mtninsthii Ksnrant. Htudtrd drie en dertigste Jaargang. Vrijdag 24 April. HinreenBa n d Landbouw en Veeteelt Noi 96 1931 GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lari- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op -1, 22 en 23 April 1931: portemonnaie met in houd, duimstok, bos sleutels, calotje, hand schoenen, spaarbankboekje. Aanwezig en te 'bevragen bij de navoi- gende ingezetenen, onderstaande y°°™'er" pen, als gevonden aangegeven op 21, 22 en 03 Aoril 1931: koperen sleutel van melkbus, I de Cocq van Delwijnen, Heul 13; belas- tiiigmerk in zwart étui J. Levering, 2de Tuindwarsstraat 19; vulpenhouder, E. J. Himmelreich, Hulststraat 1lipssleutel, Vriesman, Verdronkenoord 85; rozenkrans, ■E H. Bos, Boomkampstraat 7; calotje, O. Molievanger, Uitenboschstraat 71; paai gymnastiekschoenen, W. Reek, Laat 9stei- oedeel L Paauwels, Achterom 11broche, fl Zuidema. Achtcrwezel b-rnwielbelasüng- merk Tine Winder, 2de Landdwarsstraat \o en vulpotlood, Nelly Groen, Snaarmanslaan 6'wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men vei zocht hier von kennis te geven aan het Bureau van po litie. den dokter en zijn broer. Direct constateerde de dokter een zeer ernstige buikvliesontste- kmg, als gevolg van een verwaarloosde blinde darmontsteking. Hij achtte onmiddel lijke overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk. Daar een dergelijke opname zonder overleg met ouders of voogd niet kan plaats hebben, trachtte dr. Jongerius contact te krij gen met den voogd, doch dit gelukte niet. Hij belde daarop naar den chirurg van „Eudo- kia'dr. J. H. L. van Ree en beiden besloten, daar het er om ging een menschenleven te redden, zonder toestemming van den voogd, den jongen naar het ziekenhuis te brengen, waar hij dien zelfden avond nog is geope reerd, welke operatie echter geen succes mocht hebben. De klacht, die de oudste broer tegen de familie I. heeft ingediend, is gebaseerd op verschillende feiten. In de eerste plaats zegt hij, dat de jongen tegen zijn familieleden dikwijls heeft geklaagd over de slechte behan deling, die hij ondervond. De jongen moet twee maal om een dokter hebben gevraagd, waarop hem geantwoord werd, dat het niet noodig was. Het is vooral de verontwaardi ging geweest van diegenen, die met den zie ken jongen in aanraking zijn gekomen, die den broer bewogen een aanklacht in te die nen. Voor den rechter-commissaris, mr. Schalkwijk, hebber, de verschillende verhoo- ren plaats gehad. In deze zaak zijn thans gedagvaard de toeziende voogd en diens echtgenoote als verdachten; de oudste broer van den over leden jongen en diens zuster, als deskundi gen dr. v. Ree en dr. Jongerius, alsmede de kassier, waar de jongen destijds werkzaam welke Commissie een objectief oordeel worden tegemoet gezien. kan was. TOEPASSING VAN ART. 9 DER WINKELSLUITINGSWET. Zondags/uiting te Vlaardingen verscherpt. Gebruik makend van art- 9 der winkel sluitingswet krachtens hetwelk iu die bij zonderc omstandigheden afwijkende bepalin gen dezer wet in een gemeente gewenscht maken deze afwijkingen door den gemeente raad onder goedkeuring der kroon kunnen worden vastgesteld heeft de gemeenieraad van Vlaardingen een verordening vastgesteld met de strekking om speciaal de Zondags sluiting. zooals de wet deze regelt, te ver scherpen. Naar aanleiding daarvan heeft de Ned. R.K. Middenstandsbond zich gewend tot den minister van arbeid, handel en nijverheid niet het verzoek geen medewerking te willen verleenen tot goedkeuring van deze verorde ning, omdat in casu alleen de bestaande ver ordening als bijzondere omstandigheid is voorgedragen, die naar de meening van adres sant als zoodanig niet dienen kan en omdat^ overigens geen enkeie bijzondere omstandig heid ter motiveering der afwijkende bepa lingen is aangevoerd DE ACTIE BIJ VAN GEND EN LOOS A. T. O. Het hoofdbestuur van den Centrale Bond van Transportarbeiders vergaderde met den Personeelraad om te beraadslagen over het afwijzend antwoord van de directie van Van Gend en Loos—A. T. O. De Personeelraad was unaniem de oveituiging toegedaan dat het [>ersoneel niet zal berusten in de af wijzende houding van de directie'. Besloten werd om op 10 Mei a.s. de vertegenwoordi gers der afdeelingen bijeen te roepen in een vergadering te Utrecht. Het hoofdbestuur vari den Ned. r.