mtniHiuht Klimt. ,43* Wekelijksch Overzicht Kei*k en School Binnenland i ondird drie en dertigste Jaargang. Maandag 4 Mei. Londensch aanteekenboek VERKEERSONGEVALLEN van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. 2 li No. 104 I931 (Van onzen bijzonderen correspondent). Het meest lucratieve regeeringsambt. Engeland lieeit geen minister van Justitie, maar eën functionaris, de „Attorney Gene ral" (Procureur-Generaal), die lid van het Kabinet is en er in zekeren zin de positie heeft, die in andere landen een minister van Justitie heeft. Hij dient de regeering van ad vies in alle juridische kwesties en treedt daar- enbovën op in alle rechtszaken, waar de uit- voerende macht partij is. Voor dit laatste ontvangt hij honorarium (waarvan de op brengst over een zeker tijdsverloop dus af hankelijk is van het aantal processen, waai in de staat betrokken is geweest). Voor het eerste ontvangt hij een salaris. De Attorney General van de huidige regeering in Enge land is sir William Jowitt, die, totdat de La- fcour-regeering optrad, liberaal Parlements lid was geweest er. die als knap advocaat hekend stond. Toen MacDonald zijn niinjs- terie moest vormen, had hij geen geschikt man voor den post van Procureur-Generaal onder zijn eigen politieke aanhangers Hij 'wendde zich daarom tot Jowitt, die graag toehapte en ijlings overging naar het La- bour-kamp. Hij heeft er bittere verwijten en bijtende opmerkingen over moeten hooren, maar die heeft hij elegant (Jowitt is nogal een sierlijk type) langs zich heen laten gaan. De onderminister van Financiën (van de Schatkist zooals men hier zegt) heeft deze week in het Parlement in antwoord op een verzoek om inlichtingen onthuld hoeveel de „Law Officers of the Crown" (en Jowitt is een hunner) verdienen. In de 21 maanden, dat Jowitt dan Attorney General is geweest, heeft hij aan salaris 12654 en aan honora ria 26564, in totaal 39218 ontvangen. Toen een conservatief lid dit hoorde, riep hij spottend uit: „Is dit socialisme in onzen tijd". („Socialisme in dezen tijd" is een kreet, die vaak in de linkergroepen van La- bour wordt aangeheven). Het cijfer toont aan, dat deze functionaris niet onmiddellijk gevaar loopt honger te lij den of om de werkloosheidsuitkeering zal moeten vragen. Het bedrag is hoog genoeg om voor de rest van zijn leven den wolf van de deur te houden. Jowitt heeft zich onwillekeurig blootgesteld aan meer sarcastische pijlen, omdat hij slechts een paar dagen, voordat de cijfers van zijn verdiensten werden bekend gemaakt, „zijn liberale vrienden" had verzekerd dat het onwijs was „rillend aan den kant te blij ven staan". #,Zij zouden wellicht profijt kun nen trekken van mijn ervaring", had hij er aan toegevoegd. Zijn bedoeling was natuurlijk die Libera len, die soms hun partij-verknochtheid voel den verzwakken, te nopen zich bij Labour aan te sluiten. In het licht der mededeelingen over Jowitt's winstgevend baantje merken de Liberalen nu schamper op, dat „het profijt" zeker niet gelijkwaardig kan zijn aan dat van Jowitt, omdat er maar één regeerings- post is, welke in 21 maanden bijna 40.000 oplevert, en die post is bezet doorJowitt. Men erkent, dat Jowitt niet heeft staan „ril len aan den kant", doch ijlings in het goud mijntje gesprongen is, dat Labour hem had aangeboden. Bandieten in Londen. Het publiek in Londen krijgt in zijn popu laire kranten eiken dag verhalen te lezen van de verfoeilijke daden der „gunmen" in New York en Chicago. Maar de verfoeilijkheid der daden treedt er nimmer in aan den dag. De nieuwe journalistiek zooals ze wordt beoefend door de reporters van de luidrueh tige kranten en door de buitenlandsche cor