FOSTER'S MAAGPILLEN Rechtszaken DE AV 3 TIJ Mum VAI KEX VCRKilHSAClDlTJIi; "V^ is al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen, het afdoende laxeermiddel, .■kZl 0.65 pei Flacon. twintig meter. Wanneer dergelijke werktui gen in gebruik kunnen worden gesteld, zal uit een verlaging van exploitatiekosten be- teekenen. 's Middags werd een demonstratie gegeven van liet buisdraineeringssysteem. Ook deze demonstratie verliep zeer gunstig en leverde een duidelijk bewijs, dat de fabrikan ten van landbouwmachines met hun 'tijd me degaan, ja, deze in vele opzichten al vooruit zijn. De demonstratie werd door vele belang stellenden bijgewoond. NEDERLANDSCHE BOTER NAAR DUITSCHLAND. Dreigende verhooging van invoer recht. Het Duitsche rijksbakinet heeft Zaterdag in tegenwoordigheid van den president der Rijksbank zijn beraadslagingen over de op agrarisch gebied te nemen maatregelen voort gezet. Zooals werd verwacht, is er nog geen be slissing omtrent de verhooging der invoer rechten genomen. De besprekingen zullen 'Dinsdag worden voortgezet, Zaterdag be handelde hét kabinet slechts principieele kwesties. Het voornaamste punt der discussie vorm de het invoerrecht op boter, waartegen ernstige bezwaren werden ingebracht, spe ciaal in verband met Duitschlands op de handelsverdragen geoaseerde betrekkingen, den uitvoer van fabrieksgoederen en de da ling der loonen. In welingelichte kringen acht men het met het oog op deze moeilijkheden onwaarschijn lijk, dat morgen zal worden besloten het in voerrecht op boter te verhoogen. Verwacht wordt, dat men zich voorloopig met een diepgaand onderzoek van het vraag stuk zal bezighouden, KENNEMERLAND. De aanvoer aan de veilingen hield gelijken tred met het koude schrale voorjaar. Wat werd aangevoerd, was, enkele uitzondering' daargelaten, uit de kassen. De indruk der afgeloopen week was, dat de oude groenten vrijwel heeft afgedaan (wat nog werd aange voerd, bepaalde zich tot steeds kleiner par tijtjes) en dat de aanvoer van kasgroenten niet groot genoeg is om de prijzen te vermin deren. Zoo staan we ongeveer op de prijzen der vorige week. Een nieuw artikel was bloemkool en komkomemrs, die weliswaar door de grossiers werden verhandeld, doch voor het eerst over de veiling werden aange voerd. Nog altijd waren er kleine partijtjes spruit kool en zelfs nog boerekool, doch het zal deze week wel voor het laatst zijn geweest. Zooals we opmerkten, gaat de aanvoer van oude groenten regelmatig terug. Kleine par tijtjes spruiten werden verkocht goor 8 5 per 100 K.G en boerekool ging voor 1.502.50 per 100 stuks. De aanvoer van spinazie was vrij goed, echter was er nog niet die massale aanvoer zooals we anders in de 2e helft van Apiil zien, doch we merkten het reeds op er Komt nog geen noemenswaardigen aanvoer van den kenden grond. De prijs der spinazie was vrij hoog. Voort le kwaliteit werd 14.5022.50 per 100 K.G. besteed, ter wijl extra kwaliteit nog 2.506.50 hoo- ger opbracht Sla was zeer gewild en de kwaliteit was over het generaal genomen middelmatig. Mooie sla was duur doch schaarsch, de door sneekwaliteit gold 5 per 100. De prijzen varieerden van 38.50 per 100 stuks. Postelein was een gewild artikel, de kwali teit mooi en de prijs vrij vrst. De noteering was hoog, n.1. 32—36 per 100 K.G. Ra barber mag zich steeds in een goede belang stelling verheugen, wat steeds tot uiting komt in de prijzen. Er is echter groot verschil in kwaliteit. De noteering voor rabarber le soort was 24—35, 2e soort 11—20 en 3e soort 7.508.50, per 100 bos. De aanvoer van witlof was vrij groot. Bel gisch lof komt in de minderheid en Hol- landsch lof meer in trek. Wat de prijzen van lof betreft, deze waren vrij goed. Voor le soort 2230 en voor 2c soort 10 14, per 100 K.G Bewaarkool werd voor alle prijzen verhan deld, doch was, gezien de afwijkende kwali teit, duur met prijzen van 4.50—14.50 per 100 stuks. Raapstelen, radijs en selderie waren beduidend lager in prijs dan de vorige weken. De noteering