Agenda „BOLTHA" aan Duin en Zee. Ongerepte natuur. DE REPUBLIEK SPANJE. De Nederlandsche regeering er kent de voorloopige Spaansche DE A.S. SPAANSCHE VERKIE ZINGEN. In Juni de groote beslissing.-' Prettig uitstapje voor één dag DE OVERSTROOMINGEN IN HET WILNA-GEBIED. Kunsten en Wetenschappen Rechtszaken Luchtvaar*. DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE,. x n Iod_ Het retour-vliegtuig. EEN SNELLE VLUCHT. DE REIS VAN DE DO X. JUNKERS-VLIEGTUIG MET RUWOL3E-MOTOR VLIEGT BERLIJN— HAMBURG. De wedstrijden van den Alkm. Kegelbond. Geweldige spanning in den korpswedstrijd. Nek aan nek race in de afd. vrije baan seniores STAD EN OMGEVING. sr*x,.dt Radiografisch weerbericht burgerlijke stand ondertrouwd: overleden: Vrijdag 24 April. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer The King of Jazz (revue, geluidfilm), hoofdrol Paul Whiteman en z'n band Toegang voor personen van eiken leeltija 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer Jeugdige Vagebonden (ro dram.), hoofdrol June Collyer. Toegang voor personen boven lö jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer lm Westen nichts Neues (geluiafilm).ge prolongeerd Toegang voor personen boven uur Bergerhout, Centrale Stierenkeuring vanwege deProv.CÓmmissie ter ^vordering 3er rundveefokkerij in Noord-Holland. Zaterdag 25 April. 7.30 uur, Cinema Americain: The King oi 'Jazz (revue, geluidfilm); voor elken leeUgd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater Jeugdige Vagebonden (rom. dram.), boven 'VftLüur, Victoria-Theater: lm Westen nichts Neues (geluidfilm); boven 18 jaar. Zaterdag 25 April. 8 uur, aan de Breedstraat, prediking ranatha. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat gisteren is overgegaan tot erkenning door de Nederlandsche regiering van de voorloopige regeering van opanje, welke een verzoek dienaangaande had ge richt tot den Nederlandschen gezant te Ma drid. Het Spaansche ministerie heeft na zijn jonaste zitting besloten, dat de verkiezingen om de Cortes in Juni a.s. zullen plaats heb ben. De juiste datum kan nog niet wonen vastgesteld, doch men hoopt met het vooi be reidende werk op 21 of uiterlijk 28 Juni ge reed te zijn. De regeering heeft besloten onmiddellijk over te gaan tot het in orde maken van de kiezerslijsten en zoo noodig geheele nieuwe kiezerslijsten te doen opstellen. De leeftijds grens van kiesgerechtigde, die tot nog toe 23 jaar was, wordt verlaagd tot 23 jaar. Het voorstel om de grens nog lager te stellen, werd verworpen, omdat' in Spanje de meer derjarigheid bij het 23ste levensjaar begint. Wanneer geen onvoorziene omstandigheden optreden, zullen de algemeene verkiezingen voor de wetgevende vergadering op 21 Juni a.s. worden gehouden. Het parlement zal den geheelen zomer zonder onderbreking bijeen blijven en de meest urgente zaken afhandelen, waarna de regeering zal aftreden. Er zal dan een regee ring van de republikeinsche concentratie worden samengesteld, waarin de socialisten geen zitting zullen nemen. De eerste daad van het parlement zal zijn de verkiezing van een Staatspresident. ■In alle gemeenten waar op grond van de samenstelling van de kiezerslijst tegen den uitslag der gemeenteraadsverkiezingen is ge protesteerd, zullen ten spoedigste nieuwe verkiezingen worden gehouden. De geruchten over de vorming van een nieuwe monarchistische partij worden on juist genoemd. GROOTE SNEEUWVAL IN AMERIKA. Auto's ingesneeuwd. Uit Kansas City wordt gemeld, dat in het V -ten van den staat Nevada meer sneeuw is -wallen dan in den afgeloopen winter het geval is geweest. Ook in