Agenda kater "stad en omgeving? Luchtvaart Tooneel ■Adtw*- ZOMERTIJD. Kei*k en Schooi Kunsten en Wetenschappen dat SS SïelM'uit,erkKht" Radiografisch weerbericht Woensdag 6 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: De kermis meid (rom., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Misdadigeres der wereldstad (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De amateur-re gisseur (kom., geluidfilm); voor eiken leet- 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond dep. Mij. t. N. v. h. A. Donderdag 7 Mei. 7.30 uur, Cinema Americain: De kermis meid (rom., geluidfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Misdadigers der wereldstad (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De amateur-re gisseur (kom., geluidfilm); voor eiken leef- 8 uur, dancing Harmonie, voordracht avond dept. Alkmaar Mij. t. N. v. 't h. 9 uur, Waakt en Bidt, verg. leden en be langstellenden sportafd. C. J. V. „Zocheus Vrijdag 8 Mei. 8 uur, Dancing Harmonie, Alg. verg. Ver. voor Ziekenhuisverpleging. 7.30 uur, Harmonie, opvoering revue door de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Zaterdag 9 Mei. 7.30 uur, Harmonie, opvoering revue door dé Ned. Vereen, van Huisvrouwen. Donderdag 14 Mei. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uit voering kinderkoor Crescendo. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van 14 op 15 Mei a.s. ten 2 uur de stadsklokken één uur zullen worden vooruit gezet. Alkmaar, 6 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoen- WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. EEN ONDERHOUD TUSSCHEN SAUERWEIN EN SCHOBER. De Buitenlandsche politieke mede werker van de Matin, Sauerwein, heeft met den Oostenrijkschen minister van Buitenlandsche zaken Scliober een on derhoud gehad over de Europeesche economische kwesties en in het bijzon der over de Duitsch-Oostenrijksche tol- unie. NA DE RELLETJES TE SCHIEDAM. Na de relletjes te Schiedam van gistermor gen is het verder rustig gebleven in de stad. Reeds gistermiddag werd door den burge meester ververbod van samenscholing uitge vaardigd, maar door de politie werd daar aan blijkbaar niet streng de hand gehouden. Tal van werkloozen bewogen zich in kleine groepjes door de stad, doch van eenig verzet was geen sprake. Het raadslid, de heer Collé, die des ochtend werd gearresteerd en in het politiebureau opgesloten, moest, naar dé Telg. meldt, in ernstig zieken toestand per brancard naar huis worden gebracht. REEDS 1000 VISSCHERS TE IJMUIDEN WERKLOOS. Men schrijft uit IJmuiden aan de Telg.: In verband met de crisis in het visscherijbedrijf heeft de Raad van Beheer van het Fonds voor Sociale Voorzieningen zich de vraag ge steld, of het fonds door buitengewone maat regelen steun zou kunnen verleenen. Men kwam echter tot de conclusie, dat zulks niet de taak van het fonds is. Bovendien zouden de middelen dit niet toelaten. De werkloos- heidsuitkeeringen eischen te veel. Op 1 Mei j.1. hadden zich in dit jaar reeds 1329 zee lieden als werkloos gemeld, tegen totaal 1624 in 1930. In de eerste vier maanden werd reeds 47.000 uitgekeerd en te rekenen naar het aantal uitgereikte kaarten, zal men reke ning moeten houden met een totaal uitkeerin- gen in dit jaar van 100.000. Tegenover een uitkeëring van 6000 per week staat een ontvangst van slechts 5000 per maand en daar de bijdrage der reders gebaseerd is op het aantal gemaakte zeedagen, wordt dit be drag minder, naarmate het aantal opgelegde booten toeneemt. De financieele positie van het fonds wordt dan ook zeer zorgwekkend geacht. De reserve van 1930 groot 86.000 zal binnenkort ge heel ingeteerd