WE KINADRUPPELS -FIETSBANDEN STAD EN OMGEVING, Landbouw en Veeteelt opgestaan, Dr H INANNING'S £ETLU5T-0PW£MeND. /l.30p.fl. DE AVONTEltEN V AN EEN VERKEERSAGENT.! E. BUUU1 MUIIUM/SCC sionhouders en ook van de verhuurders, eeni ge gefrankeerde enveloppen. Aanvragen wel ke niet op de gewone manier kunnen worden behandeld worden dan aan de leden gezon den welke zelve op deze aanvragen kunnen reflecteeren. Aangedrongen wordt, dat zij, idie hun pension of huurwoning geheel heb ben bezet of verhuurd, onverwijld hiervan mededeeling zullen doen bij het informatie bureau. De tweede lijn ten dienste van intercom munale gesprekken, is in aanleg. Kaarten voor verhuur of pension zijn aan de Vereeni- ging verkrijgbaar. Hierna volgde het jaarverslag van den se cretaris, de heer H. Selhorst. We vernamen, dat in het bestuur geen verandering was ge komen, dat 2 ledenvergaderingen zijn gehou den, dat 15 leden toetraden en 17 werden at- geschreven en het ledental 116 bedroeg, ter wijl er 3 donateurs zijn. Het Zomerfeest had éen voordeel opgeleverd van 143.54 waai- door het reservefonds voor dit feest was ge stegen tot 554. De ontvangsten voor het feest hadden be dragen 1472.51 en de uitgaven 1328.97. De verloting was goedgeslaagd en had een nettowinst van 192 opgeleverd. De reclame was goed verloopen. Samen met het bestuur van V. V. V. Groet was vijf keer vergaderd. Er waren enkele dingpn, zooals o.a. annon- ceeren in de groote bladen gezamenlijk ge~ schied. Met de beste wenschen voor de komende tijden werd dit verslag afgesloten. De sa mensteller kreeg voor zijn wérk dank. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, de heer Groothand diepten we op, dat de ontvangsten over 1930 1470.34 en de uit gaven 1347,83 hadden bedragen, dat dus een saldo voor 1931 was overgebleven van 122.51. Het reservefonds voor de feesten is natuurlijk apart gebleven. De rekening werd hierna zonder hoofdelij ke stemming goedgekeurd. De penningmees ter kreeg dame voor zijn accuraat beheer. Hierna werd de begrooting aan de orde o-esteld. Het bestuur had hierbij de contribu tie getaxeerd on 307 50, de baten eener ver loting op 100, die der pensionlijst op 50. .Verkooji kaarten en gidsen 50. Subsidiën 'f 111.40 en baten der gids 520, totaal 1246.41. Gnder de uitgaven merkten we als voor naamste oosten op: drukloon gids 500, sa laris 95; verspreiding der gids 100; an nonces 200; drukwerken, porto's en contri- butiën 145. Danken en papiermanden ƒ34; reclame en bioscopen 60; wandelkaarten 50; onvoorzien 62.41 De heer van de Garde informeerde naar de bioscoopreclame, en vroeg of dit niet geza menlijk met Groet kon. De voorzitter deelde mede dat dit onder zocht zal worden; in elk geval stelle men voor dit doel 60 vast. Gok is met Groet vorig jaar in de groote bladen geannon ceerd. Waar bleek, dat V. V. V. Schoorl voor dit laatste doel werkelijk meer had betaald aan V. V. V. Groet, werd besloten om voor de Gemeenschappelijke reclame een geïijk be drag te besteden, overeenkomstig het budget van Groet. Het overige geld dat op de be grooting'is toegestaan, zal speciaal voor Schoorlsche réclame worden besteed. Na nog cenigc bespreking werd de begröo- ting ongewijzigd vastgesteld. Hierna had de verkiezing plaats van een bestuurslid, noodig geworden door het be danken, om gezondheidsredenen, van den heer D Braak. De voorzitter bracht hulde voor de goede dingen, welke de heer Braak voor V. V. V. had gedaan. Het is een