mimischs Email Htidard drie en dertigste Jaargang. Donderdag 10 April. Tooneel Kunsten en Wetenschappen Luchtvaart Spert BinrcenïancT Gemeenteraad van Alkmaar No. 89 1Ö31 aas=g= 1 1 '-~=rrr-rzs=^s "(ON. REDERIJKERSKAMER „BILDERDIJK". „Hcttentot" blijspel in drie bedrij ven van William Mahles. Vroolijk heeft het beroemde renpaard Hot- tentot gisteravond in de Harmonie weer over het tooneel gedraafd, toen „Bilderdijk" haar slotuitvoering gaf in dit seizoen. Het Ameri- kaansche blijspel heeft bij het beroepstooneel velen een vroolijken avond bezorgd en tegen woordig bewijst het de dillettantenvereeni- gingen de beste diensten. Bilderdijk heeft hare leden een allerprettig- sten avond geboden. De geheel gevulde zaal heeft na elk der bedrijven en tijdens het laatste gedurende de opwindende race harte lijk geapplaudisseerd. De hoofdpersoon Sem Harnngton komt al op een heel ongelegen oogenblik logeeren bij de families Gilford en Fairfax. leder is er na melijk vol van de groote steeplechase, die den volgenden dag zal worden gehouden. En nu wil het ongeluk voor Sem, dat rnj net zoo keek als de beroemde heerrijder uit Californië En men ziet Sem, die paarden niet kan uitstaan, voor den reuzen-jockey aan. Terwille van de lieftallige Peggy Fairfax die dol op paarden is, offert Sem zich op, maar tot welke verrassende situaties dat voor Sem leidt, laat het stuk zien. Het eerste paard waar Sem kennis mee maakt is Hottentot, een woest ontembaar dier. Peggy vraagt hem haar paard Beautiful te rijden. Maar als dit door Sem's schuld niet kan doorgaan, biedt hij Peggy den inmiddels door hem gekochten Hottentot aan, en hij, de bange onervaren ruiter, moet dit paard nu in de ren rijden. Hij wint, doch niet gemakkelijk. Zijn beloo ning blijft echter niet uit. Aan de uiterlijke verzorging van dit stuk, tooneelaankleeding en verder aan alles wat bij de vertooning noodig was, was alle zorg besteed. Keurig in orde. De leden van Bilderdijk hebben dit leuke stuk heel aardig en tot groote voldoening van hunne leden gespeeld. De heer D Verzijden was als de arme veel geplaagde en in angst veikeerende Sem Karrington uitstekend op dreef. Er is hartelijk om zijn uitbeelding gelachen en hij heeft veel tot het succes bijgedragen. Ook de heer W. Kerkmeer als de butler Cweek deed in deze rol heel goede dingen en wist verschillende grappige scènes op de juiste wijze uit te spelen. De heer H Frankenberg was goed als Gilford, terwijl de rollen van Larry en Alex door de heeren J- Lakeman en W. v. d. Pol naar hun beste krachten vervuld werden. Ook Perkins, de stalknecht, deed aardig mee. Een bijzonder woord van hulde aan de dames. Mej. I. Hartland speelde Peggy Fair fax in aile opzichten op voortreffelijke wijze. Dat was vlot en gemakkelijk, juist van into natie en correct van houding en bewegingen. Mej. A Friedt als Carol Ghadwich was eveneens verrassend goed. Met deze krachten is bij Bilderdijk wel iets te bereiken Mej S Kamper voldeed goed als mevr. Gilford, ter wijl mej. Hollants heel aardig debuteerde als de Fransche kamenier. Het decor van het derde bedrijf verdiende applaus. Een fraaie two seater Chevrolet, welwillend afgestaan door de firma Jac Met, nam een eereplaats in. Aan Bilderdijk de taak om haar vele leden in het nieuwe seizoen weer eenige mooie en prettige avonden te brengen. G. J. H. Rijk (Ariel 250 en 500 c.M.3); J. H. P. Jansen (Motosacoche 250 c.M.3); v. Dalsum (Norton 350 c.M.3j; Oosterbaan (Velocette 350 en 500 c.M.3 en Ariel 500 c.M.3); J. Al (Royal E. 350 c.M.3); Breeman (F.N. 350 c.M.3); v. Dijk (Motosacoche 350 en 500 c.M.3); Beverdam (Royal E. 350 c.M.3); M. v. d. Berg (H.D. 350 en 500 c.M.3); v. Hamersveld (Rudge 350 en 500 c.M.3); N. Bovee (Eysink 500 c.M.3); v. Gent (Motosacoche 500 c.M.3); v. Pelt (H.D. 500 c.M.3); A. Hartman (Royal E. 500 c.M.3). Ziedaar het lijstje der seniores. We zullen vandaag zeer zeker niet dat der juniores en dat der nieuwelingen publiceeren, maar nog wel even opmerken, dat verschillende renners uit Alkmaar en omgeving aan den strijd zul len deelnemen. Daar zijn bijvoorbeeld Ver meulen (F.N.),' v. Latum (Rudge W.), de Graaf (Ariel), de Ridder (Ariel), Moejes (Ariel), de Boer. Hoorn (Rudge), Teeken, Krommenie (Rudge W.) en Roos, Hoorn (Ariel). Ook onder deze zijn er, die in verschillen de klassen uitkomen en ook hier zal de strijd fel zijn! 't Is bijna overbodig te zeggen, dat de baan is goedgekeurd. Gisteren zijn de com missieleden hier geweest en 't zaakje was natuurlijk in orde. Voor 't publiek is het wel aardig te we ten, dat weer luidsprekers op het terrein zul len zijn (Philips—Reijendam), dat een groot nummerbord de series steeds zal vermelden en dateen nieuwe staantribune bij de uitgaande Noorderbocht aan de Zandersloot zal worden gebouwd. Maar daarover Zater dag nog het een en ander. EEN WONDERKIND? Anton Wildgans, de directeur van het Burg-theater te Wcenen heeft een stuk van een 15-jarigen auteur ter opvoering aange nomen. Dit „wonderkind" heet R. Adam. Het stuk, „Margot und das Jugendgericht" zal in de studio van het Burgtheater ten tooneele worden gebracht. •EEN NIEUWE STER ONTDEKT. De Nederlandsche sterrekundige Dr. van Gent van de Leidsche universiteit heeft in het Unie-observatorium te Johannesburg een nieuwe ster ontdekt met buitengewoon merk waardige licht-variaties, die bij geen enkele andere tot nog toe bekende ster voorkomen. WILLY THOENIS GEREHABILITEERD. De Nederlandsche tenor Willy Thoenis, die eenige maanden geleden zoo enormen opgang maakte in Duitschland en toen onder een onbeteekenend voorwendsel uit Saksen werd uitgezet, heeft nu zijn volledige rehabi litatie bereikt. Op Vrijdag 17 dezer zal te Dresden een groote galavoorstelling gegeven worden, waarin hij zijn glansrol in „Das Land des Lachelns" van Léhar wederom zal opnemen. De burgemeester van Dresden, de gemeenteraad en de minister-president van Saksen met de ministers zullen bij deze voor stelling, waarvoor ontzaglijke belangstelling bestaat, aanwezig zijn. Voetbal, Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche elftal, dat Zondag 26 April te Amsterdam in het Olympisch Sta dion tegen Duitschland uitkomt, is als volgt samengesteld Van der Meulen (H.F.C.) aanv. Van Run Van Kol (P.S.V.) (Ajax) Paauwe Sr. W. Anderiessen Jr. van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Kagendaal v.d. Heijden v. Nellen (HA .V.) (A.D.Ö.) (Xerxes) (Wagen.) (D.H.C.) r» nA^' Odijk (De Hollandiaan); Weber Z FCBreitner (A-D.O.) en Steens MH,et,Nederlandsch B-elftal. Het Nederlandsche B-elftal, dat tegen Port a e speelt is als volgt samengesteld: Van der Windt rv <V-S-V-) Diepenbeek v.d. Griendt Sterk )aX) tz, (V"S V nlrKlopper Paulissen t Gooi) (Z.F.C.) (P.S.V.) Ophorst v.Kesteren Hamstra Sparta)(Neptunus) (HBS) (HBS) (Alc.Victr.) A o t o r e n. Hor ?^aunSta?n,de m<>tcrraces! Het belooft goed te worden! Een buiten- ewoon groot aantal inschrijvingen, meer an 20 verschillende merken, de beste ren- eis uit geheel Nederland en een baan. die nsschien momenteel de snelste in ons land We hebben Dinsdag reeds vermeld, dat er cei dan 80 inschrijvingen waren. Sindsdien jla a/? noK vermeerderd en gestegen tot 'ei de 90. Maar natuurlijk was het niet ogelijk om alle aanvragen te accepteeren, lat een kleine 30 teleurgesteld moesten >rden. Onder de wel geaccepteerde inschrijvingen n natuurlijk die der seniores. Behalve y, d. Pluijm, die gewond is, zullen !t seniores Zondag starten in verschillende issen. We hebben een klein lijstje ge lakt, waaruit men kan zien, in welke num- irs de renners zullen starten: N. Kuijper (D.K.W. 250 c.M.3; Chater Lea 0 c.M.3); 1 HET 16e POSTVLIEGTUIG VERTROKKEN. De eerste passagier naar Indië aan boord. Hedenmorgen te half zeven is het 16e post vliegtuig van de K.L.M. naar Indië, de P.H.