Aymda Landbouw en Veeteelt Kerk en School Onze Koloniën STAD EN OMGEVING. Radiografisch weerbericht „WESTERLICHT" VEREENIGING VAN DIACONIFfm tvt tSïïVerd•*raMne ffitesss™{ot bouw VACANTIEVOORBEREIDINGEN. rntit Vüies, den afgeloopen nacht ge- w? de landsl°otjes zelfs met een ijslaag oedekt) wordt er in Bergen al flink gehuurd en besproken. Aan zee is het pension Bak huis voor de Paaschdagen zelfs geheel met gas ten b^zet. Ook de andere pensions die ge opend zijn krijgen daar tamelijk veel gasten terwijl Bergen Binnen ook reeds een voor- proefje krijgt van de zomerdrukte. Dinsdag 31 Maart. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterDe zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, vergadering Alc maria V. V. V. Woensdag 1 April. 7.30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, gebouw Vrijm. Loge, Nieuwesloot, Voordracht Theosofie (Blavatsky Loge). Donderdag 2 April. 7 30 uur, Cinema Americain: Schimmen uit het verleden (rom., sens.); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De dame en haar chauffeur (rom boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De zeeduivel (avonturen, geluidfilm); boven 14 iaar. 7.30 uur, de Roode Leeuw te Schermer horn, vergadering vrijzinnige kiezers. digd. De twee. personen in de personenauto iepen lichte verwondingen aan handen en gezicht op. De auto's werden geheel vernield en moes ten worden weggesleept. Verzekering dekt Éidwfc. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in- •age gelegd een verzoek met bijlagen van J. SWIDDE, alhier, om vergunning tot het oprichten van een SMEDERIJ, met plaat sing daarin van een electrómotor van 1 P.K., tot aandrijving van een boormachine en een sliiostoel, in het perceel Achterdam nr. 9. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 14 APRIL a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis ne men. Alkmaar, 31 Maart 1931 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. KONINKLIJKE MILITAIRE ACADEMIE. Voor toelating als cadet tot de Kon. Mili taire Academie zijn de volgende plaatsen opengesteld: Voor het leger in Nederlandsch-Indië 23 voor de infanterie; 2 voor de cavalerie; 6 voor de artillerie; 3 voor de genie; 5 voor de militaire administratie. Voor het leger in Nederland: 31 voor de infanterie; 4 voor de cavalerie; 14 voor de artillerie; 8 voor de genie; 4 voor de mili taire administratie. Van de 31 plaatsen voor het wapen der infanterie van het leger in Nederland zul len tien plaatsen en van de veertien plaatsen voor het wapen der artillerie van dat leger twee plaatsen beschikbaar worden gehouden voor de leerlingen van de scholen voor re serve-officieren. De „Staatscourant" van 30 Maart bevat nadere bijzonderheden. BOERDERIJ AFGEBRAND. Aan de Ringelaan onder Wassenaar is de boerderij van den landbouwer Hoogemad< afgebrand. Drie koeien kwamen in de vlam men om. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. DOOR EEN LEEUW GEBETEN. In Burgers' Dierenpark. Een bediende van Burgers' Dierenpark te Arnhem had zich Zondag tegen de voor schriften met den verzorger van de leeuwen in een der leeuwenkuilen begeven. Nauwe lijks was hij binnen of een der leeuwen be sprong hem en bracht hem drie beten toe aan de keel. Zijn metgezel wist hem te ont zetten. De jongeman werd voorloopig ver bonden en naar het St. Elisabethgasthuis te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is alles zins bevredigend. HET BESTUUR DER TARWE- ORGANISATIE AANGEWEZEN. Het bestuur der tarweorganisatie voor Noord-Holland, dat voor 't eerste vereeni- gingsjaar geheel aangewezen dient te wor