zeer ijverig bestuurs lid geweest. Na eenige stemmingen, benoemingen en bedankjes, welke heel wat tiid in beslag na men werd ten slotte de heer Fl. Schermer be noemd, die de benoeming aanvaardde. De voorzitter complimenteerde hem met zijn we- derintrede in het bestuur van V V. V. Men besloot weder een verloting te houden waarvoor bereids de toestemming was verkre gen. Ook zal weder een zomerfeest worden georganiseerd. De feestcommissie zal in hare oude samenstelling weder als zoodanig op treden. De lieer G. Birmer wenschte geen kermis attracties, doch ter wille van -Vn financieelen opzet kunnen die moeilijk v :den gemist. Als laatste mededeeling vertelde de voor zitter, dat het Hoogheemraadschap „Noord hollands Noorderkwartier" te Kamperduin 40 Aren grond in erfpacht wenscht uit te geven. Gaarne zag spreker Kamperduin z.ic:i ontwikkelen met het eenvoudig cachet van heden, dat de beste reclame voor dal punt zal zijn. Ook onze V. V V. heeft belang bij de wijze van opbloei van deze badgelegen heid, en voer alles wenschte wel niemand daar een maatschappij, waardoor de vrijheid verloren kan gaan. Dé huidige eigenaar van het café. dat eigenlijk geen café meer is, heeft de voorkeur van de erfpacht, doch indien deze er niet op ingaat, kan de gemeente Schoorl het in handen krijgen. Algemeen was men voor het laatste; doch men verwachtte dan dat de gemeente de ex ploitatie van te stichten gebouwen enz., aan verschillende ingezetenen in handen zou ge ven. Er kan dan iets goed gebeuren, terwijl bij alles in één hand, óók de strandexploita- tie, wordt vermeden. Een adres in dezen geest zal aan den raad worden verzonden. Bij de rondvraag vroeg de heer Kasper of al is vastgesteld waar het zomerfeest zal worden gehouden. Spreker stelde als puni het Schoorlsche Sportpark voor. Hierover ontspon zich een debat waaraan verschillen de sprekers deelnamen. De meerderheid der vergadering bleek er wel voor te gevoelen, doch men kende nog niet de voorwaarden van het bestuur van de Sportvereeniging, en de heer Korver, voorz. van de feestcommis sie vond 't gevaarlijk om in deze een tc vroeg besluit te nemen. De lieer Blankenstijn stelde voorop, dat. hij de feestcommissie zijn volle vertrouwen gaf, doch wilde het ook van een andere zijde bezien. Het voortvarend bestuur zal ook op het sportpark een goed feest weten tc organiseeren. De heer Korver stond er neutraal tegen over en geloofde dat het heelemaal niet ge zegd is dat op het sportpark een feest niet zou slagen. Spreker wees echter op het fan fareconcours en op meerdere feestelijkheden, dezen zomer te houden, en meende dat 't niet kwaad zou zijn indien we met de Schoorl sche Buurtvereeuiging overlegden of b.v. een winkelweek niet aan te bevelen zou zijn. Sprc- lichtloopend //ze/ster/f kers groote bezwaar om nu reeds te beslis sen over het Sportpark, is de onbekendheid met de eischen van het bestuur van die ver- eeniging. Laten we die eerst eens aan dc weet zien te komen. De heer Gutter stelde voor dat bestuur en feestcommissie overleg plegen met de be- stuurderen van buurtvereeniging en sport park alsook met den heer Timmerman. De heer Timmerman deelde mede dat men zijn voorwaarden kende, en het zou onzin zijn om hier iets aan te veranderen. Het voorstel-Gutter werd aanvaard. Dc voorstellers van het feest op het Sportpark behielden zich echter 't recht voor om, indien de besprekingen niet naar wensch mochten verloopen, een ledenvergadering aan te