Binnenland Kerk en Schooi Luchtvaart _STAD EN OMGEVING^ DE PRINS TE DiN HELDER. OCEAANVLUCHTEN MET ZEPPELINS. DE P.H.-A.E.Z. IN INDIE. ELLY BEINHORN WEER IN EUROPi snelt op v. Hamersveld af, maar deze is op zijn qui-vive, en blijft eerste. 1. v. Hamersveld 4.05 3 5; 2. v. Pelt 4.06 2/5; 3. Rijk 4.07; 4. v. d. Pluijm; 5. v. d. Berg. Dat. was het emotievol slot van een goed geslaagden motordag. Geen ongelukken, vrij goed weer, veel publiek en... goede sport. Alleen de regeling was niet zoo als anders. Er ontbrak wat aan. Kegelen. Gezellige slotavond van 't concours van den A. K. B. Hooge cijfers in alle afdeelingen. Voor het laa;st tijdens dit concours heb ben de kegelaars(ters) hun krachten weer eens gemeten en zooals dit altijd de laatste dagen van den wedstrijd gebruikelijk is, zijn ook nu de noodige verrassingen niet uitge bleven. In den eere-korpswedstrijd dames kwam „Onder Ons" zegevierend uit den strijd met 283 hout en won hierdoor den lsten, tevens eenigen prijs. De dames gooiden respectievelijk: mevr. Hekket 62, mevr. Nordemann 49, mevr. v. d Heuvel 56, mevr. Met—Swager 53 en mevr. Kokkes 63 is totaal 283. Een mooie prestatie van dit vijftal om 2 eerste prijzen in de wacht te sleepen. Eere korpswedstrijd Heeren. Reeds Zater dagavond stond de Burg I met niet minder dan 335 hout genoteerd, waarvan de heer H v d. Schilden er 70, R. Tromp 64, M. Scheepmaker 73, H. Vermeulen 61 en P. Modder 67 wierpen. Inderdaad een respecta bel aantal 2e pr. „Z.E.K.Z." met 325 en 3e pr. „De Club" met 312 hout. Vrije baan Senlores. De heer Genefaas be haalde met niet minder dan 16 X 45 den lsten pr., 2. de heer A. Kollmann met 14 X 45. Een kaart van den heer Köllmann be vatte 18 opeenvolgende negens! Vriiebaan Juniores. Ook hier is geweldi gen strijd geleverd. Stond Zaterdagavond de heer B. Masée nog aan den kop, Zondagmid dag was het de heer H. v d. Schilden die de eereplaats innam die echter op zijn beurt weer door den heer M. Jimmink werd „af- gekegeld". Kampioenschap Dames. In de laatste uren van den wedstrijd behaalde mevr. v. d. Heu vel met het respectabele aantal van 77 hout den eersten prijs. Kampioenwedstrijd Heeren. Ook hier stond de heer B. Masée met 82 hout no. 1. De heer Köllmann gooide Zondagmiddag echter 86 hout zoodat laatstgenoemde voor 1931 kam pioen van den A. K. B. is. Vrijebaan Dames. Geen der dames is het mogen gelukken mevr. Oolders met 45 hout van de bovenste plaats te verdringen. Paren-wedstrijd. In den parenwedstrijd ge lukte het mevr. Oolders en den heer L. Trij betz den laatsten avond 53 hout te gooien en eindigen zij dus als no. 1. Propagandabaan. In dezen wedstrijd be haalde mej. R. Geus met 35 en mej Helle man met 34, resp. den lsten en 2den prijs en de heeren P. Oolders Jr. en N. Schermer met 35 en 34 eveneens een lsten en 2den prijs. Reeds eerder schreven wij dat van deze wedstrijden te weinig gebruik is gemaakt. Wel licht zal het aanbeveling verdienen voor een volgende maal meerdere bekendheid hieraan te geven en de deelname hieraan, evenals dit b.v. in Haarlem het geval is, wat billijker te stellen. Om 12 uur sloot de voorzitter van den A K. B., de heer J. Diepen, de wedstrijden, deelde mede dat ook dit concours weer naar wensch was geslaagd, dankte allen voor de betoonde belangstelling en hoopte voor