den door de 3 samenwerkende provinciale organisaties is thans definitief als volgt sa mengesteld: Anton Biesheuvel Jr. te Houtrokpolder en Joh. Verkuijl te Heemstede namens den Christ. Boeren- en Tuinders- bond; Ir. W. J. M. Dekker te Haarlem en P W. Blom te Haarlemmermeer namens den R.K. Land- en Tuindersbond; B. Biesheuvel te Houtrokpolder, C. R. Schenk te Groote IJpolder en G. C. v. Balen Blanken te Anna Paulowna namens de Moll. Mij. van Land bouw. Voorzitter is de heer C. R. Schenk, secretaris de heer Joh. Verkuijl. De organi satie heeft tot directeur benoemd Ir. Th. P. Huisman, terwijl het kantoor gevestigd is te 's Gravenhage, Anna Paulownastraat 20. „DE VAAS DIE VOOR 1/100 GEPRIJSD STOND". Men schrijft aan de N.R.Crt.: Het in de pers vermelde geval van de vaas, die bij vergissing te laag was geprijsd, brengt een der merkwaardigste „Zivilrechts- falle" uit de Duitsche literatuur in herinne ring, waaraan reeds menig jong jurist zijn hart heeft opgehaald. In de eetkamer van een pleisterplaats in Saksen, in den tijd der postkoetsen, had de waard op zijn menu forellen geannonceerd, welke lekkernij zeldzaam en gezocht was; de prijs op het menu was 16 groschen per portie. Er komt een diligence met hongerige reizigers: één hunner is een liefhebber van forellen, maar zijn beurs laat hem niet toe, den hoogen prijs van 16 groschen te beste den. Uit wraak verandert hij in het menu kunstig de 6 in een 0 (of schrapt de 1 uit), zonder dat de waard het merkt. Een uur later komt weer een diligence Vele reizigers, verlokt door de delicatesse èn door den lagen prijs, bestellen forellen, en de maaltijd smaakt. Maar als de rekening komt wil de waard (die bedoeld heeft voor 16 groschen te verkoopen) 16 groschen heb ben docht de gast (die bedoeld heeft voor 10 groschen te koopen) niet meer dan 10 beta len. In het geval van de vaas is de vaas er ten minste nog. Doch de visch was opgegeten en de man, die het-kwaad had gebrouwen, na tuurlijk verdwenen! Wie moet de schade dra gen? AUTO-ONGEVAL BIJ DE MEERN. Hedenmorgen is te De Meern een auto ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder zonder ernstige persoonlijke ongelukken is afgeloopen. Een personenauto werd door een vrachtauto van de firma Breys tegen den muur van het hotel Huigen geslingerd. De voorgevel werd daardoor ernstig bescha Zaterdagavond werd in Zendingskapt-1 (Keizersgracht) te Amsterdam een bijeen komst gehouden, waarin aan prof. dr. A. H de Hartog, in verband met zijn afscheid als predikant der N. H. kerk, een huldeblijk werd aangeboden. ONDERWIJZERSSALARISSEN. Open brief aan den Raad van mi nisters. Het bestuur der Onderwijs-Centrale, waar bij aangesloten zijn het Ned. Onderw. Ge nootschap, de Unie van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland, de Vereen van hoofden van scholen in Nederland, de Vereen, voor M.U.L.O., de Ned. Bond van leeraren en leeraressen bij het Nijverheidson derwijs, de Bond van onderwijzeressen bij het voorber. onderwijs en de Vereen, van leeraren en onderwijzers in de lich. opvoe ding in Nederland, heeft zich tot den Raad van ministers gewend met een adres in den vorm van een open brief, waarin gewezen wordt op het feit, dat de onderwijzers over de geheele linie ontevreden zijn over hun finan- cieele positie. Het adres zegt, dat de dagelijksche arbeid der leerkrachten vóór alles opgewektheid eischt, dat de salarissen evenwel zoo zijn dat het gros der onderwijzers in fatsoenlijke armoede leeft. De wijziging van 1928 heeft, zegt de open brief, geenszins verbetering gebracht. FOUTEN VAN BUIGINGS UITGANGEN. Onjuiste