lltiimiscli CouriQt. "de pagode Honderd drie en dertigste Jaargang. Dinsdag 21 April Radioprogramma KKlill.l.HTON. Gemeenteraden. Rechtszaken Landbouw en Veeteelt No. 93 1931. Woensdag 22 April. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 8.— Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.Morgenwijding V.P.RO. 10.15 P J. Kers: „Onze keuken". 11 Gra mofoonplaten. 11.05 Mevr. Riemens—Beur- slag: „De geestelijke ontwikkeling van het schoolkind". 11.35 Gramofoonplaten. 12 Concert door het V.A.R.A.-septet o. 1. v. Is Eyl en gramofoonplaten. 1.45 Onderbre king. 2.15 Gramofoonplaten. 2.25 Vrouwen uurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 G. v. d. Houven: „Coöp. productie en distributie. 3.35 Maak het zeh door C. Schaake—Verko zen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6— Uitzending Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Mandoline-cursus Joh. B. Kok. 7.— M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menscher". 7.30 Orgelspel door Joh. Jong. 8.— Concert door het V.A.R.A.- Orkest onder leiding van Hugo de Groot 8.45 Hoorspel „1914 Kaleidosiopische flit sen uit een barbaarschen tijd" van Fr. Heintz. Door het Groot Volkstooneel onder leiding van H. Bouber, W. v. Cappellen en B. Groeneveld. 10.05 Vaz Dias. 1015 Vervolg concert door het V.A.R.A -orkest o. 1. v. H. de Groot. Met medewerking van Ensembld Kees Pruis. 11.30—12.— Gramofoonplaten Huizen, 1875 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8—8.15 Schriftlezing. 8.159.30 Morgen concert. 10.30—11.— Ziekendienst. 11 12.Concert. M. F. Jurjaanz, orgel en jnej. A Geest, sopraan. 12.12.15 Politie berichten. 12 151230 Gramofoonplaten, 12.30—2.— Concert. Mevr. C. Raven- zwaay—Möllenkamp, zang. H. Hermann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello Mevi. R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.2.30 Gra mofoonplaten. 2.303.Lezen van Chr. Lectuur. 3.—4.30 Concert. Mevr. Hekkert— van Eysden, sopraan. P. Zwager, tenor. Mej. E. Lopez—Salzedo, viool. Mej. A. de Ridder, piano. 4.30—4.45 Gramofoonplaten. 5.-— 6— Kinderuurtje. 6.-6.45 H Pilon: „Het paard in ons land". 6.45—7.15 Dr. K. Dijk: „Lenteleed". 7.15—7.30 K Kruithof, causerie. 7.307 45 Politieber 7.458. Gramofoonplaten. 8.— Ned. Chr Reisver. Met medewerking van solisten en de Am- sterd. Muziekver. „Inter Hos" Na afloop persberichten en g'amofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12 05 Orgelspel door W. S. Vale. 12.50—1.50 Or kestconcert. 2.50 Concert. Orkest. Mannucci, cello. 4.05 Orgelspel door R. New. 4.35 Kin deruurtje. 5.35 Berichten. 6.Orgelspel door Dr. Thalben Böll. 6.20 Lezing. 6.45 Le zing. 7 20 Concert. „Israël in Egypt". Or kest, koor, orgel en solisten. 8.25 Berichten 8.40 Vervolg concert. 9.25 Lezing 9 40 Be richten. 9 45 Concert. Sextet. 1020—11.20 Dansmuziek. Brussel,508.5 M. en 338.2 M 508.5 M.: 4 20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonpl. 6.05 Orgelconcert. 7.20 Kamermuziek 8.20 Hoor spel. 338.2 M.: 4.20 Gramofoonplaten 5.20 Dansmuziek. 5.50 Gramofoonplaten 7.20 Militaire muziek. 8.05 Causerie. 8.20 Ver volg concert. 8.50 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Gramofoonpl 12.25 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonpl. 8.50 Radioconcert. 9.20 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramo foonplaten 9.3510.25 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestcon cert. 4.205.20 Vesperconcert. 7.20 Nieder- deutscher Abend. 8.50 Volksliederen. Tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 3.20—4.20 Orkest concert en voordracht. 5.105.40 Gramo foonplaten. 7.207.35 Orkestconcert. 7 35 8.50 Zang en voordracht. 8.50—9.10 Cem- balo-soli 9.50—10.25 Opereitemuziek. 10.25 —11.50 Dapsmuziek. leesen, 1635 M. 5.05—11 20 Lezingen. 