-k. bond van transport arbeiders ,.Sint Bonifacius" belegt op den zelfden dag eveneens te Utrecht een verga dering van vertegenwoordigers der afdee lingen Vooraf komen beide colleges bijeen om een eensluidende gedragslijn vast te stellen. Aansluiting verkeersongevallen. EEN 17-JARIGE JONGEN VERWAARLOOSD. Het zal ongeveer een jaar geleden zijn, dat te Hillegersb rg het gerucht de ronde deed, da;een 7-jcr. jongeman, zekere R. L. M. op zeer ernstige wijze door zijn toezienden voogd mishandeld engjverwaarloosd werd, tenge volge waarvan de jongeman is overleden. De Hillegersbergsche politie stelde een onder zoek in, waarvan 't gevolg was, dat de zaak mede op een aanklacht van den 24-jarigen kantoorbediende J. J. M., broer van den overledene, thans door de Rotterdamsche justitie in behandeling is genomen, die deze zaak 28 April a.s. aan de orde stellen zal. De toedracht van deze droevige historie is aldus: De 17-jarige R. L. M. woonde met zun broertje van 7 jaar ten huize van de familie 1-, aan de linker Rottekade, te Hilligersberg. De ouders van deze kinderen waren over leden. De familie I. had zich het lot van deze kinderen aangetrokken en hen in huis opge nomen. Voor het jongste kind werd een ver goeding van 10 per maand betaald door een kerkgenootschap, De oudste jongen, die reeds eenigen tijd op een kantoor van een zeepfabriek werkte, betaalde 50 per maand aan zijn pleegouders. Op Zaterdag 30 Augustus j.1. kwam de 24 jarige kantoorbediende J. J. M., oudere broer van de twee hierboven genoemde jongens, bij de familie I. een bezoek brengen, omdat hij had gehoord, dat zijn broer Remmert ziek was. Aan de deur werd hem echter medege deeld, dat dit ziek zijn een gevolg was van het zware rooken, dat Remmert deed. De toe ziende voogd vertelde nog meer narigheden - van den jongen, doch de broer liet zich niet -afschepen en wilde bij Remmert worden toe gelaten. Hij vond hem volgens zijn zeggen in een slecht gemeubileerd vertrek te bed lig gen. De jongen leek ernstig ziek en klaagde over builqpuin. Een dokter was nog niet bij hem geweest. De bezoeker is daarop naar zijn zuster gegaan, die in betrekking was aan de Molen laan, te Hillegersberg, om met haar over den toestand te spreken. Zij wist er nog niets van, dat haar broer ziek was. Haar mevrouw bood terstond aan haar eigen dokter te zen den, welke aanbieding met blijdschap werd aanvaard. De broer spoedde zich daarop naar dr. Jongerius, doch deze wilde aanvan kelijk niet komen, omdat hij hoorde, dat de familie I. inmiddels was uitgegaan. Toen hij echter hoorde, dat het een buikziekte betrof, is hij onmiddellijk naar de woning gegaan. De zieke jongen deed de deur open voor NEDERLANDER IN BELGIE AANGEHOUDEN. De Antwerpsche politie heeft den Neder lander S. uit Hilversum aangehouden, die verscheidene Antwerpsche zakenlieden had opgelicht onder het voorwendsel dat zij een vertegenwoordiging van een oliefabriek zou den krijgen. De op deze wijze opgelichte som bedraagt in totaal 13000 Fr. EEN NEDERLANDER BESTOLEN IN BELGIE. Uit den auto van den Amsterdamschen koopman Richard Bing is een koffer met boeken ter waarde van 3000 Fr. ontvreemd. BIJZONDER ONDERWIJS EN ZIEKTEWET. Wijziging van het K. B. te ver wachten. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Beumer, of onder de bepaling van art. 1, sub a, van het K. B. van 28 Januari maatregel van bestuur, als bedoeld in art. 22, eerste lid, der Ziektewet, niet vallen o.a. onderwijzers, werkzaam aan bijzondere scho len, als bedoeld in artikel 88 der Lageronder- wijswet 1920. heeft de minister van Arbeid, H. en N. ontkennend geantwoord. Bij de totstandkoming van het Kon. be sluit lag het in de bedoeling om het perso neel, verbonden aan het bijzonder onderwijs, voor zoover de betrokkenen als ambtenaren in den zin der Pensioenwet kunnen worden beschouwd, buiten de verplichte ziekteverze kering te houden. Bij de aanhaling in art. 1, letter a, van bovenbedoeld Koninklijk besluit van de desbetreffende bepalingen der Pensi oenwet is evenwel een fout begaan, waardoor de bedoeling niet tot haar recht is gekomen De noodige wijziging van h.et bétrokken K.B. wordt inmiddels bevorderd. WIJZIGING LEERPLICHTWET. Land- en tuinbouwonderwifs. Ingediend is een wetsontwerp tot aanvul ling van de Leerplichtwet. Het kan thans voorkomen, dat een kind bij het ontbreken van een achtste leerjaar aan de school voor gewoon lager onderwijs het zevende leerjaar voor de tweede maal moet doorloopen, alvorens vrij van leerplicht te zijn. De groote land- en tuinbouworganisaties hebben aangedrongen op aanvulling van de Leerplichtwet in dier voege, dat deze groep van leerlingen van het nogmaals volgen van het zevende leerjaar wordt vrijgesteld, in dien zij het onderwijs aan een lagere land- of tuinbouwschool gaan volgen. Hiertoe strekt wetsontwerp. AUTOBUS DOOR TREIN VERPLETTERD. Veertien dooden en twintig gewonden. Op den straatweg bij Fromelles, m de nabijheid van Rijssel, werd gistermiddag een geheel met arbeiders gevulde autobus op een onbewaakten overweg door een lokaaltrein aangereden. Volgens de jongste berichten van Havas zouden 14 personen zijn gedood en 20 ge wond. Den machinist van den locomotief werd een arm afgerukt. V D meldt nog dat het traject, waarop het ongeluk geschiedde, tegenwoordig nog slechts zelden wordt gebruikt, aangezien de treinverbinding sedert eenigen tijd door een autobusdienst vervangen is. Gistermiddag reed er echter weer een trein. De autobus, die het werkvolk naar huis zou brengen, passeer- de den overweg op hetzelfde moment als trein. De autobus werd een eindweegs meege sleurd en toen van den spoordijk geslingerd Er is een reddingscolonne aan het werk om de slachtoffers te bergen. EEN BURGEMEESTER GE-EERD. Op het graf van wijlen burgemeester H P Fledderus is door het gemeentebestuur van ijlst een fraaie grafsteen geplaatst met het opschrift: „Aan H. P. Fledderus, in leven burgemeester van Ijlst, 1897-1930, aange boden door de gemeente". Boven in den kop is het stedelijk wapen aangebracht. HET GELDSCHIETERSBEDRIJF. Een Staatscommissie gevraagd. De leden van de Commissie van Verweer, naar aanleiding van het voorstel van Wet van den heer Van den Bergh c.s. betreffende wettelijke regeling van het geldschietersbe- drijf, hebben zich tot de Tweede Kamer ge wend met een adres, waarin zij den voorstel lers ten eenenmale de bevoegdheid ontzeg gen, om in deze materie als deskundig te worden aangemerkt en daarom met klem aandringen, alvorens tot eenige wettelijke regeling van het geldschietersbedrijf over te gaap een Staatscommissie te benoemen, van DE „TRIBUNE-KWESTIE". Het bestuur der openbare leeszaal en bi bliotheek te Hilversum ontving bericht, dat de opschorting der uitbetaling van het rijks subsidie is opgeheven nu „De Tribune" uit de leeszaal is verwijderd. VERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN CHINA. Een telegram uit Nanking meldt, dat de Chineesche en Nederlandsche regeeringen gistermiddag het verdrag omtrent exterri torialiteit hebben geteekend. DE OVERTREDING WAS NIET ERNSTIG. Ged. Staten van Groningen hebben het verzoek van de S. D. raadsleden van Noord- dijk om het lid van den raad en wethouder, de heer J. Kooi, van zijn lidmaatschap van den raad vervallen te verklaren, omdat zijn zoon voor rekening der gemeente het zand had vervoerd, dat hij de gemeente zelf gra tis had afgestaan, afgewezen. Ged. Staten zijn van meening, dat wethouder Kooi wel heeft gehandeld in strijd met art. 24 der Ge