respondenten van nieuwsagentschappen (die mee moeten deen, willen zij hun berichten en „stories" geplaatst krijgen) kenmerkt zich in de eerste plaats door algeheele afwezig heid van ernst. Dit air is niet oorspronkelijk, niet Britsch maar Amerikaansch. En één van de bewijzen van het feit, dat de Britten hun ze'fstandig oordeel en „de leiding" in de wereld hebben verloren, is dé snelheid, waar mede het leven in Engeland wordt verameri kaniseerd. Met de populaire pers is dit pro ces reeds nagenoeg voltooid. Voor bijna al 'het nieuws, dat binnenkomt, geldt de instruc tie „snappy and biight" (frisch, jeugdig, op gewekt). En het nieuws moet al heel tragisch zijn, wil het ontsnappen aan deze „snappy" behandeling. Weinig blijft heilig voor dit journalistiek vandalisme. De gunmen" der Amerikaansche steden worden in de Londensche pers heldhaftige, luisterrijke kerels. De toon der berichten en beschrijvingen is zoodanig, dat van den lezer klaarblijkelijk wordt gevergd, dat hij de ban dieten zal bewonderen. Men vindt er geen €nkel woord van afkeuring, van verontwaar- d'ging in over de woestheid, de wetteloos heid, de meedoogerloosheid en de afschuwe- "Jke geldzucht, die het snood bedrijf der „gangsters" kenmerken. De toon der verhalen is lichtzinnig, als geschreven door een per soon van afgestompt gevoel, maar met een flair voor levendige voorstelling. Deze berichtgeving schijnt er op berekend, weife lende deugnieten, die wankelend voortloopen aan den goeden kant der maatschappij, de grenzen naar den misdadigen kant te doen overschrijden. Want elke krant, die zij op slaan, verschaft iets dat men zou kunnen le zen als een glorificatie van misdaad en wet teloosheid. Liet behoeft daarom geen verwondering te wekken, dat de practijken der „gangsters" van Amerika hier geleidelijk veld winnen. Gok de misdaad ontkomt niet aan het proces van Amerikanisatie. En nu schreeuwen de Populaire kranten, klaarblijkelijk onbezwaard door een slecht geweten, moord en brand omdat Londen de „gunmen" aan den lijve be gint te voelen. Zoo dichtbij zijn zij veel min der heldhaftig dan in dat „gekke" Amerika. In het begin van deze week beroofden mo- 'orbandieten in het hart van de stad, in het licht van een zonnigen morgen, ten aan- schouwe van veel menschen, een winkel in Kingsway van eenige honderden horloges Een merkwaardige bijkomstige omstandig heid was, dat de winkel een filiaal was van een Amerikaansche fabriek. Verder had de roof plaats in de schaduw van „Bush Hou se'het door een Amerikaan gebouwde kan toorpaleis, waarin boven in een nis een beeld bouwwerk staat, voorstelling van Britsch- Amerikaansche vriendschap. Misschien had het Amerikaansch cachet van de omgeving de bandieten aangemoedigd. Maar het meest Amerikaansch was, dat de bandiet, die in den auto bleef zitten, terwijl zijn trawanten hun slag sloegen, met een revolver was gewapend en dit onvriendelijk voorwerp onder den neus hield van een straatveger, die wat „neuzig" was uitgevallen. De held van den bezem hoorde zich toevoegen: „Clear out qquick or this will speak!" En nu willen de ontstem de en ontstelde populaire kranten, dat de politie paal en perk zal gaan stellen aan dit vuig bedrijf der revolverhelden, dat Londen onwaardig is. Lorden mag geen Chicago worden. Londen is een nette, voorbeeldige stad, „de ordelijkste stad van de wereld", ook nu nog; want zulk driest revolverspel is een uitzondering, die slechts den regel van veilig- lieid en orde bevestigt. Die voorstelling is er ook naast, zooa's honderden bewoners der voorsteden, die door brutale leurders en door brutalere inbrekers worden gekweld, terstond zullen bevestigen. De politie