vra gen, opdat de leden van de vereeniging in laatste instantie in deze uitspraak zouden doen. Bij de rondvraag sprak de Leer J Kruier zijn verwondering uit over het houden van de vergadering in dit lokaal. Waren er geen leden zaalhouders met oudere rechten. De voorzitter beantwoordde deze vraag, terwijl de heer v. d. Garde meende dat dit voor alles een zaak was van de zaalhouders en n.et van den heer Kriller. Verder bracht de heer v. d. Garde de auto- busaetie ter sprake en meende dat het einde er nog niet van was. De voorzitter meende dat het bestuur niet verder kan gaan zonder machtiging der vergadering, doch het bleek met het oog op het sluitingsuur niet meer mogelijk dit punt verder uit te werken. Hierna sluiting. WINKEL. Dinsdagavond hield de afd. Winkel der-s. d. a. p. een bijeenkomst bij den heer R. Laan, bedoeld als propaganda voor de aanstaande Statenverkiezingen. Aanwezig, waren omstreeks 150 belang stellenden. In deze vergadering trad als spreekster op mevr. Miedema—-Zonder- van met het onderwerp: „De aanstaan- d Statenverkiezing". Spreekster heeft het belang om haar partij te steunen uit voerig bepleit en dè noodzakelijkheid daarvan, van haar standpunt bekeken, naar voren gebracht. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer Jn. Bakker van Oude-Niedorp, die spreekster-heftig bestreed. Na door spreekster te zijn be antwoord, wenschte hij van repliek te dienen, doch toen hem daarvoor het woord niet meer werd verleend, ont stond eenig umoer in de zaal. Naast dit deel van het programma was ook voor eenige afwisseling ge borgd en gaven de dames A. Koningh— zang, en G. Wijn, pianomuziek, terwijl de heer P. 31aauboer enkele voordrach ten ten beste gaf. Zij leverden niet onverdienstelijk werk en kregen een warm applaus. Tot slot werd door leden van de s. d. v. o. een tableau gegeven, voorstellende „Ontivapèning'", waarin zij zeer zeker goed 'zijn geslaagd. Door de leden van de bouwcursus der 'deeling „Vara" is gedurende den afgeiodpen cursus een drielamps radio- ontvangtoestel gebouwd, dat met toe stemming van burgem. en weth zal worden verloot. De opbrengst der verloting zal strek ken tot dekking der kosten. Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad is de stemming door B. en W. bepaald op Woensdag 17 Juni a.s. DE ARBEIDERS JEUGD-CENTRALE. Wat /ij wil en doet. Dit werd gisteravond in 't Gulden Vlies voor een volle zaal te aanscnouwen en te hoeren gegeven. In weinig woorden gezegd is dit: het langs den weg van aangename tijdpasseeving opvoeden van de jeugd tot vaardige menschen die verantwoordelijkheids besef hebben en belangstelling voor elk levensgebied. De avond werd geopend met een kort wel komstwoord door den heer Wim Kaagman, waarop de Alkmaarsche afd. A. J. C. met vlaggen en banieren ten toon-eele verscneen en het bekende „Wij zijn de jonge garde" aanhief. Maar de A. J. C. kan meer dan zingen en marcheeren, ook dansen en dat maar wat goed. Eenige volksdansen werden gegeven, waarvan vooral „Caroussel" en „Vier boeren kinkels" een bijzonder applaus ontlokten. En toen volgde een canon onder leiding van mevr. Hemelrijk, waarbij ook het publiek dapper meezong. Het daarop volgende lied Roode Valkenmarsch klonk als een geloofsbelijdenis uit volie borst met overtuiging gezongen door de jongens en meisjes op het tooneel. Een viertal jongens gaf blijk dat ook spel een onderdeel is van de werkzaamheid der A. J. C. De vastenavondklucht van Hans