meentewet, doch dat de aard der overtreding niet het recht geeft om hem het lidmaatschap van den raad te ontnemen. F. G. BARON VAN LIJNDEN Op kasteel Hemmen in de Over-Betuwe is Woensdag overleden, 94 jaar oud, de heer F. G. baron van Lijnden van Hemmen, oud lid van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal, oud-burgemeester van Hemmen en oud dijkgraaf van Over-Betuwe. BRAND. Café in vlammen. Te Bovensmilde is het café, toebehoorende aan den heer Kram, tot den grond1 toe afge brand. Brand in een sigarenfabriek. Te ongeveer 2 uur is gisternacht door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de sigarenfabriek Gevali", aan de Kloosterstraat te Beverwijk. Toen de brand weer met een motorspuit ter plaatse kwam, stond het geheele gebouw in vlammen. Bin nen zeer korten tijd was er niet veel meer over dan een ruïne. Enkele muurgedeelten, die nog overeind stonden, heeft de brand weer omvergehaald, waarbij een der brand weerlieden door een neerstortende balk werd getroffen. Hij kreeg een hoofdwonde, die in het Roode Kruis-ziekenhuis behandeld werd. Een gedeelte van het gebouw was in gebruik bij een stoffeerder, deze was niet verzekerd. De sigarenfabriek was verzekerd. ONGELUK AAN BOORD. Been af gekneld. Aan boord van het van Bremerhaven naar Schiedam bestemde Engelsche stoom schip Samala is gistermorgen vroeg de 25- jarige timmerman Jack Parry tusschen de winch geraakt, waarbij hem het rechterbeen geheel werd afgekneld. Toen het schip gis termiddag te Hoek van Holland binnen kwam, heeft Dr. Knip zich aan boord bege ven en den man onmiddellijk naar het zie kenhuis te Schiedam doen vervoeren. VERDUISTERING. De politie te Amsterdam heeft een kan toorbediende gehoord, die verdacht wordt van verduistering van ruim 2000 ten nadeele van een notaris, wonende aan de Keizers gracht bij wien hij in dienst was. Van zijn schuld is echter nog niets geble ken. SCHILDERIJENZWENDEL TE OOSTERBEEK. Nog een arrestatie Naar de Tel. verneemt, is nog een arresta tie gedaan in verband met den te Oosterbeek ontdekten schilderijenzwendel, waarvan wij reeds een en ander mededeelden. Zooals men zich herinneren zal werden aan den 60-jarl gen heer C. sinds 1928 door een drietal per sonen geregeld schilderijen geleverd tegen abnormaal hooge prijzen, onder voorwend sel dat deze later met hooge winst aan een schatrijken Amerikaan verkocht zouden kun-' nen worden. Toen dezer dagen de pseudo- Amerikaan verscheen, bcod deze inderdaad een zeer hoogen prijs en de koop werd alles geschiedde mondeling gesloten. Het drietal verzocht den heer C., nu zij hem zulk een buitenkansje hadden bezorgd, nog 15.000 te willen verstrekken ter afdoening van een vordering die zij nog voor een ande re transactie voor den Amerikaan hadden te voldoen, waaraan de heer C. voldeed. Het geld werd door hen op verkwistende wijze uitgegeven. Dezer dagen zijn zij als verdacht van oplichting aangehouden. Het zijn de 50- jarige D., de 40-jarige S. en de 36-jarige Q. Thans heeft de politie de hand weten te leggen op nog een vierden medeplichtige, den 35-jarigen J. L., koopman te Utrecht. De ze stond in verbinding met het edele trio, zonder medeweten echter van den heer C., met wien hij in 1929 oneenigheid had gehad over een tot nog toe niet opgehelderd geval waarna de heer C. hem niet meer in zijn huis wilde ontvangen. Het spoor van dezen mede plichtige leidde naar Utrecht, waar L. even als zijn collega's opviel door zijn buitenspo rige hooge uitgaven en waar hij in zijn wo ning werd aangehouden. Zijn aandeel in het bedrog bestond hierin, dat hij zich bij ver schillende kleine kunsthandelaren vervoegde, voor zoover tot heden bekend te Amsterdam, Den Haag en Utrecht, die hij er toe wist te brengen tegen een geringe vergoeding co- pieën te vervaardigen van bekende schilder stukken, o.a. werken van oud-Hollandsche meesters als Jan Steen, Ruysdael etc. Dat de ze kleine handelaren geheel te goeder trouw waren