Marktberichten Sport Provinciaal nieuws Laatste belichten de landdag van schaumburg-lippe. STAD EN OMGEVING. Landbouw en Veeteelt ""JRtBIAIlSClIK HHUH8 van 4 Mei KKlfl. Op«ave van loordhollaiwlscii Ijandbouwerediet Jf.V. - pc litie bekend de dader te zijn zoowel van de bi andstichting op Dinsdagavond j.1. als van cl>: etnige weken geleden in genoemde kazerne p aats gehad hebbende branden, waarbij in al c1;ze gevallen, dank zij de waakzaamheid en 1 et tijdig ingrijpen van anderen, erger werd oorkomen. De motieven, die O. moet heb ben gehad, zijn nog vrijwel duister gebleven, doch wel staat vast, dat het geen anti-min- tairistische overwegingen zijn, die hem deze daden hebben gebracht. O. blijft voor- loopig in verzekerde bewaring. EEN BOOZE ZWAAN. Een agent van politie te 's-Gravenhage meldt, dat hij gisteren surveilleerende in het park Marlot werd aangevallen door een al daar broedende zwaan, die met een vleugel slag de dynoma van zijn rijwiellantaarn on bruikbaar maakte. EEN DOELTREFFENDE BROCHURE De „Prasident der Kammer für Handel, Gewerbe und Industrie in Wien" heeft ons een exemplaar gestuurd van „Das heutige Osterreich", een interessante brochure vol mooie foto's en een duidelijk kaartje, dat me nigeen zeker zal doen verlangen eens met dit land vol natuurschoon kennis te maken. LIJK AANGESPOELD Hedenmorgen is aan het strand te Goede reede een lijk aangespoeld van een ongeveer 15-jarigen jongen. Hij was gekleed in ecu blauwe" ketelbroek, zwarte trui en zwarte kousen en hij had blond haar. VELDWACHTER TE BLOKZIJL OVERGEPLAATST. De veldwachter J. Hoedemaker uit Blok zijl, bekend door zijn optreden bij een voetbal wedstrijd, is thans van Blokzijl naar Gene- muiden overgeplaatst. DE ST. ANNALAND" VLOT. Nader wordt gemeld, dat het stoomschip St. Annaland, dat gisterenavond op den Hin der is gestrand, is zonder assistentie vlot ge komen en is naar Rotterdam opgestoomd. Een ander stoomschip gestrand. Gister is opnieuw een stoomschip op den Hinder aan den grond geloopen. De naam van het schip is nog niet bekend. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. i DOOR DE TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is de ongeveer 45-jarige J. H. uit Leiden, even voorbij het dorp Oegstgeest door de electr. tram van de N.Z H.T.M. overreden. De man werd geheel ver morzeld. De politie stelt een onderzoek in. DOOR EEN HOLLEND PAARD OMVERGEWORPEN EN GEDOOD. De 26-jarige P. N., zoon van een land bouwer te Maastricht, is, toen hij op zijn rijwiel zat, door een hollend paard omverge worpen. Hij kreeg een slag tegen het hoofd en vas op slag dood. De man was ongehuwd. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE GELEEN. Zaterdagavond heeft te Geleen een ernsti ge vechtpartij plaats gehad. De gebroeders G. waren onder den invloed van sterken drank en verzetten zich tegen de politie. Toen deze een van hen, F. G., wilde arresteeren, kwam zijn broer W. G. dreigend tusschen- beide. De politie zag zich genoodzaakt een waarschuwingssschot te lossen. Toen de drei gende houding der gebroeders in een aanval overging, schoot de politie opnieuw en trof W. G. in den buik. De toestand van den ge troffene was gister zeer ernstig. - NOODLOTTIGE BRAND. Twee menschen omgekomen. In den nacht van Zondag op Maandag heeft in Reichelstein in het Odenus aldaar een hevige brand gewoed, waarbij 2 personen zijn omgekomen. De brand woedde in een schoolgebouw, waar in de bovenverdieping de vroegere rector, die 76 jaar is, met zijn vrouw woonde. To ende vrijwillige brand weer verscheen, vond men den ouden man en het dienstmeisje gestikt in bed. De vrouw had ernstige brandwonden opgeloopen en men