Hoofdpijn en Kiespijn ïr|,KKDAM8CIIK IBHUItS de crisis in thuringen. de schoolstaking in brunswijk. razzia te parijs. roofoverval IK breslau. Binnenland Kerk en School Sport Mijnhardt's Poeder» Een minderheidsregeering- Nu de nationaal-socialisten Frick en Marschler uit de coalitieregeering van Thü- ringen zijn weggewerkt, op initiatief van de ,soc„ die moties van wantrouwen tegen hen •hebben ingediend, welke door de D. Volks partij werden gesteund, zijn de besprekingen begonnen over de aanvulling van net romp kabinet, daar de overige leden er niet aan denken hun zetels op te geven. Een eiseh van de nationaal-soc. tot herkie zing van hun twee voormannen in de regee ring, heeft de D. Volkspartij kort en krachtig afgewezen. Waarschijnlijk zal Thüringen verder door een burgerlijke minderheidsregeering geleid worden, samengesteld uit de vertegenwoordi gers van de trouw gebleven coalitiepartijen, n.1. Landvolk, Economische Partij en D. Volkspartij, welke de soc. partij zou steunen voor de afdoening van de begrooting. Een soortgelijke toestand dus als in het Rijk. Men neemt aan, dat de socialisten zich bij deze regeling zullen neerleggen, daar zij van een verkiezing thans, geen versterking van hun positie verwachten. Gisteren kwamen de coalitiepartijen samen voor interfractioneele besprekingen. Op 14 April komt de Landdag bijeen. Zondag zijn de Nazis van plan nog een groote betooging te houden. Voor de demon stratie zijn de stormafdeelingen uit Thürin gen, Saksen en Hessen Nassau ontboden. HERRIOT „DEN BOER OP". Verkiezingscampagne van den oud-maire. Oud-minister-president Herriot, die, zoo als men weet, dezer dagen na een langdurig en verbitterd conflict met de socialisten in den gemeenteraad van Lyon zijn ontslag als 'maire dezer stad heeft ingediend, heeft zich bij de tusschentijdsche verkiezingen, welke zullen worden gehouden, opnieuw, ditmaal in het 3e arrondissement, candidaat gesteld. Hij wil zich daar als „gewoon mensch" aan de kiezers voorstellen, zijn krachten met de socialisten meten, overtuigd zijnde dat hij er met vlag en wimpel komen zal. Aan den vooravond dezer verkiezingen spreekt Herriot in tal van vergaderingen, die een overweldigende belangstelling van de zijde der Lyonneesche burgerij wekken. Don derdagavond heeft hij uitvoerig het conflict met de socialisten besproken, wier program, volgens hem, erin bestond het leven van den maire ondragelijk te maken tot op den dag dat deze weg zou gaan. „Twee jaren heb ik mij in deze vernederende positie bevonden", zeide hij, „tegenover mij stonden niet zoozeer gekozenen dan wel een strijdploeg". Ten slotte antwoordde Herriot op het verwijt dat hij zou handelen uit gekwetste eigenliefde. „Gedurende de twintig jaar van mijn burger meesterschap heb ik menigmaal mijn eigen liefde in mijn zak moeten steken, en indien ik genoodzaakt zou zijn haar heden te voor schijn te halen, zou ze misschien wat verfom faaid zijn". Aan het einde der bijeenkomst kwam het tot heftige incidenten, daar de communisten Herriot diens politieke houding in de Kamer verweten. EEN TRAGISCH STERFGEVAL. De bladen melden, volgens de N R.C., dat mej. Helena Stack bij een ongeluk met skiën in Zwitserland is omgekomen. Zij was de eenige dochter van Sir Lee Stack, die in 1924 als Sirdar van Egypte in dat land vermoord is. Bij een skipartij op den Scheidegg is zij met haar landgenoot Balfour in botsing ge komen en zoo leelijk gevallen, dat zij vrijwel op slag dood moet zijn geweest. Mevrouw Stack, haar moeder, zag van het terras van haar hotel het ongeluk gebeuren. Toen zij een kijker nam om beter te zien herkende zij aan de kleeding van het slachtoffer haar dochter. Zij begaf zich dadelijk den berg op, evenals een hulppatrouille, door den hotelier uitgezonden, doch heeft haar dochter niet meer in het leven aangetroffen. Balfour, die ook een leelijke smak maakte, was door