Mkiurscki Conrant. hinlird drie en dertigste Jaargang. Maandag 20 April. Landbouw en Veeteelt Kerk en Scheel PpowinciaaR raiemvs hensbroek. No. 92 1931 VISSCHERIJWET. E)e BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter gemeente- secretarie, des voormiddags van 92 uur verkrijgbaar zijn formulieren voor verzoek schriften. ter verkrijging van VISCHACTEN. De aanvragen daartoe behooren zooveel mogelijk vóór 16 Juni a.s., ter secretarie te worden gedaan. Alkmaar, 18 April 1931 De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. 1. Fl. Schermer (aftr.); 2. J. Stam Mzn. (aftr.); 3. G. F. F. Groothand; 4. P. Blanken- stijn; 5. M. Beets; 6. Jb. Swaan Jbz.; 7. C. Schuijt; 8. J. Helsdingen. Vervolgens werd nog de propaganda en verdere verkiezingsbelangen besproken, waarna de voorzitter met een opwekking voor de a s. verkiezingen, de bijeenkomst sloot. DE AMERIKAANSCHE NARCISSEN-PERMITS. Blijkens telegrafische mededeeling van den Rijkslandbouwconsulent te Washington zul len dit jaar invoervergunningen, z.g. permits, voor narcisbollen op dezelfde basis worden afgegeven als het vorige jaar, hetgeen dus neerkomt op 100.000 bollen van elk der va riëteiten Springglory, Glor of Sassenheim, Victoria Emperor en Golden Spur. Van alle andere variëteiten tezamen zullen permits worden verleend voor ten hoogste 25.000 bol len in totaal. SCHOORL. Vrijdagavond vergaderde de Tuinbouwver- eeniging in het lokaal van den heer Schuyt. Slechts 14 leden, 't bestuur en de pers mede- geteld, waren aanwezig. De heer Diederich werd ingeschreven als lid Toen de gelegenheid werd opengesteld voor de bestelling van boonen-zaaizaad, bleek, dat de voorraad in Schoorl voldoende is. Geen der leden maakte gebruik van de aangeboden gelegenheid. Bij een bespreking van het werk van de vrachtrijder bleek, dat zoowel de aanwezigen, als de employe's van de Alkmaarsche export veiling zeer voldaan zijn over de serieuse werkwijze van den heer Druijven. Slechts kleine opmerkingen werden gemaakt, doch die blijven bij de beste functionaris, nog wel altijd over. Wat wel opvallend is in Schoorl, is de o.i. weinige animo voor glascultures. Ook nu maakte weer niemand gebruik van de aan bieding van broeiglas. De gronden zijn zeer geschikt, en zij die warenhuizen of plat glas bezitten, werken er voordeelig mede. Doch 't blijft tot de onderneming van die enkelen bepaald; vooruitgang is er zeer wei nig te bemerken. Men begrijpe toch, dat ook de tuinbouwer met zijn tijd mede moet gaan. en men kan 't eens zijn met de voorzitter, toen hij op 't einde der vergadering mededeeling deed van de laatste leeravond van de tuinbouwwinter- cursus, dat te verwachten was dat de ion- geren, de cursisten, voortvarender zouden zijn dan de tuinbouwers van thans, d.w z dat ze, als beter theoretisch onderlegden, de vooruitgang in de cultures, meer zouden benutten. Uit een besiuursmededeeling bleek, dat in 1931 Schoorl weer zal prijken met de bloe menpracht van eenige Hectaren Oost- Indische kers. Enkele firma's, zooals George van der Veldt, Gebroeders Sluiis, en Cooj.