mtffiiimht Eiirait DE PAGODE FEUILLETON. Sport Binnenland Luchtvaart Donderdag 23 April. Radioprogramma (Wordt verwijd). 1931 Nr 95 Hinéird drie en dertigste Jaargang, Vrijdag 24 April. Hilversum, 298 M. (8.—12.—4.-8.— en 11.12.V.A.R.A., 12.-4.- A.V.R.O. en de V.P.R.O. van 8.—11.— uur). 8.— Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding (V. P.R.O.) 10.15 Voordracht Flits Bouwmees ter. 10.30 Voor de zieken. 11.30—12.— Gra mofoonplaten. 12.—2.— Concert door het A.y.R.O.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. j.—2.30 Harpspel door Rosa Spier. 2.30— 3 Uitzending* voor scholen. 3.4.Gra- mofoonplaten. 4.— Orgelspel door Joh. Jon<r 4.30 Voor de kinderen. 5.15 Concert door het V.A.R.A.-Orkest on<jer leiding van Hugo de Groot. Bernard Leeuwin, bas en Joh. Jong, piano. 6.45 Actueel allerlei door het N. V. V. 7.— Uitzending voor de Ver. van Volksonderwijs". Kinderkoor onder lei- ding'van C. Baan. Mevr. Odinet—Pruis, piano. Mevr. Ds. Freda W. Rappeld, toe spraak. 8.- Catechisatie door ds W. F J^ v. d Kieboom. 8.30 Piano-concert door W An- driessen. 9.Mevr. J. v Schaik—Wilhng Sinoïai Lowis en Upton Sinclair. 9.30 Con cert. Will. Andriessen, piano. 10— Vrijz Godsd. Persbureau. 10 05 Vaz Dias. 10. lo C Höweler; „Evolutie in der Techniek (mo derne muziek)". 10.45-11— Gramofoonpl ijJ2Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. (Algemeen programma teverzorgen door den K. R. O.) 8 —9.15 Gramofoonplaten. 10—11.30 Gramofoonpl Iin12.Voor zieken en ouden van Da- 12—12.15 Politieber. 12.15—1.45 Con eert door het K.R.O.-kwintet onder leiding v p Lustenhouwer. 1.45—2— Gramofoonpl 2 _5.Concert door het K R.O.-Salon- orkest o. 1. v. M. van 't Woud. 5.5.45 Gra mofoonpl. 5.45—6— Causerie Max K. Ge- risch. 6—6.15 Gramofoonplaten. 6.15—6.35 Tuinbouwhalfuurtje door J. van Roosmalen. 6.35—6.45 Gramofoonplaten. 6.45—7.15 Cursus Engelsch. 7.15—7.45 Causerie Kees van Hoek. 7.45—8— Politieber. 8—11 „Die Entfuehrung aus dem Serail", Mozart. K R.0.-Orkest o. 1. v. J. Gerritsen. K.RO.- koor o. 1 v. A. Kleyman. 11—12— Gramo foonplaten. Daventry1554-4 M. 9.35 Morgenwijding. 10.05 Lezing. 11.20 Concert voor 2 piano's. II.50 Orgelspel door E. Humphreys G. Heather, bariton 12.50 Gramofoonplaten. 3.20 Orkestconcert. 4 35 Kinderuurtje. 5.20 Lezing. 5.35 Berichten. 6.Orgelspel door Dr. Thalben Ball. 6.20 Lezing. 6.45 Lezing. 7.05 Vaudeville. 8.15 Declamatie. 8.20 Be richten. S.35 Berichten. 8.40 Lezing. 8.55 Concert. O Lynn, sopraan. Orkest. 10.20 11.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.; 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orkestconcert en causerie. 6.05 Gramofoonplaten. 7.20 Orgelspel. 7.50 Gramofoonplaten. 8.05 Concert voor 2 piano's. 8.50 Dansmuziek. 338.2 M.: 4.20 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.05 Gramofoonplaten 7.20 Orkestconcert, zang cn causerie. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 7 20 Radio-tooneel. 8.03 Radioconcert. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramo foonplaten 9.3510.35 Gramofoonplaten. 11.30 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkest concert. 7.20—8.20 Concert door blaasorkest. 8 35 Radio-tooneel. Daarna tot 10.20 Con cert. 10.20—11.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 Al. 11.201.20 Orkest concert. 1.20—4.20 Orkestconcert en solisten. 7.307.50 Fluitsoli met pianobegeleiding. 8 20—8.35 Orkestconcert. S.358 50 Radio- tooneel. 8 509.20 Orkestconcert. 9 35— 10 20 Symphonie Jazz-concert. Zeesert, 1635 M. 5.0511.20 Lezingen. 11.20—12.15 Gramofoonplaten 12.15—1.20 Berichten. 1.202.20 Gramofoonpl. 2.20 3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert. 4 50 7 20 Lezingen. 