Langs de N. H. V. B. velden. ERNSTIG ONGEVAL BIJ MILITAIRE OEFENINGEN VAN DE RIJKSWLER TE OSTERODE. DUITSCHE TREIN IN DE FLANK AANGEREDEN. Buitenland Tooneel Kerk en School Tijdschriften Kunsten en Wetenschappen iiRiiiJiüüiii; KHUKS I Voetbal. Onze medewerker schrijft: Hoewel Pluvius weer eens voor een kleine afwisseling zorgde en zijn „kunnen" geducht had laten zien, kon er tegen veler verwachtin gen in toch nog een flink programma ver werkt worden. Het merkwaardige was, dat. men aan den waterrijken Zaankant nog de meeste wedstrij den kon verwerken. In het „hooge" Noorden was het echter geheel mis, zoodat Texel en Nieuwe Niedorp nog op hun laatsten wed strijd zitten te wachten. 1 A. Juist nu, waar 1. V. V I op eigen terrein van W. F. C. 3 met 43 wist te win nen en K. V. V. 2, Z. F. C. 4 in eigen huis een 40 nederlaag toebracht, blijkt uit on- derstaanden stand overduidelijk dat het voor de spanning zeer jammer was, dat èn I. V. V. èn K. V. vT 2 een tweetal weken geleden zoo geheel onverwachts struikelden. Deze uitsla gen brengen nu slechts het belang van twee de-plaats-bezetting naar voren. Zilvermeeu wen 2 en Westzaan I konden niet verder ko men dan het begin, n.1. een „briluitslag" (0-0). De stand is thans: W.F.C. III 16 12 2 2 66—29 2o IV V I 14 10 0 4 57—28 20 K.V.V. II 14 8 3 3 44—27 19 1 B. In deze afdeeling deden de Bergena- ren buitengewoon goed werk en wisten zich, door Zaandijk 2 op eigen terrein een 6—3 nederlaag toe te brengen, voor goed van de onderste plaats te vrijwaren. Verkade ging op den „ongeslagen" weg voort en zond West Frisia 3 met een 2—0 nederlaag naar huis. De stand is hier thans: Verkade 13 12 1 0 41—16 25 Vitesse 13 7 1 5 43—30 15 Alkmaar 12 6 1 5 3434 13 Z. V. V. III 13 6 0 7 35—33 12 Bergen 14 5 1 8 3633 11 Zaandijk II 11 3 2 6 2334 8 K. F. C. III 13 3 2 8 24—34 8 W.-Frisia III 9 3 0 6 17—29 6 1 C. „Van het Noordelijk front geen nieuws". 2 A. In deze afdeeling is ook het kampi oenschap eerder gevallen dan verwacht werd, want wisten de Alkmaarders slechts gelijk te spelen, zou het kampioenschap nog misschien enkele weken op zich hebben laten wachten. Echter de W. F. C.-ers waren zich ten vol le van hun taak bewust en wisten ter dege dat er gewonnen diende te worden. Zij zon den dan ook een „linke" ploeg in het veld, die ten slotte nog met een 52 uitslag over het zwakkere Alcmaria wist te zegevieren. Schoorl deed goed werk en zond Zaanlandia 2 met een 8—2 nederlaag naar de Zaan te- .rug. W. R. C. wist thuis eindelijk het eerste winstpuntje (33) tegen K. V. V. 3 tee in- casseeren. De stand der kampioenen is: W. F. C. IV 16 11 3 2 75—17 25 Alcmaria IV 14 9 2 3 37—15 20 Uitgeest II 13 8 1 4 42—31 17 2 C. Alcmaria 5 deed het beter en wist, tegen Ieders verwachting in, Hollandia 3 in eigen huis een flinke 5—O-nederlaag toe te bren gen. De overige wedstrijden konden geen doorgang vinden. In 3 C noteeren we nog Vitesse 3Nieuwe Niedorp 2, 31 en in 4 E de goede 81- overwinning van Bergen 3 op K. S. V. 2. De vorige week waren we in de „jeugd- afdeeling" verzeild geraakt, in verband met het behaalde kampioenschap van Alcmaria a en de kampioenskansen van Bergen aAlc maria b. Abusievelijk werd nog een behaald kampioenschap, door ons niet gememoreerd. Wij bieden in deze het betreft hier Alkmaar a naast onze verontschuldiging, tevens onze gelukwenschen aan met het behaalde kampioenschap. Nieuwe Niedorp a was hier wel de grootste concurrent, doch snoepte zich zelve in Bergen, in een ongelukkigen wedstrijd, een puntje af. De stand der jeugdige kampioenen is hier thans: Alkmaar a 8 7 0 1 57— 6 14 N.