Inslië in ons midden Burgerlijke standen Binnen Va hel Laatste berichten Sport Rechtszaken AM§TEBDAM§CIIK BHI van 6 Mei «#31. Opgave van üoordhollaiiilscl» Lanilboiiworediet HT.1. ier!?'n •••li, EGMONUBINNEN. De gemeenteraadsverkiezingen zullen al- lier worden gehouden op Woensdag 3 Juni 1931. BEVERWIJK. De Beverwijksche markt, welke steeds den iden Donderdag in Mei gehouden wordt, zal fit jaar wegens den Hemelvaartsdag den 1ste zehouden worden. KOEDIJK. Het dagelijksch bestuur van de vvo- ningbouwvereeniging Goed Wonen is met medewerking van het college van B en W. in staat gesteld de huur der woningen met een gulden per week te verlagen, totdat de loonstandaard beter wordt. INBRAKEN TE HOORN. Gisternacht is te Hoorn naar de Telg meldt ingebroken bij mevr. de wed. Ver mande op den Koepoortsweg, waar 300 is ontvreemd en bij notaris Van Hou- weningen, waar niets wordt vermist. Van de daders geen spoor. Bij het on derzoek wordt gebruik gemaakt van p >litiehonden. Nog slechts kort geleden is aan den Koepoortsweg op vier plaat sen ingebroken HEILOO. De nieuwe weg vanaf de Oosterzij naar den Rijksstraatweg, gelegen naast de nieuwe docterswoninj van het zie kenhuis voor geesteszieken, is gereed gekomen. Hoewel er naast bouwterrein ligt hebben B en W. het bouwen aan den weg onmogelijk gemaakt door een strook grond vrij te houden zoodat een uitgang aan die weg onmogelijk is. Ook is door de eigenaars naast dien weg een strook grond aangeboden om 'daarop een nieuwen weg te leggen om daarna de grond voor bouwterrein te verkoopen. Ook dit aanbod is, naar men ons mededeelde, door B en W. afge wezen Chineesch bankroet en winkelbrand. Het bekende euvel, de periodieke ver schijning van den tokobrand bij Chinee- zen, heeft zich naar mijn weten nooit zoo hevig voorgedaan als in den jongsten tijd. Brand en bankroet zijn steeds de leelijkste vlekken geweest in den voor Indië even nuttigen als onmisbaren tusschenhandel van Chineezen. Zijn die vlekken er geheel of gedeeltelijk uit weg te wrijven? Enkele dagen geleden was er een telegrafisch bericht, dat de gou verneur van Oostkust van Sumatra de brandvlek onder handen wil nemen, en in zijn gewest is dat ook wel bijzonder noodzakelijk. Met vebetering van de brandweermiddelen zal men niet ver komen; het maatschappelijk euvel heeft in de eerste plaats een andere bestrijding noodig. De Chineesche winkel, de instelling van den Chineeschen tusschenhandel, staat zelden op zich zelf. De toko (in de buitengewesten is de naam „kedei" gangbaar) is er gewoonlijk één in een heele rij, die met de tegenover gelegen rij en maerktstraat vormt. Die markt straat wordt in menig buitengewest be schouwd als de pasar, de markt. In Atjeh b.v. vindt men geen marktpleinen en de „kedei" is daar de markt. Bedenkt men nu, dat die toko's of kedei's door gaans uit hout zijn opgetrokken, dat het evenals in de achter liggende ver blijven rommelig is en opgepropt met goederen, dan wordt ht dueidelijk hoe weinig er noodig is om een klein vuur tot snelle uitbreiding te brengen, hoe gemakkelijk zich het vuur meedeelt aan de belendende perceelen. In een paar uur kan de heele markt, de pasar, de winkelbuurt in de asch zijn gelegd. Op kleine plaatsen bestaat geen brandweer, op de meeste andere is zij gebrekkig. In verbetering van brandweer moet men de bestrijding van het euvel van den pasar- of kedeibrand niet zoeken. Waarin dan wel Ir» zeer vele gevallen bestaat de ver denking. dat de brand een moedwillige was en in hee: enkele wordt de moedwil bewezen. Dadelijk dient er bij te worden opgemerkt, dat «v winkelbrand ook dik wijl. door