7.20 Militair concert. 8.30 „Altona 19097 und die Liebe", satyrisch hoorspel van J. en W. Maas. 9.35 Berichten en daarna Avondconcert. V.A.R.A. en A.V.R.O. gewoonlijk voor uit zendingen te bezetten dagen. Op Donderdag 30 April zendt de A.V.R.O. en geheelen dag uit, terwijl daartegenover volgens een mededeeling in „Het Volk" LPh i[' Mei de zender te» volle ter be schikking staat van de V.A.R A vV^dY06"^29 APriI zu"en zoowel on dezelfrl ?'a de" zender bezetten op dezelfde uren, die in andere weken des batikt W omroepen worden ge- De V.p.R.o., die doorgaans den Vrijdag, avond ter beschikking heeft, zal thans Zater- dagavond 2 Mei van 8 tot 11 uur uitzenden RUIL VAN ZENDTIJD. 30 April en 1 Mei. .Ter gelegenheid van de soc.-dem. 1 Mei- Hering en den verjaardag van prinses Juliana zijn voor de komende week wijzigin Sen gebracht in de regeling van de door de Door MARJORlt BOWEN Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E GUVE. 34 Hij was getroffen door die kinderlijke oprechtheid; er was "bovendien iets edels aan dit méiischerikind, afgezien van en buiten haar bewonderenswaardige jougd; zij .droeg den saaien mantel, waarin zij had gereisd van Parijs, en al haar kleeding was versleten en gewoon, maar zij scheen m»er onbewust van de ze nadeelen dan Farryner had gedacht dat een jong meisje kon zijn; hij was er zeker van dat zij zoowel karakter had als voorbijgaande aantrekkelijkheden, en dat haar opvoeding streng en somber moest zijn geweest, ofschoon zij in het minst niet bitter of opstandig was; ma dame de Bellegarde had gelijk gehad, toen zij Robinetta Sarsfield de statie- vertrekken had gegeven, die zoo wuft onweelderig waren, want het meisje was naar den geest de verbannen prinses, die tegenspoed met waardigheid droeg. Zoo dacht Magnus Farryner; hij over woog ook dat zij eens een mooie vrouw zou zijn met die bleekgrijze oogen, don kere vlechten en stijf gegolfd haar, met edele en teere gelaatstrekken. Met een blos van genoegen wees zij naar de weiden, die telkens even te zien kwamen tusschen de heggen, purper van broze bloemen, die als geblazen bel- Motoren. De motorraces te Alkmaar. De Zondag, 19 April uitgestelde mo torraces zullen thans a.s. Zondag, '26 April worden gehouden. Weliswaar had Amersfoort voor dien dag beslag op de renners gelegd, maar toevallig had deze vereeniging een week uitstel gevraagd De nu vrij komende Zondag werd na- tuuilijk gaaine door Alkmaar geacceD- teerd. 1 Het programma is vrijwel onveran derd gebleven. Alleen in de seniores- klasse belooft de strijd nog grooter te zullen worden. In de eerste plaats zal v. Hamersveld waarschijnlijk met 'n nieu- e dirttrack machine op de baan komen en verder komt de populaire Rotterdam mer v. d. Pluyin (op Norton) uit. Deze laatste had ook in Dordrecht en Hilver sum ingeschreven, maar een gekneusde arm belette hem te starten. In Alkmaar zal hij dus voor het eerst in dit seizoen aan den start komen! We krijgen dus een heftigen strijd tusschen v. Hamersveld, v. d. Berg, v. d. Pluym en v. Gent, die' elkaar absoluut niets zullen willen toegeven. Naar men weet, is de terreininrichting thans geheel in orde. De nieuwe staan- tribune bij de uitgaande Noorderbocht biedt, evenals trouwens de groote tri bune en het paddockterrein, een schitte rend overzicht over de geheele baan. Luidsprekers en publicatieborden zor gen voor den inlichtingsdienst voor het publiek. Al met al belooft het dus Zondag een der mooiste motorevenementen van het seizoen te worden, en het succes zal ze ker nog grooter zijn dan in Dordrecht en Hilversum! De wedstrijden vangen precies half twee aan, zulks met het oog op het groote programma (bijna 60 