-Niedorp a 8 6 1 1 37—12 13 Bergen b 6 2 13 18—31 5 Alkmaar b 5 1 0 4 1—23 2 Vrone b 7 0 0 7 1—42 0 nauwkeurig kan schilderen als Kürten heeft gedaan, er van geestesziekte geen sprake kan zijn. Bij een oefening met springstoffen van het 2e regiment cavalerie der rijksweer vond hedenmorgen een ernstig ongeval plaats. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ontplofte een gelegde mijn te vroeg, waar door de wachtmeester Wendt werd gedood en twee andere ruiters gewond. 20 passagiers gewond. Gisteravond reed nabij het station Voel- klinge (in het Szaargebied) een rangeerloco motief een personen trein, die juist vertrok in de richting van Lebach, in de flank aan. De achterste wagon van den personentrein, die dichtfo ezet was, werd onderste boven gewor pen, waardoor ongeveer 20 passagiers licht worden gewond. WEER GRONDVERZAKKING IN FRANKRIJK. Gevaar voor overstrooming van Parijs? Tengevolge van een verzakking van den dijk van het Ourcy-kanaal nabij Parijs vreest men dat Saint Denis en andere Parijsche voorsteden gedeeltelijk zullen overstroomen. Soldaten en brandweer trachten den verzak ten dijk te versterken, terwijl een gat, dat reeds in den dijk is ontstaan, met zandzakken werd versterkt. WEER AARDSCHOKKEN IN NOORD-AMERIKA. Geen ernstige gevolgen. Te Albany in den staat New-York werd gisteren over een groote oppervlakte plotse ling een vrij krachtige aardschok waarge nomen, waardoor verschillende vensterruiten braken en schilderijen van den muur vielen. Ernstige schade werd echter niet aangericht. KOUDE IN NOORD-AMERIKA. Een koudegolf trekt naar het Oosten. Uit Chicago wordt gemeld, dat de tempe ratuur in het Noord-Westen van de Ver. Staten eensklaps weer tot beneden het vries punt is gedaald en dat op sommige plaatsen weer sneeuwbuien woeden. De nieuwe koude golf trekt Oostwaarts en wordt binnen een tijd van 24 uur ook in de midden-staten ver wacht. HET PROCES-PETER KURTEN. Het einde van de zitting van gisteren. Nadat professor Berg rapport heeft uitge. bracht, waarbij blijkt, dat Kürten zwaar er felijk belast is en een niet geringen misdadi- gen aanleg heeft, werd beklaagde's 71-jari gen vader verhoord. Dit verhoor leverde geen positieve resultaten op. Daarna doet een lange reeks vrouwelijke getuigen mededeeling van haar kennisma king en verdere avonturen met Peter Kür ten. De zitting wordt alsdan tot heden ochtend verdaagd. De zitting van heden. De zitting van de rechtbank ter voortzet ting van het Kürien-proces was hedenmorgen weer openbaar. Op een viaag is de verdedi ger van Kürten, dr. Wehner, antwoordde de als getuige gedagvaarde rechter van in structie, dr. Slertel, dat de arrestatie van Kürten onmogelijk zou zijn geweest als zijn vrouw niet bepaalde dingen had medege deeld. De eerste psychiatrische deskundige, die wordt gehoord,, is professor van Violi van het provinciale ziekenhuis Dusseldorf—Gra- fenberg. Zijn conclusie is, dat Kürtens daden al lijken zij nog zoo onverklaarbaar, niet kunnen worden aangevoerd als bewijs van een geestesziekte, waaraan Kürten lijdende zou zijn. Geen geestesziekte bij Kürten. De psvchiatrische deskundige, prof. Sioli, verklaarde o.a., dat bij Kürten van een gees tesziekte in de medische beteekenis van het woord geen sprake was. Weliswaar is Kür ten zwaar erfelijk belast, maar hij is overi gens geestelijk volkomen normaal en noch uit de milieu-verhoudingen, noch uit andere oor zaken, kon worden afgeleid, dat hij niet voor zijn daden verantwoordelijk gesteld moet worden. Op een vraag van den verdediger, of het absoluut zeker was, dat op'het tijdstip van den moord geen sprake van een geestesziekte kon zijn geweest, antwoordde prof. Sioli dat wanneer iemand de omstandigheden zoo MARIONETTEN-THEATER „DE OLIJF-TACK". Toen Paul Brann verleden jaar met zijn poppenspel hier voor ons optrad, konden we reeds constateeren tot welke verbluffende volmaaktheid deze kunst kan worden opge voerd; hoe bij een volkomen beheersching van deze uiterst moeilijke techniek, in handen van eerste-rangs altisten, deze levenlooze composities van wat doekjes, hout en touw tjes als 't ware een eigen leven, een eigen in dividualiteit erlangen. Toch blijft een pop nu eenmaal een pop en zelfs een geperfectio neerd samengaan van stemmodulatie en be geleidend gebaar kan ten slotte niet anders dan een levend wezen suggereeren, het „houterige" (in figuurlijke, zoowel, als in letterlijke zin!), het eenigszins schutterige blijft. Vandaar dan ook dat voor mijn gevoel verreweg de zuiverste en sterkste effecten be reikt worden in de grof komische, of satirieke, en ook wel in de irreëele figuren en scènes, waarbij juist dat onbeholpene het beoogde effect helpt versterken. Want als we aan Brann'» Faust-spel terugdenken, dan zijn het voornamelijk de oer-vermakelijke Hans Wurst- figuur en de verrukkelijke helsche gedrochten, die ons het sterkst zijn bijgebleven. Bij het door het marionet.en-theater van de heer Brugman vertoonde spel -van dr. Faust dwingt zich uiteraard een vergelijking op met de soortgelijke vertooning van de Mün- cheners en dan moet onmiddellijk worden ge zegd, dat deze Hollandsche onderneming in vele opzichten verre ten achter staat bij wat we hier van buitenlanders hebben gezien. Van iets dat leek op, wat ik zoo even noemde, een schenken van een eigen, levende persoon lijkheid aan de poppen, was nog geen sprake. Het bleven hier, veel meer dan 1 bij Brann, zich (heel knap) bewegende figuren met ach ter de coulissen sprekende en zingende stem men. Toch zou ik deze vergelijking niet gemaakt hebben, wanneer in de aankondiging daaiop niet was gezinspeeld, maar als we de gedachte aan de buitenlandsche kunstbroeders even uitschakelen, wil ik wel dadelijk heel gaarne erkennen, dat er ook in dit poppenspel zeer veel te loven is. Bij Faust kan ik de meer ernstige tooneelen niet zeer waardeeren. ze waren wat lang en ik heb geen oogenblik iets van een toch be oogde, beklemmende stemming kunnen aan voelen. Maar ook hier had, vooral de Hans- Worst-figuur aardige momenten en de décors en lichteffecten waren smaakvol en vaak zeer suggestief. Ook bij de na de pauze vertoonde „diver- tissements" was heel veel vermakelijks en men slaagde er zeker in cabaret-artisten en muzi kale virtuosen te accentueeren. 't Best ge slaagd leek mij het eerste nummer, het piano-fenomeen, de speciale hand- en li chaamsbewegingen, die aan het virtuosen- spel nu eenmaal schijnen vast te zitten, wer den allergrappigst weergegeven. De mecha nische muziek en zang bij de andere num mers was minder gelukkig, en was zeker niet erg bevorderlijk voor het verhoogen van de illusie. Ook hier moeten de zeer mooie achter doeken geroemd worden, die van meer dan gewone artistieken zin bij ontwerper en uit voerder getuigden. Wanneer we bedenken, dat dit eigen- landsche gezelschap nog jong is en dus ruim schoots gelegenheid heeft tekorten aan te vullen en zijn techniek te perfectioneeren, is er alle aanleiding in de toekomst van de kunst van den heer Brugman en zijn trawan ten nog veel goeds te verwachten, waar er nu reeds zoo veel reden tot dankbaarheid is. J. B, .VAN AMERONGEN. Met ingang van 1 Mei is tot onderwijzer met hoofdakte aan de St. Bavoschool te Den Haag benoemd de heer H. Veltman jr., thans onderwijzer aan de Leerschool te eer- gen. Ds. K. Hendriks, herv. predikant te Knollendam, is 29 April 25 jaar predikant. Ds. Hendriks heeft de bevoegdheid van arts. Ds. A. Hageldoorn, oud-predikant in Ned.