was slechts 24.50 oer 100 bos. De handel in aardappelen was stugger dan we gewoon zijn eir de hooge prijs begint te tanen, met prijzen van 6.50—10.50 per 100 K.G. Zooals we reeds opmerkten, was er bloem kool en komkommer. Mooie kwaliteit le soort bloemkool bracht op 3550, 2e soort 12—24. komkommers 28—33, alles per 100 stuks. De „eerste" aardbeien worden aangevoerd. Natuurlijk komt er nog geen groote aanvoer, doch 't is al van beteekenis, hoewel het nog geen fruit voor iedereen is. De prijs der doosje (inhoud 20 a 30 stuks) was 0.60— 1.25. De overige aanvoer (van weinig beteekenis) laten we onbesproken. den binnenlandschen graanhandel, met uit zondering echter van de Ver. Gion. Koren beurs. De vereeniging zal ten doel hebben, de leden te doen samenwerken bij de behar'igmg der belangen van den handel in akkerbouw producten in 't algemeen en van hen zelf in 't bijzonder (n.1. in verband met het aanvan kelijk voornemen der tarwe-organisatoren, om den handel zonder meer uit te schakelen bij de uitvoering der tarwewet. De „Elfeo" zal dit doel trachten te berei ken door: a. het inwinnen van alle mogelijke inlich tingen met betrekking tot den handel in ak kerbouwproducten; b. het ter kennis brengen van al datgene, wat in het belang van dien handel kan wor den geacht; c. het nemen van al die maatregelen, welke kunnen leiden tot versterking van de positie van den handel in het economische leven; d. het zich in verbinding stellen met auto riteiten in het belang van den handel. DE BINNENL. GRAANHANDEL VEREENIGT ZICH. Maandag a.s. zal een landelijke federatie worden opgericht. Naar het Hbl. verneemt, zal Maandag a.s. met het oog op de tarwewet te Rotterdam worden opgericht de „Landelijke Federatie van Organisaties van handelaren in akker bouwproducten", kortweg te noemen d» „Elfeo" Tot deze organisaties zullen toetreden alle provinciale vereenigingen op het gebied van OPZETTELIJKE BARNDSTICHTING. De dader een psychopaath. Voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft zich een 58-jarig man te verantwoorden gehad wegens opzettelijke brandstichting waarbij gemeen gevaar voor goederen te duchten was. Verdachte begaf zich in den nacht van 28 op 29 December 1.1. op weg met een kanne tje petroleum, lucifers en eenige lappen, met het voornemen om brand te stichten. Eerst ging hij naar den Stadsschouwburg en ver volgens naar het gebouw der gemeentetram, doch daar voerde hij zijn plan niet uit. Daar na begaf hij zich naar het gebouwtje van den Geneeskundigen Dienst aan de Wete ringschans, hetwelk begrensd wordt aan den eenen kant door een muur van het Huis van Bewaring en aan den anderen kant door het gebouw der Vrije Gemeente. Van het gebouwtje sloeg hij eerst een ruit in en hierna stortte hij door de ruit petroleum naar binnen. Vervolgens stak hij een lucifer aan en gooide dien door de kapotte ruit. Er ontstond echter geen brand. Hij raapte toen een stuk papier van de straat en gooide dit naar binnen, gevolgd door brandende luci fers. Toen de boel brandde, ging hij weg. Omstreeks zeven uur 's ochtends werd de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in het gebouwtje. Toen zij spoedig daarop verscheen, vond de brandweer het ge bouwtje vol rook staan en nam zij petroleum lucht waar. Het begin van brand was in een oogwenk gebluscht, maar lang had het niet moeten duren, of het smeulend houtwerk was gaan vlammen. De kans -dat het gebouwtje in vlammen was opgegaan, zou dan zeer groot zijn geweest. Verdachte gaf zijn daad toe. Hij verklaar de het feit gepleegd te hebben om onder dak te komen. De man werd in 1907 voor het eerst wegens lardlooperij veroordeeld tot plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van één jaar. Na vervolgens herhaalde lijk wegens landlooperij met drie dagen hech tenis gestraft te zijn, volgde zijn veroordee ling in 1911 tot twee jaar en vijf maanden, in 1915 tot vier maanden, in 1916 tot twee jaar en in 1918 tot drie jaar rijkswerkinrich ting. Daarna werd