NI VA! DRUK WERK DRUKWERK IIIJIJII* Filmnieuws Laatste berichten Kerk en School ü.V. Brieven uit Rusland Or. H. NANNING's TANDPASTA WENSCHT U BESTELT UW BIJ COSTERIIIl Provinciaal nieuws staatsleeNingen. scheepvaarten. Wabash DRANKWET. Heden is ingekomen een verzoek van mevr, B. KRUYER, echtgenoote van A. Geel, al hier, om VERLOF tot den verkoop van alco holhoudende dranken anderen dan sterKen drank voor gebruik ter plaatse van verko p in het perceel Heiligland nr. 10. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen - verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 24 April 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. De Russische émigré's. (Nadruk verboden). Elke revolutkdie met een burgeroodog aepaard «aat (en elke werkelijke, integrale revolutie moet onvermijdelijk tot een burger oorlog leiden), kent-haar emigratie. In de nieuwe geschiedenis hebben wij een Engel- «chc emigratie gekend, een Fransche üe een Poohche en nu ook een Russische. De Russische emigratie is veel talrijker dan bijv. de Fransche van 150 jaargelederl, maar wanneer wij de totale bevolking van het toen malige Frankrijk en het tegenwoordtge Ruv land vergelijken, dan ontdekken wij, dat de Fransche emigratie toen ongeveer eenzelfde percentage van de bevolking van Franke jk vormde als de eenige millioenen tellende Rus sische emigratie van onzen tijd van de d - volking van Rusland. Wat de Russische en» gratie wellicht onderscheidt, is het feit, aat de Russische emigratie voor een zeer groot igedeelte uit menschen uit de lagere knngen van het volk en uit intellectueelen bestaat. De adel is naar verhouding veel minder vertegen woordigd dan het bij de Fransche emigratie liet geval is geweest. Dat wordt echter ver- Waard door de omstandigheid, dat de Russi sche revolutie tegelijkertijd gericht was zoo wel tegen den adel als tegen de bourgeoisie, en de Russische massa in de intellectueelen „heeren" zag, zelfs in dat gedeelte der intel- iectueelen, dat onder het oude regime voor de rechten van het volk gestreden en zware offers gebracht had. Hoe is nu het leven der millioenenmassa van émigré's? De bolsjewistische pers en de bolsjewistische handlangers in het Westen stellen de zaak zóó voor als baden de émi gré's in weelde. Zij zijn allemaal „door het kapitaai omgekocht", krijgen geweldige sub sidies van „allerlei Deterding sen orengen hun tijd door in rijke café's, aan de beurs ienz. Het dagelijksehe werk van de Russische émigré's is, „het proletariaat aan de kapitalis ten te verraden". En, het moet erkend wor den, de sovjet-pers heeft tot op zekere hoogte haar doel bereikt: de Russische massa, die alleen sovjet-bladen te lezen krijgt, gelooft dat alles en ziet in de émigré's menschen, die Rusland1 aan de buitenlandsche kapitalisten verraden. In de emigrantenbladen vindt ge een geheel ander beeld van de Russische emi gratie. Daar wordt, terecht, gewezen op de talrijke instellingen, op het feit dat de émi gré's hun brood met hard werken verdienen, maar daarnaast wordt de emigratie geïdeali seerd. Het beeld is dus ook onjuist. Wij wil len nu een onopgesmukt beeld van de Russi sche emigratie geven. Daarbij maken wij ge bruik zoowel van eigen waarnemingen en verzameld materiaal als van door andere be trouwbare waarnemers geconstateerde feiten, o.a. van het zeer interessante materiaal van mevr. Skobtsowa. De overweldigende meerderheid van de Russische émigré's bestaat nu uit arbeiders. Zoowel de menschen. die in Rusland boeren of arbeiders zijn geweest, als de intellec tueelen, officieren, gewezen ambtenaren, land- heeren enz. werken nu op fabrieken en bij boeren en verdienen hun brood „in het zweet huns aanschijns". En alle waarnemers zijn het er over eens, dat de Russische émigré's daarbij veel uithoudingsvermogen, volharding en moed hebben getoond. In dit opzicht on derscheidt de Russische emigratie zich zeer gunstig van de Fransche. De Russische