iinnenlandf Marktberichten Kunsten en Wetenschappen' 'KRDA9ISCIIH IIIJUII* de onderste plaats vallen. Maar hier is de toestand iets ingewikkelder en toch ge makkelijker op te lossen. Blauw Wit gaat naar H.V.V. en E.D O ontvangt R.C.H. Momenteel is de stand der candidaten: BI. Wit 17 5 2 10 12 23—30 E.D.O. 17 5 1 11 11 24—42 Eigenlijk is het jamer, dat beide ploegen niet tegen elkaar spelen, want nu zijn ze af hankelijk van andere. BI. Wit moet, zooals ge zegd, naar H.V.V. en kan deze strijd win nen, als 't een beetje meeloopt. En E.D O. moet vechten tegen een stadgenoote, die dus de minder aangename taak heeft, haar buur vrouw te trachten te laten struikelen. Wie zal het winnen? Moeilijk te zeggen, want al heeft BI. W. een punt voorsprong, wat geeft dat? Kijk eens naar Sparta en Feijenoordü In het Oosten is'alles nog mogelijk en elke wedstrijd is daar feitelijk van belang. Er zijn voor morgen slechts twee wedstrijden vastge steld, n.1. P.E.C.Robur en VitesseTuban- tia. Zooals men weet, staat P.E.C. nummer 2, vlak achter Go ahead. En de stand van Robur en Vitesse (met Z.A.C. tusschen hen in) is: Robur 17 5 1 11 11 36—59 Z.A.C. 17 3 5 9 U 26—45 Vitesse 17 5 1 11 11 26—56 Men ziet dus, hoe belangrijk ook deze twee wedstrijden zijn. Wint Robur, dan is haar kans, om te ontsnappen, vrij groot. Wint Vitesse, dan is zij ook bijna veilig. Winnen zij beide, dat zit Z.A.C. er leelijk tusschen Wint Robur en verliest Vitesse wint A.C. tenslotte,enz. enz. En verliezen ze alle drie, of spelen ze alle drie gelijk We houden op. P.E.C. moet morgen winnen, 't Kan na tuurlijk best, maar Robur vecht voor haar be staan, zoodat verrassingen niet uitgesloten zijn. Eigenlijk geven we Vitesse een betere kans, nu ze thuis Tubantia op bezoek krijgt. Zoodat Go ahead waarschijnlijk nog geen kapioen is en Robur en Z.A.C. wellicht de twee onderste plaatsen zullen bezetten. In het Zuiden ook slechts twee wedstrijden Absoluut van elk belang ontbloot, want zou N.A.C. ook van Wilhelmina verliezen (wat natuurlijk niet gebeurt), dan nog staat ze op de 2de plaats. B.V.V. kan nog iets 'omhoog klimmen, als ze morgen van Longa wint. En de kans daartoe bestaat o.i. Tenslotte het Noorden. M.S.C. staat onder aan, maar Be Quick en Frisia zitten nog in de gevaarlijke hoek. Morgen moet Be Quick naar Leeuwarden en we geven haar een hee! heel klein kansje op een gelijk spel. Meer niet. En dan moet de laatste wedstrijd Fries land—Be Quick de beslissing brengen. Ook Frisia heeft nog een puntje noodig. Of ze dat behalen kan op Alcides? Misschien maar dan moet ook hier hard gevochten wor den En de resteerende wedstrijd Veendam- Frisia is voor de Friezen natuurlijk kansloos Om een plaatsje in de eerste klasse. West Frisia trekt morgen naar Amster dam en moet in het groote en grootsche Sta dion tegen D.W.S. uitkomen. Behalve de zenuwen zullen dus ook nog de vreemde om geving en vreemd terrein een rol spelen. Wij «ebben zoo'n idee, dat Frisia veel liever op hef D.W.S.-terrein had willen spelen en we hadden haar dan ook meer kans gegeven dan nu. Toch is er weinig van te zeggen, wie win nen zal, al geven we D.W.S. een grootere kans op de overwinning, dan de bezoekers Er zal echter hard gevochten moeten worden Laten we hopen, dat West-Frisia ons ge west waardig vertegenwoordigt! En dat eene fraaie strijd zal worden. M et o t o r e n. De motorraces van morgen! Nog één nachtje slapen en dan is het zoo ver! Dan hopen we een helderblauwe lucht te zien, een heerlijk, verwarmend zonnetj Want dan is het eindelijk de dag der groote races. Dan zullen we in duizenden optrekken naar ons sportpark; we zullen de tribunes geheel vullen, het paddock tot één golvende menschenmassa maken; we zullen bij de Zan- dersloot in dikke rijen komen te staan, we zullen de staantribunes bestormen, kortom, we zullen de omstreken van de Nieuwpoorts laan eens heerlijk