het gebeurde geheel van streek, doch schijnt niet ernstig gwond te zijn. Mej. Stack bracht eik- jaar eenige maanden in Zwitserland door en Balfour pleegt af en toe in zijn eigen vlieg tuig naar Zwitserland over te wippen voor den wintersport. Zij waren beiden ervaren skiërs. De staking der schooljeugd in Bruns- wijk omvatte, naar gemeld wordt alle openbare scholen. In Wolfenbuttel zijn van de 282 leerlingen slechts 18 in de klas verschenen, terwijl in Schoeningen a'le kinderen waren weggebleven. Van de ongeveer 3000 kinderen, die in Bruns- wijk de openbare scholen bezoeken, was meer dan 75 absent. Afgevaardigden van den Ouderraad begaven zich 's middags naar het mi nisterie ten einde besprekingen te voe ren met de overheid. Zij werden evenwel niet ontvangen. Iedere bespreking met hen wordt van de hand gewezen. Het ministerie van Volksopvoeding heeft een proclamatie uitgevaardigd waarin erop wordt gewezen, dat 't doen deelnemen aan de staking door kinderen van den schoolplichtigen leeftijd geld boeten staan tot 150 mark, subs. gevan genisstraffen tot 14 dagen. De politie autoriteiten moeten optreden tegen han delingen welke ten doel hebben het be zoek aan de scholen tegen te gaan. De Parijsclie politie heeft Donderdag ;en razzia gehouden in de wijk achter- de Bastille. Er werden 200 personen ge- arre .eerd, waarvan het meerendeel, na verhoord te zijn, weer cp vrije voeten werd gesteld. Gisteravond kort na het sluiten der winkels in Breslau drongen twee ge maskerde mannen met revolvers gewa pend het magazijn binnen van de Bres- lausche coöperatieve vereeniging. Den w nkelier, die juist bezig was de inge komen gelden te tellen, werd het geld ontnomen en de roovers dwongen hem de in den brandkast aanwezige contan ten af te geven Zonder herkend te zijn wisten zij vervolgens met den buit, groot 1300 M. te ontkomen. OOSTENRIJKSCH JOURNALIST UIT RUSLAND UITGEWEZEN. Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de Sovjetregeering besloten den Moskouschen correspondent van de „Neue Freie Presse", Nikolaus Basmo- kes uit de Sovjet Unie uit te wijzen, aan gezien hij in een telegram over dwang arbeid in de Sovjet-Unie mededeelingen heeft gedaan. FAMILIEDRAMA IN DUITSCHLAND. Gisternacht heeft een 34-jarige vrouw te Sörlitz zichzelf en haar beide kleine kinderen door gasverstikking van het leven beroofd, waarschijnlijk op grond van maatschappelijken nood. BURGEMEESTER VAN EEN SAKSISCHE GEMEENTE GEARRESTEERD. Verdacht van aansporing tot moord en verduistering. De burgemeester van de gemeente Hermsdorf is gearresteerd wegens ver moedelijke aansporing tot moord en ernstige verduisteringen. Burgemeester Berner zou zijn vroegeren knecht heb ben aangezet tot moord op den zang- groevabezitter Schmidt te Pleissa om in het bezit te komen van diens levefisver- zekeringpremie van 30.000 Mark. Hier toe zou hij den knecht in het bezit heb ben gesteld van een gummiknuppel en een revolver. Intusschen is uit een on derzoek van de gemeentekas gebleken, dat er verduisteringen zijn gepleegd die in de tienduizenden loopen. Het juiste b .rag kon nog niet vastgesteld worden. Geruimen tijd geleden is Berner al eens disciplinair vervolgd; hij is er toen met een geldboete afgekomen. w ar w- BRAND IN THEATER SCALA TE 's-GRAVENHAGE. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijven is de Haagsche brandweer gealarmeerd voor een brand in de Scala. Personeel van de Bijenkorf, die er naast ligt, zag, terwijl zij op het dak bezig waren, rook en vlammen. Dat zal ongeveer op hetzelfde oogenblik ge weest zijn, dat in Scala zelf de brand ont dekt werd. Er waren op dat uur menschen van het theater in de zaal en achter het too- neel werkzaam. Over de vermoedelijke oor zaak van den brand en de plaats waar hij begonnen is, liepen hun meeningen uiteen. De een zei, dat het in een schakelkamertje van de tooneelverlichting, rechts