pro fessoren, advocaten, artsen, journalisten, offi cieren, rechters, ambtenaren zijn uitstekende arbeiders geworden, die in veel opzichten de echte proletariërs in de schaduw stellen. Zij kennen geen welstand, hun levenspeil is sterk gedaald (de meeste refugiés wonen in landen met lage loonen, zooals Frankrijk, de Balkan- landen, Tsjecho-Slowakije enz.), maar vóór de crisis verdienden zij hun brood en wisten nog uit hun karig inkomen te offeren voor verschillende riiaatschappelijke instellingen Nu is de toestand natuurlijk andeis geworden en de nood onder de Russische émigré's is zeer groot. Sommige Russen hebben zich op het land gevestigd en zoo zijn er in het Zuiden van Frankrijk veel Russische boerderijen ont staan. De resultaten zijn echter minder gun stig dan verwacht werd. Bij de echte land bouwers (bijv. de kozakken) gaat het bedrijf wel, maar de gewezen intellectueelen, vooral zij die veel kleine kinderen hebben, hebben de moeilijkheden van het boerenbedrijf onder schat. Daarbij kwam dat de émigré's in den regel geen geld hebben en dus al spoedig tot over de ooien in de schulden zitten. Maar de meeste weren zich dapper, werken als paarden en trachten zich door de moeilijk heden heen te slaan. In hoeverre dit hun zal lukken, is een andere vraag. De schaduwkanten van het leven der emi gratie zijn echter ook talrijk. De Rus is van aard iemand met een zwakken wli, hij wordt makkelijk verleid, vervalt dan van kwaad tot erger. Een der ergste Russische ondeug den is de drankzucht. De kroegen waren dan ook in Rusland steeds een vreestlijke geesel. Ook in het buitenland doet zich deze Russi sche „ziekte", zooals de Russische term luidt, met toenemende kracht voelen. Vooral onder hen, die uit de laagste kringen van het volk stammen, wier culiureel peil dus zeer laag is, die vrijwel in het geheel geen geestelijke be- i oef ten hebben. Onder deze elementen en in Set bijzonder in de kleine plaatsjes heeft de drankzucht onbeschrijfelijke vórmen aange nomen. Al hun vrijen tijd brengen zij in de \roegjes door, en groot gedeelte van hun schamel loon verhuist in de Zakken van de ,?zen en jhuis heerscht armoede, vróuw ï'jden gebrek. Een van dé oorza ken van deze drankzucht is het gevoel van verlatenheid, van eenzaamheid, heimwee. Zij zijn niet in staat de bevolking van de streek, waar zij wonen, werkelijk te leeren kennen (daarbij speelt een groote rol het feit, dat Russen, in tegenstelling' met hetgeen hier te lande algemeen geloofd v/ordt, uiterst moei lijk vreemde talen leeren), zij leven met hun gedachten en gevoelens in het verleden, in het verre en onbereikbare Rusland, weten niet wat in hun vrijen tijd te doen; in dergelijke gevallen zoekt de Rus steeds vergetelheid in de flesch Natuurlijk drinken niet allen, vooral onder de meer beschaafden. Maar ook hun toe stand is moeilijk. Vrijwel allen hebben geen geloof meer in hun oude idealen, waarvoor zij gevochten hadden en die hen in de emi gratie hadden gebracht. De oude idealen storten ineen, nieuwe zijn er nog niet en de menschen voelen zich in het luchtledige, zij hebben geen vasten bodem meer onder zich. Ook voor deze menschen is de vrije tijd tevens de moeilijkste. Zoolang zij in de fa- riek zijn, zijn al hun gedachten geconcen treerd op het werk, maar wat moeten zij doen in hun vrije uren? En daarbij volgt zich het troostelooze leven in de huurkazernes, die voor hen ware gevangenissen zijn geworden. In de eerste jaren, toen zij geloofden, dat dit leven van ontberingen, het verblijf in de huurkazernes-gevangenissen noodig was voor het vaderland, dat zij daardoor voorbe reid werden voor den strijd voor Rusland, was de ellende nog te verdragen, maar nu hebben reeds zeer velen dat geloof verloren. Kan de lezer zich indenken in den geestes toestand van die menschen? Beseft hij wel, hoe vreeselijk het is, zijn geloof te verliezen en niets anders in plaats daarvan te ver werven? ristieke