vol gende malen weder op dezelfde medewerking te mogen rekenen. Hij maakte nog bekend dat de heer H. v. d. Schilden voor den laatsten dag als conso- latieprijs 2 flesschen heerlijke odeur had be schikbaar gesteld, welke gewonnen zijn door Mevr. de Wit en den heer S. Trijbetz. Spreker verzocht allen a.s. Zondagavond in De Unie weer aanwezig te willen zijn om den prijswinnaars de prijzen te overhandi gen. Het belooft een zeer gezellige fuif te wor den. aldus de heer Diepen. Met een three cheers voor de prijswin naars in de eere-korpswedstrijden werd dit concours beëindigd. Hieronder den eindstand: Eere Korps-wedstrijd. Ie prijs De Burg I 335. 2e prijs Z. E. K. Z. 325 3e prijs De Club I 312 Eerekorpsprijs Dames: Onder Ons 283. Eereprijs Heeren C. H. de Lange 76. Eereprijs Dames Mw. T. de Lange 66. Cor.solatieprijs Heeren S. Trijbetz 53 Consolatieprijs Dames Mw. G. de Wit 52 Kampioenswedstrijd: le prijs A. Köllmann 86. 2e prijs B. Masée 82. (999) 3e prijs E. Hamburger S2 (799). Dameskampioen prijs Mw. J. v. d. Heuvel 77. Vrije baan (Seniores): 1. G. J. Genefaas 45 16 X; 2. A Köll mann 45 14 X3. W. Scheepmaker 45 6 X 4. C. H. de Lange 45 4 X5. J. Diepen 45 3 X: 6. Q. Jonker 45 2 X; 7. J. Met 45 44 43 3 X8. J. Metz 45 44. Juniores Vrije baan. 1. M. Jimmink 45 2 X; 2. H. v. d. Schil den 45 44 2 X3. B. Masée 45 44 43 4 X 4. J. Eicholt 45 44 43 42; 5. M Bak 45 44 43 41 2 X; 6. G. A. Blaauw 45 41 2 X; 7. B. W. G. Lienesch 44 2 X 43 3 X: 8 W. Nordemann 44 2 X 42; 9. C. A. Witte 44 43 2 X; 10. J. Blokker 44 43 41; 11. R. Brugman 44 43; 12. H. Schuurman 44 42 41 4 X; 13. G. de Wit 44 42; 14. S Bouma 43 2 X 42 2 X. Dagprijs Baan D: A. Köllmann 44. Dagprijs Baan E: M. Jimming 45. Dagprijsbaan A: Mej. A. Elzas 38 36. Dames Vrije baan: 1. Mw. P. J. Oolders 45; 2. Mw. A. Hek ket 44; 3. Mw. Met (Swager) 43 2 X 42 3 X; 4. Mw. Buijs 43 2 X 42; 5. Mw. Scheepmaker 43 2 X 416. Mw. G. Geus 43 42 2 X7. Mw. Met (Smorenberg) 43 42; 8. Mw. P. Kokkes 42 3 X. Paren wedstrijd. 1. Mw. P. Oolders—L. Trijbetz 53. 2. Mw. en Hr. W. Scheepmaker 52 48 2X 3. Mw. Met-Sm Hr. G. Geus 52. 4. Mw. P. Kokkes—Hr. A. Köllmann 51 50 2 X. 5. Mw. v. d. HeuvelHr. J. C. Olie 51 49. 6. Mej. v. d. Laan—Hr. J. v Spanje 51. 7. Mw. Met-Sm.—G. J. Genefaas 50 3 X Propagandabaan. 1. Mej. R. Geus 35. 2. Mej. Helleman 34. 1. Hr. P. Oolders Jr. 35. 2. Hr. N. Schermer 34. Worstelen. Successen voor S.S.S. Men schrijft ons: Op de gister te Beverwijk voortgezette wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland wist de heer J. C. v. Zwa nenburg, lid der Alkm. Krachtsportvereeni- ging S.S.S., beslag te leggen op den 2en prijs lste afd. lichtgewicht worstelen. De heer Z. won 3 partijen op touché van P. Olivier, Reinderman en Seggelink en verloor slechts 1 partij na verlenging van H. Olivier. Deze laatste partij blonk uit door het spor tieve worstelen der beide tegenstanders. Het is van den heer Zwanenburg een kra nige prestatie, te meer daar hij het laatste jaar door werkzaamheden niet in staat was te oefenen. Watersport. Zaanlandsche zeilvereeniging. Te Koog aan de Zaan is Zaterdag de alge- meene vergadering van de Zaanlandsche Zeil vereeniging gehouden onder voorzitterschap van den heer D. Tiemeyer. De wedstrijden /oor het seizoen 1931 zijn als volgt vastgesteld: 25 en 26 April: Kano-wedstrijden om de beide jollen aan de Jachthaven te Zaandam. 