AKmaarsche Conrait. DE PAGODE FEUILLETON. Hinderd drie en dertigste Jaargang. Dinsdag 5 Mei Radioprogramma Provinciaal nieuws Landbouw en Veeteelt Ko. 105 1931. Woensdag 6 Mei. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 8.Gramofoonplaten. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.Morgenwijding. (V.P.R.O.) 10.15 P. J. Kers: „Onze Keuken". 11. Gramofoonplaten. 11.05 Mej. J. de Ranitz: „De psychologie van prae-puberteit en pu berteit". 11.35 Gramofoonplaten. 12.— Con cert door het V.A R.A.-septet o. 1. v. Is. Eyl en gramofoonplaten. 1.45 Pauze. 2.15 Gra mofoonplaten. 2.25 Vrouwenuurtje. 3.15 Gramofoonplaten. 3.20 K. de Boer: „Na 10 jaar". 3.35 Maak het zelf door C. Schaake— Verkozen. 4.25 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 6.Vooravondconcert door het V.A.R.A-Mandoline Ensemble on der leiding van J. B. Kok. 7.— M. J. Brusse: „Mijn leven onder de menschen". 7 30 Vervolg Mandoline-concert. 7.45 Her denking van Adema van Scheltema door Martien Beversluis. 8 x Concert door het V A.R.A.-orkest onder leiding van Hugo de Groot. 8.45 „Kopper en Co" in drie bedrij ven van D. v. d. Zee. Door het Groot Volks- tooneel. 10.15 Vervolg V.A.R.A.-concert. 11.— Vaz Dias. 11.10—12.— Gramofoonpl. Huizen, 1875 M(Uitsluitend N.C.R.V.) 8Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl 10.30-Ziekendiensv. 11.—12.—Concert. M. F Jurjaanz, harmonium. Mej. Mijnhout, sopraan. 12.— Politieber. 12.15 Gramofoon platen. 12.30-2.—Concert. Mevr. C. van RavenzwaayMöllenkamp, zang. H. Her- mann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.-3.— Kamermuziek door Trio „Arti". 3.3.30 Le zen van Chr. Lectuur door Mej. Wentink. 3.30 Concert door Schoten's Chr. Kinderkoor „Zanglust" o. 1. v. J. Zwaan. 4.30 Gramo foonplaten. 5.-6.— Kinderuurtje. 6.Gra mofoonplaten. 6.15 A. Biesheuvel: „De tarwe en de tarwe-organisaties". 6.45 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 7.15 H. A. Dijkstra: „Mogelijkheden". 7.30 Politieber. 7.45 10.30 Uitz. v. d. Propaganda-Avond van de Nat. Chr. Onderofficieren-vereeniging te Den Haag. Met medewerking van sprekers, gemengd koor en instrum. kwintet. In de pauze: Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoon platen. Davenlry, 1554.4 M. 9.35 Morgenwijding. 1005 Lezing. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 Orgelspel door W. Vale 12.50 Orkestcon cert. 1.50 Uitz. voor scholen. 2.50 Orkestcon cert. 4.05 Orgelspel door R. Ne.w 4.35 Kin deruurtje 5.35 Berichten. 6.Pianospel door L. England. 6.206.40 Lezing 6.45 Lezing. 7.20 Concert. Orkest. Maria Ols- zowska, alt. Alfred Cortot, piano. 8.20 Be richten. 8 35 Vervolg concert. 9.30 Lezing. 9.45 Berichten. 9.50 Dansmuziek. 10.35 „La Chauve Souls". Russisch ensemble. 11.05 11.20 Dansmuziex. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 Gramo foonplaten 11.20 Gramofoonplaten. 12 25 1.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.207.50 Gramofoonplaten 7.50 Con cert. Orkest en piano. Daarna berichten. Ver volgens tot 11.20: Dansmuziek. Brussel, 508.5 en 338.2 M. 508.5 M.; 4.20 Dansmuziek. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Orgelconcert. 7.20 Operafragmenten. 338.2 M.: 4.20 Orkestconcert. 5.20 Dansmuziek. 5.50 Gramofoonplaten 7.20 Mliitaire mu ziek. 8.50 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 7.05 Gra mofoonplaten. 11.50 Gramofoonpl. 12.25 Gramofoonplaten. 5.20 Gramofoonplaten. 8.05 Gramofoonplaten 8.20 Concert. Koor, orkest, orgel en solisten. 