een ongeluk wordt veroor zaakt. Zoo is onlangs in het plaatsje Kolonedale (oostkust van Selebes) brand geweest, waarbij 14 toko's werden ver nield, benevens een aantal woningen. De schade was niet door verzekering gedekt. Maar in de gevallen, dat er wel een vei zekering is, een ruime, wordt ge woonlijk het vermoeden gewekt, dat aanstichting de oorzaak was. Het ge zegde „door den brand uit den brand" hoort men in Indië vaak ten opzichte van den Chineeschen winkelier. In de verzekering tegen brand zal derhalve het euvel zijn te bestrijden. Maar het verzekeren is niet te verbieden en het is zelfs moeilijk daaromtrent tot een zekere regeling te komen. Omtrent de gedrags lijn van de agenten van maatschappijen voor brandverzekering kan ik geen mee- deelingen doen. Aannemelijk is het niet, dat de groote maatschappijen haar agen ten niet de uiterste omzichtigheid zou den opleggen. Intusschen wil ik wijzen op den toe- s ,nd te Bandjermasin, een hoofdplaats met zeer grooien Chineeschen handel, berucht om de veelvuldigheid van den pasarbrand. Een van de Europeesche handelshuizen, die leven aan de Chinee sche handelaren heeft daar een winkel- buurt gebouwd en heeft de verzekering zelf ter hand genomen. Het huis levert alleen aan de handelaren van die buurt op crediet en gaat daarin zoo ver als het op grond van zijn kennis van zaken meent te kunnen gaan. Opmerkelijk is wel, dat !n die buurt zelden of niot brand voorkomt, terwijl daarbuiten het vuur haast niet van de lucht is. Ziedaar een aanwijzing, maar hte is de vaag, of de groothandel op die wijze algemeen zou kunnen werken. De wedijver in den grooothandel is niet weg te nemen en de Chineesche winkelier wordt door de reizigeis van vele huizen bestormd met aanbiedingen. Eenvoudig afslaan valt hem in sommige gevallen heel moeilijk en hij gaat dan maar over tot bestelling, bedenkend dat als uiterste redmiddel uit zijn moeilijkheden de brand of het bankroet kan dienen. Het Chineesche bankroet is even be rucht als de brand en er zijn kapitalen mee verloren gegaan. In 1907 is de groo- te verbetering gekomen, dat het Euro- peesch burgerlijk en andelsrecht goed deels ook voor Chineezen geldt Toch is het in menig geval heel moeilijk den schuldig gebieven Chinees te achter halen, omdat hij vaak deel vormt van een kongsi", een soort handelsvennoot schap. De kongsi wordt door het Wet boek van Koophandel voor N.I. erkend, mits zij is ingescnreven ter griffie van den raad van justitie. Dan kunnen de rechten en plichten van de deelnemers zijn geregeld en beschreven. Is de kongsi niet ingeschreven, dan is omtrent de leden, hun rechten en plichten niets be kend en als de kongsi fout gaat, is vaak niet met stelligheid uit te maken wie aansprakelijk zijn. De kongsi heeft een naam, de leden hebben andere namen en als de schuldeischer van een ban kroete kongsi niet kan bewijzen, dat deze of gene Chinees lid is, valt er op hem niets te verhalen. Een konsi kan zuiver een verdichtsel zijn, een naam, waarach ter de ware deelnemers schuil blijven. Men vooelt dus wel dat er in de ver houding van groothandel tot tusschen handel lastige en gevaarlijke punten zijn, waaraan een gewestelijk hoofd niet zoo maar een eind kan brengen. Ook de regeering niet,, de verzekeringsmaat schappij niet, de groothandel niet. Een genezing kan alleen worden beproefd met kans op goed. uitkomst door allen te zamen en in die samenwerking zal de handel zelf de groote factor moeten zijn. En nu is de vrees gewettigd, dat juist de groothandel er maar lievcer niet aan werkt, vhij willende blijven elk in zijn eigen handelingen, voorzichtig