interpretatie van het spel- lingsbesluit-Terpstra. De heer C. schrijft aan het Hbld.: Op een H.B.S. met 5-jarige cursus te dezer stede, werden door den leeraar, in verband met de gewijzigde eindexameneischen in een Nederlandsch opstel de volgende verbui gingsuitgangen als fouten aangeteekend: „In dezen tijdbij den indruk, dien men Het aanrekenen van fouten in gevallen als hierboven aangegeven, houdt eene mis kenning in voor de bedoeling van het spel- lingsbesluit-Terpstra, waarbij ongetwijfeld is toegestaan, dat de leerling zal mogen schrijven: „in deze tijd" en „bij de indruk, die hij kreegHet besluit verbiedt echter geenszins hier dezen, den en dien te schrij ven. Het ligt dan ook, dunkt ons, op den weg van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen zijn bedoeling nog eens na drukkelijk kenbaar te maken en zijn voor schrift te doen naleven. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 30 Maart. Uitspraken 23 Maart. Petrus Gr., zwervend, (hans gedetineerd, verduistering van een rijwiel, 1 dag gevange nisstraf met aftrek voorarrest. Ter beschik king regeering gesteld. Jan B.t Egmond Binnen, hooger beroep overtreding Jachtwet 1913, f 30 boete of 30 dagen hechtenis. Laurentus Hendr. O., Zuidscharwoude, hooger beroep, vonnis winkelsluiting, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Hendr. Joz. St., Bergen, als voren, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Dirk Willem B., Bergen, thans gedeti neerd, opzettelijk brandstichting, tweemaal gepleegd en misdrijf art. 249 Wetboek van Strafrecht 1 dag gevangenisstraf met aftrek voorarrest en ter beschikking van de regee ring gesteld. IN HOOGER BEROEP. Op 18 November werd de werkman H. J. v. G. door de Utrechtsche rechtbank wegens diefstal van vee uit de weide 2 keer gepleegd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van een gedeelte der preven tieve hechtenis. In hooger beroep vernietigde het Amsterdamsche gerechtshof dit vonnis en veroordeelde verdachte opnieuw recht doende tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek der geheele voorloo- pige hechtenis. ARREST TEGEN EEN BANK DIRECTEUR. Het gerechtshof te Amsterdam wees he den arrest in de strafzaak tegen den 38- jarigen ex-bankdirecteur J. v. Z., vroeger directeur der N. V. Nat. Bankvereeniging te Uithoorn. Verdachte was in appèl gekomen van het vonnis der rechtbank van 18 Dec., waarbij hij wegens valschheid in geschrifte, diefstal en verduistering in dienstbetrekking werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar. Het O. H. had 2 jaar geëischt. Ver dachte had als directeur van de N. V. Nat. Bankvereeniging, bijkantoor Uithoorn, in het tijdvak Jan. 1923Sept. 1930 malver saties gepleegd, tenbedrage van ruim 100.000. Het hof achtte de feiten be ve zen en bevestigde het vonnis, doch achtte de straf te hoog en veroordeelde v. Z. waarom tot een gevangenisstraf van 2 jaar. Verdediger was Mr" A. Korver uit Al phen aan den Rijn. SCHORSIN GVAN EEN ADVOCAAT. Zoo men zich herinneren zal, heeft de raad van toezicht op de orde van advocaten indertijd onder meer de schorsing voor 6 maanden uitgesproken van mr. M. I. N. S. te 's-Gravenhage, wegens diens gedragingen in de Liebermann-affaire. Mr. S. is hiervan toen in hooger beroep gekomen bij den Hoo gen Raad, die in raadkamer een onderzoek instelde. De Hooge Raad heeft naar de N.R.Crt. meldt, dezer dagen deze schorsing beves tigd. CHINEESCHE AMOKMAKER. Vijf dooden, vier gewonden. Eenige Chineezen in de verblijfplaats voor Chineezen te Pladjoe bij Palembang hielden zich onledig met het Mah Jong spel. De Chinees