Laatste berichten Sport Provinciaal nieuws scuippers en stuurlieden zelf moet daar op worden aangedrongen. Immers wanneer een schipper of een stuurman na de inwerkingtreding van dc wet zon digt tegen de bepalingen, is de moge lijkheid niet uitgesloten, dat het dienst- diploraa wordt ingetrokken. Aangezien nu het bestuur van mee ning is, dal juist deze tijd van groote werkloosheid moet worden benut, zullen in overleg met den adjunct-inspecteur voor de Scheepvaart en de directeuren van de Visscherijscholen te IJmuiden en Egmond, in deze beide plaatsen cuj"" sussen worden opgericht. De varende schippers en stuurlieden zullen eve.!V eens in de gelegenheid worden gesteld, op de dagen, dat ze tusschen de reizen meer dan één etmaal binnen zijn, van de cursussen gebruik te maken. DIEF NA ACHTERVOLGING GEVAT. Zondagavond verschafte iemand zich met een valschen sleutel toeganv tot de woning van den 56-jarigen kastelein J. C. H„ wonende Zeyl 21 te Rotterdam. Ho verborg zich zoolang, totdat de caféhou der en zijn vrouw naar de zaak waren gegaan om klanten te helpen. Toen sloeg hij zijn slag. Uit een linnenkast stal hij een geldkistje en hiermede begaf hij zich naar buiten. Een voorbijganger zag den man zenuwachtig met het kistje de straat oploopen. Dit kwam hem ver dacht voor en hij waarschuwde een po litieagent, die een achtervolging begon. De dief vluchtte in den Hang een café binnen. Hier hield, men den man aan en bracht hem over naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg. Het was de 37-jarige koopman W. J. R Hij is in bewaring gesteld. Het kistje had hij tij dens zijn vlucht weggeworpen, zoodat dit in beslag genomen kon worden. TWEE WONINGEN EN EEN SCHUUR AFGEBRAND. In der nacht van Zaterdag op Zondag j.1 ontstond door onbekende oorzaak brand in een schuur van den landbou wer H. Meerten te Peij, gemeente Echt. Toen de bewoners, die zich reeds gerui- nien tijd te bed bevonden, door het ge knetter der vlammen ontwaakten, sloe gen de vlammen reeds uit het dak van de schuur. Het aangebouwde woonhuis van Meerten werd spoedig daarop door het vuur aangetast, terwijl kcrt daarna ook de nabijgelegen woning van de wed. Cox in orand geraakte. Beide woningen en de schuur brendden tot den grond af. De geheele inboedel ging verloren. Het vee kon ternauwernood gered wor den. Het gelukte de brandweer, die in middels ter plaatse was verschenen de woning van den landbouwer Bouwes, welke ook door het vuur werd bedreigd, te behouden. De schade wordt slechts ten deele door verzekering gedekt. Telg. DIEFSTALLEN AAN BOORD VAN SCHEPEN TE ROTTERDAM. In het najaar van 1930, zoo vertelt het HM., v\ orden herhaaldelijk diefstallen gepleegd aan boord van schepen in ver schillende havens. In den regel werd er in den nacht van Zaterdag op Zondag, wanneer de schipper met gezin aan boord was, gestolen. De politie vermoed- d3 al spoedig dat men met één dader te doen had en na eenigen tijd werd op een Zaterdagavond op een terrein bij de Jobshaven een 'schippersknecht aange houden, die echter een plausibele reden wist op te geven van zijn aanwezigheid Op het terrein en dus werd vrijgelaten. Den Dinsdag daarop ontmoetten de re chercheurs, die hem Zaterdag hadden aangehouden, den jongeman op den Schiedamschen Dijk. Zij hielden hem nogmaals aan en nu hij ontkende op het terrein aan de Jobshaven te zijn geweest, nam men hem mee naar het bureau. Bij fouilleering vond men daar eenige voor werpen op hem, die door schippers als gestolen waren opgegeven. Een huis zoeking bracht een massa gestolen waar aan het licht. De jongen is in bewaring gesteld. WERKLOOZENRELLETJES TE SCHIEDAM. Gewonden. Een arrestatie. Gisteravond is een aantal werkloozen, die bij de werkverschaffing te Eenerveld