-er en Faber, hebben eenige partijen willen con tracteeren. De prijzen zijn laag; van 44 tot 50 ct. per kilo, en van een loonende teelt zal wel niet gesproken kunnen worden, doch men bedenke dat onze lichtere geestgronden op de kersteelt zijn aangewezen. Tevens werd een contract afgesloten voor een paar partijtjes, erwten en boonen. De secretaris deed nog mededeeling van een gevoerde correspondentie inzake teelt en contractprijzen van Oost-Indische kers welke .geteelt wordt in de buurt van Renesse en Haamstede (Zeeland). Tot commissieleden belast met de keurig te velde van Oost-Indische kers, werden aan gewezen de heer P. v. d. Oord, W. Seven- 'huysen en Mart. de Zeeuw. Voor 't concours van de fanfarecorpsen werd 5 geschonken, waarvoor een medaille kan worden aangekocht. Van de firma Zaadnoordijk was ingekomen een aanbieding van „Nicol", een bestrijdings middel van luis en rups in de gewassen. 't Bestuur r val aan proeven hiermede te nemen. Hierna si-uiting. Donderdagavond vergaderde in het lo kaal van den heer Schuyt de vrijzinnig demo cratische kiesvereeniging. De belangstelling was zeer goed te noe men waarvoor de voorzitter, de heer F!- Schermer, zijne tevredenheid uitte. Vervolgens gaf dezelfde spreker een over zicht van wat de vierjarige periode, welke achter de werkzaamheden der raadsfractie hgt, door de Raad is bereikt; tevens wees spr. op 't groote belang van de Statenver- welke op 22 April zullen plaats ebben. Vooral is deze verkiezing belangrijk voor de Vrijzinnig-Democraten ten platte lande, t welk nader werd uiteengezet. Doch ook is t gemeentebelang ons na aan 't hart, en zeer uitvoerig werd gewezen op de resul taten van t jarenlang streven der fractie, en 'hoe was gebleken dat niet alleen de demo craten in al hare schakeeringen, wel degelijk rekening houden met de financieele draag- i i ,van Schoorl, doch ook hoe ze de plaats hebben willen bieden wat binnen 't iaam der finantiën, gewenscht bleek te zijn. y zal voor ons de beste propaganda zijn. /-onder andere partijen te bespreken, kunnen ae democraten wijzen op hun verleden Laten we de verkiezingsstrijd waardig en kalm, doch vast te raden voeren, overtuigd als we zijn dat ook de democraten 't Schoorlsche 'belang, van hare beste zijde kunnen dienen t Algemeen gemeentebelang op de eerste plaats; daarnaast goede menschen voor onze partij. Na deze rede verklaarde de voorzitter de besprekingen voor geopend. De secretaris-penningmeester, den heer P- Blankenstijn, deed eerstens rekening en ver antwoording. waarna hij een keurig jaarver slag uitbracht. Beide stukken werden onder dank door de vergadering aanvaard. De bestuursverkiezingen hadden tot uit slag, dat herbenoemd werd den heer' P. Blan kenstijn, terwijl den heer G. T. F. Groothard ate nieuw bestuurslid werd aangewezen. Vervolgens ging men over tot vaststelling en nummering van de candiaatenlijst van den gemeenteraad. De stemmingen verliepen vrij vlot. dank zij 't vlugge werk van het stem bureau, en de uitslag is als volgt: Mej. A. D. Harder, onderwijzeres aan de O. L. School te Schagen is benoemd als zoo danig aan Jan Lichthart School te Amster dam. Prof. dr. C. de Boer, benoemd tot l oogleeraar in de Romaai sche taal- en letterkunde te Leiden, zal 20 Mei zijn intreerede houden. Prof. dr. H. Boschma benoemd tot hoogieeraar in dierkunde te' Leiden, zal 27 Mei zijn intreerede houden. Uit Nederland hebben verleden week veertig studenten van alle faculteiten onder leiding van prof. Böhl de studenten-zen dingsconferentie bijgewoond, in het Audito rium Maximum, de aula, van de universiteit „VOLKSONDERWIJS". Het irtgekomen rapport van de Staats- «commissie-Rutgers heeft in de rijen van Volksonderwijs groote teleurstelling ge wekt. Op de algemeene vergadering van 1929 werd door