muntmeter gelijk zal zijn, terwijl daarnaast voor de muntmeterverbruikers een kleine ver goeding zal geheven worden voor meter en installatiehuur. De prijzen welke thans tot verbruik van 30 M3. per maand bedroegen voor de eerste 20 M3. 11 ct. en voor de volgende 10 M3. 10 ct. per M3. over den gewonen meter, en voor muntmeter van resp. 12 ct. en 9 ct. zullen vo'gens voorstel van B. en W. thans voor de le 30 M3. gesteld worden op 10 ct. per M3. Dat is op zich zelf niet zoo groote verlaging, maar daarnaast zal het vastrecht geheel vervallen door deze verlaging, ten kleir.e verhooging van den meterhuur vooi de gewone meters zal echter worden. 'n"e' voerd, n.1. deze worden gebracht van 30 op 40 ct. per maand. Voor 3,5 en 10 lichtmeters, zullen de ingezetenen die aangesloten zijn aan het gasbuizennet een verlaging krijgen van 60 ct. voor gebruik over den gewonen en 55 ct. voor gebruik over den muntmeter. Dat vooral de vastrechtheffing zal komen te vervallen zal bij de verbruikers zeker in den smaak vallen, want deze heffing, die com mercieel geheel is verantwoord en bedoeld is bovendien als een aanmoediging tot verhoo ging van de afname, was velen toch een doorn in het oog, vooral bij hen die om de een of andere reden een zeer klein verbruik hadden. De gasprijs voor het gebruik boven 30 M3. per maand blijft gesteld op 5 ct. per M3' a Deze prijsverlaging, gesteld dat de aaa deze in de raadsvergadering van 30 dezer aanneemt, zal direct worden ingevoerd m.a.w. met ingang van de meteiopnamc April/Mei. Wij zijn benieuwd wat de voorstanders van gas uit Beverwijk van deze voorstellen zullen zeggen. Openbare Vjerkooping. Heden werd door notaris Stuijt verkocht he't perceel: a. Woonhuis van A Liefting aan de School straat. dat in bod werd gebracht op f 5000 door P. Liefting en gemijnd op 650 door J. Pepping; b. perceèl bouwteirein, daarnaast in bod gebracht door P. Liefting op 700 en ge mijnd op 10 door dezelfde. De generale massa werd hierna gemijnd op f 10C0 door P. Liefting, zoodat dit pand opbracht f 7360; c. Huismanswoning met schuur en tuin, groot 68 are van wijien P. Dekker, werd in böd gebracht op f 5825 door Cl. FRes cn gemijnd door P. Liefting op ƒ1; d. Perceel tuingrond daarbij behoorende in bod gebracht op 3300 door C. de Groot en niet gemijnd. De generale massa werd hierna afgemijnd op 150 door J. J- Voges te Hillegom, zoo dat deze eigendommen opbrachten 9276; e. Woonhuis van A. Dekker aan de School straat met daarnaast gelegen bouwterrein werden hierna resp. in üod gebracht op 1600 en 900 en niet gemijnd terwijl de koop niet werd gegund. WESTWOüè. Gistermorgen ontdekte de postbode Mooy in een sloot tegenover de protestantsche kerk het lijk van den bloemkoopman P. y. d. H. uit Hoorn. Reeds den avond te voren was de wagen van den koopman onbeheerd langs den weg gevonden. Vermoedelijk is de man bij een aanrijding van zijn wagen geslingerd. SINT PANCRAS. Do gemeenteraadsverkiezing is door Bur gemeester en Wethouders vastgesteld op 3 Juni a.s. OUDKARSPEL. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor een lid van het bestuur voor den Koog- en Bleckmeerpolder, periodiek aftredend de heer Gb. Moeijes, is deze herkozen. OUOOKP. Alhier is opgericht een vereeniging voor verpleging in het Stadsziekenhuis te Alk maar, waardoor de ingezetenen van Oudorp tegen een jaaiüjksche contributie van 30 ct. het recht verkrijgen op verpleging in het Stadsziekenhuis tegen het gewone tarief Als bestuursleden zijn gekozen de heeren Ds. P. Groot, H. Smidts en J. Blom Cz. Reeds heb been zich een honderdtal personen als lid opgegeven. BERGEN. Gister was het 25 jaar geleden, dat de heer J. P Kreb zijn hotel en banketbakkerij ajhier vestigde. Bergen was toen als seizoenplaats nog in opkomst, doch successievelijk slaagde de heer Kreb er in, dan-k zij den steun dien hij van zijn werkzame echtgenoote mocht on dervinden, om zijn zaak te laten