Landbouw en Veeteelt Luchtvaart Sport VREEMDE PASSAGIERS. Drie olifanten voor de Diergaarde. Honderden apen aan boord. Zaterdagavond, zoo schrijft de N. R. Ctis het motormailschip Kota Pinang var den Rotterdamschen Lloyd te Rot terdam uit Indië aangekomen met aan boord een groot aantal dieren, waaron der 3 olifanten voor de Rotterdamsche Diergaarde. Op het achterdek waren groote houten hokken geplaatst; aan bakboordszijde stonden 3 groote kooien met zeilen afgedekt; tusschen de zeilen door kwam af en toe nieuwsgierig een olifantenslurf kijken. De middelste was een groot exemplaar, dat al meer dan een jaar in de gevangen?chap is ge weest, voordat het de verre reis naar Europa heeft aknvaard; de beide andere, afkomstig uit Siain zijn jonge dieren Daarnaast stofid een nok, waarin het overschot van een tapir rustte; de ge heel e reis had de tapir het goed gemaakt, na de Middellandsche zee begon hij het merkbaar koud te "krijgen en ondanks alle goede zorgen is de tapir onder Maas sluis, ongeveer een uur voor aankomst overleden. Een «prachtige tijger sloot grommend en blazend de rij dieren aan bakbooi'dszijde af. Op de laadhoofden en aan stuurboordszijde stonden, gedekt met zware zeilen vele houten kooien, met in totaal tusschen de 5 en GOO apen, een Sumatraansche berggeit (een zeld zaam soort van antiloop) en voorts Vele bakken met allerhand reptielen. In het schemerdonker konden w;, vaag een paar geduchte schildpadden en enkele slangen van respectabel" afmetingen onderscheiden. In een dekhut, achteruit war-n vele tropische vogels en nog en kele kleine aapjes ondergebracht. Gister werden de dieren gelost; de meeste gaan naar de Diergaarde. Wat er van in de Diergaarde zal blij ven is nog niet bekend. De vertegen woordiger van de Rotterdamsche Dier gaarde op de Oostkust heeft met de Kota Pinang meegegeven de dieren ,we ke hij in den loop van vele maanden heeft verzameld. De meeste zullen wor den verkocht; de overige exemplaren blijven hier. Bii den aankomst van het schip was o.a. de directeur van de Dier gaarde, dr. K. Kuiper aanwezig. VROUW VERBRAND TE WASSENAAR In de chauffeurswoning, beboerende bij de villa van den industrieel G., aan den Rijks straatweg onder Wassenaar, is gisternacht een afschuwelijk ongeluk gebeurd, dat aan een vrouw het leven heft gekost. De 40-jari- ge eciitgenoote van den chauffeur Swart, wil de gisteravond heur haar met benzine was schen. doch de man achtte dit te gevaarlijk en weigerde haar daartoe benzine te ver strekken. Toen de man omstreeks elf uur met den auto zijn dochter van den trein ging ha len, maakte de vrouw van de gelegenheid ge bruik om in de garagë benzine te halen. Zij beging daarna de groote onvoorzichtigheid om in de keuken vlak naast een brandend gasfornuis, waarop een friseertang lag, het baar met benzine te wasschen. Wat daarop gebeurd is, laat zich slechts raden, want toen de chauffeur na een half uur de woning na derde, zag hii dat er brand was uitgebroken Terstond heeft hij alarm gemaakt, de brand slang uitgelegd en de ruiten ingedrukt. Toen hij de keuken binnenstormde, kwam hij tot de vreeselijke ontdekking dat zijn vrouw geheel verkoold op den grond lag. Haar boven lichaam en haar armen waren totaal verbrand, de dood moet onmiddelijk zijn ingetreden. De brand zelf kon spoedig gebluscht wor den, zoodat de materieele schade gering is en zich beperkt tot eenige brandgaten in den vloer. De politie, die met de brandweer spoe dig ter plaatse was, nam het