Zeetijdingen een gevaarlijk misdadiger. de strijd in china tegen het communisme. embargo opgeheven. aardbeving in kaukasus. goebbels voor de rechtbank. de corruptie bij de politie te chicago. OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Hedenmorgen ie ongeveer 7 uur is in het Keeten, nabij Bruinisse, schipper P. v. d. pluim overboord gevallen en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. UITVOERING TARWEWET. Een organisatie van fabrikanten van zelfrijzend bakmeel. Teneinde despensatie te verkrijgen van de Tarwewet bij de fabricatie van zelfrijzend bakmeel, is dezer dagen opgericht de vereeni- ging van zelfrijzendbakmeelfabrikanten in Nederland. ONBEWAAKTKE OVERWEG. Nog goed afgeloopen. Op den onbewaakten overweg aan den Achterweg te Nootdorp is gistermorgen om pegen uur een vrachtauto yan bode Van der Spek uit Z.oetermeer gegrepen door een van Gouda komenden personentrein. Het achter gedeelte van den auto werd verbrijzeld. De chauffeur is er oogenschijnlijk goed afgeko men, toch werd op advies van een zich in den trein bevindenden geneesheer n$ar een zie kenhuis te 's-Grave'nhage vervoerd. VERKEERSONGEVALLEN. Auto in de Dedemsvaart. Maandagavond is op den Hasselterdijk tusschen Lichtmis en Hasselt de heer K. K directeur van de Coöperatieve Landbouwver- eeniging te Nieuwleusen, met een geladen vrachtauto bij het uitwijken van een perso nenauto, welke op den berm stond, in de Dedemsvaart gereden. De vrachtauto kwam geheel onder water, zocdat de bestuurder in ernstig levensgevaar verkeerde. De heer K. wist zich boven de cabine te werken, doch ge raakte toen buiten bewustzijn. Hij bevond zich toen nog, een meter onder de opper vlakte. Door een tweetal in de nabijheid zijn de personen, de eigenaar van den personen auto en de bestuurder van een tweeden vracht auto van dezelfde landbouwvereeniging, die achter den eersten aankwam, werd K. me: een haak naar den wal getrokken, waarna men kunstmatige ademhaling toepaste. Na een half uur gelukte het de levensgeesten weer oo te wekken. K. maakt het thans vrij Toed. De vrachtauto is later opgevischt. BRAND. Sigarenfabriek uitgebrand. Gisteravond te omstreeks tien uur ontdekte een voorbijganger dat rookwolken kwamen uit een perceel Oude Gracht 297 te Utrecht, waarin gevestigd is de sigarenfabriek „Mar- ca" eigenaar de heer M. Ultee. De eigenaar, die tegenover de fabriek woont, was niet thuis. De schade is zeer grcot, aangezien het ge- heele pand uitgebrand ,s, terwijl de belenden de perceelen waterschade bekwamen. KORTE BERICHTEN. Maandagmiddag bemerkten voor bijgangers dat uit een verhuiswagen in de Potterstraat te Utrecht rook opsteeg; bij nader onderzoek bleek de wagen in brand te staan en de inboedel, die zich er in bevond, ging bijna geheel verloren. Maandagmiddag de bliksem in de elec- Tijdens eer hevig omveüer sloeg trische centrale te Doetinchem en ver nielde de schakelaars, waardoor de ge ilede Achterhoek ongeveer twintig mi nuten zonder stroom was. Uit de' geopende kluis van «het sta tion der Geldersche Tramwegmaat- scnappij is een bedrag van 800 ont vreemd. De koningin heeft gisteren een auto tocht gedaan ter bezichtiging van de bollen velden Gisterochtend heeft prins Hendrik, in gezelschap van zijn adjudant jhr. Lair.an Trip, een bezoek georaent aan de Nieuwe- gespeeld bij bepaalde