hij tweemaal veroordeeld wegens brandstichting, die hij ergens pleegde om onder dak te komen. Hij is, volgens de deskundigen, een psy chopaath. Het O. M., rnr. Versteeg, eisiLie één maand gevangenisstraf en bovendien ter be schikking stelling van de regeering. Uitspraak 8 Mei a.s. ONEERLIJKE POSTBEAMBTE Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch stond Donderdag terecht een conducteur der brievenmalen uit 's-Hertogenbosch, wien ten laste was gelegd, dat hij op 7 Maart tus- schen Den Bosch en Utrecht als ambtenaar der posterijen twee brieven, waarin geld zat, zich heeft toegeëigend. De man beriep zich op zijn zenuwachtigen toestand. De officier eischte acht maanden gevange nisstraf. De verdediger, rnr. Loeff, vroeg een psy chiatrisch onderzoek en pleitte overigens clementie. Uitspraak 7 Mei. ZEDENMISDRIJVEN. Voor de Vijfde Kamer der Amsterdantsc'ne rechtbank hebben met gesloten deuren te-' rechtgestaan de amanuensis eener onderwijs inrichting en het bestuurslid eener christelij ke jeugdorganisatie, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met minderjari gen. In beide gevallen eischte het O. M mr. De Blécourt, veroordeeling tot 1 jaar ge vangenisstraf KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 24 April 1931. S. K. te Beverwijk, in staat van dronken schap de orde verstoren, 8 boete of 8 da gen hechtenis. A. F. B. te Zaandam, loopen over verbo- deh grond, 4 boete of 4 dagen hechtenis R. B. te Schagen, J. B., zwervende, over treding kanaalreglement, de le 10 bcete ol 10 dagen hechtenis; de 2e 3 bcete of 3 da gen hechtenis. H. Z. te Castricum, K. V. te Limmen, H. O. te Noordscharwoude, S. V., G. C. K., G. G. te Alkmaar, dronkenschap, de le 12 boete of 12 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e en 5e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e 3 dagen hechtenis. S. D. te Egmond aan Zee, C. D. te Haar lem, S. K. te Beverwijk, R. D. te Bergen, J. C. v d. B., J. H. te Heiloo, N. A. R., C. H. te Alkmaar, J. W. te Oterleek, J. v. D., J. v. G., P. N. te Broek op Langendijk, C. D. te Hoorn, G. J. H. te Zwolle, P. W. te Zaan dam, overtreding politie-verordening, de le 3 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, 3e, 7e, 8e, 11e, 12e, 14e en 15e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 4e, 5e en 13e ieder lf 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 6e .1 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 10e 1 boete of 1 week tuchtschool. J. K., C. B. te Castricum, D. G. te Velsen, G. D. te Haarlem, B J. H K., E K.. J. de W-, J. W. P. te Bergen, G. de L. te Haren karspel, C. A. de V. te Hoorn; J- P- B- *e Hugowaard, E. S. te Oostgraftdijk; 1. L. v. D., N. de M. te Koedijk, A. D. S. te Scha gen, C. M„ P. R. te Alkmaar, overtreding motor- en rij wiel wet, de le en 6e iedei J H' boete of 10 dagen hechtenis, de 2e, 8e, lze, 13e en 14e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 3e, 4e en 9e ieder 3 boete ot 3 dagen hechtenis, de 5e, 15e en 16e ieder J 0 boete of 5 dagen hechtenis, de 7e en 17e iedei 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 10e vrij spraak, de 11e 12 boete of 12 dagen hech tenis. m nnen'larici DE RAMP VAN DE „NOORDPOOL". Lijk herkend. Het eenige dagen geleden nabij Fraser- burgh (Schotland) aangedreven lijk van een visscher, waarvan eenige lichaamsdeelen ont breken, is thans herkend als te zijn van den 27-jarigen Jac. Noordzij, uit Maassluis, die bij de ramp van den stoomtreiler „Noord pool" om het leven kwam. Uitgezonderd het lijk van stuurman W. Gravenmaker, uit IJmuiden, zijn thans 'de lijken van de geheele équipage van dit schip geborgen. LEERAREN BIJ HET NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Rechten en verplichtingen. Het Tweede-Kamerlid de heer Ketelaar heeft den minister van Onderwijs, K. en W. de volgende vragen gesteld: Acht de minister zijn circulaire van 5 Ja nuari 1931, niet in strijd met art. 16 der Nijverheidsonderwijswet, bepalende, dat de verplichtingen