SIlMiistlt Cooiint. DE PAGODE IN uw pijp: v.ROSSEM's TROOST KEIII.moN. Gemeenteraden. Binnenland Honderd drie en dertigste Jaargang. (Radioprogramma No. 79 1931. Vrijdag 'i April Zaterdag 4 April. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R-A) 9 Gramofoonpiaten. 10-Morgenwijding (V.P.R.O.) 10.15 Uitzending voor Arbeiders in de Continu-bedrijven met medewerking van het V.A.R.A. septet onder leiding van Is. Eyl. Toespraak door K. de Jonge. 12. Concert door het V.A.R.A.-septet onder lei ding van Is. Eyl. 12.45 Gramofoonpiaten. 1 45 Gramofoonpiaten. 2.05 H. van Laar. „Natuurvriendentochten op de Veluwe Gramofoonpiaten. 2.45 Paedagogisch con cert onder leiding van P Tiggers. 4.1o Cur sus Duitsch. 4.45 Esperanto-cursus5.0a Radio-Volks Universiteit. 5.53 1. Landie. „Ons huis een tehuis'-. 6.0o Gramofoonpl. 6 10 S. D. A. P.-kwartiertje. 6.25 Gramo foonpiaten. 6.30 Literair halfuurtje dooi' A. M. de Jong. 7.15 Gramofoonpiaten. 7.30 M. Sluyser„De film en de Arbeidersbeweging 7.50 V.A.RA.-Vc.ria. 8. Viool recital door Louis Zimmerman. Piano: Mej. Marie Jan nette Walen. 8.30 Concert door het V.A.K^A.- orkest onder lei .ing van riugo de Groot. Met medewerking van M. Berenpsen, bas. 9 10 Bestuursmeaedeelingen. 9.20 Vervolg concert door het V.A.R.A.-orkest 9.55 Teun de Klepperman. 10.10 Vervolg concert. 10.35 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonpiaten. 10.55 Slot concert. 11.30—12.— Gramofoonpiaten. Huizen, 1875 M- (Uitsluitend K. R O.) 89.15 Gramofoonpiaten. 10.—11.30 Gra mofoonpiaten. .1.30—12.— Godscl Halfuur tje door Pastoor Perquin. 12.—12.15 Politie berichten. 12.15—1.45 Concert door het K R O.-sextet o. v. P. Lustenhouwer. 1.45— 2 30 Gramofoonpiaten. 2.30—3.— Vragen- balfuurtje voor de jeugd 3.4.30® Kinaer uurtje. 4.30—4.45 Technisch kwartiertje. 5. 6.Gramofoonpiaten. 6.6.15 S. P. J. Bor sten: „Sportoverzicht". 6.15—6.35 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 6.356.45 Gramofoonpiaten. 6.45—7.15 Esperanto-cur sus P. Heilker. 7.15—7.45 Causerie door Dr C. Meuleman. 7. 5—8.— Politieberichten. 8.—11.— Cabaretavond. Met medewerking van Cabaretgezcls- hap „De Witte Raaf". Conferencier P. Holman. Het I<. R. O.- Salon-orkest onder leiding van M. van 't Woud. 11.17.Gramofoonpiaten. Daventry, 1554.4 Al. 10.35 Morgen-wijding. 11.05 Lezing. 1.20—2.20 Orkestconcert. 4.30 Verslag van de voetbalmatch Arsenal-^Chel- sea. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Berichten. 7.05 Pianospel door S. de Niedzielski. 7.20 Le zing. 7.40 Lezing. 7.50 Concert. S. Allen, sopraan. H. Thorpe, tenor. F. Richardson, bas, koor en orkest. 9.20 Berichten. 9.35 Be richten. 9.40 „The Scoop". Detective-verhaal. 10.05 Vaudeville. 10.45—12.20 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris"1725 M. 8.05 Gra mofoonpiaten. 12.50 Gramofoonpiaten. 4.50 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpiaten. 9.05 Radio-tooneel. 9.50 Kamermuziek. Lartgenberg, 473 M. 9.3511.15 Gramo foonpiaten. 11.30 Gramofoonpiaten. 12 25— I.50 Orkestconcert. 1.552.45 Gramofoon piaten. 5.—5.40 Vesperconcert. Koor. 7 20 Kerkconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.05—12.35 Gra mofoonpiaten. 2.504.50 Concert. Solist. 7 307.45 Deensche composities. 7.458.45 Orkestconcert. 9.25—11.50 Moderne Deen sche muziek: Orkest en zang. Brussel, 5085 M. 5.20 Dansmuziek. 6.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonpiaten. 8.20 Gramofoonpiaten. 9.20 Dansmuziek. 338.2 M.: 5.20 Concert. 7.05 Gramoloonplaten. 8 20 Orkestconcert. Zang. 9.05 Voordracht. Concert en zang. Zeesen, 1635 M. 5.4011.20 Lezingen. II.2012.15 Gramofoonpiaten. 12.151.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl 2 20 3.50 Lezingen. 3.50—-4.50 Concert. 