dan 37 minuten gespeeld. Nu wordt het spel nog levendiger. Eerst probeert Adam het en dan stormen drie Bel gen alleen op v. d. Meulen af, die echter alle drie weerstaat en wegwerkt. Nog eens komen de Belgen terug, weer redt v. d. Meulen Hij trapt weg, Lagendaal krijgt den bal, een schot, maar Badjou redt schitterend. 2—0! Adam blijft het groote gevaar voor de Belgen. Steeds is hij in actie en als hij weer eens voorzet, ontstaat een kleine worsteling voor het Belgische doel. Formenoy krijgt den bal vrij en onhoudbaar vliegt de bal in het net. (2—0) Er is dan nog 4 minuten te spelen. In dezen resteerenden tijd trachten beide elftal len nog eens te scoren, wat aan Nederland nog bijna gelukt, maar Badjou redt val lende een schot van Tap. Met 20 gaat dan de fust in De tweede helft. De tweede helft wordt vol goeden moed en in de beste stemming begonnen. Reeds dade lijk zal Adam een kans krijgen, maar hij staat buitenspel. Uit de vrije trap ontstaat een gevaarlijke Belgische aanval en v. d Meulen ziet zich plotseling tegenover drie Belgen geplaatst. Hij wint echter ook nu weer den strijd, 't Is echter uitstel van execu tie, want nog maar 5 minuten is er ge speeld, of Versijp krijgt een goede kans en weet die te benutten. (2—1) Dat wordt oppassen! Verwoed valt Neder land aan. Lagendaal forceert een corner, die Adam scherp voor 't doel plaatst. Badjou redt echter. Ook de Belgen zitten niet stil en loeren op den gelijkmaker. Ze krijgen ook een corner te nemen, die Ledent echter achter plaatst. t Spel wordt zoo mogelijk sneller als voor de rust. Van beide kanten mag men een paar corners nemen, totdat plotseling bij een Nee in komt en liggen blijft. Het blijkt, dat ziju been gebroken is en hij wordt met een brancard weggedragen v. d. Heiden valt voor hem in, maar de stem ming is de eerste minuten eenigszins down. Spoedig is echter alles weer in actie en vooral Adam goochelt met het balletje. Toch moet v. d. Meulen herhaaldelijk optreden, want de Belgen trachten den gelijkmaker te scoren, v. d. Meulen is echter overal en brengt voortdurend redding. Pas heeft hij een Belg. aanval succesvol afgeslagen, -of Lagendaal krijgt het leer. Als ieder denkt, dat hij te lang treuzelt, lost de Rotterdam mer een onzettend hard schot, dat Badjou absoluut te machtig is. Nederland heeft zijn voorsprong tot 3—1 vergroot. Als v. Nellen dan eens hoog over schie', trapt Badjou ver uit. De Belgische rechter vleugel brengt snel op, Versijp geeft door aan oorhoof, die hard in den rechter hoek schiet (3—2). Nog een kwartier Fanatiek vallen de Belgen aan. v. Run redt eens fraai op de doellijn, maar de bal blijft op de Nederlanö- sche helft. België is nu sterker. E)e roode duivels vechten voor den gelijkmaker en onze verdediging heeft het zwaar te verantwoor den. Wel brengen v. Nellen en Adam eenige opluchting; maar dan zit België weer voor v. d. Meulen, die echter niet meer te passee- ren is. Nog 3 minuten. Een doelworsteling voor het Nederlandsche doel levert angstige mo menten op, maar eindelijk wordt het leer weg gewerkt en snelt v. Nellen langs de lijn. Zijn voorzet gaat echter. Nog een Neder landsche aanval. Hooydoncx redt, maar raakt gewond en wordt nog even vervangen door Herremans. Weer komt Nederland terug en danhands! In of bij het strafschopgebied? Wij weten het niet zeker, maar de bal wordt in elk <*?- val met op de beruchte plek gelegd De vrije schop neemt Tap, maar 't resultaat is nihil. Dan is het tijd Nederland heeft gewonnen met 32! a. Hoe er gespeeld is. Laten we een korte nabetrachting geven Allereerst, de overwinning was verdiend. Nederland heeft de beste kansen gehad door goed spel van het heele elftal. De' ruststand 2—0 gaf de verhoyding vrij goed weer en ais het 3—1 geworden was bij het einde, had Be'gie ook tevreden kunnen zijn. De doelpunten waren alle fraai, vooral de twee van Lagendaal. Lagendaal bleek de doorsjouwer te zijn in onze voorhoede. Hij mag dan geen fijn voetballer zijn, zijn spel is productief, zijn schot is venijnig en altijd om vaar lijk. 0 Formenoy had goed gespeeld, zonder op den voorgrond te treden. Het ongeluk was jammer, maar ieder ging geheel vrij uit. De beide vleugelsoelers kunnen tevreden zijn met hun werk. En het publiek weet nu zeker wel, wat Adam is. Hij is absoluut de beste v leiyjelspeler, die wij momenteel heb- cen, een man met een geweldige routine, met een razende snelheid en zuiver spel rn-'ap,was °,j- <k zwakste, in elk geval, hij miste de snelheid en schoot veel te weinig. Invaller v d. Heiden heeft weer zijn be kend tijgerachtig werk verricht en zal zeker dwongen rust neemt. blijven' nu Formenoy ge- In de lialf-linie schitterende v. Heel di- S,en W€dstr'Jd speelde. Hij was de groote man met gaaf spel. Ook de twee an deren mochten er zijn, al was Pauwe b het begin iets minder. Wellicht debuutkoorts v. Kol en v. Run wisselden goede en zwak ke momenten af en vooral v. Kol hebben wij we eens beter gezien. Toch zal dat tweetal wel gehandhaafd blijven, want ze hebban h3t Weuk gehad met de gevaar lijke Belgische voorhoede. E11 v. d. Meulen? Hij was weer even be trouwbaar als altijd en is nog steeds onze beste doeiverdediger. De Belgen hebben goed gespeeld. Vooral de verdediging was sterk. In de voorhoede was voor de rust de linker- en na de rust d* rechterwang het actiefste. Ledent en Voor- finie stomd *ev.aarliikste mannen. De half- fraai werk wrrichtte verdedigend vanebbifnuwe e€n wedstrijd gehad van zeer goed gehalte en wi: hebben sre. KTpd"'0 d°°r gel°kie- maa' door w. ^en Telegraaf-redacteur heeft een bezoek „ebracht aan de kleedkamer en vertelt' De kleedkamer der NedéïSSe'^X tijdens de rust. Een 2-0 voorspro^ en tod? bezorgde gezichten. Er zijn voov^elwS strijden verloren, dat men het voordeel nou met vertrouwt. Misschien ook weL omdat de Msen zich m beter hebben JsSd a Sne df'f" "tliousiasle her. vattuig der tegenstanders verwacht. ziin h, Iendennjng masseert en helpt waar zm hulp gevraagd wordt De officials w pen met ernstige gezichten rond aNof zii een tr«M rf een °P£ewekte stemming tot een gevaarlijk ontimisme zal uitgroeien is verheugd, maar laat het niet Me" Aanvoerder Van der Meulen 'eeft aanwii. zingen, „vooral niet te mooi willen <-n 1 ÏÏTkrik? Z°rgt dat d€ Bel*en ^en «SS ier-L" Ziekenkamer onder het Formenoy. t?aJspStw5iïtdïeW,nCbrd-lt?^ke bij rookt heel genoegelijk een 7^7 ongeva; zich afspeelde Vragen -JV°U iu'sf den bal aan Lagendaal fne spelen, toen een der Belgen dje d* ÏSjfc

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9