8.50 Orkestconcert en zang. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.50—4.20 Orkestconcert. 5 10 5.40 Gramofoonplaten 7.209.20 Concert uit Hamburg. Europeesche avond. 935 10.05 Trio-concert. 10.0511.50 Orkestcon cert. Zeesen, 1635 M. 5.05 Tijdsein. 5.50 Gym nastiek Dan gramofoonplaten. 8.20—11.25 Lezingen. 11.2512.15 Gramofoonpl. 12.15 —1.20 Berichten. 1.20—2.20 Gramofoonpl. 2.20—3.50 Lezingen. 3.50—4.50 Concert. 4 50—7.20 Lezingen. 7.20 Concert. 8.— „Vom Rundfunk" door H. Neuert. 8.20 Or kestconcert. 9.35 Berichten. Daarna Dans muziek. Door MARJORIE BOWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 44 Madame de Bellegarde roerde zich in haar brocaten stoel; de wapens van naar echtgenoot glinsterden in goud draad op het verwelkte, purperen flu weel boven de bleeke kroon van haar lokken. Natuurlijk, dat ligt in ons zeiven; dat staat als een paal boven water, niet waar? Wij dragen onze melancholie of onze opgeruimdheid met ons mee, zeide zij kalm. Niettemin, antwoordde Farryner, is het moeilijk droevig te zijn op een plaats als deze, als de zon schijnt Je kunt droevig genoeg zijn, mom pelde madame de Bellegarde, als je be denkt hoe voorbijgaand alles is de winter kijkt juist om het hoekje. Maar de lente om een ander hoek je, zeide Carlles vlak daarop. Maar onze lente's zijn genummerd, glimlachte de vrouwe, één minder elk jaar. En een jaar is zoo kort. Dat is nu echter melancholie, pro testeerde Farryner, waaraan men niet moet toegeven. Het is mijn erfdeel, zeide zij, van een ledig leven. Men moet erg teergevoelig zijn om WIERINGERWAARD. Zaterdagmiddag vergaderden Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden onder lei ding van Dijkgraaf C. Haringhuizen. Aan wezig was de heer Ree, die als secretaris is benoemd en voorloopig den waarn. secreta ris, den heer Zijp, zal assiteeren tot 1 Juli. De voorzitter sprak de hoop uit dat hem de tijd en de lust niet zal ontbreken om zijn unc- tie in alle opzichten goed te vervullen. Onze secretaris, de heer Sleutel, is dezer dagen geopereerd en verkeert in zeer goeden welstand. Ik wil den wensch uitspreken dat hij straks weer gezond in onze gemeente te rug zal zijn en dat hij nog langen tijd van zijn rust zal kunnen genieten. In verband met de notulen zeide de heer Blaauboer dat nog niet de meerdere borden zijn geplaatst. De voorzitter zeide dat dit spoedig zal ge beuren wat ook het geval is met het te plaat sen waterschut. De heer Groneman vroeg of het kroos dat bij het watergemaal voor het rooster komt niet kan worden meegemalen en of de' ma chine dit niet allen kan verwerken. Toegelicht werd dat behalve kroos ook wel andere voorwerpen toestroomen die er niet door kunnen. Medegedeeld werd dat de woning aan de Drie Molens thans is verhuurd aan den heer C. van Zandwijk. De heer Egmond had ei- van afgezien. De losplaats aan 't Zand is verkocht aan den heer Over voor 400. De aanbesteding van de woning in het gemaal heeft plaats gehad. Er is ingeschreven als volgt: voor timmer- en metselwerk door den heer A. Niesse voor 5970; N. Eriks ƒ5310; C. Dekker 6085; G. Veeter 6025; Joh. Schenk, Barsingerhorn 5400; J. Toes, Cal- lantsoog 6100. Schilderwerk: P. v. d. Lip- pe 625; A. Woestenburg 686; A. Braaf 872; Kooijman 768. In massa Gebr. Boekei, 't Veld, voor 5680. De begrooting was 5905. De gunning is nog aangehouden. Voor het maken van het wegdek van Bris- tol perfrei of ander materiaal zijn 