inschrijvin gen!), dat afgewerkt moet wórden! Mctcrweek te Ocsterbeek en Renkum. Van 1216 Mei a.s. zal te Oosterbeek en omliggende plaatsen eene Motorweek wor den gehouden, waar can reeds eerder gewag werd gemaakt. De deelneming aan de verschillende wed strijden en het Concours d'Elegance beloóft (gezien het aantal aanvragen) zeer groot te worden, terwijl het lichtfeest op den Rijn en omgeving, tal van bezoekers oo-k uit het buitenland zal trekken. Een goed geslaagd affiche in groot en klein formaat is op ruime schaal verspreid middels de verschillende Vereenigingen voor Vreem delingenverkeer en Reisbureaux in tal van plaatsen. Een Eere-Comjté onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Molen, burgemeester der gemeente Renkum en waarin o.m. ook zitting heeft mr. A. J. A. A Baron van Heemstra, voorzitter der Geldersche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer is gevormd. De feestelijkheden en wedstrijden welke worden gehouden worden uitsluitend gepu bliceerd in het officieels feestprogramma, dat verkrijgbaar is bij de V. V. V.'s ter plaatse. Kegelen. Het ccncours. Er is gisterenavond weer geducht ge streden. Niet minder dan 5 maal zijn er 5 negens gegooid, n.1. A. Köllmann 3X, W Scheepmaker IX en M Jimmink IX. De heer A. Köllmann bezet nu met 9X45 de eerste plaats in de -afdeeling Vrije baan seniores direct gevolgd door den heer G. Genefaas met 7X45. In de afdeeling vrije baan juniores is de heer W. Bak door zijn clubgenoot M. Jim mink van de bovenste plaats verdrongen, daar de steunkaarten van laatstgenoemde beter zijn. In dem korpswedstrijd kwamen uit Cen traal I 294, Op de Lat I 289 en Hard gaat ie 1 en van heel dun glas over het dikke grastapijt verspreid stonden. Crocussen, zeide Farryner. Nu? In dezen tijd van het jaar en in het wild groeiende? Zij sprak als van een zaak van groot belang. Ja, zij komen in den herfst ook, juist wanneer al het andere voorbij is, en slechts voor een korten tijd. Dat is droevig, mompelde zij, en hij was verrast over haar scherpe waarne ming van droefheid, evenals hij te voren geweest was toen zij over de Pagode had gesproken. Het behoorde niet droevig te zijn voor u, antwoordde hij. Niets behoorde het te zijn. Waarom is het droevig? drong hij aan. Omdat het niet echte lente is zij zijn niet op hun plaats en eenzaam, zij trachten te beweren, als de Pagode, dat alles nog niet voorbij is dat is wel zoo. Farryner was er bijna van geschrok ken haar dit te hooren zeggen en de Pa gode te hooren noemen; zij scheen te nadenkend voor haar jeugd. Waarom denkt u aan zulke din gen? vroeg hij. Ik weet het niet. Ik heb meer van droefheid gezien dan van iets anders, antwoordde zij ernstig. Ook ben ik zoo veel op mijzelf aangewezen geweest, en dan komen de droeve gedachten, niet waar? Ja, stemde Farryner toe, ik geloof dat zij dat doen dat de jeugd een droeve tijd is, per slot van rekening Kijk eens, zeide Robinetta eenvou- I (Den Helder) 274. 't Belooft dus de laatste 2 dagen van den korpswedstrijd wel spannend te worden! Hierondei weer den juisten stand: Korps Heeren: de Club I 306, de Unie 1 302, Centraal 1 294, Op de Lat I 289, Cubo I 287, Koekoek II 283, Hard gaat ie 1 (Den Helder) 274, Cubo II 273, Onder Ons 267 de Club II 264, Cubo III 264, de Unie II 248, Hard gaat ie II (Den Helder) 246 Centraal li 243 en O. K. A. II 238. Eereprijs Korps S. Krom 77, Eereprijs A. J. Baart 69, Negenprijs A. Köllmann 4X9, Zessenprijs C. van Son 5X6. Kampioenswedstrijd (kampioen 1931 van den A. K. B.) 1. B. Sasée 82 (9.9.9); 2. E. S. Hamburger 82 (7.9.9); 3. L. D. Boom 76. Dameskampioen: Mevrouw G. Geus 70. Vrije baan seniores. A. Köllmann 45 9X G. J. Genefaas 45 