11.20—-12.15 Gramofoonplaten. 12.15—1.20 Berichten 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2 20— 3.50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50—7.20 Le zingen. 7.20 Orkestconcert. 8.35 Andree's Ballonvaart, trag. hoorspel van L. Wulfert. 935 Berichten en daarna tot 11.50 Dans muziek. Door MARJORlfc BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E GUYE. 32 Timothy had haar lief en zij wilde er liever van droomen dan het op de proef te stellen; na zulk een lange eenzaam- Beid, zulk bitter wachten, had zij niets meer van noode dan deze wetenschap. En daar was Farryner, die zoo precies en met zulk een gemak zijn plaats in de groep innam (zij dacht zich hen als een schilderij, een „Halte de Chasse") en het jonge meisje, zoo aardig, zoo overstelpt van blijdschap dat zij vertroeteld werd, zoo dankbaar voor deze vroolijkheid, welke zoo zoet als honing moest zijn op haar frissche lippen en miss Stalling, gelukkig omdat iedereen anders geluk kig was en rondom hen al de liefelijk heid en het zilveren, gouden, blonde andschap, waarin zij, Henriette de Bel- 'egardc, zoo lang had geleefd en dat zij hooit te voren had beseft. Somwijlen vervolgde haar een lichte viees, een vrees dat, als zij jonger ware, i.) geen vreugde-zou hebben gevonden m het toeven aan den rand der blijd schap; was het omdat zij oud werd. dat j1 J sniaak vond in dat teere uitstellen? jeugd zou zich zeker tot jeugd gekeerd ,i met onstuimige verachting voor veike bekorende weifeling ook. Het moest een verschil maken in haar GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeooneerd °P 17, 18, 19 en 20 April 1931: Portefeuille met inhoud, rijwielbelastingmerk in étui, kin- derportemonnaie met inhoud, rozenkrans, teerhjn, stuk van een halter, parapluie, sleu tel, lakceintuur. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 17, 18, 19' en 20 April 1931: Zilveren rozenkrans in dopje, J. Bruins. Westerweg 147; rijwielbelastingmerk in etui, A. Bergsma, Westerweg 55; zakmes, j. Oostermeijer, Ropjeskuil 21; rijwielbelas tingmerk in étui, J. Komen, Schoolstraat 14 te Bergen; kippenmand, W. Vosmeer, Molen buurt 9; konijn, G. J. Groot, Ingelandstraat 4; vulpen, F. M. Hogeweg, Stuartstraat 52; rozenkrans, C. C, Barhorst, Tulpstraat 17' kindertaschje, P. de Groot, Baanstraat 22; portemonnaie met inhoud, B. Jacobse Laat 119; radiateurdop, J. A. Tamis, Korte St. Jacobstraat 1 Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Buieau van politie. OUDE NIEDCRP. Zaterdag vergaderde de raad dezer ge- meente. Alle leden waren kgenwoordig. Voorzitter was burgemeester B J. F. Meijer, tevens secretaris. Ingekomen waren diverse goedkeuringen van raadsbesluiten, rapporten en verslagen, welke voor kennisgeving werden aange nomen. Op het bekende verzoek van Arnemuiden werd afwijzend beschikt. Ingekomen was een schrijven van L. Valk te Zijdewind, daarbij verzoekende hem vanaf 1 October 1930 eene verhooging te willen toekennen van 1 per dag vooi het vervoer der kinderen van A. Groot en A. Dekker te Moerbeek naar de R.K. Lagere school te 't Veld. De heer Valk had medegedeeld, dat hij nog geen 13 cc. per K-M. ontving. B. en W. stel den voor hem vanaf 1 Jan. tot Mei f 1 per dag te geven. De heer v Zoonen zei, dat Valk van te voren wist wat hij verdiende per KM. De heer J. Wit stelde voor hem tot Mei 60 te geven. Dit voorstel werd aangenomen. De heer van Zoonen stemde tegen. Concept-besluit tot wijziging der gemeente- begrooting, eierst 1930. De bes'uiten werden vastgesteld, de ge-s wone dierri op 2415.03. De kapitaaldienst op f 13200. Voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1931 naar aanleiding aer bij missive d.d. 25 Februari j.1. van Ged. Staten van Noord-Holland ontvangen „nota van