lijk in beslag. Daar natuurlijk van misdaad geen sprake is, werd het lijk na overleg met het parket vrij gegeven. DRAMA TIJDENS OPTOCHT TE OVERSCHIE. Zaterdagavond heeft zich in het anders zoo rustige Overschie een droevige gebeurte nis afgespeeld, die in het dorp groote conster natie verwekte. De Telg. vertelt daarover het volgende; In den Meistoet, die Zaterdag avond in Overschie was geformeerd en die deor verschillende straten trok, liep een meisje mede, dat verloofd was geweest met «en jongen, wien het niet naar den zin was, dat zij in den rooden optocht mede demon streerde. Toen het meisje passeerde, trok de jongeman een revolver en schoot op haar. Vóór men den dader had kunnen naderen, was hij op de vlucht geslagen en zonder dat ^mand het kon verhinderen, richtte hij de revolver op zichzelf. Hij was op slag dood. Wij vernamen nog, dat eenigen tijd geleden yerloving tusschen den jongeman, den 21- isngen M. G. W., wonende in de Juliana- 'aat, en het meisje, de 18-jarige W. v. W., den te Overschie, verbroken was. W. had zich dit zeer aangetrokken en langzaam was "jj hem het voornemen gerijpt het meisje en zichzelf van het leven te berooven. Daar het bovendien kwaad bloed bij hem had gezet, «jat zijn vroegere verloofde zich veel in A J- ^.-kringen ophield, heeft hij vermoedelijk de wverschiesche Meiviering het beste oogenbük gevonden om aan zijn somber voornemen uit voering te geven. Toen het meisje zich achter den optocht had aangesloten, kwam hij onge merkt achter haar loopen, drukte eensklaps een revolverloop in haar hals en trok af. Als Ooor een wonder is mej. Van W. gered. De revolver was namelijk niet geladen en de jongeman had zich van te voren daarvan nier overtuigd. Het meisje en enkele omstanders draaiden zich op het hooren van de klik van bet wapen onmiddellijk om en zagen W. zich verwijderen. In dat oogenbük heeft de jonge man de revolver geladen. Aangezien men een nieuwen aanslag vreesde, snelde het meisje naar den voor aan den stoet loopen den agent van politie Ridderhof. Deze liep naar de plaats waar men W. vermoedde, doch oe jongeman had de vlucht genomen. Nog vóór dè agent hem kon bereiken hij was men op ongeveer twintig meter afstand van hem legde W. op zichzelf aan, schoot en zakte dood in elkaar. Het drama soeelde zich af omstreeks kwart van den burgemeester. Later heeft men daar een huls van een revolverpatroon gevonden. ermoedelijk heeft W. eerst een schot gelost om te probeeren of de revolver werkte. Van de zeven patronen, die er oorspronkelijk in zaten, waren er nog vijf aanwezig. Het lijk is door de politie in 'beslag genomen, doch later naar de woning vervoerd. In de jas van den jongeman vond men een tweetal brieven, een aan zijn ouders en één aan den vader van mej. Van W., waarin hij mededeelde wat hij zou gaan doen. S.S. „ST. ANNALAND" OP DEN HINDER GESTRAND. Bij de directie van de Scheepvaart- en Steenkolenmaatschappij te Rotterdam is be richt ontvangen dat haar stoomschip „St. Annaland", geladen met kolen op weg van Methil naar Rotterdam op de Hinderribben is gestrand. Het vaartuig zit niet gevaarlijk en slechts 1 voet omhoog. De sleepbooten „Poolzee" en „Rozenburg" van L. Smit Co.'s Internationale Sleepdienst zijn in de nabijheid, doch men hoopt dat het vaartuig Zaterdagnacht tegen 1 uur als het hoog water wordt, op eigen kracht weer vlot komt. De sleepbooten blijven echter in de nabijheid ten einde eventueel assistentie te verleenen „BRUG BIJ MOERDIJK