blijkt wel hieruit, dat zij zeer onder den indruk waren toen zij van dezen zwen del vernamen. Intusschen zijn deze copieën voor een bui tensporig hoogen prijs aan den heer C. ver kocht, in totaal voor een bedrag van f 150.000, terwijl de werkelijke waarde ruim geschat 500 bedraagt. Naar de Tel. bij na dere informatie bleek heeft de „Amerikaan" die bij het complot betrokken was, niet f 90.000 doch 400.000 voor de geheele ver zameling geboden. Met deze winst voor oogen was de heer C. dan ook bereid 15.COO voor te schieten. Bovendien werden hem nog verschillende antiquiteiten in onder pand gegeven die volgens de heeren 49.000 waarde vertegenwoordigden, doch in werke lijkheid slechts 600 waard waren. Als bijzonderheid valt nog te vermelden, dat één der. leden van het complot zóó het vertrouwen van den heer C. had weten te winnen, dat de laatste hem verschillende ver trouwelijke zakentransacties liet behandelen. Ook de thans gearresteerde J. L. werd op transport gesteld naar Oosterbeek en na ver hoor in het Huis van Bewaring te Arnhem opgesloten. DE „BALOERAN" THUIS. Een aanvaring en een record reis. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het motormailschip „Baloeran" van den Rot- terdamschen Lloyd, aan de Lloydkade aange komen. De gezagvoerder van het schip, ka pitein N. Huisman, heeft van zijn reis ver teld, welke reeds onmiddellijk na het vertrek uit Soerabaja, op 20 Maart j.1., met averij begon en in een recordtijd werd volbracht. Bij het verlaten van Soerabaja bevond het schip zich in smal vaarwater. Men moet daarop boeien varen. Met vier schepen tege lijk vertrok men dien dag en de „Baloeran" lag drie. Als vierde volgde de „Silver Blach" een schip van een bevriende reederij, waar mee de Lloyd en de Mij. „Nederland" een dienst van Britsch-Indië op Noord-Amerika onderhouden. Op de brug van de „Baloeran" had men wel gezien, dat de „Silver Beach" opliep, maar veel aandacht had men daaraan niet besteed, omdat men dacht dat het schip in dit smaile vaarwater, met het oog op het gevaar, wel niet zou voorbij varen, te meer daar de „Silver Beach" nog twee andere schepten zou moeten inhalen. De „Silver Beach" zette echter toch door en op een ge geven moment zag men hem aan boord van de „Baloeran" over stuurboord. Vrijwel op hetzelfde oogenblik scheen men aan boord van de „Silver Beach" te begrijpen, dat pas- seeren onmogelijk was, want het schip min derde vaart. Aan boord van de „Baloeran" zag men het schip afzakken, maar plotseling schoot het met een scherpe bocht naar bak boord uit en stootte met groote kracht aan stuurboordzijde tegen het achterschip van de „Baloeran", De „Silver Beach" liep zijn neus te pletter en hij veroorzaakte ernstige schade aan het 'Ned. schip, gelukkig groo tendeels boven de waterlijn, zoodat de reis niet onderbroken behoefde te worden. De „Silver Beach" keerde onmiddellijk naar Soe rabaja terug, ten einde daar in dok te repa- reeren, waarmee vier-en-twintig dagen ge moeid waren. De gezagvoerder van de „Baloeran" be sloot nu een extra schepje op te doen. Reeds was op de afvaartstaten bepaald, dat het schip de reis, welke gewoonlijk in 29 dagen wordt volbracht, in 26 dagen zou volbren gen, in verband met den nieuwen zes-booten- dienst, tengevolge waarvan de „Baloeran" een plaats moest opschuiven. Deze opschui ving had tengevolge, dat de bemanning in plaats van drie, één week in Nederland zou vertoeven. Nu er evenwel nog een reparatie te verrichten zou zijn was het zaak, indien mogelijk, nóg een dag in te loopen, hetgeen ook is gelukt. Daarom is de „Baloeran" van Sabang af gaan „hollen", zonder dat nog uit het schip gehaald is wat er in zit; da~t wordt alleen gedaan op den proeftocht en in geval van nood. Gewoonlijk loopt het schip 17 mijl, nu heeft het 18 mijl geloopen, het geen gemakkelijk kan, want op den proef tocht heeft het schip 19 mijl geloopen. Den 3en April legde men 456 mijl in 24 uur af, een gemiddelde