C'HET8 osters Gemeenteraden. voor Be/aarden »cm—rrw—ra MAAGPILLEN zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk m te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. j 0.65 per flacon. volg dat eeu aanvaring plaats had en de hierboven gereleveerde schade werd toegebracht. Een schade, die tot dusvei niet was geregeld, omdat de heeren van de „Anna" hadden beslist, dat de advo caten het maar moesten uitzoeken. De kapitein of schipper van gezegde boot „Anna", Cornelis B., moest heden terecht staan, doch bleek niet te zijn verschenen. Hem werd bij verstek opge legd 20 boete of 20 dagen, zoodat de advocaten nu aan het uitzoeken kunnen gaan. ZULKE KOSTBARE DOCUMENTEN MOET MEN OP HET HART DRAGEN. De 23-jarige vrachtautochauffeur Herm. V. W. uit Oudorp maakte op 24 Febr. al een buitengewoon onvoordeelig ritje, daar hij te Broek op Langendijk werd gecontroleerd door den rijksveld wachter Geluk 'en deze constateerde dat de chauffeur niet kon overleggen 'nrij- >n nummerbewijs en 'n wegenbelasting- kaart, welke papieren hij in een thuis hangende jas had achtergelaten. Dientengevolge werd hij driedubbel op den bon geslingerd. Gelukkig kon hij heden punctueel alle documenten overleggen en nam de Kantonrechter welwillend genoegen met het opleggen van 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen. De boete van de afwezige wegenkaart had verdachte b, eids voldaan. Zoo kon hij toch ten slotte nog zeggen, zonder geluk" vaart niemand wel! EEN CLIENT DIE ZICH NOG NIET LIET AFSCHEPEN. Indien een rechtbankklant de belofte doet, dat hij voornemens is nog eens te rug te komen, dan sluit zulks niet in dat hij over de behandeling tevreden is. Integendeel! Zulks was ook het geval met den heer Franciscus Ignatius Fri- gerius Marie E. te Alkmaar, die op 20 Februari was gecalangeerd omdat hij een motor bereed, zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Ook te Helder was hij alreeds voor een derge lijk feit bekeurd, waaruit mag blijken dat hij den moed niet gauw opgeeft. Maar deze hardnekkigheid vond haar oorzaak in de wetsopvatting des heeren E., die als leerling motorrijder de mee ning was toegedaan dat iemand die mo tor wil ieeren rijden en een rijvaardig- heidsproef afleggen, gelegenheid moet vinden, zich te kunnen oefenen. En aangezien de wet daarin niet voorziet en de oefening op den openba ren weg wegens gevaar voor de veilig heid niet is geoorloofd, wil de heer E. deze kwestie nog eens in hooger instan tie uitvechten en gaf hij het voornemen te kennen niet te berusten in de hem opgelegde veroordeeling tot 7 boete of 7 dagen, doch tegen dit vonnis appèl te zullen aanteekenen. Een bedreiging waardoor gelukkig de gemoedsrust van den Kantonrechter in 't minst niet ge stoord werd. DAT KWAAD MOET ER WORDEN UITGERANSELD. Een 20-jarige landbouwersbediende, luisterende naar den naam Paulus O., had zich op 3 Maart op den Middelweg aldaar schuldig gemaakt aan het maar al te dikwerf voorkomende euvel, zich per rijwiel vast te houd'en aan een voortjakkerenden auto en zich al dus te laten voorttrekken. De heer Paulus O. vond dit feit blijkbaar niet zoo verschrik kelijk, doch de ambtenaar toonde aan uit verschillende bloedige en zelfs doodelijke voorbeelden, hoe ontzetten.J gevaarlijk een dergelijke roekeloosheid is en de kantonrech ter onderschreef die meening ten volle, door den lichtvaardigen Paulus tot de geëischte straf 10 boete of 10 dagen, onverminderd te veroordeelen. Eventueele navolgers nemen hier een voorbeeld GEEN OPZET TOT OVERTREDING, DOCH VERKEERDE WETSBEGR1P. Al is liet opzet bij een overtreding geen onmisbaar element voor de strafbaarheid, het gemis van kwaden wil geeft toch altijd motief voor een clement vennis, zooals ook de 67-jarige diamantslijper Ger. Nic. R. .uit Amsterdam, 'n nog stevige baas, ondervond toen hij terecht stond, omdat hij