Bngesonden stukken Marktberichten exportveiling. Texel, 4 Mei 1931. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 47 Nuchtere kalveren 7—15; 35 Biggen 1115; 6 korven kuikens, O 10 0.35; 2 koeien; 3 pinken en 3 kalveren, waarvan de priizen niet genoteerd. Tijdschriften Advertentiën, N ELLY, TRIJNTJE VAN DER STOK, Mevrouw A. EDEL, FRANCOISE JOSEPHINE WISSEKERKE QUERELLE, VERGADERING voor leden en belangstel* lenden op DONDERDAG 7 Mei, des 's avonds 9 uur in de bovenzaal van Ge bouw „Waakt en Bidt". breiding van den bloembollencultuur, waar voor deze duingronden niet minder geschikt zijn dan die van Zuid-Holland of Noord- Holland. Een nog veel grootere utopie vonden velen het, toen men er aan begon te denken om de producten snel te Rotterdam te krijgen per vliegtuig en ook het personenvervoer van het anders veelal geïsoleerde Schouwen naar Ne derlands tweede koopstad door het luchtruim te bevorderen. En al moge dan de hoop, dat nu reeds de K L. M. er toe zou kunnen overgaan een geregelden dienst te organiseeren, nog niet in vervulling gaan en mogen de plannen om niet alleen Schouwen maar ook Walcheren met zijn schitterend vliegveld te Vlissingen daarvan te doen profiteeren tot 1 Mei 1932 zijn verschoven, toch is voor een dienst, druk ker of minder druk, in de eerste plaats een goed terrein noodig en het feit, dat dit offici eel in gebruik wordt genomen, is zeker aan leiding tot een feestelijke stemming. Een der K. L. M.-vliegtuigen was gezon den naar het vliegveld Vlissingen en steeg aldaar op met den commisaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, het lid der Eerste Kamer, mr. A. A. de Veer, de le den van Ged. Staten van Zeeland, de heeren mr. R. M. van Dusseldorp en mr. J M. H. Stieger, den burgem. van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen en den vice-voorzit- ter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche eilanden, den heer L. A. Stofkoper als passagiers om evenals enkele van elders gekomen vliegtuigen tus- schen kwart voor elf en kwart over elf op het nieuwe vliegveld te dalen. Onder de genoodigden waren verder o.a. de burgemeesters van R'dam, Goes en Zie- rikzee en van de overige gemeenten op Schou wen en Duiveland; generaal Duyinaer van Twist; de inspecteur van de luchtvaart-afdee- lin<r van het departement van waterstaat; de commandanten van de militaire en maritieme luchtvaart te Soe6terberg en Den Helder, öe voorzitter der Rotterdamsche Aeroclub en nog vele andere personen. Op het gemeentehuis te Haamstede, heette de burgemeester, de heer jhr. L. van Citters, namens gemeentebestuur en ingezetenen, al len welkom. Spr. stelde een dronk in op het welzijn van de N.V. Nieuw-Haamstede en de K.L.M. Bij de volgende ontvangst op de terreinen van de N.V. Nieuw-Haamstede, was het de heer Brouwer, secretaris van den raad van commissarissen die een rede hield. Het groote moment was nu aangebroken namelijk de officieele opening van het véld, en het was de heer J. J. Cock voorzitter van het luchtvaartcomité, die zeide, dat ongeveer 7 jaren geleden de gedachte opkwam of het mogelijk was een verbinding door de lucht te verkrijgen met Rotterdam. De K. L. M. voel de dadelijk voor die plannen en steeds is er een aangename samenwerking ebleven. De pogingen om in de buurt van Zierikzee een geschikt terrein te vinden leden schipbreuk en het opgericht comité werd ontbonden. Een kleiner comité werd op initiatief van ds. Voors opgericht en men ging in de richting van een