naast en iets boven den vloer van het tooneel geweest is, wat dan aan een defect in de electrische installatie zou doen denkeneen ander meen de, dat het vuur ontstaan is in het onder het schakelkamertje gelegen kleedkamertje van het personeel. In elk geval ging meteen, dat de brand bemerkt werd, het licht uit. In de brandgang aan den kant van de Bijenkorf, sloeg toen ook reeds een vlam uit en tegelijk ontwikkelde zich een massa rook, die in een dichte wolk boven het theater bleef hangen In de Bijenkorf, waar het op dat uur druk was, werd dadelijk brandalarm gemaakt Het personeel en de bezoekers, die boven waren, werden zoo spoedig mogelijk naar beneden vervoerd, en alle deuren van het gebouw wijd geopend. Vele bezoekers gingen de straat op, wat in alle kalmte gebeurde. Onmiddellijk ging ook personeel van de Bijenkorf met eigen brandslang aan het werk om van de brandgang uit het vuur te bestrijden. Ondertusschen was men ook in Scala zelf met de brandslangen op de galerijen en in de parterre al water gaan geven. Het gebouw is van ijzer en de galerijen zijn van beton, maar de beveiliging tusschen de tooneelruimte en de zaal schijnt, afgezien van het tooneel, dat zijn brandscherm het was gezakt heeft, niet zoo soliede te zijn. Er staat daar wel een muur, maar deze is aan den kant van de zaal betimmerd; in de tusschenruimte loopen lei dingen. Op dit beschot pakte het vuur bene den aanstonds stevig aan. Door de tusschen ruimte trok het naar boven en ook op het bal- con en de galerij trachtte het naar de zaal door te breken. Dit was het groote gevaar. Door het snelle ingrijpen van het personeel van de Scala en de hulp van de Bijenkorf kon het verhinderd worden. Van beide kanten van de zaal werd het beschot flink nat ge houden, ook op het balcon. Op de bovengale- rij werd het vuur gestuit door het flinke op treden van een paar brandweerlieden buiten dienst, die toevallig in de buurt waren toen de brand begon en zich door den rook een weg baanden naar de brandkraan en dadelijk water gaven op het beschot. Boven was het gevaar blijkbaar het grootst. Daar is het vuur tenminste een oogenblik doorgebroken, vandaar de vlammen, die men heeft zien uit slaan. Van den anderen kant, de achterzijde van het gebouw, werd het vuur aangetast door de politie-brandweer. Deze was dadelijk toen de brand gemerkt werd voor groot alarm uitge rukt en met twee motorspuiten, weldra ge volgd door een ladderwagen, binnen zeer korten tijd ter plaatse. Door den achteruit gang van het tooneel richtte zij negen stra len op het vuur, verschillende slangen wer den haar het dak en de verdiepingen geleid en een half uur na het begin van den brand was het reeds te zien, dat het vuur beperkt zou blijven. Het personeel van de Bijenkorf hielp dapper mee bij het versjouwen van de zware slangen. Men kan het als een geluk be schouwen, dat de brand bij dag is uitgebro ken, anders zou hij zeker een veel betere kans gekregen hebben zich uit te breiden en dan was er, gezi de hevigheid waarmee hij zich voortplantte van het gebouw waarschijnlijk weinig terecht gekomen. Nu was het in vrij korten tijd gedaan. De nablussching van smeulend hout heeft eigen lijk het meeste werk van de brandweer ge vergd. Toen de brand begon schijnt men gepro beerd te hebben den tooneelregen in werking te stellen. Het apparaat daarvan zat echter juist in den hoek. waar het vuur woedde zoo dat men er niet bij kon. Maar de regen moet bij brand automatisch gaan werken en dit heeft hij dan ook gedaan. Op deze wijze is er veel water over het tooneel uitgestort, wat geholpen heeft de uitbreiding van den brand te beperken. Op het tooneel bleek de schade, toen men den toestand kon overzien, nietemin erg ge noeg aangekomen te zijn, minder door net vuur dan door het water. Wat er uitgebrand is is naar het ons voorkwam, gemakkelijk ge noeg te herstellen. De vitale deelen