groeien tot de zaak die zij thans is. Het hotel biedt plaats aan een vijftigtal gasten, de keuken wordt alom geroemd en ook als banketbakker verwierf de heer Kreb zich een naam waar op hij trotsch kan zijn. Er was dan ook alle reden dezen dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Velen, zeer velen verschenen des middags op de receptie om den heer Kreb met de zijnen hun gdukwenschen aan te bie den, terwijl van heinde en verre, ook van gasten, die regelmatig hun vacantie in dit hotel doorbrengen. telegrafische geluk- wenschen inkwamen. Voorts getuigde een groot aantal bloemstukken, dat de heer Kreb mocht ontvangen, van de sympathie waarin 'hij zich mag verheugen. Ook van de V.V.V., welks bestuur de familie op de receptie com plimenteerde, was een mooi bloemstuk inge komen, alsmede van de afdeeling Alkmaar en omstreken van de Banketbakkersvereeniging, waarvan vele leden des avonds feestelijk ten huize van den heer Kreb het heugelijke feit vierden. Bergens Harmonie liet zich eveneens niet onbetuigd en huldigde den heer Kreb met een serenade, hetgeen begrijpelijk de belang stelling genoot van Bergens jeugd. De voorzitter van Bergens Harmonie, de heer P. Blankendaal, verzekerde dat het corps, dat zooveel aardige herinneringen aan den heer Kreb en zijn zomergasten bewaart, op dezen dag niet achterwege had willen blijven, om zijn vreugde te uiten over het 25- jarig jubileum van deze zaak die met Berden groot was geworden. Hij herinnerde cr aan hoe de zomergasten van notel Kreb. voor eenige jaren alle leden van het corps met een insigne van de Krebbianen vereerden en uitte den wensch dat het den heer Kreb en de zijnen ook ir, de toekomst wel zal gaan. Hierop zette het corps een krachtig „Lang zullen zij leven-' in, waarna de heer Kreb een woord van dank sprak voor deze bijzondere attentie en de leden van het corps ververschin- gen aanbood. In ons verslag over de uitvoering van de Revue „Nou Reken Maar" staat abusieve lijk, dat het succes voor een groot deel ook de verdienste was van stoffer en accu, ge broeders de Groot, die zich als uitstekende komieken deden kennen. Men gelieve voor gebr. Groot, gebroeders Gevers te lezen. SCHAGEN. Ongeval. Het personeel van de fa. Blaauboer en Tuinman alhier, hetwelk iederen dag per auto van en naar het werk in den Wieringerrneer vertrekt is Dinsdagmorgen een ongeval over komen, dat nochtans goed is afgeloopen. Bij het overzetten met het pontje de Wie ringerrneer in, zakte het pontje naar beneden, waardoor allen tot den hals toe in het wa ter geraakten. Zij wisten zich gelukkig allen te redden. De negen drenkelingen zijn hierop huis waarts gekeerd, na eerst een half uur in hun natte plunje te hebben geloopen, alvorens zij, een bewoonbaar oord bereikten waar een auto verkrijgbaar was, die hun verder thuis bracht. Aanbesteding. Op 13 Mei a.s. zal door het Departement van Waterstaat worden aanbesteed het ma ken van een gedeelte van den weg Nieuwe- sluisKolhorn beuevens het maken van een weg van Nieuwesluis naar Sluis I Wierin gerrneer met grondwerken. De raming be draagt 100.000. Op dezelfde dag zal eveneens door voor noemd Departement worden aanbesteed het maken van een weg van Medemblik naar Aartswoud in de Wieringerrneer, waarvan de raming bedraagt 160.000. Arbeiders in de Wieringerrneer. De aanneming van arbeiders voor den Wie- ringermeerpolder is tijdelijk stopgezet. Alle tewerkgestelde arbeiders en eveneens zij, die nog eventueel zullen worden aange wezen moeten een verklaring teekenen, dat zij of landarbeiders zijn of willen worden. Degenen, die een dusdanige verkalring niet willen teekenen zullen met 8 dagen worden ontslagen. ingezomSen stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur! Mag ik a.u.b. een plaatsje in uw blad voor de volgende regelen? ERVARING VAN EEN ABONNE( VAN DE BERGER BUS. M. de R. Ik ben abonné van de bus Ber genAlkmaar. Reeds vijf jaar