spionnagezaken, eenige jaren geleden te Parijs berecht en was er steeds in geslaagd den dans te ontspringen. Zijn werkzaamheden waren vooral gericht op staatsinstellingen die voor de landsverdegt- ging werkten. EEN GEESTELIJKE WONDER DOENER. Te San-Giovanni Rotondo bij Foggia in de provincie Napels woont in een Capucii- nerklooster een monnik, aan wien de bevol king tal van wonderen toeschrijft. De Room- sche kerk, anders van wonderen niet afkee- rig, heeft de wonderen van haar kloosterlij ken zoon niet willen erkennen en hem ge last naar Afrika te vertrekken. Dat is twee jaar geleden geschied, maar de monnik ver toeft nog altijd in zijn klooster, daar de be volking hem niet wil laten gaan en sinds twee jaar het klooster letterlijk belegert. De zer dagen heeft het Vaticaan weer eens iemand naar S. Giovanni Rotondo gezonden om nog eens een onderzoek in te stellen naai de wonderen van pater Pius. De bevolking dacht echter, dat de Pauselijke afgezant den wondercfoener wilde ontvoeren en heeft den prelaat gesteenigd. Deze, mgr. Tignola, ligt nu ernstig gewond in het ziekenhuis te Fog gia. REVOLUTIE IN SAO PAOLO? Naar uit Buenos Aires gemeld wordt, zou in den Braziliaanschen staat Sao Paolo een revolutionnaire beweging zijn uitgebroken. EEN KERK IN DUITSCHLAND DOOR BLIKSEM VERNIELD. Gisternacht heeft een hevig onweder de westelijke grensgebieden van Duitschland geteisterd, inzonderheid de streek rondom Monschau. In Strauch sloeg de bliksem in ücn kerktoren, die spoedig één vlammenzee was. Het blusschingswerk was tevergeefs en kort daarop stortte de ongeveer 30 Meter hooge toren met donderend' geraas ineen Ook de kerk zelf heeft ernstig van het vuur te lijden gehad. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN HET WILNA-GEBIED. Terwijl de overstroomingen in het Wilna- gebied langzaam minder worden, stijgt het water van de Njemen onrustbarend. In het Grodnow-gebied werden meer dan 50 kleine bruggen weggespoeld. Tal van plaatsen staan onder water. De materieele schade is zeer grcot, terwijl ook menschenlevens te be treuren zijn. Ontstellende berichten. Blijkens de jongste gegevens zijn door de overstroomingen alleen bij Wilna ongeveer 10.000 menschen enistig benadeeld. De helft hunner is dakloos. Ook uit de districten Dzisna en Braclau komen ontstellende be richten over de schade, die de overstroomin gen daar hebben aangericht. De Dwina heeft een maximum stand bereikt van 14 M. boven normaal. Het stadje Drisna staat geheel on der water en is volledig van de buitenwereld geïsoleerd. Meer dan 8000 personen zijn in deze b-ide districten :!akloos. Talrijke huizen zijn geheel weggespoeld. Sedert geruimen tijd houden de autoritei ten zich bezig met het instellen van een on derzoek naar het strafregister van een 19-ja- rig misdadiger, Walter Leeser genaamd en uit Bochum afkomstig. Leese is een zoon van achtenswaardige lieden en was door het lezen van slechte lectuur op het verkeerde pad geraakt. De jongen is een gévreesd mis dadiger geworden, die niet alleen Munster land, maar ook steden als Hamburg, Bre- men, Kiel e.d. onveilig maakté. Te Keulen was hij betrokken bij een knoeierij, met een kwart millioen Mark. In Nederland viel een koopman, Tuerbe geheeten, in zeggen, dat de politie den voornaamsten da der, een militairen teekenaar, heeft aange moedigd, om 