van de tooneelmachinerie, de hijschtoestellen en rol len voor de decoratie zijn óf van staal en dus onbrandbaar óf buiten het bereik van het vuur gebleven en hebben dan ook alleen van het water geleden. Maar wat er aan décors op het tooneel aanwezig was is deels ver brand, deels zwaar door het water bescha digd of geheel onbruikbaar gemaakt Brand- wachts hebben nog het een en ander van dé cors en requisieten naar buiten gedragen Ook aan de andere zijde van het voetlicht is er veel waterschade. De met fluweel bekleede stoelen dreven van het vocht en het tapijt op den vloer was geheel doorweekt. Overigens is er aan de zaal niets beschadigd. Niettemin zullen de voorstellingen voorloopig stop ge zet moeten worden. Men was juist in een reeks van Frank van Weezel's roemruchte ja ren, welke aldus aan haar einde is gekomen. De schade wordt door verzekering gedekt. Rondom het gebouw was er, zooals men begrijpt, veel belangstelling. De tram werd als gewoon doorgelaten, auto's moesten ii\ het begin omrijden. Bereden politie hield het publiek van den rijweg. Het was ondanks de goede regeling, een heel gedoe, constateert de N. R. Ct. VADER, DIE ZIJN ZOONTJE LAAT STELLEN. Zondag werd aan de Laagstraat te Eind hoven een rijwiel ontvreemd; de bestolene zag Donderdag een persoon, die hij bij naam kende, rijden op een rijwiel, waaraan eenige onderdeden waren aangebracht, die hij als van zijn rijwiel afkomstig, herkende. De poli tie stelde een onderzoek in en vond in de wo ning van een 43-jarigen Duitscher, wonende aa den Ontginngsweg te Eindhoven, drie heerenrijwielen, eenige damesrijwielen, als mede vele rijwielonderdeelen. Tal van deze rijwielen waren gedeeltelijk gedemonteerd, terwijl enkele rijwielen voorzien waren vau onderdeden van andere fietsen afkomstig. De Duitscher bekende, dat zijn 12-jarig zoontje en hij samen de diefstallen hadden gepleegd. De vader werd in arrest gesteld VERKEERSONGEVALLEN. Auto omgeslagen. Gistermorgen geraakte op den Korteraar- schen Kerkweg onder Ter Aar een handels reiziger uit Amsterdam, die daar per auto passeerde, door te snel rijden het beheer over zijn stuur kwijt, waardoor de wagen eenige malen over den kop sloeg en tenslotte op het land van een tuinder terechtkwam. De be stuurder werd uit de auto geslingerd en blee* bewusteloos liggen. Hij werd een naburige woning binnengedragen, waar een genees heer vrij ernstige verwondingen constateerde. De reiziger is naderhand naar zijn woon plaats vervoerd. De auto was geheel vernield. Door de tram gedood. Gisteravond ongeveer half zes is het 10- jarig knaapje F. P. Leerderts, wonende Mun- niikhuizen 12 te Schiedam, door een motor wagen van lijn 4 gegrepen en op slag ge dood. EERVOL ONTSLAG NIET OP VERZOEK EN WACHTGELD. Eenigen tijd geleden is medegedeeld, dat dr. L. J. Terneden, eervol (niet op verzoek) ontslagen hoofd-directeur der gemeente-gas fabrieken te Amsterdam, bij de „Wachtgeld commissie" in beroep was gegaan van het be sluit van B. en W. van de hoofdstad, waarbij hem, tot aan zijn pensioengerechtigden leef tijd, een jaarlijksche vergoeding van 4000 werd toegekend. Volgens de Amsterdamsche verordening kan een gemeente-ambtenaar op wachtgeld worden gesteld als de betrokkene, door opheffing van zijn functie, overbodig wordt, dan wel dat, naar het oordeel van 8. en W., de betrekking in kwestie anders dient te worden vervuld. In de eerste voor deze zaak gehouden zit ting der commissie heeft de rechtskundige raadsman van appellant bestreden, dat in c'eze een dier beiae gevallen aanwezig was. De wachtgeld-commissie heeft in de eerste vetgadering dit standpunt in principe aan vaard. Zij achtte echter nog andere inlich tingen noodig, weshalve de behandeling van het beroep wer uitgesteld. Donderdagmiddag kwam de zaak ander maal aan de orde, de commissie stelde na rijp beraad dr. Terneden in het gelijk en be paalde, naar het HMd. meedeelt, waartoe zij het recht heeft, een andere vergoeding. Deze komt hierop neer dat aan dr. Terne-_ den gedurende de eerste drie jaren, te reke nen van diens eervol ontslag af, een belang rijk hooger bedrag door de gemeente moet worden uitgekeerd dan de 12.000, die hij, bij berusting in de beschikking van B. en W. over clie drie jaren zou hebben gekregen. In het vierde jaar na het verleende ontslag treedt dan weer de jaarlijksche vergoeding van 4000 in werking. HET AANVULLEND ONDERWIJS. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging „Volksonderwijs" heeft in een adres aan re geering en volksvertegenwoordiging te ken nen gegeven, dat het met groote teleurstel ling kennis heeft genomen van 't gewijzigd ontwerp van wet, regelende het aanvullend onderwijs, daar dit ontwerp, noch gewensch- te waarborgen biedt voor het bestaan van openbaar aanvullend onderwijs, noch de ze kerheid verschaft dit vooral door het ont breken van iederen vorm van leerverplich ting dat breede lagen van de rijpere jeugd, die verstoken zijn van alle voortgezet onder wijs, dit onderwijs zullen kunnen genieten, redenen, waarom het hoofdbestuur van voor noemde vereeniging met klem aandringt op het aanbrengen van wijzigingen, en mocht dit niet mogelijk blijken op verwerping van dit Wetsontwerp. In een memorie van toelichting worden dan nader aangegeven welke wijzigingen het hoofdbestuur wenschelijk achft. PREDIKBEURTEN. Zondag 12 April. Ned. Hervormde Gemeenten EENIGENBURG, vm. 10 uur, ds. Enk- laai GR AFT, vm. 10 uur, ds. Rooker NIEUWE NIEDORP, geen dienst OUDE NIEDÖRP, vm. 10 uur, ds. do I eeuw. URSEM, geen dienst. STOMPETOREN, Evangelisatie, geen dienst. GROET; Vrije Evangelische Gemeente, zaal van K. Peijs, voorin. 10.30 uur, J. J. Ruijs. SCHOORL (dorp), Vrije Evangelische ge meente, Laanweg hoek Voorweg, avond 7.30 uur, J. J. Ruijs. HEERHUGOWAARD, Bijbels kerkspel, „Talenten", 's avonds 8 uur, V. C. J B. Doopsgezinde Gemeenten. BEEMSTER, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. DE RIJP, vm. 10 uur, ds. Keuning. LEGER DES HEILS. Zaterdagavond 8 uur Openluchtsamen komst. Zondag 12 April worden de samenkom sten geleid door stafkapiteine Peters, van Amsterdam. 7 uur Bidstond. 10 uur Heiligingssamenkomst. 3.30 uur Openluchtsamenkomst, bij den Kattenberg. 8 uur Verlossingssamenkomst. Bridge. BR1DGE-KA MPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Donderdagavond is te Den Haag onder de auspiciën van den Ned. Bridgebond een wed strijd om het kampioenschap van Nederland gehouden tusschen de titelhouders de heeren Borel en Knufman uit den Haag en de heeren mr. F. W. Meijer en mr. C. C. Goudsmit uit Amsterdam, laatstgenoem den hadden eerstgenoemden uitgedaagd. Na tal van interessante spellen, die meerendeels door het paar uit den Haag werden gespeeld, doch door den heer Knufman niet steeds op de meeste juiste wijze werden behandeld, werd door de wedstrijdcommissie bepaald, na strenge beoordeeling van de geleverde presta ties, wat bieden, spelen en tegenspelen be treft, dat de Amsterdammers beter werk had den geleverd en dat de kampioenstitel dus overging op de heeren Goudsmit en Meijer, die in Mei weer nieuwe uitdagers zullen ont moeten. Voetbal. De wedstrijden voor morgen. Als we vandaag onze wekelijksche beschou wingen beginnen, dan mceten we allereerst stilstaan bij den eersten wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, welke gaai tusschen Ajax en P.S.V, Hoewel nog niet alle kampioenen bekend zijn, heeft de bond toch geineend, ïeeds nu een wedstrijd vast te moe ten stellen, omdat het Stadion juist den laatsten tijd druk bezet is. Daarom kan liets pe' reeds morgen 'beginnen en al dadelijk heeft Amsterdam de eer, den eersten strijd om den boogsten titel te mogen aanschouwen. Wie zal er winnen? In de gewone compe titie is dit altijd al zeer moeilijk te voorspel len, maar