URGENT". De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich gewend tot den minister van Waterstaat met een adres, waarin zij er op wijzen, dat het een belang van de eerste orde is, dat de brug bij Moerdijk zoo spoedig mogelijk tot stand kon e als technisch mogelijk wordt geacht. In verband hiermede hebben genoemde ver- eenigingen verzocht het daarheen te leiden, dat met den bouw van de brug bij Moerdijk zoo spoedig als mogelijk zal zijn worden be gonnen, en dat met de daaraan verbonden werkzaamheden de grootste spoed zal wor den betracht. GRONINGER STADSTOLLEN OPGEHEVEN. Uit Hoogezand-Sappemeer werd Zaterdag aan de Telg. gemeld; Ter gelegenheid van de opheffing van de stadstollen is hier gister middag een groote optocht van auto's gehou den, die te Hoogezand geformeerd werd Daarna trok men met muziek voorop door beide gemeenten, waarna de auto's naar Groningen reden, waar als bewijs van hulde en dank aan het stadsbestuur om het stadhuis heen werd gereden. Langs denzelfden weg keerde de stoet terug. Aan den tocht namen vertegenwoordigers van beide gemeentebesturen deel. De beide tollen, die te Foxham en te Gideon, welke moesten worden gepasseerd, bleken reeds te zijn opgeruimd vóór het officieele uur, d.i. 12 uur 's middags. Voor den eersten tol, hoewel die reeds vroe ger bestond, werd voor het eerst concessie verleend in 1848, welke concessie van jaar tot jaar is vernieuwd. VADER EN KIND ONDER EEN PAARD EN WAGEN. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur zijn op den Ganzenheuvei te Nijmegen de 40-ja- rige H. Hendriks uit Doornenburg en zijn zesjarig zoontje door een met een paard be spannen wagen, bestuurd door J. H. Meeuw- sen uit Lent, overreden en ernstig gewond Op dat tijdstip was het in deze winkel straat zeer druk en volgens ooggetuigen zou de voerman te snel hebben gereden. Hoe het ongeval zich precies heeft toegedragen, is echter niet bekend geworden. Op een gegeven oogenbük hoorden de voorbijgangers een luid geschreeuw; men zag vader en kind onder den wagen verdwijnen, waarna beiden ernstig gewond bleven liggen. De slachtoffers werden in een nabij ge legen woning binnengedragen, waar dr. Mceys de eerste verleende en de gekwetsten voorloopig verbond. Behalve verwondingen aan borst en armen bleken zij inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Zij werden per auto naar hun woonplaats gebracht. De politie stelt een onderzoek in. SPELEND JONGETJE DOOD GEVALLEN. Het 6-jarig zoontje van den boterhande laar R. te Waddinxveen klom Vrijdagavonc op het dak van een in aanbouw zijnde garage, waas hij door een nog niet afgedekten lucht koker viel en met zijn hoofd op den betonnen garagevloer terecht kwam. In bewusfeloozen toestand werd het ventje opgenomen en naar huis vervoerd. De direct ontboden geneesheer constateerde een zware hersenschudding en inwendige kneuzingen. Zonder tot bewust zijn te zijn gekomen is het knaapje in den af- geloopen nacht overleden. blikken stond het geheele huis in vlammen welke oversloegen naar het winkelhuis en ma gazijn. De brandweer was, naar de Telg. meldt, spoedig ter plaatse, doch kon het dubbele pand, waarin gevestigd een grossierderij en detailverkoop van kruideniers- en vischwaren, niet behouden. INBRAKEN TE ABCOUDE. In verband met de serie inbraken te Ab coude verneemt de Telg. het volgende: Uit de wijze, waarop de daders in verschillende perceelen binnengekomen zijn, moet de con clusie worden getrokken, dat zij plaatselijk zeer goed bekend