4 50 7.20 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 9.20 Be richten. Daarna 2de Symphonie c-moll van G. Mahler door orkest, koor en solisten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van 'politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 31 Maart, 1 en 2 April 1931Portemon- naie met inhoud, ledig portemonnaietje, cein tuur, hondenpenning en rozenkrans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 31 Maart, 1 en 2 April 1931: Korte timmermanskiel inh spij kers en potlood, J Wijnke, Zeglis 83; bos sleutels, L. Pijper. Piersonstraat 36; lederen Door MARJOR1E BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 18 ,limothy Carless was in geen fii i-J l- l Vifor z''n landstreek en voor zijn tijd, hij behoorde eerder tot Frankrijk t I a,chttlende eeuw. Inderdaad, verschillend met wat ik mij had voorgesteld, dacht miss Stalling, maar ik kan zien wat haar hem deed uit kiezen dat spoortje van het vreemde, het fantastische en zooveel bevalligheid en levendigheid Ja, de jonge man, in zijn zorgvuldige, rus tige, moderne klecren, was even elegant a s een luitspeler in het een of andere „I Embarquement pour Cythère", en de scherpe hoeken van zijn profiel waren gelijk aan diem een schets van Watteau met den titel „Studie van een Edelman" maar, dacht miss Stalling, voortgaande hem waar te nemen met bijna wreede felheid, was hij niet een weinig verwrijfd? Tenminste vergeleken bij Magnus Farry ner, besliste zij, trouw aan haar vriend. Zii dronken samen een kopje koffie onder de kleine oranjeboomen in de blauwe tob ben, terwijl de witte duiven boven hen vlo gen, de versierde duiventil in en uit. tasch met inhoud, M. Marrow, Eikelenberg straat 19; gymnastiekschoen, L. Plato, Laat 4; houten lade, W. Hofstee, Vogelenzang 7; jongens overjas, E. Ilbrink, Dijkgraafstraat 58; portemonnaie met inhoud, N. Tames, Akerspad 4; armband, Kleverlaan, Verdron- kenoord 51 en gonjezakje, R. van Dijk, Nieuwstraat 5. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Biueau van poli tie. EGMCND-BINNEN. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente in buitengewone zitting onder voorzitterschap, van burgemeester Bos. De heer Groot was wegens ziekte afwezig. De voorzitter deelde mede, dat deze verga dering werd belegd, omdat sedert 29 Maart het aantal kinderen, dat per autobus van Egmond-Binnen wordt vervoerd naar de Chr. school te Alkmaar van 5 is gedaald tot 3, zoodat B. en W. thans voorstellen de vergoeding per 2 April terug te brengen. Op het oogenblik wordt betaald 25 per week plus tramkosten. De voorzitter had zich inmiddels in ver binding gesteld met den autoverhuurder Jac. Castricum en deze had zich bereid verklaard de kinderen naar Egmond aan den Hoef naar de tramhalte te vervoeren voor 1.50 per dag of 9 per week, zoodat de gemeente hierdoor 16 per week minder zal moeten betalen. De heer Bras vroeg of de kinderen dan niet beter de O.L. school te den Hoef kun nen bezoeken. De voorzitter deelde mede, dat dit geheel de vrije wil van de ouders is. De heer De Waard vroeg of de betrokken ouders reeds met dit plan van verlaging in kennis waren gesteld. De voorzitter antwoordde hierop bevesti gend en deelde voorts mede, dat het de ouders geheel vrij staat een andere wijze van vervoer te nemen, zooals bijv. thans ge beurt rechtstreeks van Egmond-binnen per bus naar Alkmaar. Het bedrag der vergoe ding luidt echter vervoer per auto naar tramhalte Hoef en tramkosten. De heer Dekker meende, dat het vervoer per bus voor de kinderen veel beter is, voor al omdat de tram nogal vroeg in Alkmaar is en de bus tegen negenen. De heer Apeldoorn merkte op, dat hij meende, dat er voor de kinderen geen aparte dienst wordt onderhouden. De heer Bras vroeg of het niet