eenige andere staten viel zeer veel sneeuw, waardoor een groot aantal automobielen op de buitenwegen in sneeuwde, niet alleen in Nevada, maar ook in Montana, Wyonning en Coloraslo. DOODELIJKE ONGEVALLEN IN EEN MIJN BIJ KATTOWtTZ. Hedenmorgen gebeurden in de Paris-mijn in het Dombrowa-gebied twee ernstige onge vallen. Door het instorten van een gedeelte van een schachtmuur werden drie arbeiders bedolven. Twee hunner werden gedood en één levensgevaarlijk gewond. In dezelfde mijn werd een mijnwerker door een electrische locomotief overreden. Hij was op slag dood. RELLETJES TE OPORTO. De Daily Telegraph meldt uit Lissabon, dat te Oporto betoogingen zijn gehouden tegen de regeering. Bij een botsing met de politie werd een student doodgeschoten. Gisteren zouden te Oporto 30000 Engelsche geweren zijn aange komen ten behoeve van het leger. TWEE SCHEPEN DOOR CHINEESCHE PIRATEN OPGEBLAZEN. Zestig dooden. In de nabijheid van Kanton hebben Ohinee- X'he piraten twee schepen overvallen. Zij eischten van passagiers en bemanning alle geldswaardige voorwerpen, die aan boord waren en bovendien nog een losgeld. Toen dit geweigerd werd lieten zij de beide sche pen in de lucht vliegen. Naar gemeld wordt zouden zestig personen zijn gedood. BETOOGINGEN TEGEN MINISTER TARDIEU TE TOULOUSE. De voormalige minister-president en tegen woordige minister van Landbouw Tardieu werd gister in Toulouse met socialistische demonstraties ontvangen. Tardieu woonde in I oulouse in gezelschap van een aantal hoofd ambtenaren van zijn Ministerie een bijeen komst van de Kamer van Landbouw bij. Op weg naar de landbouwtentoonstelling w-rd hij door een 100-tal nationaal-socialisten uit gejouwd, terwijl hij van andere zijden spon taan werd begroet Toen hij op het expositie terrein was aangekomen, sloot men de deu ren om den demonstranten den toegang te be letten. Deze slaagden er echter in naar bin nen te dringen- en spoedig was een groep van enkele honderden personen, die den minister van stand tot stand op hinderlijke wijze volgde, en voortdurend uitjouwde. Tardieu stoorde zich niet aan deze demonstraties: hij glimlachte slechts ironischen eenmaal beantwoordde hij zelf het gefluit! Het bezoek aan de tentoonstelling eindigde met een groot tumult dat ontstond doordat voor- en tegenstanders van den voormaligen premier met elkaar in conflict kwamen Voor het gebouw van de Kamer van Land bouw hadden later nog samenscholingen plaats, die door de politie werden uiteenge dreven. Het publiek ging de politie toen met stoelen en tafeltjes uit de omliggende cafés te lijf, totdat de bereden gendarmerie erin slaagde de orde te herstellen. De overstroomingen in het Wilna-gebied hebben de laatste twee dagen onrustbarende afmetingen aangenomen Eenige stadsdeelen van Wilna staan reeds-/oc Loog onder water, dat het verkeer te voet geheel onderbroken is. Enkele oude huizen zijn reeds ingestort, door dat de fundamenten onderspoeld waren. Ook het stedelijk ziekenhuis, dat in het overgcbied gelegen is, moest ontruimd worden. De spoorbruggen op het traject Wilna Dunabrug Toopen gevaar door het water te worden weggeslagen. Het reddingswerk wordt zeer bemoeilijkt door de enorme ijs massa's. Talrijke dorpen moeten worden ont ruimd; er is reeds zeer veel vee in het water omgekomen. Tot dusverre zijn zes districten door het hooge water geteisterd. Er zijn reeds menschenlevens te betreuren. LOUIS SAALBORN'S 250e ROL. Aanstaande Zaterdag zal de heer Louis Saalborn een merkwaardig jubileum vieren,. Zooals men weet, zal dien dag in den Stads schouwburg de eerste opvoering worden ge geven