richt weinig uit. De roofpartijen op klaarlichten dag hebben altijd succes. De inbrekers hebben vrij spel, omdat de agenten zich met allerlei beuzelach tigheden van het verkeer bezig houden. Men heeft de toenemende misdadigheid ten deele toegeschreven aan het feit, dat het hoofd van de politie lang met ziekenverlof is ge weest. Deze man, de oud-krijger Lord Byng, is nu terug en gaat, naar men zegt, den po litiedienst „reorganiseeren". Daar moet men dan maar het beste van hopen. Maar het zou toch ook wel aanbeveling verdienen, indien de populaire kranten hun manier van het be schrijven van misdaad als ongepast prijsga ven en het leelijkc kindje bij zijn waren naam gingen noemen. De nieuw benoemde hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijks-universiteit te Groningen, prof. dr. G. Schaake, aanvaardde heden zijn ambt met het uitspreken van een rede over den bouw der meetkunde. De heer P. von Schaick, hoofd der St. Joseph school te Heer-Hugowaard, is be noemd tot hoofd der R.K. school in den Hondenweg aldaar. Met ingang van 4 Mei werd als tijdelijk onderwijzeres aan de Ghr. school in den Basserweg te Heerhugowaard benoemd N. H. GootjesHoegen, vroeger reeds als on derwijzeres aan deze school werkzaam. GESLAAGD. Mej. C. A. Veer, alhier, slaagde te Heerlerbaan voor 'iet practisch examen voor vroedvrouw. NED. HERV. GEM. TE WIJNJETERP. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Wijn- jeterp zal bij het prov. kerkbestuur van Fries land in beroep gaan van de beslissing van het class. bestuur van Heerenveen dat de uit slag der stemming „kerkeraad of kiescollege" ongeldig is. Ernstige aanrijding. Hedenmorgen om ongeveer 8 uur had bij HalfwegSloten een ernstig ongeval plaats De wielrijder G., die achter de bus van Lijn-C reed, schoot plotseling achter die bus te voorschijn en kwam in aanrijding met een tegenkomenden auto. In ernstig toestand moest het slachtoffer naar een ziekenhuis te Amsterdam worden vervoerd. In volle vaart in een café gereden. Uit Weesp werd gister aan de Crt. gemeld: Hedenamiddag ruim halfvijf is een motorrijder in volle vaart het café van den heer Th. v. Eyden aan den Muider- binnenweg alhier ingereden, waardoor hij levensgevaarlijk gewond werd, ter wijl bezoekers van het café min of meer ernstige verwondingen opliepen. De motorrijder bleek te zijn de 21- jaiige J. H. M. te Amsterdam, chauffeur op den autobusdienst WiespNeder- horst den Berg; hij maakte tusschen twee diensten in, eenige toertjes door Weesp op zijn motor. Op den Muider- binnenweg schijnt M. het stuur niet meer in zijn macht gehad te hebben; verschil lende ooggetuigen verklaarden, dat de motor plotseling begon te slingeren. Op dat oogenblik was M. de kruising Mui- derbinnenweg-Heerensingel genaderd. Van de tegenovergestelde richting kwam dr. Wartena in zijn auto aanrijden, in een zeer kalm tempo. Of de motorrijder bevreesd was voor een botsing met den auto van dr. W„ of dat hij den Heeren singel op wilde zwenken, doch daartoe geen kans meer zag, kan nog niet wor den uitgemaakt, maar de omstanders zagen op dat oogenblik tot hun ontstel tenis, hoe M„ terwijl hij stuur en peda len losliet, in volle vaart het café van den heer v. Eyden binnenrende, hetwelk zich op den hoek van Muiderbinnenweg en Heerensingel bevindt. De vaart, waar mede dit geschiedde, was zóó groot dat de voordeur, welke dicht was, geheel vernield werd, en M. met zijn motor tegen den zijwand van het café terecht kwam, waarin een gat ter hoogte van 180 M. geslagen werd. Tegelijkertijd sloeg de mHor tegen den grond, waarbij enkele bezoekers gewond werden. De motorrijder was er het ernstigst aan toe. Hij geraakte bijna