vreest voor haar leven. BERGEN. Het 1 Meifeest werd door de afd. Ber gen der S. D. A. P. en de ad. van de Moder ne Vakbeweging Zaterdag gevierd. De A. J. C. uit Alkmaar verleende haar medewerking en maakte een propagandawandeling door het dorp, die veei belangstelling trok. In de Rustende Jager werd des avonds een druk bezochte bijeenkomst gehouden, waarin de heer v. d- Vall uit Alkmaar een enthousiaste propagandarede uitsprak, die de instemming der aanwezigen verwierf. Eenige dilettanten voerden verdienstelijk het tooneelstukje „De Held" op. De avond werd met een bal besloten. HEILOO. De verbreeding van de Rijks straatweg. De geprojecteerd* weg volgt het bestaande tracé. Ten raadhuize ligt ter inzage het plan voor den nieuwen Rijksstraatweg. Het plan is voor het gedeelte der gemeente gemakke lijk uit te voeren en vanaf de Stationsweg in zuidelijke richting is men nagenoeg gereed ot zijn met enkele uitzonderingen de hui zen die gesloopt moeten worden, aange kocht. Minder gemakkelijk is het andere ge deelte. Het uitvoeringsplan berust op een kruinbreedte van 22.50 meter. De verbetering zal gedeeltelijk een voorloopig karakter dra gen. Op meerdere punten wordt genoegen ge nomen met 1819 meter breedte, op een en kel punt op 15 meter. De smallere wegen zijn een gevolg van de bebouwing in de kom der gemeente. P^.grondgedachte is een rijweg van 6 me- tfi, fietspaden van 2 meter en een wandelpad van 1 y, meter. Op die plaatsen waar genoe gen wordt genomen met een breedte van 18 a 19 meter (op een enkele punt 15 meten wordt het fietspad 134 meter en het looppad 1 meter, op een punt nog iets smaller. Er is rekening gehouden dat als bij latere bebou wing huizen gesloopt worden de weg alsdan op de voorgestelde breedte komt met zelfs een rijweg van 6 a 834 meter. De grond die hiervoor benoodigd'is, resp de daaiopstaande gebouwen, zullen ont eigend worden. Zooals bekend is men met de meeste eigenaren reeds tot overeenstemming gekomen. Het zal velen een genoegen doen dat in de buurt (kom der gemeente) het be staande tracé gevolgd wordt, daar anders de buurt een vrijwel doode weg zou wezen. Zon der twijfel hebben B. en W. den dank der bur gerij verdiend. De 1-Mei viering van de S. D. A. P. Zaterdagavond vierden de S. D. A. P. en S. D. V. C. het 1 Meifeest en wel in samen werking met de Arb. Tooneelvereeniging „Falkland". Voorheen formeerde men een optocht door een deel der gemeente, waarbij medewerking verleende het harmoniecorps „Excelsior" te Alkmaar. We vonden die optocht altijd een evenement in ons dorpsleven, doch wat men verliest in uiterlijkheden, komt het innerlijke ten goede. De partij groeit en de bezoekers van „De Rustende Jager" waren geen geïm- porteerden, doch dorpsbewoners en als men dan een goed gevulde zaal ziet, dan getuigt dit van gezonae organisatie. De heer P. Greeuw opende met een harte lijk woord van welkom en verheugde zich over de groote opkomst, waarbij spr. den groei der beweging naging. Hij wees op de opkomende uiting van --sociale gedachte, welke gedemonstreerd was bij de Statenver kiezing, waar we 333 stemmen uitbrachten. Spr. ging het beloop der verkiezing na en constateerde dat men boven de vrijzinnig democraten kwam. De verkiezing in den lande, waar we 9 zetels meer bezetten, is een hoopvol teeken en de inzet der gemeenteraadsverkiezing. Als nieuw lid der Staten heette spr. wel kom mej. mr. Ribbius—Pelletier en feliciteer de haar. (Applaus.) Spr. wijdde nog uit over de a.s. gemeenteraadsverkiezing en wenschte allen een genoeglijken avond. Nadat de „Internationale" was gezongen, was het woord aan mej. RibbiusPelletier, uit Amsterdam. De spreekster, die met applaus