2ich in staat te stellen een mooie vangst te doen en aldus niet slechts haar nut, maar vooral haar volstrekte nood zakelijkheid te bewijzen. Want er komt hier nog een politioneele overweging in het spel De algemeene veilig heidsdienst te Parijs onderhoudt sedert den wapenstilstand in den Elzas, buiten de be staande politie-korpsen om, een permanente delegatie. Deze delegatie, welke den naam draagt van bedekt en renden als brandende fakkels rond, zonder dat men hen hulp kon verleenen In totaal werden 14 personen in de vlam men of ten gevolge van de brandwonden ge dood, terwijl 12 personen ernstig gewond werden. DE OPSTAND IN DE BRAZILIAANSCHEN STAAT. Reeds weer onderdrukt? Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de opstand, die gisteren in den Braziliaanschen ff. opsrana, aie gisteren in den Braziliaanschen draagt van „Algemeene directie der politie- staat San Paolo is uitgebroken, reeds weder diensten moet sinds lang veidwijnen inge- js onderdrukt. Het ging om een opstand van VQlge het verlangen van verschillende licha- plaatselijken aard tegen wijzigingen in den men en parlementsleden. Li\ had voor goed bestuursvorm. Ook een deel der politie had haar aureool verloren met de processen van 7irh h.ï r*1 - ribessen van zich bij de opstandelingen aangesloten ColmaTeh Besan?on tegen de Elzasser auto-1 Berichten uit Buenos Aires spreken van ;-i- - €£n revo]utionnaire beweging van drie regi- J irioid»" nomisten, die werden vrijgesproken, maar zij klemde zich aan de macht vast. Zoodra zij de geruchten van spionnage verneemt, begint zij een campagne. Zij laat zich de namen geven van de burgerlijke ambtenaren, die er bij den bouw der verdedigingswerken langs de grens zijn betrokken. E enhunner, een teekenaar, trekt de aandacht. Hij is ontslagen, z.g. om dat hij zijn werk slecht deed; in werkelijkheid omdat men hem wantrouwde. Hij wordt ge surveilleerd hij geeft veel geld uit, gaat her haaldelijk op reis naar Duitschland en Zwit serland. Hij treedt toppunt van politioneel macchiavellisme i" dienst yan den Fran- schen tegen-spionnagedienst, die hem salari- menten tegen president Fargos, doch ook deze berichten bevestigen, dat de opstand on derdrukt is. De Braziliaansche regeering oefent een scherpe censuur uit. I€ei*k en School De heer J. W. Blaauboer, caféhouder al hier, is na gehouden proefles benoemd tot onderwijzer ran een der O. L. Scholen der gemeente Schoterland (Hoofdplaats Heeren veen). Indiensttreding 1 Mei a.s. In den ring Spanbroek zijn thans, na eert. Dus, niet slechts belet men hem niet "zijn het vertrek van ds. Kruizinga naar Engel- handelingen voort te zetten, men moedigt bert> viif van cle negen predikantsplaatsen hem vrijwel aan door hem vertrouwelijke vacant; één van de vijf vacante plaatsen. Oh- handen Kerk in verband met de werkzaamheden, die i van Leese en zijn handlangers. De man, wien itl /-lori ImninL-l iiVoti rrro (l.