mkoiMnclt Coinnt DE PAGODE Honderd drie en dertigste Jaargang. Radioprogramma t <o. 89 1931. Uoudcnia^ i(i April Vrijdag 17 April. Hilversum, 298 Al. (8—12.—4.-8.en 11.—12— V.A.R.A., 12.-4— A.VR.O. en de V.P.R.O. van 8—11.—). 8— Gramo- foonplaten. 10— Morgenwijding (V P.R.O.) 10.15 Voordracht Rodi Medenbach. 10.30 Ziekenuurtje. 11.3012.Gramofoonpl ,12—1.30 Concert door het A.V.R.O.-kwar- tel onder leiding van D. Groeneveld. 1.30— 2— Knipcursus. 2—2.30 Gramofoonplaten. 30—3 Uitzending voor scholen. 3—4— Concert. Kovacs Lajos orkest. 4— Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Kinderuurtje. 5.15 Concert door het V.A.R A.-orkest onder lei ding van Hugo de Groot. Met medewerking van B. v. Kreveld, zang. S. Metz, piano. 7 Actueel Allerlei door het N V V. 7.15 Slot concert 8— Catechisatie door ds. F. W. J v. d. Kieboom. 8.20 N. v. d. Stadt, cello. 9.- Mevr. Van Schaik—Willing: „De moderne Amerikaansche roman als tijdbeeld". 9.30 Concert. 10.15 Casper Höweler: „Moderne (Muziek (Romantisch en modern)". 10. Persberichten. Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.45—11— Gramofoonpl. 11—12.Gramofoonpl. van de V.A.R.A. Huizen, 1875 Al. (Algemeen programma, te verzorgen door de N.C.R.V.) 8.8.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. q0_30L.ll.Ziekendienst. 11.12.Gra mofoonplaten. 12—12.30 Politieber. 12 30 ;2— Concert. Mej. P. Berghout, harp. H. Hermann, viool. H. v. d. Horst Jr„ cello IMevr. R. A. v. d. HorstBleekrode, piano '2.2.15 Gramofoonpl. 2.152.45 Piano duetten door Els Hoelen en Mies Müller 2.453.Gramofoonplaten. 3—4.30 Con cert. Draper-kwartet uit Enschede. 4.30 4.45 Gramofoonplaten. 5.5.30 H. J. Stein voort: „De beplakking van ons bakje". 5.30 6.Gramofoonplaten. 6.6 30 Ra lio- dokter. 6.30—7.Cursus Engelsch. 7. 7.30 A. J. Herwig: „De kamerplanten in deze maand". 7.308.Politieberichten 8 Concert. Chr. Zangvereeniging Jehaleal o. 1. v. W. van Laar. Met medewerking van T. v d. Sluys, sopraan. Haarl. Orkestver. o 1. v. G. Stam en een Jongenskoor o. 1. v. D P. v d. Togi. Daventry, 1554.4 AI. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 12.20 Zang door Johanna Vollers met guitaarbegeleiding. 12.50 Orgel spel door L. H. Warner. C. Jones, bariton. 4 50 Gramofoonplaten. 2 25—3.05 Toespra ken. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje te 20 Lezing. 6.35 Berichten. 7— Zang door 5 Wilson. 7.2( Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Cabaretprogramma. 9.20 Berichten 9.35 Berichten. 9 40 Lezing. 9.55 „Twelve Thou- sand" Hoorspel van Bruno Frank 1120 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 Ai. 8 05 Gra mofoonplaten 12.50 Gramofoonplaten. 1.25 Gramofoonplaten. 6.50 Gramofoonpl 8.20 Radio-Tooneel. 9.50 Solisten-concert Kalundborg, 1153 Al. 11.20- 1 20 Orkest concert 2 504.20 Orkestconcert. 7.20 9 20 Concert. Orkest en solisten 9 3511.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 Ai. 508 5 M.: 5 20 Gramofoonplaten. 6.05 Gramofoonpl. 7 05 Gramofoonplaten. 3 20 Concert Orkest en solisten 338 2 M.: 5.20 Orkestconcert 6 20 Gramofoonplaten. 7.05 Gramofoonpl. 8 ?0 Ooerette-uit7ending. Langenberg, 473 AA. 6.257 20 Gramo foonplaten. 9.35—10.55 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten 12.25—1 50 Con cert. Orkest en piano 4.205 20 Solisten concert 7.20—9.20 Orkestconcert 9.20 Be richten. Daarna tot 10.20 Dansmuziek 10.20 —11 20 Gramofoonplaten. Zeesen. 