onveilig maken met hon derden auto's en motorrijwielen! we zullen Enfin, als het mooi weer is en dat :s reeds in orde! dan zal ons sportpark den heelen middag een heerlijk geknetter laten hooren van diverse machines, dan zullen we genieten van sport op de motorbaan, van ■felle kampen der rijders, die elkaar eiker. c.M. grond zullen betwisten. De motorraces van Alkmaar! Luistert, wat "e'AMotorrijwiel er van zegt: Alkmaar, misschien de meest populaire van alle grasbanen en zeker het hechtste bol werk van de grasbaan-rensport. Hoewel mo- nie"'ee' tal van banen weer in exploitatie zijn, is Alkmaar een van de zeer weinige oude banen die in moeilijke tijden een plechtanker is geweest voor de renners. In Alkmaar is ook de belangstelling altijd enorm groot ge weest en elk jaar met Paschen begon voor de grasbaansport in Alkmaar de Victorie. Dit jaar heeft jammer genoeg de Alkmaar- f-M0 .an op tweeden Paaschdag het jaar- lijksch bezoek niet gezien, omdat Dordrecht voorging. Maar na de successen te Dordt en Hilversum kan men er van verzekerd zijn dat als altijd in de Kaasstad zeer, zeer vol zal zijn. In de allereerste plaats is Alk maar het centrum van heel Noord-Holland. Maar ook uit Zuid-Holland en Utrecht voor al zal de trek geweldig zijn. Men doet dus verstandig niet te laat te Alkmaar te arrivee- ien met het oog op het verkrijgen van plaat sen, ook al is de baan-accomodatie door de nieuwe tribune zeer verbeterd. Alle bekende grasbaancracks hebben ingeschreven en d e baan leent zich voor span- Benden strijd veel beter dan Dordrecht en Hilversum (spat. door ons, Red. A. C.), zoodat men van uit stekende en sensationeele sport te genieten krijgt. We hopen dus maar weer op den on- ontbeerlijken factor mooi weer en maken er de bezoekers, die per motor of auto naar Alk maar komen, op attent, dat ze vooral wegen kaart. nummerbewijs en rijbewijs niet moe ten yergUMj in verband met het mogelijk in werking zijn van „vallen", tusschen Velsen en Alkmaar, speciaal te Limmen. ,7°t Zondag dus, dames en hecren in Alkmaar. jyPfVPlIQ en overspannen, onrustig en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijn h a pdt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Veel behoeven wij hieraan niet toe te voe gen. We weten van vroeger, dat de Alkmaar- sche races op hoog peil staan, dat ze steeds boeiend zijn en daardoor heel veel publiek trekken. Op het bureau der V.V.V. is men de heele week druk geweest. De telefoon stond niet stil, bezoekers liepen af er aan, en dat alle maal om en over de motorraces. Men heeft van V.V.V.-zijde alles gedaan, om de races zoo goed mogelijk te doen slagen. Daartoe heeft ze bijvoorbeeld weer de hulp ingeroepen van de Philips-luidsprekers, die alle bijzon derheden tijdens de races over het geheele terrein zullen uitbazuinen. Verder zijn de programmaboekjes zoo duidelijk mogelijk ge maakt, terwijl een snelheidstabel is bijge voegd, zoodat iedereen dadelijk de gemiddel de snelheden voor zich ziet. De tribune is natuurlijk prima in orde. Het paddock eveneens. En aan de overzijde is een flinke staantribune verrezen, plaats biedende voor ongeveer 500 personen. Deze tribune heeft o.i. slechts één bezwaar; dat-ie veel te klein zal blijken te zijn! Want juist in die uit gaande Noorderbocht wordt fel gestreden, zoodat het daar staande publiek een „dooden plaatsje" heeft! En nu zij' het genoeg. Laten we het met het Motorrijwiel zeggen: Tot morgen, dames en heerentot morgen op ons Sportpark, waar we in duizenden getale elkaar zullen zien niet waar? Tot morgenmiddag! Paarden sport. Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen. Dit jaar viert de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereenigingen haar eerste lustrum. Zij heeft in haar vijfjarig bestaan bewezen iets tot stand te kunnen brengen en heeft getoond een groote inwendige kracht te bezitten. In vijf jaar tijds is deze vereeniging tot een der bloeiendste en krachtigste organisa ties van het platteland geworden en alles wijst erop, dat zij zich ook de komende jaren in steeds toenemende belangstelling zal mo gen verhegen. Haar perspectieven zijn zeer groot. Het bestuur der federatie heeft voor dit jubileumjaar een extra uitgebreid, ja, wij zouden bijna zeggen, gedurfd werkprogram ma vastgesteld, dat wel op bijzondere wijze zal aantoonen tot welke krachtprestaties deze jonge plattelandersorganisatie in staar is en hoe zij zich in de sympathie van duizen den, ook niet-plattelanders mag verheugen Het eerste groote „nummer" dat op dat werkorogramma staat vermeld, is de „Groote Estafetterit door Nederland". Deze rit wordt gereden op 1 en 2 Mei a.s. en voert over een afstand van bijna 1000 K.M. Om zich een duidelijk denkbeeld van de enorme organisatie van dezen rit te maken zij het volgende vermeld: Er wordt een postenketen uitgezet over een afstand van bijna 100 K.M. De posten zijn allen leden van bij de Federatie aangesloten landelijke rijvereenigingen. Verschillende oorkonden worden in een lederen koker ver pakt, in snelle vaart door die ruiters van post tot post gebracht en aldus door negen der elf Nederlandsche provinciën verplaatst. De hoofdroute loopt vanuit het Westelijk deel van de Provincie Groningen (Leens) over het Zuidwestelijk deel van Drente, den IJsel langs, door de Betuwe, over Gorinchem door de Alblasserwaard via Kinderdijk, naar Wad- dinxveen. Op de hofdroute sluiten zijarmen aan n.1. te Angerlo, de Twentsch-Overijselsche, te Geldermalsen de ZuidhollandschNoord- brabantsche, te Zetten de Veluwsche en te Waddinxveen de Noordhollandsche zijarm Van iederen zijarm wordt een oorkonde op de hoofdroute gebracht, alwaar die oorkonden door de ruiters, die op dit route rijden, verder in hun berichtkoker worden medegenomen. Etappe-leiders zorgen voor het goed en or delijk verloop in de hen toegewezen etappes der hoofd- en zijroutes, terwijl de algemeene leiding te Gouda wordt gevestigd. Dag en nacht moeten de ruiters op hun post zijn en rijden en van geen enkele andere kracht dan in de Federatie georganiseerde, wordt gebruik gemaakt. Dat zulks mogelijk is bewijst alleen al de kracht der Nederland sche landelijke ruitersport. Om dit te bewijzen mag men dan ook op de medewerking van alle aangesloten vereenigingen rekenen. Van Waddinxveen worden de aldus overge brachte en verzamelde oorkonden naar Den Haag gebracht op Zaterdag- 2 Mei, waar H. M, de Koningin zich bereid heeft verklaard die oorkonden in ontvangst te nemen. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze rit, die tot een der belangrijkste sportgebeurtenissen van dit jaar zal behooren, allerwege groote belangstelling zal wekken en niet zal nalaten indruk te maken. Over het verloop van den rit en verdere groote plannen der Federatie zal nog nader worden bericht. De groote reclame-campagne heeft reeds vele successen kunnen boeken. Een groot aantal rijvereeni gingen is in oprichting. WAARSCHUWINGEN. De commissaris van politie der Centrale Recherche te Rotterdam waarschuwt het pu bliek tegen de praktijken van M. van Weer den, wonende Schiedamsche weg te Rotter dam, die zaken doet onder de namen „Alge meene Spaar- en Credietbank" (postbox 50), Particuliere Spaar- en Voorschotbank" postbox 841) en „Van Weerden's Nieuwe Rotterdamsche Spaarbank" (postbox 1196). Tevens wordt gewaarschuwd tegen W. J. de Haas, wonende aan de Oppert te Rotter dam, die zaken doet onder de namen„N.V. Maatschappij Nationaal Belang" (postbox 801) en „Administratie en Trusteekantoor", beide gevestigd aan de Leuvehaven 43a, te Rotterdam. Al deze instellingen houden zich bezig met kredietverlening. De gegadigden moeten evenwel vooruit een zeker bedrag storten voor iedere aangevraagde 100 en krijgen dit bedrag eerst na eenige jaren