op 5 Maart te Akersloot met méér dan één hengel had gevischt in het rijkswater, evenwel gepacht door gebrs. Dil. De heer R. was in t bezit van een acte, geldig voor het visschen met twee hengels, doch het was hem onbekend, dat hij ook dan nog vergunning moest heb ben van den pachter, echter niet voor één hengel. De kantonrechter bracht den verd. dit verschil vriendelijk onder het oog, ver oordeelde hem minzaam tot 3 boete of 3 dagen, echter met last, dat de in beslag ge nomen hengels aan den veroordeelde konden worden teruggegeven, 'n Vonnis waarmede de visscher allang lekker was! LIEFHEBBERS VAN EEN STEVIG GLAASJE, BLIJVEN VAN EEN RIJ BEWIJS VERSTOKEN. De 23-jarige fabrikant Anth. Ger. S. uit Amsterdam, heeft te Alkmaar een zaak en vertoeft dus zoo dikwerf in dit vriendelijke stadje, dat hij er ook de voorkeur aan gaf, i u r,z|ch bekwamen voor zijn rijvaar- digheidsproef als automobilist, tiet examen werd afgelegd tot tevredenheid van den heer Kater en de geslaagde candidaat klom in j'J? hifw op eÜn z°ó h0°g voetstuk, rat hij het zelfs aandurfde, zonder nog in t bezit te zijn van een rijbewijs, met ziin n tfp !UW wagentie naar Amsterdam te uilen, n waagstuk, dat hem evenwel zeer slecht bekwam daar hij te Castricum werd aangehouden door den actieven rijksveldw.- brigadier-titulair Ariën Gorter, die natuurlijk niet naliet proces-verbaal op te maken. De heer S. heden terecht staande, achtte dit optreden van den rijksveldwachtei nier welwillend,, nadeniaal hij toch als automo bilist gewogen en niet te licht was bevon den, zoodaf de uitreiking van een njbewijs toch maar een kwestie was van luttele da- oen De ambtenaar echter repliceerde hier tegen. dat het tegenwoordig niet zoo gemak kelijk meer gaat, een rijbewijs te bemachti gen. Vooral wordt er op gelet en bestaat in dit verband een speciale aanschrijving van den minister, of de aanvrager zich aan alco- hol-m'rbruik schuldig maakt en in dit geval komt hij absoluut niet in aanmerking. Na deze toelichting werd gevorderd .1 10 boete of 10 dagen en den eenigszins verslagen heer S., die thans een rijbewijs kon overleg gen, veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. DAT BLUFT EEN MOEILIJK PROBLEEM. De 28-jarige ingezetevn van Alkmaar en ventend koopman aldaar, Jacob B., had op 10 April in de Costerstraat aan de huizen der ingezetenen zijn waren gepresenteeid, terwijl hij niet in het bezit was van een na mens de commissaris van politie uitgereikte ven tersvergunning. De heer B. beklaagde zich op de terechtzitting over deze uitslui ting, die hem verhinderde op eerlijke wijze zijn eigen brood te verdienen, opdat hij niet kwam ten laste van de openbare liefdadig heid en hij in staat was de belastingen, waarin men niet verzuimde hem aan te slaan, te voldoen. I ït waren natuurlijk vraagstukken, die de kantonrechter niet kon beoordeelen. alleen kon deze magistraat de hand over het hart strijken en den gehandi capten koopman veroordeelen tot slechts 0.50 boete of 1 dag. EEN LOTGENOOT IN DE VENTERS- MISERE. Een 63-jarig heer, zich aandienende als Cornelis de P., vrijgezel en koopman in huis houdelijke artikelen, bcsabbelde ijverig gedu rende het onderhoud met den kantonrechter 'n kauwgummi- of 'n Dobbelmans B.Z.K.ver- snapering. Ook hij was slachtoffer van de zuinigheid, waarmede te Alkmaar vergun ningen om te mogen venten, worden uitgege ven en in de Lindenlaan en flagrant delit betrapt teen hij zonder consent zijn koop waar aanbood. Deze heer genoot eveneens van het medelijden des kantonrechters, doch iets minder dan zijn voorganger, aange zien hij werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag- Mondelinge uitspraak 17 April 1931. A. A. L. te Amsterdam, overtreding spoorwegwet, 12 boete of 12 dagen hechtenis. G. N. R. te Amsterdam, overtreding Visscherijwet, ƒ3 boete of 3 dagen hech tenis. C. B