miiiunsciit Cainnt. HMiird drie en dertigste Jaargang. Amerikaansche notities Landbouw en Veeteelt VEREENIGING TOT ONTWIKKELING VAN DEN LANDBOUW IN HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Provinciaal nieuws Ho. 106 1931 Woensdag (i .Hei. (Van onzen New-Yorkschen correspondent). Toenemende dntduiking van het drankverbod. Een heele pagina advertentie in alle groote bladen had de Vino-Glo, Ltd. uit Californië er voor over! Het is dan ook wel de moeite waard. Geconcentreerd druivennat in vaten van verschillende grootte, dat absoluut alco holvrij is, het product van de Californische druivenkweekers, die een niet onaanzienlijke regeeringssubsidiën hebben genoten om 't zoo ver te .brengen, is deze luid aangekondigde Vino-Glo, die in allerlei smaken en merken, zooals Bourgogne, Tokayer, Port e. d. te krij gen is. Sinds de instelling van de droogleg ging is de fabricage van alcoholvrije dran ken van hoogerhand sterk aangemoedigd, of schoon dat niet eens noodig was. De kweeke- rij van sinaasappelen en citroenen in Califor nië en Florida heeft in de laatste tien jaar 'n vlucht genomen als nooit vóór de droogleg ging zou zijn gebeurd. Vino-Glo heeft zich sinds een jaar verzekerd van de Juridische medewerking van een der hoogste federale rechterlijke ambtenaren, die een tijd vrijwel het oppertoezicht 00 de drooglegging van uit Washington had. Het kleinste vat Vino-Glo kost nog ruim 16 dollar, maar er is nu zulk een voorraad in Californië, dat men zijn be stelling bij eiken kruidenier of apotheek kan opgeven en zijn alcoholvrije Tokayer of Roo- de Port in slaan. Het is volkomen binnen de wet, staat er met groote letters in de adver tentie te lezen en niemand zal er aan twijfe len. Er zit echter een adder onder het gras, die voor geheelonthouders minstens het uiter lijk van een monsterlijken draak aanneemt. Wat wil het geval? Het is een gretig door gegeven geheimpje, dat de geconcentreerde „grape juice" vari Vino-Glo zeer wel als een onschuldige limonade gedronken kan worden, mits men maar dadelijk het vat aanbreekt. Laat het liever niet twee a drie maanden on geopend staan, want dan heeft er een inwen dige beroering plaats gehad, die het tot een buitengewoon koppig drankje heeft gemaakt. En alles volgens de wet: aanmaak, verkoop, koop en consumptie en toch deugt het weer niet. De belangstelling in Vino-Glo schijnt groot, heel groot te zijn! En anderen hebben hetzelfde aardigheidje ontdekt. In een nogal chique New-Yorksch weekblad trekken drie advertenties dezen keer mijn aandacht De eerste is van een hande laar en gros hier ter stede, die onder het merk Vintners Concentrated Grapes o.a champagne in den omloop brengt, precies volgens het Vino-Glo recept: niet aankomen en stil afwachten! Ik veroorloof mij den aan hef van zijn advertentie woordelijk te verta len: „De mode vraagt om een champagne cocktail en voor het eerst gaat de mode samen met gezond verstand en goeden smaak Cocktails van twijfelachtige ingrediënten, die iemand den trap van een muilezel toedienen en flauwtjes naar medicijn smaken, worden niet langer meer aangeboden door een gast heer. die weet hoe het hoort. De champagne cocktail wordt nu beschouwd... enz." En ver derop deze twee perfide zinnetjes: „Vintners Concentrated Grapes worden verkocht met toestemming van alle droge Staats- en Fede rale wetten. Het duurt veertien weken van de druif tot den volmaakten drank". Wat die laatste zin nu beteekent, weten we! De twee de advertentie is betrekkelijk onschuldig en zelfs heel begrijpelijk, maar is bij mijn weten toch nog nooit eerder voorgekomen. De groote French Line, de Fransche maatschap pij, die met haar zeekastelen als de „Paris", de „Ile de France", „France" en een reeks kleineren tusschen le liavre en New York vaart en zeker het leeuwendeel der Ameri kaansche toeristen vervoert, adverteert dit maal niet, gelijk vroeger gebeurde, over de Parijsche atmosfeer aan boord, de voortreffe lijke keuken en dergelijke aantrekkelijkheden boven andere Europeesche booten. Ditmaal barst de French Line in een lofzang uit over dien lang vergeten restaurant- en hotelbe diende, den sommelier. Ruim tien jaar is het vak van wijnkellner in Amerika in ongenade en kent de jeugd hem alleen uit boeken of eigen reisondervindingen. Maar hij bestaat op de Fransche schepen en hij is een merk waardig onderwerp voor reclame, nu het de zer dagen in den familiekring van Oom Sam tot open verzet is