Lie Hin werd door de anderen een beetje in de maling genomen en aanvan kelijk dacht men slechts aan een beetje pla gerij, zonder dat hij zich daar veel van aan trok. Plotseling echter sprong hij op en stak met een groot mes onverwacht een vijftal personen dusdanig, dat vier Chineezen vrij wel op slag dood waren en een inlandsche politie-oppasser van de particuliere politie der B. P. M. binnen enkele uren den geest gaf. De onverlaat verwondde vervolgens nog drie Chineezen en een Javaan. De kwetsuren dezer laatsten bleken gelukkig niet levensgevaarlijk te zijn. De dader stortte zich na het volbrengen van zijn vreeselijken daad in de Moesi. Hij werd echter opgepakt door een particuliere waker van de B. P. M. en een agent der al- gemeene politie, die toevallig daar vertoef den. De slachtoffers werden den volgenden dag plechtig ter aarde besteld. Het ontzet tende drama verwekte natuurlijk veel con sternatie. Er was juist openlucht-bioscoop en dus weinig bewaking, zegt het „Nbl. van Plbg.", anders had de man waarschijnlijk nooit zooveel slachtoffers kunnen maken. MET DE ELECTRISCHE VAN AMSTERDAM NAAR ALKMAAR! Een telefoontje waarschuwde ons vanmor gen. Vanuit het station Alkmaar belde men ons op en vroeg, of we morgenvroeg idee hadden, den eersten officieelen proefrit met de electrische mee te maken! Hé? Nu al?, dachten wij. Een oogenblik waren we verrast, maar op hetzelfde oogen blik accepteerden wij de uitnoodiging dank baar. Morgenvroeg om uiterlijk half tien op het Centraal Station in Amsterdam, perron II, Westzijde. Welnu wij zouden er zijn. We wilden echter graag een paar bijzon derheden weten en dus vroegen wij om een kort onderhoud met eeQ der ingenieurs. Het geen ens toegestaan werd. Gewapend met bloc-note en vulpen bega ven wij ons naar het station, waar men nog druk bezig was met het verbouwen der per rons, enz. Op het tweede perron haastte men zich, om zooveel mogelijk op te ruimen, opdat er tenminste eenige behoorlijke ruimte zou zijn, wanneer de eerste electrische zou binnen komen. Een klop op de deur en daar stonden we op het ruime bureau van den ingenieur. Het vragen- en antwoordenspel kon beginnen! Eigenlijk is dat niet geheel juist, want we behoefden blijkbaar niet te vragen. De inge nieur begon, kwam op zijn praatstoel en wel dra hadden wij copy genoeg om eenige ko lommen te vullen Helaas! 't Was voor een groot deel technisch nieuws, dat voor ons leeken verschillende moeilijkheden op leverde en dat ook voor onze lezers niet direct interessant is. Hoe is alles nog zoo mooi op tijd klaar ge komen? vroegen wij na een korte pauze. Kijk, was het antwoord, het gaat veel vlug ger, dan mei wel eens denkt. De leidingen zijn al lang gereed, zoowel de ondergrond- sclie als de bovengrondsche. Alleen moest er overal nog gelascht worden en dat gebeurde des nachts. De bovengrondsche leiding be reikt men n.1. met behulp van montagewa gens en die kunnen we overdag niet gebrui ken, omdat de lijnen dan bezet zijn. We moe ten des nachts dus wel afwachten, maar dat korte oogenblik van half een tot half zes wordt er dan ook met volle kracht gewerkt in vier ploegen. Op beide sporen loopen twee montagewagens, zoodat men regelmatig op schiet. En terwijl de eene ploeg boven werkt, verricht een andere tegelijkertijd op den grond de laatste karweitjes. En vreesde men niet, dat het werk niet op tijd klaar zou zijn? vroegen wij. Ja, eigenlijk wel, was 't antwoord. Het baanvak Hembrug—Zaandam en Zaandam —Uitgeest heeft ons heel wat hoofdbrekens gekost. De bcdem was daar zoo drassig, dat we heel langzaam opschoten. Men moet