Aqmda Jaar lang ÉR_AgPIRIN dewereld S Tijdschriften Provinciaal nieuws Ingezonden stukken j. Fr. GEHRELS. Kunsten en Wetenschappen STAD EN OMGEVING. stemming provinciale staten. Radiografisch weerbericht geslAagd. Donderdag 23 April. 2.30 uur, Harmonie, lezing en tentoonstel ling van het Ned. Fabrikatenhuis te Utrecht 7.30 uur, Cinema Americain: lm Westen nichts neues (geluidfilm; boven 18 jaar). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Een jongen van stavast (avonturen)voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theaterlm Westen nichts neues (geluidfilm; boven 18 jaar). 8 uur, De Unie, ledenve gadernig af cl. Alkmaar Centr. Genootschap voor kinder- herstellings- en vacantiekolonies. t9 uur, Gebouw De Unie, Ledenvergade ring afd. Alkmaar Centr. Gen. voor Kinder herstelling- en vacantiekolonies. Vrijdag 24 April. 9 uur, Bergerhout, Centrale Stierenkeuring vanwege de Prov. Commissie ter bevordering ter rundveefokkerij in Noord-Holland. Zondag 26 April. 6 uur, De Unie, Wijdingsbijeenkomst van wege het Religieus Socialistisch Verbond spreker ds. G Horreüs de Haas uit Zwolle. Vrijdag 8 Mei. 8 uur, Dancing Harmonie, Alg. vi.rg. Ver voor Ziekenhuisverpleging. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN ECHTGENOOTE. De 33-jarige reiziger W. K., wonende aan het Billitonplein te Groningen, heeft op 13 Januari j.1., des avonds omstreeks 11 uur, zijn echtgenoote met een scheermes een le vensgevaarlijke verwonding in den hals toe gebracht. Heden moest hij daar voor terecht staan voor de Groningsche rechtbank. De officier van justitie eischte tegen hem wegens poging tot doodslag een gevangenisstraf van zes ]aar. ZIJN VROUW MET EEN MES GESTOKEN. De Groningsche rechtbank heeft heden den 55-jarigen oud-Indischen militair P. van der T. te Groningen, die op 30 Januari zijn vrouw van wie hij gescheiden leefde, toen zij buiten aan het werk was, met een mes ver schillende steken heeft toegebracht, veroor deeld wegens poging tot doodslag tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 5 iaar. BEZOEK UIT LONDEN VOOR SCHIPHOL. Wij vernemen, dat Vrijdagmorgen voor een bezoek aan de hoofdstad op Schiphol zal ar- riveeren de heer Jenks, wethouder en sheriff te Londen. De heer Jenks en echtgenoote zul len intrek nemen in het Carltonhotel.. ONZE MARINE GAAT UIT. Hr. Ms. „Heemskerk" zal begin Mei eene oefenreis maken voör een maand naar den Atl. Oceaan en op 10 Juni een oefenverband vormen met de torp. booten f,Z 7" en „Z 8" en de onderzeebooten „O 9" en „O 10". Dit verband zal van begin Juli tot begin Augus tus een oefenreis ondernemen naar de Oost zee rond Kaap Skagen, waarbij o.m. Kopen hagen zal worden bezocht. Vervolgens zullen kustoefeningen in de zeegaten worden ge houden en ook worden deelgenomen aan de oefeningen van de marine-kustwacht van 8 18 September. Het oefenverband zal daarna eind September enkele dagen te Amsterdam vertoeven. Hr. Ms. „Gelderland" zal van 22 Juni 22 Juli eene buitenl. reis ondernemen naar de Oostzee rond Kaap Skagen, waarbij Aar- huus zal worden bezocht. De pantserboot „Gruno" wordt eind dezer maand in dienst gesteld en de torpedoboot- jager „Van Nes" oefent mede dezen zomer om daarna voor W.