1635 AI.' 5 40—11.20 Lezingen 11.2012.15 Gramofoonplaten 12.151.20 Berichten 1 202.20 Gramofoonpl. 12 20 3 50 Lezingen. 3 50—4.50 Concert 4 50 7 20 Lezingen. 7.20 Opera ..Der Barbier von Sevi'la", Rossini. 10.1011.20 Concert. Prowêsuctiaal nieuws HEERHUGOWAARD. Een vergadering van Heemraden en Hoojd-Ingelanden in het Polder huis te Oudorp op Dinsdag 14 April. Nadat door den heer K. van Langen, plaatsvervangend Dijkgraaf, om ongeveer 12 uur is geopend onder mededeeling, dat KttblM.HTON. Door MARJOR1L BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C E GUYE 28 En om de zaken nog moeilijker te maken voor madame Collum, stond de jon- ?e edelman onder voogdijschap van een verkelijk zeer voornaam personage, zijn >om M. de la Pataudière, wiens kasteel log bij Chinon kan gezien worden. Zoo bleven de zaken gedurende ver- cheidene maanden, en wij weten niets van e gevoelens van Miranda, noch van die an M. de la Pataudière, van M. de Mont- ïirail alleen dat hij verliefd was en van ïadame Collum alleen dat zij een wanho- ige avonturierster was. Gij moogt u de gevoelens van deze ier menschen voorstellen zooals het u be- aagt, tot den avond, waarop zij ten slotte :openbaard werden Het was ongeveer in dit jaargetijde icn M. de Montmirail zich eindelijk be- :id verklaarde Miranda te trouwen aar in het geheim. Hij durfde de conven- 2 niet zoo te beleedigen om dit openlijk doen, maar hij bood aan een gehe'm hu- elijk, een vlucht naar Parijs endaarop ilgende erkenning van zijn vrouw. Madame Collum had geen andere sus dan het aan te nemen; zij stemde er in 2 het meisje naar het rendez-vous te bren- j n en getuige te zijn bij het huwelijk, van den Dijkgraaf en den heer Liefhebber bericht van verhindering wegens ziekte is ontvangen, maakte de heer v. Langen in ver band met de notulen de opmerking, dat in strijd met hetgeen in de vorige vergadering is besloten, de oprit aan de O.-Niedorper brug geheel met keien is belegd, wat aan leiding geeft tot slippen. Hierna volgde goed keuring der notulen. Een verzoek van K. Ursem Jz„ Heer-Hu- gowaard-N., om schoeiïng bij zijn erf aan te brengen, werd nadat de heer Groen er op heeft gewezen, dat hier grondafbrokkeling plaats vindt door den sterken stroom uit den duiker daar ter plaatse, naar het dagelijksch bestuur'ter verdere afhandeling verwezen. Door de zuivelfabriek „Excelsior" is inder tijd om van den last van het stinkende wate; af te zijn een rioleering voor afvoer aange bracht. Door verschillende bijkomende werk zaamheden is de raming ver overschreden en wordt het polderbestuur verzocht een te gemoetkoming te willen geven. De voorzitter zeide op een vraag van den heer Wonder, dat indertijd wel een begroo ting van onkosten door den polder is opge maakt, doch onder geenerlei beding is aan vaard, dat de polder in eventueele meerdere kosten zou bijdragen. De heer Groen was er voor, dat de fabriek, cie zelf oorzaak is van den mipder gewensch- ten toestand, ook zelf de kosten voor den af voer van het vuil moet dragen. Op het verzoek werd afwijzend beschikt. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden Gróen en Oudeman werden door de heeren van Langen en Wijnker nagezien en in orde bevonden, waarop de voorzitter hen feliciteerde en den wensch uitsprak, dat zij de voor hen liggende zittingsperiode met genoe gen zullen vervullen. Bij monde van den heer C. v. Langen ad viseerde de commissie belast met het nazien der polderrekening '30 tot goedkeuring hier van. Op een vraag van den heer Poland om trent een ongelijke ten laste brenging van een bedrag op polder- en wegenrekening ant woordde de heer Kamp, penningmeester. Eveneens werd op een vraag van den heer Poland waarom een vergoeding aan Geest- merambacht ad 800 steeds op dit bedrag gehandhaafd blijft, ofschoon de tijden veel anders zijn, dan toen het bedrag werd vast gesteld, uitleg gegeven. De voorzitter verklaarde, dat men gemeend heeft, dit zoo te moeten laten blijven, daar de molen toch spoedig verdwijnen zal. De heer Poland bleef echter van meening, dat het bedrag te hoog is en het bestuur werd opdracht gegeven te trachten alsnog vermindering te bewerkstelligen. Eveneens oo vragen van den heer Poland werd een bedrag ad 266.30 in de uitgaven voorkomende verklaard als te zijn uitgave voor in orde maken van het archief, terwijl een bedrag van 5 ontvangsten bleek voort te komen uit een recognitie van Geest- merambacht wegens derving van pacht van vischwater door den polder. De heer Groen meende er op te moeten wij zen, dat de polder dit jaar weer achteruitge- bcerd is, hoewel hij zich er wel rekenschap van heeft gegeven, dat dit nadeelig saldo v.n.1. te wijten is door de vermindering der polderlasten met 1 per H.A. en door het bedrag van 5.000 uitgegeven voor sloot- werk. Hierna werd de rekening in ontvangsten en uitgaven tot bedragen van 107.439.32 en 100.244.13, aanvangende met een ba tig slot ad 11.723.7714 en eindigende met een kassaldo van 7.195.19 onveranderd vastgesteld. Dezelfde commissie adviseerde tot goed keuring der wegenrekening over te gaan Geopend met een nadeelig slot van den dienst '29 ad 26.894.5514, is dit op het einde van 1930 geworden tot 16.812.96, terwijl de ontvangsten 96.140.1014, de uitgaven 112.953.0614 bedroegen. De heer Gootjes vroeg of deze vooruit gang van 10.000 niet flatteus is, daar toch in het afgeloopen jaar belangrijke leeningen gesloten zijn. De heer Kamp deelde mede, dat daartegen over ook leeningen afgelost zijn en het eind cijfer tenslotte verkregen is door verwerking van al deze bedragen in de rekening. Hierna volgde goedkeuring. De polderbegrooting 1931 met als eerste post het saldo van den vorigen dienst ad 7.195 19, sloot met een totaal bedrag van ontv. en uitg. tot 102.024.38. De heer Poland drong met klem aan op bezuiniging uitgaafoost onderhoud molens. Hij meende, dat waar deze toch ten doode op geschreven zijn niet meer dan de volstrekt noodige reparatie verricht moet worden. De voorzitter verklaarde, dat reeds in den maar de M. de Montmirail had het zoo ge schikt, dat het zou plaats hebben in de kleine kapel van Montlouis, waar hij den curé en de getuigen reeds had verwittigd. Nu was M. de la Pataudière verschei dene malen madame Collum en haar knap pe dochter komen zien in hun klein huis in Amboise, en zij leefden in angst voor zijn argwaan. -Hij was niet zooveel ouder dan zijn neef, maar een man van een verschillend type, een bekend soldaat, een bekwaam diplomaat, zeer knap van uiterlijk, tamelijk koud en hooghartig van manieren, de laat ste om kuiperijen en bedrog te vergeven een man met een zeer streng oordeel over de vrouwen. Zelfs de stoutmoedige, roekelooze ma dame Collum huiverde bij het denken aan haar lot als deze trotsche man de komedie ontdekte, welke zij speelde. Welnu, de avond kwam, een rijtuig reed voor tot den ingang