combinatie met 't in cultuur bren gen van gronden en zoo kreeg de zaak zijn beslag. De commissaris sprak ongeveer als volgt: Ook het Provinciaal bestuur van dit ge west volgt de ontwikkeling van de luchtvaart en het luchtverkeer met den noodigen aan dacht op stelt het op prijs, dat het particulier initiatief ook deze provincie de voordeelen van dat verkeer straks wil doen deelachtig zijn. We leven zoo snel, dat de tijd wellicht niet meer ver af zal zijn, dat het vliegwezen een onmisbare schakel in onze samenleving moet worden geacht. Reeds voor eenige jaren had zich een com binatie van een aantal personen gevormd, welke zich ten doel stelde om een complex gronden van ongeveer 400 H.A., gelegen on der de gemeenten Haamstede en Renesse tot cultuur te brengen. Spoedig hoorde men ook van plannen voor de inrichting van een vlieg veld in deze omgeving. Van verschillende zijden is de goede uit slag dier plannen in twijfel getrokken. De gronden, welke men op het oog had, zouden niet geschikt zijn voor de producten, die men zich voorstelde te telen; de ondernemers wa ren ter plaatse niet bekend en wat het vlieg veld betreft, hoorde men vaak de meening tot uiting komen, dat een vliegdienst geen be staansmogelijkheid zou hebben. Door al die goede raadgevers hebben de ontwerpers der plannen zich echter niet laten afschrikken, maar met groote toewijding en volharding hebben zij zich aan de taak, wel ke zij op hunne schouders hadden genomen, gegeven. Met de cultiveering van een groote oppervlakte is bereids ten vorige jare een aanvang gemaakt en thans zijn wij hier sa mengekomen voor de officieele opening van het vliegveld. Naar het mij voorkomt, zal het groote be lang van een vliegdienst voor dit eiland in de eerste jaren wel gelegen zijn in het goede renvervoer en speciaal in het transport van tuinbouwproducten en bloemen. Het is be kend, dat het vervoer door de lucht van der gelijke producten meer en meer toeneemt en dat er reeds speciale vrachtvliegtuigen zijn gebouwd. Vooral het luchtverkeer van aard beien en bloemen kan een goede toekomst hebben, omdat bij die producten zulke hooge eischen aan een snel en rustig vervoer ge steld moeten worden. Beide producten zijn thans reeds voor Schouwen en'Duiveland van beteekenis en het laat zich aanzien, dat ook door de vestiging in deze gemeente van de tuinbouwschool en van het tuinbouwproef- veld die cultuur in deze streek meer en meer ingang zal vinden. Niet alleen echter land- en tüinbouw in den meest ruimen zin, maar ook handel en nij verheid zullen door de inrichting van een vliegdienst op dit eiland tot grootere ontwik- kening kunnen komen, terwijl een zoodanige diertst tevens voor het postvervoer van dag bladen van groot nut zal kunnen zijn Op den duur zal voorts het passagiersvervoer van en naar het eiland een factor kunnen worden voor een rendabele exploitatie. Zonder al te groot optimisme mag daarom de hoop worden gekoesterd, dat een evenfu- eele vliegdienst er toe zal kunnen bijdragen om aan deze landstreek meer bekendheid te geven, het vreemdelingenverkeer er aan te wakkeren, er een badhotel te vestigen en wie weet, welke toekomst er nog voor deze kust- gemeenten niet is weggelegd Aanvankelijk is er sprake geweest van de inrichting van een dienst uitsluitend naar Rotterdam en terug, maar blijkens ontvan gen mededeejingen van de K. L. M. is in de laatste maanden het denkbeeld naar voren gekomen om eene luchtverbinding Rotter damHaamstedeVlissingen in het leven