- A.E.Z., vertrokken. De bemanning bestaat uit de heeren Soer en Kress, bestuurders, Naber, werktuigkundige. Met dit vliegtuig is voor de eerste maal een passagier uit Nederland naar Batavia ver trokken. Het is de heer Duppen uit Zutphen. Hij werd door zijn familie en door den heer Martin van de K.L.M. uitgeleide gedaan. Het vliegtuig heeft 208 K.G. post en 26 K.G. la ding aan boord. Te 8.17 uur werd een radio-bericht van het vliegtuig ontvangen, meldende dat het Braumsch, 50 K.M. ten Westen van Hanno- ver, was gepasseerd. HET RAKETVLIEGEN. Het probleem opgelost? Vele jaren lang heeft de ingenieur en vroe gere leider van het Osnabrücksche vliegwe- zen Reinhold Hilling zich bezig gehouden met de oplossing van het vraagstuk van het rakctvliegen. Omtrent zijn onderzoekingen heeft hij voor een talrijk gehoor nadere mede- deelingen gedaan. Hij hield een rede .waarin hij de door hem vervaardigde constructies be sprak. In zijn redevoering verdedigde hij het gebruik van den kruidraket, die de weten schap heeft laten vallen. De desmiddags gehouden demonstraties op het Ochsenmeer leverden resultaten op, die tot dusverre eenig zijn in hun soort. Er werd een staalraket afgeschoten, die een hoogte van 1500 M. bereikte, waar de draag vlakken zich ontvouwd en de raket in zeil- vlucht terugdroegen naar den grond. Een tweede en derde poging met denzelfden raket slaagden even voortreffelijk. Ook het afschie ten van een z.g. personenvliegraket had een gunstig resultaat. EEN NIEUW RECORD ZEILVLIEGEN. De piloot Fuchs heeft met het zeilvlieg- tuig „Starkenburg" van de Academische Vliegclub Darmstadt het record zielvliegen met terugkeer op de startplaats verbeterd. Fuchs zeilde langs den Melibokus, den hoog- sten berg van het Odenwald, langs de Berg- strasse naar Heidelberg, passeerde deze stad en dwaalde na een lange vlucht op het vlieg veld Griesheim. DE A.V.R.O. CONTRA DE HAAGSCHE TRAM. De H.T.M. veroordeeld. Inzake de vordering, door de A.V.R.O. in gesteld tegen de Haagsche Tramwegmaat schappij wegens het niet nakomen der over eenkomst om ter gelegenheid van de groote A.V.R.O.-meeting op 6 Sept. jj. te 's-Gra- venhage aan de trambeugels A.V.R.O.-vlag- gen te bevestigen, heeft de Haagsche recht bank heden de H.T.M. veroordeeld tot 300 schadevergoeding en een bijdrage van 70 in de kosten van het geding. VERKEERSONGEVALLEN. Door doktersauto overreden en gedood. Gisterenmiddag te ongeveer twee uur is op de Ruischerbrug te Groningen de ongeveer 22-jarige H. Wayer, dienstbode te Harkstede, toen zij vlak voor een auto van dokter A. wil de ipasseeren, door den auto gegrepen en vrij wel op slag gedood. De dokter^ die nog trachtte haar te ontwijken, reed met zijn auto tegen een boom, tengevolge waarvan hij eenige lichte verwondingen door glasscher ven bekwam. De auto werd vrij ernstig be schadigd. Door een vrachtauto doodgereden. Gisterenmiddag is de 10-jarige H. V. toen hij fietste in de Getfertstraat te Enschedé door een met stéenen beladen vrachtauto van de firma, S. overreden. De knaap was onmid dellijk dood. Vader van negen kinderen over reden en gedood. De 47-jarige S. M. te Eygelshoven werd door de autobus van den heer K. aangereden en in zo'odanigen toestand in het ziekenhuis te Kerkrade opgenomen, dat hij spoedig over leed. Hij laat een vrouw met negen kinderen