12 in schrijvingen ontvangen waarover in comité mededeeling zal gedaan worden. In ieder ge- yal blijkt dat zeer goed met de begrootings- cijfers wordt uitgekomen. In verband met het maken van de brug over den Slikkerdijk heeft de Dijkgraaf een onderhoud gehad met den hoofdingenieur, di recteur van den Provincialen Waterstaat. Er is een oplossing gevonden. Het plan bestaat om den weg te maken over den Slikkerdijk achter 't sluishuisje om naar de Grootesloot en de brug te laten waar zij is. Op een teeke- ning is een en ander aangegeven. De slotsom van de 4 plannen is geweest dat men de brug krijgt waar deze ligt en een nieuwen weg. Dit zal aan de goedkeuring van den Prov. Waterstaat en Ged. Staten worden onder worpen. Van Ged. Staten is een uittreksel ontvangen van het kon. besluit dat de heer Haringhuizen per 7 Juli als Dijkgraaf is her benoemd en dat de heer P. J. Blaauboer als Heemraad is herbenoemd. De Dijkgraaf feliciteert den heer Blaau boer met deze herbenoeming. Deze is een uit stekend Heemraad die met veel toewijding zijn functie waarneemt. De wensch werd uit gesproken dat 't hem gegeven mag zijn dit nog vele jaren op dezelfde wijze te doen. De heer Blaauboer hoopte daaraan te vol doen en betuigde zijn dank voor het in hem gesteld vertrouwen. Van den heer P. Bakker Jz., oud wegwer ker, was een dankbetuiging ingekomen voor de kwijtschelding zijner pensioenbijdrage ad 88.41. Dan is ingekomen een ontwerp betreffende wijziging van 't reglement algemeen bestuur. Dit heeft ter visie gelegen en wordt nu nog voorgelezen. Er wordt nu nog gewacht op een ontwerp van de Vereeniging van den Bond van Wa terschappen. Na eenige discussie werd besloten, het bij de ingelanden te laten circuleeren. Verder is door Prov. Staten een gewijzigd algemeen reglement van bestuur voor de Wa terschappen vastgesteld, dat na verkregen koninklijke goedkeuring ook van toepassing zal zijn op ons waterschap. Als gevolg daar van zal ook het bijzonder reglement wijzi ging moeten ondergaan en daarin enkele nieuwe beginselen neergelegd in het alge meen reglement uitgewerkt dienen te worden. De mogelijkheid is evenwel geopend bepaal de punten op verschillende wijze te regelen. In verband hiermede vragen Ged. Staten in hoeverre ons college toepassing van enke le der bedoelde hieronder genoemde beginse len wenschelijk acht en waaraan de voorkeur melancholiek te worden, merkte Carless grof op. Ik ben niet teer genoeg. Noch oud genoeg, voegde Farryner er bij. Hij wendde zich tot Robinetta Sarsfield, die op een donker blauw kus sen zat aan de voeten van miss Stalling en een streng violette zijde tot een klu wen won. Toch is u nog jonger en ik geloof dat u dikwijls droevig bent. Zij antwoordde bedeesd: Droevig? Ik weet het niet. Ik kan niet heelemaal zeggen wat droomen zijn en wat werkelijkheid sommige zijn droevig Carless boog zich voorover, sprekende met meer bezieling dan tot nu toe en antwoordde Dat is juist als de mist van den da geraad, weet u; natuurlijk zult u vreese- lijk gelukkig worden. Robinetta ging voort haar zijde te winden, zonder op te zien; zij was in een gouden schaduw gehuld, weggetrokken van de overigen, achter miss Stalling's stoel. Farryner en madame de Bellegarde zagen den laatsten spreker aan met slinksche aandacht, echter voorgevende slaperig en onverschillig te zijn, namen zij hem scherp op. Farryner bedacht hoe knap die aange name, zeer aantrekkelijke jongeman zijn geheimen bewaarde; als