makend van 19 mijl. Al heb ben de pasasgiers altijd veel belangstelling voor de hoeveelheid mijlen, welke het schip in de komende vier-en-twintig uur zal afleg gen, op deze reis was de spanning nog ver groot, omdat men de snelheid zooveel mo- gelijk heeft opgevoerd. De officieren zijn vol komen tevreden over hun schip, het heeft precies gedaan wat men er van verwachtte. Behalve het opvoeren van de snelheid, heeft men den tijd bekort door in de aanloop havens zoo kort mogelijk te blijven en boven dien heeft men de medewerking gekregen van de autoriteiten in het Suez-kanaal, waardoor men geen enkelen keer heeft behoeven vast te maken. Om de snelheid van 18 mijl te bereiken moesten de machines, die gewoonlijk 89 sla gen per minuut maken, zes slagen per mi nuut meer doen. Opmerkelijk was hierbij, dat de trillingen, vooral merkbaar op de brug en in de hut van den kapitein, bij het hoo- gere aantal slagen eerder minder dan meer was. De „Baloeran" gaat nu in dok om tegelijk te worden gerepareerd. Het verblijf hier te lande heeft men volgens kapitein Huisman hard noodig voor deze reparatie. VERKEERSONGEVALLEN. Tegen een boom gereden. Hedenmorgen is de vrachtauto van ge- broedeis Heine uit Tilburg bij Havelterberg tegen een boom gereden. Het voorste gedeelte van den auto werd geheel vernield. E>e chauf feur Diepstraten werd licht gewond, de mede passagier van Donk ernstig. Laatstgenoemde is per ziekenauto uit Meppel vervoerd naar het ziekenhuis te Zwolle. Drie gewonden, van wie twee ernstig. Gistermiddag omstreeks half vier heelt nabij Goor een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee jjersonen ernstig en een derde licht gewond werd- Omstreeks dien tijd reed de heer C. O. Schwarz uit Apeldoorn met zijn echtgenoote per auto komende van Almelo, waar de heer S. werkzaamheden had verricht. De wagen werd bestuurd door den chauffeur A. J. Har- men, wonende te Wapenvelde (gem. Heerde). In de bocht op den Deldenschen weg bij Goor nabij de hoeve van A. J. Knoppers reed de auto, vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen een boom aan den rechterkant van den weg. De auto werd zoo goed als totaal vernield. Twee doktoren, bei den uit Goor, waren spoedig ter plaatse. Mevrouw S. bleek inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen, evenals de chauffeur H. Beiden werden ernstig gewond. De heer S. liep een aantal snijwonden aan hoofd, armen en been en op. KON NOOIT BOTER ETEN. Als kind reeds maagzuur. Goed voedsel slechte spijsvertering. Denk toch niet, dat U bepaalde spijzen niet moogt eten, omdat U ze niet verdragen kunt. De fout ligt immers meestal niet bij het eten, doch bij Uw spijsvertering. Zorg daarom dat Uw spijsvertering in orde is en U kunt eten wat U maar wilt. Zoo ging het ook met deze vrouw: „Ik gebruik Kruschen Salts'nu onge veer drie jaar. Ik begon het eigenlijk te ge bruiken voor rheumatiek, waar ik toen hevige last van had. Kruschen maakte hier spoedig een eind aan en nu heb ik er zelden of nooit last van. Maar wat ik het grootste succes van Kruschen vind is, dat het een einde maakte aan mijn voortdurende maagzuur, waar ik reeds als kind last van had. Ik heb nooit boter kunnen eten en altijd maar een heel klein beetje vet. Nu eet ik juist erg graag boter, en eet het zelfs veel, zonder eenig bezwaar. Ik heb Kruschen Salts al in honderd gevallen aangeraden". Mevr. A. M. W. Denk eens een oogenblik na over de oorzaak van Uw indigestie. Uw inwendige organen hebben aan veerkracht verloren, en de maag- of verteringssappen houden op voldoende te vloeien. Uw voedsel inplaats van verteerd te worden en opgenomen in Uw lichaam hoopt zich nu op in Uw maag en inwendige organen en brengt schadelijke zuren voort. Het onmiddellijk gevolg van de zes zouten in Kruschen is een natuurlijke aansporing voor de verterings- en andere lichaamssap pen. Al spoedig nadat U met Kruschen Salts begonnen bent, kunt U den invloed ten goede merken. U zult met groote voldoening be merken, dat U van alle maaltijden kunt ge nieten, zonder eenige onaangename gevol gen. En als U doorgaat met „de kleine dage- lijksche dosis" zult U inzien, dat de verbete ring die Kruschen U bracht, van blijvenden aard is. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. De heer en mevrouw S. werden met een passeerenden auto naar het rusthuis voor ouden van dagen en hulpbehoevenden op huize Heeckeren vervoerd, terwijl de chauf feur met den auto van dr. Lieneman even eens naar deze inrichting werd overgebracht De politie stelt een onderzoek in. DE BOLLENVELDEN BLOEIEN. Aanstaande Zondag bloemendag? Met een waarschijnlijkheid, die grenst aan zekerheid', kan voorzegd worden, dat de groote „bollendag" zal vallen op den a.s. Zondag. Door het koude weer zijn alle bloembol len in groei tegengehouden; daarom was er verschenen Zondag niet veel te zien, terwijl het bovendien geen weer was om uit te gaan wegens den grooten regenval. De narcissen staan thans volop in bloei; de gele velden worden afgewisseld' door de hyacinthen, die nu in alle kleuren en vormen de velden tooien. Enkele velden vroege hyacinthen, die vóór de laatste vorst van hun winterdek wa ren entdaan en daardoor eenigszins bevro ren neuzen kregen, zijn zelfs als gestroopt. De bloemisten deden dit om ziekte in het gewas te voorkomen. Deze gestroopte liya- cinthen zijn echter gering in aantal. De mas sa zal spoedig bloeien, waarom Zondag a.s. de groote trek naar Hillegom is te wachten. Vakmenschen verwachten, dat dit jaar de bloeitijd drie weken zal duren, zij gronden deze verwachting op het koude weer en de langzame ontwikkeling der planten. De tul pen moeten trouwens in bloei komen. DE KLOP OP DE DEUR. Een sternbureau gevangen. Gistermiddag prompt 5 uur is het stembu reau, dat was gevestigd in een school aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam gesloten, waarna de leden van het bureau aan het tellen zijn gegaan. Toen men omstreeks half zeven het lokaal wilde verlaten, was de buitendeur met geen mogelijkheid open te krijgen. Men bonsde op de deur en riep door het raampje. Voorbijgangers hebben de po litie gewaarschuwd, deze waarschuwde een smid en deze bevrijdde het bureau. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is in de staatsmijn Mau- ï'its de vijftigjarige houwer Stickelbruech, uit Sittard, van een hoogte van vijftig meter ge vallen. De man was dadelijk dood. Gistermorgen is te Hilversum de 32ste algemeene vergadering van den Nationalen Vrouwenraad begonnen. Zij zal drie dagen duren. NEDERLANDSCHE BLOEMEN IN BELGIE. Onze goede naam in het gedrang. De Antwerpsche correspondent van cle Msb. schrijft: Gedurende de laatste weken worden de Belgische bladen en in het bijzonder de Antwerpsche overstroomd met groote ad vertenties van zekere Nederlandsche firma's, waarin tegen zeer lage prijzen heele pakken bloembollen en planten worden aangeboden. Naar ons gemeld wordt, zijn vele perso nen, die bestellingen deden, niet weinig te leurgesteld over de ontvangen collectie. Het schijnt ook, dat velen, die hun geld op zonden, nog niets hebben bekomen. Dezen morgen vinden wij in een der Ant werpsche bladen de volgende waarschuwing: „in verband met de menigvuldige adver tenties in de dagbladen, waarbij bloembollen worden te koop aangeboden, wordt een ieder in zijn eigen belang aangeraden het consu laat der Nederlanden te raadplegen, alvorens tot bestelling over te gaan. Gaarne vernamen wij ook welke onzer le zers vooraf betaalden, wanneer zij dit deden en of zij gevolg op hunne bestellingen kre gen". - Het is te betreuren, dat eerst thans van Ne derlandsche zijde wordt ingegrepen, want de handelingen van sommige dezer Neder landsche bloembollen-firma's hebben niet weinig bijgedragen om den goeden naam van de Nederlandsche bloembollencultuur in het gedrang te brengen. -

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9