Sachs ,.Pe paardendief van Driehuis" was een aardig stukje, dat door het publiek zeer gewaardeerd werd. Rede van den heer KI. Toornstra. Ir, de plaats van den heer P. Schuhmacher, die verhinderd was, hield de heer KI. Toorn stra een propaganda-rede, waarin hij er den nadruk op legde, dat het ontspanningswerk, spel, dans, muziek en zang, slechts een onder deel is van hetgeen waarin de A. J. C. haar leden wil betrekken; daarnaast is het groote terrein van liet ontwikkelingswerk (cursussen, lectuur, voordrachten over vraagstukken van alles wat de jeugd beroert), en uit alles blijkt dat er een nuttig en waardevol clement schuilt in dit jeugdwerk. Spr. schetste hoe dc oudere leden stil en ongezien meewerken in het practische vak bondsleven en ook bij de verkiezingen hun hulp bieden als een plicht jegens de arbeiders beweging, waaraan zij zooveel te danken hebben. Dit alles is echter niet de hoofdzaak der EcïWDfirA i"r Taa,t om '!en heelen mensch. De A. J C. heeft een taak te ver vullen. ii.l. het Steven van aek-genhtkl aan gelijk denkenden en gelijk voelenden om zich te ontplooien en alle krachten van hart en ge voel, lichaam en verstand tot ontwikkeling te doen komen. Spr.- betoogde uit eigen ervaring, dat de reeds 30 jaren bestaande jeugdbeweging een reactie is op de eenzijdige ontwikkeling der jeugd in de richting van uitsluitend het intel- lectueele. waarbij vergeten werd dat de jeugd het recht heeft om jong te zijn. Dat recht is haar ontnomen door de kapitalistische maat schappij, die de kinderen reeds vroeg op- cischt voor het productieproces, met als ge volg dat- deze jonge rnenschen zonder vol doende weerstand 'naar lichaam, geest en ge moed in het leven komen, vaak op fabriek of kantoor, waar ouderen de atmosfeer door ruwe en onkiesche taal hebben bedorven en zich beijveren de jongeren zoo spoedig mo gelijk te maken tot wat „flink" genoemd wordt. Hiertegen moet de jeugd beschermd worden en dat kan niet anders dan door de socialistische vakbeweging. Diezelfde jeugdbescherming doet het recht op vacantie van een paar weken per jaar ont staan, gedurende welken tijd gelegenheid moet bestaan tot herstel van den' druk der reeds te vroeg knellende banden van den arbeid. De A. J. C. wil de jonge rnenschen gelegen heid geven om naar binnen te groeien tot zelfbewuste menschen, die in hun jeugd heb ben geleerd trouw te zijn aan beginselen en een groote mate van zelfbeheersehing en ver antwoordelijkheidsbesef bezitten. Dit alleen kan de wereld redden van al het lage dat haar bedreigt en dit alleen kan den weg banen tot de grcofsche idealen van de soc. arbeiders beweging: socialisatie en medezeggingschap en vredesbeweging en anti-militairisme. Een lange tijd van zorg en opvoeding is daarvoor noodig en een groote ernst bij de leiders. Het lijkt zoo weinig ernstig en zoo gemakke lijk, ging spr. voort, als wij onze jeugd bezig zien in haar ontspanningswerk, maar bedenk, dat daarachter de diepe zin zit om de jongens en meisjes te maken tot vaardige menschen, die weten wat het beteekent verantwoordelijk voor iets te zijn en die belangstelling hebben voor alles wat voorkomt op het terrein des levens. Het gaat er om, ieder -het besef bij te brengen dat hij een steentje beeft bij te .1 ra gen tot aller geluk. En naar buiten heeft de A. J. C. te groeien in het verband met de socialistische beweging. Dat verband ontstaat niet automatisch, daar voor zijn zoowel de A. J. C. als de socialis