-rMor \irr»r/lon vür.. 1 7Ü PPfl hpftrPO* van f 17 1100 Atilrnftï/loM in den koninklijken grafkelder worden ver richt en waarin o.ifi. een betonnen vloer wordt gelegd Buitte iraEaaid AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. De bevolking overnacht buiten# Sedert eenige dagen neemt men op het eiiand Chios lichte aardschokken waar. Gis teren waren deze schokken zee krachtig, dat een paar huizen instortten. Ook de xazern en het telegraafkantoor loopeu gevaar. De angstige bevolking is uit de huizen ge vlucht en brengt de nachten onder den bloo- fen hemel door. De Nankingregeering maakte gisteren be kend, dat in de provincie Hadpei 180C com munisten door de regeeringstroepen zijn ge vangen en terechtgesteld. Volgens de laatste berichten zpuden dè regeeringstroepen groot-e overwinningen behaald hebben op den com munistische aanvoerder Ho Lung bij Juangan n 1 angjang, waarbij hun de strategisch be langrijke stad Tsicn Kiang in handen geval- n is. De strijdkrachten van Ho Lung zijn volgens deze berichten in volkomen wanorde afgetrokken, zoodat het communistische ge vaar in het Westelijk gedeelte van de provin cie Hoepei bezworen is. Op bevel van het departement van de schatkist te Washington is het embargo, op de lading Russisch hout van het stoomschip Anversoise door de douanen gelegd, omdat |werd aangenomen dat het hout door dwang arbeiders zou zijn gezaagd en geladen, opge heven. Gebleken zou zijn, dat van dwang arbeid bij het bewerken en verladen van het Ihout Keen sprake is geweest. Het schip kreeg ('ergunning om van ^Rliode-Island, waar het moeten blijven liggen, naar de losplaats 'P te stoomen. GEVAARLIJK SPION GEARRESTEERD. Betrokken bij spionnagezaken van eenige jaren geieden. De „Süreté Générale" heeft te Parijs, op tet oogenblik dat hij zich gereed maakte ..rankrijk te verlaten, een bijzonder gevaar- 'Jken spion gearresteerd, in bepaalde kringen end onder den voornaam Paul. Hij wordt verdacht een belangrijke rol te hebben zij een bedrag van 17.000 ontroofden, zou later dood in de Maas zijn aangetroffen. Ook van den moord op een Dusseldorfsch handwerksman werd Leese verdacht. De medeplichtige van den thans gearres teerden Leese, een zekere Glowinka, schoot zichzelf na zijn verhoor dood. In totaal moet Leese wel 150 misdrijven op zijn kerfstok hebben. Leese is naar Recklinghausen overgebracht, waar tal van onopgehelderde misdaden ge pleegd zijn, waarvan Leese verdacht wordt. Hij ontkent echter. Leese was een gevaarlijk straatroover, die gewoon was zijn slachtof fers met den dood te bedreigen. Kerken en pastorieën overviel hij ook meermalen. De juryrechtbank te Münster veroordeelde hem eenige dagen geleden wegens poging tot inbraak in een synagoge tot negen maanden gevangenisstraf. De overige misdrijven, waarvan hij verdacht wordt, maken nog een onderwerp uit van justitieel onderzoek. EEN MOORDENAAR BIJ BRESI.AU GEARRESTEERD. Gisteravond is te Benthen de 22-jarige smid Edmund Thomas gearresteerd, verdacht van moord op den handelsreiziger Walter uit Ols, die Vrijdag nabij Glogaw doodgeschoten in zijn auto werd gevonden. Na den moord was de dader op weg gegaan van Glogaw naar Opper-Silezië. Thomas heeft nog geen bekentenis afgelegd, doch toonde zich hevig ontsteld, toen men hem den gang van zaken mededeelde. zendingen op te dragen en de naïve teeke naar, die nu van twee wallen eet, heeft geen vermoeden, dat hij ten nauwste wordt be waakt. Hij weet, om te kunnen voldoen aan wat er van zijn spionnagediensten wordt ge- ëischt, zich in verbinding te stellen met men schen, die hem de inlichtingen, welke hij be hoeft, kunnen en willen verschaffen. De politie weet het, maar komt niet tusschen- beide. Zij belet niets en dat alle ontwerpen dr vestingwerken