van Alfred Polgar's blijspel „Oplich ters". De hoofdrol, die van Prokop, welke door den heer Saalborn vervuld zal worden, is de 250e rol, door den werkzamen kunste naar in zijn loopbaan voor het voetlicht ge bracht. VALSCHE VOORWERK-VERGUNNING. De Vierde Kamer der rechtbank deed he den uitspraak in de zaak tegen den bakker R. H. V., die in zijn bakkerij in de Ferdinand Bolstraat een valsche voorwerk-vergunning zou hebben gebruikt. De rechtbank veroor deelde hem wegens gebruik maken van een vervalscht stuk, wetende dat het valsch is, tot een geldboete van 200 subs. 4 weken hechtenis. Het O.M. had 500 boete subs. 2 maanden hechtenis geëischt. CHANTAGE EN VERDUISTERING. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank wees gisteren vonnis in de straf zaak tegen den 43-jarigen restaurateur M. A. en den 36-jarigen portier L. P., die te recht hadden gestaan, verdacht van oplich ting. Zij hadden een timmerman uit Diemen benadeeld' voor ongeveer 600, door hem te dreigen met een vervolging van justitiezijde voor zijn aandeel in een clandestiene jene verstokerij. P. deed zich hierbij als „recher cheur" voor. De rechtbank veroordeelde L. P. tot een jaar gevangenisstraf (eisch 2 jaar) en M. A. tot een jaar en drie maanden met aftrek van drie maanden voorloopige hechtenis (eisch U/o jaar). L. P. en A. A., een broer van den vorigen verdachte, hadden vervolgens terecht gestaan wegens oplichting van een juffrouw voor een bedrag van 170. Conform den eisch werden beide verdachten hiervan vrijgespro ken, doch A. A. had zich ook te verantwoor den gehad wegens verduistering van een naaimachinemotor. Hiervoor werd hij ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. MOORDAANSLAG TE HAARLEM. De Haarlemsche rechtbank heeft gister de zaak van een schoenmakersknecht, die in de Wouwermanstraat te Haarlem in Dec. van het vorige jaar een vrouw met een mes eenige steken heeft toegebracht, terugverwe zen naar den rechter-commissaris. De eisch was vier maanden gevangenisstraf en ter be schikking-stelling van verdachte aan de re geering. CHANTAGE. De restaurateur en de portier, die een jeug dig timmerman geld aftroggelden door hem te dreigen met aangifte bij de politie ter zakp van een strafbaar feit (clandestiene jenever- handel) werden door de Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank wegens oplichting veioordeeld, de restaurateur tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het 16e postvliegtuig is gisterein poer vertrokken en na een tusschenlan g te Allahabad om 16 uur 28 te Calcutta g - land. Alles was wel. Vandaag verder. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat a. P.H.-A.G.R., het 14e retourvliegtuig heden morgen uit Sofia is vertrokken en te Boeda pest is gearriveerd. Het zal om 9 uur uit Boe dapest vertrekken en wordt hedenmiddag om 4 uur op Schiphol verwacht. Een record. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de P.H.-A.G.R., het veertiende retourvliegtuig, hedenmorgen uit Sofia is vertrokken en te Boedapest is gearriveerd. Het zal om 9 uur uit Boedapest vertrekken en, wordt heden middag te 4 uur op Schiphol verwacht. De Amerikaansche aviateur Hawks kwam heden op het vliegveld Heston aan: hij had den afstand ParijsHeston in 59 minuten afgelegd. Hawks is van plan te trachten Londen—" Rome en terug op één dag te vliegen. De reparatiewerkzaamheden aan boord van het groote vliegschip Do X zijn thans voltooid. Volgens te Parijs ontvangen be richten uit Lissabon is de commandant van de vliegboot voornemens op 25 April naar Zuid-Amerika te vertrekken. Woensdagmiddag om kwart