opmerkingen" ten aanzien dier ter goed keuring ingezonden begrooting. Ged. Staten wenschien de Fondsbelasting en de Gem. Inkomstenbelasting te verhoogen, alsmede de onvoorziene uitgaven. Allen voor. Vaststelling van het primitief kohier dei- hondenbelasting, dienst 1931. Dit kohier werd vastgesteld op 83. Voorstel om B. en W. te machtigen de woningen der gemeente, staande te Verlaat en te Zijdewind, ingaande 1 Mei 1931 wederom voor den tijd van drie jaien onderhands te verhuren aan een gegadigde, die daarvoor naar hun oordeel in aanmerking komt, met op tenminste 156 per jaar en per woning en der woningen te Zijdewind op tenminste 182 per iaar en per woning. Aangenomen. Voorstel tot verkoop van het perceel wei land, genaamd „Kamperweidje", groot 1 79 H.A., gelegen te Moerbeek, aan de wed. J. Dekker te Berkmeer, gemeente Obdam voor 4100. De heeren J. Wit en D. Kriller wenschten den prijs te stellen op f 2500 per H.A (thans was dit f 2300). Het voorstel van B. en W. werd met 5 stemmen aangenomen. De heeren J. Wit- en D. Kriller stemden tegen. Benoeming ran 4 hooistekers voor het jaar 1931. Benoemd werden voor Oude Niedorp de heeren P. Agenant en D. v. Zoonen en voor Zijdewind de heeren D. de Groot en P. Wijnker. Tot leden der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting wegens periodieke aftreding werden benoemd de heeren H T F Meijer, H. Kossem J. Bakker en C de Boer tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke af tred me de heeren C. dë Boer, H. Zomerdijk P Ape nant, J. Ligthart en I. J. Schroevers* tot lid van het bestuur der Protestantsche Arm voogd ijwerd benoemd de heer Jb Rootjes. Vervolgens had de benoeming plaats van leden en plaatsvervangende leden van de stembureaux in het le en 2e stemdistrict voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten en van de leden van den gemeenteraad. Behandeld werd thans het aangehouden adres van K. van der Oord, J. Nagelhout en L. van Wachendorïi van Rijn, allen wonende te Moerbeek, houdende verzoek eene regeling te willen treffen, waardoor het bezoeken hunner kinderen van de O. L. School te N. Ni edorp wordt vergemakkelijkt. B. en W. brachten prae-advies uit. Het onderzoek was nog niet geheel afgeloopen. De gemeente Nieuwe Niedorp vroeg voor het vervoer f 60 per kind per jaar. Na" hierover eenigen tijd van gedachten gewisseld te heb ben, stelde de heer J. Wit voor om het aan B. en W. over te laten om deze zaak af te handelen op de goedkoopste manier. Goedgevonden. Benoeming van een tijdelijken wethouder, ingaande 1 Mei a.s. wegens vertrek uit de gemeente van den wethouder G. Liefhebber De heer D. Kriller werd als zoodanig be noemd met 6 stemmen. Eén stem werd uitgebracht op den heer Jb. van Zoonen. Wegens vertrek van den heer G. Liefhebber tegen 1 Mei a.s. moest een ambtenaar v. d. Burger!. Stand worden benoemd. De heer Kriller werd als zoodanig be noemd. Bij de rondvraag zei de heer D. Kriller het wenschelijk te vinden, als de lantaarn bij den dokter den geheelen nacht, bleef branden. Ailen voor. De heer de Boer klaagde over den Reyders- weg. Daarin kwamen gaten. De voorzitter zeide dat deze weg binnen enkele dagen in orde zou worden gemaakt. De heer Warten-horst zou prijsopgave doen. Afscheid van den wethouder G. Liefhebber. De heer G. Liefhebber zeide, dat door zijn vertrek naar Alkmaar dit de laatste ver gadering was die hij bijwoonde. Hij bracht woorden van dank voor de gezellige samen werking met den burgemeester en den raad en ook aan de burgerij voor het vertrouwen dat zij in hem had 'gesteld. De burgemeester dankte den heer Liefheb ber ook voor de prettige samenwerking en vooi het vele dat hij voor de gemeente had gedaan eb hoopte dat het hem naar wensch mocht gaan in zijn nieuw» woonplaats. Ook de heer