onthuld worden wat geeft het! Zij wil een grooten slag slaan, welke haar het aanzien tergugeeft en vóór alles haar in staat stelt zich op haar post te Straatsburg te handhaven! Wanneer, al was het maar door hun eigen bekentenissen, men degenen, die bij deze spionnage zijn betrokken, schuldig moet ver klaren, dan moet men daarbij toch niet de verzachtende omstandigheden vergeten, wel ke van de houding der politieke politieke po litie het gevolg zijn. vijf vacante plaatsen, Ob dam, voldoet aan den raad van beheer, en kan dus binnen afzienbaren tijd weer bezet worden. De gemeente Aartswoud (cl. Hoorn), die tot nog toe den aa-nslag van den raad van beheer niet betaalde, is thans in onderhande ling; getreden met genoemden raad tot verla ging van den aanslag. TIJDELIJK HOOFD TE DRIEHUIZEN. Burgemeester en Wethouders van Zuid- en Noord-Schermer hebben met ingang van 1 Mei a.s. aangewezen tot tijdelijk waarnemend hoofd der O. L. school te Driehuizen (vaca ture J. Verweer) den heer P. Cornielje, onder wijze te Alkmaar. Bij beschikikng van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen is de bij drage door Zuid- en Noord-Schermer te be talen in de kosten der Rijks Hoogere Burger- schooj te Alkmaar over 1930 bepaald op K.G. Uien, Uien 3.80—4.10; Grove Uien 3.80—4, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 28 April 1931. Spinazie- veiling. Spinazie per kist (8 K.G.) 070— 1.20; Postelein per kist (5 K.G.) 175 1.85; Prei en Rabarber per bos 8—21 cent; Sla per krop 37'A eent; Holl. Witlof per 100 pond 814. PURMEREND. 28 April 1931. Weekbe richt Coöp. centrale eierveiling. Afdeeling eieren: 198506 st. Eendeieren 3 40f 3.50; 178697 st. Kippeneieren 70/80 K.G. 4.50— 6; 65/66 K.G. 4.30—4.50; 63/64 K.G. f 44.30; 60/62 K.G. f 3.70- f 4.10; 58/59 K.G. 3.50-/ 3.90; 56/57 K.G. 3.50 tot 3.80; 53/55 K.G. 3.30— f 3.60; 50/52 K.G. f 3.10— f 3.30. ZWAAG, 27 April 1931. Veiling „Bangert en Omstreken". Spinazie 13.90—29; Postelein f 30—37; Slaboonen f 1.06 1.18; Witlof 28—f 33; Uien f 1.30- 2.50; Tomaten f 1.25; Aardbeien, f 2.60 4.50; Bloemkool 15— f 33; Gele kool f 12.80f 15; Sla 2.70— f 5.90; Radijs f 3.404.80; Rabarber f 4—13; Prei f 2.50f 6; Komkommers 1729. WARMENHU1ZEN, 28 April 1931. 750 K O. Roode kool le kwal 18.40; 4700 K.G. Gele kool le kwal. 7—7.70; 5800 K.G. Witte kool le kwal. 8—9.30; 2300 K.G. Uien 4—4.60; Grove uien f 2.90; Drie- lingen 1. NOORD-SCHARWOUDE, 28 April 1931. 11700 K.G. Uien f 3.50f 5.50; Grove uien 3.40—5.40; Drielingen 1.40—2.30; ÏOOCO K.G. Peen ƒ3-/" 4.50; 700 K.O. Kroten f 4.90; 13100 K.G. Roode kool 17,8026.10; 105000 K.G. Deensche witte kool 7.20 9.30; 42400 K.G. Gele kool 6.409.10, alles per 100 K.G. - - - - v wvj/uum vjy T - f 347.32, berekend naar twee leerlingen, die Ten slotte, aldu--. onze medewerker in den (jeze gemeenje gje onderwijsinrichting be- Elzas, moet er geen verband worden gelegd ZOchten tusschen de spionnage te Königsberg en die x r* i i te Straatsburg, daar de aanhoudingen in deze laatste stad zijn gedaan vóór bet inci dent tusschen Fransche officieren en een ar- tilleriepost van de Reichswehr te Königs berg. Volgens een officieel bericht uit Nachit- schewan (Armenië) is deze stad door een hevige aardbeving geteisterd. Verscheidene huizen zijn verwoest. Volgens de laatste be richten zijd 10 personen