het hoofdbestuur toege zegd, dat na het verschijnen van het rapport-Rutgers he. bijeenroepen van <ie vereenigimr in een buitengewone alge meene vergadering overwogen zou wor den. Het hoofdbestuur heeft nagegaan wat thans te doen staat er. heeft besloten een demonstratief congres te beleggen op Zaterdag 30 Mei a s. te 14 uur, in het ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, Om mogelijk te maken, dat alle afdee- lingen een afgevaardigde zenden, heeft het hoofdbestuur besloten dit in af wijking van het bepaalde in het alge meen huishoudelijk reglement ook voor dit congres aan de afdeeliri 'en de reiskosten 3de klasse van één afgevaar digde van elke afdeeling naar en van Utrecht te vergoeden. ZÜÏDSCHARWOUDE. Vanwege de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" werd Donderdagavond in „De Roode Leeuw" alhier eene openbare ver gadering gehouden. Van de twee sprekers trad als eerste op de heer Joh. de Veer. van Schagen, no. 1 van lijst 5, met het onderwerp: „Het wegenvraag- stuk en den nood in den Land en Tuinbouw", waarvan spr. een bijzondere studie gemaakt heeft. De tweede spreker was de heer B. Gobits, journalist te Amsterdam, met het onderwerp „De algemeene politiek". Beide sprekers huldigden in hun rede ver schillende mannen van naam, waarbij mr. ^meenge een eereplaats kreeg. Van het debat, dat volgde maakten de heeren du Burck en v. d. Wal gebruik. Na beantwoording volgde sluiting met een opwekking, om te stemmen op de candi- daten van den Vrijheidsbond. In de Vrijdagavond ten lokale van den heer Kramer gehouden vergadering van het Comité voor het houden van een jaarlijksch autotochtje voor de ouden van dagen uit Zuia-Scharwoude en Broek op Langendijk is besloten dit jaar weer zoo'n autotocht te maken en wel in het begin der maand Juni. Den juisten datum zal nog nader worden be paald. Eenige besprekingen werden nog ge houden over de te volgen route en werden genoemd tochtjes naar het Gooi of Den Haag of Schiphol. Een bepaald besluit werd nog niet genomen zoodat ieder commissielid daarover nog eens kan nadenken, ten einde op de volgende vergadering, 28 April a.s een definitief besluit te nemen. De lijsten, om de noodige financiën te ver krijgen, zullen in dien tusschentijd aan de burgers worden gepresenteerd. Verwacht wordt, dat, in aanmerking genomen het mooie doel, weer voldoende zal worden ge geven. Inplaats van den heer D Borst, die als commissielid bedankte, werd de heer J. de Boer aangewezen, als plaatsvervanger de heer Jn. de Wit, beiden te Broek op Langen- raet eigen krachten een mooi programma af gewerkt Zang, muziek, voordracht declamatie, enz. wisselden1 elkaar af, terwijl versnape ringen werden rondgedeeld. Dit was wel een gewone gezelligheid, maar toch een ge zelligheid, welke uit saamhoorigheid geboren werd en ook weer bevorderd. Openbare vergadering van de protestant- sche kiesvereeniging alhier op Woensdag 15 April 's avonds half acht in café De Boer. De voorzitter, den heer C. Bas, betreurde het, dat de opkomst zoo slecht is, daar we op 't oogenblik staan voor de a.s. verkiezin gen van den gemeenteraad, waar wij, pro- testantsche kiezers toch nog wel wat belang bij hebben al staan de kansen mooi, daar we ruim 30 stemmen meer uit kunnen brengen dan de katholieken. Uit 't verslag van den penningmeester blijkt, dat de vereeniging een kasgeld heeft van ruim 27. De rekeningen werden in orde bevonden. Door