werd be groet, zeide in haar inleiding, dat het mooie Meifeest samenvalt met de heerlijke lente, de opleving der natuur. Hoe somber ook het vooruitzicht der kapitalistische samenleving is, staan wij hoopvol om dat de dag van groei voor gerechtigheid en broederschap even zeker nadert als de lente. Wij socialisten werken voor een betere maatschappij, waarin de kracht van het ka pitalistische stelsel gebroken wordt. Daarom komen wij in gerechtvaardigde opstanding. Dat verzet wordt door de kerkelijke partijen uitgebuit om de kiezers afzijdig van onze partij te houden. Wij aanvaarden het lijden uit natuurlijke gevolgen, maar niet het lijden dat een uitvloeisel is der kapitalistische maat schappij. In dit verband wees spr op de bij eenkomst in het Stadion te Amsterdam, waar de Graalbeweging het offer van lijden aan vaardden onder het kruis. Spreekster had eens een priester hooren getuigen dat hij eer bied had voor een groot gezin en als de in komsten van zoo'n gezin onvoldoende waren moest men de boterhammen maar dunner snijden. Neen, in dergelijke gevallen plegen wij verzet, daar er brood genoeg is. Daarin berusten wij allerminst omdat het anders en beter kan. In breede trekken ging spreekster na, hoe veel leed er geleden wordt door de werkloos heid. Uitwassen van het kapitalistisch stel sel zijn slechte woningtoestanden, waarvan spr. als lid van de Gezondheidscommissie wist mee te spreken Men behoefd niet te vra gen hoe in krotten het gezinsleven „bloeit" en wat er van de opvoeding der kinderen terecht komt. Wanneer men de geschiedenis na gaat dan is het verzet er altijd geweest, doch als regel was het een fiasco, omdat de orga nisatie ontbrak Regel was dat na eenige da gen de werkgever triompheerde en de werk nemer de dupe was. Karei Marx heeft ons geleerd hoe de or ganisatie sterk moet zijn en zij toonde met voorbeelden die organisatie aan. In breede trekken ontvouwde spreekster wat wij moeten doen om een betere maat schappij te krijgen, rechten voor de arbeiders en betere opvoeding der jeugd. Onze strijd gaat ook voor het geestelijke. Ook wij willen de schatten der wetenschap voor ons open stellen. Ja, ook dit leggen de kerkelijke par tijen in ons nadeel uit. Zooals nu weer met het z.g. vloekverbod. Spr. zeide dat ook wij tegenstanders zijn van ruwe taal en vloeken, doch wij hebben een andere opvatting. Onze actie gaat voor een betere maatschappij, waarin voor iedere individu plaats is. Dat moeten wij tot uiting brengen en onze in vloed vergrooten, waar zich die mogelijkheid voordoet. Daarop moet onze daad en span kracht gericht zijn. Voor dat doel allen wer ken, laat dit de uiting onzer Meidag zijn. (Daverend applaus.) Het verdere gedeelte van den avond was gewijd aan muziek en zang, waarbij mevr. Vrijer—Eecen en de heer J. Smit hun beste krachten gaven. Door de Arbeiders Tooneel vereeniging „Falkland" werd opgevoerd „Het Pantser", tooneelspel in 3 bedrijven van Heijermans. Het behoeft wel geen betoog, dat „Falkland" het anti-militaristische spel uitmuntend vertolkte. In de pauze werd een verloting gehouden, terwijl een geanimeerd bal den zoo goed geslaagden feestavond besloot. DE PRINS IN HET HAAGSCHE GEMEENTEMUSEUM. Prins Hendrik bracht hedenochtend verge zeld van zijn adjudant luit. ter zee le klas Termijteler een bezoek aan het gemeente museum ter bezichtiging van de tentoonstel ling van nieuw Duitseh porcelein. Hij werd door cle directeur ontvangen en liet zich den heer Von Pechmann,. directeur van de „Ber- liner Porzellan Mapufaktur", voorstellen. EEN VIJFDE RECHTER WORDT BENOEMD. Naar wij vernemen bestaat bij de regee ring het voornemen om in de arrondisse mentsrechtbank