waren. Het eerst is vermoe delijk het bezoek gebracht bij den burge meester, jhr. Dedel, bij wien een bedrag van 80 werd buit gemaakt. Vervolgens werd de mineraalfabriek van den heer Bocxe be zocht, waar 27 ontvreemd is. Een diefstal bij de familie Gijzel (melkinrichting) leverde slechts een bedrag van ruim een gulden op. In de woning van den gemeente-ontvanger, den heer G. J. Backer, zijn de inbrekers ver moedelijk gestoord, daar de hond aansloeg. De serie inbraken vertoont veel overeen komst met die, welke onderhalf jaar geleden eveneens in Abcoude gepleegd werd, en waar van men de daders ook niet heeft kunnen ach terhalen. Op verzoek van burgemeester jhr. Dedel, heeft de Amsterdamsehe recherche met een politiehond een onderzoek ingesteld. Het bleef echter zonder resultaat. ARME KLEINE! Gistermiddag is het 4-jarig zoontje van den heer de Rooij wonende aan het Jaagpad te Waddixveen op het dak van een pakhuis geklommen en in een lichtkoker gevallen. Hij kwam op een betonnen vloer terecht en wera met eert zware hersenschudding opgenomen. Hedenmorgen is het zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. MEDEDEELING VAN HET K.N.M.B. TE DE BILT. Voorloopig overzicht van het weer in April 1931. Gemiddeld over den 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur bijno 1 gr. te laag, in de 3 decaden ïcsp. 1, 1 en een M gr. De frootste afwijkingen kwamen voor op cien sten en 25sten, resp. 4 'A gr. beneden en 2 gr. boven normaal. De gemiddelde maximum èn minimum temperaturen waren V, gr. be neden normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden "het vriespunt bedroeg te de 3ilt 5 tegen 4 normaal. De neerslag was over het geheele land boven normaal; in Noordholland, Friesland, Gro ningen en Zuid-Limburg 65 tot 90 pCt. Ove rigens 30 tot 50 pCt. boven normaal. Te de Bilt werden 137 uren zonneschijn waargeno men tegen 152 normaal. BELANGENGEMEENSCHAP PHILIPS—OSRAM. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zijn er tusschen de Osram G. m. b. H. te Berlijn en de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven onderhandelingen gevoerd, die tot resultaat hebben gehad, dat het labora toriumonderzoek, de fabricage en de verkoop van deze beide firma's op het gebied van Neon lichtbuizen gecombineerd worden. De belangen der beide ondernemingen worden in een Internationale Maatschappij vereenigd. JEUGDIG BOEFJE. De politie te Oosterbeek heeft een twaalf jarig diefje aangehouden, die zich door in sluiping in verschillende woning had schul dig gemaakt aan diefstal van geld, dat bi; grootendeels aan snoepgoed, sigaretten en snuisterijen besteedde. Zoo had het knaapje, dat te Arnhem thuis hoort, Vrijdagochtend de school verzuimd om zich naar hier te be geven. Door opschuiving van een raam drong tij binnen in de woning van H. J. H., waar van de echtgenoote even het huis had ver laten. Toen deze even later weder binnen- cwam, bemerkte zij den jongen, die bezig was een kastje te doorzoeken. Toen hij zich ont dekt zag, nam hij haastig de vlucht. Een veldwachter, die een ander gedeelte van de woning bewoont, achtervolgde hem en slaagde er in het kereltje te pakken te krijgen en 'naar het bureau van politie over te bren gen. Telg. voor acht op den Delftweg voor de woning DUBBEL PAND TE ROOSENDAAL UITGEBRAND. Te Roosendaal brak brand uit in het woon huis van den heer J. v. d. Borst, aan de Nis- pcnschestraat, waarbij het uit 8 personen be staande gezin zich ternauwernood heeft kunnen