vertrek en bedanken moesten 4 be stuursleden worden gekozen wat tot uitslag had, dat gekozen werden A. Gunder, Jb. Ko ning, Jb. v. Vuure en Joh. Doornspleet. Al len namen hun benoeming aan. Nu volgt be spreking candidaatstelling voor de a.s. ge meenteraadsvergadering. Daar de voorzitter niet zoo goed op de hoogte was met een en ander aangaande de candidaatstellingen werd dit punt door iemand uit de vergadering uiteengezet. Na dat verscheidenen hierover het woord had den gevoerd kon ieder zich er mee vereeni gen om evenals vier jaar geleden de stemge rechtigden een lijst thuis te sturen waar ze dan zelf de candidaten op kunnen plaatsen. Nu volgde de rondvraagd. De heer Den Das vroeg of het bestuur weet of alle raadsleden zich weer candidaat willen stellen. De voor zitter antwoordde, dat hij daarvan nog niet op de hoogte is en stelde voor, daar twee van de vier raadsleden niet tegenwoordig zijn, (wat ieder verwonderde) deze persoonlijk te vragen. De heer Schrooder vroeg hoe de ver gadering er over dacht om een keer in 't jaar een bijeenkomst te houden met de raadsleden, daar hij het in 't belang van de gemeente vindt om als er soms belangrijke dingen moe ten gebeuren dit eens samen te bespreken. Dit voorstel werd aangenomen. De heer Bas dankte de aanwezigen voor de prettige samenwerking op dezen avond en sloot de bijeenkomst. OUDKARSPEL. Op Woensdag 22 April zal over den Lan gendijk de bekende Emmabloemcollecte wor den gehouden. Voor elk dorp stellen zich een 10-tal jongedames beschikbaar. Dat velen een bloemetje zullen koopen is in het belang van de vele t. b. c.-lijders. De zangvereeniging „Gemengd Koor" gaf ditmaal slechts eene uitvoering. En van deze uitvoering kan weer gezegd worden, dat gepoogd is de détails zoo goed mogelijk te verzorgen om een goede vertolking te pres- teeren. Zoowel het koor zelve als de a en fa- klassen genoten een goede aandacht. Dat de talrijke aanwezigen weer een mooie zang avond hadden, bewees wel het dankbare ap plaus, wat vooral tot uiting kwam bij het laatste lied dat met orkestbegeleiding gezon gen werd. Mej. A Pluister zang twee sopraan- aria's Zooals altijd verwierf zij ook nu weer een dankbare belooning. Mej. T. Reine aan den vleugel, accompag neerde weer, waar noodig, voortreffelijk. Het was een avond van mooien zang. De winkeliers van Zuid-Scharwoude, ver- eenigd onder den naam R. I. O. B. deden in langen tijd niets van zich hooren, de actie bleek verflauwd. En hoewel nu nog van eeni ge actie naar buiten niets blijkt, wat nog geenszins zeggen wil dat het bestuur stil zit4 besloot men dat een gezellige avond onder de leden zelf gehouden moest worden. Een der zalen van „De Roode Leeuw" was daar om aardig versierd en hebben de aanwezigen HET TWENTSCHE TEXTIEL- CONFLICT. Conferentie met den rijksbemiddelaar. Zaterdagmiddag had ten stadhuize te En schedé een conferentie plaats van den rijksbe middelaar oud-minister Van IJsselstein met de textielarbeidersorganisatie' betrokken bij het conflict ter firma Nico ter Kule Zn. en twaalf vertegenwoordigers van de stakende wevers dier fabriek. Deze conferentie droeg uitsluitend een informatorisch karakter. De rijksbtmiddelaar deelde mede, voornemens te zijn, a.s. Donderdagmiddag te Den Haag een nieuwe conferentie te beleggen met ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers. Omtrent zijn plannen deed de rijks bemiddelaar geen enkele mededeeling. Wel moet