Landbouw en Veeteelt groote rol heeft gespeeld en hoe in Neder land, als in geen enkel ander land in de heele wereld, het godsdienstige beginsel de politiek heeft beïnvloed. Het christelijk beginsel heeft ons land groot gemaakt. Daarom is het juist 200 noodig dat \vi< aan de godsdienstig christelijke levensgedachte vasthouden. Geen enkele regeering kan zonder een vas ten grondslag besturen. Maar liet is zeker niet hetzelfde van welken grondslag men uit gaat. De beginselen van het recht zijn ner gens beter te vinden dan in het evangelie, m Gods woord en geboden. Spr. vestigde de aandacht cp de teteektnis van de tien gebo den; de handhaving van het „Gij zult niet echtbreken" is van zeer groote beteekenis voor ons volksbestaan. Ook bij de nieuwe vraagstukken moeten wij de oude beproefde richtlijnen van het christelijk beginsel volgen, en vooral in de» zen moeilijken tijd is van het grootste belang die vaste beginselen te handhaven. Voor bij na eiken maatregel moet men tot de diepste levensbeginselen teruggaan. Wanneer men daaraan voldoet, vindt men den juisten weg. Met betrekking tot het vraagstuk van onze verhouding tot Indië merkte spr. allereeisi op, dat deze kwestie van zeer groote beteeke nis is. Ook lher moet ons christelijk beginsel voorgaan- Als christenen hebben wij te be grijpen, dat ook onder de Indische bevolking een streven naar vrijheid is ontstaan. Door een politiek van toenadering en vertrouwen kunnen we de harten der Indische bevolking winnen. Het in 1908 vastgestelde artikel van het chr hist. politiek program gewaagt van een nauwgezette inachtneming van het stol - felijke en zedelijke belang der inlandsche be volking. Dit is de eenige en juiste wegwijzer, die kan voeren tot een volkomen zuivere verhou ding tusschen Nederland en Indië. Wanneer, beëindigde spr., we al deze din gen zien, dan staat het voor ons vast dat een onbaatzuchtige politiek, die gedragen wordt door het christelijk beginsel, en daar bij lettende op de historie van ons Neder flandsche volk, de eenig goede weg is om een zegenrijke ontwikkeling van ons volk te ver wachten. Spr. besloot zijn rede met een op wekking om op de lijst der Christ Hist. Unie te stemmen, waarna gepauzeerd werd. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De heer Grondsma vroeg o.a. of het met het oog op de tegenwoordige tijdsom standigheden niet juister zou zijn, een onoer- handelingstarievenpolitïek te gaan voeren, inplaats van het volstrekte vrijhandelsbegin sel dat nu nog steeds gevolgd wordt. De heer S n o e c k Henkemans wees in zij 11 antwoord op liet gevaar van een ge differentieerd tarief. De historie heeft voor Nederland bewezen, dat gelijke behandeling' van alle mogendheden de beste weg is. Van protectie moet men niet veel heil ver wachten. Voor onderhandelingstarieven moe ten eerst de Nederlandsche tarieven aanzien lijk opgevoerd worden Beter achth spr. de pogingen om de tariefmuren tusschen de Europeesche landen te slechten (conferentie- Colijn). Na nog in een slotwoord gewezen te heb ben op het belang van goed invullen van het stembiljet, sloot spr. na een kort dankwoord van den voorzitter met gebed. Noordermarkfbond. Algemeene vergadering. Woensdag werd te Oudkarspel de alge meene vergadering gehouden van den Noor dermarktbond. De voorzitter, de heer S, Brugman, opende deze vergadering met een uitvoerige rede, waarin hij memoreerde, dat het seizoen 1930—1931 bij de tuinbouwers geen aange name herinneringen achter zal laten. Men Imoet nagaan wat kan worden gedaan om de thans gerezen moeilijkheden te overwinnen. Waar verbeteringen zijn aan te brengen, moeten deze bereikt worden langs organisa- torischen weg en zoo noodig door opbouwen de critiek. Vooral in moeilijke tijden is 't noo dig, dat de besturen der organisaties weten en ervaren, dat ze de leden achter zich heb ben. Spreker ging in den breede na wat hij in verloop van jaren met deze organisatie had mogen beleven en bereiken. Spr. memo reerde ten slotte de beten, verstandhouding