n.1. niet vergeten, dat ook daar met nog ruim 80 K.M. snelheid gereden kan worden, ook al met het oog op de Hembrug, die van tijd tot tijd open moet zijn. De grondbaan is dan ook terdege versterkt en de proefritten van de vorige weck hebben bewezen, dat alles prach tig gaat. De trein ligt zeer vast, ook bij een En van Uitgeest naar Alkmaar? O, diat was dadelijk klaar, dank zij de bodemvastheid. We hebben hier n.1. een meer zanderigen bodem, zoodat de lijn vast genoeg ligt. We schoten met de geleidingen op dit baanvak dan ook zeker vier keer zoo snel op dan de vorige weken. En zoodoende kregen we Zaterdagnacht alles klaar. En gisteren hebben we voor 't eerst proef gereden met ver schillende snelheden. Die ritten zijn den ge- hcelen dag doorgezet en ook vannacht hebben we nog drie keer den tocht naar Amsterdam en terug gemaakt. Enfin, 't loopt op rol letjes!" lachte onze zegsman en hij wreef zich in de handen. En morgen Ja, morgen gaat het eerst recht begingen. De directie heeft er een officieele tocht van gemaakt. In Amsterdam komen de genoo digden samen, o.w. de commissaris der Ko ningin van Noord-Holland, verschillende Statenleden, burgemeester de Vlugt van Am sterdam, de burgemeesters van de tusschen- liggende gemeenten en natuurlijk B. en W. van Alkmaar. Alleen burgemeester Wende- laar is er niet, merkte spr. op, en hij toonde ons een schrijven van mr. Wendelaar, waar in deze zijn spijt uitdrukte, aan de uitnoodi ging geen gehoor te kunnen geven wegens verblijf buitenslands. De rit zal ongeveer 1 y, uur duren, zoo ging spr. voort. Want op alle stations zal ge stopt worden en in Uitgeest zal de trein, die uit drie wagons bestaat, met twee wagons uit Haarlem verlengd worden. Dat kost na tuurlijk tijd en het is trouwens niet de bedoe ling, om een recordrit te maken. In Alkmaar, waar we om 11 uur aankomen, zal een lunch worden aangeboden in de le klas wachtkamer van het station. Daarvoor is aan alle raadsleden van Alkmaar een uit noodiging gezonden. Maar voor dien zal de commissaris van onze provincie een rede houden, die als een soort plechtige opening van het electrische baanvak Amsterdam Haarlem—Alkmaar beschouwd moet worden. Enfin, dat zult u morgen wel zien, voegde de ingenieur er lachende aan toe! Nog iets! Hoe staat het nu met de snel heden? vroegen wij. E>e lijn is thans zoo versterkt, dat op elk stuk zeker 90 K.M. kan worden gereden, al zullen we daar in den regel iets beneden blij ven. Met deze snelheid is ook rekening ge houden t.a.v. de wissels, die alle vernieuwd zijn. En verder liggen er overal verzwaarde rails, die ook al mede oorzaak zijn van rusti ger rijden. Trouwens naast snelheid is be trouwbaarheid de allereerste vereischte e.t daar is voldoende rekening mee gehou den. 't Publiek zal natuurlijk eerst aan de wagons moeten wennen (een in- en een uit gang) en snel moeten in- en uitstappen, maar dat leert gauw genoeg. En dan is Amster dam al weer veel dichter bij Alkmaar geko men! Met deze laatste opmerking waren we het volkomen eens. Toen namen wij afscheid met een: Tot morgen Wij vernemen nader, dat de filmmaat schappij Polygoon uit Haarlem een opname zal maken van deze gebeurtenis, welke film vanaf a.s. Vrijdag in het journal van het Victoria Theater zal worden opgenomen. Verder zal het eerste perron (dus vóór de wachtkamer) en het gedeelte vóór de controle op het tweede perron gereserveerd worden voor eventueele belangstellenden. Met het oog op den treinenloop verzoeken de Spoorwegen, slechts tusschen half elf en elf uur te komen, omdat voor en na dien tijd geen gelegenheid zal bestaan, den