-Indië, van 1930—1931 herv. pred. te Boxtel, heeft Zondagmiddag intrede gedaan te Ilpendam, na dos morgens bevestigd te zijn door ds. H. M. E. Bremer uit Sloterdijk. Ds. Hagedoorn had als tekst voor zijn intree rede genomen Hebr. 13:8. Was de gemeente Ursem ingenomen met de mededec-ling dat zich binnenkort hier een zestal R.K. Zusters zouden vestigen, een jobstijding was het toen een week later be richt kwam, dat op grond van financieelen aard hieraan geen uitvoering kon worden ge geven. Wij verwachten, dat uit de burgerij wel een vergadering zal worden gehouden om alsnog tot oprichting van een bewaarschool te komen. Ds. G. Barger Ezn., evangelisatie-pre dikant te Hoorn, is beroepen bij de herv. kerk te Hollandscheveld (Dr.). Tot geref. predikant te Den Helder is- beroepen ds. R. J. van der Meu-len te IJmui- den. Ds. W. Seinen te IJmuiden heeft het be roep naar Baarn aangenomen. Wijlen prof. dr. H. W. Beyerink, over leden te Gorssel, heeft, naar men ons meldt, zijn buitengoed, bestaande uit een villa met boschhuis, dennenbosch enz., ter oppervlak te van 4(4 H.A., gelegen aan den rijksweg onder Gorssel, gelegateerd aan de Vereeni- ging voor Volksonderwijs, aldaar. Door den bisschop van Haarlem zijn herbenoemd tot kerkmeesters van de parochie van den H. Bavo te Ursem, de heeren L. Kroon en J. A. Groot. Naar ons wordt medegedeeld zijn de heeren P. Liefting en W. de Ruijter herbe noemd als kerkmeester der parochie te Cas- tricum. DE HERV. KERK EN DE ZUIDERZEE. Geen richtingsvragen. Op initiatief van de Zuiderzeecommissie der herv. kerk is Donderdagavond te Utrecht een bijeenkomst gehouden, waar prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine als spreker optrad. Hij schetste de taak.-van de herv. kerk in het „tempellooze land",en zeide voorts o.m., dat de vraag naar de richting waarin zal wor den gepredikt, geen bestaansrecht heeft, dat de nieuwe gemeente in den Zuiderzeepolder zelf zal uitmaken, hoe daar het evangelie zal worden verkondigd. Spr. ondersteunde ten slotte het denkbeeld van J. H. Grolle, om verschillende gemeen ten in de kosten van den bouw te doen bijdra gen. Hierna werd de Zuiderzeefilm gedraaid. Een collecte bracht ruim 200 op. „AVONDLICHT". Vereeniging van Diaconieën in de classis Hoorn. Donderdag is de algemeene vergadering gehouden van „Avondlicht", vereeniging van diaconieën der herv. kerk in de classis Hoorn. De groote uitbreiding van het tehuis voor ouden van dagen te Zwaag bij Hoorn is ge reed gekomen. Er kunnen nu 160 personen worden opgenomen. Bijna alle plaatsen zijn reeds bezet. De afdeeling C (voor invaliden en dementen) voorziet in een zeer groote be hoefte. De bloei der stichting is voor een groot deel te danken aan de. leiding van den directeur, den heer Meereboer, en zijn echt- genoote. OPENBARE SCHOOL OPGEHEVEN. De gemeenteraad van Wiérden besloot tot opheffing der openbare school in de buurt schap Notter, daar verschillende bewoners dezer buurtschap en van Luna hadden mede gedeeld, dat zij hun kinderen tia 31 Maart niet meer naar de openbare school te Notter zouden zenden en er slechts zes leerlingen op deze school overblijven. GEREFORMEERDE BOND. Te Utrecht heeft Donderdag de geref. bond in de herv. kerk zijn zilveren jubileum ge vierd, in besloten kring. Voorzitter was ds M. van Grieken, die een terugblik wierp op de verloopen jaren en vervolgens de perspec tieven besproken. Prof. Noordtzij sprak daarna een geluk- wensch, waarna prof. dr. H. Visscher een waarschuwend woord sprak tegen het com promis, als zijnde met de Waarheid Gods niet vereenigbaar. In de namiddagvergadering