van de „allée" en de twee vrouwen kwamen naar buiten en spoedden zich naar de schaduw onder de boomen; zij droegen mantels met lange kappen en maskers, zooals bij het rijden mode was en die tegelijk de teint en de in trige beschermden. De Pagode verrees donker en scherp tegen een hemel, die tot zeegroen verbleekt was en getooid met den kouden glans der eerste sterren. Een licht verscheen en verdween driemaal aan het venster van de eerste ver dieping; dit was het teëken dat het voor hen veilig was de Pagode binnen te treden. Maar de vrouwen weifelden en keken rond oip te zien of M. de Montmirail inder- geest van den heer Poland. gehandeld wordt. Alles, wat niet strikt noodzakelijk is, wordt vermeden. Mag deze methode in de gegeven omstandigheden aanbeveling verdienen, ook moet men in oogenschouw nemen, dat zij tot groote onverwachte uitgaven aanleiding kan geven. Met het oog hierop j$ dan ook het oude bedrag op de begrooting gehandhaafd. Ingaande op een opmerking van den heer Poland omtrent de z. i. hooge kasgeldlee- ning ad 50.000, verduidelijkte de voorzit ter waarom men dit bedrag op de begrooting heeft geplaatst. Slechts onder gunstige om standigheden zal het voldoende blijken, doch er is alle kans van het tegendeel. Goedkeuring volgdè. Bij de bespreking begrooting wegen slui tende op 88.423.96/4 in ontv. en uitg. vroeg de heer de Boer de definieering van een be drag ad 48.500. Hij meende, dat in het komende jaar een getal van 300.000 steenen voor bestrating van den Middenweg meer dan voldoende zal zijn, gezien den zeer gun- stigen huidigen toestand. Waar in de be- grootig 700.000 is gerekend, zou dit reeds direct een groote bezuinigng beteekenen. De voorztter wees er op, dat ook hier de schijn dikwijls bedriegt. Een wegdek, dat er op het oog nog gaaf uit ziet, blijkt dikwijls uit meer dan half afgesleten steenen- te be staan. Wel wordt er gemompeld, dat in de toekomst vermindering der uitkeering van het wegensfonds te wachten is, doch juist met 't oog op dit fonds moeten we dien weg in een goeden toestand houden. De heer Wonder meende, dat, waar al reeds een belangrijke bijdrage verkregen is, het op den weg van den polder ligt den weg goed te onderhouden en nog afgezien daar van brengt een goed onderhouden weg in de toekomst zijn voordeelen mee. De heer Poland vond het vreemd, dat reeds materiaal is aangekocht vóór de betreffende begrooting is goedgekeurd. De heer Wonder zeide, dat dit in de prac- tijk onvermijdelijk is. Het toezicht op de wegen vindt plaats in Maart en dit is ten slotte de hoofdfactor die den aankoop van materiaal beheerscht. De heeren Groen en Poland vermeenden, dat vele halfsleetsche steenen, die h. i. nog best in de wegen verwerkt konden worden, door den molen vermalen, tot puin dienen. De heer Oudeman wees er op, dat wanneer steenen in halfversleten toestand aan de kan ten der wegen gelegd worden, gevaar voor het geheele wegdek ontstaat, daar deze stee nen zullen gaan wippen. Hierna volgde ongewijzigde goedkeuring. Bij verkiezing van Heemraad en penning meester werden resp. de heeren Blom en Kamp herkozen. Beiden dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. De voorzitter hoopte, dat beiden hun reeds lang jaren vervulde functies weder met opge wektheid mogen waarnemen. Langdurige besprekingen lokte het be stuursvoorstel tot aanleg van een brug in den Janglijnisweg uit. Waar men niet tot over eenstemming