tische beweging te zeer ieder voor zich een levend geheel, maar dat moet komen door het systematisch ontwikkelen van de krachten, die er in de jeugd leven, zoodat daaruit de leiders van straks groeien. Daardoor heeft de A. J. C. beteekenis in den algemeenen strijd der soc. vakbeweging. Ten slotte vroeg spr. vertrouwen en sym pathie voor de A. J. C.. maar waarschuwde hij, dat propaganda alleen mogelijk is van binnenuit, uit de diepte van het eigen hart. De rede van den heer Toornstra ondervond een luid applaus en het lied „Broeders, ver heft U", onmiddellijk erop aangeheven doo~ de A. J. C.'ers, sloot er uitstekend bij aan. Het programma bevatte verder nog: zang (canons), volksdansen, declamatie en spreek koor „Mensch, wees vrij", van Garmt Stuive ling/alles behalve de volksdansen, onder leiding van mevr. Hemelrijk. Leider van de volksdansen was de heer W. Kaagman. Een en ander werd door het publiek met luid ap plaus beloond. LANGENDIJK Uit het jaarverslag van de Commissie van Beheer van den Noordermarktbond over het afgeloopen jaar vermelden we, dat dit niet voordeelig is geweest. Misteelt, vele zware regens en lage prijzen. De oorzaak van dit laatste wordt toegeschreven aan het steeds hooger optrekken der tariefmuren, en ook de wereldcrisis zal er geen goed aan doen. De omzet over 1930 heeft 2.382.587.68 bedragen tegen 4.436.953.99 in het daaraan voorafgaande jaar. Van den omzet van 1930 werd door den penningmeester van den Noordermarktbond uitbetaald een bedrag van 21.469.90 tegen 42.069.25 in het vorige jaar. Aangevoerd werden: 20.317.250 K.G. roode kool, 55.17.950 K.G. gele kool, 18.171.100 K.G. Deensche witte koot, 3.087250 K.G. gewone witte, 3.397.875 K.G. uien, 836.425 K.G. peen. 11.437.700 K.G. aardappelen, 126.100 K.G. bieten, 628.650 K.G. zilveruien, 262.917 'K.G. spercieboonen, 8.375 K.G. rammenas, 156.173 stuks bloem kool, 44.450 stuks Chineesehe kool en enkele andere producten. Aan keuringsboeten werd geheven 185.37. Er werd 58 maal afgekeurd met 10 pCt. boete en 36 maal met 5 pCt. Overigens heeft nog wel eens een prijsverlaging plaats ge had bij eenige afwijking der partijen, in hoofdzaak bij den aanvoer van slaboonen. slecht geslapen, te laat aan den trein. Dat hadt U kunnen voorkomen, door gisteravond voor het naar bed gaan, tegen Uw verkoudheid Aspirin-Tabletten te nemen. U moet toch in elk geval ook een buisje Aspirin mee op reis nemen, eenig op de wereld let op den oranjeband. Prijs 75 ets. Het aantal keuringen is niet hoog te noe men, wat een gelukkig verschijnsel is. Een woord van dank aan den keurmeester voor de wijze waarop hij zijn ambt vervult, is zeker op zijn plaats. Eenzelfde woord van waardee ring komt toe aan den Marktbetaalmeester. Geen noemenswaardige klachten zijn binnen gekomen over beambten of personeel, zoodat over hun werkzaamheden tevredenheid kan worden uitgesproken. De Commissie van beheer vergaderde vier maal, ten einde verschillende zaken aangaan de ons marktwezen te bespreken en te behan delen. Onze werkzaamheden zouden zeker drukker zijn, als met onze voorzitter, de heer Ootjers, tevens veilingleider, vele zaken dage lijks afhandelde naar z>jn beste weten. Als af gevaardigde voor Waarland en Omstreken werd in de commissie benoemd, in plaats van den heer G. Jongejan, de heer P. de Jong. Herinnerd werd aan de totstandkoming van het nieuwe betaalkantoor, dat in een lang gevoelde behoefte voorziet. Nog worden eenige woorden van