hield ds. J. H. F. Remme uit Amsterdam een opwekkende rede, getiteld: „Bewaar het pand". Na deze rede verwelkomde de voorzitter dr. H. Colijn. die de middagvergadering bij woonde en op verzoek van den voorzitter de vergadering toesprak. Daarna bracht ds. Wolthers, voorzitter der herdenkingscommissie, rapport uit over de inzameling naar aanleiding van het jubi leum. Spr. schetste den veelomvattenden ar beid der commissie, die tot resultaat had, dat ruim 31.000 werd ingezameld. Verschillende vertegenwoordigers van be vriende bonden voerden nog het woord, waarop ds. van der Snoek uit Veenendaal de bijeenkomst sloot. middel tegen onderkinnen en tegen sproeten, bruine vlekken enz. op de huid. Een model voor een voorjaarsjapon wordt aangeboden door Anny Oldenziel. C. D. brengt raad tegen het huilen van kinderen. H. M. S. J. de Holl schrijft over onze groenten, waar op dan volgen verschillende recepten in de rubriek „Keukenpraet". De redactioneele inhoud wordt besloten met de mededeeling van den uitslag der prijsvraag. De Waterkampioen. Dit tijdschrift is verschenen met een spe ciaal Hillegersbergnummer ter eere van de Watersporttentoonstelling te Hillegersberg. Behalve vele aardige kieken interessante ar tikelen over de B. M.-klasse Nationaal en de 12 voetsjollen. De mooie foto op de front pagina verdient wel vermelding. Panorama bevat het vervolg van het arti- tikel van Wim van Veenendaal, den vliege nier, over een retourpostvlucht naar Indië. Jo Ooms houdt een interessante causerie over hoeden, baretten en mutsen en Dr. P F. van Hamel Roos geeft bij fraaie afbeeldingen nogmaals een beschouwing over dieren als geneeskundigen. Er zijn novellen van D. M. Brown en Tom Sims en vele actueele kieken o.a. van de aardbeving in Nicaragua, van Kennemerland in den bloembollentijd, van Spaansche gebeurtenissen en personen, van het huwelijk van jvr. De Marees van Swin- deren, van het proces van Peter Kürten, be nevens eenige fraaie natuuropnamen. In Kie-ke-boe weekblad voor de jeugd, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt vertelt Martha de Vries van een klein eigenwijsje. T. van Beem—Paleologo houdt een praatje over popjes en sokjes en Erni 't Hooft vertelt de geschiedenis van een wollen bal. Dora Mendels verhaalt wat er op Lotjes verjaardag gebeurde, de heer Bloe- mink, de redactrice mevrouw D. A. Cramer- Schaap en mevrouw R. Asscher van der Mo len zorgden voor een paar leuke versjes en Sijtje Aafjes leert den kleuters een wandzakje maken. Van Het Huiselijk en Maatschappelijk Le ven onzer Voorouders het populair weten schappelijk werk over de economische, staat kundige, politieke en juridische geschiedenis van ons vaderland dat bij de N.V. Elseviers Uitgeversmaatschappij te Amsterdam ver schijnt is de zevende aflevering versche nen. Daarin wordt de beschouwing voortge zet over de opkomst en ontwikkeling van den boerenstand in Nederland. Fraaie afbeeldin gen van oude gravures en schilderijen verdui delijken den tekst. Dr. N. G. van Huffel be gint in deze aflevering een artikel over de ontwikkeling der experimenteele wetenschap. NIEUWE DEMONSTRATIES TEGEN WILLY THOENIS. Zaterdagavond hebben bij het optreden van den Nederlandschen tenor Willy Thoenis in „Das Land des Lachelns" in het Residenz- theater te Drescten wederom demonstraties „De huishouding"halfmaande- lijksch ge'ill. tijdschrift. Emmy van Lokhorst opent het jongste nummer met een artikel „De vrouw en de leterkunde" over Arthur van Schendel's nieu we boek „Het fregatschip Johanna Maria", dat door haar een der mooiste en belangrijk ste werken onzer litteratuur van de laatste tien jaar wordt genoemd. In de rubriek „De vrouw en het recht" behandelt mr. Jessurun Cardozo de vraag of de man zijn vrouw de sleutels mag ontnemen en hij antwoordt ontkennend. Dr A. van der Laan geeft de kenmerken van een viertal vischsoorten. Dicky Wafelbakker geeft een plaats gehad. De voorstelling kon echter be. eindigd worden. Na afloop werden de pro. testdemonstraties opnieuw voortgezet, zoodat de politie handelend moest optreden. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in. zage gelegd een verzoek met bijlagen van de A.V. „De Alkmaarscht Ijzer- en Metaalgie terij", alhier, 0111 vergunning tot het uitbivi den van hare fabriek van stoom- en andere werktuigen, door het bijplaatsen van een twaalftal eledromotoren, in het perceel Voor. meer nr. 1. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer oe- meente, mondeling op Dinsdag 5 Mei a.g voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 21 April 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van A. Niessen,alhier, om vergunning tot het uit breiden van een bakkerij, door het plaatsen van een heeteluchtoven, ter vervanging van den bestaanden oven, in het perceel Ritse voort nr. 24. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 5 Mei a.s.. voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór g*. melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis muien. Alkmaar, 21 April 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENlELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VERORDENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene keu nis, dat in het gemeenteblad van Alkmaar nr. 1211 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 8 Januari j.!., waarbij is vastgesteld eene Verordening tot wijziging der verorde ning op het heffen eener vergoeding voor het gebruik van de gemeentelijke gym- nastieklokalen ten bthoeve van particu liere lessen en gemeenschappelijke oefe ningen. Deze verordening is heden afgekondigd er gedurende drie maanden ter Secretarie tei lezing gelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar is. Alkmaar, 21 April 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Opgave van 21 April 1931. van Auordhollaiidsrh Landbouwkrediet VV. (Omvangen per draadlooze leletoon). Koers van liecen te STAATSLEEN1NGEN. 5 1518 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v Kol Bank i Ned. ind. Handelsbank Fransche Bankeo (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh Steel Citics Service Steel comro Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend, tExclaim 1000 Bezit Vorige koers pl.m. 1.30 pijn. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 ïooy, - IIO1/4 115 115 405 160 140 86'/s :0'/, lol 32'/, el 1895,'8 212 90 50 107 89-90 107'/, 89'/, 89J-90 108'/, 192 214 1911/4-4 213'/,-5 194 2H»/, 194'/, 45'/» Ö3'7l6 51*/w 16iJ,',„ 133J/„i 221 52»/, M,6 64"/|B-5 lh-'Vl6 45'/, 6113/], 132 64J.»/a 341 252 50'/, 62 21'/. 326 335-7 247 332-6 336-8 2 45-7 71 34 120 71 3'7» 123 30»/,-1 33 125 32 222 241'/, 1193/, 239'/, 233J-4 -41'/, 2418/4-3 111-20 85 4U 50 45 3'Vm £4'/, 40 84-5 2'Vi« «43/, 40'/, 47-8 2»f,i 10'/, 9'/, 121'/, 411, 40 10'/, 9'/, 170 SU/4 261 -os»/, 218 51 255'/, 305 235'/, 255'/, 305'/, 236»/, 254-5 306-7 - 28»/, h «Va 170 148/, _6'/4 169 16 27 Ï5i-6{ PROLONGATIE vorige koers l3/* pCL heden l'/a*W« WISSELKOERSEN AMSTERDAM. (Belgaj Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-ïork Italië NIET OFFICIEEL 100 Vorige koers 12.09»/, 59.25 V.73»/, 34.' 1»/. 47.95 35.00 66.55 66.65 66.60 '2.49'Vw 13.04 Koers op I heden 2 uui 1 12.098/4 59.27'/, 9.733/, 34.61 47.95 35.02»/, 66.60 66.70 66.60 7.48'Vu 13.14'/,

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10