tusschen handel en veilingswezen. Spreker heette allen welkom met name de hccren C. K-eeman, Zwart, Groenveld, Jhr. van Spengler, de heer Wijnveldt en de hee- ren L. Maïlekote Renaud, Van Sehaik, Band, P. Deutekom en S. Frans. Bij monde van de heer Kaan werd geadvi seerd dc rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. Swagèr, goed te keuren. Hij vroeg toelichting van den post verdwijning der blikjes ongeveer 300, wat toch wel wat bar wordt, kan hier niets aan worden gedaan. Door den heer Ootjers werd geantwoord, dat het meermalen gebeurt, dat van de eerste 10 blikjes 3 a 4 verdwenen zijn, zoodat hier door anderen getroffen worden. Het ver dient aanbeveling dit in de afdcelingen eens ernstig te bespreken. De rekening sloot met een totaal van 32982.09 aan ontvangsten en uitgaven. De bondssccretaris, de heer J. Kliffen, bracht een jaarverslag uit. Er zou geen verslag van het verloopen jaar worden aangeboden, omdat ten eerste deze dag in een bijzonder teeken zal staan door het heeftgaan van onzen zoo beminden voorzitter en mede-oprichter van de Veilings- vereeniging, onzen Noordmarktbond, een scheiding waaraan we moeilijk zullen gewen nen. Spr. heeft nog al eens gememoreerd wat ook door den secretaris der commissie van beheer der markt wordt te berde gebracht. Spr. wilde een causerie houden over de ontwikkeling van de veiling vanaf de stich ting, waarin de voorzitter zoo'n groot aan deel heeft gehad. Het jaar 1911 was het jaar bij uitnemend heid voor den geheelen Nederlandschen tuin bouw, en wel in het bijzonder voor Langen dijk en omgeving. Dit jaar toch muntte uit w groote teelt gerekend per oppervlakte, en tengevolge der enorme droogte in het buiten- land door ongekende hoogte per prijzen. Er werd, zoowel te Heerhugowaard als in iNoordscharwoude, al sinds jaren een groot gemis gevoeld, n.1. een afvoerlijn der spoor wegen met een centraal veilingspuut -4 Deze drie woorden „smaakt als room", geven precies weer, hoe fijn de smaak wel is van de bekende jVZ-P" ROM A- PUDDING! Daarom moet ook uw pudding. PUDDI NQrABR-^J*/>Ö£AArüRON INGEN Beide bestaande veilinktjes, leden aan bloedarmoede, en elke poging door menschen van goed inzicht mislukte en iet op kortzich tigheid, van toen bestaande corperaties, wiens medewerking onmsbaar geacht mag worden De energieke voorzitter wist echter een han dig gebruik van het juiste tijdstip te maken. Als voorzitter van Nieuw Leven heeft hij veiling gehouden met enkele vooraanstaande- leden uit de vereeniging „Tuinbouwbelang" om samen een poging te wagen tot het stich ten van de toevoerlijn en iiet oprichten van een „Ncordermarktbcnd", waarin heel de om geving zou kunnen worden opgenomen. Spoedig werd steun verkregen bij meerdere tuinboüwvereeniging, gemeenten en polder besturen en dank zij krachtige en royale medewerking zijn. vóel moeilijkheden over wonnen. Nadat eerst een N. L. Vennootschap was opgericht voer een te leggen spoorlijn, werd onze veilingsvereeniging gesticht en na aan koop van. water en terreinen kon met den bouw worden begonnen. Op 16 Juni 1915 werd de eerste veiling van den Noorder marktbond gehouden. Na afloop van het seizoen 1915/16 was de omzet reeds gestegen tot 2.452.3C9.34. Het volgende jaar was het omzetcijfer f 4.115.806,42, het daarop volgende bijna 5.000.0000. Nadien kwam er een merkbare inzinking, door een terugslag van den oorlog, met als gevolg een daling in de eerste 3 jaar tot een gemiddelde, van 2 3/4 millioen. In 1922/23 daalde het echter tot U/9 millioen, doch het volgende jaar was het alweer bijna 3'A mil lioen, het daarop volgend 4 millioen en in 1928/29 bereikte men het hoogtepunt met over de 5 millioen. Met dit cijfer was onze veiling komen, te staan in de voorste rijen. Slecht èén veiling, Rotterdam en Omstreken, wist het récord te boeken. Bij dat alles heeft de handel ontegenzeg gelijk veel tot verwezenlijking bijgedragen. Eé.i jaar toch is er geweest, dat meer dan 5000 beladen wagons van deze plaats kon den worden