-Indië te worden gereed gemaakt. In dienst blijven de pantserboot „Brinio" en de mijnenleggers „Douwe Aukes" en „Medusa", terwijl de mijnenlegger „Van Meeriant", van primo Meiulto Juni voor oefeningen met de adelborsten in dienst wordt gesteld, waarmede een vaartocht in het Eng. Kanaal wordt gedaan en Portland en Rouaan zal worden bezocht. Voor politie-toezicht op de zeevisscherij zal de „Nautilus" en „Vulcanus" de volgen de maand weder in dienst worden gesteld. WIJZIGING VAN DE AUTEURS WET 1912. Naar verluidt zou de Britsche gezant te 's-Gravenhage, uit naam van zijn regeering, door middel van een schriftelijke nota, ge richt tot den Nederlandschen minister van buitenlandsche zaken hebben geprotesteerd tegen het wetsontwerp tot wijziging van de Auteurswet 1912 op het stuk van de bemidde ling inzake muziekauteursrecht. De Britsche regeering zou in die nota hetzelfde standpunt hebben ingenomen, waarop de Fransche, de Belgische en de Spaansche regeeringen zich bij haar protesten gesteld hebben. Het Corr. Bureau heeft tevergeefs getracht te bevoegder plaatse bevestiging van dit be richt te krijgen. OVERREDEN EN GEDOOD. Het zes-jarig dochtertje van den heer Chr. van Leeuwen te Oud-Ade is door een vracht auto overreden en in het Acad. Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. DE MINISTER VAN WATERSTAAT NAAR DE WIIERINGERMEER De minister van waterstaat, mr. P. Reij- mer, is voornemens morgen een bezoek te brengen aan den Wieringermeerpolder, ten einde zich op de hoogte te stellen van de vorderingen van het in cultuur brengen dezer gronden. DE AMSTERDAMSCHE PALEIS- RA ADHUIS-KWESTIE. Onder den titel „Geen monumentensjager" heeft de heer Frank van der Goes een bro chure doen verschijnen, waarin hij bestrijdt het standpunt van de meerderheid van B en w van Amsterdam tot het afstaan van het P^s op den Dam aan den staat. Het bestuur van het Genootschap Amstelo- ÏKJee" adres aan den Oemeente- 1 Waann het °P verschillende venSdrt nmgCVeiï 2fr°,nden met aandrang verzoekt, om, welke oplossing ook aan de paleis-raadhuis-kwestie moue worden gege zijn de bekende Aspirln-Tableften In den handel. Sedert 30 jaar bestrijd» men v koudheidsziekten, rheumatiek en soorten pijn me» Aspirin-Tabletten, kunt dus net volste vertrouwen in middel stellen. Utop dan oranjeband. Prtj* ELvspiRTirg ven, in geen geval over te gaan tot eenige eigendomsoverdracht van het voormalig stadhuis op den Dam aan het rijk, maar te streven naar een oplossing, waarbij het eigen dom van het paleis voor Amsterdam behou den blijft. CASTRICUM. Het door het bestuur van Castricum Voor uit in samenwerking met het bestuur van het fanfarekorps D. I. U. uitgeschreven muziek concours kan wegens te geringe deelname niet doorgaan. Aanvankelijk leek het wel of dit wel het geval zou zijn maar in de laatste dagen zijn berichten van deelnemende korp sen binnen gekomen waarbij zij de gedane toezegging van deelname hebben ingetrok ken. Dit is te bejammeren niet alleen uit een oogpunt van opbloei van het muzikale leven maar ook van de bevordering van het vreem delingen bezoek. Voorts was het de bedoeling dit feest over twee Zondagen in het bad seizoen te verdeelen waardoor weder een aan trekkelijkheid meer bestond tot bezoek aan ons dorp. Vermoedelijk zal thans getracht worden een festival te organiseeren. Openbare verkooping. Dinsdag werden door notaris Stuijt te Castricum verkocht eenige huizen en erven met tuinen en weiland waarvan den uitslag is als volgt: perc. 1 eigendom Th Kuijs, huis en erf geboden op 3600 door P. Kuijs en niet gemijnd; perc. 2, bouwterrein gebracht op 1550 door Jb. de Nijs en gemijnd op 1 door G. F. Res; perc. 3 tuingrond ge bracht op 810 door G. F. Res en niet ge mijnd; perc. 4 gebracht op 720 door J. Twisk en niet gemijnd perc. 5 gebracht op 500 door C. Kuijs en niet gemijnd; perc. 6 gebracht op 510 en nret gemijnd. De verschillende combinatie worden niet gemijnd met uitzondering van peiceel 2 tot en met 6 tuingrond op 4092 gemijnd door Jb. de Nijs. De general massa werd hierna ge bracht op 7713 door P. Kuijs en niet ge mijnd. Een perceel weiland genaamd De Bijl groot 1.50 H.A. werd gebracht door J C. Demoitee op 2870 en gemijnd door T. de Graaf op 