dracht is bont. Bessie Love is spe cialiste in leuke hoedjes en Cliff Edwards draagt altijd een pet. Zoo heeft ieder film grootheid een uiterlijk kenmerk. Ook al is er niets bijzonders aan hem of haar te zien. Het eigenaardige van Lewis Stone is bijvoor beeld, dat hij er altijd zoo onberispelijk uit ziet, terwijl Wallace Beery zijn tegenvoeter is, want deze geeft niets om zijn kleeren en is herkenbaar aan een oud pak, dat meestal zonder lijn of coupe om zijn breede lichaam hangt. MAAR BUSTER LACHTE NIET De laatste artist, die zijn steentje bijgedra gen heeft aan do Duitsche comedie-revue, waarvan de titel waarschijnlijk zal luiden: „Wij schakelen over op Hollywood", is Bus ter Keaton. Zooals, bekend, brengt de hoofd persoon van deze film, de Duitscher Paul Morgan een 'bezoek aan Hollywood en een der scènes speelt zich af in „Henry's" het groote restaurant, waar alles, wat tot het filmbedrijf behoort zich laat zien. Nog in de deur staand, ziet Morgan in een hoekje Bus ter Keaton zitten en hij sluit een wedden schap met Egon von Jordan, zijn 'begeleider, dat hij Buster aan het lachen zal maken. Zij gaan bij hem zitten en Morgan begint een serie moppen te vertellen. De man met het stalen snuit vertrekt zijn gezicht geen secon de, doch, zonder ook maar een wimper te be wegen, gedraagt hij zich zoo ongelooflijk komisch, dat Morgan tenslotte degene is, die z n lachen niet meer houden kan. De opname van deze scène was voor alle aanwezigen (ihet restaurant was vol) een ge- k25&75c.p.tube tanden. ur. ri. reinigt mond en Bijzonder scherp is de crisis-toestand in de rijen van het z.g. „leger" der witten. Die menschen leefden in de voortdurende over tuiging, dat „in het voorjaar" de gewapende strijd tegen de bolsjewiki hervat zou worden, dat zij dan naar Rusland zouden terugkee- ren. Dat geloof hielp hen alle moeilijkheden verdragen. De veldtocht werd telkens weer uitgesteld, maar het geloof bleef bestaan, de menschen hielden zich krampachtig aan dat geloof vast. Maar nu verdwijnt dat geloof, en verslagenheid maakt zich van de men schen meester. En troost wordt gezocht in de kroeg. Deze toestand wekt bij de leiders der emi gratie veel onrust. Er wordt beraadslaagd over de mogelijkheid, de menschen te helpen, hun nieuwe wegen te wijzen. Voorloopig blijft het echter alleen bij beraadslagingen. En daarbij komt, dat de Russische emigratie hopeloos verdeeld is, dat de leiders met el kaar overhoop liggen, elkaar wantrouwen. En bovendien heeft «de economische crisis honderdduizenden Russische émigré's broode loos gemaakt. Er moet dus vóór alles ge tracht worden die menschen te helpen, hen voor den hongerdood te redden. En in. deze richting wordt inderdaad tamelijk veel ge daan. Een bijzondere plaats neemt in de emigra tie de groep studenten in. Het aantal Russi sche studenten is zeer groot. Er zijn plaatsen, waar 8090 van de Russische kolonie uit studenten bestaan. Zij leiden allemaal een leven vol ontberingen. Er zijn studenten, die een inkomen van pl.m. 40 gulden per maand hebben, maar er zijn er ook, die slechts 15 16 gulden per maand hebben. Eiken dag twee maaltijden nuttigen kan geen hunner; de een geeft de voorkeur aan een middag maal, de ander aan een avondmaal. Sommi gen eten in de gaarkeukens, bestemd voor de allerarmsten, in de keukens ingericht door kloosters e.d. Zij wonen in groepjes bij elkaar, vaak op zolders, onder de hanebalken. En ondanks deze moeilijke levensomstandighe den werken zij bard en vormen lang niet het zwakste gedeelte van de studenten van de hoogeschool waar zij studeeren. Onder de studenten zijn er veel jongelui uit de Balkan landen en de Oóstzee-lanaen. Daarnaast zijn er echter veel menschen ver in de dertig, ge wezen officieren en soldaten van de witte le gers. Dat zijn menschen, die veel doorge maakt hadden, die het idealisme dat den Rus sischen student'zoo eigen is, missen, die ge kweld worden door hun