op eigen manier en eigen tijdstip. Ten slot te' wensch ik op de veelvuldigheid van de branden In Chineesche winkelbuur- tcn op de buitengewesten nog even terug te komen. In geen dier gewesten is de brand zóó herhaald als in Oostkust van Sumatra, bijna methodisch heeft hij zich in de binnenulaatsen voorgedaan. De ge dachte moet wel opkomen, dat hier mo gelijk een bijzonder opzet aanwezig was (en is) en dat politieke roerselen daarbij in het spel waren. De werkzaamheid van een nihilstische politiek is in Oost kust van Sumatra op de ondernemin gen gebleken; waarom zou zij niet even eens rondgaan op de pasars van het binnenland? DENGAN HORMAT. AKERSLOOT (April). Geboren: Maria d. v. M. Kerssens en 1A. Cornelisse. Alida Theresia d. v. P. Oud en F. Beerepoot. Maria Catharina d. v. J. Overpelt en C. Admiraal.- -Ondertrouwd: J. ten Wolde en L. Eggers. H. Sikkema en J. Douwes. Getrouwd: N. Liefting en A. Hollen- berg. Overleden: Jan Schut, 81 jaar. Pie- ter de Jong, 63 jaar. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide TWEE ONGELUKKEN KORT NA ELKAAR. De oude heer KI. te Wijnjeterp, die voor eenige weken door de tram werd aange reden, was nog maar nauwelijks van zijn wonden hersteld, of hem trof opnieuw een ongeluk. Terwijl hij op den wagen van zijn zoon meereed naar Lippenhuizen, geraakte het paard op hoi, waardoor de oude beer van den wagen werd geslingerd en daarbij zoo ernstig werd verwond, dat hij naar de Telg. meldt, direct naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. JONGEMAN VERDRONKEN. Verward geraakt in den tros en over boord getrokken. Gistermiddag werd te Rotterdam het s.s. „Henry Mory" uit de Waalhaven gesleept door eenige sleepbooten. Bij het omtrekken van het schip lag de sleepboot „Johanna" achter. Toen het schip gestrekt was, moest de tros van achter naar voren worden ge bracht op de sleepboot. Dit gebeurde met be hulp van een lijn en in deze lijn is de zeven tienjarige W. Mak uit de Van Brakelstraat verward geraakt, zoodat hij over boord werd getrokken. Bij het ophalen van de lijn aan boord van het zeeschip trok men den jongen bewusteloos uit het water. Hoewel nog gerui- men tijd kunstmatige ademhaling werd toe gepast, bleek hij reeds te zijn overleden Het lijk is, naar de N R. Crt. meldt, naar de ouderlijke woning vervoerd. AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN. Mej. L. B te Wassenaar, inzittende van een der auto's, welke ter hoogte van de Oudermeulenlaan op den Rijks straatweg tegen elkaar reden, waarbij zij een hersenschudding en ernstige ver wondingen bekwam, is, naar het Hbl. meldt, aan de gevolgen daarvan in het Diaconessenhuis Bronovo te 's-Graven- hage overleden AANVRAAG GRENSDOCUMENTEN VOOR AUTOMOBILISTEN. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club verzoekt ons, met het oog op het ko mende drukke reisseizoen, de aandacht erop te vestigen, dat ten gerieve van hen, die van hare diensten gebruik maken ter verkrijging van grensdocuinenten, steeds wekelijks in „De Auto" aanvraagformulieren zoowel u">or triptieken, carnets de passages en doua nes, ais voor internationale rijbewijzen voor de bestuurders en internationale bewijzen voor motorrijtuigen, opgenomen worden. Bij aanvraag van grensaocumenten kunnen deze formulieren gebezigd worden, waar door dus tijd en moeite bespaard worden om eerst de formulieren schriftelijk te moeten aanvragen. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Tijdens zijn werkzaamheden kwam de 35-jarige F. Oijen uit Budel in de fa brieken te Overpelt in aanraking met don draad der electrische hoogspanning met het gevolg dat hij op slag gedood werd. VOORLOOPIG GEEN NIEUWE BRUG OVER MERWEDEKANAAL? Naar de Telg. verneemt zal binnenkort de aanbesteding van het grondwerk, noodig voor het leggen van een nieuwe brug over het Merwedekanaal, plaats hebben. Het staat nog niet vast, wanneer met den bouw van de brug zelf zal wor den begonnen. De plannen liggen reeds klaai, maar het benoodiede geld is nog niet beschikbaar. In verband daarmede valt het zeer te betwijfelen of de brug binnen enkele jaren tot stand zal komen. ZOMERTIJD. Er wordt aan herinnerd, dat de zo mertijd begint in den nacht van Donder dag 14 op Vrijdag 15 dezer, om 2 uur. EEN REIS IN TWEE DEELEN. Begonnen als blijspel, geëindigd als drama. Men schrijft uit Gouda aan de Telg.; Hevig knarsten ter hoogte van den over weg aan de Vierde Kade de remmen van den sneltrein, welke om 15.24 van Gouda naar Utrecht was vertrokken. Er werd heel hard geremd, zeer vlug stond de trein stil. Het plotseling stoppen en het lawaai van het remmen trokken de aandacht van de om wonenden en voorbijgangers, die in de ver onderstelling leefden dat er iemand was overreden. Van alle kanten stroomden nieuwsgierigen toe en in een oogwenk was het zwart van de menschen. Er was evenwel geen ernstig ongeluk ge beurd, het incident had zelfs een komisch tintje. Een jeugdig paartje, dat op weg was van Rotterdam naar Gouda, had heelemaal niet gemerkt, dat de trein in Gouda stilstond. Ze zaten allen in den coupé en zoo had ook niemand hen kunnen waarschuwen. Nauwe lijks had de trein echter het station verlaten of de jongelui kregen in de gaten, dat ze Gouda voorbij waren gereden. Hij was een dapper man en daar ze nu eenmaal in Gouda moesten zijn, trok hij re soluut aan de noodrem. Met een schok kwam de trein snel tot staan. Angstige gezichten vertoonden zich aan de portierraampjes, de machinist was al van de locomotief geklau terd om te onderzoeken waar de rem was aangezet, terwijl de conducteurs haastig den trein afliepen. De consternatie was alge meen. Lang behoefde men op de ontknooping van het drama niet te wachten. Reeds werd een portier geopend, waarin zich vastberaden de jongeman vertoonde: „Ik ben te ver ge reden, ik wil d'r uit", zoo sprak hij liet treinpersoneel toe. ,,'t Zal niet gaan", ant woordde de hoofdconducteur, en hij voegde er, toen hem duidelijk werd wat er aan de hand was, aan toe: „Meerijden naar Utrecht". Dit was evenwel niet naar den zin van den jeugdigen held, die, gesteund door zijn lieftalligen metgezellin, volhield, dat hij in Gouda moest zijn, nog in Gouas was en daarom makkelijk den trein kon ver laten. Maar zijn protesten hadden geen succes. De hoofdconducteur stapte bij het paar in, klapte het portier dicht en riep uit het raampje: „Rijden!" De andere passagiers maakten zich reisvaardig, het publiek trok zich op het op het fluiten van de locomotief terug en langzaam zette zich de trein in be weging, met een filnke vertraging, Utrecht tegemoet. De reis van Gouda naar Utrecht was lang niet zoo leuk als van Rotterdam naar Gouda. In de Domstad heeft men de jongelui uit den trein gezet. Het proces-verbaal lag al klaar en de boete zal wel volgen. En wat het ergste was: het reisje GoudaUtrecht en terug moesten zij nog betalen op den koop toe. KORTE BERICHTEN. De pleuris, waaraan het Kamerlid dr. J. van den Tempel leed, is, naar het Volk meldt, volledig geweken. Echter heeft thans een kwaadaaardige griep hem een hardnekkige ontsteking van een beenzenuw bezorgd, zoodat het waar schijnlijk nog geruimen tijd zal duren, eer hij geheel genezen is. Gistermiddag is te Zwolle onder groote belangstelling