goed zou zijn vanwege het gemeentebestuur ook met Koper te onderhandelen. De voorzitter meende, dat dit meer op den weg ligt van de ouders, zij zijn vrij in de keuze van vervoer. Zonder stemming werd besloten de ver goeding als voorgesteld te verlagen. De ouders kunnen van dit besluit in be roep gaan. De voorzitter deelde nog mede, dat een verzoek is ingekomen van mej. de wed. Bult om vergunning tot het leggen van een straat je voor haar voordeur. De voorzitter stelde voor, dit toe te staan onder de bestaande voorwaarden, hiervoor zal een kleine vergoeding' aan de gemeente moeten worden betaald, wegens het gebruik van gemeentegrond. De heer Straathof meende, dat zelfs een vergoeding van 0.50 per jaar hoog was voor een straatje. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor een vaste regeling bestaat en er dus nu niet van afgeweken kan worden. Van den heer C. 1 lalf te Egmond-Binnen kwam een verzoek in om een paar boompjes voor zijn woning te mogen planten. De raad besloot hiertoe toestemming te verleenen mits de boomen in dezelfde liin worden geplant en van diezelfde soort als de bestaande zijn. De voorzitter merkte voorts op, dat de boompjes, zoodra ze geplaatst zijn, eigen dom der gemeente worden. De heer Straathof vroeg in de rondvraag of nu de electriciteitsmeters geregeld wor den opgenomen. De voorzitter antwoordde hierop bevesti gend. De heer van der Molen vroeg of er geen politieverordening bestaat, waarin het heb ben van puntdraad langs den openbaren weg in bebouwde kommen is verboden en zoo ja, of deze verordening wordt nageleefd. De voorzitter is in de veronderstelling, dat deze verordening wordt nageleefd. De heer v. d. Molen heeft echter geconstateerd, dat het vernieuwde hek langs de kaasfabriek te Egmond-Binnen van puntdraad is voorzien. De voorzitter antwoordde, dat, indien het draad aan den binnenkant van het hek is ge slagen, dit is toegestaan. Even werd nog stilgestaan bij het onder werp bebouwde kommen, omdat ook bij den heer Boendermaker aan den Vennewa- tersweg prikkeldraad schijnt te zijn. In ieder geval zal de politie deze gevallen onderzoe- kcn. Hierna sluiting. JONGEN MEDEGELOKT. Een inwoner van Delft gaf Woensdagmid dag bij de politie kennis, dat zijn 12-jarig pleegzoontje uit de school was medegeno men, door een man, die voorgaf zijn vader te zijn. We knaap is te Rotterdam gevonden ten huize van een bewoner van den Schiedam- schen Singel. De man, die zich ten opzichte vail den knaap had schuldig gemaakt aan een zedendelict, is in arrest gesteld. KIND IN BRAND GERAAKT. En overleden. Te Kerkrade zijn bij het vuurtjestoken op een land de kleertjes in brand geraakt van een vijfjarig kind van den heer Cichon. Met zware brandwonden overdekt werd het kind naar het ziekenhuis te Kerkrade vervoerd, waar het gistermorgen aan de bekomen ver wondingen is overleden. EEN BRUTALE INBREKER. Diefstal onder de cogen van de ver schrikte huisvrouw. Gisternacht heeft een inbreker zich toe gang verschaft tot een woning aan den Berg em Dalschen weg te Nijmegen. Nadat hij verschillende vertrekken doorzocht had, begaf hij zich naar het slaapvertrek van de bewo ners, waar de vrouw des huizes den indrin ger zag binnenkomen. Zij was daardoor zoo zeer ontsteld, dat zij haar echtgenoot niet durfde wekken. De man doorzocht het vertrek en vond een portefeuille, waaruit hij een be drag van ongeveer 100 wegnam. Door het geritsel was inmiddels ook de heer des hui zes ontwaakt, die onmiddellijk ojrsprong ten einde den inbreker te pakken. Deze sloeg op de vlucht en wist te ontkomen. Het onderzoek door de politie ingesteld heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. WETTELIJKE VOORZIENING TEGEN DUMPING. Over eenige maanden een wets