overgang naar het tweede perron te passeeren. Naar wij vernemen zal wethouder Wes terhof als loco-burgemeester de gemeente Alkmaar officieel vertegenwoordigen. EEN NIEUW POSTAGENTSCHAP. De Directeur van het Postkantoor en de Directeur van het Telegraafkantoor maken bekend dat met ingang van 1 April a.s. een postagentschap, tevens telegraaf- en telefoon station zal worder. gevestigd bij den heer C. A. Blom, Seharloo 15. De openstelling is op werkdagen van 8 19.30, voor 'belastingbetaling tot 18 uur. Des Zondags gesloten voor alle diensten. Behaive voor den zegelverkoop zijn de agentschappen geopend voor: le het aannemen van gewone aangetee- kende stukken en van brieven met aan gegeven waarde. 2e van expresse-stukken. 3e van -binn-enlandsche postpakketten. 4e van gewone postwissels. 5e van borderellen met quitanties. 6e van girostortingen. 7e het uitbetalen van postwissels. Se het uitbetalen van chèques. 9e het afrekenen der quitantie-borderelleu voor zoover deze borderellen aan een agentschap zijn aangeboden en de be waargevers zulks verlangen. 10e het behandelen van Postspaarbank zaken, wat betreft de aanvragen van postspaarbankboekjes, het inschrijven van inlagen en het doen van Terug betalingen. 11e het aannemen van bedrijfs-, stakings- en ongevallenaangitten. 12e het betalen van belasting (tot 18 uur). BALDADIGHEID OP DE LAAT. De directeur van Gemeentewerken roept de medewei king van alle onderwijzers, ouders en toeschouwers en voorat van de Laat-bewoners in teneinde te voorkomen, dat nog meer materiaal, benoodigd voor de as- phalteering van de Laat zal worden ver nield. Het terrein van werkzaamheid is ditmaal zoo uitgestrekt, dat toezicht van gemeente wege zeer moeilijk is en het is in de afge loopen weken gebleken, dat de lieve straat jeugd voor een kapitaaltje aan materialen vernield heeft. Men vreest zelfs met het betonneeren te beginnen in de verwachting, dat vele belha- me.s daarover zullen loopen voor het vol doende hard is. De Paaschvacantie is in aantocht en de straatjeugd heeft dan volle dagen gelegen heid haar zucht naar vernieling bot te vie len. Het is daarom, dat men van gemeente wege alle ouderen verzoekt toe te zien en zoo mogelijk te voorkomen, dat nog meer materiaal ln deze straat vernield zal wor- ONGEVAL. Hedenmorgen omstreeks 11 uur, werd de opperman G. Mooy, werkzaam aan de in aanbouw zijnde woningen in het Rochdale- kwartier door een steen getroffen. De man moest zich onder Geneeskundige behandeling stellen. VOOR HET DIEREN ASYL. Ingekomen zijn bij de penni»gmeesteresse van de afd. Alkmaar en omstreken van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren 1.25 voor het plaatsen van dieren, 3 van Bob uit dankbaarheid en 1 uit de spaarpot van Barthold de Geer, alles bestemd voor het die- renasyl. naar waarnemeingen, verricht in den morgen van 31 Maart. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.7 mM. te K Laagste barometerstand 749.1 mM. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 1 APZwakke tot matige Oostelijke tot Zuidoos- telijke wind; licht tot half bewolkt, droog weer; nachtvorst; iets zachter overdag. PAARD OP HOL. Gisteravond sloeg aan den Schermerweg een paard op hol, tengevolge van het bre- ken van een met mest geladen wagen. Aan den Omval wist men het paard te grijpen. ZWERVERS. Gratis te verkrijgen zijn een hond nin, i j-ar oud, middelmatig groot (te bevragen 'bit de Bergensche politie) en een hond jaar de BciS ciiociiv i/v/uiai ^ii cru nnnn 3 maanden (wordt een groote honrfW P'm- vragen bij den inspecteur van rv be" scherming", Oudegracht, hoek