het monument na bij de Sassenpocrt onthuld en aan de gemeente overgedragen als waardig slot van de herdenking van het 700-jarig be staan van Zwolle als stad. HET HEIMELIJK SPEL DER DUÏT-" SCHE BEWAPENINGSINDUSTRIE IN NEDERLAND. Onder dezen titel deelt de Sociaal-Demo cratische Persdienst te Berlijn mede, dat de Duitsche bewapeningsindustrie sedert gerui men tijd in Holland te Rotterdam en Am sterdam huipbedrijven heeft ingericht. In Rotterdam werkt de' firma Krupp onder den firmanaam der Werf Piet Smit, die on der leiding staat van den heer Van Beunin- gen, broeder van den uit de Utrechtsche do cumenten-affaire bekenden heer Van Beunin- gen. Deze laatste is president van den Raad van Toezicht der genoemde werf. Verder is hij aandeelhouder in de „Nieuwe Rotterdam- sche Courant" en wellicht ook geïnteresseerd in het „Utrechtsche Dagblad". De in 1916 opgerichte „Hollandsche In dustrie- en Handelsmaatschappij, welke on- Duitsche leiding staat, fungeert als tusschen- lichaam tusschen de Ouitsche opdrachtge vers en de werf Piet smit. Ook te Dordrechts bevindt zich een wapenfabriek die onder dachte's veroordeeling wegens vertwTjT tot drie maanden gevangenisstraf 8 De verdediger, Mr. Van Wijk pleitte Vri, spraak subs. clementie. nJ' Arrest 19 Mei. Voetbal. Wij vermelden nog even dat Alcm ria I Zondag j.1. in Bloemendaal eindstrijd om den wisselbeker alri»!" met 5—3 won (en niet met 3—1). DIENSTPLICHT. - Oostenrijksche leiding staat. In den laatsten tijd is bekend geworden da ook het Minimaxconcern te Ams erdam (Schinkelhaven) 'n wapenfabriek heeft inge richt vah nevelapparaten en vlammenwer pers Een demonstratie had verleden herfst plaats voor Nederlandsche hoofdofficieren in aanwezigheid van den generaal-majoor Schuurman. Een gewezen Duitsche zee-offi cier trad als reiziger in Vlammenwerpers, gifgassen etc. met genoemde heeren in rela tie bij die gelegenheid. De sociaal-demoratische Persdienst roept de Duitsche openbare meening op, zich te gen het gevaarlijk spel der Duitsche bewa peningsindustrie te verzetten. EEN NOODLANDING OP ZUID-BEVELAND. Hedenmorgen te kwart voor elf heeft het militaire vliegtuig 304, komende van Soe,ster- berg en op weg naar Vlissingen, doordat een lek ontstond in de koelwaterinstallatie en de motor warm liep, een noodlanding moe ten maken op een weiland nabij Nisse. De in zittenden, de le luit. v Giesen en de 2e luit.- vlieger Boogaard bekwamen geen letsel. Het toestel echter kwam in een greppel terecht en werd ernstig beschadigd. Het moet ter plaatse worden gedemonteerd. EEN KOSTBARE OORBEL GEVONDEN. De vinder voor het Hof. Op 5 Februari 1930 vond een 50-jarige koopman G. J. A. op het Rembrandtplein te Amsterdam een gedeelte van een kostbare oorhanger van platina met diamanten bezet. De man nam het voorwerp mee naar huis, doch keerde een paar uur later op het plein terug, waar hij aoor een agent werd betrapt op het oogenblik, dat hij weer een diamantje, tot het seiraad behoorend, vond. Op het bu reau gehoord, ontkende hij aanvankelijk iets van het sieraad af te weten, later vertelde hij, dat zijn vrouw het had gevonden. Het werd in de woning van A. in beslag geno men. De Vijfde Kamer der Rechtbank sprak hem op 4 December j.1. van de hem ten laste ge legde verduistering vrij. Het O. M. ging in hooger beroep en heden stond de man voor het Hof terecht. Hij ontkende geweten te heb ben dat het gevondene eenige waarde had. Verd. was zooals hij zeide, op het bureau zijn hoofd kwijtgeraakt, toen hij daar hoor de, dat het gevondene zooveel waard was. Verd. vond het gevondene te mooi om weg te gooien, doch niet