3 Mei. Openingswedstrijden (onderlinge) op de Achterzaan. 7 Juni. Tocht naar de Alkmaarder Meer met Admiraalzerlen. 5 Juli. Tweede tocht naar de Alkmaarder Meer. 2 Aug. Derde tocht naar het Alkmaarder Meer. 22 en 23 Aug. Nationale wedstrijden op het Alkmaarder Meer. 27 Sept. Wedstrijden op de Voorzaan. Hier aan worden nog toegevoegd de competitie wedstrijden voor de Scheldejollen, B. M klassen en jollen te houden op 27 en 28 Juni, 25 en 26 Juli en 12 en 13 Sept. op de Voor zaan, waarvan twee dagen op de Achterzaan. AFD. ALKMAAR NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Vanwege het Ned. Fabrikatenhuis te Utrecht werd op 23 April j.1 voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen en den R.K. Vrouwenbond alhier een voordracht gehou den, welke een groot succes ten deel viel. De groote zaal van de Harmonie was geheel gevuld. De presidente heette alle aanwezigen har telijk welkom en deed, alvorens den spreker van dezen middag in te leiden, enkele mede- deelingen over de Revue De directeur van het Fabrikatenhuis, de heer J. P. J. Bom, wees er in zijn rede op, dat alle wetenschapen gedoceerd worden, behalve het Nederlandsch Fabrikaat, hetwelk toch niet minder belangrijk is althans voor de huisvrouw, Neerland's grootste afneem- ster, bij wie alleen door de kennis der pro ducten van nationale nijverheid, de liefde er voor kan groeien. Vooral zij dient op de hoogte te zijn van de voortbrengselen van eigen bodem. Er is een streven, waaraan de behoefte thans onmiskenbaar wordt gevoeld, teneinde de verschrikkelijke gevolgen van het steeds moeilijker vraagstuk der werkeloosheid te bestrijden. Spr. citeerde de uitspraken van vele voor aanstaande Nederlanders. De beste basis voor een gezond internatio nalisme is het goede nationale bewustzijn, waarvan de karakteristieke kenmerken zijn: liefde voor de Moedertaal, liefde en gehecht heid aan eigen volk. naastenliefde, trouw aan het Vaderland en een levendig gevoel van solidariteit. Spr. wilde niet uitwijden over vrijhandel of protectie, waarschuwde ook tegen boycot en hetze tegen het buitenland Hij wil den verbruikers leeren. tegenover het in andere landen steeds groeiend nationalisme, met im mer hooger tolmuren, te stellen een daad van een in alle opzichten gerechtvaardigde zelfbe scherming, n.i. van voorkeur voor de produc ten der nationale nijverheid, mits deze in kwaliteit en aesthatische verzorging niet on der en in prijs niet boven de buitenlandsche artikelen staan. De actie, het enthousiasme alleen, kunnen verbetering brengen. Instructie van onderen af. Van de huisvrouwen en a.s huisvrouwen moet het komen. Het vestigen van toonzalen met uitsluitend Nederlandsche producten, zooals het Ned. Fabrikatenhuis te Utrecht, het verspreiden van circulaires en brochures, het propageeren in pers en radio, het organiseeren van expo sities en voordrachten in vele plaatsen van ons land. het publiek voorlichten over de ar tikelen. welke in ons land gemaakt worden: zóó het volksgeweten wakkerschudden en er bij de verbruikers op aandringen de Neder landsche arbeiders in staat te steller, het brood voor henzelf en hun gezin door arbeid te verdienen. Als een der beste middelen geeft hij: lo. dat de vele afdeelingen