gedood. Dr. Goebbels, die Maandagavond te Mün- chen is gearresteerd en naar Berlijn is over gebracht, heeft zich Dinsdagmiddag voor Landgericht III voor 8 beleedigingszaken te verantwoorden gehad. Goebbels werd door twee rechercheurs binnengeleid. Toen de pre sident dr. Goebbels verzocht een verklaring af te leggen over zijn verhouding tot „der Angriff", zeide Goebbels, dat hij eerst een andere verklaring wil afleggen. Vervolgens wees Goebbels er op, dat door den Rijksdag bij de opheffing der Immuniteit verzekerd is, dat de daarvoor in aanmerking komende af- fevaardigden noch parlementair, noch in un werkzaamheden voor hun partijfracties belemmerd zouden worden. Hij is den laat- sten tijd steeds voor de rechtbank versche nen. Voor Maandag verklaarde hij zich tijdig te hebben verontschuldigd, aangezien hij een fractiebijeenkomst en een vergadering van partijleiders der N.S.D.A.P. te München moest bijwonen. Maandagavond is hij als een ernstig misdadiger tijdens de fractiezit ting gearresteerd en opgesloten in een cel. Dit is, aldus Goebbels, in strijd met de Rijks grondwet. In verband met deze Grondwets overtreding weigert hij voor eenige recht bank, die dergelijke maatregelen neemt, eeni ge verklaring af te leggen. De beide recher cheurs zouden hem tijdens de reis onheusch hebben behandeld. Hiertegen protesteert Goebbels. Hij is belemmerd in de uitoefening zijner plichten als Rijksdagafgevaardigde. Na deze verklaring van Goebbels werd voorlezing gedaan van verschillende acten, waarbij bleek, dat de eerste zitting in deze zaak was vastgesteld op 29 Septeber 1930. Goebbels heeft acht dagen uitstel gevraagd in verband met de bijeenkomst der partijlei- d rs der N.S.D.A.P. te München. Goebbels heeft verstek laten gaan, zoodat hij gevan kelijk moest worden voorgeleid. Vervolgens ging de rechtbank in raadka mer, waarna de bijeenkomst werd verdaagd tot heden, aangezien besloten werd de redac teuren van „der Angriff" als getuigen te hooren. VOLKSONDERWIJS TE ALKMAAR. Vrijdag had de Alg. Ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging. De voorzitter, de heer Jb. Cloeck, opende deze bijeenkomst en verheugde zich over de betere opkomst der leden. Hij herinnerde aan ds uitnemende pro paganda radio-rede van het Hoofdbestuurs lid Ds. Rappold en verder aan 't verheu gende feit, dat het 60.000ste lid van Volks onderwijs is ingeschreven. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental voor deze afdeeling vrijwel gelijk was geble ven. Er werd herinnerd aan de viering van hel 60-jarig bestaan en de gehouden schoolfees ten, waaraan het vorig jaar 2127 kinderen hadden deelgenomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing stelde de heer Rentenaar zich niet meer herkies baar en werd met algemeene stemmen geko zen Mw. Ds. Rappold. De leden werden opgewekt het Demonstra tief Congres te Utrecht op 30 Mei a.s. te be zoeken. Op dit congres zullen de bezwaren bijeen worden gebracht en tot uiting komen tegen de voorstellen in het Rapport van de Staatscommissie Rutgers. (Wijziging L. O. wet). Onze ECoBoniën MODDERBANDJIR IN HET MOENTILANSCHE. Een geweldige modderbandjir kwam Dins dagmiddag om vijf uur door de Kali Batang in het Moentilansche uit het Merapi-gebied aandonderen. Drie bruggen werden wegge slagen. PASAR-BRAND. Brandstichting? Aneta meldt