te rug, terwijl het verlangde krediet meestal niet wordt verleend. De commissaris van politie te Dordrecht geeft belanghebbenden in overweging inlich tingen in te winnen aan zijn bureau, Groen markt 69, afd. recherche, alvorens relaties aan te knoopen met A. L. van de Graaf, wo nende Brouwersdijk 160 te Dordrecht, die onder den naam „Volkscrediet Dordrecht", advertenties in de dagbladen plaatst, waar in geld wordt aangeboden. De burgemeester van Oldemarkt waar schuwt ieder tegen de practijken van een ze keren P. Roels, vermoedelijk woonachtig te Bergen op Zoom, die zich uitgeeft voor op ticien-specialist en met brillen de verschil lende provinciën bereist. Deze persoon tracht bij minder terzake kundige personen brillen tegen zeer hooge prijzen te verkoopen, hetgeen hem meermalen gelukt. De commissaris van politie te Hilversum waarschuwt neringdoenden tegen de hande lingen van twee als heer gekleede personen, die op verschillende plaatsen kleine bestel lingen deden en daarbij de aandacht tracht ten af te leiden. Zij deden alsof zij haast had den en gaven dan een Belgisch 5-francs stuk in betaling, waarvan het uiterlijk vrijwel overeenkomt met een rijksdaalder, waarvoor zij dit geldstuk dan ook lieten doorgaan. De Ieene is ongeveer 30 jaar oud, lang plm. 1.80 M., mager bleek gelaat, zonder baard of knevel, gekleed met donkerblauwe ratfné overjas met fluweelen kraag, lichtgrijze slap pen hoed en lakschoenen aan; de andere is 22 tot 23 jaar oud, lang plm. 1.65 M., heeft een gezet postuur, geen baard of knevel, is gekleed met lichtgrijze overjas en grijzen slappen hoed op. DE SPOORWEG—HARLINGEN— ZURIG. In aansluiting op de lijn over den afsluitdijk van de Zuiderzee. Blijkens de op de secretarieën der gemeen ten Barradeel, Wonseradeel en Harlingen ter inzage liggende stukken betreffende den aan leg van een spoorwegverbinding Harlingen- Nieuweschans met den afsluitdijk door de Zuiderzee verbindt de ontworpen spoorweg het station Harlingen met de Friesche kust bezuiden Zurig. Met deze spoorwegverbinding wordt be oogd het tot stand brengen eener verbinding van den door de Zuiderzee in aanleg zijnden afsluitdijk met het spoorwegnet in Friesland. Onteigening, baan en kunstwerken zijn voor dubbel spoor ontworpen. DE SPAANSCHE REPUBLIEK. Officieel ter kennis gebracht Ingevolge opdracht van de nieuwe Spaan- sche regeering heeft de zaakgelastigde te 's-Gravenhage aan het Department van Bui- tenlandsche Zaken kennis gegeven van den nieuwen regeeringsvorm van zijn land en de nieuwe samenstelling van het kabinet mede gedeeld. De kwestie of de Nederlandsche regeering het nieuwe Spaansche gouvernement zal er kennen, zal door de Kroon beslist moeten worden. Dienaangaande konden wij te be- voegder plaatse nog geen inlichtingen krij gen. PLAATSELIJK ARBEIDS SECRETARIAAT. Gister is door deze vakcentrale hier te plaatse een afdeeling gesticht voor den Fe deratieven Bond van Land-, Tuin-, Veenar beiders en Zuivelbereiders. Secr.-penningm. is A. van Gaaien, Landstraat 22 te Alkmaar en voorzitter de heer Jac. Soenmaker, Dijk 15, Oudorp. HET AUTO-ONGELUK TE SMILDE. Begrafenis der slachtoffers. Met groote plechtigheid had gistermiddag te Gieten de begrafenis plaats van de drie slacht offers van het auto-ongeluk te Smilde, n.1. G. Kamps, J. Lanting en J. Uitterwijk. Talrijke bloemstukken dekten de baren. De stoet werd door ongeveer duizend personen gevolgd. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds, Boonstra en den burgemeester, die sprak na mens de gemeente. Te zelfder tijd werd te Koekange het vierde slachtoffer, A. Steenbergen, ter aarde besteld. De heer M. Boomsma voerde als vertegen woordiger van de bevolking van Gieten het woord. Door hem werd tevens een krans op het graf gelegd. Voorts werd nog gesproken door ds. Mooi. DOOR DE BUFFERS DOODGEDRUKT. Op het rangeerterrein van de Oranje-Nassau- mijn III te Heerlerheide is gistermiddag de ge huwde arbeider Ubertus Neus bij het rangee ren tusschen de buffers geraakt. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig daarop overleed. Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. VERKEERSONGEVALLEN. Twee zwaar gewonden. Aan den Frieschestraatweg, even buiten Groningen, is gisteravond een auto tegen een boom gereden. In den auto, die uit de rich ting Leeuwarden kwam aanrijden, waren ge zeten-de heeren H. uit Groningen en B. uit Paterswolde, die beide ernstig letsel bekwa men. Zij zijn in het Diaconessehuis te Gro ningen opgenomen. E>e auto werd geheel ver nield. De heer H. was aannemer en begaf zich iederen dag per auto naar het werk, dat hij te Dorkwerd had aangenomen. DE PIEPKUIKENMARKT. ALKMAAR, 18 April 1931. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt werden heden aangevoerd 65 kisten en 10 korven. De prijs was 1.551.62'A per K.G. De handel was goed. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 April 1931. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 5.60—11.70; Bloem kool le s. per 100 stuks 22—38; Gele Kool per 100 K.G. 4.40—8.10; Kropsla per 100 stuks 3.30—9.10; Komkommers per 100 stuks 22; Prei per 100 bos 5.20 10.20; Postelein per bakje 1.04 1.20; Rabarber per 100 bos 917; Raapstelen per 100 bos 2.202.90; Ra dijs per 100 bos 3.90—6.80; Roode Kool per 100 K.G. 13—19.60; Selderie per 100 bos 3.606.80; Spinazie per bak 0.92—2.10; Uien per 1Ö0 K.G. 1 80- 4.40; Wortelen per 100 K.G. 2.10; Wor telen per 100 bos 1314; Witlof le s. per 100 pond 912; Witlof 2e s. per 100 pond 68. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 17 April 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 80 sta pels, wegende 129293 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas Kleine 32; Commissie 33. Alles met rijksmerk. Fiandel matig. DE BOTERPRJJZEN. ALKMAAR, 18 April 1931. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- orieksboter le s. 0.62)40.70; Fabrieks- boter 2e s. 0.550.62'A per 'A K.G.; Eieren (groothandel) 3.704; Eend eieren 3.40. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 18 April 1931. Op de heden gehouden eieiveiling waren in totaal 340000 stuks kipeieren c-angevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 3.603.90; 58—60 3.70—4; 60—62 3.80—4.20; 62—64 4—5; Bruin 4—4.60. 70000 stuks Eendeieren 3.403.70. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 18 April 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 21 Hitten 100—225; 14 Melk koeien 230350; 158 Nuchtere kalve ren, slacht 822;, fok 1432; 149 Overhouders 3038; 29 Schrammen 17—30; 164 Biggen (10 weken) 8— 14; Bokken en geiten 813; Kleine bokjes 0.50—0.71. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERADM, 18 April 1931. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 140 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, .18 April 1931. Langendijker Groentenveiling. 20000 K.G. Roode Kool le s. 12.60—19.70; Roode Kool 2e s. 12—12.50; 94000 K.G. Gele Kool le s. 5.10—8.40; Gele Kool 2e s. 230—6.60; 95000 K.G. Deensche Witte Kool 3.80-/ 6.90; 5400 K.G. Uien, Uien 1.80—2.40; Grove Uien 2.80— 3.50; 350 K G. Bieten 1.90, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 April '31. 6000 K.G. Uien, Uien 1.60—2.10; Drie lingen 0.60—0.80; Grove 2.10 2.20; 2400 K.G. Peen 1.50—2.40; 24600 K.G. Roode Kool 13.90-/ 18 10; 40000 K.G. Gele Kool 5.5O—9 20; 114600 K.G. Deensche Witte Kool 5.40— 7.