de moeite waard om aan te geven. Het platina had hij aangezien voor nikkel. Toen hij de tweede maal op het Rem brandtplein kwam, had hij het plan, biljetten te nemen voor het Rembrandt-Theater. De procureur-generaal, Mr. van Harinx- ma thoe Slooten noemde het rechtbankvonnls zonderling. Spr. eischte vernietiging en ver- (Ontvangen per draadlooze telefoon). Bekendmaking van uitspraken in zake vrijstelling. a De Minister van Defensie heeft omtrent d aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak daan, achter zijn naam vermeld; PIETER PORTEGIJS, lichting i93o Uitspraak: Voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk rkn TIENDEN DAG na den dag dezer bekend! making in beroep worden gekomen door- a. den ingeschrevene wien de uitsp aak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger- "j b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente afdeeiing Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 6 Mei 1931. De Burgemeester van Alkmaar WENDEL AAR 1 AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag publieke verkooping gehouden door nataris Johann W. C. Kroon te Zuidscharwoude op Dinsdag 5 Mei 1931 des avonds 6 uur in het café „de Schel- visch" te Zuidscharwoude, van: Een huis en erf te Zuidscharwoude, kadaster sectie C nr. 1890, groot 1 are, 50 centiaren. Eigendom van de erven Jan van Duin. Kooper P. van Exter voor 1710. AMSTERDA.MSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 6 Mei 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 299 Vette kalveren, le kw. 0.84—0.90, 2e kw. 0.70—0.80 en 3e kw. 0.56—0.64 per K.G. levend gewicht; 74 Nuchtere kalveren 7—14; 570 Var kens, vleeschvarkens 90110 K.G., 0.49 0.50; zware varkens 0.45—0.48; vette varkens 0.43—0.45 per KG, slachtge- wicht. Aan het abattoir zijn heden aange voerd uit Denemarken 11 wagons geslachte runderen. STAATSLEENINGEN. 5 1918 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v, 1000 Kol. Bank Ned. ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Citias Service Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. VA Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boetoo Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr PeHak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl, Amerika Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev, Goudriaan TABAKKEN. Oostkust oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee 1 Southern Rail* Union Pacific wabash •Exdividand. PROLONC TExclaim. Vorige koers 100s/]6 128 103 112'/, 403 147i'. 82 44'/, 112'/, 33 81 1893/4 202 403,8 563/. 473/8 151/a 117'/, 217 313 221 803.8 50 20'/, 69'/. 34 124 211 2285/, llO'-s 82 37'/, 43 v. 34V. 27/s 11'/. lil/, 112 43 403/. 49'/. 277 318 244 25 5«/8 40»/, 167 143/. Koers van heden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 130 148 45 112 83'/,-4 112 82-3 45 112 33 82i/,-3 45 112 186'/, 200 186-5'/, 197-200 185'/,-6 1987, 198-9 47-l'g 15 115 553,8-'/, 47-", 38* 554-s/s 47'/, 55'/, 47-'/. 143/**3 312 309-12 222 310-1 82 312 70 32 121 I2T4-4» 124'/, 229|-?0 229 '/4 -1 230'/,-2 230V.-1 116-8 82'/, 40 82-3 - 2«/8 Vit Vit r<V, in/, 113 112»/, 41 - 49 275 317'/, 246 274-5 317'/, 244 273-7 *5|-% 25 5 - 168 14Vs 14'/. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. M Londen N1ET OFFICIEEL Paxijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York ïtalK Vorige koers 12.10'/, 59.23»/, 9.73 34.61'/, 47.95 35.05 66.60 66.721/, 66.62i/, 7.487,8 13.04 Koers op heden 2 uui 12.1013/K 59,29 9.73'/, 34.62 47.96 35.05 66.62'/, 66.72'/, 66.65 2.48'5/w 13.04

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10