hij hebben verklaard, ter conferentie van hedenmiddag een nieuw inzicht in de zaak te hebben gekregen. BRANDSTICHTING. Verdachte brandjes op twee achter eenvolgende avonden in de Alexan- derkazerne te Den Haag. Vrijdagavond tegen kwart voor tien is de brandweer evenals den avond te voren ge alarmeerd voor een kleinen binnenbrand in de Alexanderkazerne te Den Haag. Het feit, dat twee avonden achtereen in deze kazerne een begin van brand is ont staan, was voor de brandweer aanleiding aan kwaadwilligheid te denken. Verschillende' omstandigheden waren dan ook wel eenigszins verdacht. In een der stal len werd een partij hooi smeulend gevonden, dat kennelijk door middel van kranten was aangestoken. Gelukkig kon de brandweer het vuur bij het allereerste begin dooven, zoodat er zoo goed als geen schade is aangericht. INBRAAK BIJ DEN ROTTE RDAMSCHEN BESTUURDERS- BOND. Brandkast opengescheurd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het gebouw 'aan den Stations singel te Rotterdam, waarin de kantoren ge vestigd zijn van den Bestuursdersbond en den bouwvakarbeidersbond. De inbrekers zijn aan de achterzijde door den tuin binnenge komen, nadat zij een kelderraam, waarvoor zich tralies bevonden, hebben geforceerd. Alle kantoorlokalen zijn doorzocht. De lesse naars zijn opengebroken, doch daaruit wordt niet vermist. En in een van de kantoren staande brandkast werd a la sardine openge scheurd en daaruit wordt een bedrag van 2000 aan specie vermist. Dit geld was een gedeelte van het geld, dat diende om de werk- loozen uit te betalen. Het papieren geld was Vrijdagavond uit voorzorg meegenomen. RAADSBESLUIT VERNIETIGD. Ged. Staten van Gelderland heeft niet goedgekeurd het besluit van den raad der gemeente Bergh tot aankoop van het land goed. De Hulzenberg aldaar, groot 82 H.A. Ged. Staten zijn van oordeel, dat niet vol doende is aangetoond het belang, dat de ge meente bij dien aankoop heeft en dat de daar aan verbonden kosten en uitgaven dat be lang niet voldoende rechtvaardigen. KALENDERHERVORMING. Paschen op een vasten datum E>e nationale commissie inzake kalender hervorming hield Vrijdagmiddag j.1. te Utrecht onder leiding van haar voorzitter prof. dr. A. A. Nijland. haar slotvergade ring, waarin het rapport werd vastgesteld. De eindconclusie, waartoe de commissie na uitgebreid onderzoek is gekomen, luidt als volgt: De commissie spreekt zich uit voor hand having van den Gregoriaanschen kalender; verzet zich niet tegen kleine vereffeningen (gelijkmaken van kwartalen) verwerpt den blancodag; verwerpt het dertienmaanden- plan, zelfs als de blancodag internationaal mocht worden aangenomen; en aanvaard de vaststelling van Paschen tusschen 8 en 15 April. EEN GELDKISTJE GESTOLEN. De dader spoedig aangehouden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij den slager Everts te Heerlen Vermist werd een geldkistje met 800. De politie is er evenwel in geslaagd den dader te arresteeren. Het is een gewezen knecht van den slager. De dader is ter beschikking van de justitie gesteld. MUZIEK VAN DE „VARA". Verboden in een militaire cantine? Het Tweede Kamerlid de heer Ter Laan heeft den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat de commandant van de 2de infanterie-brigade heeft verboden, mu ziek, uitgezonden door de V.A.R.A., in de cantine ten gehoore te brengen? Zoo ja, is de minister dan bereid om te zorgen, dat alle omroepvereenigingen