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 17 April 1931. Roo de Kool le s. 17.40-/ 17.80; Gele Kool le s. 7.108.40; Witte Kool le s. 6.10 6.30; Uien 1.70. Aanvoer: 3600 K.g. Roode Kool; 3500 K.G. Gele Kool; 5200 K.G. Witte Kool; 875 k.g. Uien- KLAARTJE VAN VOLENDAM. De school gaat uit en groote vroolijkheid heerscht er onder de kinderen want velen van hen hebben die school nu voor goed ver laten. Vroolijk zijn ze, want nu zijn ze vrij, al willen ze ook bij vader en moeder allerlei werk gaan doen. Terwijl ze dansen en zin gen komt er een Amsterdamsche dame een dienstmeisje zoeken doch op haar vraag wie van hen met haar mee wil gaan krijgt zij 'n afwijzend antwoord, totdat eindelijk Klaartje toestemming van haar ouders krijgt om naar Amsterdam te vertrekken. De Am sterdamsche jeugd laat haar niet met rust, dat grootendeels oorzaak vindt in haar klee ding; het verdriet haar en doet haar weer naar huis terug verlangen. Dit is in 't kort de inhoud van het eerste en tweede bedrijf. Er stonden nog meer num mers op het programma, het was daardoor wat lang. De heer J. Haakman, uit Bergen, schreef dit aardige libretto, dat aanleiding geeft tot afwisselende tooneeltjes, o.a. klom pendans (succes verzekerd), het afscheid van Klaartje, de Amsterdamsche jeugd, de twee Engelsche touristen. En onze stadgenoot, Joh. Kuiper, muziekleeraar vond er steeds goed klinkende, frissche melodieën voor. 't Is voor hem een avond geworden, die wat de opvoering aangaat, veel voldoening gegeven heeft (het publiek had nog grooter kunnen zijn), dank zij ook de medewerking van een góed strijkorkest, aangevuld met pianospel van Jan Lienesch, en van vele volwassenen, die rollen vervulden. (Van de kinderen trad J. Moeskops, in het 2e bedrijf, wat meer op den voorgrond). Behalve de kinderen dan, namen aan de opvoering deel de dames G. Bottemanne, C. de Goede, M. Kühne, T. Sierkstra, J. Netten en de heeren J. Keijsper, J. v. d. Aakster, J. Haakman, J. Hoogervorst. De heer Haak man had ook de regie, Jac. Groothuizen had voor costumes en grime gezorgd. Na het eerste bedrijf werd Kuiper met bloemen ge huldigd. Vóór dat de operette begon, werden er door meisjes en jongens afzonderlijk één stemmige liederen keurig gezongen en trad de jeugdige violist, de heer Tj. Dito, van den Helder, als solist op met de Romance in F, van Beethoven en de Ballade en Polonaise van Vieuxtemps. De toon die het instrument voortbrengt is niet sterk, wat het meest opr viel in het virtuose stuk van Vieuxtemps, de dubbelgrepen passages o.a. klonken daardoor benepen. Wel speelde de violist beschaafd en in de Polonaise duidelijk, de Romance werd heel goed vertolkt. Kuiper begeleidde hem. In Beethoven had men elkaar nog niet geheel gevonden, in Vieuxtemps stond het samen spel hooger. A. K. van 18 April 1931. Opg-ave van üoordtiollainiseh Vjandbo.iiwcrediet H.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te j STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Betbleh. Steel Citws Service Steel comm. Zweedsche Lucifer* CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Eig. Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE vo Vorige koers 1006/ig 1441/, 11* 119 406 161 843/, 61 1071/4 343/t 81 1963/4 215 463/, 637, 513/I6 16'/,3 >33%, 222 35074 2551,4 W2 60 23 7772 4t 124 227 247114 1233/4 923/, 443/4 60 51'Vii 3'/i6 lO'/a 93A 123 40 407, 5674 2707a >20 245 pl .m. 10.30 144 86 51 107 195 216 51 165/8 3457a 75-7 42 1217a 244 91 45 pl.m. 10.45 86-8 1077, 1913/4.6 2151-7J 651/4 1 50'Vm Mj6 -I 345$. bi. 00 2t6 316 245 287, 67« 4374 169 15'/i, ge koer* P/a pCt heden U/a-l3/* pCt J>-7« 1687, 16 H2J-5J 91-7, 2657, 315/, 2447a 27 pl.m. 11.00 161-2 84-5 1077, 1927a 212$.5} 45 1317a 343.57, 251 pl.m. 11.15 82$.44 51" 106-7, 191 -7a 2101-3 65J.-V,, 343-4 2437,-5 91. 26574 244-7, 242-37, 91-1/4 51 3'/i6 107a «Va 123 265'/, 313-57, 242-3 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn 4 Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-ïork Italië 1 i Vorige koers 12.101/,, 59.307, 9.733/, 34.64 47.99 35.027, 66,627, 66.70 66.65 2.49'/l« 13.04 Koers op I heden 11 uut 12.101/4 59:32 9.74 34.627, 47.99 35.021/, 66.627, 66.70 66.65 249.10 13.05

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 11