over vijf ver scheen geheel onverwacht het eerste vlieg tuig, dat met den nieuwen Junkers-ruw-olie motor is uitgerust, in de Hamburger vlieg- haven. Het toestel had den afstand Berlijn Hamburg- in twee uur afgelegd en slechts 80 liter benzine gebruikt. Kegelen. Wat wel niemand zal hebben gedacht is gisteravond dan toch geschied. De „Twee Duifjes" bezetten met 314 hout, althans voorloopig, de eerste plaats in den Korps- wedstrijd. Stabiel hebben ze gegooid: S. Trij- betz 68, G. Geus 63, B. Kuijper 59, L. Trij- betz 60 en E. S. Hamburger 64; totaal 314. Nog kwamen in dien wedstrijd uit De Burg I 294; „Z.E.K.Z.?" 302; O.K.A. I 284 en de Burg II 273. In den dameskorpswedstrijd gooide Op houden Wint I 271 hout en neemt derholve definitief de 2e plaats in. Vrije baan seniores: Hier heeft de heer Genefaas met den heer Köllman weer eens van plaats verwisseld en staat eerstgenoem de met 10 x 45 aan dén kop, direct gevolgd door den heer Kölknann met 9 x 45, terwijl als no. 3 de heer W. Scheepmaker met 6 x 45 genoteerd staat. Kampioenwedstrijd: De heer Jac. v. Span je gooide in dien wedstrijd 80' hout en bezet momenteel de 3e plaats. Dameskampioen: Met niet minder dan 72 hout wist mevr. Buijs haar clubgenoote me vrouw Geus van de bovenste plaats te ver dringen. In den parenwedstrijd wisten mevr. Met Smorenberg en de heer G. Geus 52 hout te maken en namen nu, ook weer voorloopig, de 2e plaats in. Vanavond moeten nu in den k'orj>swedstrijd uitkomen: Koekoek I, Onze Club I en II, Op de Lat II en Alcmaria Victrix I en II. De „Twee Duifjes", die thans met 314 hout aan den spits in die af deeling staan, zijn, practisch gesproken, nog niet binnen en zeer zeker zullen Koekoek, Onze Club en Alcm. Victrix een gooi naar de bovenste plaats doen. Onze Club I o.a. gooide in het verleden jaar November gehouden najaarsconcours 352 hout (record) zoodat we werkelijk benieuwd zijn, wat deze matadoren hedenavond zullen doen. Ziedaar factoren genoeg om de spanning tot het uiterste op te voeren en we hebben zoo'n idee, dat het in De Unie tjokvol zal zijn. De dameskorpswedstrijd is thans ten einde. Onder Ons heeft met 294 hout, voorwaar een schitterende prestatie, beslag gelegd op den len prijs; Ophouden Wint I met 271 op den 2en prijs en Men heeft ze niet aan een touwtje met 250 op den 3en prijs. Deze drie vijftallen zullen dus moeten kampen in den eerewedstrijd welke a.s. Zaterdag en Zondag zal worden gehouden. Hieronder nog de stand der koroswedsfrii koek II 283; Hard gaat ie I (Den Helder) 274; De Burg II 273 (48); Cubo II 273 (48); Ons ons 267; De Club II 264; Cubo III 264- De Unie II 248; Hard gaat ie II (Den Hel der) 246; Centraal 243 en O.K.A. II 238 Dameskorps: Onder Ons 294; Ophouden Wint I 271Men heeft ze niet aan een touw- tje 250; Twee vijftallenprijs Ophouden wint 482. KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIES. Ledenvergadering van de Afd. Alkmaar van het Centraal Ge nootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. Deze vergadering, gisteravond in De Unie gehouden, was zeer matig bezocht. Na een welkomstwoord van den voorzitter, dr. K o r- t e w e g, werden de notulen, gelezen door den secretaris, den heer K. Bos, onveran derd goedgekeurd. Jaarverslag. Aan het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, ontleenen wij het volgende: Het jaar 1930 is voor de af deeling gunstig ge weest. Er werden 25 kinderen naar kolonie huizen uitgezonden met 1165 verpleegdagen (het jaar tevoren 18 en 985). Er behoefde geen enkel kind geweigerd te worden Voor les kinderen werd een verlengd verblijf toe