aan- en afgevoerd. Voor onzen scheidenden voorzitter is het een groote voldoening om op dit werk terug te zien, aan ons om zijn werk voort te zetten, als is dan de toestand op he ocgenblik ook niet rooskleurig. Spr. ging uitvoerig de toestanden in het buitenhuid na, waarvan zooveel voor de leden zal afhangen. Ten slotte: Wat zullen wij doen, zullen we rustig afwachten of zal de geheele Nederlandsche tuinbouw als één man midde len trachten te beramen, welke onze naburen tot nadenken zullen stemmen. Als de tijden veranderen, verzet men de bakens. Er moet iets gezocht worden om te verhin deren, dat de levensdraad van den Neder landschen tuinbouw zal worden afgesneden. Het ligt aan ons zelf hieraan mede te wer ken, en als één man op d.e bres te staan, en met onze Landelijken organisatie aan de rpits, op te komen voor de belangen van onze Nederlandsche tuinbouwbevolking. De voorzitter dankte steller voor deze mooie causerie. Jaarverslag van de commissie van beheer van den Noordermarktbond. Misteelt door slecht weer met als gevolg kleine voorraad en lage prijzen hebben de omstandigheden beïnvloed. Dit laatste zal zijn oorzaak wel hebben door de steeds hoogere optrekking der tarief muren en ook de wereldcrisis zal er geen goed aan doen. Van den omzet van 1930 werd door den penningmeester van den Noordermarktbond uitbetaald een bedrag van 21.469.90. Vo rig jaar was dit 42.069.25. Na eenoverzicht van de aangevoerde pro ducten over 1930 werd medegedeeld, dat aan keuringsboeten werd geheven 185.37. In totaal zijn 94 keurbonnen afgegeven. Er werd 58 maal afgekeurd met als boete 10 en 36 maal 5 Voor het overige verwijzen wij naar het op genomen jaarverslag in het nummer van gis ter. Spr. geloofde namens de geheele commis sie te spreken, als hij den voorzitter toe- wenschte, dat deze nog vele jaren met zijn echtgenoote moge voortleven in zijn nieuwe woonplaats. De voorzitter bracht zijn dank uit voor dit mooie jaarverslag. Voorstellen. Het Bondsbestuur stelt aan de Algemeene Vergadering voor om het 1/4 hetgeen tot op heden aan den handel voor de contante be taling wordt afgestaan, voorloopig voor één seizoen te verminderen tot 0.1 Aangenomen. Het Bondsbestuur stelt aan de Algemeene Vergadering voor om aan het marktpersoneei toe te kennen, op den grondslag als in het hierbij gaande ontwerp is aangegeven. Dit punt kon geen meerderheid in Tuin bouwbelang verwerven. Door de afgevaardigden van Nieuw Leven, van uinbouwbelang uit Nieuwe Niedorp, van de Eendracht en de L.T.B. Langendijk werd het voor en tegen besproken. De voorzitter antwoordde, dat door het be stuur is getracht een zoo goed mogelijke rege ling te maken. Op de vorige jaar vergadering was dit het bestuur opgelegd. Machtiging werd het bestuur verleend om naar omstandigheden te handelen en elk ge val op zich zelf te behandelen. Het Bondsbestuur stelt aan de Algemeene Vergadering voor, ook voor alle onder- handsch verkochte producten, 1.65 voor contante betalingen ai te trekken. Aangenomen. Van de vereeniging Sint-Maarten Het bestuur van den „Noordermarktbond" neme die maatregelen, waardoor de leden van den „Noordermarktbond" hun geld van het betaalkantoor thuis bezorgd krijgen. Het Bondsbestuur achtte het voorstel practisch onuitvoerbaar. Het is van oordeel, dat dit beter kan geschieden door iemand, die de betrokken vereen, aanstelt, en aan wiea dan het totaalbedrag, met de bijbehoorende ui etalingslijst, wekelijks door den betaal meester itr hand wordt gesteld. Het voorstel werd verworpen. Dezelfde vereeniging. Het bestuur van den „Noordermarkt bond" tracht het daarheen te leiden, dat men zijn producten op den dag van veiling ook zal kunnen lossen. Wordt inen gedwongen te blijven liggen, dan krijgt men 2.5Ö ver goed. Partijen beneden de 10Q0 K.G. hebben recht op lossing. Zoo dit niet gebeurt, kan men te allen tijden beklag in dienen bij den veilingleider. Voorstel van de ver. St. Maarten. Het gewicht der producten, aangegeven op de veilingsbordjes, wordt aanvaard, zulks