en rechten der leeraren, wat de van rijkswege gesubsidieerde bijzondere en gemeentelijke scholen betreft, voor zooverre die verplichtingen en rechten niet bij de wet zijn geregeld, door de school- en gemeentebe sturen, met inachtneming van bij algemeenen maatregel van bestuur te geven voorschriften, worden bepaald? Zoo de minister de eerste vraag ontken nend mocht beantwoorden, acht hij dan den inhoud van bedoelde circulaire niet in strijd met het bepaalde in art. 44, 1ste lid, van .hot I<. B. van 31 Mei 1926, zooals dit later is gewijzigd, welk artikel bepaalt dat in geval len, waarin dit besluit niet voorziet, de bepa lingen van het Bezoldigingsbesluit voor bur gerlijke rijksambtenaren 1928 overeenkom stig moeten worden toegepast, welke laatste besluit uitdrukkelijk bepaalt in art. 24 dat, zoolang de Kroon geen regelen voor de ver goeding bij tijdelijke waarneming heeft vast gesteld, de ter zake bestaande 'bepalingen en regelingen, dus in dit geval de door de school- of gemeentebesturen vastgestelde regelingen, van kracht blijven? Acht de minister niet in elk geval een rege ling, als in de bovenbedoelde circulaire aan gegeven, waarbij van de leeraren een belang rijke hoeveelheid werk kan worden gevorderd, zonder dat zij recht zouden hebben op eenige vergoeding,- in strijd met het bij' de salaris- regeling voor leeraren aan de nijverheids scholen in hoofdzaak gevolgde systeem, waarbij de salarieering geheel afhangt van het aantal wekelijksche lesuren? Meent de minister niet, dat bij dit systeem de werk zaamheden, welke niet in, die bezoldigde les uren plaats vinden, tot hef uiterst noodzake lijke moetep worden beperkt? TREIN OP STOOTBLOK GEREDEN. Eén zwaar, één licht gewonde. Tengevolge van het weigeren van de rem men liep Zaterdagmiddag de trein, welke te 16.32 uur te Apeldoorn arriveerde, op een stootblok, met het gevolg, dat de locomotief halverwege op het stootblok kwam te liggen, terwijl de wagon welke onmiddellijk achter de locomotief was gehaakt, derailleerde. Tengevolge van den schok bekwam een dame inwendige kwetsuren, terwijl van den conduc teur J. Engel de linkerhand werd verbrijzeld Het opruimingswerk werd onmiddellijk aan gevangen. De binnenkomende treinen konden over een ander spoor worden geleid, zoodat er slechts weinig vertraging ontstond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. De machinist kwam met den schrik vrij. De stoker sprong tien meter vóór de botsing plaats had van de locomotief. ONTWERP-ZIEKENFONDSWET. De Algemeene Raad ter Bevordering van het ziekenfondswezen, bestaande uit ver tegenwoordigers van de Landelijke Federatie ter behartiging van het Ziekenfondswezen, van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen en van het Christ. Nationaal Vakverbond, heeft een adres gericht tot de Tweede Kamer over het ontwerp-ziekenfondswet, waarin be treurd wordt, dat ingevolge dit ontwerp de ziekenverzorging van ziekenfondsleden on voldoende zal blijven, doordat deze geen vol ledige specialistische hulp en geen zieken- Winkelen op een Verlaagde prijxen - Stokvis fabrikaat huisverpleging zal omvatten. Verder wordt aangevoerd, dat de regeering ten onrechte voorloopig geen subsidie aan de ziekenfondsen wil verleenen, nu het ontwerp de verplichting: op de ziekenfondsen legt oni ook voor gewone en buitengewone verloskun dige hulp te gaan zorgen. Naar schatting zal de zorg voor de gewone verloskundige hulp de ziekenfondsen reeds l'A mulioen gulden per jaar meer kosten. Adressant zou verder een nauwer verband tusschen de ziekenfondswet en de ziektewet willen leggen. De ziektewet bepaalt n.1., dat een arbeider alleen dan ziekengeld ontvangt, indien hij lid is van een erkend ziekenfonds Hierop wordt echter de uitzondering ge maakt, dat de arbeider dat geld, ook zonder ziekenfondslid te zijn, kan ontvangen, indien hij aantoont, dat hij geneeskundige hulp kan krijgen. Daarom stelt de Raad voor, dat plaatselijke commissies zullen beoordeelen, welke arbeiders