gestaan. De verpleegkosten bedroegen 1407.95 tegen 1272.20 in 1929. Het Bio- vacantieoord restitueerde de verpleegkosten voor drie kinderen. Door ouders, vereenigin- gen en stichtingen werd in de "kosten van verpleging bijgedragen tot een bedrag van 172.80. De heer P. Kohne, in April be noemd tot bestuurslid, bedankte weder, we gens drukke bezigheden, in het najaar. Het ledental liep terug van 397 tot 368. Ingevol ge een opmerking in de vorige jaarvergade ring is aan de B-verpleging meer aandacht besteed. Hiervoor werden drie kindei en uit- gezonden (op het oogenblik bedraagt hun aantal vijf). Het jaarverslag werd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren Bos en Dubois, werden bij acclamatie herko zen. Gekozen werd de heer J. G. van Bur- ken, eveneens bij acclamatie, waardoor het bestuur weer voltallig is. Rekening en verantwoording. De rekening en verantwoording van de penningmeesteres, mevr. Hak, sloot met 1969.84 aan ontvangsten. De uitgaven be droegen evenveel (inbegrepen een restitutie aan het Dr. Schröderfonds ad 262 43). Het saldo van dit fonds is thans 1365.29 Beide rekeningen werden goedgekeurd. Begrooting 1932. De begrooting werd goedgekeurd tot een bedrag van 1875 aan ontvangsten en uit gaven. Aan de gemeente zal een subsidie ge vraagd worden van 500. Beschrijvingsbrief algemeene ver gadering op 2 Mei te Adam. Geen der aanwezigen vroeg hierover het woord, zoodat den afgevaardigde, waartoe werd aangewezen de heer K. Bos, vrij man daat werd verleend met dr. Korteweg als plaatsvervanger. Hierna sluiting. DIENSTWEIGERINGSCONGRES. Zaterdag 6 en Zondag 7 Juni a.s. wordt hier ter stede het 7e dienstweigeringscon gres gehouden. Als sprekers hebben reeds hun medewerking toegezegd: mevr. H. M. PrinsBurger te Amersfoort; ds. N. J. C. Schermerhorn te Hoog-Soeren; A. L. Con- standse te Den Haag en H. H. Meulenbelt Jr. te Utrecht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 7.41 uur licht op- VERTROKKEN PERSONEN. Th. Enthofer, dienstbode, R. K., van Lan- gestraat 60 naar Oostenrijk. W. J. Snel len, D.G., z.b., van Kennemerpark 22 naar Breda. J. Snellen, D.G., z.b., van Kenne merpark 22 naar Ginneken. M. Scheltus, D.G., echtg. van H. J. Erardus, D.G., en dochter, van Ritsevoort 56a naar Noord- Scharwoude. C. M. van der Geer, R. K., db., van Breedstraat 9 naar Jutphaas. J. Vasbinder, N.H., meubelmaker en kinderen, van Mr. P. J. Troelstrakade 10 naar Bergen (N.H.). L. Stikvoort, z.b., R.K., van Ach- terdam 8 naar Leiden. J. Korver, kan toorbediende en zijn broers en zusters: geen, van Tulpstraat 13 naar Wormerveer. J. M. van der Zwan, G.D., stoffeerder en echt- genoote G.D., en zoon, van Nieuwesloot 19a naar Bergen N.H. M. Bart, emballeur, N.H., van Stationsweg 12a naar Bergen. L. van Veen, geen, bedrijfsleider zuivelfabr., en echtgen., van Schoolstraat la naar As sendelft. C. A. Verhoeve, R.K. Geestelij ke, van Ritsevoort 29 naar Portorico. Chr. M. de Vries, R.K., z.b., van Luttik Oudorp 74 naar Voorhout. M. A. G. Hendriks, R.K., z.b., van Laat 128 naar 's Graveland. S. Cl. Schuqrhof, N.H., kinderjuffrouw, van Varnebroek 1 naar Wormerveer. E. Gonczi, R.K., dienstbode, van Van Houten kade 1 naar Castricum. C. van Geenhui zen, C.G., dienstbode, van Kennemerstraat- weg naar Dordrecht. D. H. van Dalen, in specteur stormverz., van Paternosterstr 5a naar Roermond. B. Groenwold, G.D., be drijfsleider Setd. Muziektuin, van Kruislaan 1 naar Leerden. Alida Catharina Blan- kendaal, R.K., echtg. van Wilhelmus Mei nardus de Koning van Omval 32 naar Am sterdam. D. Hausman, N.H., wed. van Jan Tates, van Stuartstraat 