r" renb€- hedenavond tusschen 7 en 8 uur Ra-I]Straat> den zijn gezond en in goede conditie6 h°n* CLASSIS AL-MAAR IN°E Bovengenoemde vereenigin*/ heeff een algemeene vergadering gehouden opening wees de voorzitter d- h* d de Esch. op de belangrijkheid J*» V' d ring, terwijl hij memoreerde het overlijden van het bestuurslid Wegener Sleeswijk, die zich had 'doenV j£W° aanstnaam «r h'»* JesS Uit het financieel verslag van meester bleek, dat het bedrag „5 ving op de obligatielening de passeerd is. IUU |JÜ0 ge- Dank werd gebracht aan de 'V,™ Hejloo. Berüffl Heerhucowalrf en Nta* Niedorp vo^TeS^T' reikt is en aan ds. Baar voor de zijner artikelen in „De Protestant" 'en De voonoopige pensionprijzer. werden „a voerig besproken en daaruit bleek voldoende kamers gereserveerd zullen wnr/r i nde prijzen van f 550. f 700, 750?S enz. per persoon, terwijl echtparen per S scon minder zu'len betalen. ,men zich kunr|en inkoopen. Predikanten van elke richting hebben w gang tot het gebouw en kunr.en er spreken waarschijnlijk op bepaalde tijden. Iet percentage der verplichte storiing der lot bestuurslid in de vacature-Wegener Sleeswijk werd gekozen de heer G. Lovitrk burgemeester van Anna-Paulowna. Na uitvoerige toelichting van de plannen door den architect, den heer D. Saai.' werd Plaats1" vindem Ml de ,?anbested* kanu?aihaH^%r™e vertr°uwen> 7.P f 300000 aan obligaties genomen zal worden, gezien de sympathie, die men voor de vereemgiog heeft, terwijl de rente ad 4 en 4% behoorlijk is. - og w erd besloten, om voor de meubilee- inng een verloting te organiseeren, want hoe- voor het meerendeel hun fiik .u l" behouden mogen, is er natuur- veel noodig. "S ziekenzaltn fflZ' Hndeu ^mging „Avondlicht" te Westerhrfr'ï' .<?ntvanficn> dat zij via èn,, F reid 1S enkele invalide per- f<= vPL°P te nemen tot -Westerlicbt" klaai °°rwaar eene gewaardeerde en mooie samenwerking! Bij de sluiting dankte de voorzitter voor Z iaü^"ame ^P^ingen. Hij hoopte, dat en medewerken tot den gron' en daaina bloei van „Westerlicht". M hof f1"31 zie* men de huisschilders bezig u aanzien van tal van woningen, hotels en pensions te Bergen en Bergen aan Zee te noogen. Hoewel het des nachts nog ta- Uveral ziet men de menschen bezig het op gepakte beddegoed te luchten en de slaapka- mers ui te richten in afwachting van de gaa" n n,eder jaar k°mcn. De Rustende Jager leverde gister tijden» ue lunch van de algemeene vergadering van kf-? Bioscoop Bond een gezellige aan blik. Alles was in de puntjes verzorgd zoo- dat liet bestuur vol lof was en dit te meer, omdat de aanwezigen, die uit alle deelen van het land per auto arriveerden, niet op t'Jd aankwamen. Ook de groote autocars uit Am sterdam hadden voor den tocht meer tijd noodig dan berekend was. De directie van „De Rustende Jager" sloot voor het a.s. seizoen voor de concert- c" dansmuziek weer een contract af met „The Rambling Serenades" welk ensemble het vo rig jaar voor de concert en dansmuziek zoo uitstekend voldeed. 4 De directie van het hotel „Nassau Ber gen" te Bergen aan Zee, welk hotel tradionce Hemelvaartsdag wordt geopend «mar in het seizoen eenige jaren het fz' ganenorkest Bela Ruha concerteerde, si?01 voor dit seizoen een contract met „i Shocking Boys", die men heeft leeren Ke - tien in het Frankforterhof te Frankfort, c Sucker te Weenen en in het hotel „Stepho te Baden, zaken die voldoende waarborg dat men in Nassau-Bergen ook in 't h-s. zoen een vertrouwd ensemble zal kun hooren. The Shocking Boys hestaat uit 5 1 sonen. Ieder van hen bespeelt drie instrum ten.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2