achter. UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. De 22-jarige K. te Bleijerheide (Kerkrade) viel uit een dakgoot en werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Kerkrade overge bracht, waar hij aan de gevolgen is overle den. UITBREIDING VAN HET ACADEMISCH ZIEKENHUIS TE GRONINGEN. Het algemeene provinciale stedelijke en academische ziekenhuis te Groningen zal naar uit den voordracht van B. en W. van Groningen aan den raad blijkt, aanzienlijk worden uitgebreid Daarmede zal een bedrag van 1094000 zijn gemoeid. De uitbreiding moet in hoofdzaak betreffen de heelkundige afdeeling. De kosten zullen door het rijk, de provincie en de gemeente worden gedragen in de verhouding 2:1 1. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Het lijk der vrouw, dat Dindsgamorgen op den spoorlijn te Voorst gevonden werd, is herkend. Het bleek te zijn de 55-jarige mevr. H. geb. T. uit Deventer. Vermoedelijk is de dame door den laatsten trein naar Zutfen den avond te voren gegrepen. HET KAMERLID KRIJGER. Naar gemeld wordt, is binnenkort dc be noeming te verwachten van het lid der Twee de Kamer den heer J. M. Krijger, tot burge meester van Vriezenveen. De heer Krijger zal zich na afloop van de loopende wetgevende periode niet meer voor een kamerzetel beschikbaar stellen. 1 O-JARIG BESTAAN VRIJHEIDS BOND. Krans gelegd op het graf van mr. Dresselhuys. Ter gelegenheid van de herdenking van het 10-jarig bestaan der liberale staatspartij de Vrijheidsband werd heden namens het partij-hoofdbestuur een krans gelegd op het graf van mr. H. C. Dresselhuijs te Culem- borg. TREKHONDEN De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft de volgende circulaire aan de gemeentebesturen gericht Ik heb de eer uw college mede te deelen, dat bij mijn departement een nieuwe regeling betreffende de keuringseischen aan trekhon den te stellen, in vergevorderde voorberei ding is. Daarbij maakt ook wijziging van de mini mum borstbreedte, in verband met andere te stellen eischen van lichamelijke gesteldheid een punt van overweging uit. Ik stel u met het bovenstaande in kennis, opdat uw college in de gelegenheid zij te overwegen of het wellicht wenschelijk ware om, in afwachting van bovenbedoelde nieuwe regeling, de in uw gemeente te houden jaar- lijksche algemeene keuring (herkeuring) van trekhonden nog tijdelijk uit te stellen. Een zoodanig uitstel is in het bijzonder van be lang voor de houders van die trekhonden, waarvan het gebruik als trekdier, ofschoon zij slechts een borstbreedte hebben van 14 c.M. of meer, doch nog geen 16 c.M tot dus ver, in verband met de circulaire dezerzijds dd. 7 Maart 1928, no. 2138, afd. B. B., werd toegestaan. RIJKSINKOMSTENBELASTING, EN HET GROOTE GEZIN. Verruiming van den kinderaftrek? De heer Fleskens heeft den minister van financiën de volgende schriftelijke vraag ge steld Is de minister bereid mede te deelen zulks naar aanleiding van de toezegging, gedaan bij de openbare behandeling van hoofdstuk VI Ib der Rijksbegrooting voor 1931 op 4 December 1.1. dat Zijne Excellentie zou overwegen of in de wet op de inkomsten belasting voor het rijk een wijziging gebracht kan worden, ten einde tot een ruimeren en meer billijken kinderaftrek te komen of zijn overwegingen tot eenig resultaat hebben geleid, m.a.w. of de minister bereid is de in diening van een wetsontwerp tot wijziging van artkel 38 der wet op de rijksinkomstenbelas ting, in den geest, als door ondergeteekende werd gedacht, te bevorderen? De minister heeft hierop geantwoord: Deze vraag is beantwoord in de op 5 Maart j.1. verschenen memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over hoofdstuk VI Ib van de begrooting voor 1931. Op bladz. 