dér diverse Vereenigingen van Huisvrouwen minstens éénmaal per jaar de gelegenheid bieden tot het houden eener tentoonstelling van uit sluitend Nederlandsche meikenproducten; 2o. altijd weer opnieuw vragen bij het doen harer inkoopen naar Nederlandsche producten, in Nederland vervaardigd. Spr. is overtuigd, dat de Huisvrouwen het middel bezitten en zullen aanwenden om het Nederlandsche Staatsgezin te steunen en daardoor het eigen gezin te bevoordeelen, de werkeloosheid te verkleinen de belasting te verlagen, een einde te maken aan de zoo funeste invoersaldi, welke zich sinds 1924 in stijgenden lijn bewegen. Verder roemde hij nog de pioniers, die het Ned. Fabrikatenhuis hadden tot stand ge bracht en stelde hen tot voorbeeld* ?5j GevoorkomtVeHtoujheid.net B0RS1 PASTILLES oOcl en 50ct per dooi alleen bij Apothekers en Drogisten. Daarna werden een beduidend aantal kost bare geschenken van bovengenoemde merken onder het publiek verloot, waarna de presi dente, mevrouw Eyma, den spreker dankte voor zijn enthousiaste rede. De leiding van het Ned. Fabrikatenhuis verzoekt ons er uitdrukkelijk op te willen wijzen, dat de te voeren actie niets uitstaande heeft met de Vereeniging „Ned. Fabrikaat doch ondernomen werd door een groep in- dustrieelen. Aankomst te Den Helder. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf is Hr. Ms. torpedojager „Van Nes", aan boord waarvan zich prins Hendrik en zijn gevolg bevond, in de haven van Nieuwediep aange komen. De prins was, behalve door zijn ad judant, den luit. ter zee Termytelen, verge zeld door de heeren luit.-gen. Röell en Ten Bosch, beiden lid van het hoofdbestuur van het Roode Kruis. In gezelschap van den burgemeester van Den Helder bereikte het gezelschap te twaalf uur het stadhuis, waar de prins ontvangen werd door de leden van het plaatselijk be stuur van het Roode Kruis, nl. de heeren mr. Ledeboer uit Alkmaar, kring-commissaris, de voorzitteer,de heer J. Kamman, gemeente secretaris van Den Helder, de secretaris L. Bandsma, de penningmeester A. ten Kloos ter, en de leden dr. Rienks, dr. van Driel en Winter. Ook was hier aanwezig de militaire commandant van de stelling Den Helder, de heer S. Jaring, alsmede de kapitein ter zee Hulk, lid van het hoofdbestuur en directeur van het marinehospitaal. De burgemeester richtte een kort welkomst woord tot den prins, daarbij tot uitdrukking brengend, dat de gemeente dit bezoek ten zeerste op prijs stelt. Prins "Hendrik dankte den burgemeester voor zijn hartelijke woorden en releveerde de stijgende belangstelling, die in Den Hel der voor het werk van het Roode Kruis be staat. Daarna begaf het gezelschap zich naar Huisduinen, waar de lunch werd gebruikt. Te twee uur vingen oefeningen aan van de afdeeling van het Roode Kruis op het strand te Huisduinen en na afloop daarvan werden op een terrein en in nabijheid de oefeningen van de padvinders-vereeniging bijgewoond. Omtrent het voorgenomen bezoek van den Prins aan de „Boltha" te Den Helder kan nog worden gemeld, dat een geweldige stort bui oorzaak was, dat het gezelschap halver wege het terrein moest terugkeeren en een schuilplaats zoeken in een ververschingstent. Des avonds werd in de Marineclub gedi neerd. Hierbij zaten aan de hierboven ge noemde heeren, alsmede mr. Fens, hoofdbe stuurslid van