ongeveer. De minder aangename ervaringen, die ik en vele anderen mèt mij in dien tijd als bus- abonné opdeed, had ik al meermalen op deze wijze kenbaar willen maken; iedere keer echter wilde ik maar weer vergeten, wat me overkomen was. Gisteren echter deed ik wederom en enkele anderen mèt mij zoo'n onaangena me ervaring op. De bus naar Alkmaar war giste: middag tjokvol. De regen was oorzaak, dat vele fiet sers van de bus gebruik moesten maken. Al heel gauw werden onder veel getoeter de bus haltes gepasseerd en de dames en heeren, die reeds eenigen tijd in plasregen en kouden wind gestaan hadden, zagen de bus zonder hen naar Alkmaar gaan. Het wachten was op de reserve-bus. Die bleef weg; wèl kwam een kleine huurauto van de onderneming om de overtollige reizi gers op te pikken. De chauffeur wilde daar in 8 a 10 passagiers bergen, terwijl er fat soenlijk plaats was voor drie. Gevolg: de overbi ij venden konden nog een half uur in regen en wind heen en weer kuieren. De een. miste den trein naar Den Helder; de ander, die ook met den trein mee moest, ging naar huis, omdat hij zijn aan sluiting, miste; andere abonné's kwamen te laat op kantoor of werkplaats in Alkmaar. M. de R., op de lijn naar Heiloo gaan in dergelijke gevallen abonné's vóór; en terecht. Als men zoo 60 a 70 gulden per jaar aan de bus kwijt is, en steeds zijn plaats vóóruit be taalt, moet men erop kunnen rekenen, dat men mee kan Hoe? Dat moet de busonder nemer uitmaken. Die moet volgens de door Gedeputeerde Staten gestelde vergunningsvoorwaarden zorgen voor voldoende reserve-materi aal; en dat heeft op deze lijn bijna steeds ont broken. Wanneer tenminste op een drukke lijn als deze, de dienst onderhouden wordt met twee bussen en een huurauto'tje, zooals gister,-kan men moeilijk van voldoende reserve spreken. M. de R., ik ben er zeker van de tolk van velen te zijn, als ik mijn misnoegen en onte vredenheid betuig over deze monopolistische manier van doen. ABONNE. Spoi*i Biljarten. Om het wereldkampioenschap. Dommerinp slaat Luypaerts. Het Hbld. meldt d.d. 28 April: Van de vier partijen die vanmiddag om het wereldkampioenschap gespeeld werden' wa ren drie zoo spannend, dat tot het laatste oogenblik de kansen voortdurend schenen te wisselen. Alleen Moons won zonder inspan ning van den Spanjaard Butron. De overige drie overwinnaars hebben hun zenuwen ge ducht moeten behcerschen, om het tot de overwinning te kunnen brengen. Van Belle slöeg den tegenwoordigen kam pioen van België Baltus met 400 tegen 380. De Franschman De Gasparin sloeg den Duit- scher Poensgen met 400 tegen 367 en Dom- mering sloeg niemand minder dan den te genwoordigen wereldkampioen Luypaerts met de liet summum van spanning duidelijk uitdrukkende cijfers 400394. Het zal ieder Nederlandsch biljartliefheb- ber zeker verheugen te vernemen, dat Som mering vandaag weer heel wat beter heet, gespeeld dan gisteren. Zijn overwinning en de warme toejuichingen, die hem daarvoor ten deel vielen, waren welverdiend. Dominc- ring heeft opnieuw getoond, dat ook de a ler- beste spelers ter wereld nog steeds voor hem moeten oppassen. Dat Dommering en Luy paerts in een zoo zenuw-achtig-spannenden wedstrijd desniettemin het fraaie gemiddel de van meer dan 19 behaalden, bewijst de groote klasse. Dommering begon reeds terstond prachtig met een serie van 48 en behield de leiding tot 135, toen Luypaerts plotseling, dank zij een fraaie 100, die echter niet geheel van geluk gespeend was, hem een punt voor bracht. Schitterend was echter het onmiddel lijke antwoord van Dommering: 85, waar door hij weer flink de leiding kreeg. Na ze ven beurten had Dommering 275 met het prachtige gemiddelde van bijna 40, terwijl Luypaerts nog op 148 stond. Dommering scheen dus een vrij veilige voorsprong te hebben. Langzaam liep Luypaerts echter in, doch na zestien beurten was de stand toch nog: Dommering 365, Luypaerts 302. De ze ventiende