Bakker, wethouder, bracht woorden van dank aan den heer Liefhebber. houding tegenover haar jongen geliefde dat zij bijna twintig jaren de vrouw was geweest van een ouderen man, en 3at de achtergrond voor haar hartstocht was het huis en den tuin van dien anderen man zelfs het geld van dien anderen man. Maar deze gedachten bewaarde zij diep in haar gemoed en wilde zij niet aan merken als redenen voor vrees. Miss Stalling wenschte goeden nacht, maar madame de Bellegarde, zuchtende van haar droomerij, hield deze hartelijke en angstvallige vriendin terug. Laat mij het bezoek aan Chinan hebben, pleitte zij, en de muziek. Ik wil graag die „robe de parade dragen, als je niet om me lacht, in het licht der kan delaars, met vioolmuziek. Eén keer maar- - v J J Miss Stalling was vol vuur; zij had de bedoelde japon nooit gezien, ofschoon zij wist dat er vele prachtige, antieke ge waden in het kasteel waren. Madame de Bellegarde lachte om haar bewondering en nieuwsgierigheid Zijn we niet als kinderen? Ik heb me nog nooit in mijn leven mooi aange- kleed Zij belde en vroeg Martha de japon te brengen, die zij heimelijk uit de kleed kamer had laten verwijderen, waar zul ke schatten werden opgeborgen, en toen het meisje die bracht ontdeed zij die van de fijne mousseline deklaag en hield aar onder den glans der lichtkronen; het was alsof er iemand bijgekomen was m het vertrek; el op el van glinsterende r'o» *i>v« den de hoose baleinen hoeoels. en dit DOODSLAG TE ROTTERDAM. Zijn.schoonzuster om het leven gebracht. ln hooger beroep le venslang geëischt. De vierde kamer van het Haagsche ge rechtshof behandelde Zaterdag de zaak tegen den 23-jarigen fabrieksarbeider Mahtpaard uit Oss, thans gedetineerd, die door de recht bank te Rotterdam is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf wegens doodslag, ge pleegd op zijn schoonzuster M. N. Malie paard— Korpel, op 29 September j.1. in haar woning aan de Willibrordusstraat te Rotter dam. Van dit vonnis heeft de officier van justitie bij de Rotterdamsche rechtbank, die levenslange gevangenisstraf had geëischt, aj pel aangeteekend, waarna ook de verdedi ger appel aanteekende. Zooals men ziel. herinneren zal, is het slachtoffer op 29 September j.1. des namid dags door een twaalfjarig nichtje, dat toe vallig aan de woning in de Willibrordus straat kwam om een popje terug te halen, op den grond in de woonkamer gevonden Het meisje liep eerst naar haar grootmoeder in de Johan Idostraat, die de politie waar schuwde. Deze trof het slachtoffer dood op den grond liggem. aan. Onmiddellijk viel de verdenking op den broer van den echtgenoot van het slachtoffer, die te Oss woonde en den dag tevoren te Rotterdam was geweest. De man werd nog dienzelfden avond door een rechercheur op signalement aan het station te 's-Hertogen- bosch gearresteerd. Onmiddellijk bekende hij, de misdaad te hebben gepleegd. Geen enkele getuige was gedagvaard, noch van de zijde van het O. M., noch van die van den verdediger, mr. F. Eikelenboom uit Rotterdam. De procureur-generaal mr. J. A- de Visser kwam tot de conclusie dat hier in geen enkel opzicht een verzachtende omstandigheid is aan te voeren. De beide psychiaters dr. Van Woerkom en dr. Donkersloot hebben verdachte volkomen toerekenbaar verklaard, iets wat maar zelden voorkomt. Spr. kon zich geheel vereenigen met den inhoud van de memorie van appel van den officier van justitie en daar verdachte het zwaarste misdrijf heeft gepleegd dat ons strafwetboek kent, requireerde spr. ten slotte vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeel ing van verdachte tot levenslange gevangenisstraf. Op de vraag van den president of verd. de verdediging aan mr. Eikelenboom wenschte over te laten, antwoordde deze wederom al leen met een hoofdknik. Mr. Eikelenboom