gekomen, hoe lang de dro ge schijnvertooning nog moet duren. De derde advertentie past zich wonderwel bij de eerste aan en zal denkelijk ook een blijver worden. Hierin wordt reclame ge maakt voor een wonderdrankje, dat den naam Pix-Up draagt of een vereenvoudigde spelling van „picks up". Vertaald wil dit zeg gen: (hij of.zij) wordt beter, wordt de oude. „Pix-Up" js een nieuwe onschadelijke medi cijn, waaraan men niet verslaafd raakt en die bestemd is om den kater van den volgenden njoi'gen te verjagen. Pix-Up is het kant en klaar gemaakte receptje van 'n practiseeren- ben medicus". Het bijbehoprende plaatje ver toont een fuifnummer in bed, die zich door den butler een glas van dezen levensopwekker laat geven. En bij het doorbladen van de Pagina advertenties van amusementen, hotels e. d. vind ik zoo waar nog een vierde en wel die'van de Village Barn, 52 West 8th Street dat is te zeggen in Greenwich Village, het New-Yorksche Montmartre waar platte- landsche maaltijden worden aangeboden en na- afloop „boerendansen cider en van alles tot de.nachtklok klinkt" Ik had nog nooit van deze Dorps Schuur gehoord en weet even min of deze advertentie minder waar is dan ze klinkt, maar „cider en van alles" komt mij heel verdacht voor. Cider is een andere alco holvrije drank, die rond Kerstmis met tonnen vol te krijgen is en de voor Volstead zoo on beleefde eigenschap heeft om te gaan gisten en minder onschuldig te worden. En juist het platteland is. zooals ik bij ondervinding weet, in het bezit van alles, dat. Moeder Natuur met volle handen geeft en zelf nog meehelpt om het te laten gisten. Het eenige onderscheid zit daarin, dat de man in de stad de druiven met kisten tegelijk aanschaft en de man van buiten ze met manden vol plukt, - maar naar de uiteindelijke bestemming hoeft men niet te raden. Men moet ziende blind en hoorende doof zijn om den stijgenden vloed ontduikingen van de droge wet niet gewaar te worden. En de fout schuilt alleen hierin, dat de wet niet streng genoeg is, iets waar over de waarachtige geheelonthouders het langzamerhand eens zijn geworden en wie weet, welke strengere bepalingen ons nog wachten. Want er is volgens mij geen kwestie van, dat de drooglegging in de eerste jaren her roepen zal worden. Een punt in de droge wet, waarover lang gevochten is destijds en dat ten slotte niet geformuleerd werd, was het strafbaar stellen van koopen van ster ken drank en het maken voor eigen gebruik. De wet bepaalt uitdrukkelijk als strafbaar liet in bezit hebben met het doel te verkoopen of het verkoopen zelf. Waarom de man, die van de gelegenheid gebruik maakt niet even strafbaar is als de man, die de gelegenheid geeft, is natuurlijk een van de fijne schakee- ringen, waarbij de wet te ver in de persoon lijke vrijheid doordringt. En dat is precies hetzelfde geval met het thuis brouwen van bier of wijn, terwijl men dan niet eens moet denken aan de onmogelijkheid om dat te con troleeren. En toch dien ik waarheidshalve mee te deelen, dat vooraanstaande geheel onthouders werkelijk zoo ver willen gaan met beide onderwerpen alsnog in de wet te doen opnemen, om aan de bovengenoemde euvels een eind te maken. Ofschoon Vino-Glo en Vintner komen in onschuldigen staat iemands huis binnen, maar iedereen zou eenvoudig bij de wet gedwongen kunnen worden het precies zoo op te drinken. Wanneer men nu weer de berichten uit Californië leest, waar dat misdadige goedje, Jamaica Ginger Jack, de ronde doet, dan zou iemand bijna geneigd zijn ook het straffen van koopen goed te keuren. Dit helsche brouwsel heeft namelijk de eigenschap van verlammende gevolgen te geven. De drinker van Jamaica Ginger wordt gestraft met eerst een dood en verstijf gevoel in vingers en tee- nen, daarop worden knieën en beenen ver lamd, dikwijls voorgoed. Soms treedt na lan gen tijd beterschap in en dikwijls is het doo- delijk. Dat er schurken zijn, die dat aan hun evenmensch verkoopen, is niet onder woor den te brengen, maar wanneer men bedenkt dat mannen, die vrouw en kinderen hebben, er geen bezwaar in hebben om maar raak te drinken zender dat zij weten wat het is en om maar in kennelijken staat te geraken, dan zou men haast een wet wenschen, die ook de koopers bij hun kraag pakte. Hoe dit allemaal zij, de tijd gaat voort en de publieke opinie wordt door publieke ervaring al lui der en luider. Wat een paar jaar geleden ta boe was, wordt nu gedaan of besproken destijds was een