hij werkelijk geheimen had. Hoe onmogelijk het was er achter te komen; de oudere man kon niet gelooven, dat hij oppervlakkig of harteloos was, maar toch had hij, sinds hij op Ruzè de Bellegarde kwam, nooit eenige ontroering of eenig gevoel hoege- wordt wenschelijk geacht. Ten le naast de heffing van een omslag op de ongebouwde eigendommen kan ook een omslag over de gebouwde eigendommen worden geheven. Ten 2e in plaats van naar de kadastrale maat zal de omslag kunnen geschieden naar de belastbare opbrengst en wel, hetzij zooals deze is opgenomen in de kadastrale leggers, hetzij zooals zij bij schatting door of van wege ons bestuur aan de eigendommen wordt toegekend. Ten 3e bij een heffing naar de kadastrale opbrengst kan in 't bizonder reglement wor den bepaald dat ten aanzien van de toeken ning van het stemrecht en van de bevoegd heid om het bestuurslidmaatschap te beklee- den voor het vereischte van het bezit van een bepaalde oppervlakte gronds in de plaats zal treden een recht van eigendom enz. op onge bouwde en zoo het bijzonder reglement ook die gebouwen in den omslag betrekt op de ge bouwde eigendommen met een in dat regle ment te bepalen belastbare opbrengst. Ten 4e de verkiezing van Hoofdingelanden zal kunnen plaats vinden met of zonder can- didaatstelling normale vorm van verkiezing zal zijn en slechts in uitzonderingsgevallen (b.v. bij kleine waterschappen) daarvan zal worden afgeweken. Na zeer uitvoerige toelichting, welke be reids aan alle Ingelanden werd toegezonden wordt door het Dag. bestuur voorgesteld aan Ged. Staten 't volgende te berichten. Dat ons college op prijs zal stellen, dat bij het nieuw vast te stellen bijzonder regle ment met behoud van het meervoudig stem recht vastgelegd in art. 6 wordt bepaald. Ten le dat de omslag zal blijven geschieden voor ongebouwd naar de kadastrale maat met gelegenheid om daarnaast over de ge bouwde eigendommen naar de belastbare op brengst omslag te kunnen heffen. Ten 2e dat bij het betrekken van de gebouwde eigen dommen in den ofslag een belastbare op brengst daarvan tot een bedrag van ten min ste 320 recht zal geven op 1 stem en op verkiesbaarheid voor het bestuurslidmaat schap, met dien verstande dat bij bezit tevens van ongebouwd voor samenstelling de belast bare opbrengst zal zijn om te zetten in groot te door voor 1 belastbare opbrengst in plaats te stellen 31 c.A: grond. Ten 3e dat de verkiezingen met candidaatstelling zullen geschieden. De heer Groneman vroeg of dit slaat op alle gebouwen er zijn n.1. belangen die met elkander in strijd zijn b.v. eigenaars van hui zen, welke door den lagen waterstand ver zakken zouden liever hoog water willen heb ben, wat juist in tegenstelling is met land eigenaren. Oppervlakkig beschouwd ziet de spr. veel tegenstrijdigheid ook wat stemrecht betreft meent de heer Groneman dat dan de mogelijkheid open staat personen in het be stuur te krijgen die geheel andere inzichten zouden hebben. In verband met dit gewijzigd reglement is ook van de vereeniging van den Bond van Waterschappen een uitvoerige zienswijze ontvangen, welke ook wordt voorgelezen. De heer Koster wil gebouwd ook aangesla gen hebben en noemt in verband hiermee stofvrije wegen. Het is meer dan billijk dat iedereen daaraan betaalt. Heemraad Blaau boer noemt het verschil van 40 cent per H.A. klein. Het gevaar dat er tegenover staat kan groot worden en wil daarom 't stemrecht voorkomen door alleen ongebouwd aan te slaan. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van 't dag. bestuur aangenomen met de stemmen van de heeren T. Wonder, C. J Blaauboer en R. Bakker tegen. Een pas ingekomen schrijven verband hou dende met verleening van geldelijken steun •uit de Provinciale kas voor wegenonderzoek wordt voorloopig aangehouden. Van den heer A. Kwak is een verzoek in gekomen om 't terrein waar eerder de op zichterswoning heeft gestaan te kunnen koo- pen. Na eenige besprekingen in comité wordt besloten onT't terrein groot 1400 M2. aan den heer Kwak te verkoopen -voor den gebo den prijs zijnde 75 cent per M2. Het wordt niet van belang geacht voor den polder om het te behouden. Aan Ged. Staten zal hieromtrent goedkeu ring worden gevraagd. Hierna volgt een voorstel tot aankoop van een duplicator. De kosten zijn 132 en met een automatische teller 140. Besloten wordt tot aankoop. Van den heer T. Wonder was een verzoek ingekomen om vanwege den Polder eenige voeding te verschaffen voor het onderpad aan den West-Frieschen dijk vanaf de boerde rij van den heer E. Kooij tot aan den tram weg. In verband met dit verzoek worden no tulen voor den dag gehaald van vergaderin gen in 1920. Daaruit bleek dat toen is beslo- naamd betoond. Farryner dacht wel aan hem als aan een zielloos schepsel, een heiden, bijna een faun, yolmaakt gelukkig en vol strekt harteloos; toch was Farryner bij na zeker dat die meening verkeerd was. En madame de Bellegarde bedacht hoe zij hem liefhad; hoe zijn bevallig heid en zijn vroolijkheid en zijn vurig, blij enthousiasme en zijn liefkoozende manieren en sierlijke schoonheid haar geheele ledige leven vulde met 'n kleur rijken glans. Carless scheen onbewust van elk de zer menschen, van welker gedachten hij het middelpunt was,, zooals hij inder daad altijd onbewust was van alles wat betrekking had op hemzelf. Farryner stond op om afscheid te nemen; eiken avond reed hij in zijn wagen terug naar Amboise, naar zijn kleine kamer in het Cheval Blanc; mogelijk was het vreemd dat hij niet op het kasteel bleef, maar niemand scheen zoo te denken Farryner scheen te be- hooren bij de bescheiden herberg te Amboise. De avond was nu voorbij, het gezelschap opgebroken; miss Stalling vergezelde, in- plaats van als gewoonlijk te gaan naar wat zij noemde haar „verdieping Rot«netto naar de vergulde vertrekken welke het meisje betrokken had. Zij had niets te zeggen, maar zij wilde graag dicht bij 't kind zijn; zij wilde liever niet alleen zijn, want zij voelde zich niet op hafeiwUa<l'e trage, oppervlakkige conversa tie beneden haar loop ging, had zij geluisterd met een gevoel van vaagheid, van onwerke lijkheid, en deze prachtige kamer, weelderig, ten dat de landeigenaren aan den Westfrie- schen dijk zelf voor aanleg moesten zorgen en de Polder voor onderhoud. Om nu de zaak in 't algemeen te beschouwen moet nu wor den beslist om de destijds genomen besluiten te handhaven of niet. Na eenige discussie wordt besloten het te laten zoo als het thans is. De betrekkelijke eigenaren hebben dus te zorgen voor de beharding en de Polder zorgt voor de voeding. Volgt onderzoek der geloosbrieven van de heeren T. Wonder en C. Schenk. Door den Dijkgraaf wordt een commissie aangewezen, bestaande uit de heeren C. J. Blaauboer, K. Kater en K. K. Kaan om de desbetreffende stukken na te zien. Nadat deze in orde wer den bevonden, werd tot toelating besloten. Laatste punt is vaststelling rekening 1930. De heeren