zonder vaste woonplaats, over treding Binnenaanvaringsreglement, ƒ20 boete of 20 dagen hechtenis. N. B., zonder vaste woonplaats, dron kenschap, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Th. v. d. K. te Haarlem, Th. G., C. de PJ. B. en N. S. te Alkmaar, G. J. H. te Zwolle, J. K„ L Th. P. en S. P. te Oen Helder, C. B. te de Rijp, L. K. en M. te Amsterdam, overtreding politiever ordening, de le en 5e 6 boete of 1 week tuchtschool, de 2e en 10e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e cn 12e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e 0 50 boete of 1 dag hechtenis, de 6e, 7 8e, 9e en 11e ieder 2 boete of 2 dagen hecht. J. S. te Egmond a. d. HoM, H. W. v. R. te Heemstede, J. P. B. te'Velsen, A. L. te Haarlem, P. E; en P. C. S. te Castricum G. R. te Wijk aan Zee en Duin, K. S te St. Pancras, J. G. te Zuidscharwoude, T. B. te Wervershoof, G P. te Broek op Langendijk, P. de J. te Bloemendaal, A. F. G. te Warmenhuizen, J. V. te Oud karspel, A. V. te Koedijk- J. P. té Winkel, la. J. te Zijdewind, C. K. te Akersloot, A. G. S. te Amsterdam, S. C. P. en P. O. te Heerhugowaard, H. v. W. te Oudorp, F. A.. C. P. M B., A. K., F. I. V. M. E. te Alkmaar, overtreding motor- e rijwielwet, de le, 2e, 4e, Ge, 8e, 9e, 10e, 1 le, 12e, 13e, 14e, 15e, 20e, 24e, 25e en 26e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e en 23e ieder 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis, de 5e 2 boete of 2 da gen hechtenis, ,U, 7e, 19e en 21e ieder 6 bcete of 6 dagen hechtenis, de 16e,- 17e, 18e en 22e ieder 10 boete of 10 da gen hechtenis, de 27e 7 boets of 7 da- g. n hechtenis. V ERDUISTERING DOOR BELASTING KLERK. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosc.h heeft gisteren tere.'ht gestaan de 25- jarige kanten bediende P. W. B. te Boxtel. Als klerk der belastingen bad hij te Oirschot belastinggelden voor liet Rijk en de provincie Noord-Brabant ver duisterd. Veertig' posten bleke-, niet in orde. Verd. boekte mm der geld dan hij ontvangen had. Uit de kwita .ties kwam dit later aan het licht, In het geheel was er een tekort van 943. Verd. zeide het geld verteerd te hebben. Het O. M. eiscti- te 8 maanden gevangenisstraf. NOORD-SCHARWOUDE. Donderdagavond acht uur vergaderde de raad van bovengenoemde gemeente ten raad- huize onder presidium van Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat de secretaris, de heer Rienders, na een ziekte van ruim 7 weken nog niet geheel is hersteld Daar de avondlucht schadelijk voor hem is, is zijn collega van Zuid-Scharwoude zoo be reidwillig geweest, hem tc vervangen. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer Reinders weer spoedig geheel zal zijn her steld. De voorzitter deelde mede, dat de sluis weer is gepacht door den tegenwooi digen pachter, den heer de Moei, voor de som van 1670 per jaar, voor den tijd van 2 jaren, met 2 optiejaren. Dit bedrag is tamelijk veel minder, dan tot dusver is bedongen, n.l. 2010 per jaar. ingekomen was o.a. van Gcd. Staten goed keuring op het raadsbesluit ot garandeering van 30 der tuindersvoorschotten. Aan 16 personen is voorschot toegestaan tot een totaal bedrag van 10300. De gemeente is dus garant voor 3090. Van den heer J. Visser was een verzoek in gekomen om een voorschot van 300. Alle goedkeuringen van raadsbesluiten en ingekomen rapporten en verslagen werden voor kennisgeving aangenomen. Van de R.K. Sportvereen. D.V.V. is een verzoek om subsidie ingekomen. Op voorstel van B. en W. zal dit bij de begrooting wor den behandeld. B. cn W. stelden voor geen adhaesie aan het bekende adres van Arnemuiden te betui gen. De vereeniging van Ned. Gemeenten is h. i. het aangewezen lichaam op hierop aan te dringen en er de Staten-Generaal op te wij zen. Voor kennisgeving aangenomen. Van de Centrale Ziekenhuis-commissie een verzoek om subsidie, om de