dadelijk bewus teloos. Dr. Wartena stelde onmiddellijk een onderzoek in. M. bleek over het ge heel e lichaam ernstige verwondingen te hebben opgeloopen en voor het behoud van zijn leven werd gevreesd. Nog werden gewond de 31-jarige C. H. A„ wonende Heerensingel Weesp, die een hoofdwonde en schrammen in het gezicht bekwam. De 12-jarige Jacob Eitjes werd tegen den vloer geslagen en klaagde over hevige buikpijnen. De dok ter bracht hem per auto naar zijn wo ning. Per Roode Kruis-auto, welke spoe dig aanwezig was, werden de motorrij der en C. H. A. naar het Burgerzieken huis te Amsterdam vervoerd. De 52-ja- rige J. O., wonende te Bussum, bekwam een bloedende wonde in t' gelaat en een lichte heupontwrichting. Na verbonden te zijn, kon hij met den trein huiswaarts keeren. In het café_ heerschte een ontzettende chaos. Een dikke marmeren tafelplaat was aan scherven geslagen, stoelen wa ren vernield, glaswerk gebroken, ter wijl de splinters van houtwerk overal verspreid lagen. Er heerschte onder de bezoekers en onder de bewoners van het café begrijpelijkerwijze een hevige con sternatie. Van alle zijden kwamen nieuwsgierigen, zoodat een dichte drom van menschen geruimen tijd zich ver drong voor het café van den heer v. E. Rijks- en gemeentepolitie waren kort na het ongeval ter plaatse en stelden een uitgebreid onderzoek in. De motorrijder kon echter nog niet gehoord worden, daar hij steeds buiten kennis was. Een' paar meter van de plaats, waar M. met zijn motor in het café vloog, stond de vrouw van een der politieagenten met een kinderwagen. Onnoodig te zeggen, dat zoowel deze juffrouw als de omstan ders die er getuige van waren, in zeer zenuwachtigen toestand verkeerden. Ernstig auto-ongeluk te Loenersloot. Gistermiddag te vier uur heeft te Ter Aasche Zuwe, gemeente Loenersloot een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto met zeven inzittenden, is, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting in de Zuwe ge reden. Ijlings toesnellende voorbijgan ger slaagden er na veel moeite in de drenkelingen te bevrijden en op het droge te brengen. De doktoren Pierot uit Vinkeveen en De Snoo uit Breukelen werden onmiddellijk van het ongeval op de hoogte gesteld. Toen zij ter plaatse verschenen bleken bij twee der drenke lingen de levensgeesten reeds te zijn ge weken. Overleden zijn mevrouw Sweers en een harer dochters, uit Arnhem. Haar echtgenoot en een andere dochter waren bewusteloos. Zij waren om 6 uur gister avond nog steeds niet bij kennL. De familie Sweers, bestaande uit de heer en mevrouw Sweers, hun twee dochters en hun zoon, alsmede twee kennissen, allen uit Arnhem, keerden van een tocht naar de bollenvelden naar laatstgenoemde plaats terug, toen het ongeval geschiedde. De burgemeesters van Vinkeveen en Loenersloot de heeren Wouters en Vor- derhake en de gemeenteveldwachter van Loenen de Jong waren spoedig op de plaats des onheils aanwezig. Nader wordt gemeld: Men is er in geslaagd bij den heer Sweers de levensgeesten op te wekken. Het bewutselooze meisje blijkt niet tot de familie Sweers te behooren. Het is een vijftienjarig vriendinnetje van de thans overleden dochter. De heer Sweers en het meisje zijn in hoogst-zorgwekken- den toestand naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De chauffeur, alsmede een der andere inzittenden, bleven ongedeerd. De dood bij de beide slachtoffers werd geconstateerd door Dr. Posthuma uit Loenen, die ook spoedig na het ongeval ter plaatse was. In aansluiting op het vorige moet nog het volgende worden gemeld: Van de familie Sweers, zijn, zooals reeds gemeld, overleden mevrouw Sweers en haar 15-jarige dochter. De heer