P. Grin, F. A. F. Groneman en C. J. Blaauboer hebben bereids deze rekening nagezien. Uit hun rapport blijkt dat alles in orde werd bevonden. De ontvangsten hadden be dragen 141930.48; uitgaven 107320.83, batig saldo 34609.65. Voorgesteld wordt de rekening goed te keuren en den penning meester te dechargeeren. Aldus besloten. In verband met deze rekening wordt te vens de laatste schuldbekentenis ad 2000 vernietigd. Dit was de laatste van de leening van 60.000 welke in het jaar 1900 was aangegaan. Rondvraag. De heer C. Schenk vroeg, nu de Polder ook een subsidie heeft toegezegd voor de kanalisatie, er kans kan bestaan om b.v. in samenwerking met Barsingerhorn in" de nabijheid van de Kreil een steiger te krij gen. De dijkgraaf zeide, dat dit zonder dat 't gevraagd wordt wel zal gebeuren. Het kan echter wel gewenscht zijn, dat we ons met Prov. Waterstaat in verbinding stellen. De heer H. Koster zeide, nu het besluit van 1920 inzake de kluten enz. zal worden ge handhaafd het zeer op prijs zou stellen dat de opzichter zijn bijzondere aandacht schenkt aan de kluften van den Westfrieschen dijk Als directeur van de Zuivelfabriek bereiken hem meerdere malen klachten van de melkrij ders over die kluften. De Dijkgraaf zegde toe er aandacht aan te zullen schenken en dat nauwkeurig zal wor den nagegaan in hoeverre 't Hoogheemraad schap aan zijn verplichting zal voldoen. We denken wel dat ze in hun recht staan. We zullen ons met hen in verbinding stellen en als de Polder er voor zorgen moet, zal het ook gebeuren. Verder zeide de heer Koster, dat door het P. E. N. een overeenkomst is getroffen met de Volharding om een aparte leiding te ma ken van uit het kafcelhuis naar de fabriek. Voor een gedeelte zal deze over particulier terrein van den heer H. v. d. Woude worden gelegd. Destijds is toegezegd dat de Polder zou zorgen voor grint op het terrein van den heer v. d. Woude, omdat het ook als publieke weg wordt gebruikt. De heer Koster vond het wel gewenscht dat het regelmatig een goede beharding krijkt Daarmee wordt in ieder ge val voorkomen dat er misschien een afschei ding zou komen. De dijkgraaf deelde mede, dat 't dagelijks bestuur bezwaar heeft tegen opbreking van den weg rechtstreeks naar de brug er zou dan over een lengte van 16 a 17 meter onder den grond door geboord moeten worden. Er is overleg gepleegd met den heer van der Woude zoodat we dan een boring krij gen van 4 Meter. Officieel is 't niet vastge steld om grint aan te brengen. Gevaar voor afscheiden zag 't Dag. bestuur niet in. We willen ons echter wel op een ruim standpunt plaatsen wat betreft het verschaffen van grint. De heer Wonder vroeg wanneer er begon nen wordt met teeren der wegen. De vaten teer liggen reeds r imen tijd aan den weg. De dijkgraaf L e toe, dat het de vorige herst te laat werd. De aannemer heeft uitstel gevraagd. In 't koude seizoen was 't zoowel voor den aannemer als voor den Polder niet gunstig. Er wordt nu zeer spoedig aan be gonnen. De heer Blaauboer wees op het teeren aan den Barsingerweg dat zeer weinig waarde heeft gehad. Als zoo wordt doorgegaan krij gen we nooit goede wegen: er is hoogstens 1 millimeter dikte op. De dijkgraaf merkte op, dat de omstandig heden oorzaak zijn geweest van 't miuder goede succes. Na een paar mooie dagen had den we direct sterke kou. In ieder geval zal hij goed onderhouden worden. De heer K. Kaan deelde mede dat nog steeds veel vuil in de vaart wordt geworpen en dat de