aan den arbeid was, in Schiedam teruggekeerd we gens staking. Hedenmorgen begaven deze werkloozen zich naar het beursgebouw om te vergaderen. Zij waren ongeveer 20 in getal, doch dit aantal groeide ieder oogenblik en spoedig was er een menigte van 300 perso nen bijeen. De politie dreef hen uiteen. Bij de ongeregeldheden, die toen volgden, werden drie werkloozen gewond. Een politie-agent kreeg een klap in het gezicht, waardoor hij op den grond viel. De werkloozen begaven zich toen naar het gebouw de Harmonie, waar de heeren S. Fre- naij en V. Collé de vergadeering toespraken. De recherche vond in de toespraak van den heer Collé aanleiding om hem te arresteeren De relletjes hebben te Schiedam veel op schudding veroorzaakt. Tegen hedenmiddag 2 uur zijn wederom demonstraties aangekondigd. PROCES PHILIPS CONTRA RADIO-HANDELAREN. Philips in het gelijk gesteld. Gelijk destijds reeds is gemeld, heeft de N.V. Philips een arbitrage aanhangig ge maakt tegen den Ned. Bond van Radiohan delaren en den bond van ondernemers in de Radio Branche (BORN) naar aanleiding van een door die bonden in hun officieel or gaan gevoerde actie tegen Philips. De bon den hadden zich n.1. bij de verleden jaar met Philips gesloten overeenkomst verbonden direct noch indirect deel te nemen aan eenige actie tegen Philips gericht in verband met de licentie-aangelegenheid. Dezer dagen hebben arbiters over deze uiterst belangrijke zaak uitspraak gedaan. In hun zeer uitvoerig ge argumenteerd vonnis werden alle verweer middelen der bonden besproken, en zonder uitzondering verworpen. De arbiters beslis sen dan ook, dat dc publicaties onrechtmatig zijn. Zii machtigen Philips tot het openbaar maken van het vonnis in het officieele orgaar der bonden en veroordeelen deze laatsten tc, betaling aan Philips voor schadevergoeding voor elk hunner vastgesteld tot J 5000. Evec eens werden de bonden veroordeeld in de a, bitragekosten bedragende 3200. STICHTING: ANTI-VIVISECTIE-BOND Zaterdag en Zondag hield de Ned. Kennel club: „Cynophilia", te Amsterdam in 't RAI gebouw een tentoonstelling, alwaar de Sticli ting: Anti-vivisectie-Bond met een stand aanwezig was. De zeer belangwekkende stand mocht zich verheugen in een druk bezoek, waaronder opviel het groote aantal aanstaande dieren artsen. Deze namen met aandacht kennis van de verschillede publicaties van de Stichting en van die der buitenlandsche vereenigingen van dierenartsen, die tegen de vivisectie zijn Velen schaften zich bceken aan om zich nauw keuriger in het vraagstuk der Anti-vivisectie te verdiepen. De zeer bekende figuyr uit den strijd tegen de vivisectie, mevrouw Bar.esse de Smeth van Alphen, lid van het hoofdbestuur van 1'Union Mondiale de la Femme pour la Con corde Internationale (Genève), is toegetre den tot de commissie van Adhaesie der Stichting. VERWARRING OP SPELLINGGEBIED. Eenigen tijd geleden, zegt het Hld., maak ten wij melding van een circulaire van B. en W. van 's-Gravenhage aan de hoofden van onderwijsinrichtingen in die gemeentewaar- in wordt medegedeeld, dat 't college met in gang van het cursusjaar 1931-1932 de spel ling van de Nederlandsche taal wenscht te zien onderwezen overeenkomstig de regels van De Vries en Te Winkel. Het Tweede-Kamerlid mej. Westerman heeft thans naar aanleiding van deze circu laire eenige schriftelijke vragen tot den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen gericht. Zij vraagt of de minister niet van oordeel is, dat door deze aanschrij ving, welke in strijd is met de circulaire, waarin de minister verleden jaar eenige vrij heid op spellinggebied bij het afleggen van examens heeft toegestaan, opnieuw verwar ring op dit terrein zal ontstaan en welke maatregelen de minister denkt te nemen