allernoodigste on kosten te bestrijden, welke worden gemaakt. Er wordt een subsidie gevraagd van 1/4 cent per inwoner en waar het doel van deze com missie is dc 'belangen van liet ziekenhuis te bevorderen, stelden B. en W. voor deze sub sidie toe te staan. Aldus besloten. De lieer Kwadijk merkte op, dat er nog steeds „Stadsziekenhuis" op het gebouw- staat. Dat is toch niet juist. De voorzitter antwoordde, dat dit ook een der onderwerpen is, waarvoor de commissie zich interesseert. Van den minister van Onderwijs was een schrijven ingekomen, bc heffende de toeken ning van een wachtgeld aan den heer J. Doets, als onderwijzer aan de U.L.O.-school, met verzoek de redactie van dien aanstelling te willen wijzigen. In deze aanstelling staat namelijk, dat de heer Doets is aangesteld als boventallig 1 erkraeht. Daar de Wet geen boventallige onderwijzers kent, moet dit worden veran derd. Daar het voor de gemeente vóór- noch nadeelen heeft, stelden B. en W. voor deze wijziging aan te. brengen. Aldus besloten. 1 Van Ged. Staten was een verzoek ingeko men inzake het principe besluit, dat is geno men, om van gemeentewege een terrein en ge bouw voor lichamelijke oefeningen te stichten, welk besluit is genomen, t. _n van het R I< kerkbestuur een aanvrage was ingekomen om voor de R.K. school een terrein enz. in te richten. De heer Schrijver vroeg of er een principe besluit bestaat. Er is hem niets van bekend, dat zoo'n besluit is genomen vóór of den 29 Dec. 1930. Het is toch geen onderonsje ge weest? Volgens spr. heeft een principe-besluit geen waarde en 't was ook gevaarlijk een dergelijk besluit te nemen, daar er nog niets bkend was over het onderwijs in lichamelijke oefening. De toestand is op het oogenblik nog dezelfde als op 29 December. De wet zou misschien nog veranderen, heeft de voorzit ter gezegd, doch deze is nog niet veranderd, 't Is dan ook zeer speculatief een besluit te nemen. Spr. behoudt zich dan ook het recht voor, door een aparte nota Ged. Staten hier op te wijzen en te adviseeren het besluit niet goed te keuren. De voorzitter antwoordde den heer Schrij ver, dat reéds eenigp jaren geleden is beslo ten een terrein voor lich. oefening van ge meentewege te laten inrichten. Daarom is ook op de vergadering van 29 December af wijzend beschikt op het verzoek van het R.K. kerkbestuur. Het besluit is genomen, toen de heer Schrijver nog niet in de vroedschap zat, op voorstel van diens overleden voorganger, den heer Broersen. De voorzitter las de notulen van den 29 December voor, waaruit blijkt, dat het toen ook reeds door den heer Schrijver is bestre den. De heer Schrijver zeide, dat blijkt, dat er geen besluit is genomen, anders zou het niet moeten worden bekrachtigd. Dat is toen toch al gebeurd. De voorzitter zeide, dat, als B. en W. heb ben voorgesteld, afwijzend op het verzoek van het R. K kerkbestuur te beschikken, de raad zich toch we! zal afvragen, hoe het on derwijs in lichamelijke oefening dan zal moe ten worden gegeven. De heer Schrijver was er tegen een lokaal te bouwen rekening der gemeente. Deze is wel hardleersch. De heer Schrijver zeide, zich niet tegen het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een lokaal te hebben uitgesproken. De heer Kooy begreep den heer Schrijver niet. Spr. merkte op, dat het besluit is geno men in „Concordia" op voorstel van den heer Broersen. Na nog eenige verdere discussie werd met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Schrijver en Zut, het besluit bekrachtigd. De voorzitter merkte op, dat het toch gë- wenscht is, met het oog op het prestige van den raad, dat de leden zich rekenschap geven van de besluit welke worden genomen. De heer Schrijver vroeg of dit op hem is ^aar het Kantoor op een^ IIP Verlaagde prijien - Stokvis fabrikaat gemunt. Hij kan in liet gesprokene van die vergadering geen besluit zien. Van