kon komen omtrent de plaats, die het meest geschikt is, werd op voorstel van den heer van Stralen besloten het be stuur opdracht te geven nog eens ter plaatse de zaak te onderzoeken en zich desnoods met de direct-belanghebbenden in verbinding te stellen. In verband met den op de rekening voorko menden hoogen post zand- en vrachtvervoer was het voorstel gedaan tot aanschaffing van een nieuwe vrachtauto over te gaan. De heer Wonder was van meening, dat eigen vervoer op den duur goedkooper zal zijn. De heer Groen vroeg of het loonend is, dat een tweede auto aangeschaft wordt, waar dit ook onvermijdelijke andere uitgaven met zich brengt. Besloten werd een 3-tons vrachtauto aan te schaffen en de verdere afwikkeling in han den van het dag. best. te leggen. Bij het voorstel aanschaffing benzinepomp wees de voorzitter er op, dat men van de A. P. C. wel een pomp gratis kan krijgen, doch zich dan tevens moet verplichten voor den tijd van drie jaar. Waar hier niet voor gevoeld wordt, terwijl wel het nut van een eigen pomp wordt inge zien, werd volgens het bestuursvoorstel beslo ten. De voorzitter het plan verbetering Don- kereweg inleidende, waar thans een tweede plan van aanwezig is, verheelde niet, dat z. i. men zich aan het eerste plan moet houden, daar dit volgens hem ver de voorkeur ver dient boven het thans aanhangige. De heer Van Stralen bleef zich tegen het eerste plan kanten. Het is volgens hem geheel gemaakt ter bevordering van het snelverkeer. Ten eerste kost het meer van aanleg, ten twee de worden, naarmate het verkeer sneller daad geslaagd was, zooals hij had beloofd dat hij zou slagen, in zijn poging de Pagode vrij te houden van alle indringers het was hier inderdaad gewoonlijk rustig, be halve bij gelegenheid van een feest of een jacht. Alles was nu heel stil, het water kalm, schitterend, bleek, den nieuwen maan weerkaatsende, die tusschen de ster ren hing, de boomen onbewegelijk tegen die glanzende klaarte van het uitspansel. De vrouwen glipten in de schaduw van den door zuilen omgeven ingang en luisterden angstig, renden dan de broozc trappen op naar de kamer op de eerste verdieping, waar het licht driemaal gesche nen had. M. de Montmirail wachtte hen op in de kille, blauwachtige schemering; ook hij droeg een langen mantel en een masker en alles wat zij van hem konden zien was het schemeren van zijn bleek brocaat costuum tusschen de donkere plooien van den man tel en de flikkering van de diamanten in de gesp aan zijn hals en de gesp, welke zijn zwaar gepoeierde krullen op hun plaats hield. Vlug, zeide madame Collum, die nu een zeer behoorlijk Fransch praatte, „ik verklaar u dat het hart mij schokt bij elke minuut uitstel en zij kon nauwelijks de angst in haar stem verbergen; voor haar was het dit huwelijk of ondergang en schande. Zij duwde het meisje voorwaarts met een niet onzachten drang, maar Miranda ver- 2ette zich en zeide op vastberaden toon: Madame, voordat wij ons naar de kerk begeven, heb ik enkele woorden te zeggen wordt, de onderhoudskosten der wegeii hoo- ger- De heer C. van Langen wees op een onge leder der aanwezigen voor zich overtuigd is, dat men, indien het eerste plan aangenomen wordt, op volle medewerking van het ge meentebestuur zal kunnen rekenen. Daarom was hij er voor dat ook de polder dat plan aanneemt. Ook in de oogen van den heer Oudeman kon het tweede plan geen genade vinden. Hij noemde het een