56 naar Maas land. G. Schot, geen, chauffeur, echtg. en kinderen, van Noorderkade 29 naar Oudorp. KI. van den Berg, geen, betonwerker, en echtg., van Stationstraat 28 naar Zaandam. P. Corn. H. van de Leur, depothouder van Singer naaimach., echtg. en kinderen van Luttik Oudorp 62 naar Apeldoorn. Cath. Houtkooper, N.H., dienstbode, van Zuider- houtlaan 20 naar Amsterdam. A. J. C. A. Verhagen, R.K., electricien, echtg. en dochter van Nieuwpoortslaan 114 naar Breda. A. Blankestijn, G.K., wegwerker N. S., van Drebbelstraat 28 naar Zaandam. E A. Hagenaar, N.H., echtg. van Jacob Smit, z.b., van Nieuwpoortslaan 101 naar Amsterdam. C. J. Oudeman, N.H., verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Purmerend. S. I. Passer, N.H., huishoudster, van Druiven- laan 23, naar Amsterdam. DE CENTRALE STIERENKEURING^ De algemeene indruk zeer gunstig.' De jaarlijksche stierenkeuring vanwege de provinciale commissie tot bevordering van de rundvee-fokkerij in Noordholland werd he den wederom in de Bergenhout gehouden De verandering van het terrein bleek zeer goed te voldoen. In verband met de naar vo ren gekomen wenschelijkheid, om de keuring met het oog op de meerdere verfraaiing van lHS,op eeü ander ^rrein te organisee- ren hadden wij een onderhoud met den se- hfr Koster, die ons verzekS- de, dat hij het ten zeerste zou betreuren wanneer dit zijn inziens eenige geschikte ter' rein m Alkmaar aan dit doel S Srot ken. Hij wees er op, dat het terrein met het oog op den aanvoer van de stieren waarvan vele per trein worden aangevoerd 'zeer gun stigis gelegen en verklaarde, dat'de KrSht achter de gevangenis niet in aanmerkingen komen; ook de Paardenmarkt met het terrein van het> oude ziekenhuis was ongeSkt Het is in hooge mate wenschelijk dat het naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. 1 Hoogste barometerstand 766.2 te Memel Laagste barometerstand 738.9 te Valencia Verwachting, geldig tot den avond van 25 April: Matige tot zwakken Zuidoostelijke tot Zui- delijken wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; kans op nachtvorst; iets zachter over dag. Mocht Alkmaars gemeentebestuur-er toe be sluiten, de Hout niet meer beschikbaar te stel- len, dan zou z.i. dit ongewenschte gevolgen moeten hebben. De vele bezoekers van de stierenkeuring hebben niet zooveel tijd, dat zij genoegen kunnen nemen met een terrein, dat practisch niet bereikbaar is. Velen bege ven zich de stad in, om na de keuring iets te gebruiken en het moet reeds als een onge rief worden beschouwd, dat de vroeger zoo geschikte Nachtegaal uit de omgeving van de Bergerhout is verdwenen. Voorts wees de heer Koster ons er op, dat dp Hout onafhankelijk van de keuring is ver anderd. Men had hem van gemeentewege wel inzage gegeven van het plan, waarmede hij zich had vereenigd en hij hoopte dan ook, dat het gemeentebestuur het economische be lang voor de stad, verbonden aan de stieren keuring, niet uit het oog zou verliezen en zal begrijpen, dat de plaats daarvoor is Alk maar, waar het landbouw'huis is gevestigd, o o Aangevoerd waren 81 eenjarige en 21 oudere stieren. De algemeene indruk is, dat de aanvoer bestond uit een goede regelmatige collectie stieren van een betere kwaliteit als vorige jaren. Ook de 3-jarige stieren maakten een goed figuur, hetgeen vooral het gevolg was met Blok Max B. 8 van de fokvereeniging te Stompetoren. De waarde van de productie-gegevens en de stamboom bleek voor de deskundigen van groote bpteekenis, hetgeen in de prijzen tot uitdrukking kwam. Want niettegenstaande de zeer slechte tijden wilde men toch die gege