ontwerp te verwachten. In het nader antwoord van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw aan ihet Tweede Kamerlid, den heer Loving, op diens vragen betreffende het nemer, van maat regelen van regeeringswege tegen gevallen van dumping, heeft de heer Ruys de Beeren- brouck medegedeeld, dat bij de regeering een wettelijke voorziening in deze materie in over weging is. Naar men weet, zegt het Hbl., heeft de re geering van een sub-commissie uit de Com missie voor de Economische Politiek een rapport ontvangen, waarin algemeene richt lijnen zijn aangegeven, waarmede de regee ring bij de overweging van een wetsontwerp tot wettelijke voorziening, ten doel hebbende, de gelegenheid te scheppen in daartoe lei dende gevallen tegen verschijnselen van dumping, afweermaatregelen te nemen, reke ning zal kunnen houden. Mede aan de hand van dit rapport wordt thans ten departemente van arbeid een wets ontwerp met bovenbedoelde strekking voor bereid. Het zal duidelijk zijn, dat in dit wetsont werp slechts maatregelen in het algemeen kunnen wor-den aangegeven, verder dat voor op zal o taan, wat de regeering verstaat onder dumping, over welke definities de meeningen nog al uiteenloopen. Rekening zal voorts moeten worden gehouden met de internatio nale verhoudingen op economisch gebied, de conventies van Genève en Oslo. Bovendien ligt het in de lijn van ons regeeringsbeleid elke gedachte aan protectie zooveel mogelijk te vermijden. Het is een bekend crisis-verschijnsel, dat allerlei belanghebbende groepen in moeilijke tijden als deze zich vrijwel onmiddellijk, o.a. door dumping, bedreigd gevoelen, en zich dan tot de regeering wenden ter beschaming. In de meeste gevallen echter is van feitelijke dumping, wat men daaronder ook verstaat, geen sprake. Het in voorbereiding zijnde wetsontwerp zal, vooral met het oog op het voorgaande wel geen bepaalde gevallen van dumping gesteld dat deze zich hebben voorgedaan of zich nog tijdens de voorbereiding zullen voordoen noemen. Het wetsontwerp zal naar alle waarschijnlijkheid, naar wij ver namen, slechts de mogelijkheid open laten voor algemeene maatregelen van bestuur, waarbij bepaalde gevallen aangemerkt zullen kunnen wordenals vallende onder de (thans in voorbereiding zijnde) wet. Het nadere antwoord van minister Ruys zou den indruk kunnen wekken, dat de regee ring het oog voornamelijk heeft gevestigd op agrarische producten, waarva-.i ér ci.Uele in den laatsten tijd in het bijzonder van zg. dumping te lijden zouden hebben. Uit het vorenstaande volgt echter, dat de regeering in haar wetsontwerp geen schei ding zal maken tusschen industrieele en agra rische producten. Ten slotte vernamen wij nog, dat het wets ontwerp, alvorens het naar den Raad van State zal worden gezonden, voor advies zal gaan naa>- daarvoor in aanmerking komende lichamen, waarmede wel bedoeld zullen zijn de Commissie voor de Economische Politiek, de commissie-Lovink. de Commissie voor Werkverruiming en wellicht nog anderen. Men kan er, rekening houdende met bo vengenoemde omstandigheden wel zoo on geveer zeker van zijn, dat de indiening van het beoogde wetsontwerp nog eenige maan den op zich zal laten wachten. 