om zoo mogelijk grootere verwarring te voorko men. AANVAL OP EEN TOL. Eenige jongelui uit Stolwijk hebben gepoogd den tol op Stolwijkersluis te passeeren zonder tol te betalen door een rijwiel over de brug te dragen. Bij hun terugkeer haalde de brugwachter de brug op, ten einde hun te beletten zich op nieuw aan tol betalen te onttrekken. De openstaande brug gaf echter zooda nige verkeersstagnatie, dat de brug wachter de brug tenslotte neerliet, waar door de tolbrekers gelegenheid kregen te passeeren. Vanaf heden morgen staat de brug onder politiebewaking. MOORDENAAR BEKEND. Maar nog niet gevonden. De moord op den brievenbesteller te Ber lijn is thans opgehelderd. De dader had, zooals bekend, op de plaats van de misdaad een met bloed bevlekte boord achtergelaten. Door een onderzoek bij den handel werd de eigenaar van deze boord opgespoord. Het bleek een boord te zijn van den 23-jarige metselaar Ernst Rhein te Berlijn. Ook andere sporen wezen erop, dat deze de dader moest zijn. Rhein was gedurende langen tijd werk loos en zocht naar geldmiddelen. Hij had zich tegenover bekenden uitgelaten, dat hij binnenkort over geld zou beschikken. Op zijn kamer werd een stuk buis gevonden, zooals ook op de plaats van de misdaad werd aan getroffen. Rhein is sinds 2 Mei spoorloos verdwenen. PERMANENT HOF VAN ARBITRAGE. Heden zijn de zittingen van de arbitrale rechtbank inzake het tusschen Frankrijk en Groot-Britannië gerezen geschil betreffende de vordering van mevrouw Chevreau in het Vredespaleis aangevangen. Arbiter is de heer F. V. N. Beichmann, president van het Ge rechtshof te Trondhjem lid van het perma nente hof arbitrage. De debatten zijn niet openbaar. De vordering is ingesteld wegens de arrestatie en de deportatie in 1918 van den heer Chevreau door de Engelsche auto riteiten. DE INGESLOTEN MIJNWERKERS BIJ BERGEN (BELGIE.) Na 130 uren gered. De zes in de mijn Hornu bij Bergen (Bel gië) afgesloten mijnwerkers zijn heden Dins dagochtend vroeg levend geborgen. Ofschoon zij 130 uren in de schacht hebben gezeten, maken zij het naar omstandigheden goed, daar het mogelijk was hen van levensmidde len tc voofzien. EEN TANK GEKANTELD. Ketelmaker bekneld en zwaar gewond. In de centrale werkplaats der Ned. Spoorwegen te Haarlem verrichtte de 33-jarige ketel maker J. C. v. R. werk zaamheden aan een locomotief. Hij stond tusschen de locomotief en een groote watertank in, welke laatste plot seling kantelde, waardoor v. R. bekneld geraakte. Eenige arbeiders hebben de tank weggeduwd en v. R. bevrijd. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar de Maria-stichting overgebracht. EEN HALF MILLIOEN MARK VERDWENEN. Bij de bij het 1. G. Farben concern te Bcchum aangesloten chemische fabriek „Lotharingen" te Bochum—Gerthe heeft men belangrijke tekorten kunnen vaststellen. Men heeft een deskundige een onderzoek laten in stellen, waarbij is geconstateerd, dat een bedrag van een half millioen mark ontbrak. Een aantal bedienden is ontslagen. Een ge rechtelijk onderzoek wordt ingesteld. DE INTERNATIONALE KAMER VAN KOOPHANDEL. In het congres van de Internationale Kan cr van Koophandel te Washington heeft de Italiaansche gedelegeerde Al- berti Pirelli hedenochtend aan de hand van omvangrijk materiaal de economi sche verhoudingen tusschen Europa en Amerika gedurende de laatste 30 jaren besproken. Aansluitende hierop heeft lvir Allan Anderson de kwestie der oor logsschulden besproken. VROUW VERMOORD. Dinsdagochtend werd te Dusseldorf— Ji th in een sloot het lijk van een Vrouw gevonden. De vrouw is vermoord. Nadere bijzonderheden werden van offi cieele zijde nog niet medegedeeld. BURGEMEESTER VAN ENKHUIZEN GEÏNSTALLEERD. De heer D. Baron Mackay, voorheen bur gemeester van Medan, die