waardec- ring gewijd aan den scheidenden voorzitter, den heer S. Brugman. Door de winter in Maart werd de hoop uitgesproken, dat er nog iets terecht komt van wat eerst verloren scheen. De balans vermocht aan bezittingen en schulden een totaal van 32982.09, "waarbij ■een schuld aan vreemd kapitaal van 32.670.09. De exploitatierekening vermeldde een to taal aan lasten en baten van 23.287.12. SINT PANCRAS. Steeds vroeger komen de nieuwe producten uit de kassen. De vorige week werden de eerste tomaten in het Westland aangevoerd, doch de heer C. Duif Sr. kon zich ook reeds verheugen in de eerste rijpe tomaat. Dat de nood der tuinders nog steeds nijpend is trots de tuinderscredieten bewijst wel, dat thans in het volle seizoen terwijl het land moet worden bouwklaar gemaakt, de aardappelen worden gezet en ook al heel wat vroege koolplanten worden gezet, de werkloosheid in deze gemeente zich reeds weer doet gevcelen. Voor de betrokken werk- loozen is een bescheiden loontje in de Zui derzee wel het einde. Treurige toestanden, zouden we kunnen zeggen, wan4 werk is hier in overvloed, doch de portemonnaie van de tuinders laat niet toe, dat er eenige guldens voor de arbeiders afkunnen. DIRKSHORN. Einde van den pluimvee eursus. Maandagavond werd in de o. 1. s. al hier de officieele eindles gehouden van den pluimveecursus. Deze cursus was tot stand gekomen door bemiddeling van de pluimveevereeniging hier ter plaatse. Van de commissie van toezicht waren aanwezig de heeren de Vries, Klerk en Rentenaar. Nadat door den onderwijzer, den heer C. v. d. Abeele, h. d. s. te Oudkarspel, nog een korte les was gegeven, werden aan de cursisten naar aanleiding van het behandelde gedurende de cursus, ver schillende vragen geeteld, die naar ge noegen werden beantwoord. Vervolgens werd het idee geopperd den cursus nog aan te vullen met een excursie. Daar de bedrijven in de omgeving reeds bekend waren, werd in beginsel besloten naar ne omgeving van Den Haag te gaan, waar zeer mooie bedrijven zijn en waar de hoofdassisten' bedrijfspluimveeteeltcon- sulent, de heer B. van Asperen Ver- venne de leiding van de excursie op zich zal nemen. Om nu een gezelschap te krijgen, het aantal leden van de cursus is daarvoor te klein, zal hij de leden van de pluimveevereeniging voor deelname worden opgewekt, doch ook niet-ledon kunnen zich, wanneer plaatsruimte be schikbaar is, bij het gezelschap aanslui ten. De dag werd voorloopig gesteld op Hemelvaartsdag. Nadat deze zaak was geregeld nam de leider van den cursus het woord. Hij dankte den heer van Asperen Vervenne en het bestuur van de pluimveevereeni ging, die hem in de gelegenheid hadden gesteld dezen cursus te kunnen geven en bovenal de leerlingen van den cursus, waarmede hij genoegelijke weken had doorgebracht, door hun trouw cursus bezoek en door de vriendelijke wijze van omgang. Ook werd nog een woord van dank gebracht aan het hoofd dei open bare lagere school, waarin de cursus werd gehouden, die den leeraar ge vraagde kleine diensten steeds bereid willig had bewezen. Namens de cursisten werd het woord gevoerd door den voorzitter van de pluimveevereeniging, den heer C. de Vries, die zeer waardeerende woorden richtte tot den onderwijzer en hem ten slotte als herinnering aan den cursus een palm aanbood. Nog een heele poos bleef het gezel schap genoegelijk bij elkaar, waarna af scheid werd genomen met der wensch, dat de besproken tocht van Hemelvaart- dag werkelijkheid