zijn. Wanneer het elke week voor uitkeeringen benoodigd bedrag 6000 blijft, is er nog slechts voor zes weken geld bschikbaar. Er zijn thans reorganisatieplan nen in bewerking. Indien deze niet slagen zal het fonds binnen afzienbaren tijd zijn uitkee ringen moeten staken, hetgeen voor de onge veer 1000! werklooze zeevisschers een ramp zou zijn. De plaatselijke vakorganisaties hebben in middels haar hoofdbesturen verzocht stappen te doen bij de regeering om deun, zij het ook ten tijdelijken, voor het bedrijf te verkrijgen. DE DRIEVOUDIGE MOORD TE BILTHOVEN. De zaak van den moord op mevrouw Soe- paresi en haar beide kinderen te Bilthoven zal in hooger beroep worden behandeld. (Zooals bekend is, werd de inlandsche be diende S. wegens doodslag op deze drie per sonen veroordeeld toi 12 jaar gevangenis straf). Zoowel de officier van justitie als verdachte S zijn in hooger beroep gegaan. STAKING GEËINDIGD. D» staking onder de bouwvakarbei ders te Delfzijl die de vorige week Woensdag en in de gemeente Appinge- dam uitbrak omdat het. contract was afgeloopen cn de patroons een andere regNing wenschten, is gisteravond na ge houoen besprekingen te Appin-edam usschen den patroons en de afgevaar digden -,nr werknemersorganisaties ge ëindigd. Men is n.1. inzake de arbetds- 0VCleenstemming ge- Bij het conflict waren zoowel de le den van de Algem. Ned bouwarbeiders- bond als die van de Ned. Chr. bouwar- beidersbjnd betrokken. RANGEERDER BEKNELD GERAAKT EN GEDOOD. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is op het emplacement van de Limburgsche tramweg Mij. te Echt do rangeerder Sluskens wonende te Roermond bij het rangeeren tusschen de buffers van een wagon en de beschoeiing van het per ron bekneld geraakt. Ernstig gewond werd de man naar het St. Laurentius ziekenhuis te Roermond vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 3 kinderen. BRANDEN. Boerderij te Oiessendam afge brand. In den nacht van Zondag op Maandag is te Giessendam tot den grond toe afgebrand de boerderij van den landbouwer K. B. De bewoners hebben zich met moeite in veilig heid kunnen stellen. Twee kleine kinderen zijn door 'n 12-jarig broertje nog juist gered, die beiden door een klein raampje naar buiten wist te brengen, toen de vader geen kans meer zag de kinaeren te redden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Een paard is in de vlammen omgekomen. Ook vrijwel al het huisraad is verbrand, alsmede een be drag aan geld, waarmede de boer juist voor nemens was de ipacht te betalen. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk te wijten aan kortsluiting. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Tegr. EEN AANVAL OP EEN TOL. Eenige jongelui uit Stolwijk hebben gepoogd den tol op Stolwijkersluis te passeeren zonder tol te betalen, door een rijwiel over de brug te dragen. Bij hun terugkeer haalde brugwachter de brug op teneinde hen te beletten zich opnieuw aan tol betalen te onttrekken. Het openstaan der brug gaf echter zoo danige verkeersstagnatie, dat de brug wachter de brug ten slotte neer liet, waardoor de tolbrekers gelegenheid kregen te passeeren. Thans staat de brug onder politiebe waking. VERKEERSONGEVALLEN. Ernstig ongeval op een onbe waakte overweg. Gistermorgen te half negen had te Nijkerk een ongeluk plaats op den onbewaakten overweg tusschen Nijkerk en Putten. De veehouder W. Versteeg passeerde met paard en wagen voornoemden overweg. Hij wilde vóór den in aantocht zijnden goederen trein de rails oversteken, doch lette hierbij niet op een personentrein, die van tegenover gestelde richting kwam. Een aanrijding volgde, paard en wagen werden 300 M