voor eenigen tijd tot burgemeester van Enkhuizen werd be noemd, is Zaterdag in een openbare raads zitting plechtig geïnstalleerd. KOEDIJK. De bij referendum opgemaakte samenstel ling van de lijst van candidaten voor den gemeenteraad is als volgt: 1. S. Smit, 2. W. Visser, 3. Gr. Wit. 4. P. Zwetsmar., 5. K. Stam Hz., 6. P. IJfs, 7. P. Geus, 8. A. Hui- berts. HEILOO. Te paard van Amsterdam naar Berlijn. De heer P. de Jager Jr., directeur der N. V. Kennemer Manege, alhier, en Mevr. KaarsSijpestein van Kromme nie, zijn, zooals we reeds berichtten, op Zaterdag 25 April van Amsterdam ver trokken om te paard een reis naar Ber lijn te aanvaarden. Hoewel de ruiter en amazone geen oogenblik aan een mislukking van de reis dachten was men in de kringen der paardensport weinig enthousiast voor die groote reis en meende men dat de paarden het niet volhielden. Thans bericht men ons dat de ruiter en amozo- ne in Burgdorf (Hannover) zijn aange komen en wel op 30 April 1.1. Ongeveer 500 K.M. is afgelegd en de paarden zijn in buitengewoon goede conditie. Zij zul len volgens den heer de Jager zonder moeite denzelfden afstand nog kunnen afleggen. Hieruit blijkt dat men de reis niet overschat heeft. De Coöp. Veilingsver. „St. Wille- brordus" heeft de levering van nieuwe veilingsfust opgedragen aan mej. wed. Eijken te Alkmaar. De eerste zending is aangekomen en tot volle tevredenheid afgeleverd. DRIEHUIZEN. Zaterdagmiddag arriveerde in dit kleine plaatsje een groote autobus met een aantal leden van het bekende Alkmaarsche muziek corps „Soli Deo Gloria". Onder opwekkende muziek werd door het dorp gemarcheerd en halt gehouden voor de woning van het af getreden schoolhoofd, den heer J. Vermeer, donateur der vereeniging, waar o.a. twee nummers koraalmuziek werden gegeven, n.1. Ps. 89 en Ps. 121, die met groote belangstel ling door de vele aanwezigen werden aan gehoord. Daarna werd even gepauzeerd in café „De Vriendschap", waar de heer Vermeer het be stuur en de leden van ,Soli Deo Gloria" har telijk dankte voor de hulde hem gebracht en er op wees, dat een verrassing als deze, na een ruim 49-jarige werkzaamheid bij het on derwijs, door hem op hoogen prijs werd ge steld. Nadat de voorzitter den dank van het corps voor de aangename ontvangst had be tuigd en hem met zijn gezin veel geluk in zijn nieuwe woonplaats had toegewenscht, keerde het gezelschap naar Alkmaar teiug. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 2 Mei 1931, 's avonds half acht, hield de schippersvereniging „Schuttevaer" een ledenvergadering in het lokaal van Vijze laar. De voorzitter, de heer J. Hoogland, opende met een welkom en sprak een woord van dank uit aan al degenen, die door hun finan- cieele hulp hebben bijgedragen tot het wel slagen der Algemeene Vergadering op 9 en 10 April j.1. en in 't bijzonder aan hen, die voor het niet gebruikte garantiefonds teeken den, de afgevaardigden van Veilings-, Banne-, Gemeentebestuur en Koophandel, welke met hunne tegenwoordigheid de vergadering heb ben vereerd. Het gemeentebestuur van Zuid- Scharwoude vooral, heeft door zijn mede werking getoond, het op hoogen prijs te stellen, dat „Schuttevaer" daar hare Alg. Vergadering heeft gehouden. De rekening van het feest sloot met een zeer klein voordeelig saldo. Den secretaris werd dank gebracht voor het vele werk, gedaan tijdens de Alg. Verga dering, waarvoor hem als blijk van w«ar- deering een cadeau werd aangeboden. Van de Banne Noord-Scharwoude was een schrijven ingekomen, betreffende de Mosse- lenbrug. De verwachting werd uitgesproken, dat deze spoedig verbeterd zal worden. Na enkele besprekingen van huishoude lijken aard sloot de voorzitter, nog dank ge bracht hebbende aan de heeren C. v. Schoorl Jr. en