te roepen, reeds sedert meerdere jaren zijn er op het eiland Walcheren plannen in voorberei- dong voor eefi dienst VlissingenRotterdam. Door een combinatie van beide projecten zul len beide eilanden m.i. zijn gediend. Intus- schen, zooals bekend, dit jaar zal er nog een regelmatige vliegdienst worden uitgeoefend, zoodat nog ernstig onderzocht zal kunnen worden, welke route de voorkeur verdient, en op welke wijze de financieele zijde van het vraagstuk zal kunnen worden opgelost. Mijne hartelijke gelukwenschen bied ik hierbij aan aan de Maatschappij tot ontgin ning Nieuw-Haamstede, maar bovenal mijne hartelijke gelukwenschen aan het Comité voor de instelling van den vliegdienst op dit eiland. Nog verschillende andere aanwezigen ga ven in welgekozen bewoordingen blijk van hun groote belangstelling in de opening van het vliegveld. O.a. de burgemeester van Vlis- slingen, de heer C. A. van Woelderen, voerde het woord om het groote belang van een dienst Vlissingen—Haamstede—Rotteerdam aan te toonen. Onder luid applaus werd daarna besloten een telegram van hulde aan H. M. de Ko ningin te zenden. Hierop werden enkele inge komen telegrammen voorgelezen waarna men naar buiten ging; de motor van een K. L. M.-vliegtuig werd aangeslagen en onder luid hoera trok jhr. Quarles van Ufford de blok ken voor de wielen weg, waarna het toestel kon starten. Het vliegveld West-Schouwen was daarmee geopend. Van de gelegenheid tot het maken van passagiersvluchten boven het eiland werd dadelijk daarna druk gebruik gemaakt. Tegelijkertijd vertrok reeds een toe stel met goederen van West Schouwen naar Rotterdam en even later landde er een ander, dat een geheele partij meubelen voor een fir ma uit Haamstede aanbracht. Nadat op har telijke wijze afscheid was genomen vertrok ken rond 5 uur de genoodigden weer per vliegtuig. Vandaag en morgen is er op het vliegveld West-Schouwen gelegenheid tot het maken van pleiziervluchten en tot bezichti ging van de terreinen van de N.V. Nieuw Haamstede. DE DO-X VLIEGT VERDER. De Do-X heeft Zaterdagmorgen om acht uur Villa Cisneros in Rio de Oro verlaten en arriveerde om 1.50 via St. Louis in Senegal. Na een korte vlucht boven St. Louis zette de vliegboot de reis in zuidelijke richting voort. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- 'dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). HET VERSTOREN VAN VOGELNESTEN. Talrijk zijn de klachten, welke ons jaarlijks in April en Mei bereiken over het uithalen van vogelnesten. Sommige correspondenten maken er melding van, dat meer dan de helft der nesten met eieren of jongen verdwijnt. Een deel dier mislukkingen wordt natuurlijk veroorzaakt door de natuurlijke vijanden der vogels, doch een zeer groot percentage komt voor rekening onzer jeugd. Het zoeken en uithalen van vogelnesten zit velen jongens in het bloed en al te dik wijls wordt het nog door volwassenen ver goelijkt. Mag dat zoo blijven? Er zijn gelukkig teekenen, die op verbete ring wijzen. Op vele scholen en in vele ge zinnen wordt er naar gestreefd, de roekelooze vogelverdelging tegen te gaan en wij weten, dat op die wijze uitnemende resultaten bereikt worden. In sommige streken staat de school jeugd zelfs gereed ieder nest te verdedigen. Wat op de eene plaats mogelijk is, moet ook elders kunnen geschieden; het komt er in de eerste plaat: cn aan. nv- zer jongens voor de vogels in goede banen te leiden. In de meeste gevallen is de jeugd er gemakkelijk van te overtuigen, dat het