10. De perceelen werden hierna aan de ver schillende koopers toegewezen. Een huis met getimmerten (villa) aan den Rijksweg van den heer J. G. ArnhaTdt werd door den eigenaar in bod gebracht op 14000 en niet gemijnd. BROEK OP LANGENDIJK. Door den heer C. Duif Szn. zijn Woens dagmorgen de eerste tomaten ter markt aap- gevoerd, welke 91* cent per K.G. opbrachten. Dinsdagavond werden de leden der Doops gezinde gemeente in haar kerkgebouw in dw gelegenheid gesteld om ongeveer 'n 100-tal Javansche voorwerpen te bezichtigen welke de inlanders dagelijksch gebruiken. Het waren meest voorwerpen die een leek met den besten wil ter wereld niet thuis kon brengen, vandaar dat de zusters de Wit en IJlen, die geruimen tijd onder de Javanen geleefd hadden zoo bereidwillig waren om van een en ander uitleg te geven. De meeste voorwerpen legden getuigenis af hoe het de Javanen ondanks de primitieve middelen waarmede zij zich weten te behel pen aan verstand en vernuft niet ontbreekt. Na afloop sprak ds. v. Calcar een woord van dank tot genoemde zusters voor halre bemoeiingen. Eene afdeeling der Doopsgez. Zending kwam tot stand. Wegens het vergevorderde uur werd op voor stel van ds. v. Calcar het comité dat in de zaak de leiding had tot het voorloopige be stuur aangewezen. Aan den uitgang van het kerkgebouw werd nog gelegenheid gegeven tot aanmel ding van het lidmaatschap waarvan de kos ten per jaar 1 aan contributie bedragen en met inbegrip van ontvangst van het maand blaadje 1.25. ZUIDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk van den Christe- lijken Jongeren Bond hield gisteravond een propaganda-avond in de Ned. Herv. Kerk al hier. „De Talenten" was een bijbelsch spel dat door deze afdeeling werd ten beste ge geven, en er kan van gezegd worden, dat be reikt is wat men zich voorstelde, n.1. om de bijbelsche beschrijving door spel, voordracht enz. te figureeren. Het was duidelijk, dat de instudeering onder leiding van mevr. Smit met ernst gebeurd was. Niet ten onrechte zei- de ds Staal in zijn sluitingswoord, dat de opvoering „gegrepen" heeft Namens de afd. overhandigde de heer Blokker als voorzitter aan mevr. Smit een bloemstuk Laatstge noemde declamateerde op uitstekende wijze drie nummers, 'welke in dit kerkgebouw zeer ped tot uiting kwamen en indruk maakten, "et kerkkoor uit Noord-Scharwoude zong een paar nummers, terwijl viool en orgel mede het programma vulden. Deze vocale en instrucentale medewerking bestond uit goede krachten en voldeed zeer goed. De V. C. J. B. heeft aan het vrij talrijk publiek eenige mooie oogenblikken verschaft. Deze avond is zeer in den smaak gevallen. De Langendijker Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging, vergaderde Woensdag avond ten lokale van den heer P. Schoenma ker alhier. De heer S. Timmerman ojjende. Ingekomen stukken. Ie. Van de Kamer van Koophandel naar aanleiding van den lakcursus. Intusschen heeft deze cursus plaats gehad en kan een succes genoemd worden. Van dezelfde Kamer was ingeko men een missive, inhoudende mededeeling inzake het Bureau van advies door de con tributie andermaal weer bepaald is op10c per lid. 3e. Een verzoek van de Langendij r Middenstandstentoonstelling om haar een subsidie te verleenen. Over dit punt werd een vrij uitvoerige discussie gevoerd, waarbij zoo wel pro als contra verdedigd werd, waarvan het resultaat was dat de tentoonstellingsver- eeniging de aanvrage introk. De rekening van Ons Weekblad gaf de volgende eindcijfers aan: ontvangsten 3810,45, uitgaven 3843,72 nadeelig sal do 33,27. Door de Incasso-Commissie is over het afgeloopen boekjaar ,'dgevordera kunnen worden een bedrag van 120.14 aan z.g. kwade posten. De St. Nicolaas-attractie kon een