IX. W. Scheepmaker 45 5X, J. Diepen 45 2X, Q. Jonker 45, C. H. de Lange 44 2X, L. D. Boom 44 Dr. J. M. van Dam 43 2X. Vrije baan juniores. M. Jimmink 45 43 3X, M. Bak 45, W. Nordemann 44 2X, B Masée 44 43 3X, B. W. G. Lienesch 44, 43 2X C. A. Witte 44 43 42 3X, J. Eicholt 44 4342, R. Brugman 44 43, H. v. d. Schilden 44 42 2X, M. Schuurman 44 42, J. Blokker 43 41, J. van Spanje 43 42 2X, J. C. Olie 43, A. Schellinger 42 41. Dames vrije baan. Mevr. Oolders 45, mevr. Hekket 44, mevr. Geus 43 42, mevr. Scheep maker 43 40, mevr. Met—Smorenberg 43 39, mevr. Kokkes 42 41 4X, mevr. Met—Swao-er 42 41 2X, mej. v. d. Laan 42 40. Paren-wedstrijd. Mevr. en hr. W. Scheep maker 52, mevr. v. d. Heuvel en hr. J. C. Olie 51, mevr. Kokkes en hr. A. Köllmann 50, mevr. Mat—Swager en hr. P. Kokkes 48 44, mevr. Köllmann en hr. R. Brugman 48, mej. Rol en hr. J. Eicholt 47, mej. v. d. Laan en hr. v. d. Schilden 45 2X. EEN ONBEZONNEN DAAD. Met droevigen afloop. Dinsdagavond half zes wilde de 25-jarige ongehuwde fabrieksarbeider Van Mierlo uit Didam op de steenfabriek Bingerden aan den Havikkerweg bij Dieren op een rijdende locomotief springen. Hij kwam te vallen, kwam onder de locomotief terecht en is aai de gevolgen overleden. EEN STEMBUREAU OP SLOT. Verschillende kiezers, wie het wach ten verveelde, gooiden de oproe pingskaar ten in de brievenbus en gingen naar huis, Toen gisterochtend om 8 uur verschillende Amsterdammers wilden voldoen aan hun stemplicht en dan ook het bureau in de Masco Polostraat bezoek kreeg, bleek de deur nog op slot te zijn. Men wachtte geduldig en inmiddels kwamen er steeds meer kiezers en kiezeressen, totdat hun aantal steeg tot wel 150. En nog steeds bleef de deur gesloten. De fout lag niet bij de leden van het stem bureau; zij waren geruimen tijd vóór acht uur present, maar ook zij konden niet naar binnen omdat de deur op slot was. De werkster, die haar had moeten openen, had het blijkbaar vergeten en zij had ook de sleu tel niet afgegeven. Bovendien was zij niet te vinden. Men haalde een smid, die de deur openbrak en toen tegen half negen kon het stem men beginnen. Eenige kiezers hadden niet ge wacht; zij hadden de oproepingsbiljetten iu de brievenbus van de school gegooid en wa ren weggegaan. In den loop van den ochtend is de zaak in orde gebracht. Eenige weggeloopen kiezers kwamen eigener beweging terug. Gemeente- personeel heeft aan de anderen de biljetten teruggebracht, met het verzoek alsnog te ko men stemmen. Aan dat verzoek is meestal voldaan. Zoodat het geval van den vergeten sleutel nog op zijn pootjes is terecht gekomen De werkster onschuldig. De Msb. verneemt, dat de werkster on schuldig is. Uit het onderzoek, ingesteld op last van het Centraal Stembureau te Am sterdam, is, volgens het blad, gebleken dat de deur van de Marco Poloschool niet ge opend kon worden, omdat deze aan de bin nenzijde met een ijzeren staaf was gesloten! Een stoker is aan de achterzijde het ge bouw binnengedrongen en heeft toen, na een half uur werken, de staaf kunnen verwij deren. Wie deze soliede sluiting heeft aange bracht, is tot dusverre niet opgehelderd. Vol gens de werkster en den stoker zit deze staaf er nooit. Het onderzoek duurt voort. Intusschen vernemen wij, dat nagenoeg dig, je voelt je nergens zeker van, je weet niet genoeg om je zeker te voelen.... O, heeft u het vertrouwen in goed geluk verloren? Ik heb het nooit gehad tot ik hier gevraagd werd, antwoordde zij. Dat maakt je een beetje bang. Maar dat was goed geluk het gaan naar Ruzè de Bellegarde? O ja, natuurlijk! Dat was alles, werkelijk, ik ben hier buitengewoon gelukkig. Hij wist niets van haar buiten wat hij had vernomen uit toevallige