be schermen van vogels veel meer voldoening geeft dan het uithalen van nesten. Een verbod om nesten te zoeken zal mees- tijds niet tot het beoogde doel leiden; veel meer heil is er te verwachten door belang stelling te toonen in de speurtochten der kin deren. Enkele woorden kunnen dan in staat zijn de jongens voor de zaak van de vogel bescherming te winnen. Het percentage on zer jeugd, dat willens en wetens wreed is, is gelukkig maar klein Ook éér. enkel nestkastje kan de kentering in het jonge gemoed veroorzaken; wie de vogels bezig ziet een nest te bouwen, de eieren uit te broeden en de jongen te ver zorgen, zal niet alleen dat paar in zijn hoede willen nemen, maar ook alle andere. Er is alles voor en niets tegen te zeggen om de jeugd voor vogelbescherming te win nen. Zouden nagenoeg- alle ouders en op voeders het niet ernstig betieuren, indien hun kinderen zich aan eieren of jonge vogels ver grepen? Zou de meeste schade niet aan de kinderziel geleden worden? Willen wij or.zen jongens maatschappelijke deugden bijbrengen, schoonheidsgevoel bij hen ontwikkelen, wij zullen dan krachtig stelling moeten nemen tegen vernietiging van wecrlooze schepselen, een ruwheid, een flin- ken jongen onwaardig. Maar er is nog meer. Klachten over rup sen, over insecten cn over slakken zijn aan de orde van den dag. Wie vogelbescherming bevordert, bindt daarmede tevens den strijd tegen deze plagen aan. Indien ieder, aan wiens zorgen krhderen zijn toevertrouwd, waakt tegen het verstoren van vogelnesten, zal ongetwijfeld een ernstig kwaad beteugeld kunnen worden, hoe diep het ook geworteld moge zijn. In het belang van de jeugd, van de vogels en van land-, tuin- en boschbouw doen wij daarop een beroep op het Nederlandsche Volk. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche •Vereeniging tot Bescherming van Vogels, Dr. A. E. H. SWAEN, Voorzitter. J. DRIJVER, Secretaris. Amsterdam, 30 April 1931. Heerengracht 540. ALKMAAR, 4 Mei 1931. In de heden ge houden veiling betaald voor: Aardbeien per *00 stuks yLQO--/ 2.30; Andijvie per 100 stuks 6-30—8 10; Bloemkool le s. Per s j 34; Bloemkool 2e s. per JOO stuks ƒ7-/ l8; Bieten per 100 K.G. 5.20, Gele Kool per 100 K.G 10.40; Kropsla per 100 stuks 4.40-/6- Sla 2e s. per IOCt stuks 2.20-ƒ 3.30; Kom kommers per 100 stuks 12—24- Prei ner 100. bos 6.70—n.40; Postelein 'per dubb bakje 1.38 J 1.60, Rabarber per 100 bos 6—10; Raapstelen per 100 bos 4 60— 5.60; Racujs per 100 bos 4.80-/ 8.90- Roode Kool per 100 K.G. 7.60—10 40- Selderie per ICO bos f 5.206; Spinazie per groote bak 19—79 cent; Dubbele Sper- cieboonen per 100 pond 56; Uien per 100 K.G. 2.90-/'7.30; Wortelen per 100 bos f 13.40-/ 1M0; Witlof le s. per 100 pond 11—15; Witlof 2e s. per 100 pond 7— 10. AMSETRDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN; AMSTERDAM. 5 Mei 1931. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading zijn de 850 H.L. s' PURMEREND, 5 Mei 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt Kaas. 10 stapels Fabrieksbaas f 32; 6 sta pels Boerenkaas 33.50 per 50 K.G. In to taal 16 stapels wegende 18000 K.G., handel matig; 2674 KG. Boter 1.10—1.40 per K.G. Vee. 478 stuks Runderen, w.o. 210 vette 0.85—1 per K.G.; 244 Melk- en Gelde- koeien 160370; 24 Stieren; 9 Paarden 80—200, handel matig; 35 Vette kalve ren 1 1-20, handel stug; 791 st Nuch tere kalveren, slacht 10—30; fok 20— 32, handel matig; 512 stuks Vette varkens, voor de zouterij 0.360.38, voor de slacht 0.360.41 per K.G., handel vlug; 90 Magere Varkens f 1024, handel ma tig; 408 Biggen 6—12, handel vlug; 498 Schapen 26—37, handel stug; 222 Lam meren 16—25, handel stug; 65 Bokken; Kipeieren ƒ3.254.25; Eendeieren f 3.30; Piepkuikens 0.25—3.50. Eierenveiling. 