beurt scheen toen den ommekeer ie brengen. Door een fraaie 71 nam Luy paerts de leiding over: 373. Een poedel van Dommering verhoogde de overwinningskan sen van den wereldkampioen, die in 19 beur ten op 390 stond. De spanning steeg echter op haar hoogst, toen Dommering een prach tige serie, in bewonderenswaardige kalmte gespeeld, van 22 maakte en dus met 394 op nieuw een kleine voorsprong had. Luypaerts kon er toen niet in slagen, de ballen bij el kaar te brengen. Vier maal slaagde hij in een moeilijken stoot, maar bij 394 was weer de beurt aan Dommering. Met twintig beur ten stonden de beide tegenstanders beide op precies 394. Zeer voorzichtig spelend heeft Dommering toen aan de spanning een eind gemaakt. Bij 398 wist hij een gevaarlijk mo ment schitterend' te overwinnen. Toen lagen de ballen bij elkaar en was het voor onzen kampioen een kleinigheid de partij te beëin digen. De uitslagen van de wedstrijden van van- daag waren: pnt. brt. h.s. gem. Moons 400 26 91 15.33 Butron 163 25 33 6.52 Van Belle 400 26 135 15 38 Baltus 380 26 117 14.61 Dommering 400 •21 85 19.04 Luypaerts 394 20 100 19.70 De Gasparin 400 22 63 18 18 Poensgen 367 22 82 16.68 Dy hoogste serie, tot dusverre gemaakt, was die van Van Belle gistermiddag van 135. Gisteravond werden nog gespeeld de par tijen Moons 400 14 97 28.57 Van Belle 325 14 62 23.21 Baltus Soussa 400 360 25 24 92 57 16.00 15.00 Tengevolge van de nederlagen van Van Belle en Soussa is Moons thans in zijn groep de eenige, die ongeslagen is gebleven. De stand is: 1. Moons, 3 gespeeld, 3 gewonnen; 2 en 3 Soussa en Van Belle, ieder 3 gespeeld en 2 gewonnen; 4 Baltus, 3 gespeeld en 1 ge wonnen; 5 en 6 Agassis en Butron, 2 ge speeld en geen gewonnen. In de andere afdeeling is de stand: 1 Corty 1 gespeeld en 1 gewonnen; 2, 3 en 4 Poens gen, Dommering en de Gasparin, ieder 2 ge speeld en 1 gewonnen; 5. Luypaerts, 1 ge speeld en geen gewonnen. Voetbal. Protesten Blauw Wit en A.F.C. In de gisteravond te Leiden gehouden ver gadering van de protestcommissie van den K.N.V.B is afgewezen het protest van Blauw-WitSparta. De uitslag blijft,derhal ve ongewijzigd, zoodat een beslissingswed strijd tusschen Blauw-Wit en E.D.O. noodig is, om uit te maken, welke vereeniging degra datiewedstrijden zal spelen. In het protest van den Amsterdamsehen tweede klasser T.O.G. in den wedstrijd tegen A.F.C., welke wedstrijd werd geleid door prof. Snapper, werden op verzoek van het bestuur van den K.N.V.B. de partijen ge hoord. Dit verhoor leverde naar de meening der protestcommissie geen nieuwe gezichts punten op, zoodat de aanvankelijk op de stukken gewezen uitspraak, waarbij T.O.G. in het gelijk werd gesteld, werd gehand haafd. Voor de laatste plaats in de tweede klasse A van afd. 11 zijn dus beslissingswed strijden noodig tusschen D.E.C., A.F.C.T. OG. en Hollandia, die alle met 13 punten eindigen. Sinnenlanci TIJDENS EEN BEGRAFENIS OVERLEDEN. Gistermiddag is tijdens de teraardebestel ling van het stoffelijk mcrschot van zijn schoonvader, den heer Th. Wijlhuizen Sr., op de begraafplaats „Heiderust', te Vclp, plot- scling cnwd geworden en na enkele minuten overleden, dr. H. de Groot, specialist en tot voor korten tijd directeur van het Tandheel kundig Instituut te Utrecht. De verslagenheid op den doodenakker was, zooals men begrijpt, zeer groot. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Algemeene vergadering te Assen. De algemeene vergadering der Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen werd Maandag te Assen gehouden onder voor zitterschap van mevr. J. Marcus—Nijland, die een openinswoord sprak. Bij de behandeling van het financieel ver slag- bleek, dat de winst- en verliesrekening sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 31.917, met een voordeelig saldo van 2800. De rekening en verantwoording van het Jacobafonds over 1930 bedroeg bij inkomst en uitgaaf 28.052. In de commissie tot het nazien der boeken over 1931 werden be noemd de dames mevr. Lionie te Breda, mevr. De Visser te Dordrecht en mevr. Schorren- hagel te Utrecht. De secretaresse, mevr. mr. D. R. E. Op- penheimer-Belinfante, bracht het jaarver slag uit, waarin werd medegedeeld, dat het ledental steeg van 29.300 tot 31.500. Tot bestuurslid werd gekozen mevr. A. E- DouwesDekkerJolles te Utrecht Vervolgens werden de gasten in het gj- meenteruis officieel ontvangen, waarbij de burgemeester, mr. J. Bothenius Lohman, sprak. In de avondvergadering zijn behandeld voorstellen van het hoofdbestuur en de afdee- lingen. Allereerst is medegedeeld, dat mevr. Dou wes DekkerJolles de benoeming tot lid van het hoofdbestuur aanneemt. De voorzitster bracht vervolgens dank aan het afgetreden bestuurslid mevrouw J. H. GoslingaLysen voor het vele werk door haar voor de vereeniging verricht. In behandeling kwam het voorstel van het hoofdbestuur om het besluit te bekrachtigen tot voortzetting van de uigave van het maandblad, na afloop van het loopende con tract 31 December 1931) voor den tijd van 3 jaar (dus tot 31 Dec. 1934) op dezelfde wijze en onder dezelfde voorwaarden, waar op de uitgave thans geschiedt, dus door tus- schen'.omst van de N.V. Leidsch Dagblad, maandelijks verschijnend in het thans ge bruikte formaat, tegen een bedrag van 4000 per jaar voor een oplaag van 31.000 exem plaren, met een maandelijksche verhooging van 6 per 100 exemplaren, waarmee het getal 31.000 overschreden wordt. Nadat eenige afgevaardigden over dit voorstel het woord hebben gevoerd, was het voorstel aangenomen. POSTRIJTUIGEN IN HET SPOORBOEKJE. In de 15 Mei a.s. 'verschijnende groote uitgave van den Officieelen Reisgids zullen, naar „Spoor- en Tramwegen" meldt, wor den aangegeven de treinen, waarmede losse brieven door de zorgen van de postadmi nistratie verzonden kunnen worden. De treinen zijn aangegeven met de volgen de teekens tusschen de uur- en minuutcijfers van het begin- en eindstation: Vervoer vindt plaats oip werkdagen. Vervoer vindt plaats op de dagen dat de trein loopt. Vervoer vindt plaats op Zon- en feest dagen. Zooals bekend kunnen bovendien voor binnenlandsch verkeer tegen betaling van tien cent boven het normale porto aan de bagagebureaux der stations brieven, brief kaarten, gedrukte stukken, nieuwsbladen en monsters worden afgegeven ter verzending met den eerstvertrekeknden trein, ongeacht de omstandigheid of er al dan niet een post- rijtuig in den trein loopt. HET BUURTHUIS OP MARKEN. Steenlegging door den dir.-gen. van de Volksgezondheid. Maandagmiddag had de steenlegging plaats van het Buurthuis op Marken. Dit huis kan worden gesticht door de samenwer king van rijk, provincie en gemeente. De burgemeester, de heer T. Heikens, wees erop, dat op Marken een buitengewoon groote achterstand heerschte op het gebied der volksgezondheid Dit buurthuis hoopt verbe. tering te brengen. Het zal o.a. bevatten spreekkamer voor den dokter, onderzoekka. mer, ziekenzaaltje voor eenige noodgevallen lighal voor dagpatiënten, woning voor clé wijkzuster, twee leslokalen voor het meisjes- nijverheidsonderwijs en een woning voor den conciërge, eenige oadcellen, een vergader zaal. Er komt centrale verwarming in het gc- bouw. Mr. L. Lietaert Peerbolte directeur-gene- raai van de volksgezondheid, metselde hier na den gedenksteen in en sprak den 'wensch uit, dat het gebouw aan zijn bestemming zou beantwoorden. De heer P J. M. Vcrschurc, lid van Ged Staten van Noordholland, sprak enkele woor den, evenals mej. Beunier, inspectrice van het nijverheidsonderwijs. De heer J. van Olden- borg, directeur van de Noordhollandsche provinciale bedrijven deelde mede, dat naar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar electri- citeit en de waterleiding tot stand zullen ko men. Ir. C Rietsema, rijkstuinbouwconsulent te Hoorn, mevr. de Jager Meezenbroek, direc trice van