redden. Tegen twee uur schrok de oudste dochter, die op de eerste verdieping, aan de achter zijde, haar slaapkamer heeft, wakker door het rinkelen van ruiten, waarop zij langs de ramen de vlammen hoog zag opslaan Haastig wekte zij haar vader en verdere ge zinsleden, waarop men ijlings de vlucht moest nemen, daar de trap reeds door het vuur werd bedreigd. Binnen enkele oogen- DE DREIGENDE STAKING IN HET DAMESKLEEDINGBEDRIJF TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag had te Amsterdam een zeer druk bezochte vergadering plaats van de personeelen, die bij het Conflict zijn be trokken. Mededeeüng werd gedaan van een •telegram, van den rijksbemiddelaar ontvan gen, die de partijen bij het conflict betrokken tot een bespreking op Donderdagmiddag twee uur te Den Haag heeft opgeroepen. Mocht op dien dag geen voor de bonden gunstige beslissing worden verkregen, dan zal de staking Vrijdag a.s. ingaan. De eventuecle staking zal zich ook uit strekken tot de personeelen van eenige zeer belangrijke ongeorganiseerde werkgevers. Donderdagavond komen de personeelen op nieuw bijeen. KORTE BERICHTEN. Gister was mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier gedurende 1214 jaar commissaris der koningin in Limburg. Te Eist heeft Vrijdag de installatie van den nieuwen burgemeester, de heer W. Th. de Leeuw, tot voor kort burgemeester van Dru- ten, plaats gevonden. Gister heeft de heer Bouwmeester, na een diensttijd als burgemeester van 46 jaren, in een buitengewone raadsvergadering af scheid genomen van de gemeente Vriezen- veen. INVOER VAN KAAS IN ROEMENIE De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telegrafisch bericht van Hr. Ms. gezant te Boekarest de Roemeensche regee ring heeft besloten, Nederlandsche Edammer en Goudsche kaas tegen hetzelfde invoerrecht ten invoer toe te laten als Fransche Roque- fort-kaas, d.w.z. dat het invoerrecht op 2200 Lei per 100 K.G. in plaats van zooals tot dusverre 6600 Lei. De Roemeensche douane is reeds terzage geïnstrueerd. DE POSTVLUCHHTEN NEDERLAND—INDIE. Het 17de postvliegtuig- Bij de K. L. M is bericht binnengekomen, dat het 17de postvliegtuig gistermorgen om 5 uur 33 uit Cairo is vertrokken, te 7.47 uur te Chaza is gearriveerd, vandaar om 8 uur 40 is vertrokken en te 16 uur 32 te Bagdad is aangekomen. Alles was wel aan boord, vandaag wordt de reis voortgezet. Het 15de retourvliegtuig. De P H A. G. R-, het vijftiende retour- vliegtuig, is gister te 3.40 uur uit Rangoon vertrokken en te 10.08 te Calcutta geland. Vandaar vertrok het toestel te 10.58 uur en landde te 16.35 uur te Allahabad. Vandaag verder. Het vliegtuig heeft 228 K.G. post aan boord. IN DRIE UUR NAAR KOPENHAOEN. De K. L. M. opent een nieuwen dienst. Het Persbureau Vaz Dias meldt uit Ko penhagen: Gister heeft de K. L. M. een nieuwe ver binding tot stand gebracht, welke ongetwij feld de bewondering zal opwekken van allen, die belang stellen in het internationaal lucht verkeer. Op de lijn Amsterdam - -Kopenha gen, welke tot nog toe met tusschenlanding ie Hamburg, gevlogen werd, heeft de K. L. M. thans een directe verbinding geopend. Dit feit, dat in luchtvaartkringen van groote beteekenis wordt geacht, is Vrijdag avond te Kopenhagen op feestelijke wijze ge vierd. Te half drie Vrijdagmiddag verzamel de zich op Schiphol, de Amsterdamsehe luchthaven, een klein gezelschap, dat den eersten tocht van de* nieuwe verbinding zou meemaken. Het waren de heeren de Vries, de chef-buitenland van de K. L. M., de