32101 stuks Kipeieren a 3.604.50; 250 stuks kipeieren b 3.20 3.50; 25114 stuks Eendeieren a f 3.40; broedeieren 3.50— f 4. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Mei '31. Langendijker Groentenveiling. 3075 K.G Peen 2.303.20; 2400 K.G. Gele Kool 54.60; 10700 K.G. Deensche Witte Kool 6.2011.30; 4100 K.G. Uien, Uien 4.70—5; Grove Uien 4.40—4.90; 150 K.G. Bieten 1—/ 4.40, alles per 100 Kilogram. EIERVEILING „TEXEL". TEXEL, 4 Mei 1931. Op de heden gehou den eierveiling waren in totaal 152474 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. per 100 3.504.10; 62—66 K.G. 3.804.70; 66—70 K.G. 4.604.90; extra zware 6; kleine 2.503.60; Eenden 3.30—3.40; Piepkuikens 1.50 per K.G. BEVERWIJK, 4 Mei 1931. Peen 25—35 een; Rabarber 412 cent; Radijs 610 ct. Raapstelen 45 cent; Prei 1054 cent; Selde rij 3—4 cent; Pieterselie 4—6 cent; Asper ges blauw 40—65 cent; Asperges blank 0.751.16 per bos; Sla 2—8 ct.; Bloem kool 1530 cent; Bewaarkool 813 cent p. stuk; Spinazie 0.45—1; Postelein 1.75 1.95; Kropsla 0.25—1.05; Witlof (stek) 25—30 cent per kist; Aardbeien per doos 20—60 cent; Wortelen 2 cent; Bieten 2—4 cent; Uien en Sjalotten 1—6 cent; Aardappelen 6—11 ct; Postelein 3539 ct.; Spinazie 5—12 cent; Peulen 80 cent; Drui ven 1.02; Lof 1728 cent; Lof (stek) 2 4 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Mei 1931. 1250 K.G. Uien, Drielingen 1.30; Uien 4.50—5; alles per 100 K.G. PURMEREND, 4 Mei 1931. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Kleine Aardappelen 0.70 per zak, 25 K.G.; Aard beien 0.32110 per doosje; Witlof 2 28 per 100 K.G.; Bloemkool 1237 per 100; Spinazie 2464 cent per mand, 6 K.G.; Postelein 0.30—0.36 per mand, 1 K.G.; Sla 1.40—6 per 100 krop; An dijvie 1.80—2.60 per 100 krop; Radijs 7.60—8.40 per 100 bos; Selderij 16 per 100 bos; Raapstelen 3.204.90 per 100 bos; Rabarber 6—12 per 100 bos; Uien 53—60 cent per 25 K.G.Prei 3— 5 per 100 bos. ZAANDAM, 4 Mei 1931. „Afslagver. „De Zaanstreek". Sla 0.54—1.10 per 54 kist; Andijvie 1.30—2.10 per kist; Peen 2430 cent per bos; Pieterselie 2326 cent per bos; Selderie 10—15 cent per bos; Prei 12—16 cent per bos; Uien 1.20 per zak; Raapstelen 32—56 cent per 10 bos; Citroe nen f 3 per 100; Komkommers 2030 ct. per stuk; Rabarber 5—12 cent per bos; Spi- nazie 30C—40 cent per kleine kist; Postelein o.961-10 per kleine kist; Br. lof 12 14 cent per pond; Piksla 26—40 cent per kleine kist. Het Maandblad voor berechting van vol wassenen ep kinderen bevat in de Mei-afleve ring een beschouwing van Dr. H. C. Volke- ma Blouw over Tuchtschool of Opvoedings gesticht. B. C. en G. C. schrijven over het Centraal Waarnemingsgesticht te Moll. J. n. van Laer bespreekt jeugdgevangenis en de rechter. De redactie behandelt de specialisee- ring van den strafrechter in de Eerste Kamel en mr. Prins geeft een beschouwing van den gespecialiseerden strafpleiter Van de verdere bijdragen noemen wij die over het vraagstuk der verwilderde kinderen in Sovjet-Rusland en een ingezonden stuk van mr P. R. Blok over kinderwetten en rapporten. In Met Kind zet G. van Veen zijn beschou wing over het geschiedenisonderwijs voort. E. behandelt het vraagstuk der zelfbeheer- sching. De redactie bespreekt onder het op schrift Paedagogische waarheden