vrijgesteld zullen worden van het lidmaatschap van een ziekenfons. Daar mee staat dan vast, dat alle anderen, op ver beurte van ziekengeld, verplicht zijn toe te treden. Het streven van adressant is te zorgen, dat de verzekerden zelf de meerderheid van het bestuur der fondsen uitmaken. Hij verzoekt dezen eisch in de wet te willen vastleggen. Het ontwerp houdt er ook geen rekening mee, zeggen adressanten, dat fondsen, dok ters en apotheker in vaste dienstbetrekking hebben. De Raad verzoekt de mogelijkheid te laten bestaan, dat ook op deze wijze in de ziekenverzorging wordt voorzien. Het ontwerp wil het verder tot wettelijke verplichting maken, dat ieder fonds de ver goeding aan dokters en apothekers uitslui tend regelt op den voet, dat zij een vast be drag per verzekerde ontvangen. Een der grootste bezwaren van den Raad is tenslotte, dat het ontwerp de gelden van het zoogenaamde prophylaxe-fonds op deze wijze en goede wil laten komen aan arbei ders, dat deze een betere verzorging genieten dan andere leden aan eenzelfde ziekenfonds De Raad zou deze splitsing willen voorko men door de regeling, dat de regeering een subsidie verleent tot een gemiddeld bedrag, dat gelijk is aan den gemiddelden steun uit het prohylaxe-fonds. Hij ziet daarvoor des te meer aanleiding, omdat er door de zorg voor de verloskundige hulp, zooals reeds werd ge meld, een bedrag van 1H millioen gulden aan hoogere kosten op de verzekerden wordt gelegd. TOEREN AAN EEN REKSTOK HOOG IN DE LUCHT. Voor de film? De „wolkenkrabber", in aanbouw op het Daniël Willinkplein te Amsterdam, was gis terochtend liet operatieterrein van een ama teur luchtacrobaat. Toen het schaftuur be gon en de arbeiders hun hooge werkplaats verlieten, klauterde een koelbloedig man, ver gezeld door een fotograaf en een film-opera teur, de cementen trappen omhoog, waar de ze laa'sten hun apparaten op het bovenste platform opstelden, terwijl de koelbloedige, gewapend met een trapéze, langzaam voor uitschoof op een metalen arm, die daar hori zontaal tusschen hemel en aarde uitsteekt. En op die gevaarlijke plaats verrichtte de koelbloedige man voor de camera's eenige toeren aan den rekstok. ZICH ZELF EEN HAND AFGEHAKT. In de Vleeschwarenfabriek van de firma Anton Hunink te Deventer had een arbeider het ongeluk zich een hand af te hakken. WEGENS DIEFSTAL AANGEHOUDEN Te Delft heeft de recherche gearresteerd een 37-jarige werkman uit Amsterdam, ver dacht van diefstal van 600 en een gouden ketting, te Amsterdam gepleegd. De Amster damsche politie had zijn aanhouding per ra dio verzocht. De ketting' is te Delft bij een familielid in beslag genomen, maar van het geld was niets meer te vinden. EEN SLEEPBOOT AAN DEN KETTING. Maar de kapitein haalde haar weer terug en is deswege aange houden. Een 46-jarige sleepbootkapitein had een sleepboot op afbetaling gekocht, met de be paling, dat de boot weer eigendom van den verkooper zou worden als de koofier achter stallig werd met betalen. Dit geval deed zich inderdaad voor, de eerste eigenaar liet een deurwaarder beslag op de boot leggen en voer er mee naar het Oosterdok te Amster dam Daar haalde nu de nalatige kooper dt boot wederrechtelijk weg en voer er mee naai de Houthaven. Een klacht wegens diefstal volgde en nu nam de politie de motorsleep. toot in beslag en legde haar lieden achter het politiebureau Warmoesstraat aan den ketting, terwijl de 46-jarige kapitein werd aangehouden. DE BELASTINGEN TE SLEEN. Honderd en 120 opcenten. De minister van binnenlandsche zaken heeft via Ged. Staten van Drente aan den gemeenteraad van Sleen medegedeeld, dat hij moet blijven weigeren de heffing van honderd opcenten op de gemeentefondsbelasting goe(j te keuren, omdat hij van meening is, dat de belastingen niet tot een redelijke hoogte zijn opgevoerd, als de gemeente gerangschikt is in de tweede klasse dat is eerst het geval ais de raad besloten heeft de gemeente in de derde klasse te rangschikken. Om honderd opcenten te heffen eischt