gelijk behandeld worden? DE SPAANSCHE GEZANT. Heeft ontslag aangeboden. Graaf de Pradère, de Spaansche gezant te s-Gravenhage, is Vrijdagavond aldaar terug gekeerd en heeft telegrafisch aan de voorloo- pige Spaansche regeering zijn ontslag aan geboden. De voorloopige regeering heeft graaf de Pradère verzocht op zijn post te wil len blijven tot dat zijn opvolger is aangeko men. UITVOERING DER TARWEWET. Ook de beschuitjabrikanten ver eenigen zich. In een te Amsterdam gehouden bijeenkomst van eenige der belangrijkste beschuitfabrieken werd in verband met de tarwewet besloten tot oprichting van een vereeniging van beschuit fabrikanten in Nederland. Het voorloopig be stuur bestaat uit de heeren A. H. Verkade, der Verkade's fabrieken te Zaandam, voor zitter; H. W. Eggers, die namens Hille's Be schuitfabrieken te Zaandam het secretariaat zal waarnemen; G. L. van der Meer, die na mens de Rotterdamsche luxe broodbakkerij v/h Paul C. Kaiser zitting zal nemen. In principe werd o.m. aangenomen, dat voorloopig1 alleen als lid kunnen toetreden die beschuitfabrikanten, die uitsluitend aan we- derverkoopers leveren, eventueel onder nader vast te stellen voorwaarden. EEN HANGENDE SCHILDER. Verlost door de brandweer. Aan het perceel op den hoek van den N. Z. Voorburgwal en de Wijdesteeg te Amsterdam wordt door schilders gewerkt. Een dezer schilders stond gistermiddag op een opschuifbare ladder tegen den gevel. Plotseling begon de ladder te zakken en de man gleed mee tot het boveneinde van het onderste gedeelte aan de plek kwam waar des schilders voeten waren. Vermoedelijk door den schok schoten zijn beenen door den lad der heen, totaan zijn knieën. De stijlen van de ladder liet hij los en kwam daardoor met hte hoofd naar beneden te hangen. Een agent van politie schoot toe. Met be hulp van eenige burgers werd een tweede ladder naast de eerste gezet en werden po gingen aangewend den man uit zijn netelige positie te bevrijden. Die pogingen hadden in zoover succes, dat men hem kon oprichten, doch niet bevrijden uit de sporten. Wat een Amsterdammer in zulk een geval doet, werd ook hier gedaan: de brandweer werd gealarmeerd. Weldra verkondigde een gillende sirene, dat krachtdadige hulp nader de. Een mechanische ladder, gevolgd door een motorspuit was binnen enkele minuten aanwezig. De brandweer bracht de mechani sche ladder naast den in nood verkeerenden Sichilder. Een brandwacht bevestigde een gordel om het middel van den man, terwijl intusschen een drietal andere brandwachts voor het venster verschenen boven de plaats, waar de schilder hing. Een redlijn liet men zakken, die gehaakt werd aan den redgordel. Er werd getrokken, de man kwam omhoog en stapte op de mechanische ladder van de brandweer, om langs dezen weg den beganen grond te bereiken Personeel van den geneeskundigen dienst, dat intusschen mede ter plaatse met een auto was verschenen, behoefde niet in te grijpen. De schilder was gezond en wel. Het was een ongeluk, dat buitengewoon goed is afgeloopen en dat de belangstelling van hon derden trok. OPTREDEN VAN EEN RIJKS VELDWACHTER. Nieuwe aanvragen. Het Eerste Kamerlid de heer Ossendorp heeft den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van het artikel „Om vijftig ct. boete een man zwaar mishandeld", voorkomend in „Het Volk" van 11 April j.1., avondblad, pag. 1? Is de minister, na kennisgeving bereid, de in dat artikel medegedeelde feiten inzake het optreden van den rijksveldwachter Box te onderzoeken? Is de minister, indien de juistheid van een gedeelte of van het geheel der feiten blijkt, niet van meening dat de gedragingen van dien veldwachter ten strengste afkeuring ver dienen? Wil de minister dan zijn oordeel aan de rijksveldwacht doen kennen en die maatrege len treffen, ten gevolge waarvan in de toe komst dergelijk optreden niet meer zal kun nen voorkomen? (Niet Officieel.) 