2 van die memorie is herinnerd, dat in de rede van 4 December j.1. was betoogd, dat slechts door voor de gemeentefondsbelasting een eigen kinderaftrek in te voeren één der voornaam ste bezwaren tegen een nieuwe herziening van den kinderaftrek der Rijksinkomstenbe- lasting (na de kort geleden tot stand geko- mene) zou te ondervangen zijn. En in aie zelfde memorie werd daarna toegevoegd, dat het hiernaar inmiddels (ingevolge de toezeg ging van 4 December j.1.) ingestelde onder zoek had aangetoond, dat aan een zoodanige oplossing overwegende bezwaren verbonden zouden zijn. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure, onder voorzitterschap van den loco-burge meester, den heer J. Westerhof. Afwezig de heeren Keesom, Venneker en Ringers. De voorzitter deelde mede, dat de burgemeester door een vergadering van de Ver. van Nederlandsche Gemeenten verhinderd was de vergadering te leiden. Ingekomen zijn: a. een besluit dd. 18 Maart 1931 nr. 42 van Ged. Staten dezer provincie, tot verda ging hunner beslissing omtrent het raads besluit van 26 Februari 1931 tot het waar borgen eener geldleening van 10000 aan te gaan door de N.V. Alkmaarsche Export veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Voor kennisgeving aangenomen. b. een brief dd. 18 Maart 1931 nr. 86 van hetzelfde College, houdende de goedkeuring van het raadsbesluit van 12 Maart 1931 nr. 6 tot het aangaan van een geldleening, groot 1.694.000. Als voren. c. een besluit dd. 18 Maart 1931 nr. 154 van het zelfde College, tot verdaging hun ner beslissing omtrent het raadsbesluit van 19 Februari 1931 tot aankoop van gedeelten van de Houtvaart, van den polder „De Eg- mondermeer" en den Eendrachtspolder. Als voren. d. een brief dd. 18 Maart 1931 nr. 79 van hetzelfde Colege, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 26 Febr. 1931 nr. 5 tot het verhuren van het perceel Molenbuurt 22. Als voren. e. een brief dd. 25 Maart 1931 nr. 57 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 Febr. 1931 nr. 9 tot het verleenen van een voor schot aan de R.K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Als voren. f. een brief dd. 1 April 1931 nr. 56 van hetzelfde College, ten geleide van een af schrift van een uittreksel uit het Kon. besluit van 9 Maart 1931 nr. 16, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit van 8 Jan. 1931 nr. 16 tot wijziging der verordening op de heffing van eene vergoeding voor het ge bruik van de gemeentelijke gymnastiekloka len. Als voren. g. een besluit dd. 1 April 1931 nr. 181 van hetzelfde College, tot vaststelling der bedra gen der ontvangsten en uitgaven van de ge meenterekening over het dienstjaar 1928. Als voren. h. een brief dd. 1 April 1931 nr. 154 van hetzelfde College, omtrent de verbetering van den vaarweg over het Alkmaardermeer. Als voren. i. een brief dd. 25 Maart 1931 nr. C 14/ 5588 van den Commissaris der Koningin in deze provincie, houdende mededeeling dat deze aan den Burgemeester verlof heeft ver leend zich van 29 Maart tot en met 12 April d.a.v. buiten de gemeente op te houden. Als voren. j. een brief, ingekomen 16 Maart 1931 van het bestuur der vereen, van leeraren en on derwijzers in de Lichamelijke opvoeding in Nederland, ten geleide van een afschrift van een door vier onderwijs-organisaties aan den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen gericht adres, verzoekende te be vorderen dat in de gemeenten vakonderwij zers voor het vak lichamelijke oefening wor den aangesteld. Als voren. k. een brief dd. 17 Maart 1931 van de N.V. Alkmaarsche Exportveiling van Land en Tuinbouwproducten, daarbij de ontvangst berichtende van het raadsbesluit van 26 Februari 1931 nr. 4 tot het waarborgen van de rente en aflossing van een door deze N.V. te sluiten geldleening. Als voren. De heer B u 1 e n s uitte de wensch, dat voortaan in het rapport commissie van school verzuim opgenomen wordt, dat ouders om principieele redenen hun kinderen met 1 Mei hadden thuis gehouden. De voorzitter was dit ook opgevallen. 