uit Bandiermassin, d.d. 28 AprilEen brand op d-en Pasar Baroe legde een geheele tokobloc en 15 pintoes in de asch. De schade wordt geschat op 175.009 waar van het grootste gedeelte verzekerd is. Brandstichting is niet uitgesloten. larktbepichten DE SPIONNAGE IN DEN ELZAS. De N. R. Crt. vertelt: Wij hebben melding gemaakt van de aan houding te Straatsburg van Elzassers, die er van worden beschuldigd ten voordeele van Duitschland spionnage te hebben gepleegd. Naar een medewerker in den Elzas meldt, zijn het menschen, die een zekere bekendheid genieten; zij hebben bekend gezamenlijk voor hun spionnagediensten 120.000 frank te heb ben ontvangen. Hun bedrijf heeft een zekeren tijd voortgeduurd; langer dan een jaar is de Fransche overheid ervan op de hoogte ge weest en het mag, aldus onze Elzasser mede werker, eigenaardig worden genoemd, dat de overheid niet spoediger heeft ingegrepen om dit verkoopen van inlichtingen te beletten. Men heeft in tegendeel den indruk, dat men, onder het onjuiste voorwendsel alle vertak kingen van een spionnageorganisatie te wil len ontdekken, gewacht heeft tot alle plannen waren uitgeleverd. Zoodat men bijna kan de Het onderzoek dat is ingesteld naar banksaldi van de verschillende politie-amb- tenaren in Chicago, om na te gaan welke le den van het politiekorps zich aan corruptie en andere misdrijven schuldig maakten, heeft onverwachts een einde genomen omdat het hoofd der justitie, de'chief-justice Mc Goor ty, zijn medewerking weigerde te verleenen tot het uitvaardigen van het bevel aan 273 banken, om inzage van de deposito's der be trokken politieambtenaren te geven. Zonder bevel van den chief-justice behoeven de ban kiers de gevraagde gegevens niet te verstrek ken. PETROLEUMBRON IN AMERIKA IN BRAND GEVLOGEN. Veertien personen verbrand. Té Glad water, in den staat Texas, is door tot nu toe onbekende oorzaak een petroleum- bron in brand gevlogen. De vlammen sloegen huizenhoog naar buiten. Eenige arbeiders, die in de nabijheid van de plaats des onheils werkten, werden met brandende petroieum VOORJAARSPAARDENMARKT. ALKMAAR, 29 April 1931. Op de heden gehouden Voorjaars-paardenmarkL werd be taald voor: rijpaarden 225450; werk paarden 200—400; slachtpaarden 150 325; hitten 100300; jarige veulens 120170. In totaal waren 191 stuks aangevoerd Handel matig AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 April 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 284 Vette kalveren, le kw. 0.86—0.95; 2e kw. 0.74—0.84; 3e kw. 0.6O—074, per K.G. slachtgewicht 97 Nuchtere kalve-en 711; 600 Var kens, vleeschvarkens (90110 K.G.) 0.49 0.50; zware /arkens 0.460.48; vette varkens 0.430.45 per K.G. slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 10 wagons geslachte runderen uit "Denemarken. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 April 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche Bonten 6.75— 7.50; Zeeuwsche Blauwe 6.757 25; Bevelanders 5.906.25; Pooters 3.25 3.75; Friesche Red Stars 6.50— 6.76; IJpolder Bravo's 6.50—6.75; Brut-Industrie 4 254,.60. Malta 19 ct. per K.G. Aanvoer 1 lading, zijnde 150 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 29 April 1931. Langendijker Groen tenvei.ling. 30000 K.G. Gele Kool 5.60—9.40; 28000 K.G. Deensche Witte Kool 6,10—9.20; 5400 UITSLAG VEILING bij opbod gehouden bp Dinsdag 28 April 1930; ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide, te Alkmaar, var. de navol gende perceelen, alle gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een Heerenhuis met schuur, voor* en achtertuin aan de Emmastraat no. 41, groot 2.15 A. 10000.