S. Kramer voor hetgeen door hen is verricht als bijgevoegde commissie, de ver gadering. CASTRICUM. Gister is door het gemeentebestuur aanbe steed het aanleggen van de gasbuisleiding naar Zee, waarvoor in de vorige vergadering van den raad een crediet is verleend van 13000. Voor den aanleg van deze leiding, zonder bijlevering van de buizen is ingeschreven als volgt: J. Twisk te Castricum voor 2536; A. Borst idem 2738; Firma Wil- son te Den Haag 2787.40; J. van Duuren te Neder-Hardinxveld voor 3450; N.V. de Ruijter te Haarlem 3650 en Gebr. Boeren te Sliedrecht 3948. Het. werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Spoedig zal men met het werk kunnen aanvangen, omdat de buizen heden of mor gen reeds kunnen worden verwacht, zoodat men voorziet dat zeer spoedig de gasleve ring aan het hotel aan zee kan plaats heb ben. De vernieuwing van de bestrating van het Stationsplein, welke reeds in den loop van het vorige jaar was toegezegd, zal nog dit jaar plaats hebben. De bedoeling is, dat de bestaande bestrating met zware en onge lijke steenen (keien) zal verdwijnen en daar voor in de plaats zal komen een khnkerbe- St Vooral nu door den aanleg van verschil lende leidingen de bestrating meermalen is opgebroken is het meer dan tijd, dat die be strating wordt verbeterd en het lijkt ons zeer croed indien deze nog wordt uitgevoerd1 voor het komende zomerseizoen, omdat anders een gang over het Stationsplein velen zal terug schrikken, ook al is de treinverbinding dan nog zoo verbeterd, tot een tocht naar Castn- cum. XI Laten we hopen dat de Ned. Spoorwegen ook hun eigen belang zullen inzien en zor gen dat voor het a.s. zomerseizoen alles aantrekkelijk is. De gemeenten heeft daartoe in den omtrek van het station veel bijgedi a- gen door den aanleg van een mooie boom beplanting. Niet alleen dat het hier gisteren ver bazend druk was met het verkeer van bezoe kers aan de bollenvelden van uit het noor delijk deel van Noordholland aan de streek Hilelgom—Sassenheim, maar ook uit andere streken werd-een druk bezoek gebracht aan de bollenvelden van Kennemerland. Eens deels volgden de bezoekers den weg in de richting Alkmaar, anderdeels in de richting van de drie Egmonden, wat ook een aanbe velenswaardige tocht was. De zanderij ter zijde van den weg naar het ziekenhuis Duin en Bosch midden in de kom van het dorp was een bezoek meer dan waard en niet al leen dorpsgenooten maar veel auto's met vreemde bezoekers kwamen daar van de hoogte van de nabij gelegen duinen een kijk je nemen op de bonte schakeering van kleu ren van rijk bloeiende bollenvelden. Het was een mooie en een drukke dag. NOORD-SCHARWOUDE. liet Meifeest. Zaterdagavond werd vanwege de 4 Lan- gedijker afdeelingen der S. D. A. P. in sa menwerking met den Bestuurdersbond de jaarlijksche Meiviering gehouden in „Concor- dia" alhier. De groote zaal, die versierd was met diverse propagandaopschriften, was ge heel bezet toen de voorzitter, dé heer J. v. d. Abeele, de bijeenkomst opende. Allereerst werd wijlen Mr. P. J. Troelstra herdacht in een door hem geschreven memorie, welke staande werd aangehoord. Spr. gaf verder een overzicht van het stemcijfer dat bij de gehouden Statenverkiezingen aan den Lan- gendijk op de S. D. A. P. werd uitgebracht. In verband hiei-mede was spr. zeer optimis tisch gestemd ten opzichte van de a.s. ge meenteraadsverkiezing. Hierna verkreeg de spreker van ~d^T" avond, de heer S. de la Bella, secr.