lapmiddel. De heer Groen zeide, dat het tweede plan, nu hij het in teekemng voor zich ziet, ook hem niet meevalt. De heer C. va n Langen wees op een onge luk een paar dagen geleden bijna weder ge schied. De voorzitter wees op de stemming ten op zichte van dit plan in de laatste raadsverga dering. Zelfs maakte toen de heer Kostelijk de opmerking» dat desnoods de gemeente de geheele uitvoering voor hare rekening zou nemen en werd dit toen nog niet tot een voor stel. Spr. was niet gebleken, dat men er be paald tegen was ook. De heer Oudeman wees er op, dat de tegen stemmers van het eerste plan dit deden uit een financieel oogpunt. Tegen het plan, als zoodanig heeft hij geen enkel bezwaar. Hij wendde zich tot den heer van Stralen, die toe gaf, dat het inderdaad de geldkwestie was, die hem tegen dat plan deed stemmen. Ook de heer Poland gaf toe, dat het eerste plan het beste is, maar hij meende, dat men, gezien den tegenwoordigen economischen toestand, matig moet zijn. Waar bovendien op rechte wegen meer ongelukken gebeuren dan op kromme, zou hij geneigd zijn te zeg gen- „Laat den weg voorloopig zoo blijven, als hij is". De heer C. van Langen wist voor zich, dat de toestand daar allertreurigst is. Hij was van meening, dat bij de e.v. gemeenteraads vergadering een bepaald voorstel, van den polder gereed moet zijn. De heer Poland meende, dat als de Veen huizerdijk onteigend wordt voor aanleg van een primairen weg, deze weg als hij gereed is een groot deel van het verkeer van den Don- kereweg zal opslokken. De voorzitter was het hier niet mee eens. Hij wees er op, dat in betrekkelijk korten tijd de kraanauto vier maal in den Donkereweg is geweest om assistentie te verleenen. Een wonder mag het heeten, dat bij de plaats gehad hebbende ongevallen geen menschen- levens zijn verloren gegaan. De heer Kieft verklaarde, dat men onder alle omstandigheden den weg poldereigen' dom zal moeten maken. De heer Oudeman bepleitte een gezamen lijke zitting der beide betrokken besturen. De heer Wonder kon zich er niet mee ver eenigen, dat men zich zou verklaren voor een plan dat later zou blijken half werk te zijn. Nadat de voorzitter nogmaals een lans voor het eerste olan gebroken had om dit plan naar het gem. bestuur te zenden om te zien wat dit wilde doen, werd besloten voor loopig nog een afwachtende houding aan te nemen, te zien wat het gemeentebestuur zal doen en op de e.v. vergadering een beslissing te nemen. Tot het aangaan van een leening ad 12300, noodig voor verbetering van het wegdek en aanschaffen auto en pompinstal- latie, werd besloten. Op een vraag van den heer C. van Langen betreffende vaargelegenheid Mul, werd toe gezegd, dat een onderzoek zal plaats vinden. De heer de Boer vroeg of op de vergade ring van „Polderbelangen" ter sprake is ge bracht het peil in den Rustenburger polder 6 c.M. te verlagen. De voorzitter antwoordde toestemmend. Een desbetreffende verzoek is echter nog niet ingekome'n. De heer Gootjes verzocht of in overweging kan worden genomen de overhaalvereeni- ging aan de Broekerbrug jaarlijks een tege moetkoming te geven voor het uitbaggeren der toevoersloot. Algemeen deelde men het gevoelen van den heer Wonder, dat gezien het billijkheidsmo tief, dat aan deze vraag ten grondslag ligt, het verzoek in gunstige overweging dient te worden genomen. Ook zou de heer Gootjes gaarne iets ver nemen omtrent de kanalisatieplannen, dit ook