100C GEROLD. Een kantoorlooper van de Vereenigde Ko- lenmaatschappij aan den Pieter de Hooghweg te Rotterdam heeft bij de politie aangifte ge daan dat hem op het balcon van een tram wagen. waarschijnlijk in de Reederijstraat, een pakje inhoudende 100 bankbiljetten van 10, is ontrold. STEUN AAN WERKLOOZEN. Een raadsbesluit niet goedgekeurd. Ged. Staten van Friesland hebben goed keuring onthouden aan hei besluit van den raad der gemeente Aengwirden tot het aan brengen van een post van 500 op de be grooting voor 1931 voor steun aan werk- loozetï, zulks in hoofdzaak op de volgende j gronden: dat de post strekt om uitvoering te kunnen geven aan twee door den raad vastgestelde verordeningen, regelende de verleening van steun aan georganiseerde en ongeorgani seerde werklcozen; dat deze verordeningen, welke geen voor schrift behelzen, dat de steun slechts voor een bepaalden tijd wordt verleend, en welke gel den voor werkloozen uit alle 'bedrijven, ter wijl zij voorts nog het element inhouden, dat wordt gesteund naar algemeene normen, in strijd zijn met de Armenwet; dat de verordeningen voorts verder gaan dan de ministerieele regelingen, waardoor zonder noodzaak afstand van het in uitzicht gestelde Rijkssubsidie wordt gedaan. VERSMADE PAASCHEIEREN. De traditie in Twente brengt mede dat de jeugd in de week voor Paschen den klasse- onderwijzer elk een paar paascheieren aan biedt. Deze traditie, die zich op de dorpen nog steeds handhaaft, raakt in de steden uit de mode, al blijven dan ook nog enkele kin deren der boerenbevolking haar getrouw. Nu gebeurde het Woensdagmorgen te Almelo, dat een klein ventje parmantig op „meester" toestopte, gewapend met een zakje met eieren. Meester echter is nog jong, pas uft „Holland" geïmporteerd en niet op de hoogte met de Twentsche gebruiken en tra dities. „Kompiement van moeder-', zegt 'het ventje, „en hier zijn een paar paascheieren". Meester pakt het zakje aan, roept dan: „Ja wel, 1 April" en in de, meening dat er steenen of iets dergelijks inzitten, gooit hij het zakje met een smak op den grond. De ontsteltenis van het ventje is groot, maar nog grooter de spijt van „meester", als hij bemerkt wat hij in zijn onwetendheid heeft gedaan.(Historisch DE TE AMSTERDAM VERDWENEN 13 MILLE. Effecten in beslag genomen. Men zal zich herinneren, dat eind verleden jaar ten nadeele van een effecten-firma van een fietsjongen in de Hartenstraat te Amster dam 13.0C0 gestolen werd, in verband waarmede een fietsenhandelaar uit de Har tenstraat en later nog twee medeplichtigen STEENPUISTEN VEROORZAAKT DOOR WATER. Mijnwerker in Heerlen wist zich te genezen. Tevens verlost van hardlijvigheid. „Ik moest iederen dag tn water werken" zegt deze man uit Heerlen. Het valt dus niet te verwonderen, dat zijn gezond heid te wenschen overliet. Uit zijn eigen brief kunt U opmaken, wat voor een soort kwaal hij had: „Ik ben van beroep mijnwerker. Zooals U'misschien bekend is, veroorzaakt mijnwater vele zweren e" steenpuisten. Als ik twee of drie dagen in of onder water moest werken, had ik een paar dagen later een of meer steenpuisten. Toen ben ik Kruschen Salts gaan ge bruiken en met succes. Ik heb vier a vijf maanden dag in dag uit onder water gearbeid zonder ook maar de minste last van puisten te heb ben >ehad, dank zij Kruschen Salts. Ofschoon ik 't mijnwerkersberoep vaar wel heb gezegd, blijf ik 't steeds gebrui ken, daar ik nog al eens leed aan hard lijvigheid, wat nu niet meer voorkomt." W. G B te Heerlen. Let op ilezen laatsten zin: „Daar ik nog a' eens leed aan hardlijvigheid". Hard lijvigheid beteekent een opeenhooping van giftige afvalstoffen in Uw organis me De giftige afvalstoffen verontreini gen Uw bloedsomloop en zoo ontstaat een toestand, waardoor zich steenpuisten kunnen vormen. En niet alleen steen puisten, maar ook rheumatiek, spit, hoofdpijn en i og ontelbare andere kwa len en pijnen, waaraan een mensch lijden kan. Kruschen Salts verschaft juist die zachte aansporing, die Uw organen noodig hebben om LT inwendig vrij te houden van alle giftige afvalstof fen, die zie anders in Uw lichaam kun nen ophoopen en 't normale function- neeren van Uw organisme belemmeren. Uw bloed blijft gezond en zuiver. En het is die frissche en krachtige bloedsom loop die U een zoodanige gezondheid zal verschaffen, dat U kunt lachen om hoofdpijn, vermoeidheid, neerslachtig heid en een onnoemlijk aantal andere kwaaltjes, die zoovele menschen 't leven verzuren. Begin morgen met. „de kleine dagelijk- sche dosis" Krqschen en al heel gauw zult U den heilzamen invloed merken van een frisschen, krachtigen bloeds omloop, overvloedige levenskracht, hel der verstand, kortom dat „Kruschen- gevoel" van stralende gezondheid. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Alleen Ilollaudsche verpakking waarborgt echtheid. gearresteerd en in liet Huis van Bewaring opgesloten werden. 'Op een der verdachten werd een stuk van e-en prospectus eepqr, pro vinciale leeningsdigifte gevonden, niét ver schillende calculaties, welke er op wezen, dat degeen, die deze berekeningen gemaakt had, voornemens was bepaalde effecten ter waar de van 2000 te koopen. De commissaris van politie, die het onderzoek in deze zaak leidt, de heer H. Pijper, liet een fotografische reproductie van prospectus en berekeningen maken en die o.a. op de Effectenbeurs op hangen, met het verzoek zich tot hem te wen den als men inlichtingen kon geven omtrent bedoelde transactie of omtrent den persoon, van wien het handschrift afkomstig was. Deze oproep heeft het beoogde succes gehad een bediende van een effectenfirma heeft de politie medegedeeld, dat hij de effecten, waarop de aanteekeeningen betrekking had den, voor een der drie verd. gekocht heeft. Deze effecten, welke zich nog ten kantore van de effectenfirma bevonden, zijn een dezer dagen in beslag genomen. Tevens is geble ken, dat de betaling met twee briefjes van duizend heeft plaats gehad, terwijl het geld, dat van den loopjongen gestolen was, even eens uit briefjes van duizend heeft bestaan. DE RONDE LUTHERSCHE KERK TE AMSTERDAM. Te koop aangeboden aan dt gemeente. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der Luthersche gemeente de ronde Luthersche koepelkerk aan het gemeentebestuur te koop aangeboden, ten einde het gebouw, dat een fraai orgel rijk is, als gelegenheid tot het geven van zang en muziekuitvoeringen te behouden. Het gemeentebestuur heeft dit aanbod in overweging genomen Carless was nooit eerder in Ruzè de Bel legarde geweest, maar had er veel over ge hoord van den laatsten eigenaar, zeide hij, en miss Stalling besefte, eenigszins met smart, dat hij een vriend, een vertrouwde was geweest va* madame de Bellegarde's echtgenoot. Natuurlijk had madame de Bellegarde haar dit verteld, maar het was tot nu toe nog niet geheel tot haar doorgedrongen. Ik vond hem zulk een bewonderens waardig type, zeide Carless, de Fransche patriciër, tamelijk streng, een pracht kerel Ik heb hem nooit gekend, antwoordde miss Stalling, denkende aan de weelderige graftombe in de kerk van Saint Arnoult- sur-Amassa met het opschrift: „Aan René Anne de la Gardie, Hertog Ruzè de Bellegarde", dat haar altijd zoo pralerig, kil en vormelijk was voorgekomen. U zou van hem gehouden hebben, zei de mr. Carless glimlachend; hij glimlachte voortdurend op een intelligente, sympathie ke wijze, met een levendige opgeruimdheid, een vurig, goed humeur. Ja, dat denk ik ook. Ik houd veer veel van Harriette, van madame de Bellegarde ik geloof niet dat er veel vrouwen zijn als zij, zoo mooi en zoo vriendelijk. En toen miss Stalling deze opmerking had gemaakt, oprecht, maar vol onschuldi ge list, keek zij nogal gretig naar den lang- beenigen jongen man, van wien het geluk harer vriendin afhing. Ja. zeide hit. ik tfeloof dat dit een heel aardige manier is om het uit te drukken zij is zoowel schoon als vriendelijk. U heeft haar nooit hier gezien in Ruzè de Bellegarde? Neen. Dan heeft u het beste van haar gemist dit is haar volmaakte achtergrond. Carles blikte naar