de Vereeniging van Padvin ders, de commandant van het vliegkamp „De Kooy", kapt. ter zee Remijnse, schout bij nacht Brutel de la Rivière met zijn adjunct, den luit. ter zee Molenburgh, de garnizoens commandant ridder Van Rappard. Te 7.20 is de prins vertrokken. EXPOSITIE VAN DRUKWERKEN. In het „St. Willibrordus-gebouw" aan de Oudegracht had j.1. Zaterdag en- Zondag een expositie plaats van drukwerken, georga niseerd door de R.K. Grafische Studieclub „Laurens Coster". De voorzitter,, de heer De Wit, opende te ongeveer half 4 deze tentoonstelling met een woord van welkom, om vervolgens het stre ven van de studie-club en de bedoeling dezer tentoonstelling nader uiteen te zetten. Spr. wees op het groote belang, speciaal voor den zakenman, van goed uitgevoerd druk werk en eindigde met de beste wenschen voor het welslagen van deze expositie. Op zeer overzichtelijke wijze waren de verschillende drukwerken op de tafels uit gespreid, zoowel handelsdrukwerk als boek druk. Een en ander was op dusdanige wijze uitgevoerd, dat het een duidelijk beeld gaf, van wat op het oogenblik op het gebied van drukwerken valt te bereiken. Ook uit om liggende landen, zooals Duitschland, Frank rijk enz. waren drukproeven aanwezig, waardoor de expositie ongetwijfeld aan be langrijkheid won. Ook de houtsnede, waar van er meerdere aanwezig waren, zijn ver meldenswaard. Het geëxposeerde omtrent het Ludlowtype, de offset, koperdiepdruk en meerkleurendruk was, speciaal voor den vak man, zeer bezienswaard en trok ten zeerste de aandacht. Gedurende beide dagen bestond voor deze tentoonstelling een flinke belangstelling. HEROPENING BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ VAN PUTTEN OORTMEIJER Heden opende de firma van Putten Oort- meijer alhier haar Boek- en Handelsdrukkerij die van den Achterdam verplaatst werd naar het Verdronkenoord no. 30, waarin voorheen het Piusgesticht gevestigd was. Om 11 uur van morgen verzamelden zich vele genoodigden in de ontvangkamer van het gebouw. De heer Oortmeijer heette na mens zijn compagnon, den heer van Putten en namens de heele firma de genoodigden wel kom. Spr. wierp een terugblik in de 19 jaren die achter ons liggen en herinnerde eraan, dat 19 jaar geleden het bedrijf op bescheiden voet begonnen werd aan den Achterdam. Als blijk van den groei van het bedrijf beleven we thans de verplaatsing naar dit grootere en ruimere pand, dat deels gerestaureerd, deels door nieuwbouw voor het doel ge schikt gemaakt is. Het feit, dat zoo'n groot gebouw betrokken is kunnen worden, stemt tot groote dankbaarheid. Dank bracht spr. aan al degenen, die hen in de eerste jaren van het bedrijf met raad en daad hebben geholpen; voorts dank aan clientèle, aan personeel en leveranciers, met wie men pret tig samenwerkte. Door al die samen werking konden wij ons in dit perceel vestigen. Het is onze plicht ook in de toekomst te toonen, dat we waardeeren wat ons geschonken is. We willen met ijver en volharding voortgaan op den ingeslagen weg en vragen weer den steun van allen, die ons in de voorbije periode steunden, om ons bedrijf naar behoefte uit te breiden en zoo doende een bijdrage te leveren aan de uit bouw van den industrieelen middenstand in Alkmaar. Na een woord van dank gespro ken te hebben voor de tegenwoordigheid, noodigde