mededee- lingen van miss Stalling, n.1. dat zij weinig middelen had, haar ouders vroeg had verloren en onverschillige bloed verwanten had. En terwijl hij dit bedacht, zeide zij: Maar ik herinner er mijzelf voort durend aan, dat dit niet zoo kan blijven, dat ik moet zorgen dat het mij niet be derft. Doe dat niet, riep Farryner, doe dat niet! Maar dat moet ik doen, herhaalde zij, met haar kinderlijken glimlach. Het zou mij niet passen heen te gaan en dan heimwee te hebben naar dit alles, niet- WcleU* Maar u moet de dingen zóó niet zien, hield hij vol. U behoort juist van het tegenwoordige te genieten en ze ker te zijn van de toekomst Maar ik heb reeds drie menschen verloren, die ik liefhad, antwoordde zij, met dapperheid in haar blik, en hoe kan ik van iets zeker zijn. Hij kon hierop met antwoorden, maar hij voelde zich gekweld door haar on alle gedupeerde kiezers in den loop van den dag aan hun stemplicht hebben kunnen vol doen. UITVOERING TARWEWET. Dinsdag vergaderden te Haarlem de afge vaardigden der gezamenlijke gewestelijke tarwe-organisaties ten einde te komen tot de oprichting der centrale tarweorganisatie, welke zal optreden als verkoopster der in- landsche tarwe. Daar de koninklijke goedkeuring op de statuten der gewestelijke organisaties nog niet afgekomen is, kon echter niet tot de defi nitieve oprichting overgegaan worden. Tot voorzitter dezer centrale werd be, noemd de heer K. L. Gaaikema Schuiring te Kommerzijl (Groningen) en tot secretaris de heer Ir. W. J. M. Dekker te Haarlem. NIEUWE STAATSLEENING. Naar het Haagsche Correspondentiebureau verneemt, is binnen enkele dagen de aankon' diging te verwachten van de uitgifte van een staatsleening, welke in de plaats zal treden van de op 1 Juni a.s. aflosbaar gestelde 5 pCt. Staatsleening 1918. Het betreft hier de uitvoering van de pas tot stand gekomen Leeeningwet 1931. BRAND. Te Onnen gem, Haren (Gr.) is gisteravond een boerderij1, bewoond door den landbouwer K. Hartog, afgebrand. Het huis behoorde toe aan de weduwe Berends en was laag ver zekerd, evenals de inboedel van den heer Hartog. DOMTOREN TE UTRECHT. De restauratie voltooid. Aan de restauratie van den Utrechtschen Domtoren, welke nu al 29 jaren door stel lages ontsierd wordt, is gisterochtend op eenigszins officieele wijze de laatste hand ge legd. De eenige metselaar, die van den be ginne af aan het herstellingswerk heeft deel genomen, mocht den laatsten steen in Neer- lands hoogsten toren planten. Sinds medio 1929 al geschiedde de arbeid, die het middeleeuwsche bouwwerk krachtig genoeg had te maken om ook de komende tijden te trotseeren, in de verborgenheid van den doorgang. Zoodat de toren zich reeds gaaf en wel in het stadsbeeld vertoonde. Toch was het voltooien van het laatste deel der restauratie voor Utrecht een historisch mo ment. De burgemeester, dr. Fockema Andreae, bood den heer Stoker, den opzichter der her stellingswerken, na deze „laatste steenleg ging", dan ook een boekwerk ter herinnering aan. In den loop van de volgende week zal de steiger uit den doorgang worden weggeno men. EEN IN SLUIPER. Een kistje met 550 gestolen. Te Delft is Dinsdagmiddag door middel van insluiping ten nadeele van een bewoner van de Thorbeckestraat een bruin gebeitst houten kistje, inhoudende 550 aan bank papier, alsmede een damestachje met 22 ontvreemd. DE GASVERGIFTIGING TE SLUISKIL. De juiste toedracht van het ongeval. Een der correspondenten van het Hbld. had gisteren een onderhoud met een der chefs-in genieurs, werkzaam bij de Compagnie Néer- Iandaise de 1'Azote, te Sluiskil, waar Dins dag twee werklieden door gasvergiftiging om het leven kwam. Deze ingenieur was direct na het