het boek A. S. Neill's Probleemkinderen, dat bij Van Holkema en Warendorf is verschenen. Uit de Jeugdleider is een artikel van Kohlbrugge over de zorg voor jeugdige werkloozen over genomen. Van de verdere bijdragen noemen wij die van mevr. E. Hers—Ligthart over geestelijke hoogmoed. In de rubriek boekbe sprekingen komt een waardeeren.de recensie van den heer A. H. P. Blaauw voor van „Alkmaar voor den Prins", door Pieter van Vorden. Panorama brengt een beschouwing van Renee Hagedoorn over Tooneel en Mode waarin wij vele van onze bekende actrices in moderne costuumpjes kunnen bewonderen. De tooneelrecensentt bespreekt „Oplichters" opgevoerd door de K. V. Het Nederlandsch Tooneel. Globetrotter vervolgt het verhaal van zijn wederwaardigheden en er is nieuws in woord en beeld van de Internationale Ten toonstelling te Parijs. Van de foto's noemen wij die over den wed strijd Nederland—Duitschland, die betref fende het oprichten van een monument voor de slachtoffers der Titanic, die van het sterf bed van infante Isabelle, de tachtigjarige tante van koning Alfonso van Spanje, die van de demonstraties in Brussel en Rome voor en tegen de gevangenneming van dr. Moulin, die van de bewaking van den klaag muur in Jerusalem, van de overstrooming in het Memelgebied, van de huwelijksplechtig heid van den heer de Vlugt Jr., benevens eenige zeer fraaie natuuropnamen. Het Meinummer van Zonneschijn, maand blad voor de jeugd, dat bij W. de Haan te Utrecht verschijnt, geeft een Zweedsche ver telling, naverteld door N. van Hichtum. Tony de Ridder publiceert een brief van een zwarte kat aan een witte poes en mevr. J. M. SellegerElout vervolgt de geschiedenis van Keesje Pieterselie. Mevr. A. Brinkgreve— Bosman heeft een novelle naverteld getiteld „Koning Karel's rechtspraak" en Suze Pop- pes vertelt van het wondere léven der bijen. Een aardige novelle van mevr. A. M. de ManSonius „Levensgevaarlijk" wordt ge volgd door een praatje over zeeanemonen van B. Sluyterman. Een meisje uit Noorwe gen schrijft haar tweeden brief en verduide lijkt deze met veel illustraties, Johanne Coster verhaalt van een meisje met rood haar en Nannie van Qehl geeft een biographie van mevrouw Curie. Mevrouw L. Stoffel- Barnehl publiceert hoe drie Hollandsche kinderen in Littauen leven en de gewone inte ressante rubrieken vullen verder dit maand blad. De achtste aflevering van Het Huiselijk en Maatschappelijk Leven onzer voorouders uitgegeven door de N.V. Uitgevers-Maat schappij Elsevier te Amsterdam brengt het vervolg op de beschouwing over de ont wikkeling der experimenteele wetenschap en verduidelijkt deze met vele interessante teeke- ningen en foto's van schilderijen. Beschre ven wordt hoe vele belangrijke uitvindingen tot stand kwamen. In deze aflevering, welke het eerste deel van dit werk afsluit beëindigt Dr. N, G. van Huffel zijn interessante bij drage tot de kennis van leven en werken onzer voorouders. De Hollandsche Revue heeft een bijdrage over de vrije stad' Danzig. W. A. van Oor schot beëindigt zijn beschouwing over het economisch offensief der Sovjet Unie. Kapi tein R. Posthumus vertelt van de Neder landschAmerikaansche wetenschappelijke expeditie naar het Nassau-gebergte van Centraal Nieuw Guinea in 1926 en dr. E. Jenny beschouwt het Sovjetleger. Ed van Ghert vertelt van Cawnpore in verband met de troebelen H Rritsch Indië. De redactie houdt een ui' ge bespreking over Van Lidthh de woord". s „Brieven zonder ant- In het kinderweekblad Kie-ke-boe