in een kampioenscompetitie is het zullen spoedig bedaren door Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoedera en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. eigenlijk ook niet doenlijk. Beide clubs ken nen het klappen van de zweep, zoodat „Buhnenfieber" hier weinig invloed zal kun nen uitoefoenen. Wie is de sterkste? O.i. zullen de beide elftallen weinig in kracht verschillen, vooral, nu Ajax haar topvorm niet meer heeft. Die had het enkele maanden geleden en toen klopte Ajax in de Meer P.S.V. met geweldi ge cijfers. Zulke cijfers zullen het zeer zeker morgen niet worden en eigenlijk gelooven we, dat beide partijen gelijke kansen hebben en de eventueele zege erg benauwend zal zijn. Het publiek, dat natuurlijk bij duizenden naar het Stadion komt, zal zeer zeker kunnen genieten van een spannende ontmoeting, waarin beide elftallen zich geheel zullen geven tot de laatste seconde Naast dezen grooten wedstrijd trekken ook de gewone competitie-wedstrijden de aan dacht. En vooral morgen zijn deze van bui tengewoon belang, omdat morgen een aantal beslissingen kunnen vallei:. Allereerst afd. I. Daar vechten Excelsior, V U.C., H.F.C. en 't Gooi hard voor het be houd van het eersteklasserschap. De strijd moet hier onderling uitgevochten worden, \yat voor de zuiverheid wel het mooiste is. Welnu, morgen komen alle vier clubs tegen elkaar uit, n.1. Excelsior—'t Gooi en H.F.C V.UC. Nu bestaat de mogelijkheid, dat 't Gooi wint en dan zou deze club .definitief buiten gevaar zijn. Maar we zijn van een Gooische zege lang niet zeker en geven Excelsior een ietwat beteren kans op de twee puntjes. Daar mee zijn de Rotterdammers dan nog wel niet veilig, maar toch scheelt het dan niet veel. Ook H F.C. kan zich in veiligheid stellen, maar ze moet dan van V.U.C. winnen. En dat zal de club van v. d. Meulen niet meevallen De eerste ontmoeting eindigde in een flinke zege der Hagenaars, zoodat ook nu V.U C. wel een kansje heeft. Verliezen de beide bezoekende clubs, dan valt de beslissing zeer waarschijnlijk in de ontmoeting V.U.C.'t Gooi, welke wedstrijd den 19den April gespeeld wordt. Er heerscht dus wel spanning in de onder ste regionen en in vergelijking daarmee heeft de ontmoeting H.B.S.-Z.F.C. geen beteekenis. 't Zou ons niet verwonderen, als H.B.S. won. Daar is ze juist de club voor! In afd. II heerscht groote spanning! Wie zal kampioen worden? Zeer waarschijnlijk van it April Opgave van Hoordtiollaiidscli Laiiiibouwcrediet X.Y. (Ontvangen per draadlooze teleloon). Koers van heden te Vorige koers STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN Handel Mpij Cert. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holt Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh Steel CitLs Service Steel comm Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorsten!. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. 1000 Bezit 10L3/a 146 12S3/4 124 91»/, 63 11413/1» 35*/, bl 2113/, 2 6 4 U/s 66"',, 34°/i o 19 13713/,, 239>/2 3763/4 2-0 101 V, 80 2V/, so 50 1047, 2587, 276'V, 1627, 97 65 51»-'s 37)6 1 1 1 R ioy6 1273/, 4674 407, 577, 272" 3287, 2557, 27 67, 45»A 175 17 pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 10.30 10.45 11.00 11.15 145'/, 943A-5 91-6 94-5 53 119 118 118 118 212 212.37 212 212 2.5 234-6 234'/,-5 43 67»/,-4' 53-»/ -4 553/4-4 557, 53 17»/, 17U/,s 138 1 1 3 377 3751/4 370-1 so 1207, 118 276 275(-61 <75-»/, 275-'/, 97-3/, 97-8 97 50 37, IH3 101, 53 57'/, 273 27 3 327'/, 32 i 7, 258 258 258»/, 28 64 17 PROLONGATIE vorige koers l»/2 pCt. heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-Vork Italië 100 Vorige koers 12.11 59:327, 9./4S/, 34.66 47.99 35.05 66.677, 66.77»/, 66.72»/, 2.493/,, 13.05 Koers op heden 11 uui 12.11»/, 59.34 9 743/ 34.65 48.01 35.07 66.67'/, 66.77'/, 66.73»/, 2-49'/, 13.05

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11