456e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 20 April 3e Klasse, le Llist. Hooge Prijzen <3351 25.000 1390 13657 1500 15608 1000 11817 16553 40O 1SS08 19182 200 SOS 7696 17275 100 Prijzen van 45. 211 221 265 379 1931. HET GRENSINCIDENT BIJ DINXPERLO. Op vragen van het Tweede Kamerlic Beumer: 1. Is de minister in staat en bereid, mede te deelen, of juist is het bericht, volgens het welk Zaterdag 21 Maart j.1. eeh Neder- landsche ingezetene, inwoner van Dinvperlo, op Nederlandsch grondgebied door Duitsche 69 512 924 1408 1728 2221 2460 2739 3030 3461 3598 4018 4502 4705 5333 5858 6363 6557 7129 7390 7666 7854 8083 8483 8958 9304 9644 191 633 951 1424 1825 2334 2511 2741 3045 348' 3622 4039 4511 4797 5354 6053 6418 6581 7130 7459 7714 7899 8114 8673 9017 9336 9666 658 955 1491 1886 2353 2589 2753 3067 666 674 731 1001 1082 1092 1511 1602 1617 2008 2148 2162 2369 2371 2373 2596 2617 2678 2831 2832 2975 3109 3199 3202 3498 3547 3559 3563 3665 3669 3710 3766 4059 4085 4149 4183 4546 4580 4590 4654 4856 4880 4946 4962 5442 5542 5648 5795 6094 6212 6219 6274 6427 6429 6453 6512 6734 6806 6875 6935 7168 7197 7251 7253 7479 7532 7572 7586 7743 7750 7760 7787 7914 7974 8030 8037 8175 8184 8232 8237 8698 8722 8726 8886 9034 9039 9112 9143 9361 9382 9388 9414 9705 9713 9747 9766 9881 9956 9964 10016 10074 10094 10169 10186 10225 10269 10304 10305 10415 10419 10428 10680 10692 10728 10805 10870 10972 K/993 11045 11088 11178 11268 11352 11360 11395 11487 11595 11658 11706 11798 11803 11804 11993 12007 12011 12015 12016 12055 12109 12112 12117 12119 12139 12169 12255 12324 12352 12365 12419 12480 12545 12566 12571 12576 12730 12734 12867 12941 13030 13075 13296 13400 13486 13623 13665 13675 13727 13761 13877 14049 14053 14076 14097 14131 14292 14306 14420 14475 14483 14519 14623 14625 14633 14676 14706 14716 14901 14914 14919 14938 14942 15064 15091 15228 15232 15239 15242 15253 15377 15426 15433 15451 15488 15528 15634 15709 15737 15743 15816 15860 16002 16007 16076 16163 16184 16192 16237 16270 16272 16278 16293 16411 16458 16544 16620 16672 16700 16737 16743 17138 17209 17236 17245 17305 17379 17492 17531 17541 17649 17683 17807 17953 17982 18027 18124 18157 18167 18353 18376 18465 18495 18543 18622 18730 18760 18790 18835 18842 18883 18913 18931 18964 19143 19148 19157 19218 19226 19283 19302 19345 19363 19409 19418 19430 19490 19566 19705 19879 19916 19993 20008 20016 20060 20179 20184 20195 20196 20226 20252 20315 20337 20488 20490 20520 20547 20695 20804 20824 20880 20888 20916 20998 471 919 1145 1646 2190 2415 2686 2978 3301 3564 4002 4265 4671 5226 5821 6288 6522 6996 7276 7604 7819 8047 8276 8888 9209 9450 9799 10118 10378 10743 11097 11524 11848 12061 12207 12516 12778 13418 13829 14139 14534 14854 15077 15265 15539 15881 16194 16540 16967 17411 17896 18202 18705 18898 19189 19375 19735 20151 20282 20584 20955 49» 922 1380 1676 2219 2422 2691' 3028 3317 3594 4015 4392 4695 525a 5825 6296 6552 7083 7306 7657 7826 8056 84151 890» 9253' 9545! 