schooljeugd de wallen intrappen. Misschien kunnen de onderwijzers aan dit laatste wel iets doen. schitterend, leken ook vaag en onwerkelijk. Robinetta ontving haar met blijdschap. Het meisje was vertrokken; de mauve fluweelen gordijnen, zwaar van goudboorsel, waren over hét venster getrokken, de satijnen sprei, fantastisch van geverderde en gekuifde vogels, was teruggeslagen van de zijden kus sens van het bed. Het was een koninklijk bed, met glimmend geel satijnen gordijnen en een pluim van strookleurige veeren op eiken hoek van het baldakijn. Robinetta was ongekleed; zij stond te mid den van die sierlijke weelde in een peignoir van satijn, wit, versierd met nederige laven delbloempjes, en met een paar witte, gehaak te pantoffels aan, door de nonnen vervaar digd zij had heur haar geborsteld, dat neer viel tot haar middel en de eenige donkere plek was in de bleeke, schitterende kamer. Miss Stalling ging bij het raam zitten en keek naar Robinetta, alsof zij haar nooit te voren gezien had. Het meisje, in haar armoedige, goedkoope kleeren, die zoo netjes waren en zulk een kloostergeur hadden, leek niet erbarmelijk of ongerijmd (wat zoo licht had gekund) te midden van deze rijk bewerkte en teer fan tastische weelde; in plaats daarvan bracht zij al die uitgewerkte details van een kost bare versiering terug tot louter een achter grond voor haar eigen schoonheid. Zij was als een bloem die zich opent; zich ontplooiende in vlekkelooze reinheid en kracht, teer en sterk, in een druk versierde vaas die in het niet verzinkt bij de levende werkelijkheid, welke zij omvat. Zij was bezig haar kleeren op fe vouwen en op te bergen in het ingelegde kabinet'; haar De voorzitter zal de politie waarschuwen, alsmede de onderwijzers verzoeken de jon gens te willen verbieden. Hierna ging men ten 7.30 uur in comité voor nog eenige mededeelingen. WARMENHUIZEN. Vrijdagavond 1.1. vergaderde de tuinbouw- vereeniging „De Noord" in het lokaal van den heer Slikker. Aanwezig waren 24 leden. Voorzitter was de heer H. Guther. Benoeming van een lid voor de commissie belast met het nazien van de rekening der C.V.V. werd gekozen de heer P. Pie, die deze benoeming aannam. De rekening en verantwoording was: kas saldo op 1 Jan. 1931 1824.42, ontvangsten over 1930 16536.16, uitgaven 16626, saldo op 31 Dec. 1930 1734.58. De balans wees aan een winstsaldo van 1324.87. Het bestuur stelde voor om genoemde winst als volgt aan te wenden: 1. 4 pCt. over het oude aandeelenkapitaal uit te keeren ad 184; 2. af te schrijven op veilingsgebouw en terreinen 1140.87, sa men 1324.87. Dit voorstel werd door de vergadering goedgevonden. De begrooting voor 1931 werd goedge keurd op een ontvangst en uitgaaf van 10043. Voorstellen van de Algem. Vergadering welke gehouden zal worden op 6 Mei a.s. Punt 5. Voorstel van het Centr. Bestuur om voor alle soorten kool (bewaarkool) en voor uien een minimumprijs te bepalen van 60 cent per 100 K.G. De vergadering ging met het voorstel volkomen accoord. Punt 6. Het Centr. Bestuur stelde voor de korting voor contante betaling, welke aan de koopers wordt toegestaan voor het volgend seizoen in plaats van op 0.2 pCt. te bepalen op 0.1 pCt. Ingeval niet op tijd wordt be taald heeft de betaalmeester het recht de kor ting in te houden en bovendien 0.15 op de rekeningen bij te schrijven. Werd goedgevon den. Punt 7. Voorstel van de Ver. „De Noord west". De vereeniging „De Noordwest" stel de voor om geen koolzaad