Veer, di recteur van het luchtvaartbureau van het departement van waterstaat, dr. Abrahams, wethouder voor Publieke Werken te Amster dam met zijn echtgenoote en twee journalis ten. Te 3.10 uur startte de F VII, de P. H. A. F. L., gevlogen door Geysendorffer, die zijn route koos over de Zuiderzee, Friesland, Groningen naar Delfzijl, dat omstreeks 3.45 uur gepasseerd werd, verder over de licht schepen voor de Weser en via de Duitsche Waddeneilanden naar Denemarken. Het was een schitterende tocht, begunstigd door goed vliegweer. Tegen zes uur (Amsterd. tijd) kwam Ko penhagen in zicht. Het merkwaardige van den tocht tevens een bewijs hoe voorspoe dig de vlucht verloopen is is wel, dat, hoe wel het vliegtuig ongeveer een halt uur te laat vertrok, het toch nog een kwartier te vroeg zou aankomen. In verband met de offi cieele begroeting op het vliegveld te Kopen hagen en de feestelijkheden, die ter gelegen heid van de aankomst van het eerste directe vliegtuig uit Amsterdam waren georgani seerd, bleef Geyssendorffer met zijn P. H. A. F. L. nog eenigen tijd in de lucht. De passagiers kregen gelegenheid heel rustig de Deensche hoofdstad van boven af te be zichtigen. Eerst tegen kwart over zes landde de F XII op het Deensche vliegveld. Hier wapperde naast ei; Deensche en Zweedsche vlaggen de Nederlandsche driekleur en was een groote menigte belangstellenden aanwe zig om de Hollanders te begroeten. Onder hen bevond zich de Nederlandsche gezant te Kopenhagen, ridder van Rappard, de Zweed sche gezant te Kopenhagen, de burgemeester der Deensche hoofdstad, admiraal Joencke, president van de Deensche Luchtvaart Maat schappij, de heer Mondrop, hoofddirecteur van de Deensche Posterijen en Telegrafie en voorts de directeur van de Zweedsche lucht vaart maatschappij, de vertegenwoordiger van de K. L. M. ter plaatse en tal van an dere belangstellenden. Nadat een hartelijke begroeting der nieuw aangekomen Nederlanders had plaats gehad, vereenigde een groot aantal genoodigden zich in een restaurant in de nabijheid van het vliegveld aan een feestmaaltijd, die ge presideerd werd door den heer Flormann, di recteur van de Zweechche Luchtvaart Mij. De autoriteiten, die op het vliegveld ter begroeting aanwezig waren, namen ook aan dezen feestmaaltijd deel. Gedurende den maaltijd voerden tal van sprekers het woord. Het eerst sprak de heer de Vries van de K. L. M., die er aan her innerde hoe in 1924 aangevangen werd op de lijn AmsterdamKopenhagen met vlie gen met de F. III. In 192b werd overeen stemming bereikt met de Zweedsche Lucht vaart Maatschappij en sinds dien is er steeds een prettige samenwerking geweest tusschen de Nederlandsche, Deensche en Zweedsche maatschappijen. Verder spraken nog de Amsterdamsehe wethouder dr. Abrahams, de burgemeester van Kopenhagen, de Zweedsche gezant en de heer de Veer. Hedenmiddag biedt de Neder landsche gezant een thee aan. KAAPSTAD-CROYDON. Tommy Rose is Vrijdagmorgen vroeg uit Kaapstad vertrokken voor een poging tot verbetering van het record. ELLY BEÏNHGRN TE HANNOVER. Elly Beinhorn is gistermiddag in haar geboortestad Hannover aangekomen. Om 10 uur 10 was zij te Berlijn gestart. Toen zij om 12 uur op het vliegveld land de, werd zij door haar ouders verwel komd. De eerste burgemeester Dr. Menge bracht haar de gelukwenschen van het gemeentebestuur over. Hij offreerde de koene pilote blo:men er. een met smaragd bezette dasspeld. Voorts had Elly gelukwenschen in ont vangst te nemen van