alleen geldende voor winterkool met prae- advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur is van meening, dat de behoefte hieraan niet wordt gevoeld en moet aanneming ontraden. Er volgde een langdurige bespreking over zelf wegen of aan de veiling overwegen. Door den heer Ootjers, veilingleider, werd geantwoord, dat het niet zelden 'voorkomt, dat het gewicht er niet is. Door den heer Gootjes werd dit punt ern stig verdedigd. Ook in Warmenhuizen werkt dit stelsel uitstekend en veel vlugger. De heer Frans Slot pleitte voor het stelsel Warmenhuizen. Het werkt daar uitstekend. Het voorstel werd verworpen. De afdeeling Langendijk L. T. B. stelt voor, de bonnen voor verkoop uit de hand, na 1 Januari van elk jaar niet meer te verstrek ken noch voor beduidende kwantums, noch voor partijen ter bijlading van wagons. Verder om overtreders, waartoe ook te reke nen degenen, die vóór 1 Januari onderhands verkoopen, zonder dat de betrokken koopman op dat moment een bon kan toonen, een flinke boete op te leggen. Hoewel het Bondsbestuur de meening is toegedaan, dat, ook na 1 Januari, er zeer wei nig bonnen behoeven te worden afgegeven, omdat de aanvoer steeds ruim voldoende is en het afgeven bij uitzondering geschiedt voor kleine aanvullingen, acht het bestuur het in het algemeen wel' \yenschelijk. Door geen bonnen meer te'versfrêkkën zal dit het „alles veilen" in hooge mate bevorderen en acht aanneming van het voorstel gewenscht, mits er ook pp andere markten dan ook de hand aan wordt gehouden. Door den L.T.B. afd. Langendijk erd ge memoreerd, dat op bennen van 28 Maart den lOde'n April kool wordt verkocht. Dit is niei in den haak. Ook door de firma K. W. wordt door een afnemer maar tegen alles in opgekocht. De leden moeten zich strikt aan de veiling houden. Besloten werd geen bonnen meer te ver strekken. Wanneer iemand toch uit de hand ver koopt, wordt deze voor een jaar als lid ge schorst en zal hij dit jaar het volle markt- geld moeten betalen. Van de afd. ,,'t Veld L. T. B." De afdeeling ,,'t Veld" van den L. T. B. stelt aan de Algemeene Vergadering voor: Voor het artikel slaboonen een keur te willen instellen vóór de veiling en naar gelang van kwaliteit de letter A, B of C aan een partij toe te kennen. Het Bondbestuur heeft gemeend, dit voor stel te kunnen combineeren met een vrijwei gelijkluidend voorstel van de vereeniging „Harenkarspcl, Oost". De vereeniging „Harenkarspel Oost" stelt aan de Alg. Verg. voor, dat slaboonen niet anders dan in kistje aan den „Noordermarkt bond" mogen worden geveild, en dat bedoelde- kistjes vanwege den „Noordermarktbond" aan belanghebbenden zullen worden ver strekt. Verder dat de partij moet worden aange nomen zoo deze is geveild, tenzij er van be drog sprake is. Prae-advies op deze beide voorstellen. Het Bondsbestuur is hét met beide vereen. eens, dat het veilen van slaboonen niet de gewenschte uitkomsten heeft gegeven, die verwacht mochten worden en geeft aan de vergadering in overweging om, evenals met de zilveruien, hiervoor een speciale veiling te houden en wel na den middag. Het is her haalde malen gebleken, dat deze producten, welke meestal door vrachtvaarders aan de markt worden aangevoerd, verbroeid zijn en juist hierdoor partijen moesten worden afge keurd of een minderwaardigen prijs konden opbrengen. Een proefneming met een middagveiling achtte het bestuur om genoemde redenen voor deze steeds meer uitbreidende cultuur zeer gewenscht. Omtrent den aanvoer in een bepaald fust, hieraan zal de commissie van beheer dei- markt haar aandacht wijden, hetgeen nog nader bekend zal worden gemaakt. Deze beide punten werden nog nader door den heer Ootjers toegelicht. Het is onze gedachte hiervoor na de mid dag te moeten veilen. Hier rijzen moeilijk heden vooral voor de vrachtschippers. Het is gewenscht zoo frisch mogelijk in fust, mand of kistje te doen aanvoeren. Er wordt gezorgd voor goede sorteeriug in AB en C kwaliteit. Dit was o'ok de bedoeling van de voorstel lers. In