het vormelijke kasteel, dc stijve tuinen met de preciese struiken en meetkunstige perken. U weet nog niet of u er wel van houdt? raadde miss Stalling. Men moet er aan wen nen, geloof ik, en natuurlijk is Henriette niet in het minste stijf of gemaniereerd, maar als u haar. hier ziet, zult u begrijpen wat ik meen hoe zij tegen het kasteel uitkomt ofschoon zij een vreemdelinge is, schijnt zij te behooren tot Touraine. Carltss Kende de oude, koninklijke pro vincie niet; hij was er eens doorgetuft van Parijs tot Bordeaux en had onderweg Blois en Chambord gezien, dat was alles. Welnu, zeide miss Stalling, er is veel voor u'te zien. Madame de Bellegardc zal het heerlijk vinden in de gelegenheid te zijn haar schatten te toonen aan iemand, die ze nooit eerder heeft gezien. Zij sprak om tijd te winnen, want zij voel de zich nog al zenuwachtig en verlegen met de zaak; hoe moest zij aan het wanho pige verzoek van haar vriendin voldoen om aanmoediging en geruststelling te vin en in de manier van spreken van dezen )°ngen man, dto zichzelf zoo volkomen beheersch- te? Hoe eenige aanduiding te verkrijgen van ziin gevoelens? Hij was ook zoo onverwacht, zij kon nog niet heelemaal aan hem gewend raken, er was iets in hem van den faun, van den Pierrot, ondanks al zijn ongedwongen mo derniteit, een zekere bevalligheid, die zij niet kon vereenigen met een diepe hartstocht. Plotseling gaf hij haar een kans. Madame de Bellegarde moet haar echtgenoot wel heel erg missen. Ik ben er zeker van dat zij dit doet, antwoordde miss SValling, maar hij was< zooals u weet, een heel stuk ouder dan zij zelf zij is nog zoo jong Miss Stalling zweeg. O ja, zeide Carless, heerlijk glimla chende, maar hij leek ook niet oud Zij is eenzaam. Miss Stalling tastte onhandig haar weg. Daarom ben ik blij, dat er hier een paar menschen komen, zij is heel v®e) a,~ leen geweest, heeft gereisd in het buiten land Wie komt er? Het was dc vraag, welke Magnus Farry- ner had gesteld, maar met meer eerbied. Miss Stalling verzamelde' haar krachten. Wel, daar is mr. Farryner, Magnus Farryner, hij is nu te Amboise, maar wij hopen dat hij op het kasteel zal komen wij, Henriette en ik, houden zooveel van hem. Ik ben er zeker van, dat u hem ook graag zult mogen lijden. Inderdaad, als zoowel u als madame de Bellegarde dit doen, ben ik er zeker van dat ik dit ook zal doen. Dit was te glad en ongedwongen, miss Stalling voelde zich uit het veld geslagen. Dan is er een vriendinnetje van mij Robinetta Sarsfield; zij is als u, zij is hier nooit tevoren geweest maar een school meisje Zij hield op; dan voegde Carless er met gereede beminnelijkheid aan toe: Het is een aardige naam Dat zegt iedereen, antwoordde miss Stalling, tamelijk droog, gekweld door die schitterende beminnelijkheid, waaruit niets viel op te maken. Ik geloof dat ik goed zal doen u uw kamers te wijzen. Ze zijn prach tig, met een bekoorlijk uitzicht. Hij stond vlug op, zijn stap bevallig rege lende naar het langzame voortbewegen van miss Stalling meï|haar stok. Hij heeft zeer goede manieren, dacht zij. Maar Henriette behoeft niet te denken, dat ik iets uit hem kan krijgen. Zij ontmoetten madame de Mailley en toen zij den gast voorstelde aan dc vrouw van den „intendant", was miss Stalling blij dat er iemand was om het gevoel van een zaamheid te breken; zij wilde wel dat mr. Farryner kwam om dien indruk van leeg heid in Ruzè dc Bellegarde uit te wisschen, welke die jonge man zeker zou gissen dat hij bestemd was te vullen! En miss Stalling, sidderende over de trots van madame dc Bellegardc, begon vagelijk te praten over verscheidene andere men schen, die naar zij geloofde het kasteel zou den komen bezoeken. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5