te Almelo een 5e rechter te benoemen in verband daarmede kunnen ge gadigden hun verzoek om .benoeming aan hare majesteit de koningin inzenden. DE MOORD IN DE WILLEBRORDUS- STRAAT TE ROTTERDAM. De raadsman, Mr. Eikelenboom uit Rotter- uam heeft heden cassatie aaneeteekend van het arrest van het Haagsche gerechtshof, waarbij zijn cliënt de 23-jarige fabrieksarbei der Gerrit Maliepaard uit Oss wegens dood slag van zijn schoonzuster in haar woning aan de Willebordusstraat te Rotterdam is veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. De Rotteerdamsche rechtbank had hem des wege in eerste aanleg tot 20 jaar gevangenis straf veroordeeld. Het voorloopig eindresultaat van de land dagverkiezingen in Schaumburg-Lippe is als volgt: Sociaal-democraten 12997 (in 1930 13871), 7 zetels; Duitsch-nationalisten 2913 (in 1930 2598), 1 zetel; Duitsche Volkspartij 1607 (in 1930 1872), 1 zetel; Staatspartij 1492 (in 1930 1996), 1 zetelCommunisten 1864 (in 1930 1193), 1 zetel; Landvolk partij 390 (in 1930 geen stemmen); Nat. socialisten 7851 (in 1930 5256), 4 zetels. VLIEGTUIG GEVALLEN. Maandagochtend te 11 uur heeft op het vliegveld Staaken bij Berlijn een ernstig ongeval plaats gehad. Een Heine- kel 2-dekker werd direct na den start door een windstoot tegen de aarde ge drukt, zoodat het toestel loodrecht neer viel, daarbij vloog het in brand. De vlie ger, de 34-jarigee Peter von Kamecke en zijn begeleider, de 31-jarige Godfried Waschinski, kregen zoo e.nstige brand wonden, dat zij nog op de plaats van de ramp overleden. AUTOBUS IN EEN RIVIER GEREDEN. Op den hellenden weg van Glatz naar Holtevan weigerde de stuurinrichting van een autobus van Stahlhelmlieden uit Neurvile en Hansdorf, die terug keerden van een Duitschen dag van Glitz. Nabij een brug reed de wagen in een rivier, waarbij 7 personen ernstig werden ge wond. Een gewonde uit Neurode is he den aan de gevolgen van een schedel breuk gestorven. MOTOR CONTRA FIETS. Motorrijder ernstig gewond. Hedennacht is de motorrijder Brum- mer, wonende te Wildervank, op weg van Nieuwe Schans naar Nieuw Beerta in de nabijheid van Winschoten in bot sing gekomen met een wielrijder. De motorrijder werd ernstig gewond aan het hoofd en is later naar het ziekenhuis te Winschoten overgebracht. Hedenmor gen was zijn toestand redelijk wel. De fietser kwam met den schrik vrij. OVERSTROOMING. In de omgeving van Kestel, ongeveer 100 K.M. ten Noorden van de stad Adalia aan de golf van denzelfden naam, heb ben overstroomingen plaats gehod, 17 dorpen staan onder water tot nu toe zijn 5""ui3oden gemeld. ROOFMOORD. Een 19-jarig meisje overvallen en geworgd. Een trieste roofmoord heeft heden Maan dagochtend tegen 9 uur plaats gehad op een 19-jarige beambte van de juweliersfirma S. A. Heymann in de Kanonnierstrasse te Ber lijn. Het jonge meisje had de opdracht gekre gen uit de particuliere woning van den direc teur der zaak in de Friedricnsstrasse juwee- len te halen en in de zaak te brengen. In de benedenverdieping van de particuliere wo ning werd het jonge meisje door twee onbe kende mannen overvallen, gewurgd en neer geslagen. Een kistje met juweelen ter waar de van ongeveer 10.000 mark werd haar ont roofd. De roovers zijn spoorloos verdwenen in een op hen wachtenden auto. De politie stelt een onderzoek in. BROODPRIJSVERHOOGING TE BERLIJN. Het ingang van heden is de broodprijs te Berlijn met 2 tot 50 pfennig verhoogd. De Deutsche Stadtetag heeft bij de rijksregeering geprotesteerd tegen deze en maatregelen ge vraagd om de nieuwe verhooging ongedaan te maken. AANBESTEDING HUIZE „WESTERLICHT". Het bestuur van de Vereeniging van Diaco nieën in de classis Alkmaar „Westerlicht" heeft hedenmiddag te 2 uur onder Protestant- sche aannemers in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden op de Heul alhier aanbesteed den bouw van het Tehuis voor Ouden van Dagen (te bouwen onder architectuur van den heer D. Saai Czn. alhier). De inschrijvingen betreffen 1. de glas-, verf- en behangwerken, 2. de massa doch' zonder de glas-, verf- en behangwerken. P. Kleerebezem te Zuidoost Beemster 247.475; P. J. Poppe te Amsterdam 283.700; H. F. Dammer's Bouwbedrijven te Amsterdam 279.900; E. de Groot te Purmerend 249.900; M. Jansen te Am sterdam 286.200; D. Kaay en Zonen te Leiden 253.000; C. Klinkert te Oud- karspel 259.000; C. de Graaf te Alkmaar 246.500; H. Koorn te Allernaar 263.800; fa. K. Westra te Warmenhuizen 256.500; N.V. Willem Geel's Aannemersbedrijf te Aerdenhout 254.640. J. Teitsma te Bloemendaal 263400; Gebr. G. en J. Broertjes te Heemstede 267.900; Gebr. H. V. en J. de Vries te Purmerend 257.900; J. Kroonenburg te Heiloo 272.500; M. K. de Groot te Hee renveen 227.800; C. Klodsterboer te Broek op Langendijk 221.700; E. Metz te Sneek 278.500; R. de Jong te Grouw 275.300; Fa. J. van der Velde Co. te Balk (Fr.) 275.883; J. P. Schelvis te Beverwijk 241è800; Fa. j. Krijtenburg te Harlingen 248.400; Leeghwater en Hittema te Heerhugowaard 250.500; Zaansche Coöp. Bouwersbond te Wor- merveer 302.000; Fa. KI. van 't Veer te Assendelft, 267.820; J. M. de Jong te Broek op Langendijk 256.780; R. IJpma te Hoorn 247.946; Fa. J. van Riel Co. te Loorn 218.745; W. S. Visser te Ireeuwarden 258.887; Aug. Lastdrager te Den Helder 281.849. J. Faus te Nieuwe Niedorp 237889; P. Doorn te St. Maartensbrug 239300; A. Dienaar te Den Helder 241.000; Fa. Veld kamp en Schermer te Alkmaar 260.300; R K. Koppen en Zoon, Alkmaar, 245.940, R J E. Bot te Alkmaar 256.000; Gebr. Smit'te Den Helder 276.000: Fa. Starren- burg en Boerdijk te Den Helaer 282000; J. Dubbeldam te Voorburg 259.324; P. den Das te Schoorl 280.500. Schilderwerka. schilderen; b. het extra spiegelglas. Fa. A. Fürster te Zeist 20950 b. f 3120 meer; P. Den Kok, Den Helder a 34570 b. 4320 meer; J. H. van Assenberg te Utrecht a. 21400 b. 24520 Firma P H v. d. Borst te Heemstede 24100 b. 27600; S. J Molenaar te Alk maar a. 25984 b. 3875 meer; K. J. Roeda en Zonen te Leeuwarden a 18425 b 2040 meer; S Koster en Zonen te Alkmaar a f 24999 b. 2880 meer; P. Hartog te Alk maar a. 27999 b. 31650; Th. de Visser te Alykmaar a. 27698V 65/-°j „LJf Leeuw te Alkmaar a. 11000 b. 13900, F. van Slooten en Zoon te Amersfoort a 20941 b. 2400 meer; Alg. Glas te Ben- ningbroek a. 19574,28 b. 22443,28. W. K. Wit en Zonen te Leeuwarden voor a. 20856, b. 2580 meer; K. v. d. Pol te Alkmaar voor a. 28260, b- (31316; W. Chi Friedt te Alkmaar voor a. f 29746, b. 3360 meer; Fa. M. Ringers te Alkmaar voor a. 27649, b. 30705; D. Reek te Twisk voor a. 18256.60, b. 21275.90 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Mei 1931. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijn de 1143 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Mei 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 425 vette koeien, le kw. 0.98 1.04; 2e kw. 0.80—096; 3e kw. 0.72 0.82 per K.G., slachtgewicht; mindere soorten 0.600.70; 70 Melk en kalf- koeien 225—370; 184 Vette kalveren, 2e kw. 0.64—0.72; 3e kw. 0.58—0 64 per K.G. levend gewicht; 160 Nuchtere kal veren 7—13; 960 Varkens, vleeschvar- lcens, wegende 90—110 K G., 0.490.50 zware varkens 0.460.49 en vette var kens 0.42—0.44 per K.G., slachtgewicht; 144 Paarden 100200. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 13 wagons geslachte runderen uit Denemarken. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 6190 f-5.000. No. 5702 2000. Ns. 4613, 17342 loOO. Ns. 1280, 7307 400. Ns. 3247, 12567, 20208 200. Ns. 11707, 12496, 12681. 14694 100. (De gewone trekkinprslijst werd heden te laat uit Amsterdam afgezonden om in dit nummer opgenomen te kunnen worden). Korfbal. BelgiëNederland. De keuze commissie van den Nederl Korf balbond heeft het Nederlandsche twaalftal voor den België—Nederland wedstrijd 0 7 Juni a.s. te Antwerpen te houden, als volo-t samengesteldAanvoerder G. de Meij(D<£. tos) Aanval: G. Seits (Deetos), mej. G. Voor denberg (Deetos), mej. L. Smits (Deetos) Midden: B. Dorsman (Het Zuiden) a Hendriksen (Olympia); mej. M. Klamp; (Het Zuiden), mej. D. Richel (Het Zuideni Verdediging: A. Madsen (D.T.V) r' Madsen (D.T.V.), mevr. M: Versluvs_ 't Hart (D.T.V.), mej. T. Hendriksen (Olym pia). Reserves: L. Looy (Het Zuiden), G. Meiier (D.V.D.), mej. A. Vaandrager (Het Zui den), mevr. van Dijk—Vijfwinkel (Velox). Automobilisme, Bebzoek Automobile Clut Féminin de France. De Automobile Club Féminin de Fraa- ce, een Club, welke geaffilieerd is aan de Automobile Club de France, zal van 13 t/m. 16 Mei a.s. een bezoek brengen aan ons land. DiDt bezoek geschiedt onder auspiciën van een Rallye Parijs—Amsterdam, ai- waar de deelneemsters Woensdag 13 Mei a.s. des n,m. circa 6 uur hopen t» en regelmatighendsproeven w orden gt. arriveeren. In België zulle 1 klimproevri houden waarna de tocht naar Neder land onmiddellijk wordt voortgezet. Een 80 tal leden van bovengenoemde Automobiel Club zullen onder hoofd/ei- ding van de K. N. A. C. in de gelegen heid worden gesteld zpoveel mogelijk te genieten van het /elo schoons \vev.v^k een bezoek aan Nederland in het hij- zonder in dit seizoen zal bieden. Het bestuur der Iv. N. A. C. stelt, zich voor dit aanzienlijk gezelschap op waar dige wijze te ontvangen in het Carlton hotel te Amsterdam alwaa de leden cltr A C. F. F. tijdens hun verblijf in Neder land zullen afstappen. De Rally en het bezoek h. t. 1. staan onder leiding van de presidente der Au tomobile Club Féminin de France, de I Duchesse d'Uzes, een zeer gezk figuur in Fransche sportkringen. DE NIEUWE DUITSCHE TARIEVEN. Naar het W. B. meldt, is de verordening over cle tariefwijzigingen afgekondigd; zij treedt 10 Mei in werking. De wijzigingen voor haver en erwten treden^reeds 3 Mei in werking. (Ontvangen per draadlooze teletooo). Koers van heden te 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3). D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Citics Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash i 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2,15 lOOï/j, 126 104'/, 1U9 406 163 126 150' 81'/, 44 110 30'/, bl 1923/. 203i/4 80 44 109 79'-S0 lïïv, IÏÏVI 79 lïïv, 31 189'/, 199'/, 190-1'/, 1971-91, 190 197-'/, 189 195-6'/) 399/U 5'7/m 44Vis 14»/i« 115V, 219 45'/. 14'/, 116'/4 524-i'/.a 45's-i l4H/i« 39 5518-1 45-»/, 1 4VI6 115-t 55IU 41/31 1% 307 224 80 51 203 303-5 306'/,-7 223 78'/, "03-5 225 2) 681/ 33 117'/, 33 112* - l'ö'Vi 218'/, 114 .18 21SJ-9J 2l8|-20 5171-81 76'/, 34 4U/4 353/4 2,3/jn 77 77 2'/< 2l-"/,6 76»/4-7 2% U'/. 106/8 110'/, 44'/, 41'/, li 10 110 41. 42 259 303 42 262 308'/, 234 45 263-4 309-10 235 25 53/S 40V, 170 135/. 176 13'/, 24'/, 14 14 PROLONGATIE vorige koer» 2'/j pCt. heden 2\ pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm osio New-Vork Italil NIET OFFICIEEL. t 1 Vorige koers 12.09i/2 59.23'/, 9.72'/, 34.Ö0 47.91 35.02'/, 66.68 66.67'/, 66.66 7.48'/. 13.01'/. Koers op lieden 3 uui 12.09'/. 59:24 9.72 V, 34.61 47.92 35.02 66.60 66.70 66.60 2.49»/. 13.03

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10