ongeval ter plaats om mede reddingspogingen aan te wenden. De beide Nederlandsche werklieden, de twintig-jarige Dekraker, wonende te Axel en de dertig-jarige Wyer, uit Schoon- dijke, waren in de kelderruimte bij de synthese werkzaam. In tegenstelling met de berichten, als zou het een raadsel zijn hoe zij in den kelder terecht kwamen, kan gezegd worden, dat zij opdracht tot werkzaamheden daar hadden ontvangen. De beide arbeiders vielen bij het binnenkomen bewusteloos neer. De Duitscher Wilkinck, chef-monteur, die dit merkte, alarmeerde aanstonds de reddings brigade. Hij daalde, van een gasmasker voor zien, in den kelder af, doch werd door een onjuiste bevestiging van zijn gasmasker eveneens bedwelmd. Onder leiding van den techniker Toffoli en den chef-ingenieur Cor- nelio zijn de lijken der slachtoffers boven ge bracht, alsmede Wilkinck die bewusteloos was. Deze is aanstonds naar het R.-K. zie kenhuis vervoerd. Wel kwam Wilkinck tot be wustzijn, doch zijn toestand is vrijwel hope loos. De vergiftiging is een gevolg van kool- gunstig lot; zij zou „haar brood moeten verdienen", zooals men zegt; hij wist van en hij dacht ongaarne aan vrou wen,gedwongen tot werktuigelijken ar beid door armoede en eenzaamheid. Welnu, wees zeker van heden en morgen, drong hij aan, en iederen dag dat ge in Touraine zijt. O, hier, zeide zij onschuldig. Na tuurlijk ben ik hier gelukkig. houdt van madame de Belle garde? Robinetta antwoordde even oprecht alsof zij er zich niet van bewust was dat deze banale vraag slechts een banaal antwoord toeliet. Ik heb nooit zóóveel van iemand gehouden van een vreemde bedoel ik en uitgezonderd miss Stalling. Ik houd er van naar haar te kijken, naar haar te luisteren Zij is mooi, nietwaar? En mooi op zulk een lieflijke wijze, zeide het meisje, alsof zij alles óók mooi wilde hebben Ik geloof dat zij dat wil, glimlachte Farryner. En dan zulk een vriendelijkheid, mij hier te vragen, zich dien last aan te doenIk kende haar heelemaal niet Zij was blij iets te doen voor miss Stalling. En nu is zij blij u te hebben om u zelf. Gelooft u dat? vroeg Robinetta ernstig. Ik heb eerder een gevoel, alsof ik geen recht had hier te zijn maar ik kan niet lang blijven slechts Stel er geen datum voor, viel Far ryner in de rede. Er zijn geen kalenders in Cytherea alles zal spoedig genoeg voorbij zijn. monoxydehemoglobine, waarvan zeer verdun de gassen oorzaak van chronische vergifti ging kunnen zijn. De justitie uit Middelburg kwam Dinsdag avond ter plaatse voor liet instellen van een onderzoek. Onder de werklieden aan dc fabriek heerscht groote verslagenheid. DE NEDERLANDSCHE REGEERING ERKENT DE SPAANSCHE. Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt mede, dat heden is overgegaan tot er kenning door de Nederlandsche regeering van de voorloopige regeering van Spanje die een verzoek dienaangaande had gericht tot H.M. Gezant te Madrid. PAARD OP HOL EN OVER Dcrr KOP GESLAGEN. Op den Badhuisweg nabij de Witte brug te Den Haag ging heden voormiddag een paard, bereden door den 36-jarigen heer P. G., wonende aan de Haarstenhoekstraat te Scheveningen, op hol en sloeg met zijn berij der over den kop. De heer G. bekwam een hersenschudding en is door den geneeskun- digen dienst naar het ziekenhuis aan der Zuidwal vervoerd. ZIJN HUISGENOOT DOOR DE DOLKSTEKEN VERWOND. De Groningsche rechtbank veroordeelde den 27-jarigen darmenschoonmaker J. T., die zijn huisgenoot J. J. V in verband met een liefdesgeschiedenis verschillende dolksteken had toegebracht, wegens zware mishande ling tot 4 jaar gevangenisstraf. De eiscb luidde 6 jaar. VER. VAN INHEEMSCHE TARWE- AFNEMERS. Gisteren is opgericht de vereeniging van