spr. de aanwezigen uit een rond gang door het bedrijf te maken. B Namens de federatie van de Alkmaarsche drukkerspatroons sprak de heer Bonsema woorden van gelukwensch. Niet alleen voor de firmanten, aldus spr., maar ook voor de federatie is dit een gelukkige dag. Deze uit breiding zij de firma van Putten en Oort meijer van harte toegewenscht. Namens de federatie bood spr. een fraai bloemstuk aan, den wensch uitsprekende, dat een maal de tijd mag aanbreken, dat ook dit groote bedrijf eenmaal te klein zal blijken te zijn, hetgeen een belang is, niet alleen voor de firma, maar voor den geheelen middenstand. Hier na werd een rondgang door het bedrijf ge maakt. In de beneden-etage is de drukkerij ondergebracht, terwijl zich op de boven- etage de magazijnen bevinden. Na afloop werden ververschingen aange boden. Vele bloemstukken mocht de firma van leveranciers en andere belangstellenden ontvangen. BOLLENZONDAG MET ZON EN REGEN. Ongekende drukte van motor rijwielen, auto's en vooral bussen. De fietsers echter schaarsch. De correspondent van De Crt. te Haarlem schrijft: Bollenzondag maar geen echte lentedag. Velden vol bloemen en zwellende knoppen, jong groen aan de boemen, de Mei maand vlak vóór ons, en een donkere lucht die met een kouden zeewind vereenigd een hardnekkigen strijd voerde met de zonne stralen en den hemel somber en dreigend trachtte te maken. In de morgenuren won de zon het, maar 's middags kreeg Pluvius de overhand, de spelbreker, die regen en hagel buien deed neerkletteren en zoo alle voor- jaars illusies verjoeg. Toch werd het geen dagregen en dus hebben nog tienduizenden kunnen genieten van de bloemenweelde die juist dezer dagen op haar mooist is. Buitengewoon druk is het in het bollenland geweest. Het minder mooie weer had echter de vele fietsers, die anders op bollenzondag in zwermen langs de velden zwerven, weer houden om den tocht te aanvaarden. Daar entegen waren voertuigen die door motor kracht worden bewogen in grooten getale aanwezig. Motoren, auto's en bussen zijn der. ganschen dag in schier eindelooze rijen langs de groote wegen getrokken, door de overtalrijke bloemverkoopers geleverd. Het meerendeel der wagens, die gistermor gen door Bollenland toerden, waren Duit- sche, en dus 'bijna allen gevuld met suppor ters voor „de" match. Zij wilden vóór' het begin van den grooten kamp hun hart aan het befaamde Hollandsche voorjaarsschoon ophalen. Veel drukte ontstond ook door de motorraces te Alkmaar, die honderden motor rijders aanlokten, welke blijkbaar de bloeien de bloembollen wilden ruiken alvorens den benzinedamp te proeven. In het middaguur verdwenen de Duit- schers geleidelijk van den weg om plaats te maken voor groote touringcars uit België en Frankrijk, die-door reisbureaux en particulie ren waren gehuurd voor een sight seeing langs de bollenvelden. Welda reed door .de bollenstreek een waarlijk cosmopolistische verzameling bussen. „Autobussendag" kan men Bollenzondag in den vervolge wel noe men. De auto's en taxi's kwamen er bijna doo>- in het gedrang. Het levendigst ging het, als gewoonlijk, in de dorpskommen toe. Het verkeer wroette zich met moeite door de smalle dorpsstraten, waar voor de huizen de inwoners stonden om de geweldige drukte te aanschouwen. Gok de bloemverkoopers sloegen materieel