-penningm van het N. V. V. het woord. Spr. ging den maatschappelijken toestand uitvoerig na en eindigde daarna zijn rede welke meermalen door applaus onderbroken werd. Daarna kwam voor het voetlicht de Too neelvereeniging „Kunst na Arbeid" Van" Nieuwe Niedorp met het stuk „Zijn bezighe den buitenshuis hebbende". Een luchtig to0" neelspel maar met een diepe strekking, dat buitengewoon goed gespeeld werd en waar van een ieder ten volle genoten heeft, uit (e gaan naar het hartelijk applaus en de groote bijval na de opvoering van het stuk. De Gebr. Dekker uit Broek op Langendijk zorgden voor muziek wat de eestvreugde aan merkelijk verhoogde. De S. D. A. P. en de Bestuurdersbond kun nen met groote voldoening op dezen mooien Meieestavond terug zien. De heer C. B. werd een dezer dagen aangereden door een fietsrijder, die dwars den weg wilde oversteken, met het gevolg dat hij hoofdwonden en een neuswoude op! liep. Door den heer K- Ruiter te Oucikarspe] werd de eerste hulp verleend, deze had de cursus van Eerste hulp bij Ongevallen ge volgd, zoo zien wij al weer 't nut van dezen cursus. Daarna moest de heer C. B. zich on der behandeling stellen van dr. Hoekstra. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondagavond had de heer Palsma een dansavond georganiseerd en daarvoor een aardig Volendammer gezelschap geënga- geerd. De avond zou waarschijnlijk zeer ge. moedelijk en gezellig zijn verloopen, indien niet eenige inwoners van Egmond aan Zee weer oneenigheid hadden gezocht. Ongeveer 10 uur kregen Butter, Brouwer en Dekker van Egmond aan Zee woorden ov«r een oude kwestie, waarbij Dekker Butter een klap gaf. De ruziezoekers stoven daarna vechtend de zaal door, waardoor een V.^ paniek ontstond onder de aanwezigen en bef inusiceerende gezelschap. Butter kreeg hier- bij- een klap met een stoel op het hoofd, waardoor hij neerviel en eenige ogenblik ken bleef liggen. Ook eenige andere Egmon- der mengden zich in de twist. Er vlogen bicrflesschen en glazen door de zaal, boven dien raakten een 5- ci 5-tal stoelen kapot. De politie werd onmiddellijk gealarmeerd en was dadelijk present, behoefde echter niet meer handelend op te treden. De avond bleef rumoerig zoodat de politie bet raadzaam vond om 11.15 te sluiten. De hotelhouder had permissie tot 12 uur, doch 'egde zich gaarne bij dit vroeger sluiten neer. COCKSDORP. Maandagavond omstreeks 8 uur is de heer A. Meijer uit 's Gravenhage met een boot terwijl hij op de zeehondenjacht was omge slagen, een andere boot die ter redding was uitgevaren hééft de boot opgericht. De heer Meijer kon niet worden gered. Voetbal. Langs de N. H. V. B.-velden. Onze medewerker schrijft ons: De lucht wordt zwoel en het geboomte groenwe zitten in de Meimaand en nog immer rolt de voetbal lustig voort. Evenals bij den K. N. V. B. treft men het ook bij den N. H. V. B. aan. dat men in sommige afdeelingen nog niet geheel is uitgespeeld. Er zijn ook hier zelfs nog afdeelingen waar de kampioen ofbezetster der onderste plaats nog niet is aan te wijzen. We zijn>nu al in Mei, het wordt een „later- tje" van 't jaar en hoe lang nog? Toch wordt het programma steeds kleiner en bui tengewone verrichtingen vallen in 't alge meen niet te noteeren. 1 A. Zilvermeeuwen 2 wist al vrij spoedig op eigen terrein tegen Purmersteijn 2 een nut tige 51 voorsprong te behalen. De Purmer- enders trachtten nog gelijk te maken, doch toen de stand 54 was, klonk het eindsig naal. Assendelft 2 en Westzaan 1 deelden de eer, 11. 1 B. Ook nu deed Zaandijk 2 het minder goed en liet zich op eigen terrein door West- Frisia 3 met 32 kloppen. Volgens onder- staanden stand wordt het er voor de Zaan dijkers nu niet beter op: Verkade 13 12 1 0 41—16 25 Vitesse 13 7 1 5 43—30 15 Z. V. V. III 14 7 0 7 40—34 14 Alkmaar 12 6 1 5 34—34 13 Bergen 14 5 1 8 36—33 11 K. F. C. III 13 3 2 8 24—34 8 W.-Frisia III 10 4 0 6 20—31 8 Zaandijk II 13 3 2 8 26—42 8 1 C. In deze afdeeling is nog steeds het wach ten op de beslissing van de protest-commissie, betreffende Sparta—Texel. 