vens betalen. De prijzen varieerden van 500—600 en zelfs werden twee 1-jarige stieren van den heer Groneman aan de fokvereeniging te Assendelft voor 1100 per stuk verkocht. De handel was overigens stug. De 1-jarige stieren werden in de volgende volgorde geplaatst: Diana's Wodan, eig. en fokker firma Ruyter te Oosterblokker; Mina's Meine, eig. en fokker dezelfde; Blok Max 9, eig. en fokker C. Stapel Pzn., Hoogkarspel; Excellent, eig. en fokker firma Ruyter te Oosterblokker; Marie's Melkbron, eig. N. D. Kaan te Wieringerwaard, fokker G. Dekker te Oosterblokker; Dirk II, eig. en fokker A. Brak te St. Maarten; Lux L 15, eig. en fok ker G. Kramer Glijnes te Stompetoren; Blok Max 9, eig. en fokker Jb. Bakker te Venhui zen; Meine van Juliana 12. eig. en fokker W. Zilver te Binnenwijzend; Wcdan Meine, ei*. D. Kaan Klzn. te Wieringerwaard, fokker G. Dekker te Ocs terblokker; Max Meine ei" en fokker J. Ruyter te Beemster. Trijntje's Wilson, eig. en fokker J. J. Bak ker, Venhuizen; Frans Max 7, eig.en fokker J. Schenk. Wieringerwaard; Frans Max 10, eig. en fokker C. R Blaauboer, Wieringer waard. Deze stieren verkregen de bronzen me daille. De 2-jarige stieren werden in de volgende volgorde gepremeerd: Janus Wodan, eig. firma Ruijter, Oosterblokker; fokker J. Wie- ring, Zwaagdijk; Wodan Jan 5, eig Fonds .ring, Zwaagdijk; Lena's Meijne einen. en fokker W. Koelemeij Beemster; Wodan Jan 5, eigenaar Fonds ter verbetering rundveefokkerij in Nederland 'e Wierin gerwaard; fokker P. OtOjes en Zoon, Beemster; Boys Jonge Wodan, eig. en fokker v* Berkel Wognum; Jonge Meine, eig. A. Wiering, Zwaagdijk; fokker J. Ruijter, Beem ster; Meine 23, eig. en fokker C. P. Hartog, Beemster; Emma's Wodan Jan, eig. D. Ruij ter, Nibbixwoud, fokker J. Ruijter, Beemster,- Jan 2, eig. J. Koeman, Bobeldijk, fokker A. Brak, St. Maarten; Hcover, eig P. Wijnker, Opmeer, fokker C. M Laan, Berkhout; Frans Nicolaas 12, eig. W. B. v. Oord Czn., gfrs'nfferhorn, fokker C. v. d. Oord aldaar; Blok Wodan 9, eig. H. J. Bruin, Stompeto- ïen; fokker J. C. j. Bakker, Venhuizen; Wo dan 2 van Anna 8, eig. en fokker P Jonges Uzn., Beemster; Wodan 2, eig J. Stapel e.a. te Lambertschaagfokker K Pereboom te Hoogkarspel; Frans 152, eig. P Schuitema ker en C. Laan Berkhout, fokker F. A. F. Groneman. Wieringerwaard. Aafies Wodan. eig. C. Donker Schellink- hout, fokker C. Stapel Pzn. Hoogkarspel Van de groepen verwierven "den eersten prijs: de zoons van Jonge Jan Meine 23, nl. 7 1 -jarige stieren, waarvan 4 in het bezit van de firma Ruyte:- te Oostterblokker, 1 in het bezit van D. Kaan te Wieringerwaard, 1 van W. Zilver te Binnenwiizend en 1 van p. Langendijk te Oosterblokker. De tweede prijs werd toegekend aan de zoons van Blok Max 6, bestaande uit vijf 1- jarige stieren, waarvan drie in het bezit van den heer C. Stapel te Hoogkarspel, een in het bezit van Jb. J. Bakker te Venhuizen en een van D. Ruyter te Nibbixwoud. Klaas Grotewal en Christina Haring Ja.n van Twuijver en Gerritje Peters. Cornclis Stokman en Antonia Vendel. Laurentius Dek ker en Anna Schollmeier. Adrianus Pierik en Anna de Gier. Hugo Finkensieper en E''sa.' beth Kerkmeer. Jan Idema en Elisabetn Roskam. Jan Galtjes Geertzema 66 jaar. Aafj® Smit gehuwd met Dirk Swart 51 jaar. Reg'* na Schlotboom gehuwd met Johannes Demo tié, 69 jaar. Nicolaas van der Stoop 6 maa» den. HEEMSKERK. q Ondertrouwd: A. Kuiper en A- Al, A. Bleyendaa! en M. Telleman. Bevallen: H. Smit—Benning. d. A. Welboren—Düivenvoorde. z ^Overleden: J. Kraspot, 62 jaar- T- Stengs, 1 jaar."

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2