vreeselijke herinne ringen, door het ontzettende verleden van de burgeroorlogsjaren. Maar ook deze studen ten werken hard, de studie is hun eenige red ding, het eenige middel om de schimmen van het verleden te verdrijven. Interessant is de verhouding tot de kerk. Het Russische leven is steeds zoo nauw ver bonden geweest met den godsdienst, dat de kerk een onontbeerlijkheid is geworden. En daarbij wordt niet zoozeer aan het geloof in de werkelijke beteekenis van het w.oord ge dacht, aan wijding, als aan den ritus, de plechtigheden, die in de oogen van den Rus nu eenmaal onafscheidelijk zijn van eiken stap in het leven van den mensch. Daarom wil elke groep émigré's een eigen kerkje en een priester hebben, maar de kerk wordt rel den bezocht. Het leven van den geestelijke is zeer moeilijk. Zijn parochianen zijn arm en kunnen hem weinig betalen (er zijn priesters, die 100 francs per maand krijgen, andere priesters genieten een salaris van 400 francs enz.). De priester moet dan ook als gewoon arbeider op een fabriek werken. Sommige pa rochiën zijn zeer groot en de priester brengt al zijn tijd op reis door: hier moeten kinderen gedoopt worden, daar een jong paartje inge zegend enz. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. zijn treurige stilzwijgendheid, dat Morgan niet in staat was om zijn rol behoorlijk te spelen. Hij lachte zoo abnormaal veel en hard, dat er verscheidene malen gepauzeerd moest worden-, Morgan is bekend om de originaliteit van zijn „Witze" en speciaal om de manier, waar op hij z-e vertelt. Hij heeft er waarschijnlijk meer gedebiteerd, gehoord en gemaakt dan iemand anders ter wereld. In DuitsChland, waar hij voor de 'beste conferencier geldt, stond 'hij bekend om zijn buitengewone grap pigheid. 1901 deed de jubilaris zijn intrede in Wor- merveer en in 1905 te Oude en Nijehorne. Op 5 Oct. 1913 verbond hij zich aan de ge meente van Brouwershaven, die tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Nov. verleend werd, gediend heeft. Na zijn emeritaat vestigde hij zich te Heioio. U.L.O.-SCHOOL. Voor den nieuwen cursus van de U.L.O.- school te Schagen hebben zich 34 leerlingen aangegeven. Het gemiddeld aantal leerlin gen (gerekend volgens de 4 teldagen van het jaar 1931) wordt hierdoor zoo hoog, dat het minimum aantal benoodigd' voor 4 leeraren aanmerkelijk wordt overschreden. Het staat dan ook vrijwel vast, dat met ingang van 1 Januari 1932 een vierde leerkracht voor Rijksrekening aan de school zal worden ver bonden. SCHAGEN. De heer W, J. F. van Erp alhier is be noemd tot voorzitter van den Algem. Noord- Holl. Bond van Bierhandelaren en Limc- nadefabrikanten. WIERINGERWAARD. De gemeenteraadsverkiezing in deze ge meente is bepaald op 17 Juni. Inlevering van candidatenlijsten 12 Mei. SCHERMERHORN. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is aan deze gemeente een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van 3600, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje. STOMPETOREN. Maandag 20 dezer vergaderde in het lokaal Renses alhier de afd. OterleekStom- petoren van den Bond voor Staatspensionnee- ring, onder voorzitterschap van dr. Heringa. Behalve het voltallig bestuur waren slechts enkele leden aanwezig. De rekening en ver antwoording van den penningmeester werd onder dankzegging voor diens accuraat be heer, goedgekeurd. Het bestuur, dat volgens het hutsh. reglement in zijn geheel jaarlijks aftreedt, werd herkozen. Hierna volgde behandeling van den be schrijvingsbrief voor de Alg. Verg. te houden op 26 Mei a.s. te Utrecht. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer S. Heringa, die, «Pp voorstel van den secretaris, den heer J. Dek- i ker, met alg. st. tot candidaat voor het H. B. werd aangewezen. Aan Fed. Alkm. en de afd., in 't bijz. die in N. H., zal verzocht wor- ACTIE IN DE STEENFABRIEKEN. Op het departement van arbeid, handel en nijverheid had gisteren een conferentie plaats van den rijksbemiddelaar, H. H. van ÏJssel- steijn, met partijen, betrokken bij de dreigen de staking aan de steenfabriek Jos. van de Loos te Dieren. In deze conferentie was ook de commissie voor het extra rood continent vertegenwoor digd. Het resultaat van de besprekingen is ge weest, dat door den rijksbemiddelaar op- voordrachtvan de twee partijen een com missie van hoogstaande personen wordt in gesteld, die zal onderzoeken of het „extra rood contract" aan eischer de behoorlijkheid en redelijkheid voldoet, en zoo neen, welke wijzigingen in dat contract gewenscht wor den geacht. De eventueel door deze commis sie aan te wijzen bezwaren zullen door de combinatie van steenfabrikanten, vormende het „extra rood contract", in ernstige over weging worden genomen en zooeven moge lijk worden uitgeschakeld. Het gestelde ulti matum is in verband hiermede ingetrokken. OP VRIJE VOETEN. De vertegenwoordiger van een muziek- firma te Amsterdam, die door het opgeven van een gefingeerde order zijn firma had be nadeeld voor een bedrag van 1000, is heden uit de politiebewaking ontslagen en in afwachting van het verder onderzoek op vrije voeten gesteld. VERDRAG NEDERLAND-OHINA. Den 23sten April werd te Nanking een verdrag tusschen Nederland en China onder teekend, waarbij do autonomie van China op het gebied van wetgeving en rechtserviezen met betrekking tot de Nederlandsche onder danen in China wordt erkend onder waarbor ging aan dezen te dien aanzien van alle rechten die de onderdanen van eenige andere mogendheid bezitten. Zooals bekend is, was in December 1928 reeds tusschen de beide landen een verdrag tot stand gekomen, waar bij met toekenning van de behandeling op den voet der meest begunstigde natie de vol ledige douane autonomie van China werd erkend. steunen. Ond«r dankzegging voor de vriendschappelijk degelijke besprekingen sloot de voorzitter DE VERVALSCHTE CERTIFICATEN De bloembol lcnhandelaar ujt Heemskerk die poogde bollen naar Engeland uit te voe.' ren met een valsch certificaat, is op vrije voe. ten gesteld. Hij bleek de certificaten van een collega te hebben gekregen. Ook deze colle ga is niet gearresteerd, daar men vrees voor ontvluchting niet aanwezig acht. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven wegens gebrek aan actief zijn de faillissementen van P. Bakker te Bcreen en A. Langendijk te Koedijk. NOORD-8CHARWOUDE. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Langendijk van „Volksonderwijs" ten lokale van den heer Hop, café „Concordia". De heer V. de Graaf, van Broek op Laij. gendijk die in de vorige vergadering als be- s( uurslid gekozen was en daarna in een bestuursvergadering als voorzitter (vacature J. Zaal) had gemeend te moeten bedanken als lid van het bestuur, omdat hij zich niet kan vereenigen met den gang van zaken bij het plaatsen van leerlingen der openbare la- gere school naar dc school voor uitgebreid lager onderwijs. De heer V. de Graaf had zich in deze met een schijven tot de afdeeling van „Volks onderwijs" gewend, waarin verschillende grieven zijnerzijds werden uiteengezet. Voor het hoofdbestuur was aanwezig de heer K. de Vries, die op verzoek de leiding der vergadering aanvaardde. Na een vrij langdurige discussie werd de volgende motie aangenomen: „De afdeeling Langendijk van „Volks onderwijs" sprak den wensch uit, dat er over leg en overeenstemming bereikt moet worden tusschen de hoofden der O. L. School en dit van de U. L. O. School, bij overgang van eerstgenoemde naar de tweede school. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer v. d. Graaf weder gekozen, die deze benoeming aannam, waardoor genoemde kwestie was afgedaan. Als afgevaardigden naar het buitengewoon congres, wat uitge schreven is naar aanleiding van het rapport- Rutgers, en wat op 30 Mei a.s. te Utrecht zal worden gehouden, werden de heeren v. d. Graaf en Janssonius aanwezen. Door den heer de Vries werden de aanwe zigen opgewekt de propaganda flink ter hand te nemen. Spr. deelde mede, dat juist het 6000ste lid is ingeschreven. Besloten werd nog om een propaganda- commissie samen te stellen, waarna sluiting volgde. Dezer dagen geraakte de auto van den heer V., welke bevracht was met 2 koeien, door onbekende oorzaak te water aan den Waarddijk. Door ijlings toegeschoten hulp wist men 24 April i»3l. ZEG MIJ, WAT HIJ DRAAGT „Zeg mij, wat hij draagt en ik zal U ver tellen, welke filmartist gij bedoelt" zou een toepasselijke variant kunnen zijn voor de meest Hollywoodsche filmsterren. Blauwe overhemden? Natuurlijk John Gil- bert. Groene sportcostuums? Wie anders dan Marion Davies? Sweaters en tweed jas sen? Greta Garbo. Een witte broek en een matrozenhoedje? Dat kan niemand anders dan Charles Bickford zijn. Buster Keaton draagt bijna altijd witte golfbroeken en shirts, Lawrence Tibbett ziet men steeds in een grijs pak van ruige stof, William Haines heeft een voorliefde voor een zwarte trui. Ramon Novarro is te herken nen aan zijn zwierigen hoed en Norma Shea- rer draagt altijd ensembles in pastel-kleuren en ze heeft den naam: de best geschoeide vrouw van Hollywood te zijn. Johnny Mac Brown heeft trouw gezworen aan donker blauwe pakken en Marie Dresslers karakte- PREDIKANTSVACATURES. Door het overlijden van ds. O. Tiddens, herv. predikant te Noorddijk, is in den ring Hoogezand de 9e gemeente vacant gewor den, zoodat alleen nog Kielwindeweer en Westerbroek bezet zijn. Alleen in de vacature te Hoogezand zal spoedig weer voorzien worden. VIJFTIG-JARIG AMBTSJUBILEUM. Vandaag herdenkt dr. P. Proost Jzn. te Heiloo, em. predikant van de herv. gem. van Brouwershaven, zijn vijftigjarige ambtsbe diening. Dr. Proost werd in 1854 geboren en in 1880 candidaat in Noordholland, om 24 April 1881 te Geervliet het predikambt te aanvaarden. Van daar vertrok hij in 1883 naar Oostblokker, welke standplaats in 1887 met Koog aan de Zaan verwisseld werd. In van Opgave van HoordhollandscJi Landbouwkrediet (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heten te 5 1918 BANK-INSTELLINGEN, Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol. Bank Ned. Ind, Handelsbank Fransche Banken (3). D Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Uniiever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citias Service Steel comm Zweedscbe Lucifers cultuur maatsch. H V- A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo mijnbouw. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi I Interc. Rubber Holl Amerika lijn Holl. Amerika Gem Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev, Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rail. Union Pacilic 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pi.in. 2.00 pl.m. 2 15 100»/, - 133 110'/, 11'Va 406 165 134.5 165 87 46 1U5VS 30»/, 81 186»/, 204 89 46 107 190-1 212-3 88.9 106'/, 191-90 212'/,-1 1063/, 1S9'/, 87'/,.f 1063/, 190 2I0'/,.'. 437/s 61'/, 49»/, 15H/le 1286/ 218 51'/, 16'/, 62»/,-3 1-»*'/» 44'/, 62"/,- 613/w 128'/, 623/, 517, 10 321'/, 233 326 321-7 324J-5 235" 325.'/, 231 85 85 19 t - 72 22 125 25 134 25-7 28.9 133-5 213 231'/» 117'/, 242 241'/,.3 1137,-4 241'/,.2 240»-l 114.18 80 8/8 36'/, 50 34 213/i« SI 81. J/ 2^/ic 81 j 2l6/io SP/a :-3'/, 2'Vi» 10 8V, 11 j 10 S'/a 40 35 50 252'/, j02 212'/, 50 259 315 235'/, 253»-9 320 236'/, 233 26'/, 5 V.» 41»/. 164 14t', 5'/,-6 163'/, 14'/, 27 15 14'/, PROLONGATIE vorige koers 1'/, pCt, heden l«/g pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen N'ET 0FF'CIEEL Berlijn Parijs Brussel (Belg.) t t Weenen p.' Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo New.York Italil 100 Vorige koers 12.10 59.28'/. 9.73'/. 34.02 47.96 35.02 66,60 66.70 66.60 ?.4816/i« 13.05 Koers op heden 2 uut 12.096/8 59:25'/» 9.72»/, 34.60 47.95 35.00 66.57»/, 66.67» L 66.57»/, 2.49'/, 13.04

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10