voordeel uit de komst der Lente. Zij bestorm den letterlijk allen die „bollenwaarts" gin gen en traentten op allerlei wijze hun bloe men en ansichtkaarten van de hand te doen Zonder wat gekocht te hebben was het haast niet mogelijk om verder te komen Volle touringscars, trams, bussen, auto's, café's straten en wegen, drukte, bewegelijk heid, claxongebrul, fietsgebel, schreeuwende verkoopers van dit en van dat zoo rumoerde het den ganschen bollenzondag DE AANVARING IN DE VLISSINGSCHE BUITENHAVEN OP 10 FEBR. De Marineraad heeft heden uitspraak ge daan in de zaak van de aanvaring van de Douwe Oukes door de pantserboot Brinio op den lOden Februari in de buitenhaven van ylissingen. De marineraad is van oordeel, dat de oorzaak hierin gelegen is, dat de bak boordmotor, inplaats van achteruit, vooruit heeft gewerkt, hetgeen theoretisch mogelijk is, indien de motor bij een vooruitloopend schip op achteruit wordt gezet. Met die mo gelijkheid moet worden rekening gehouden doch in de machinekamer had men het voor- uitslaan kunnen en moeten waarnemen. De marineraad voegt aan deze uitspraak eenige wenken toe ter verzekering van meerdere veiligheid in gevallen als deze. BRAND. t- t- Varkens omgekomen. Te Escharen (N.-B.) is totaal afgebrand mwTing van heer A' 7311 Sambeek. De inboedel ging nagenoeg verloren. Eenme fy,ame" 13 de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. Kleeren bij de kachel Vrijdagavond werd de woning van den heer A. Davelaar te Ugchelen bij Apeldoorn p"1 J*??.1 der vlammen. Met veel moeite kon een nabij deze woning plegen kleine scherij behouden worden. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat een kleedin^mt- op of tegen brapdende Slt givffta KORTE BERICHTEN. Ie Haag is overleden de oogarts dr. A Halbertsma aldaar. De doodsoorzaak is waarschijnlijk een auto-ongeval, hem een week geleden overkomen. Aanvankelijk het ongeval geen gevolgen te zullen maar later werd dr. A. ongesteld Zaterdag werd te Utrecht de 1, sche algemeene vergadering gehouden1 vereenigingen voor ziekenverplegino- Nederland, onder voorzitterschap heer C. Stolk uit Wassenaar. Prof. dr. R. Bianchi BandiueUiT Zaterdag zijn ambt als bijzonder hooglePr in de faculteit der letteren en wijsLal aan de rijksuniversiteit te Groningen om derwijs te geven in de oud-Grieksche voor Aziatische archeologie, aanvaard het uitspreken eener rede in de aula der a demie over „Kunst der antieke en niode critiek". VRIJZ. GODSD. OPENLUCHT- SAMENKOMST TE ALKMAAR Op Hemelvaartsdag zal in den Stedelij] Muziektuin te Alkmaar de provinciale On luchtmeeting van vrijz. godsdienstigen Noordholland gehouden worden. Sprek zullen zijn: ds. M. C. van Wijhe (Pum, end) over „Geloof en Daad"; de heer K Hauwert, tuinbouwer te Bovenkarspel, ov „Wat de kerk voor ons is"; ds. L. R. v. Broek uit Hoorn over: „Beelddragers God Ds. Baar en ds. Deetman (Alkmaar) zul] resp. het openings- en sluitingswoord Sp ken. De kerkkoren van Alkmaar, Held Hoorn, Oostzaan en Zaandam verleen hunne medewerking. Dr. Eckener zal de besprekingen met d, Franschen minister van Luchtvaart venj voortzetten en over samenwerking met de voegde Fransche instanties inzake de Zejyi# lin-Oceaanvluchten onderhandelen. In 4, nabijheid van Parijs zou een tusschenstafe worden aangelegd. Amerikaansche kring! hechten groot belang aan zulke tusschenlai dingen, en men is daarom van plan met de; wenschen rekening te houden. Aneta-Vaz Dias meldt, dat de P.H.