Sweers, die bij kennis gekomen is, is met zijn 11-jarig doch tertje, dat nog steeds bewusteloos is, en wier toestand hoogst-zorgwekkend is, naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Van de andere inzittenden werden licht gewond het 12 Vi -jarig vriendinnetje en het 15-jarig zoontje van de familie Sweers. Deze beiden zijn eveneens naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de auto, een bloedverwant van de familie S„ bleef ongedeerd en is heden doorgereisd naar Arnhem. Doodelijk ongeluk tusschen Raalte en Heinoo. In den nacht van Zaterdag op Zondag is, vermoedelijk tengevolge van het af- loopen van een der achterwielen, een auto, waarin een paar monteurs gezeten waren, die reparatiewerkzaamheden verricht hadden, tusschen Raalte en Heinoo over den kop geslagen. De inzit tenden H., 30 jaar oud en ongehuwd, was op slag dood, terwijl de chauffeur aan een zijner armen werd gewond. De poli tie stelt een onderzoek in. Voetgangers aangereden door auto. Gistermiddag omstreeks half vier reed op den Benoordenhoutschen weg bij de Waal- dorperlaan te 's Gravenhage een uit de rich ting Leiden komende personenauto, door het defect raken van de stuurinrichting, plotse ling tegen het trottoir op, waar juist twee voetgangers passeerden. Zij werden ernstig aangereden. Het waren de 59-jarige W. A. B. en diens 60-jarige echtgenoote W. B. De man bekwam een gecompliceerde beenbreuk en lichte hersenschudding, de vrouw heeft beide armen en een been gebroken. Volgens getuigen zegt de Crt. heeft de chauffeur van den auto geen schuld en draagt de aanrijding zuiver het karakter van een ongeval. De auto kwam tegen een brug leuning tot staan en bekwam slechts lichte beschadigingen, terwijl de inzittenden on gedeerd bleven. Vrouw doodgereden op overweg. Op den onbewaakten overweg van den Beijerschen weg nabij de halte Stolwijker- sluis van de spoorlijn Gouda—Schoonhoven is gisteravond, naar de Crt. meldt, omstreeks acht uur een doodelijk ongeval gebeurd De machinist van den trein welke om 19.19 uit Schoonhoven was vertrokken en om 20.06 fc Gouda moet aankomen, bemerkte na het pas- seeren van den overweg plotseling stukken van een rijwiel aan zijn locomotief. Hij bracht den trein onmiddelijk tot stilstand, waarop een onderzoek werd ingesteld. Men vond langs de rails weldra het lichaam van een vrouw, wier levensgeesten reeds ge weken bleken te zijn. Haar aan het hoofd ver minkt lijk werd naar het Van Ittersonzieken huis te Gouda vervoerd. Het slachtoffer had niets bij zich, waaruit de identiteit kon wor den vastgesteld. De overreden wielrijdster is naar schatting 25 jaar oud. Men vermoedt met een boeren- dienstbode te doen te hebben. Van het onge val was niemand getuige, zoodat de Rijkspo litie, die het onderzoek leidt, omtrent de toe dracht volkomen in het duister tast. De trein had een kwartier vertraging. Tegen wegwijzer opgereden. Gistermorgen reed een motorrijder uit Hoensbroek, die op weg was naar de bloem- bolelnvelden bij Birkhoven tegen een wegwij zer van den A. N. W. B. aan. Een ijzeren bord viel van den paal en trof den motorrij der op het hoofd, waardoor een wonde ont stond, die echter niet ernstig bleek te zijn. De motor was, naar de Crt. meldt, evenwel zoo erg beschadigd, dat verder rijden onmogelijk bleek. Auto in elkaar gedrukt. Gistermiddag reed op den Kleverparkweg te Haarlem te Haarlem een luxe auto be stuurd door den garagehouder van L. toen een tram van de lijn Haarlem-Bloemendaal de auto achterop reed, week de chauffeur plotseling naar links uit met het gevolg, dat de auto gegrepen en tusschen den tram en een paal van de bovenleiding geheel in elkaar gedrukt werd. De