den voorzitter der Aero-club, die haar het eere-insigne der club aanbood. DE TOCHT VAN E >0. X. Te Villa Cisneros. De Duitsche Dornier-vliegboot Do X is te Villa Cisneros (Rio de Oro) in West- Afrika aangekomen, De DO-X heeft aan t'.e Donier-fabrie- ken geseind dat het vliegschip Vrijdag middag laat te Villa Cismeros in de Spaansche kolonie Rio de Oro aan do Westkust van Afrika is gedaald, na te Las Palmas te zijn opgestegen. Directeur Ocsterle van de Dornier-fa- brielcen verklaarde, dat deze tocht als een proefvlucht wordt beschouwd. Thans wordt overwogen, welke trajecten de DO-X verder zal afleggen. Voetbal. NEDERLAND—BELOIE. België wint met 42 van Neder land Na een I—0 voorsprong van de Oranjehemden bij rust. De jaarlijksche nederlaag te Antwerpen is geprolongeerd. België heeft volkomen ver diend gewonnen en de cijfers 42 drukken de verhouding ook zeer goed. uit. In het veld waren de Belgen bijna gedurende den gehee- len wedstrijd gedecideerd sterker. Hun ploeg was veel meer een geheel en afgewogen naar het aantal kansen, dat de Belgen hebben gekregen, had de uitslag wel 5—2 of 6—2 kunnen zijn. Onze tegenstanders streden met zeer groote geestdrift en na het voor hen on- gelukikg eerste doelpunt der Hollandera gooiden zij er nog een schepje op. Het ver schil zat ditmaal in de voorhoede. Het bin nen trio van Holland was te traag. Bovendien waren de aanvallen te doorzichtig van opzet, zoodat de snelle geestdriftige Belgische backs steeds konden ingrijpen. Geen moment bij voorbeeld kon Langendaal los komen. De vleugelspelers waren snel en hun voorzetten waren goed, maar het binnentrio heeft van geen der geboden kansen kunnen profiteeren. De Belgische voorhoede combineerde beter en met een schutter als Voorhoof was het niet te vei wonderen, dat zij viermaal het net kon vinden./ De middenlinies waren van vrijwel gelijke kracht, doch in de verdediging was van Kol weer het zwakke punt. Vooral in de tweede helft schijnt de Ajaxied zijn vertrouwen te zijn kwijt geraakt. Daartegenover waren de Belgische backs uitstekend. Door deze verschillen is een nederlaag ontstaan, die voor de Hollanders volkomen verdiend is. De beslissing van den wedstrijd kwam in het eerste kwartier na de rust. Toen moest onze verdediging zwichten voor de gevaarlijke aanvallen der Belgen, waarbij de vleugel Versijp—Voorhoof het leeuwendeel had. De wedstrijd. Reeds lang voor den aanvang van den wedstrijd trokken de duizenden naar Deurne. De trams hingen vol en een lange file auto's baande zich langs de nauwe toegangen een weg naar het Stadion. Te kwart over drie was het sportpark zoo goed als geheel ge vuld. Ongeveer 38.000 toeschouwer woonden den wedstrijd bij. Een voorproefje vormde een wedstrijd van juniores tusschen twee Belgische ploegen. Op de officieele tribune zaten verschillen de autoriteiten, bestuursleden van den Bel gischen en Nederlandschen voetbalbond eti genoodigden. Zeker acht duizend Nederland sche toeschouwers zaten op een der overdekte tribunes. Te half vier verschenen de Hollanders in het veld en even daarna kwamen de Belgen, enthousiast toegejuicht door de duizenden in het Stadion. De volksliederen werden ge speeld en daarna liet de Deensche scheids rechter Hansen tossen. Van der Meulen is gelukkiger dan Hooy- donckx, doch veel voordeel brengt dit niet, want er is wind noch zon. Het veld is schit terend. Het is vrij warm. Afgesproken is, dat gedurende den geheelen wedstrijd invallers zijn toegestaan. Dc elftallen