—; 2. Een Huis met erf aan de Handelskade no. 31, groot ongeveer 70 c.A. 5610. 3. Een Pakhuis en erf aan den Koningsweg no. 42, groot ongeveer 94 c.A. 4220. De afslag en combinatie blijven bepaald op Dinsdag 5 Mei 1931, des avonds 7 uur in het café ,,'t Gulden Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. Lloyd. Siërra Ventana 28 April v. Bremen te Amst. Flandria (thuisr.) 27 April v. Santos. Ivo (thuisr.) 27 April te Teneriffe Holland—Afrika Lijn. Randfontein 28 April v. Mombassa n. Tanga. Rietfontein 28 April v. Bremen te Hamburg. Wissekerk 28 April v. Rott. via Antw. naar Port Natal Heemskerk (thuisr.) 28 April te Genua. Stoomvaart Mij. Nederland. Tawali (thuisr.) 27 April v. Colombo. Christiaan Huijgens 29 April v. Batavia te Ijmuiden. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 28 April v. Algiers. Holland Amerlka-Lijn. Bilderdijk 26 April v. Rott. te Boston. Drechtdijk 25 April v. Rott. te Vancouver. D Iftdijk, Vanc.—Rott., 28 April te Liver pool. Edam 28 April v. Rotterd-m te Vera Cruz. Kinderdijk, Rott. n. de I.d. Pacific, 25 April van San Jose. Lochgoil, Vanc.—Rott., 27 April te S. Francisco. Lochmonar, Vanc —Rott., 26 April te Liver- pool.' Veendam 27 April v. Bermuda te New York. Stoomvaart Mij. Oceaan. Aeneas 26 April v Tientsin n. Rott. Phemius 24 April v. Yokohama n. Rott. Autolycus, Japan—Rotterdam, 27 April v. Port Said. Holland—Anstrallë-Lljn. Meerkerk (thuisr.) 28 April v. Newcastle (N. Z. W.) Java—New-York Lijn. Boschdijk, 26 April v. New York te Phila- delphia. Tapanoeli, Java n New York, 27 April te Suez. City of Cardief 25 April v. Batavia n. New York. Rotterdamsche Lloyd. Jacatra (thuisr.) 28 April v. Gibraltar. Kota Inten (uitr.) 28 April v. Port Said. Menado (thuisr.) 28 April v. Port Said. Sibajak (uitr.) 28 April te Belawan. HollandWest-Afrlka-Lljn. Amstelkerk 28 April v. Hamburg n. Rott. Maaskerk (thuisr.) 26 April v. Öuala. JavaChinaJapan-Lijn. Tjibadak 26 April v. Shanghai te Hongkong. HollandBrltsch-Indië-Lljn. Sphiekerk (thuisr.1 26 April te Coconada. RotterdamZnld- Amerlka-Lljn. Alchiba (thuisr.) 27 April v. Rio Janeiro. HollandOost-Azlë-Lljn. 'X Riouw (thuisr.) 27 Apri' v Marseille. SilverJava Pacifix Lijn. Modjokerto, San Francisco n. Calcutta, 27 April v. Belawan. Silverbeek 26 April v Rangoon n. Calcutta. Silverhazel, Calcutta n. Los Angeles, 26 April v. Cebu Emzetco Lijn. Jonge Jacobus 27 April v. Valencia n. Lon den. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Achilles 28 April v. Cadix te Huelva Ariadne 27 April v. Culjera te Alicante. Barneveld (uitr.) 26 April v. Mollendo. Iris 28 April v. Aarfius te Aalborg. Theseus 28 April v. Stettin te Amsterdam. Tiberius 26 April v. Port-au-Prince n. Cap. Haïtin. Cottica (thuisr.) 26 April v. Curacao n Port Cabello. Jason (thuisr.) 27 April v. Curacao a. Cristobal. Orion 27 April v. Lissabon n. Amst. Orpheus 27 Apri! v. Amst. te Danzig. Telamon 27 April v. Gibraltar te Barcelona. Ulysses 26 April v. Malta n. Amst.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9