chauffeur bleef wonderlijk genoeg ongedeerd. Ten einde de overblijselen van den auto te verwijderen moest het tramrijtuig worden op gevijzeld en naost de rails worden gezet. Het tramverkeer met Bloemendaal heeft hierdoor meer dan een uur vertraging onder vonden. AANGIFTE VOOR HET BEVOL KINGSREGISTER. LIJK AANGESPOELD. Hedenmorgen is aan het strand „De goede reede" onder Ouddorp een lijk aangespoeld van een ongeveer 15-jarigen jongen. Hij was gekleed in een blauwe ketelbroek, zwarte trui en zwarte kousen en had blond haar. SCHUUR AFGEBRAND. Zondagavond te 11 uur is te Domburg de schuur toebehoorende aan den heer Wisse afgebrand. De bewoners konden niet voor komen dat 5 stuks hoornvee, egn hit en een geit in de vlammen omkwamen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. DE BLOEMENZONDAG. De regenbuien die in den vroegen Zon dagochtend neerviel hebben niet kunnen ver hinderen dat zeer velen die hun reeds weken uitgestelden tocht langs de bollenvelden heb ben gemaakt. Toen het weer later op den morgen opklaarde en een schuchter zonnetje nu en dan de illusie van een mooien voor jaarsdag ga, vertoonden de wegen rondom Haarlem het beeld van een echten bollendag. Een onafgebroken stroom auto's, autobus sen, touringcars, motorrijwielen en fietsen be woog zich in de richting Hillegom, Benne- broek en Lisse, waar nu de tulpenvelden in vollen bloei staan. Opmerkelijk was het, dat zeer veel Duitschers per auto naar de bollen streek waren gekomen om van dit specifiek Hollandsch schouwspel te genieten. Vroeg in den avond, toen een donkere lucht weer regen voorspelde, welke voorspelling inderdaad naderhand uitkam, begon de druk te opnieuw, doch thans bewogen de files zich in andere richtingen. Als een bewijs van de groote drukte zij vermeld, dat op de Amster damsche vaart, waar een verkeerstelling werd gehouden in een half uur tijd meer dan 500 auto's passeerden. Ongelukken kwamen, behoudens enkele kleine aanrijdingen niet voor. DE BONGERDS IN DE BETUWE. Zullen over een paar dagen in bloei staan. De verwachting voor den oogst is gunstig. Zooals het zich laat aanzien zal het nog wel een paar dagen duren voordat men in de Betuwe van bloesemtijd zal kunnen spreken, het tegenhoudende weer heeft de boomen lang ia knop ge houden. Maar een beetje zon kan won deren doen, zoodat het wel te verwachten BURGEMEESTE-I en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren de ingezete nen aan hun verplichting van steeds tijdig ter gemeentesecretarie aangifte te doen van: le. VERTREK UIT DE GEMEENTE: in welk geval (mondelinu of schrif telijk) een verhuisbiljet moet wor den aangevraagd; 2e. VESTIGING IN DE GEMEENTE: in welk geval een verhuisbiljet moet worden ingeleverd, afgegeven in de vorige woonplaats, uiterlijk binnen 14 dagen na de dagteeke- ning der afgifte; 3e. VERHUIZING BINNEN DE GE MEENTE. Deze aangifte moet binnen 8 dagen geschieden door het hoofd van het gezin, ook wanneer gezinsleden of dienstpersoneel Vertrokken, of daarin worden opgenomen. Verzuim van aangifte kan worden ge straft met hechtenis of geldboete. Alkmaar, 4 Mei ,.931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. is, dat volgende week een groot deel van de kersen- en perenbloesem in vollen kleurenpracht te zien zullen zijn. De kersenbloesem, teer wit met het fijne jonge groen er tusschen door, de peren van rose tot albast wit, waarbij het blad groen nog achter blijft. Onze Betuwsche hongerden zullen volgende week weer de groote bouquetten toonen, een voor jaarspracht van zeldzame bekoring, die telken jare de belangstelling heeft van duizenden binnen- en buitenlanders. Wat de vooruitzichten betreft moet