staan dan als volgt tegenover elkaar: België Badjou Nouwens Hooydonckx Simons Hellemans Moeschal Versijp Voorhoof Capelle van Beeck Van der Eynde O Van Nellen v. d. Heijden. Lagendaal W. Tap Adam Van Heel Anderiessen Paauwe Van Kol Van Run Van der Meulen Nederland. Te 3.34 trappen de Belgen af. Zij zijn da delijk voor het Hollandsche doel, waar een corner niets oplevert en een schot van Helle mans door Van der Meulen schitterend wordt gehouden. De eerste aanval door Holland wordt door Tap geleid, maar Adam schiet naast. Van Koi doet zeer onzeker en Anderiessen moet de achterhoede steunen. Van Heel is er direct goed in en hij heeft zijn vleugel volko men in zijn macht. Een schot van Van den Eynde slaat Van der Meulen het veld weer in. Gedurende het eerste kwartier zijn de Belgen beslist sterker. J' n aanvallen zijn beter opgezet, terwijl dr Hollandsche aanval len stranden op de Hevige Belgische backs, die weinig moeite hebben met het vrij on- saamhangende spel der onzen. Een penalty. Na een half uur spelen gaat de strijd weer nemen, welke goed voor het doel wordt ge plaatst. Als de keeper uitloopt, is Anderiessen er bij en schiet keihard in. Maar Voorhoof raakt den bal met zijn arm. Scheidsrechter Hansen kent een penalty toe, die door Van Kol laag wordt ingetrapt. (0—1) Er is groot enthousiasme bij de duizenden Hollanders. Niet ontmoedigd leggen de roode duivels er nog een schep;~ op. Hun overwicht in het spel wordt nog grooter en Van der Meulen krijgt druk werk. Voorhoof krijgt een pracht kans, maar het schot gaat naast. De weinige aanvallen der Hollanders wor den onderbroken door overtredingen, waarbij de beslissingen van den scheidsrechter nogal aanvechtbaar zijn. Aan den anderen kant krijgt Voorhoof weer een kans, doch hij mist door naast te schieten. Na een hal fuur spelen gaat de strijd weer gelijk op. Adam is actief en zet eenige malen goed voor zonder dat het binnentrio van de kansen gebruik weet te maken. Bepaald ge vaarlijk voor het Belgische doel wordt het peen enkele maal. De scheidsrechter schijnt het meest last te hebben van de zenuwen. Keer op keer neemt hij verkeerde beslissingen. Zoo geeft hij tegen van Run een vrije schop even buiten het "strafschopgebied, geheel on gemotiveerd. Het schot wordt gekeerd. Even later lost van Beeck een prachtig schot, dat schitterend door Van der Meulen uit zijn doel wordt gehouden. Met Holland in den aanval komt de rust met een onverdiende voorsprong. De tweede helft. Te 4.31 uur wordt weer begonnen. Adam zet den bal fraai voor, doch Lagendaal kopt net in handen van den keeper. Versijp passeert van Kol en een voorzet door Voorhoof overgeschoten. De Belgen zetten er nu alles op en zijn veel sterker. Van der Meulen moet eenmaal uit een scrimage den bal uit zijn doel grabbelen tot corner. Deze, goed genomen, wordt door Hellemans over geschoten. Het is echter uitstel van executie, want even daarna krijgt Voorhoof weer een kans, die hij met een schitterend schot via den paal benut. (1—1) Na een tegenbezoek aan Badjou komen de Belgen weer gevaarlijk opzetten. Ons doel be leeft eenige hachelijk momenten bij het nemen van een aantal corners en als een wonder ontkomt het aan een doorboring. Tap en Lagendaal verwisselen van plaats, maar veel geeft het niet. De vleugels woyden aan het werk gezet, maar het binnentrio kan niet meekomen. De Belgen blijven pevaarüjk en als na missen van Van Kol" Versijp er van

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7