de Marker Kantklosschool, en dr. Hartman, arts ter plaatse, voerden nog het woord. DE GOUVERNEUR-GENERAAL: Jhr. mr. De Graeff zal in Mei Buitenzorg definitief verlaten en tot het vertrek in Sep tember het paleis te Batavia bewonen. Na zijn aankomst in Nederland zal de oud-landvoogd zich vestigen te Aerdenhout, in de omgeving van Haarlem. STELLING INGESTORT. Vier arbeiders gewond, waarvan twee zwaar. Gistermorgen waren op de werkplaats van de Koninklijke Nederlandsche Machinefa briek v/h. E. H. Begemann op den Kanaal, dijk te Helmond arbeiders bezig een brug te monteeren, toen een stelling instortte. Drie arbeiders vielen naar beneden, terwijl een vierde, Cox, die onder de stelling stond, on der de neervallende balken geraakte. Ijlings toegesnelde hulp slaagde er spoedig in de vier mannen van onder de stelling vandaan te halen. De arbeiders Dankers en Cox wa ren er het ergrt aan toe. Zij werden met zwa re verwondingen naar het St. Antonius-zie- kenhuis te Helmond overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De twee an dere arbeiders kwamen er beter af en konden zich naar hun woning begeven. De oorzaak van het instorten der stelling is nog niet op gehelderd. BRAND AAN BOORD. Het Nederlandsche s.s. „Ares" in brand. Qeen persoonlijke onge lukken. Het Nederlandsche stoomschip „Ares-' van de Koninklijke Nederlandsche Stoom boot Maatschappij, ktmende uit Chili en op weg naar Amsterdam met een lading ni traat, is op de rivier de Taag bij Lissabon door tot dusver onbekend gebleven oorzaak in brand geraakt. De bemanning en de 13 passagiers, die zich aan boord bevonden, konden zich in vei ligheid stellen, doch hunne persoonlijke be zittingen gingen grootendeels verloren. Er hadden enkele éxplosies plaats. Het schip zal onverwijld onder water worden gezet om uitbreiding van den brand te voor komen. (De „Ares werd in 1921 gebouwd en mee' bruto 3981 ton en netto 2423 ton.) EEN TUNNEL ONDER HET NOORDZEEKANAAL? De Amsterdamsche Kamer van Koophan del heeft besloten een adres te richten aan den minister van waterstaat betreffende een tweede doorvaartopening in de Velserbrug en een tunnelverbinding onder het Noordzee kanaal. Met voldoening wordt in het adres gecon stateerd, dat met de werkzaamheden van den aanleg van een tweede doorvaartopening bil de Hembrug in den loop van dit jaar zal worden aangevangen. Met aandrang wordt verzocht te bevorde ren, dat ook in de verbetering van de Velser brug spoedig zal worden voorzien. De groeiende hinder, welke het scheep vaartverkeer op en het spoorwegverkeer van het Noordzeekanaal op den duur van elkaar zullen gaan ondervinden, zullen echter naar de overtuiging der Kamer, in een, zij het ook niet nabij zijnde toekomst, nopen tot de eeni ge oplossing, welke voor beide vormen van verkeer een ongestoorde continuïteit waar borgt: een tunnelverbinding. De noodzake lijkheid om zoo spoedig mogelijk door het aanbrengen van een tweede doorvaartope ning in beide bruggen, de grootste bezwaren weg te nemen, naar het de Kamer voorkomt, geen beletsel zijn om reeds thans het oog ge vestigd te houden op en aandacht te schen ken aan het tunnelvraagstuk. SIE AVOJfTCTtl]]! VAW EEjf V ft] HKÊDft S A G ft] IftTE. è-io 549. En met groote snelheid vlogen ze voort. Ze poogden het land der kabouters, hun oude vrienden weer terug te vinden. Maar dat ging niet gemakkelijk, want het was al zoo lang geleden dat zij dit land hadden verlaten. Ze za gen bergen, vlak land en bosschen, maar waar ze heen moesten wisten zij niet. r"*"»-. hun zaöen zij de hun bekende witte vogel, di« votfrl i1p s. vr®eö®r zoo dikwerf den weg had gewezen. De hufliKende hX,n °ok.dadelijk en bood zich aan om lijk werd be2ri)pen dat dit aanbod dade- dat Tii Pin^ r tn°men- Keesie cn de matroos waren bh), den koninu d badden gevonden, die hun naar den koning der kabouters zou brengen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 8