oefende critiek op het psychiatrisch rapport. Voorts wees spr. op de gevolgen van de gevraagde straf; levens lang beteekent voor een jongeman van 23 jaar; veertig jaar of langer kerkerstraf. De president merkte op, dat levenslang in de practijk niet wordt toegepast. Verdediger: Toch wel. Op het oogenblik zijn er te Leeuwarden met meer dan veertig jaar straftijd. Pres.: Ik geloof van niet. Pleiter vroeg, dat verd. toch nog eens kans zal worden gegeven, welke hem bij levens lange straf onthouden wordt. Pleiter drong er ten slotte op aan, dat bij bepaling van de strafmaat zeven maanden preventieve hechte nis wordt afgetrokken. Het Hof bepaalde de uitspraak op 29 April a.s. ge was gefestonneerd met turkooisblauwe fluvveelen linten, geknoopt met stofpa- reltjes, band met band dooreengevloch ten; de rok was stijf, met strooken van zilverkant en versierd met zeer vele f ij ne borduursels; er was een azuurblauwe, fluvveelen mantel bij met voering van bleek lavendelkleurig satijn hier en daar opgeknoopt met rozetten van kristal en parels en lint. En voor het haar, zeide madame de Bellegarde, poeder, een gazen voils en veeren en elk juweel dat je bezit, er gens op je het is leuk niet? Maar zij wisten beide, dat het meer was dan leuk, het was belangrijk; zij za gen een verheerlijking der vrouwelijk heid in deze buitengewone lengten van rijk borduurwerk. Het zou een model kunnen zijn voor een houtsnede van Moreau, zeide miss Stalling, gretig het glanzende sa tijn betastende, de zware zijde, die zich kreukelde in gebroken lichteffecten. Het is echt Louis Quinze, ant woordde madame de Bellegarde, en het werd gedragen toen de koning van Po len op Chambord kwam alleen dien éénen keer, denk ik, zóó ziet het er uit. Het zal u... verrukkelijk staan! Zou het? Het past tenminste of schoon ik de veters bij dat keurslijf moet uithalen! Zou ik het kunnen dragen? Natuurlijk moet ge het dragen! In de lange galerij; met muziek. Miss Stalling sprak gretig, heel goed wetende wat haar vriendin dacht dat, als zij dit kleed droeg, Timothy Carless haar waarlijk mooi zou zien, van naar een volmaakte, prachtige herinnering JEUGDIGE INBREKERS. Levensmiddelen onbruikbaar maakt. In den avond van den 19en December j.1. pleegden drie jongelingen, de 22-jarige H. B., de 21-jarige slager L. G. C. T. en de 21- jarige los-werkman H. D. een inbraak in een filiaal van de Coöperatie „De Volharding" in de Lijsterbesstraat te Den Haag. Wegens diefstal in vereeniging werden zij door de rechtbank ieder tot een maand gevangenis straf veroordeeld. D. evenwel voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar, onder bijzondere voorwaarden. De advocaat-generaal, mr. De Visser, acht te het feit bij de behandeling in hooger be roep zoo ernstig, dat hij een zwaardere straf wilde opgelegd zien. Verdachten zeiden, dat zij de inbraak pleegden omdat zij honger hadden. Zij pleegden evenwel op schandelij ke wijze vernieling door de levensmiddelen over den grond uit te strooien, wijnflesschen open te breken en den inhoud in de suiker, rijst en bloembakken uit te storten. Mr. De Visser eischte dan ook tegen ieder der drie verdachten zes maanden gevange nisstraf; voor D. echter voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak 29 April a.s. SMAADSCHRIFT? Boekenbons Nationaal. Voor de Amsterdamsche rechtbank had zich Vrijdagmiddag te verantwoorden de re dacteur van „De Boekverkooper" C. J. K verdacht van smaadschrift. Verd. had in bo vengenoemd blad, het officieel orgaan van den Nederlandschen Boekverkoopersbond van 25 Augustus j.1., zoo was hem ten laste gelegd, de eer en goeden naam van den heer U. Scheepstra, lid van de firma L. Scheep stra te Leeuwarden aangetast, door in een artikel, getiteld: „Het cadeaustelsel op bon nen" te