batig saldo aanwijzen, over welker bestemming later zal beslist worden. Rondvraag. De heer D. Zeeman trachtte aan de hand van gegevens aan te toonen dat men met het verbruik aan de electriciteit hier aan den Langendijk duur uit is. Op voorstel van den heer Schuitemaker werd nu een com missie benoemd die deze aangelegenheid na der zal onderzoeken en bestaat uit de heeren Zeeman, Schuitemaker en Keizer. De heer Jb. Smit besprak de wenschelijk- heid dat men voortaan niet meer met losse zegels zal koopen, maar wel dat men het zegelboekje bij de winkeliers bij inkoopen wil toonen. Dit zal door de Commissie van het Spaarfonds in Ons Weekblad bekend gemaakt worden. Daarna sluiting. N0QRÖ-5CHARW0UDE. Vergadering van het C. G. Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies op Woensdag 22 April in Concordia te Noordscharwoude. De opening geschiedde door de voorzitster mevr. EecenSlot, die de weinige aanwezi gen hartelijk welkom heette. De secretaris las het jaarverslag voor. Hieruit stippen we aan: eenmaal werd een leden- en eenmaal bestuursvergadering ge houden. Tien kinderen werden in zomerver- pleging uitgezonden; 16 in de winterverple- ging. Voor 6 kinderen werd 5 weken naver- pleging aangevraagd en toegestaan, tesamen met 1127 verpleegdagen. Ontvangen was 1506.31, uitgegeven 1247.64, batig saldo 268.14. De voorzitster dankte de seeretaresse-pen- ningmeesteresse voor de uitgebracht versla gen. Spreekster vond, gezien het resultaat van de uitzending en het saldo dat nog aan wezig is, dat vol moed weer het nieuwe sei zoen ingegaan kan worden. Hierna volgde bespreking der algemeene vergadering. Gezien de weinig belangrijke punten, werd besloten geen afgevaardigde te benoemen. Besloten werd wederom een 25-tal kinde ren uit te zenden. D.ie, welke volgens den dokter genezing direct nöodig hebben, in de zomerverpleging en de anderen in winterver- pleging. Opgegeven is thans reeds weer een 70- tal kinderen. Van één school is nog geen opgaaf binnen. Het punt keuring der kinderen werd ern stig onder de oogen gezien. Voor het keuren van 70 kinderen wordt wel wat veel van den zich gratis beschikbaar stellenden dokter ge vraagd. Getracht zal worden een andere re geling in overleg met den dokter te treffen. Hierna deelde de secr.esse mede dat het in 1932 vijf-en-twintig jaar geleden is, dat de afd. Langendijk werd opgericht. Gesproken werd over een dan te houden bazar of iets dergelijks, om door nog meer dere inkomsten dit feit te herdenken door bijv. een dubbel aantal uit te zenden kinde ren. Nog wees de secr.esse op een honderdtal toegezonden loten. Geprobeerd zal worden hier zooveel mogelijk van te verkoopen, waar dit voor de afd. 30 cent van ieder verkocht lot in kas brengt. Nog werd er op gewezen, dat zilverpapier en vooral ook theelood gaarne in ontvangst genomen wordt door de secr.esse mevr. Paarlberg—Hartland te Oudkarspel. Met een woord 'van dank aan de aanwe zigen sloot de voorzitster de vergadering. De opbrengst van de op 22 April gehouden Emmabloem-collecte bedraagt 67.08M. De jongedames hebben zich kranig verweerd, waarvoor haar wel een woord van dank toe komt. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur! Uw blad van Vrijdag 17 April 1.1. maakt melding van het loslaten van tienduizend jonge snoeken, geleverd met regeerings- steun door de Nederlandsche Heidemaat schappij te Arnhem in het gepachte visch- water van een Alkmaarschen hengelaarsbond. Buiten beschouwing gelaten of in een land, dat aanspraak maakt op beschaving, een menschon waardig bedrijf als het hengelen on getwijfeld moet worden geacht te zijn, van regeeringswege gesteund mag worden, rijst de vraag: ware het belastinggeld niet beter besteed aan inrichtingen als „Het Annetta- huis" te Amsterdam en „De Lichthoeve" te Santpoort, die aan wezentjes zonder erkende rechten, aan onwettig geborenen, in de eerste levensjaren huisvesting verleenen, en die in hun armoede van het Rijk geen cent bijslag vermogen te erlangen. De Nederlandsche wetgever verleent sub sidie aan dierenkwellers en voor kinderen zonder authentieken vader geldt bij hem de moraal van Napoleon. De barbaarschheid zit er nog dik op! Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, r)e Kern, het bij Van Holkema en Waren- dorfs' Uitg. Mij. tc Amsterdam uitgegeven maandblad, dat ven de belangrijkste tijd schriftartikelen van alle landen ter wereld de kern geeft, opent met een opstel over een merkwaardige Japansche kunst Ike-bana, de kunst van het bloemenschikken. Over de schandalen van New York handelt een aiti- kel uit Harper's magazine. Actueel in ver band met de Spaansche omwenteling is een uittreksel uit „Der Querschnitt waarin van eenige representatieve persoonlijkheden in het tegenwoordige Spanje de karakteristie ke kenmerken worden geschetst. Uitvoeng worden de oorzaken van de werelddepressie beschreven in een artikel van J. M. Keynes in de New Yorksche Forum. De verbazing wekkende toename, van de wereldbevolking wordt behandeld in een artikel ontleend aan „Geopolitiek" te Berlijn. Voorts een keur van artikelen die eiken be schaafden Nederlander belang zullen in boezemen, en die ook, wat gehalte betreft op een hoog niveau staan. „De Kern is' dus wel, wat ze beloofde te zijn: in een handigen en beknopten omvang, al het belangrijkste wat den algemeen ontwikkelden mensch in teresseert. HULDIGING VAN DR. W. MENGELBERG Dat Dr. W. Mengelberg, de dirigent van het Concertgebouw-orkest, ook een groote plaats inneemt in de harten der Amsterdam sche volksklasse, is gisteravond duidelijk ge bleken door de Serenade, welke hem ter ge legenheid van zijn 60sten verjaardag voor zijn woning gebracht werd door een aantal muziekcorpsen, aangesloten bij den Bond van Amsterdamsche Dilettanten Muziekvereni gingen. De populaire dirigent, die van de hem ge brachte hulde op de hoogte was, had tegen 8 uur met zijn echtgenoote, familieleden, en naaste vrienden plaats genomen op het rui me balcon van zijn aan de van Eeghenstraat 107 gelegen huis, waarvan ook alle ramen met' belangstellenden waren bezet. Kort daarna werd de stilte van den avond verbro ken door de vroolijke marschmuziek der na derende zeven corpsen, die zich op het Mu seumplein tot een stoet hadden geformeerd. Na afloop van de serenade kwam de heer Mengelberg op dat oogenblik klonk een hartelijk gejuich naar buiten, waar hij werd toegesproken door den Bondssecretaris, den heer Schalkwijk. Spr. bracht den heer Mengelberg dank voor de vele genotvolle avonden, die hij aan verscheidene duizenden Amsterdammers door zijn volksconcerten ge schonken heeft, concerten, waarvan de leden van den Bond nog vele jaren lang hopen te genieten. De heer Mengelberg dankt voor dé hem gebrachte hulde, waarbij hij uiting gaf aan zijn groote waardeering voor de ten gehoore gebrachte prestaties der muziekverenigin gen. DE COMEDIE VAN HET GELUK. Evreïnoff's spel, dat gisteravond als laat ste abonnementsvoorstelling in dit seizoen werd gegeven, is door het talrijke publiek warm ontvangen. De voorstelling eindigde eerst tegen middernacht. Uitvoerige bespre king volgt morgen.v. A. Officieel ontvingen wij heden van het Stad huis de volgende cijfers: Bij de op 22 April j.1. gehouden stemming ter verkiezing van de leden der Provinciale Staten zijn in deze gemeente uitgebracht 14375 stemmen, waarvan 642 van onwaar de, alzoo geldig 13733 stemmen, die over de verschillende lijsten als volgt zijn verdeeld: Lijst 1. Christel. Hist. Unie 1311 st. Lijst 2. Christel. Dem. Unie 62 st. Lijst 4. Middenstandspartij 96 st. Lijst 5. Vrijheidsbond 1818 st. Lijst 6. R.K. Staatspartij 4362 st. Lijst 7. Staatk. Ger. .Partij 23 st. Lijst 8. Soc.