inheemsche tarwe-afnemers, kortweg ge naamd V.i.t.a Dit is een centraal lichaam dat zich in verband met de uitvoering van de tarwe-wet heeft gevormd voor de afname van de daarvoor in aanmerking komende in heemsche tarwe. H. M. VAN GALEN. H. M. torpedobootjager van Galen is 22 April te Mombasa aangekomen. EEN JUBILEUM. Het krijgsgeschiedkundig archief van de generale staf de stichting van wijlen luit. gen. rrederik de Bas bestaat April 40 jaar. KORTE BERICHTEN. De politie heeft den S-jarigen koopman A. W. uit Den Haag aangehouden, die er van wordt verdacht, in een café aan de Bin- nenrotte te Rotterdam 'n buitenman 800 af handig te hebben gemaakt met dobbelen. Een onderzoek wordt ingesteld. Van een graf op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen in Den Haag is eer eternietplaat gestolen. Te 's-Gravenhage is Maandag overle den de heer M. ott, secr. van den Postraad en onder-directeur van den postchèque- en girodienst. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De P.H.-A.E.Z. te jodhpoer. Het uitgaande postvliegtuig, de P.H.-A.E. Z. (16 April van Amsterdam), vertrok gis termorgen om 5 u. 15 uit Djask, kwam om 12 u. te Karatsji aan, vertrok om 13 u. 20 uit deze plaats en arriveerde behouden om 16 u. 45 te Jodhpoer. Heden verder. De P.H.-A.G.R. te Cairo. Het retourvliegtuig de P.H.-A.G.R. (van Batavia 17 April) is gisteren om 4.30 van Busjir vertrokken en om 9 uur te Bagdad' aangekomen. Om 9.45 werd vandaar ver trokken, om te 14.51 te Gaza te landen. Van daar werd om 15.25 weer opgestegen, waar na het toestel om 17.20 te Cairo aankwam. Alles is wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. EEN SOLO-OCEAANVLUCHT. De Canadeesche aviatrice Edith Mc. Col\ is voornemens een solovlucht over den Atlan- tischen Oceaan te ondernemen. De tocht gaat van Harbour-Grace (New-Foundland) naar Parijs. Zij zal nog vóór Ruth Nichols star ten. 320 K.M. PER UUR. De Amerikaansche vliegerkap. ITawks heeft gister den afstand vliegveld Hesten (Eng.)—Rome afgelegd in 5 uren 20 min, hetgeen ongeveer een uurgemiddelde betee- kent van 320 K.M. Kan geen van u blijven? vroeg zij bedeesd, verwonderd door zijn plotselin- gen ernst. Neen, dat kunnen we niet, geen van ons het is St. Martijn's zomer, dat weet u het laatste feest van de zon. Dit is St. Martijn's eigen land en hij is nu vriendelijk voor ons. Het meisje keerde hem een onschuldig cn lichtelijk verbijsterd gelaat top en hij voegde er snel, vóór zij kon spreken, aan toe; Kijk, terwijl we hebben zitten praten is de mist opgetrokken de zon is doorgebro ken. Zij blikten om zich heen over de wijd uitge strekte vlakte, die blank en teer, parelkleurig leek dóór het doorschijnende optrekken van den mist heen, nu gekleurd door teer, bleek goud boven golvende stukken van dauwige weiden, gebroken door de sierlijke zwaaiïng van populierboschjes. En daar is Chinon, voegde Farryner er aan toe. Er staat, heel wat over geschreven in de reisgidsen, maar wij zullen het nemen voor wat het ons toeschijnt. Zij reden langs de oevers van de Vienne, misschien de verrukkelijkste van al de heerlijke rivieren'van Touraine, en zagen de lange wal len van het kasteel, zoo uitgestrekt alsof zij een stad omgaven, uitstekend boven de huizen en kerken rondom den voet van den heuvel dien zij bekroonden; dan gingen zij verder langs de Jeanne d'Arc-kade, en stopten onder de dichte plataanboomen, welke het steener plaveisel en de balustrade langs de rivier be schaduwden. De andere wagen was daar reeds en madame de Bellegarde en Timothy Carless stonden bij elkaar en keken naar beneden in de ondiepe wateren van de Vienne.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9