meegesleurd en vermorzeld. Versteeg werd van den wagen afgeslingerd. Met denzelfden trein, die hem had aange reden, is hij in deerniswekkenden toestand naar Amersfoort vervoerd, waar hij in het ziekenhuis werd opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Dr. Bosch uit Nijkerk en eenige doktoren, die toevallig in den trein zaten, verleenden de eerste geneeskundige hulp. De nieuwe cursussen aan de openbare scholen te Winkel zijn Dinsdag 5 Mei na de vacantie begonnen en de nieuwe leer lingen toegelaten. De o. 1. school te Winkel telt thans 122 leerlingen, de Ulo-school 47 leerlingen en de o. 1. school te Lutjewinkel 77 leerlingen. De Ulo-school komt daardoor in een po sitie, waarin behoefte aan een derde leer kracht ontstaat. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, vertrekt Vrijdag a.s. met een groot reisgezelschap naar Rome. Deze reis staat in verband met de Re- rum Novarum-herdenking. HOOFDINSPECTEUR RIENKS BLIJFT. De heer A. Rienks hoofdinspecteur van het Onderwijs, was naar de N. Crt. schrijft, voornemens met pensioen te gaan, aangezien hij den daartoe gerech tigden leeftijd heeft bereikt. Het Departement van Onderwijs stelt echter in verband met aanhangige plan nen met ons onderwijs zooveel prijs op zijn aanblijven, dat hij van zijn voorne men heeft afgezien, aldus genoemd blad. EEN PREDIKANTE TE OTERLEEK. Zondag 10 Mei a.s. wordt te Oterleek een kerkdienst gehouden, welke geleid zal worden door de predikante mej. Thomsen uit Alkmaar. Waar het de eerste maal is, dat hier ter plaatse een predikante voorgaat, twijfelen we niet, of het kerkbezoek zal wel getuigen van de belangstelling voor deze begaafde spreekster. MIDDÊLBAAR ONDERWIJS. Bij K. B. is bepaald, dat de commissie, aan welke in 1931 wordt opgedragen het afnemen van het examen, vermeld in art. 55 der Middelbaar-onderwijswet, te 's-Grave:.hage zal zitting houden. Be noemd zijn tot lid en voorz. dr. E. Jense- ma, insp. M.O. te Groningen; tot lid en ondervoorz. dr. J. F. Reitsma, directeur Chr. H.B.S. met vijfj. c. te Rotterdam; tot leden zijn o.a. benoemd de heeren M. v. Veen, directeur R.H.B.S. te Hoorn; J. Galema, leeraar R.H.B.S. te Alkmaar en F. Veen, directeur R.H.B.S. te Enk huizen. Mr. H. A. TDEMA BENOEMD TOT HOOGLEERAAR. Benoemd is tot gewoon hooglearaar in de facuiteit der rechtsgeleerdheid aan de rijks-universiteit te Leiden om onder wijs te geven in het Ned.-Indisch straf recht en de Ned.-Indische wetboeken van procesrecht mr. H. A. Idema te V oorburg. HET ZEVENTIENDE POSTVLIEG- Aneta-Vaz Dias "meldt: Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het zeventiende post vliegtuig naar Indië, de P.H.-A.F.S., om 5.48 uit Djask is vertrokken en te 12.32 urn in Karachi is geland. Vandaar startte het vliegtuig weer om 13.55 en arriveerde te 18.20 uur in Jodphur. Alles is wel aan boord; morgen wordt de reis voortgezet. HET 15e RETOURVLIEGTUIG. Het 15e retourvliegtuig is gisteren te 2.15 uur uit Djosk vertrokken en 7.45 uur in Boesjir. aangekomen, te 8.25 uur van daar vertrokken, te 13.15 uur van Bag dad aangekomen, te 14.20 uur vandaar vertrokken en te 16.50 aangekomen in Rutbah. Heden zou de reis worden voortgezet. MAJOR COTTON NAAR IJSLAND. Een der meest ervaren poolvliegers majoor F. S. Cotton, is gisteren uit Engeland naar Reykjavik vertrokken, ten einde hulp te bie den aan Augustine Courtauld, die alleen aan de IJskaap van Groenland is achtergebleven. Hij wordt vergezeld van iuitenant Darnes en Bond. Cotton zal trachten Courtauld, te bereiken indien Ahrenberg hierin mocht falen. Cotton heeft veel op Labrador gevlogen, hij heeft meer dan 15.000 mijlen boven New- Foundland afgelegd, toen hij gezocht heeft naar de beide Fransche piloten Nungesser en Colli. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Inzittenden door parachutes gered. De luitenant-vlieger Waghorn, de be roemde winnaar van den Schneider Cup, en een burger-waarnemer, genaamd Alexander, werden gister ernstig gewond bij een para chutesprong te Farnborough (Hampshire). Hun machine, een bombardementsvliegtuig, waarmede proefnemingen werden verricht, vloog op een hoogte van 2000 voet. Naar het schijnt geraakte de stuurinrichting defect. Waghorn en zijn makker sprongen met hun parachutes uit het toestel, toen de ma chine zeer dicht bij den grond gekomen was. Met groote vaart sloeg de machine neer, waarbij zij geheel werd vernield. Waghorn liep een dijfractuur op, benevens verwondingen aan den enkel en het hoofd Gisteravond zou hij een operatie ondergaan. Alexander kwam op het dak van een schuur terecht en kreeg lichte verwondingen. GLEN KIDSTON. f De houder van het vliegrecord Londen—Kaapstad in Z.Afrika verongelukt. De officier-vlieger Glen Kidston, die eenige weken geleden een record-vlucht van Londen naar Kaapstad in 6 dagen en 10 uur volbracht heeft en voor zijn terugkeer naar Engeland nog wat van Zuid-Afrika wilde zien, is gistermorgen met zijn vriend T. A. Gladstone te Johannesburg opgestegen voor een tochtje naar Pieter Maritzburg in Natal. Zij zijn onderweg overvallen door een na jaarsstorm, juist toen ze zich boven de ber gen bevonden en hun vliegtuig is op een paar mijl van het dorpje Van Reenen te plet ter gevallen op een rots. Beide vliegers moe ten direct dood zijn geweest. De lijken zijn reeds gevonden en worden naar Engeland vervoerd. Kidston, zegt de N. R. Crt., was pas 31 jaar en behalve vlieger was hij een groot motor- en autorenner. Met Wolf Barnato heeft hij vorig jaar te Le Mans nog den 24 uur-wedstrijd in recordtijd gewonnen. Vier jaar geleden was hij de eenige overlevende van de ramp van een Duitsch passagiers vliegtuig, dat in Kent viel en in brand vloog en een kwartier na het ongeluk steeg hij met één der uit Croydon te hulp gezonden vlieg tuigen op om zijn zenuwen de baas te blijven. TOONKUNST. Door verschillende onvoorziene omstan digheden moest de tweede uitvoering der zangvereeniging „Toonkunst" met het Alk- maarsche Strijkorkest, die op 28 en 29 April vastgesteld was, uitgesteld worden tot Dins dag en Woensdag 12 en 13 Mei e.k. Hoewel het nu wel wat laat in het seizoen is geworden, verhouwen we ech ter, dat de belangstellende muziekliefheb bers, in aanmerking nemende, dat we dan nog niet onder den zomertijd leven, zich hier door niet zullen laten afschrikken, om deze uitvoering te bezoeken; vooral ook, omdat het programma voor deze uitvoering o.a. een prachtwerk van Mozart bevat, n.1. het Re quiem, voor koor, soli, strijkorkest en piano, een compositie welke nog nimmer alhier uit gevoerd werd. De solo-partijen in dit werk zullen ver vuld worden door vier solisten uit Den Haag, twee dames en twee heeren, die teza men ook als kwartet optreden en dJie, voor de eerste maal als zoodanig, bij „Toon kunst" alhier hun medewerking zullen ver leenen. Behalve in deze soli zullen de beide da mes zich bovendien nog afzonderlijk doen hooren in liederen van Handel en Mozart en tezamen in duetten van Bach en Brahms. Door het koor zal tenslotte met begeleiding van orkest en piano, nog uitgevoerd worden Psaume 150 van César Franck. Alzoo een veelbelovend' programma met veel afwisseling, hetgeen voor-vele kunstlief hebbers ongetwijfeld' niet onaangenaam zal zijn. Evenals zoovele voorgaande jaren, staat ook deze uitvoering weder geheel' onder