in verband met de overhaal. De voorzitter deelde mede, dat daarvan nog niets bekend is. Hij verwacht echter dat ook de vereeniging, als zijnde direct-belang- hebbende, aangeschreven zal worden bij voortgang der plannen. Nog meende de heer Poland een voorstel te moeten indienen omtrent het niet meer verzekeren der molens, daar de premie ad ongeveer 200 per jaar volgens hem onnut 1 besteed geld is. Met 12 tegen 5 stemmen volgde verwerping. Daarna sloot de voorzitter onder een woord van dank, den wensch uitsprekende, dat de volgende vergadering weder door den dijk graaf gepresideerd moge worden. EGMOND AAN DEN HOEF. Maandagmiddag ongeveer 4 uur werd het 3-j. dochtertje van den heer van den P. te Wimmenum aangereden door ue luxe auto van den heer Gr. uit Castri- cum. Ofschoon het kind gewaarschuwd was, stak het toch nog den weg over. Vermoedelijk.raakten de spatschermen het kind. De heer Gr. nam het meisje, dat ern stig aan het hoofd bloedde, onmiddellijk mee naar Dr. Fischer, die een verband legde en hersenschudoing constateerde. Volgens verklaring van den huisdok ter verkeert de kleine thans buiten go- vaar. De bestuurder van de auto treft geen schuld. tot M. de Montmirail. Deze edelman, die langzaam nader was gekomen langzaam, zooals madame Collum met schrik opmerkte schrok te rug. Wat is dat voor krankzinnigheid? schreeuwde de avonturierster. Laat ons maken dat wc weg komen. Neen, antwoordde de bruidegom rus tig, er is tijd genoeg. Een rijtuig wacht bij het hek en hier zullen we zeker niet ge stoord worden. Dus, mademoiselle, als ge iets te zeggen hebt er is tijd genoeg. Ik heb iets te zeggen en wel van groot belang, antwoordde Miranda, en het moet onder ons zijn. U, madame, moet beneden op mij wachten. Madame Collum had hiertegen veel bezwaar, want zij wenschte het meisje niet uit het oog te verliezen tot het was ge trouwd met haar slachtoffer, doch daar was een hartstochtelijke aandrang bij Miranda, welke zij niet durfde dwarsboomen, en zij trok zich terug in de kamer gelijkvloers, om in de schemering en vol ongeduld te wachten. M. de Montmirail stak weder den armluchter aan, dien hij als teeken van af spraak had vertoond en plaatste dien op het tafeltje van Chineesch lakwerk. Niemand zal dit licht zien, zeide hij, want er is niemand in het bosch vanavo-id. En hij trok de gordijnen niet over de lange vensters, zoodat zij daar stonden in die ronde kamer, het sombere woud en den verbleekenden hemel rondom 2ich ziende, want, zooals ge weet, is er meer venster dan muur en in de Pagode is het als in een vuurtoren, alleen, inplaats van golven zijn i WOGNUir Wegens het overlijden van den gemeente ontvanger, den heer S. Blauw, is dooi: B. en W. met deze functie tijdelijk belast de heer C. Schouten te Wadway. ANDIJK. In navolging van andere plaatsen heeft het gemeentebestuur besloten tot het houden van een boomplantdag door schoolkinderen. DE WEERE. De zuivelfabriek „De Hoop" betaalde uit over het tijdvak van 27 Febr. tot 13 Maart 1931 gemiddeld 6.90 cents per liter melk. ENKHUIZEN. De aanvoer voorjaarsharing in dit jaar bedroeg' 83435 tal, met een opbrengst van 179.876. UITGEEST. Inbraak. In den nacht van Maandag op Dinsdag is alhier ingebroken in het kantoortje van de firma van de electrificatie der spoorwegen. Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang tot het gebouwtje weten te ver schaffen en men heer daarbinnen alles afge zocht. De dader(s) hebben bij hun pogen nogal eenig succes gehad daar juist op dat moment een tamelijk groot bedrag aan geld in de bureau kast was opgeborgen. De politie die terstond m.t dit voorval in kennis werd gesteld doet alle moeiten om de dader(s) op het spoor te komen. En werd onder leiding van aen districtscommandant van den rijKS- veldwacht te Heiloo met een politiehond naar eenig spoor gezocht. Doch daar intusschen al het volk op het werk gekomen was was het spoor hierdoor wel wat verloren gegaan zoo dat het dier het spoor spoedig kwijt was. STOMPETOREN. 1 Bij de door den Kerkeraad der Ned. HerV. gemeente te Noordschermer gehouden aanbe steding van de verbouwing der boerenwo ning, thans bewoond door den heer P. Sevenhuysen, werd het werk gegund aan den heer K. Verweel alhier voor de som van 3333. Er waren tien inschrijvingen. SCHOORL. Maandagavond vergaderde de Vereeniging „Noord Kennemerland" V. V. V. te Schoor 1 in de lunchroom van den heer Kasper. De voorzitter, de heer R. Wognum, heette de aanwezigen welkom en deelde mede dat het bestuur had gemeend dezen keer de ver gadering te moeten beleggen bij het jongste lid van de vereeniging, die een nieuwe zaak gaat exploiteeren. Spreker verwachtte dat de eerste kennismaking een goede zal zijn en wenschte den heer Kaspers succes met zijn onderneming. De voorzitter deelde mede dat de actie in zake de tarieven van den Schoorlschen auto busdienst tot geen bevredigend resultaat had den geleid, noch bij de directie van dien on derneming, noch bij Gedeputeerde Staten. Het bestuur kon dan ook geen verdere actie voeren, daar de opdracht van de algemeene vergadering niet verder ging dan tot het punt waartoe het bestuur was genaderd. De gids is in druk bij den heer Oldenburg en kost 500 terwijl de annonces pl.m. 520 ojpbrengen, zoodat de kosten ongeveer zijn gedekt. Er zijn 2000 stuks wandelkaarten in druk, gezamenlijk met V. V. V. Groet-Kamperduin; deze uitgave verschijnt in vierkleurendruk en kost 191.50. Verder deelde spreker mede dat aan het in formatiebureau wordt verlangd van de pen- er overal, rondom boomen, die op het slan ke gebouw indringen. De jonge man zeide niets; hij stond daar, een gemaskerde gestalte bij het venster verduisterd in den langen mantel. Maar Miranda zette haar masker af en toonde haar schoon gelaat, bleek en toch zuiver van kleur en lijn ik geloof dat zij zoo mooi was, dat als ge naar haar keek, ge nergens anders aan kondt denken, maar toch was nu haar schoonheid het minste aan haar, toen zij sprak. Monsieur de Montmirail, ik ben hier gekomen om u te ontmoeten voor ons hu welijk maar er zijn enkele dingen, die ik u eerst moet zeggen en vlug, want ma dame beneden zal weinig geduld hebben Zij hield één oogenblik op, sprak dan in een kouden zielsangst: Zeker hebt gij gemerkt hoe ge zijt ver leid en overreed tot dit huwelijk Door uw moeder Door haar actief en door mij pas sief Hij boog. Ik heb het gemerkt, maar Luister naar mij. Voordat ge me trouwt, moet ge weten dat ik niet de doch ter ben van mrs. Collum. Ik ben een arme vondeling van Belfast, een dienstbode ik weet niet wie mijn ouders waren. Noch is zijzelf wat zij beweert we zijn beiden be driegers er is geen geld en er zijn geen landgoederen wij hebben schulden aan al de zakenmenschen in Tours. Het is uw geld, dal ons zal redden van schande en el lende. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5