meer naar het buitenland te verzenden, zoo mogelijk de uit voer er van te verbieden. Hierover zal nog eens worden gesproken in de vergadering. Punt 8. Voorstel van de afd. Tuitjenhorn van de L.T.B. Deze vereeniging stelde voor aan de Alg. Vergadering een statutenwijziging in hei Reglement der Centrale vereeniging aan te brengen, dat het regelen der salarissen der- genen, die in dienst der vereeniging werk zaam zijn, niet uitsluitend berust bij het be stuur der Centrale vereeniging, maar de Alg. Vergadering hiervoor beslist. Dit punt werd nogal breedvoerig bespro ken en de vergadering vond geen reden dit voorstel te steunen. Punt 9. Nog een voorstel van de afd. Tuit jenhorn L.T.B. Het salaris van den Markt-betaalmeester te regelen als volgt: van het eerste half mil- lioen gulden 75/100 pCt., van het tweede half millioen gulden 40/100 pCt.van het geen boven het millioen aan de veiling wordt omgezet 30/100 pCt. Genoemde afdeeling was van oordeel, dat gezien de slechte economische vooruitzichten en de greote schuldenlast der veilingsveree- niging, het billijk is te noemen, dat wordt zuinigd. Het Centr. Bestuur kon zich echter met dit voorstel niet vereenigen. Zij is van mee ning dat de betaalmeester, doordat zijn sa laris met den omzet evenredig is, in de eerste plaats de ongunstige gevolgen van den slech- ten toestand ondervind. Bovendien is ze van oordeel, dat de betaalmeester zelfs bij de tegenwoordige salarieering 3/4 pCt. tot 500.000, 5/10 pCt. van 500.000 tot 1.000.000 en 35/100 pCt. daarboven, geen behoorlijk salaris geniet. Gezien de tegen woordige tijdsomstandigheden niet van dien aard zijn om aan salarisverhooging te den ken, meende het Centr. Bestuur toch in deze een uitzondering te moeten maken. Het ge middeld salaris van den betaalmeester gedu rende de laatste 10 jaren is niet in overeen stemming met de groote verantwoordelijkheid en risico, welke deze functie medebrengt. Het Centr. Bestuur deed daarom het voorstel het percentage van den betaalmeester over het geheele bedrag van den omzet met 1/10 pCt. te verhoogen. Aangaande dit punt werden bewegingen waren precies en zorgvuldig, ais die van een welopgevoed kind; zij was bui tengewoon aardig in alle bijzonderheden en verfijnd in al haar gevoelens. Miss Stalling keek naar haar en was ver baasd hoe mooi zij was. Veel mooier dan madame de Bell egard t ooit geweest was. De oude vrouw voelde zich geschrokken. Welk een dwazin ben ik geweest daar aan niet gedacht te hebben, huiverde zij bij zichzelf. Welk een dwazin. Hardop zeide zij Zij praatten vanavond over heengaan, Robinetta ik weet niet of wij daar niet ook over moeten denken. Ja, antwoordde het meisje ernstig. Ik heb er over gedacht ik zou komen voor drie weken, nietwaar? Miss Stalling voelde zich dom en onmen- schelijk. Je zou bij mij kunnen komen te Saint- Symphorien, zeide zij vrijuit. Ik keer daar heen terug. Neen, antwoordde Robinetta. Ik moet naar Engeland terug; ik moet werkelijk zien dat ik iets te doen krijg. Dat is waar. Miss Stalling wilde wel dat het meisje da delijk zou vertrekken! O, dadelijk, morgen vroeg, voordat iemand wakker was. Madame de Bellegarde wil graag dat ik blijf voor dat concert dat zij geeft, of lie ver, zij zegt dat ik mag blijven. Robinetta hield op, niet op haar gemak bij miss Stalling's stilzwijgen. Meent u dat ik eerder behoorde ft gaan? vroeg zij bedeesd. Ik weet het niet (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5