kistjes werd beter geacht dan in man den. Deze kunnen echter niet door den Bond worden verstrekt. De regeliui- zal worden overgelaten aan de commissie van beheer. De vereeniging „Tuinboubelang" stelde aan de algemeene vergadering voor, om zich in beginsel uit te spreken tót vereenvoudi ging der controle welke wordt uitgevoerd door het Uitvoer-Controle Bureau. Het Bondsbestuur deelt aan de Alg. Verg. mee, dat deze aangelegenheid juist ter sprake is gebracht op de Alg. Verg: van onze lande lijke organisatie en zal de uitslag hiervan aanstonds meedeelen. Geadviseerd werd een afwachtende hou ding aan te nemen, waar de vergadering mede accoord ging. De vereeniging „Tuinbouwbelang" stelt aan de Alg. Verg. voor, om een proef te wil len nemen met het enbloc veilen van kleine peen en drielingen (uien). Het Bondsbestuur ziet, evenals de voor stellende vereeniging hierin iets goeds en is bered hervoor twee dagen per week deze pro ducten te laten aanvoeren en enbloc te veilen. Het veilen dezer producten zal dan op geen andere dagen dan door het bestuur vastge steld, kunnen plaats vinden, omdat deze proef anders niet zal slagen en elke lijn hierin ge mist zou worden. Door den heer Fr. Slot werd op de moei lijkheden gewezen, wanneer de handelaar producten moet laden en er is geen aanvoer Vele vroegen hieromtrent het woord met als gevolg een voorstel van het bestuur om in de maanden Aug., Sept. en desnoods half Oct. alle dagen te veilen en nadien 2 maai per week. In dezen geest werd besloten. De vereeniging „De Eendracht" betreurt het ten zeerste, dat er op eiken Maandag zóó weinig producten ter markt worden aange voerd, waardoor deze dag als marktdag prac tisch geheel is komen te vervallen. Het Bondsbestuur betreurt het eveneens, dat de Maandag, als marktdag, vrijwel is uitgeschakeldi en ziet verlangend uit naar een voorstel van de vereeniging „De Een dracht", dat hierin verbetering zal kunnen brengen. Deze stelt voor om Maandag op monster te veilen, doch dan zou men er op aan kun nen, dat de prijs hoegenaamd niet verschilt met Zaterdags, het verschil zou hoogstens 0.50 mogen zijn. De heer Deutekom vond dit een belangrijk punt. Er zal niet zooveel verschil zijn in prijs, dit is denkbeeldig. Nu tracht de koop man Zaterdags zooveel mogelijk te koopen om 's Maandags niet voor het feit te staan een eventueele bestelling niet te kunnen uit voeren. Na een drukke discussie door vele afge vaardigden werd voorgesteld om te stemmen oin te veilen pp monster zonder meer, wat werd aangenomen. De L.T.B. vroeg naar nummering. Dit bleek meermalen uitgevoerd te worden De heer Gutter bracht een zeer actueel punt naar voren. De contractbouw neemt zeer toe, waar ook reeds wordt gebouwd uit spe culatiezucht door kooplieden, wat zeer te be treuren is. Het organisatorisch verband wordt hier door ten zeerste bedreigd. Hiertegen zal in de komende jaren moeten worden gewaakt. Het gaat niet om tusschen de tujnbouwers en den handel de goede verstandhouding te verstoren. De heer P. Kostelijk, H.-Hugowaard, deed een beroep op de leden om toch voorzichtig te zijn, wanneer zelfs ingenieur Huisman een NA 10 UUR SLAAP NOG MOE. Overdag weer een dutje noodig. Iedereen weet wel wat er bedoeld wordt als uien spreekt van het „Kruscheti- govoel". Welnu, hier volgt een typisch voorbeeld van een lijnrechte tegenstel ling van dezen toestand. Deze vrc-vv had namelijk voortdurend een gevoel van vermoeidheid. Uit haar brief kunt u lezen hoe het haar verging: „Ik ben 34 jaar en moeder van twee kleine jongens; uit dn eaard der zaak heb ik du.s een erg druk leven. Zoolang ik me herinneren kan heb k altijd ge leden aan een gevoel van moeheid, 's Morgmis voelde ik me te slap om op te staan, zelfs na 10 uur slaap. Dikwijls voelde ik me na het koffiedrinken weer zoo moe, dat ik drie of vier uur lang ging slapen en al mijn werk 's avonds moest doen. Toen nam ik 14 dagen lang Kruschen Salts en ben da gevoel van moeheid totaal kwijt geraa.'u. Ik voel me nu frisch en opgewekt en beter dan ik ooit geweest ben". Mevr. E. M. W. Millioenen mannen en vrouwen over de geheele wereld nemen dagelijks Kru schen Salts niet omdat zij zich nu juist ziek voelen neen, maa. omdat zij weten dat de kleine dagelijksche dosis Kruschen hen voortdurend fit en ener giek houdt .en hen inwendig behoedt voor overtollige zuren. Menschen, die eiken morgen Kruschen Salts nemen, hebben geci last van kwaal jes als: hoofdpijn, hardlijvigheid, neerslachtig, heid, duizeligheid, beslagen tong, .