1. een brief dd. 23 Maart 1931 van W. J. D. Appel, daarbij mededeelende de benoe ming tot lid van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting te aanvaarden. Als voren. m. een verslag van de samenstelling, werkzaamheden, enz. der Commissie tot We ring van Schoolverzuim over 1930. Als voren. n. een brief dd. 13 Maart 1931 van de vereeniging voor ziekenhuis-verpleging „Helpt Elkander" te Heerhugowaard, hou dende mededeeling, dat door die vereeniging in het exploitatietekort van het Stadszieken huis zal worden bijgedragen. Als voren. o. een adres dd. 11 Maart 1931 van be woners en/of eigenaren van de perceelen aan den Noordzijde van het Zevenhuizen, verzoekende alvorens tot vaststelling der rooilijn c.q. verbreeding over te gaan, met hen overleg te plegen. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. p. een adres, ingekomen 19 Maart 1931 van de bewoners van de Spoorstraat, verzoe kende de bloemenklok, welke overeenkomstig het raadsbesluit van 12 Maart j.1. zal wor den aangelegd op het driehoekig terreintje aan den Stationsweg, te doen aanleggen op den hoek Spoorstraat—Geestersingel of te genover den ingang van het station. Afgewezen. q. een adres dd. 19 Maart 1931 van be woners van den Nieuwlandersirtgci, verzoe kende op den Nieuwlandersingel een trottoir te doen aanbrengen. Mevr. Helleman drong op verfraaiing aldaar aan. De voorzitter: Zoo mogelijk zal met de belangen van de bewoners rekening wor den gehouden. Ook den Nieuwlandersingel wilde mevr. Helleman verfraaien. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. r. een brief dd. 17 Maart 1931 van het bestuur der vereeniging voor kindervoeding, ten geleide van de rekening en het verslas1 over 1930. De rekening is in handen gesteld van B ai W. om advies. Het verslag is aangenomen voor kennisgeving. s. een adres dd. 28 Maart 1931 van het bestuur der vereeniging tot verbetering van het Centraal stadsgedeelte Nieuwesloot Magdalenenstraat—Hofplein, verzoekende de Zaterdagavondmarkt blijvende op de Nieu wesloot te doen houden. In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. t. een adres dd. 10 April 1931 nr. 42 van het bestuur van den bestuurdersbond „Alk maar", afd. van de Nederlandsche Vakcen trale, omtrent de benoeming van leden van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon en van het Gemeentelijk- Bureau voor Sociale Zaken. De heer S i e t s m a verzocht het te voegen bij punt 4. De voorzitter had daartegen geen bezwaar. u. een brief dd. 3 April 1931 nr. 1631 van het Bestuur der Vereeniging voor Volkshuis vesting „Alkmaar", houdende nadere toelich ting omtrent het verzoek van 29 November 1930 om financieele medewerking voor den bouw van woningen aan het verlengde van de Uitenboschstraat en het daaromtrent uit gebracht voorstel opgenomen in bijlage nr. 55. De heer Vogelaar drong op spoedige behandeling aan. Hij oordeelde, dat het col lege wel uitgestudeerd was en er is behoefte aan deze woningen. Wethouder Klaver oordeelde, dat het op een misverstand berust, als gedacht wordt dat het college tegenwerkt. Het college doet alles wat in zijn vermogen is om tot den bouw van woningen te geraken. Het college wil echter liefst den bouw van nieuwe krotwoningen voorkomen. In het adres weigert men subsidie en spr. vond dit eigenaardig. Spr. deelde mede, cm vooruit te loopen, dat het college een brief naar Volks huisvesting zal doen uitgaan om tot overeen stemming te