keer te gaan tegen het door die fir ma, fabrikante van kantoorboeken, ingevoer de systeem, waarbij aan de klanten van die firma bij aankoop van haar artikelen bonnen worden cadeau gegeven. Een zeker aantal bonnen geeft recht op een boek. „Welke taak vervult een bonnenfirma als Scheepstra?" werd in het artikel gevraagd. „Geen enkel", zoo vervolgde de redacteur, „slechts een maatschappelijk ongewenschte. Het is een parasiet, die zich op de bloed aderen der maatschappelijke welvaart heeft vastgezet en daar de beste klachten onttrekt, zonder er iets voor terug te geven". En verder: „Wij twijfelen niet, of bij eenig nadenken zal iedereen moeten toege ven, dat hier sprake is van bedrog". Verdachte gaf toe het artikel te hebben geschreven. Hij achtte het systeem maat schappelijk verderfelijk, speciaal de midden stand is het slachtoffer. Verdachte had niet de bedoeling gehad den heer S. persoonlijk te beleedigen. De heer Scheepstra, als getuige gehoord, zeide, dat hij zeer veel geld en moeite aan zijn stelsel ten koste legde. Get. achtte zich benadeeld en in zijn eer aangetast door het artikel, dat in tal van bladen werd overge nomen. De Officier van Justitie, mr. Versteegh, was het met verd. eens, als hij tegen het ca deaustelsel ageerde, doch verd. heeft den heer S. persoonlijk in het geding gebracht, door te zeggen, dat hij een parasiet is en be drog pleegt. Spr. eischte' wegens smaad schrift 50 boete, subs. tien dagen hechte nis. De verdediger, mr. H. van Haeringen, achtte hier geen smaadschrift aanwezig, de opzet ontbreekt n.1. De onlangs ingestelde commissie, die rap- port heeft uitgebracht over het cadeaustelsel, zeide in dit rapport: „De cadeaugever mis leidt den verbruiker, doordat hij den indruk wekt, iets cadeau te geven, wat de verbrui ker zelf betaalt. Speciaal oefent de commis sie critiek uit op het z.g. „grasduinen", d.i. het geven van cadeaux in een geheel andere branche dan waarin de cadeaugever handelt. PI. concludeerde tot vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. •Uitspraak 1 Mei. ANTWOORD OF.. EEN KOGEL. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gis teren terecht gestaan de 45-jarige arbeider J. H. M., uit Stein, ter zake van poging tot doodslag, gepleegd te Lutterade-Gelèen "op 6 Januari. Verdachte was toen met een auto ter plaatse en bij het ontmoeten van B. zou hij dezen hebben aangesproken. B. gaf geen antwoord en liep door. Daarop heeft verdach te een revolver getrokken en onder den uit roep „ik schiet je kapot" vier schoten op B gelost, zonder dezen evenwel te treffen. Het O. M. eischte 2 jaar gevangenisstraf VERDUISTERING DOOR EEN PENNINGMEESTER. Voor de Maastrichtsche rechtbank heeft gis ter terecht gestaan W. H. B., grondwerker te Schimmert, gedetineerd, ter zake van verduis tering in dienstbetrekking. Verdachte was penningmeester van den Ned. Bond van Bouwvakarbeiders, afdeeling Schimmen, en heeft als zoodanig 400, bestemd voor steun- regeling, verduisterd. Het O. M. eischte 8 maanden gevangenis straf. POGING TOT DOODSLAG. De rechtbank te Maastricht heeft C. H. L., huisvrouw G. te Belfeld, vroeger te Bunde, ter zake van bedreiging van den veldwachter met een mes, toen deze haar zoon kwam ge vangen nemen, conform den eisch veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Dezelfde rechtbank heeft de broeders H. J. en J. H. J., mijnwerkers te Oud-Valkenburg, ter zake miehandeling met voorbedachte rade van J. Kerkhof in den nacht van 23 op 24 November te Vilt bij Valkenburg waar zij hem met een mes in den hals hebben gesto ken. ieder tot 1 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was 1 Yj jaar. DE DRIEVOUDIGE MOORD TE BILTHOVEN. Tot 12 jaar veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde he den den Indischen bediende