erkend worden dat de vruchtboomen ditmaal zeer rijk knoppen, ook de appel, waarvan vorig jaar geen of nagenoeg geen oogst geweest is. Kersen- en peren- boomen zitten dik in bloemknop, een enkele vlugge vroegbloeier is bijna reeds open en krijgt met dit nu ingetreden mildere weer een voorspcedigen bloei. Juist omdat de natuur dit jaar laat is, kon het wel eens zijn dat de bloeitijd volkomen tot haar recht komt en dat een goede bevruchting kan plaats hebben. Dan zouden wij weer overvloed vac fruit kunnen verwachten. Hbl EEN DIEF IN HUIS. Gistermorgen omstreeks 7 uur ont dekte, naar de N. R. Ct. meldt, personeel van de familie J. aan de Parklaan te Rotterdam, dat er een dief in huis ge weest moest zijn en kort daarna vond men in de keuken een man op een stoel zitten. De man was dronken. De politie werd gewaarschuwd en bij onderzoek bleek, dat de man de 49-jarige kok J. W in de woning had ingebroken. Hij had enkele snuisterijen en een gebeden boek, toebehoorende aan de familie J. bij zich. Voorts vond men een leege port en een leege rumflesch. De man is opge sloten. Zijn toestand is zoodanig, dat hij nog niet gehoord is kunnen worden. VERDUISTER AAR EN DIEF. De gevolgen van een zwak oogenblik. Een 19-jarige bankbediende te Delft, die een bedrag van 400 aan geïnde gel den had verduisterd en bevreesd was, dat deze malversaties aan het licht zou den komen, heeft 500 op zijn kantoor gestolen om de verduisterde gelden te betalen. De diefstal kwam echter spoe dig aan het licht, met het gevolg, dat de politie hem, naar het Hbl. meldt, in ar rest beeft gesteld. EEN GEVAARLIJKE WACHTMEESTER Naar wij vernemen, heeft de dienstplich tige O., wachtmeester bij de treinafdeeling van de Cavêlarie in Den Haag, die dezer dagen in vocrlocpige hechtenis werd gesteld als verdacht van eenige militaire vergrijpen, terwijl mede vermoed werd, dat hij zich had schuldig gemaakt aan brandstichting in de caveleriekazerne Zondag tegen de militaire FONDSEN. 25 April 27 April 28 April 29 April 30 April 1 Mei 6 obl. N.W.S, 1000 5 idem 1000 4J4 idem 1000 4 idem 1000 414 O.-lnd. 1000 6 idem 1000 6 idem 100 534 idem 1000 5 idem 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Unilever Alg. Kunstzijde Unie Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Anaconda Bethl. Steel C. v, A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult, Mij. Vorstenl, Handelsver, A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew, Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am, Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie ^Ex-dividend. 1922 102$ '18 1007/,, '17 1021/,6 '16 101$ '26 98] 22 '23 1031/16 21 D 101] '17 1013/16 105 U3$ 135 1021 100%. I02i 101 0*>/16 101 102] 101] 101 103$ 111 1324 187$ 184$ 88$ 86$ 399 391 209$ 199$ 627is 60$ 50$ 487/16 2011/is 20$ 127$ 126$ 223$ 220 86 86 314 306 226$ 220 219$ 207 238$ 230 261 250$ 80 78$ 33 33 9'3/M 9$ 50 118$ 117 128$ 232$ 231$ 262 255 47$ 45 310 85$ 167 160$ 102$ 100? 102! 101 987/,6 1014 IO24 101 101 1031 130 451 190* 85 391 20/4 60$ 491 204 1261 223 81J 3084 226 21 li 233 247 79 33$ 114$ 122$ 233 254$ 304 165 102$ 103$ 102$ 101 98'/i6 101 102] 101 102 106 129 45 185$ 80$ 389 199 597,6 47$ 20$ 123$ 219$ 80 265$ 216 205$ 228$ 243 764 33 10$ 110 117$ 231 255 41 301$ 86 *2i 102] 107] lOOi.,6 iooy,6 10»] 102$ 101 101 987,6 CSU/u 100] 102$ 102] 1017,6 1017,6 100 108$ 104$ 109f 126] 42$ 44$ 185] 195$ 82 85 382 394 197$ 20/4 567/,6 Ö0J 44 46$ 194 217,6 1167,6 1 '0$ 219 78$ 80] 294 314 215$ 223 193$ 202$ 217$ 224 239 244 75 77 33 10$ 1 106$ 110$ 110$ 114$ 229$ 234$ 252 263$ 40$ 43$ 298$ 308$ 185 169 3* i

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9