-A.E.Z gister te 5.40 uur uit Medan is vertrokken e te 1.05 te Palembang is geland. Vandaa vertrok het toestel te 13.10 uur en arriveert te 16.10 uur te Batavia, vanwaar het toesti te 16.35 uur naar Bandoeng vertrok, was het te 17.20 landde. De Duitsche vliegster Elly Beinhorn heel na haar langdurig verblijf in Afrika, Eur pa weer bereikt. Zij startte gistermorgen va Tunis en bereikte na een vlucht van 2 ui over de Middellandsche Zee de kust van Si< lië, waar zij op het vliegveld van Catam landde. Vandaag zal zij haar vlucht voor zetten naar Rome. Zij hoopt nog in den lot van deze week te Berlijn aan te komen. PAARDENMARKT. De directeur van het marktwezen te AU maar brengt ter algemeene kennis, dat te gelegenheid van de Paardenmarkt op Ntfoem dag 29 April a.s., de aan te voeren d\w alleen naar de markt mogen worden gebrac over de Frieschebrug en de Korte Nieuw sloot van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij li Zeglis naar de markt gebracht moeten di weg volgen langs de Voormeer en de Bi< kade, over de Schermervlotbrug en langs d Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Alle dieren, die niet over de Frieschebri de stad binnenkomen, moeten zoodanig wc den vervoerd, dat zij door de Korte Nieuw sloot van de Handelskade af ter markt k men; alle overige toegangen tot de mar worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesch brug zullen de aan te voeren dieren desku dig worden onderzocht en zal het verschu digde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen gee dieren geplaatst worden op de markt die de namiddags vier uur eindigt, terwijl na morgens 10 uur geen paarden meer ter mat) worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden word* aangewezen de Dijk, de Marktstraat, h Waagplein en de Ged. Nieuwesloot. Vo< het plaatsen der veulens een gedeelte v< het Waagplein. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. ONTEIGENING TEN BEHOEVE VAK DEN RIJKSWEG BEVERWIJK ALKMAAR. De Burgemeester der gemeente A" maar maakt bekend, dat ter voldoend aan artikel 7 der Onteigeningswet stukken, bedoeld in art. 6 dier wet, b treffende de onteigening ten behoe' van verbetering van het"gedeelte Beve wijk—Alkmaar van den Rijksweg Veis' Alkmaar ter secretarie der gemeen zullen worden nedergelegd van 1 M tot en met 22 Mei 1931 Belanghebbend' kunnen gedurende dien termijn, alsmec gedurende acht dagen na verloop daa van bezwaren teg'en de voorgenome onteigening en het plan van het we' schriftelijk inbrengen bij den Minist van Waterstaat. Zij, die dit bij hun n zwaarschrift verlangen, zullen in de g lege.iheid worden gesteld hunne zwaren mondeling toe te lichten. De bezwaarschriften zijn vr" m zegelrecht. Alkmaar, 27 April 1931. De Burgemeester van AIKi WENDELAAIb HINDERWET. j Burgemeester en Wethouders van uu hebben aan Jb. Bult te Alkmaar verg"" verleend tot het plaatsen van een ei motor van 3 P.K., tot aandrijving van tegelpers, op het perceel kadastraal gemeente Oudorp Sectie A, nr. 785. Alkmaar, 27 April 1911. Burgemeester en Wethouders van A WENDELAAR, burgemeesi»* A. KOEL MA, secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8