zal kunnen worden. EGMCNB-BINNEN. Maandagavond had te Egmondbinnen de eindles plaats van den tuinbouwcursus, die hier gedurende twee winters gegeven werd. Daarbij waren o.a. aanwezig de burge meester en de beide wethouders, de lieer I fa. zeloop en het bestuur van den L. T B Na een welkom aan de aanwezigen werden door den heer Tamis eenige vragen gesteld over scheikunde, waarna de heir Beun over het practische gedeelte examen afnam. Na af loop daarvan reikte de heer Hazeloop na een korte toespraak de diploma's uit, 13 leerlin gen hadden den heelen cursus gevolgd, waarvan 9 het diploma „met vrucht" ontvin- gen. De burgemeester wees er de leerlingen op, dat nu een basis gelegd was, waai op verder gebouwd kon worden. Het geleerde moest nu ook in praktijk worden gebracht. Hij dankte de leeraren voor hun ambitie en het bestuur van den L. T. B. voor het genomen initiatief. Ten slotte bracht de heer Tamis dank aan het gemeentebestuur voor de verleende subsi die en aan den heer Melker, die steeds voor de goede regeling had zorg gedragen. TARWE-ORGANISATIES VOOR NOORD- EN VOOR ZUID HOLLAND. Gelegenheid zich aan te sluiten. Door de tarwe-organisatie voor Noord holland en die voor Zuid-Holland, beide ge vestigd te 's-Gravenhage, wordt ter kennis der tarwetelers in Noord- en Zuidhollanl gebracht, dat iedere tarweteler lid kan wor den door het invullen van een formulier voor aansluiting. Deze formulieren zijn in het be zit der vertrouwensmannen en der secreta rissen der districtscommissies, voor zoover deze reeds zijn benoemd. Men informeer? hiervoor bij de plaatselijke afdelingsbestu ren. Zij die nog voorraden bezitten van op eigen bedrijf in 1930 geteelde tarwe, welke nimmer van het bedrijf af zijn geweest, kun nen deze voorraden opgeven door het invul- len van een tweede formulier. Dit formulier is bij dezelfde personen verkrijgbaar. De invuliug van dit formulier en van het formu lier voor aansluiting dient te geschieden vóór 24 April a.s. Latere aangiften worden niet meer aanvaard. Zij die geen voorraden 1930 bezitten, doch zich voor den oogst 1931 als lid wenschen aan te melden, dienen bij de bedoelde ver trouwensmannen het aansluitingsformulier in te vullen en een formulier speciaal be stemd voor het noteeren der oppervlakten. De aandacht der telers wordt er op geves tigd, dat zij de oppervlakten dienen op te geven voor ieder ras tarwe afzonderlijk en dat de kadastrale aanduiding of plaatselijke omschrijving dient te worden vermeld. Voor oogst 1931 kan de aansluiting ge schieden tot Zaterdag 9 Mei. Op dien datum wordt de gelegenheid zich als lid aan te melden voor Noord- en Zuid- Holland gesloten. Men wende zich tot de plaatselijke besturen om inlichtingen en eerst als blijkt, dat in hun omgeving geen vertrou wensman aanwezig is, wende men zich tot het kantoor der tarwe-organisatie. Dit is voor beide provincies Anna Paulownastraat 20, Den Haag. 527. De boschgod had pret in het geval en schaterde het uit. Dat lachen in den nacht maakte de vreesachtige jon gen nog meer van streek, en vloog weg zoo hard zijn boe nen hem konden dragen. Klik, klak gingen zijn klompen op den grond. 528. Het toeval wilde dat hij door de laan ging waar Keesie als standbeeld stond. Toen deze den jongen links V?n len za*> '00Pen- was Keesie vergeten dat hij een standbeeld was en hij riep: „Rechts houden, jongen loen werd de boerenknaap nog banger.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6