-Dem. Arb. Partij 3584 st. Lijst 9. Revol. Soc. Partij 231 st. Lijst 12. Antirevol. Partij 491 st. Lijst 13. R.K. Volkspartij 58 st. Lijst 14. Vrijzinn. Dem. Partij 1611 st. Lijst 15. Comm. Partij Holland 86 st. EEN GOUDEN ECHTPAAR. Het echtpaar W. Capelle—G. Capelle— De Veen, Baanpad, alhier, herdenkt heden den dag waarop het voor 50 jaar in den echt werd verbonden. Wij brachten de oud jes, die beiden 74 jaar zijn geworden, een bezoek en troffen hen in hun versierde wo ning te midden van hun beide zoons, schoon dochters en kleinzoon, in een opgewekte stemming. De man verzekerde ons, dat hij vol was van de sympathie die zij van alle Baanpadbewoners mochten ondervinden. Gedurende 16 jaar woonde hij in Alkmaar Van beroep was hij heiër en stijgerbouwer, doch de laatste jaren liet zijn gezondheid hem met toe om dit werk uit te oefenen Wanneer het in den Amsterdamsche Courant zou komen, daarvan was hij overtuigd, zou den velen zich hem nog wel herinneren', mits W'lv; €m maar Willem de heiër noemden Wij vroegen hem toen of hij de mop van Piet de heier kende, die door Petrus, wegens het gedrag van Hein de heiër, die een wS te voren was toegelaten, geen toegang in de beukomern- De oude baas lachte hartelijk, doch gaf dadelijk blijk van deze mop niet onkundig te zijn. Het moedertje voegde er aan toe, dat ze nog niet aan oj! stappen dacht, doch integendeel nu zou be i«en weer terug teTl|„ Bij zooveel levenslust wenschen wij hen gaarne nog vele jaren. J BEZOEK VAN PRINS HENDRIK i AAN DEN HELDER Omtrent het bezoek van prins Hendrik aan dpn" p!^Cr bliwoning van aldaar te hou !knip Jle .ruis, ,en. Padvindersoefeningen alsmede ter bezichtiging van de B.OLTH A., de bloembollententoonstelling in de Dom kere Duinen, kan og worden gemeld dn1 de prins daarbij zal worden vergezeld door naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 April. u Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.8 te Mün- ^Laagste barometerstand 745 2 te Kart- ^Verwachting, geldig tot den avond van 24 ^Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Zuidwes- telijken wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets zachter. den commandant dei marine, schout bij nacht C. J. E. Brutel de la Riviere. Deze zai zich daartoe naar IJmuiden begeven, waar hij zich inscheept aan boord van Hr. Ms. Van Nes, welke bodem, zooals gemeld iS) den prins en zijn gevolg naar Den Helder zal vervoeren. De commandant zal dan met den prins de oefeningen bijwonen; prins Hendrik zal in de Marineclub dineeren. Van marinezijde zal tijdens het verblijf van den prins van top worden gevlagd; op verzoek van hem zal het brengen van bizondere eer bewijzen achterwege blijven. Mej. L. E. IJ. M. Wanna, alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen voor apothekers-assistent. VOLKSZANGAVOND NED VER VOOR DEN VOLKSZANG AFD. ALKMAAR. Alhoewel men een vollere zaal had ver wacht lm Westen nichts Neues zal wel de oorzaak daarvan zijn geweest viel de opkomst toch mee en de stemming was van de bovenste plank. Leider Sixma had zijn beste beentje voor gezet, hij liet zingen, neen meer, de liedjes gingen er als koek in. en zijn gijn werkte als steeds aanstekelijk, de lach was niet van de lucht. De gebr. Kroon zetten de gezonde humor van onzen Six voort in den vorm van een voordracht in West-Friesch dialect, een reis je met de Nederlandsche Reisvereeniging naar Rochefort. Het moet gezegd deze beide heeren zijn ge knipt voor het podium. Zij verstaan uithe- mend