de afd, Langendijk van „Het Witte Kruis" was een verzoek ingekomen om in ver band met de aanstelling van een tweede wijk zuster de subsidie te willen verhoogen van 5 op 15 cent per inwoner. B. en W. erkenden ten volle het nut dep Wijkverpleging cn aarzelden dan ook geen oogenblik om voor te stellen tot toezegging over te gaan. De eer de Geus vond liet een grooten sprongvan 5 op 15 cent per inwoner. Spr. zag echter ook de noodzakelijkheid van een tweede wijkzuster in. Dc heer Barten lichtte de verhooging met 10 cent even nader toe. Daar de bijdragen der leden niet worden verdubbeld, is het ge volg, dat meer subsidie moet worden ge vraagd. Het voorstel van B. en W. werd met alge- meene stemmen aangenomen. Benoemingen. Als leden der plaatselijke schattingscom missie worden de aftredenden, de heer J. Oot- jers, A. Batten, "P. Zut en C. Keeman Sr., herkozen. Als lid der plaatselijke schoolcommissie werden de heeren P. Beemsterboer en H. Reets, die moesten aftreden, herkozen. De stembureaux werden vervolgens samen gesteld. Rondvraag. De heer Kooy vroeg naar het rapport van het P.E.N. Spr. had het gaarne op deze ver gadering behandeld gezien, daar het een 'tamelijk urgente zaak is. De voorzitter antwoordde, dat de heer Kcoy een beetje voortvarend is. Het rapport is nog niet eens geheel in het bestuur behan deld. De leden hebben allen reeds een exem plaar ontvangen. Spr. hoopte, dat weer een gemeenschappelijke vergadering zal worden belegd, waar wij dan worden voorgelicht door iemand van het P.E.N. De heer Kooy merkte nog op, dat de mooi ste tijd voor het uitvoeren van deze werk zaamheden voorbij gaat. De heer Kwadijk wees on den slechten toe stand bij de werkverschaffing. De menschen zitten in weer en wind puin te kloppen voor 2 per dag. Dat is toch veel te weinig. Daar komt nog bij, dat als er door het slechte weer niet kan worden gewerkt, ze niets uitbetaald krijgen. Spr, respecteerde het zeer, dat door B. en W. is ingegrepen, doch vond het niet gcrT dat er ook Zaterdags tot half 5 moei G worden gewerkt. Anders krijgen ze geen ƒ2. De voorzitter zou in overweging willen geven, dat als men niet weet hoe de zaak in elkaar zit, de opmerkingen in vragenden vorm te doen. Door B. en W. zijn maatregelen getroffen om de werkloosheid te bestrijden. Spr. ging uitvoerig na, wat B. en W. allemaal wel ge daan hebben. De werkloosheid is dan ook vrij-wel nihil in deze gemeente. De voorzitter merkte nog op, dat de werk- loozen wel tevreden zijn. De heer Kwadijk stelde voor, dat al het werk, dat voer de gemeente geschiedt, in de wettelijke werktijd wordt gedr.an en niet daarna. De voorzitter antwoordde, dat dit wet is. Dus gebeurt het niet. fProwin&iaal nisuws BERGEN. Door den Minister van Onderwijs is de bijdrage in de kosten van de Rijks Hoogere Burgerschool te Alkmaar o,yer 1930 voor de gemeente Bergen vastgesteld op 2604,90; de bijdrage in de kosten van het Gymnasium te Alkmaar op 3824,26. Ter benoeming van een lid der Com missie tot Wering van Schoolverzuim is door B. en W. de navolgende aanbeveling opge maakt: no. C. de Wit; no. 2 J. A. Haakman Naar wij vernemen zijn de gezamenlij- lijke besturen van de Afdeeling Bergen van den Handeldrijvenden r*n Industrieelèn Mid denstand, van die der Eianze, en van de Ber ger Winkeliersvereeniging voornemens in verband met de inwerkingtreding van de Wet op de Winkelsluiting aan den raad een ver zoekschrift te richten, waarbij verzocht wordt om gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus het sluitingsuur voor de winkels op werkdagen te bepalen op 10 uur 's avonds, en om in het seizoen gedurende de Zondagen gelegenheid te geven de winkels een bepaald gedeelte van den dag geopend te horden-. BEVERWIJK. Aan de Vrije Veiling verschenen heden d. eerste asperges. De Woensdagsche markt zaï de volgende weck ingelascht worden