de gemeentewet uit- diukkelij!;, dat de heffingen tot redelijke hoogte zijn opgevoerd. Voorts heeft de minis- ter er de aandacht op gevestigd dat, wan. neer de raad bij zijn weigerachtige houding blijft persisteeren, het rijk niet door kan gaan, telken jare groote bedragen beschik baar te stellen voor onderstand aan de ge. meente. Wanneer het rijk zich dus zal moeten tei ugtrekken, draagt de raad van Sleen daar- voor de minister onderstreept deze pas sage de volle verantwoordelijkheid. Ten aanzien van de personeele belasting is de minister van meening veranderd. Aan vankelijk meende hij in verband met de scherpe schatting voor de personeele belas ting in de inspectie Emmen, dat met de hef fing van 120 opcenten kon worden volstaan. De minister meent nu echter, dat die opvat ting niet te J.andhaven is, omdat in Emraen meer dan 120 ojicenten geheven moeten '"or den dit beteekent vermoedelijk, dat de mi nister ook in de gemeente Emmen, waar men omtrent de schatting voor de personeele be lasting kort geleden nog een aantal sterk sprekende voorbeelden heeft gepubliceerd, waaruit bleek dat de schatting in Emmen soms vijf keer zoo hoog is als in andere plaatsen, meer dan 120 opcenten wil laten heffen en daarom meent hij, dat ook in S'een meer dan 120 opcenten op de hoofd som der personeele belasting moeten worden geheven. B. en W. van Sleen hebben opdracht ge kregen van den raad hieromtrent een prae- advies uit te brengen, alsmede over den wensch van Ged. Staten van Drente, dat bij de raming van de belastingopbrengst, gere kend moet wqj'den op rangschikking in de derde klasse. Het standpunt van den minister zal, vooral in verband met de personeele belasting, waarvan bekend is, dat men in Drente scYieW schat en alle moeite, die men zich in de Sta ten van Drente en daar buiten, zelfs in de Tweede Kamer, heeft gegeven, om daarir verbetering te brengen, zeker teleurstelling brengen. Aan de wenschen van den minister zal echter, nu hij zelfs dreigt, met het ver strekken van onderstand op te zullen houden, wel moeten worden voldaan. EEN HISTORISCHE VONDST. Oo een stuk heidegrond, toebehoorende aan 'den heer G. J. Hennepe te Eerbeek, waar men bezig was een zandheuvel af te graven, bleek dit een tumulus te zijn. Men vond een tweetal urnen, waarvan één geheel gaaf en met asch er in. De urn is van figuren voor zien en vermoedelijk uit het vóór-christelijke tijdperk. Men vermoedt, dat er op dat terrein meer tumult aanwezig zijn. BROEDERMOORD TE AALTEN? Omtrent het verdachte sterfgeval te Aalten wordt nog gemeld: Zaterdagmorgen om S uur is de verdachte naar Zutphen overge bracht en daar ter beschikking gesteld van den officier van justitie. P. zou Vrijdagmorgen een partijtje kunst mest naar het land brengen en daarvoor kwam V. een paard leenen. Toen dit niet ge haald werd, ging men kijken en vond het lijk van P. op den deel liggen. Het schijnt, dat bij de familie P. herhaaldelijk heftige on- eenigheid voorkwam. Beide broers stonden als zeer ruw bekend. Of er in den vroegen morgen van Vrijdag weer een worsteling heeft plaats gehad ea deze zoo hevig is geweest, dat het een der broers het leven kostte of dat er anders ge beurd is, blijft voorloopig onopgehelderd. mók 545. Hij vond den matroos stoeiende met den boschgod. Met een takje kriebelde hij hem en de boschgod lachte, terwijl zijn staartje heen en weer ging. Dit was juist de bedoeling van den matroos, die altijd de grootste pret had, wanneer hij het staartje van den boschgod zag. Maar toen kwam Keesie op beide af. 5-6. „Stop gerust maar je spel vriend", zeide hij tegen en matroos. „Wij hebben ernstig werk te doen. We moe ten de prinses terug hebben. Wc gaan weg met de vlieg machine De matroos en ook de boschgod luisterden aandachtig naar wat Keesie hun vertelde. De boschgod vond het lang niet prettig, dat beiden hem zouden verla ten M,-- - - komen. ten Maar hij begreep "dat Kèesi"e"zhn' beïüïte moest na-

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 6