de kunst met hunne dr oog-komische wijze van optreden een gulle lach uit de zaal te doen opstijgen. Een daverend applaus was hun deel, hetgeen voor hen een bewijs mo ge zijn. En dez' appel smaakt naar meer. Een slotavcmd zonder huldiging van de werkers voor volkszang is eigenlijk een avond waaraan iets ontbreekt en zoo hebben de trouwe bezoekers der zangavonden het blijkbaar ook gevoeld. Bij monde van mevr. Elte werden de lei der, het echtpaar Ohlen en de secretaris penningmeester met zijn echtgenoote toege sproken en bood mevr. Elte namens de trou we bezoekers eenige fraaie cadeaux aan, wat natuurlijk door de gehuldigden zeer op prijs werd gesteld. Na de pauze had de aangekondigde ver loting plaats, waarvoor door B. en W. der Gemeente Alkmaar toestemming was ver- lehnd bij besluit van 17 April j.1. Ook deze verloting was een succes; er wa ren vele aardige prijzen ter beschikking ge steld van het Bestuur, de loten werden voor een civiel prijsje verkocht en bij het einde van den avond verlieten verscheidene glundere gezichten de zaal met één of meer prijzen in den zak. De voorzitter, de heer Ohlen, sloot met een kort woord van hartel ijken dank en riep allen een tot weerziens toe in October a.s. AD INT. DE UITSLAG VAN DE STEMMING MET HET OOG OP DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Ofschoon niet met zekerheid verwacht kan worden, dat de stemming voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing een gelijke stemver houding zal brengen, aangezien veilig mag worden aangenomen, dat de populariteit van den burgemeester mede oorzaak is, dat het stemcijfer van den Vrijheidsbond zoo be langrijk omhoog ging, lijkt het ons toch niet onbelangrijk, eens te belichten, hoe bij deze stemverhouding de samenstelling van detv komenden raad zal zijn. Op de R.K. Staatspartij werden 4362 stemmen uitgebracht. Gevoegelijk kunnen hierbij geteld worden die van de R.K. Volks partij 58, waardoor het totaal R. K. stemmen wordt 4420, zoodat dan bij een kiesdeeler van 653 20/21 de R.K. direct 6 zetels krijgt toegewezen plus een rest van 496 6/21, die recht geeft op 1 zetel, zoodat het aantal R.K- zetels 7 wordt. De Vrijheidsbond krijgt met 1818 stem men 2 zetels plus een rest van 5102/21 die eveneens recht geeft op 1 zetel, waardoor het aantal Vrijheidbondsche zetels 3 wordt. De S.D.A.P. behaalt met 3584 stemmen 5 zetels plus een rest van 314 5/21. Ook deze lest geeft recht op een zetel, zoodat het aan tal Soc. Dem.-zetels 6 blijft. De Vrijz. Dem. hebben met 1611 stemmen recht op 2 zetels en behouden dan een rest van 303 2/21die slechts 11 stemmen lager is dan die der S.D.A.P., zoodat de V. D- wanneer ze iets weet op te halen, kans maakt den restzetel van de Soc.-Dem. te verkrijgt De Chr. Hist. behaalden 1311 stemmen, waarbij die van de Chr. Dem. 62 gevoeg0 kunnen worden, zoodat zij met 1373 stem men 2 zetels kragen, met een rest van 65 2/21 stemmen. Voegt men bij de 491 A. R.-stenunen, de 23 stemmen van de Ger. Staatspartij dan heen deze partij voor dit stemmental recht op zeteb «t De Rev. Soc. Partij 231 stemmen, kunnen ook als de 86 stemmen van de communis er worden bijgevoegd, het niet tot een z brengen, tenzij het hun mocht ge'u, 200 stemmen op te halen, doch in dat g is er kans, dat de Soc. Dem. de restzetel n» krijgt. De stemmen van de Middensta partij 69, kunnen vrijwel als verloren den beschouwd. a|j Rekening houdende met het feit, dat er regel bij den gemeenteraad drukker en an wordt gestemd, wijzen wij er echter nog dnikkelijk op, dat deze beiekening a"°,c ,Te]iji( geldt, wanneer voor den gemeenteraad 6.^, gestemd wordt als gister voor cle Pr®v* ten het geval was.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2