lei ding van den heer J. Henri Oushooni. Het tekstboekje voor deze uitvoering be vat, naast den Latijnsehen tekst van het Re quiem, een Hollandsche vertaling, alsmede van den Franschen tekst van Psaume 150, de Hollandsche vertaling, zooals men die in Psalmen van Ddvid kan vinden. Als gewoonlijk zijn de tekstboekjes ver krijgbaar gesteld bij de N.V. Hèrm. Coster en Zoon en 's avonds aan de zaal. 25-JARIG JUBILEUM VAN LOUIS GIMBERG. Papa van De Fiers en De Caillavet door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel. Reeds meer dan een eeuw geleden heeft Gharles Lamb, de geestige en hoogst respec tabele essayist zich erover beklaagd, dat men de zoo amusante z.g. „kunstmatige" come- die uit het Restauratie-tijdperk nog maar zoo weinig zag' opgevoerd', waarschijnlijk om de vermeende „immoreele strekking". Hij gaf onmiddellijk toe. dat de daden van de figuren uit de stukken van Congreve, Wycherley en hun tijdgenooten, gemeten naar onze opvat tingen van moraal, niet door de beugel kon den, maar hij kon zich niet vereenigen met datgene wat hij beschouwde als een gemis aan objectiviteit in beoordeeling. Het gaat niet aan, zei hij, de poppen uit deze stukken te meten met dezelfde maat, die wij zouden gebruiken tegenover menschen in het werke lijke leven, of tegenover figuren in werken, die beoogen een beeld van dat werkelijke leven te geven. Zou men mij vragen: „Kan ik mijn jongste zoon of dochter daar mee naar toe nemen?" dan zou ik die vraag ont kennend beantwoorden, maar de schouw burg is nu eenmaal de" plaats niet voor on rijpe geesten. De volwassen, bewuste schouwburgbezoe ker (en dat is de eenige waarmee we te maken hebben) zal zijn geest door deze stuk ken niet bezoedeld vinden, ze zullen die geest alleen maar op meer dan gewone wijze bezig houden en vermaken. Men kan het met deze redeneering eens zijn of niet, men moge van het tooneel slechts „opbouwends" verwachten, iets dergelijks speelde mij door de gedachten bij het zien van het wel niet meer heel nieuwe, maar toch nog altijd onderhoudende stuk van die twee doorgewinterde schrijvers voor het Boule- vard-tooneel, dat Gimberg voor zijn jubi leum had gekozen. Het geval is immers bizonder geestig van conceptie en uitwerking: Die vader, die door een jonge vrouw wordt uitgelachen omdat hij op zijn leeftijd nog galante oogmerken tegenover haar blijkt te koesteren, daardoor plotseling merkt, dat hij de leeftijd voor der gelijke grappenmakerijen te boven is en zich nu in eens herinnert, dat hij ergens een zoon heeft zitten, vrucht van een verhouding op een leeftijd, toen men blijkbaar zijn galanti- rieën nog niet zoo belachelijk vond. De jon gen is in alle eenvoud ergens op het land op gevoed en is verliefd op een zeer aantrekke lijk buurmeisje, dochter van een vrij buiten issig bohémien type. Zij houdt ook van hem, of liever ze verbeeldt zich dat, want ais ze staat tegenover zijn „papa" blijken de at tracties van de „oüe heer" voor haar ten minste niet zoo verjaard te zijn als voor die andere dame. Wanneer de zoon dit merkt, draait hij de gewone loop der dingen edel- aardiglijk om en hij „het kind offert zich op voor de vader". Met die opoffering loopt het ten slotte ook nog zoo'n vaart niet. want zijn werkelijke sympathieën blijken elders ge plaatst te zijn. De jubilaris, bij zijn eerste opkomst met vriendelijk applaus ontvangen, een applaus, dat zich in den lop van den avond telkens weer en in versterkte mate herhaalde, heeft de hoofdrol van de graaf De Larzac op de hem eigen voortreffelijk-gedistingeerde wijze gespeeld. Ik zou slechts in herhaling treden van waHk hier al eerder schreef, wanneer ik