komen, in ae hoop in de volgen de vergadering een gunstig advies te kunnen geven. De voorzitter zegt, dat de volgende maal een voorstel zal komen Volkshuisves ting toe te staan 40 woningen te bouwen w.o. een aantal voor groote gezinnen. De heer Vogelaar was bevredigd, doch veronderstelde, dat hetgeen gezegd was niet voor hem bestemd was. De voorzitter: Voor den geheelen xaad en het meest voor de pers. De heer H o ij t i n k vroeg of het college de bijlage introk. Weth. Klaver: Neen, doch er is een mis verstand, en wij zullen dit oplossen. Wij zoe ken opnieuw contact opdat het mogelijk wordt de bijlage in te trekken. Het verzoek van „Goed Wonen" is ook het vorig jaar te rug gegaan en die ver. heeft aan de wenschen van 't college voldaan. Volkshuisvesting doet het niet, doch wij hopen alsnog tot een op lossing te komen. De heer H o ij t i n k vond het een eigen aardige wijze van handelen. Een dergelijke bijlage mag niet verschijnen voor het college met zekerheid weet hoe de zaak staat. Weth. Klaver wist het wel. Hier be staat geen reden om tegen te werken In handen van B. en W. gesteld om be richt en raad. v. Een adres, ingekomen 13 April 1931 van het Bestuur van den Christel ijken Besturenbond, verzoekende het voor stel van B. en W., opgenomen in bij lage nr. 55 inzake den bouw van wo- 'ningen aan het verlengde van de Uitenboschstraat door de Vereen, voor Volkshuisvesting „Alkmaar"' niet aan te nemen. Te voegen bij de stukken, w. Een brief d.d. 11 April 1931 van het Bestuur der R.K. Bewaarscholen, daarbij ontheffing verzoekende van het bepaalde in artikel 2, sub 7 van «Gem. blad 1054, voor zoover dit voor 1931 noodig mocht zijn. In handen van B. en W. x. Een brief d.d. Maart 1931 van de Ver eeniging van Limburgsche dakpannen- fabrikanten, daarbij den aankoop van dakpannen van Nederlandsch fabrikaat aanbevelende. Voor kennisgeving aangenomen, ij. Een brief d.d. 15 April 1931 van het lid van den raad J. Vogelaar.' daarbij verzoekende aan B. en W. vragen te mogen stellen omtrent een subsidie uit Rijkskas terzake van de werkverschaf fing en van de ondersteuning aan werkloozen. Aan het einde van de zitting. De heer S i e t s m a verwonderde zich er over dat de vragen niet ter kennisse van den raad waren gebracht. De voorzitter: Ze zijn pas gister in gekomen, doch het zal alsnog gebeuren. Voorstel tot het benoemen van een directeur van het gemeentelijk bureau voor sociale zaken, tevens secretaris van het bestuur der gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon. In bijlage 60, door ons reeds in extenso gepubliceerd, stellen B. en W. voor, te be noemen den heer E. M. J. W. v. d. Heuvel en dezen tegelijkertijd eervol ontslag te verlee nen als directeur van den dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling. De heeren Govers en Thomsen oordeelden den gang van zaken onjuist, om dat eerst de commissie van advies ingesteld had behoor en te worden. De voorzitter: Als op de samenstel ling van het bestuur gewacht moet worden, duurt het weer langer en steeds heeft voorop gestaan den voorgedragene te benoemen. De heer Thomsen zag niet in waarom aanhouding niet mogelijk was. Hij vroeg welk belang bij spoedige behandeling was betrokken. De voorzitter: Elke reden om ad- vies of een voordracht te maken vervalt, om.- dat steeds de wil heeft voorgezeten den heer v. d. Heuvel te benoemen. Het college wees dan ook aanhouding af. Toen enkele leden meenden de keuze van vereeniging te piceten aanhouden, legde spr zich er bij neer. Omstandigheden maakten het noo dig den raad pas na 5 weken bijeen te roe pen. Hier geldt een vorm en het college acht dan ook aanhouding overbodig.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9