9864 10134 10392 10753: 11104. 115571 11903! 12070 12211 12528 12862 13480 13857 14162 14555 14S77 15078 15308 15571 15930 16202 16541 16987 17420 17925 18210 18708 18910 19193 19400 19841 20153 20309 20598 20957 politiebeambten is aangehouden en met ge weld naar Duitschland is medegenomen? 2. Is de minister indien het aan de eer ste vraag ten grondslag liggende bericht ge heel of in hoofdzoak juist s bereid mede te deelen, welke stappen hij, te dezer zake, bij de Duitsche regeering heeft gedaan of denkt te doen? heeft de minister van buitenlandsche zaken geantwoord 1. Inderdaad is op 21 Maart 1931 een Nederlander, inwoner der gemeente Dinx- perlo, door Duitsche beambten op Neder- landsch grondgebied aangehouden en mei geweld naar Duitschland medegenomen. Dank zij het onmiddellijke krachtdadige op treden te zijnen behoeve van den burgemees ter dier gemeente werd bedoelde Nederlander 27 Maart daaropvolgend weder vrijgelaten. 2. Aan Harer Majesteits gezant te Berlijn wordt verzocht het voorval ter kennis van de Duitsche regeering te brengen en bestraffing van de schuldigen te vragen. OPLICHTING. De recherche te Amsterdam heeft aange houden een 34-jarig koopman uit JJtrecht, die verdacht wordt van oplichting van een bedrag, groot 15.000, te Oosterbeek ge pleegd. Hij is op transport naar Oosterbeek gesteld. WINKELSLUITINGSWET. Op 1 juli a.s. in werking. Naar verluidt, is binnenkort een Kon. Be sluit te verwachten, waarin zal worden be kend gemaakt, dat de rijkswinkelsluitingswet op 1 Juli a.s. in werking zal treden. BRAND. 200 stuks pluimvee verbrand Bij den pluimveehouder Muurneman te Ouden-Eibergen (Geld. Achterhoek) raakte een petroleumkunstmoeder in brand, waar door een groot kippen- en kuikenhok, bevolkt door 100 kippen en 100 kuikens, een prooi der vlammen werd. Ir. deze omgeving is dit reeds de derde brand in twee tijds, veroorzaakt door eer petroleum-kunstmoeder. GROOTE BRAND. Zondagavond om kwart over 11 brak een hevige brand uit in een pand aan de Voor straat te Delft. Het huis, dat door den héér Alsemgeest wordt gebruikt als opslagplaats voor vellen en dat ongeveer 600.000 mollen- velden, gedrenkt in naftaline bevatte, bood gretig voedsel aan het vuur. De politie- brandweer, die onmiddellijk met veel mate riaal ter plaatse was, stond voor een zware taak, aangezien het huis bijna onmiddellijk in lichter laaie stond. Vanaf het dak van de naastgelegen sociëteit en vanaf brandweer ladders werd het vuur met 10 stralen aange tast. Er werden mamma's water in het huis geworpen. Na 1V- uur was men de vlammen zee meester en was het gevaar voor uitbrei ding geweken. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. De politie stelt een onderzoek in. KORTE BERICHTEN. Volgens de uitkomst der onlangs gehou den volkstelling bestond de werkelijke "bevol king der gemeente Rotterdam op 1 Januari 1931 uit 290.006 mannen en 296.858 vrou wen, totaal 586.864 personen, waarvan 3613 te Hoek van Holland. Vrijdag hield de Vereeniging „Onder linge Vrouwenbescherming" onder leiding van de presidente, mevrouw C. van Schaik— Dobbelman haar 34e jaarvergadering te Arnhem. Het tweejaarlüksche congres van de Intern. Kamer van Koophandel, dat van 4— 9 Mei te Washington gehouden wordt, zal door elf vertegenwoordigers van het Neder- landsche zakenleven .worden bijgewoond.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9