2 A. Schoorl deed in Westzaan goed werk. De „duinbewoners" waren voorzien van een zestal invallers en hadden met rust een 1-0- achterstand. De W. R C.-ers hadden schijn baar te veel van hun kracht gevergd en leden ten slotte nog een 7—1-nederlaag. Zaanlandia 2 wist zoowaar voor een twee de overwinning zorg te dragen en zond G- S. G. 3 met een 4—3-nederlaag naar Wor- merveer terug. 2 C. M. F. C l wist in Oudkarspel op D. T. S. 2 2—O-ovcrwinning te behalen en bleet zoodoende in de ruiming. ™as bij Alcmaria 5 op bezoek en werd bij het doelpunten maken flink door de kaasstedehngen gesteund. Men zocht hier n.1. nog al eens enkele malen het „verkeerde" °P:, ^et eindresu'taat was dan ook een Vrone 2 4 3Rin* ^lcmaria 5- v't«sse 2- dat And'iik hl* i onderstaand en stand blijkt dat Andijk haar laatsten wedstrijd slechts ve- hjk behoeft te spelen, om zich definitief kam pioen te kunnen noemen. Andijk 15 13 1 l 7 6_oi 07 V Cj 13 9 3 J Itzïï 21 Vervolgens noteeren we nog in 3 B 7;i vermeeuwen 4—W. F. C. 6 xli L f,', 2—Bergen 2, 2-0. In 3 c' wisten ook^de Medem! dikkers (M. F. C. 3) op D.T.sj een 2—<)-overwinning te behalen. Het programma voor a.s. Zondag 10 Mei vermeldt volgens de Sportkroniek o. m de volgende wedstrijden: Blauwwit—Edo (terrein Alcmaria) Enkhuizen: West Frisia—D.W.S. Philips-Velocitas Kamp. v. Ned. Feijenoord—Ajax Kamp. v. Ned. D.E.C.—T.O.G. terrein allen Weebaar. Hollandia—A.F.C. terrein W.F.C. 4e klas B. PurmersteijnZaanlandia. Reserve 3e klas A. Z. R. C. II—Alcmaria III Alcmaria I speelde Zondag te Bloemen» daal een Bekerwedstrijd tegen W. F. C en wist met 31 de overwinning te behalen. Een mooi en verdiend resultaat. GEDENKTEEKEN ONTHULD VOOR LEO LAUER. Op de algemeene begraafplaats te Zand- voort is Maandagmiddag in allen eenvoud een gedenkteeken onthuld op het graf van Leo Lauer. Slechts de familieleden en de trouwste vrienden van den overledene waren bij de onthulling tegenwoordig. Nadat mevr. Lauer en de familie bloem® op het gedenkteeken hadden gestrooid, voel de de heer Stokvis uit Amsterdam het woon Hij herinnerde aan de verdiensten van den overledene. Spr. wees naar de Tel. meldt, op de groote werkkracht van Leo Lauer. Verder richtte spr. woorden van troost tot de weduwe en tot den heer Cohen, een der trouwe vrienden van Leo Lauer. De steen is een ruw behou wen blok graniet, alsof men heeft will® symboliseeren de harde, gave kern onder het ruwe oppervlak. Een eenvoudig opschrift was op den steen aangebracht. Dammen. Simultaan séance dammen. Zondagmiddag werd in café Swart te tg" mondbinnen door den heer J. W. van 1^a telen van Heemstede een simultaan-sean gegeven. De voorziter, de heer Deen, open deze séance met een welkomstwoord dankte den heer van Dartelen voor zijn reidiwilligheid bij deze gelegenheid op te len treden. Gespeeld werd met 16 bor Door den simultaan werden 11 Pa^"Lj. gewonnen, 4 remise, 1 verloren; zeer z een mooi resultaat voor den speler. Daarna werden de prijzen uitgereixr, wonnen in den door de E&mondf^.l,n club uitgeschreven nederlaagwedstnjd le pr. Alkmaarsche Damclub mej- pun. punten; 2e prijs: Beverwijk met 9—i P ten; 3e prijs Castricum met 1014 p 4e pr. Limmen met 11—13 punten. Als blijk van damvriendschap inZs» de Castricu'msche Damclub een herin medaille geschonken, terwijl door a wijksche damclub een bloemenman jef ter hand gesteld, welke deze m n jeu vereeniging in dank aannam, a, koppe- wensch uitsprekende, dat de vnen lijke verhouding met de Egmonds club moge groeien en bloeien. „e ver- Na een dankwoord van en ,aa1!i eenkon,s' eenigingen sloot de voorzitter de cJ e]gaa« met den wensch, dat de vereemfL nog dikwijls mogen ontmoeten in 193J—1932.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10