tot in détails deze prachtcreatie van den dienst en kerk zal ook maar eenigszins ge leden hebben door de onschuldige scherts met de beminnelijke naïve geestelijke. Men is alleen maar hoogelijk geamuseerd door de ietwat ondeugende, vindingrijke, speelsche geest van de schrijvers, het heele gebeuren gaat buiten ons moreel bewustzijn om en raakt dat niet... Strikt beoordeeld naar de standaard van wat oirbaar is, kan men hier terecht bezwa ren aanvoeren, maar is er eenige aanleiding dit te doen en het geval au sérieux te ne men? Er is hier immers van een werkelijk scabreuse strekking geen sprake. Niemand zal iets meer verdorven de schouwburg heb ben verlaten, niemand's respect voor gods- grooten kunstenaar ging analyseeren. Het was weer dezelfde lust voor oog en oor als steeds; geen gebaar, geen intonatie was niet precies wat het zijn moest en ik vrees, dat deze jeugdig-charmante grijsaard behalve het hart van zijn Georgine ook nog tallooze vrouwenharten aan deze zijde van het voet- licht onherstelbaar aan scherven heeft zesla gen. Hij werd uitstekend ter zijde gestaan dooi de overige leden van het gezelschap. Van Gasteren was vermakelijk als de trouwe vriend en volgeling, die zich op commando van de zooveel vitalere De Larzac in de loop van een etmaal voortdurend maar weer ver- Kleeden moet en zich gereedhouden tot het ondernemen van plotselinge, eindelooze rei zen. Mary Dresselhuis, die ons bij het begin van het seizoen verraste door haar vlot en levendig gespeelde jongemeisjesrol in „Een vrouw zooals ieder zoekt", gaf als Georgine opnieuw doorslaande bewijzen van haar frisch, ontluikend talent. Palmers wist aardig het wat onhandig- onbedorvene van de zoon tegenover het vlotte vieux marcheer-type van de vader te sugge- reeren. Daan van Ollefen Jr. was misschien wat jong als pastoor Jocasse, maar deed overigens in deze rol aardige dingen. Carla e Raet was een zoo lief, eenvoudig land meisje, dat men zich kon voorstellen dat de genegenheid van Jean ten slotte heel sterk zkf^ naar °e °T'ge sPelers kwet«" zich naai behooren van hun taak. Van de uiterlijke veerzorging was buiten gewoon veel werk gemaakt décorTen S- kleeding waren in één woord voortreffelijk en een Kosten, die de heer de Lange zich voor deze kostbare voorstelling heeft willen ge- Is het enthousiasme voor werkeliik o-nprlc tooneelkunst hier inderdaad S zw faw dat men binten de vier abonnementSoS Irntren geen volle zaal meer mag ™wach. J- B. v. AMERONGEN Na het tweede bedrijf werd door den voor- zitter van het Comité voor Tooneeluitvoerin- naar waarnemingen, verricht in den mn™ van 6 Mei. *ulgen Medegedeeld door het Kon. Nederl iw«i Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.5 mM Stockholm. Laagste barometerstand 751.0 te Valenn, Verwachting, geldig tot den avond van 7 Mei: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke tich tingen, meest half bewolkt, droog weer hl'. hotidens kans op onweer, iets warmer. gen de jubilaris gehuldigd. Hij memoreerde de uitnemende kwaliteiten van den heer Gim. berg als tooneelkunstenaar, erop wijzende dat het juist het eerlijke, onopgesmukte in' Gimberg's kunst is, dat zoo sterk spreekt tot de practisch-zakelijke mentaliteit van de Alk- maarders. Uit naam van den heer de Lange bood hij een prachtige bloemenmand aan waarin een kaas was verborgen en zag daar! in een symbool dat het practisch-zakelijke zeer goed kan samengaan met meer verbeel dingsrijke eigenschappen, in dit geval waar deering voor de kunst van den jubilaris. Na mens het Comité en een aantal Alkmaarsclie bewonderaars had de heer Gimberg nog een Perzisch kussen in ontvangst te nemen. D< feestvierende acteur dankte daarop met eert paar korte woorden vlot en hartelijk Ook de heer v. Gasteren ontving aan het eind van het laatste bedrijf een fraaie krans. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Theodorus van der Steen en Mam M.oo\\. GEBOREN: Janny Cornelia d. v. Hendrik Hamema en Antje Petri. Hendrik z. v. Picter Prins en Willempje Butter. Nelly d. v. Hendrik Heinis en Trijntje Roemer. DE LAAT FEESTELIJK GEOPEND. Het Laat-coinité heeft thans besloten op Vrijdag 15 Mei de Laat officieel voor ge- opend te verklaren, waarbij den burgemees ter zal verzocht worden de daarbij passende symbolische daad te verrichten. Des mid dags te 4 uur worden dan op de Laat di verse kinderspelen gehouden en des avonds zal er een bal champêtrc plaats vinden, waarbij een tweetal muziekcorpsen hun me dewerking zullen verleenen. De Laat zal dan electrisch verlicht worden. Ook de Markt- bond zal zich des Zaterdags niet onbetuigd laten en waarschijnlijk tot een feestelijke ver siering van de tentjes cvergaan. EEN POSTDUIF EN EEN HOND. Bij den heer D. van Straalen, 2e Land- dwarsstraat 9 is een blauw-kras postduif komen aanvliegen. Het dier heeft een ring aan zijn poot gemerkt 3-31-A-7388. Bij den heer C. Zwart, Heiligland 38, is een Iersche zetter komen aanloopen. Het dier draagt een nikkelen halsband. KLAVERTJES-VIJF. De heer C. Groen, Omval 16, heeft zich op ons bureau vervoegd en als bijzon derheid een aantal gister door hem ge vonden klavertjes-vijf getoond. Waar het vinden van een klavertje-vier al „geluk' beteekent hebben wij den heer Groen een buitengewonen voorspoed in al zijn on dernemingen voorspeld. Het geluk begon trouwens al op het re dactiebureau daar de vinder voor zijn be richt dadelijk het gebruikelijke honorarium in ontvangst heeft kunnen nemen. EEN JEUGDIGE SCHOOLZWEMMER REDT EEN 3-JARIG KIND. Dat het schoolzwemmen wij bedoete niet het droogzwemmen, maar het nat-zwffl- men, waarmee een proef op de 2e gemeenlfr school van den heer Bos is genomen gx; de resultaten afwerpt, kan zeker blijken uit het feit, dat een der leerlingen gister reeds als redder is kunnen optreden. De 13-jarige Wim Buter, wonende Baan- pad 11, heeft zich namelijk in de Nieuwlafl' dersingel gewaagd om een 3-jarig kind van den heer Mulder uit de Wildemanstraat, dat te water geraakt was, te redden. De wakkere knaap, die het vorig jaar aan de proef voor het schoolzwemmen heeft deel genomen, bracht het kleintje ongedeerd op het droge, zoodat de kosten en moeite aan die schoolproef verbonden al ruim vetgeeo zijn. DE 50STE JEUGDDIENST. In de Ned. Herv. kerk te Alkmaar zal Zon dag 17 Mei a.s. de 50e Jeugddienst worden gehouden. In de Kapelkerk zal des morgens te 10 uur oud-minister Dr. J. Th. de Visser uit 's-Gravenhage spreken. Naar wij vernemen zal een jeugdkerkraaffl worden aangeboden. AFLOOP AANBESTEDING. Naar wij vernemen werd het uitvoeren van bestek no. 1433 H.S., het bouwen van een seinhuis op het emplacement Alkmaar, bij K.M. 110 (Post II) opgedragen aan den laag- sten der 18 inschrijvers P. Scheepbouwer en W. Giltjes, resp. te Hensbroek en Broek op Langendijk voor de som van 6962. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK; ,L Langestraat 85. Uitleening uitsluitend aan leden; minimum contributie 2 per jaar. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspr. Ned. romans: H 48 s Helman, A. Serenitas. A H 64.5 r Hille—Oaerthé, C. M. Rosarium; (verhalen) H 91 It Hulzen, O. van. Liefdes_fra& _e L 35 k Leeuw, A. van der. De W Rudolf. K 64 h Kienen, Marie. Het Hofke. fL 23.5 m Lantermans, K- De ma»" liefde.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2