uitga ve W. de Haan te Utrecht vervolgt de re dactrice de avonturen van den held van het tijdschrift. Zij heeft weer een wedstrijd uitge schreven en Greta Vollewens—Zeylemaker vertelt van een fluitketel en een pappan. Er is een versje van S Franke en A. Deletaille leert den kleuers een papieren hondje maken. Magazine „Nova". De jongste „Nova" bevat weer veel afwis selende en steeds onderhoudende lectuur. E. van Lidt de Jeude stond een uitstekende ver telling af over „De schedel van sultan Ma- kaoea", en Tjibbo Franken een korte schets „Het blauwe kommetje". Van de vertalingen noemen wij een span nende Sherlock Holmes-geschiedenis en een aardig verhaal met een wel zeer onverwacht slot als Victor Bridges „De bekeering van den heer Coudray". Het filmsuplement bevat bijdragen over Mariene Dietrich en over de nieuwste bin nenkort te verwachten films. Op de kunstdrukpagina's o.m. de conter- feitsels van Maria Paudler, Betty Bronson, Greta Garbo en Juliette Roos. Geboren JAN, zoon van A. PIJPER A. PIJPER—BOMMEZIJ. Hensbroek, 3 Mei 1931. Inplaats van kaarten. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders A. J. C. STAM en L. STAM—KOPPENOL Donderdag 21 Mei a.s. den dag te herdenken, waarop zij voor 40 jaar in het huwelijk zijn ge treden. Dat onze God hen nog lang voor ons moge sparen. Hun dankbare .Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Alkmaar, 5 Mei. Eilandswal No. 10, Geboren: dochter van H. HEINIS en T. HEINIS—ROEMER. Alkmaar, 5 Mei 1931. Volstrekt eenige en alge- meene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moeder, Be- huwdmoeder en Grootmoeder, Mevrouw Weduwe van den Heer JAN KOOPMAN, in den ouderdom van 82 jaar. Alkmaar, J. KOOPMAN. Leeuwarden, N. PAARDEKÖPER— Koopman. Amsterdam, E. Th. KOOPMAN. T. KOOPMAN- de Graaf. En Kleinkinderen. Alkmaar, 4 Mei 1931. Lindenlaan 115. Verzoeke geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 7 Mei, des namiddags 2 uur, te Midden-Beemster. Vertrek vanaf 't sterfhuis om 12 uur. Heden overleed onze beste Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, geb. HEUVEL, in den ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam, Familie EDEL. Alkmaar, 4 Mei 1931. Wilhelminalaan 19. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 7 Mei a.s., 's middags 3 uur vanaf het sterfhuis, op de Algemeene Begraafplaats. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van PIET HOL- LENBERG, voorheen bloembol lenhandelaar, wonende te Cas- tricum, geëindigd. Alkmaar, 4 Mei 1931. De Curator, Mr. A. PRINS Jr. Bierkade 10. Voor de vele bewijzen van be langstelling ontvangen bij de herdenking onzer 25-jarige echt- vereeniging betuigen wij, ook mede uit naam der kinderen, onzen hartelijken dank. J. KOELEMEIJ. T. KOELEMEIJ—HELDER. Ursem, Mei 1931. Voor de vele bewijzen van sympathie tijdens de ziekte en de buitengewone deelneming in het smartelijk verlies van mijne lieve Echtgenoote en altijd zorg zame Moeder, Mej. C. J. DE ROOIJ, geb. HOMAN, betuig ik door deze, ook namens de familie, mijn hartelijken dank. J. J. DE ROOIJ. TRUUSJE. Alkmaar, Mei 1931. le Lariddwarsstraat 6. Voor de deelneming ondervonden na het overlijden van onze lieve Moeder en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. E. M. GRAAT PERRIN, v. Baerlestraat 126. Amsterdam, Mei 1931. Sporlafd. G. 1. V. „Zacheus". Bejaarde juffrouw vraagt engem. zit-slaapkamer, Brieven met prijsopgave onder lett. Z 436 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 3