Sono uit Biltho- ven, die terecht heeft gestaan wegens dood slag gepleegd op mevr. Soeparin en haar twee kinderen tot een gevangenisstraf van 12 jaar. De eisch luidde 20 jaar. DE LANGENDIJKER GROENTE VEILINGEN. De afgeloopen week was voor de Langen- dijker tuinbouwers de beste van alle, die ge durende den geheelen winter zijn voorgeko men. Er zijn prijzen besteed, die het bewijs leveren, dat er nog plaats onder de zon is voor de Langendijker tuinbouwproducten. Uit deze incidenteele opleving kan echter niei geconcludeerd worden, dat "het nu verder wel met de tuinderij zal gaan. De vergade ringen van de organisaties van tuinbouwers en kooplieden geven er het bewijs van, dat er nog heel wat moeilijkheden bestaan. Al zijn deprijzen der winterkool de laatste weken eenigszins den bevredigenden kant uitge gaan, het financieele eindresultaat zal slecht zijn. De teelt van winterkool in het Geestmer- ambacht is zeer ongunstig geweest; ze grens de aan misgewas. Kon dit nu worden aange merkt als een verschijnsel, dat zij oorzaak zou hebben, want de japon was knap ge- teekend, om een knappe en elegante vrouw goed te doen uitkomen, en stond madame de Bellegarde bijzonder. Daar om was die zoo belangrijk, ze kon een man helpen zien hoe mooieen vrouw kon zijn. Madame de Bellegarde liet het kleed wegnemen. Ik zal het dragen, zeide zij, het is slechts een détail, maar Miss Stalling beweerde dat kleeren geen détails waren, en greep' dapper haar blauwe sjaal. We zullen een klein feestje heb ben, wij vijven, vervolgde de andere vrouw, en zij bedacht dat zij voor miss Stalling de rijkst mogelijke azuren sjaal wilde bemachtigen; dan kwam het meisje haar in de gedachte, en zij wei felde; zij kon niet beschermen, de wel doende fee spelen bij deze menschen; Robinetta Sarsfield had twee witte ja ponnen voor 's avonds, armzalige japon netjes. i Zij zat zwijgend neer, niet meester van den toestand. Miss Stalling kuste haar hartelijk en ging heen. Madame de Bellegarde dacht: Zou zij geschenken van mij aanne men, dat meisje? Het komt er niet op aan wat zij draagt op haar leeftijd maar hoe aardig zou het zijn haar ge schenken te geven! Zij hoopte, dat Robinetta Sarsfield spoedig zou trouwen, een man die aar dig was en die geld had en overvloed van vrijen tijd, en zij zou naar het trou wen gaan en haar een buitengewoon mooi geschenk geven. Maar dit was niet zoo erg waarschijn lijk; Robinetta Sarsfield zou zeer waar schijnlijk zulke mannen zelfs niet ont moeten, maar zou geheel in beslag ge nomen worden door de noodzakelijkheid haar brood te verdienen totdat haar frissche bevalligheid was verwelkt en haar gretige geest verstompt, en zij zou gelukkig zijn de aandacht van haar min deren te ontvangen en een gewoon, saai huwelijk te sluiten. Madame de Bellegarde overdacht dat 't wreed was dit kind een glimp te geven in sprookjesland en dan de poort voor haar te sluiten; zij voelde dat zij eeni- germate verantwoordelijk was gewor den voor het meisje. Binnenkort, niet nu, zou zij Robinetta vragen weer bij haar te komen, en al de aantrekkelijke jonggezellen vragen, die zij kende, om haar te ontmoeten; bin nenkort, niet nu. Dit was haar feest, het kind kon wachten achttien! Zij trachtte zich te herinneren, wat zij gevóeld had op achttien jarigen leeftijd, ze hief het gordijn op en staarde somber peinzend in dat vergezicht, onaardsch onder de rijzende maan, van kalme, ri vier en duistere horizons en weiden, dooreengestrengeld met flauwe boom groepen. Echte velden van het paradijs, echt hemelsche heuvels leken zij in het parelende licht, dat enmerkbaar de kille schaduwen van veld en water vervaag de. Als zij toen een geliefde had gehad, een echten geliefde Timothy Carless- (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5