>n- frissche adem enz. En dit alles omdat zij inwendig vrij zijn van a'le schadelijke stoffen. De dagelijksche T>sis Kruschen Salts werkt zoodanig op lever, nieren en ingewanden, dat alle overtollige en schadelijke stoffen geregeld verwijderd worden. Indien U wilt genieten van een stralen de gezondheid of opgewekte levenslust indien U hard wilt werken en daar plezier in hebben neem dan eeng eiken dag Kruschen Salts. Millioenen menschen genieten van eiken dag, die hen gegeven is, en dit alleen dank zij „de kleine, dagelijksche dosis Kruschen". Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. lezing gaat hoden om aan te sporen om tot grofbouw over te gaan. Dit zal zich wreken. Er dient propaganda gemaakt te worden dit tegen te gaan. De heer G. Barten zag gaarne, dat door de afdeelingen kleine partijtjes samen wer den gevoegd om deze door een door de af deeling aan te wijzen vrachtvaarder te doen veilen. Sta Maarten vroeg hoe het nu staat met de uniforme verpakking. Door den heer Ootjers werd geantwoord, dat hier omtrent nog niet veel valt te zeg gen. Er zijn nog moeilijkheden met de verzen ding. Ook komen hierbij de hooge verpakkings- kosten door het zooveel duurdere materiaal. Nog waren twee voorstellen ingekomen van „De Eendracht", doch deze konden niet in 'behandeling worden genomen, waar ze voor den 15den Maart moesten zijn inge diend. Hierna ging de voorzitter tot sluiting over, met de hoop, dat de nieuw gekozen voorzit ter een even prettige taak mag hebben als spr. alijd gehad heeft. Hij hoopte, dat de samenwerking goed mag blijven en dat de „Noordermarktbond" mag groeien en bloeien. Huldiging van den voorzitter. Tusschen punt 8 en 9 van de voorstellen werd een uur gepauseerd, waarna de huldi ging van den scheidenden voorzitter plaats vond. Door den heer P. Kostelijk werd het aller eerst het woord gevraagd. Door den secr., aldus spr., is al gememo reerd, wat U heeftg edaan, doch Heer-Hu- gowaard kan hierover wel het beste oordefr len, waar u toch altijd in onze kringen het meeste heeft gedaan. Mij valt dan cok de eer te beurt u in kennis te brengen, dat het de Koning heeft behaagd u tot ridder in de orde van Oranje Nassau te benoemen en u dit insigne namens den Noor dermarktbond aan te bieden. Aan gedaan werd door den voorzitter dank gezegd en gevraagd of de Noordermarktbond dien dank over wil brengen. Ook spr. zelf zou dit doen. Door den heer Ootjers, al§ vice-voorzitter, werd den scheidenden voorzitter toegespro ken. Vanaf de oprichting, aldus spr., is u voor zitter geweest. U wist altijd de goede toon evenals de eendracht te bewaren, U heeft van veel organisatie den grooten stoot gegeven, niet het minst aan den Noordermarktbond. In samenwerking kwam veel tot stand. RE A VU Hf TtTHETM TAM EEM VERKEEK* AGEMTJI E. fé 1 e#'-' C yU v 529. Keesie zag tot groote woede, dat de jongen zijn be vel om rechts te houden niet opvolgde. Kwaad sprong hij van zijn voetstuk en ging den jongen achterna, die nog banger geworden, het nog meer op een loopen zette. Niet zonder verbazing keek het matroosje naar beiden. „Dat is me ook een mooi standbeeld, die Keesie", zeide hij. zwaard jou. ue vervolging begon. Met uitgetrokken zwaar» liep het verkeersagentje den vluchteling achterna. Met zijn lange beenen snelde de tuinjongen voort. Keesie zag weL dat hij met zijn korte beentjes den jongen niet zou inhalen- „Maar den strijd geef ik niet op, dat doet een goede agent nooit»

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6