NOORDSCHARWOUDE, In de gehouden vergadering van de' afdoe ling der Algem. Geheelonthouders Rnnn werd besloten 100 Meibladen te bestellen Door het lid Jac. Schuit werd verslag uit' ebracht van de voorjaarsvergadering der De voorzitter bracht verslag uit van het Langedijker Drankwecr Comité. Besloten werd om geen afgevaardigde te zenden naar de sluitingsdemonstratie der Blauwe Week te Dordrecht en ook geen ad haesie te betuigen aan een adres van don Bond voor Plaatselijke Keuze. •OTERLEEK Een aantal kiezers alhier, heeft voor de raadsverkiezingen de volgende groslijst sa- mengestc P. Dekker, aftr., P. Spaan, aftr Jac. de Boer, aftr., A. Klaver, aftr., |ar' Poscli, C. Kay, G. Zijp, D Moerbeek, D y' d. Neer en G. Fransen. (Herplaatsing wegens misstelling). BROEK OP LANGENDIJK. Door combinatie der linksche groepen zija de navolgende candidaten gesteid voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: 1. C. C. W. Bonnet; 2. P. v. d. Molen- 3. H. Kamp; 4. A. Kaas: 5. S Kramor K J. Vink; 7. P. Stammes; 8. Aid. Bakker' 9. P. Beers; 10. D. Witsen-Clement; 11 Kaas Mz. TEXEL. Tex. tig. Stoomboot onderneming Het bestui r van bovenstaande N V. was bevreesd, dat volgens de nieuwe wet op de N.V., de goedkeuring niet meer verleend zou worden op de Statuten, omdat hierin alle aandeelhouders onverschillig hoe groot hun aandeel was, gelijk stemrecht werd verleend. In de dezen winter gehouden vergaderin gen veroorzaakte deze opvatting groot ru moer en er vielen scherpe woorden. Thans is van den Min van Binnenland- §che zaken bericht ontvangen, dat er geen be zwaren bestaan voor Koninkl. goedkeuring- ANDÏJK. Ten behoeve van den Wieringermeerpoldei is aan de Coöp. Vereen. „Akkerbouw" alhier opgedragen de levering van 32 wagons kunstmest. BERKHOUT. Een of meer honden hebben hier onder dt schapen van de veehouders Boeder en Son vreeselijk huis gehouden. Een der schapen was den kop afgebeten Andere dieren wer den in de sloot gejaagd en verdroot* Voor de eigenaars beteekent dit een Atang- rijke schade. WESTWOUD. Bij de gehouden stemming voor de Bannt Westwond werd tot voorzitter herkozen Ce heer C. Laan Pz.; tot hoofdingeland de heer C. Schouten Jz. CASTRICUM. Raadsverkiezing Naar ons wordt medegedeeld zal de stem ming voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad worden gehouden op Woens dag 10 Juni a.s. Ais candidaten door de antirev cn cbr. hist. zullen bij de a.s. raadsverkiezingen ge steld worden in volgbrde de heeren: 1 Weenk; 2. W. Helünga; 3. A. Eikelenhoom.' 4 A. Kuperus; 5. S de Vries en 6. H Wou denberg. Middenstandsvereeniging De Hanze Donderdagavond vergaderde te Bakkum de plaatselijke afdeeling van de r.-k. midden- standsvereeniging De Hanze onder leiding van den heer Hcmmer. De opkomst was zeer goed. I De secretaris, de heer Post, bracht hierna een jaarverslag uit terwijl hij tevens als pc"' ningmeester rekening en verantwoording deed van zijn beheer. De ontvangsten bedroeg*11 557.60 en de uitgaven 352.61 zoodat ew en ander slsoot met een bedrag van 1 S4.89- De beperking van de belegging van de gef den van de vereeniging vorderde nog al eewj gen tijd, doch het bestuur kon aantoonen d<y yen en ander goed en ter zake kundig was ge' regeld, zoodat degenen die meenden als ac* !»E A\'OT( ItEVAX EEN VEHKEEKSAGENTJE* 533. De tuinjongen viel van schrik op den grond en smeekte „O! spookjelief, doe me asjeblieft niets". Maar de koning, want die was het tegen wien hij was opge- loopen, hief dreigend zijn stok op en zeide: „Ik zal pou". 534. Intusschen waren Keesle en de boschgod nabij g komen en toen de jongen, niet een van de raoe^'^s'?n'c(0n drie spoken zag, had hij er al weer genoeg van cn -c& zijn vlucht opnieuw, vooral toen hij den verkeersagent want die liet niet met zich spotten drmgciVt *hT zag afkomen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6