handjevol volksvertegen woordigers „nat", nu heeft een derde zich openlijk tegen de wettelijke geheelonthou ding verklaard en wie zal durven vaststel len. hoevelen van de rest de bekende kat uit den bcom zitten te kijken èn in Washington èn thuis bij hun kiezers. De beide politieke partijen. Republikeinen en Demokraten, zijn bezig ieder in tweeën te splijten, louter en alleen om het droge vraagstuk. Wanneer het zoo blijft, verwacht ik met den dag een openlijker overtreding van de wet door ieder een, onder anderen dank zij Vintner, Vino Glo en de noodige andere fabrikanten, die natuurlijk hetzelfde kunstje zullen gaan vol gen. Want het patrouilleeren door kelders en huiskamers lijkt me voorloopig een onbegon nen bezigheid. Intusschen is het heel merk waardig dit proces van publieke opstandig heid op den voet te volgen. „Hollands Noorderkwartier" hield heden in het Landbouwhuis haar voorjaarsvergade ring onder voorzitterschap van den heer J. Best te Berkhout, die een speciaai woord van welkom richtte tot den burgemeester van Alk maar, mr. Wendelaar, dr. Scheij, en den heer Veenstra, directeur van de R.L.W.S. te Schagen. In de eerste plaats, aldus spr., gevoel ik mij gedrongen namens de vereeniging een woord van eerbiedige hulde aan de nagedachtenis te wijden van den heer K. Breebaart Jz. Door den heer Breebaart werd altijd met grooten ijver deelgenomen aan de werkzaamheden dezer vereeniging. Meermalen was hij bestuurslid en voorzitter. Zijn groote bekwaamheid en zijn voortreffelijke karaktereigenschappen waren voor ons allen een voorbeeld. Daar voor past ons een woord van dank. In eere zij zijn nagedachtenis. Hierna wees spr. op de moeilijkheden waarmede de landbouw, veeteelt, tuinbouw, enz. te kampen heeft, welke moeilijkheden voor een groot gedeelte worden veroorzaakt door de invoerrechten, die door de landen waarheen de Nederlandsche producten gaan, worden geheven. Duitschland verhoogde nog dezer dagen die invoerrechten en nog wel onder leiding van den Duitschen minister voor Voedsel voorziening Schiele. Een groote opklaring zou het in de huidi ge omstandigheden geven, wanneer in de geheele wereld alle invoerrechten werden af geschaft. Daardoor zouden de volkeren tot elkander worden gebracht. Spr. stipte hierna aan, wat door onze regeering voor de land bouwbelangen wordt gedaan: hij noemde de bevordering van het Landbouwonderwijs, de oprichting van het Staatsveeartsenijkundig onderzoekingsinstituut, de Tarwewet, de steun aan de Suikerbietenteelt, de verdere uit bouw van de werking van de landbouwuit- voerwet, o.a. de controle op zuivel-, akker bouw-, tuinbouw- en pluimvee-producten en bacon-controle. Door eerste klas producten met garantie moet ons land zijn reputatie in het buiten land handhaven. De Ver. Holl. Noorder kwartier heeft gedurende 60 jaar met bui tengewonen ijver en zeer zeker met zichtbaar resultaat gearbeid aan de technische verbete ring van den landbouw, daarbij gesteund door de onderscheidene consulenten en heeft in dit opzicht zeer zeker een goeden staat van dienst. Spr. wekte op, het gevolgde voetspoor te blijven volgen en sprak de hoop uit, dat voor den landbouw spoedig betere tijden mo gen aanbreken. Met dezen wensch verklaar de hij de vergadering voor geopend. Mr. Wendelaar sprak hierna een woord van dank voor het tot hem gericht woord van welkom. Het deed hem genoegen, zijn belangstelling in den landbouw te kun nen uiten, door deel te nemen aan de werk zaamheden. Als lid van de financieele com missie rapporteerde hij over de rekening, die in alle opzichten in orde was bevonden. De rekening werd hierna onder dankzeg ging aan den heer C. Nobel in ontvangst en uitgaaf goedgekeurd op een bedrag van 3064,80; batig saldo 469,67. Mr. Wendelaar verliet hierop, genoodzaakt door zijn werkzaamheden, de vergadering, waarna de secretaris, de heer C. Nobel de notulen der vergadering te Schagen las. Mededeelingen. Aanslag inkomsten belas ting in verband met verkoop van landerijen Door den secretaris was hierover overleg gepkegd met heeren inspecteurs van de le en 2e afdeeling te Alkmaar. In genoemde afdee- lingen zijn geen heffingen toegepast als be doeld. Het geval waarop gedoeld is op de vorige vergadering van leden heeft plaats ge had in de inspectie Haarlem, bij verkoop van bloembollenland van iemand die zijn bedrijf intusschen voortzette. Wanneer hij geen be drijf meer zou hebben gehad zou de aanslag niet zijn toegepast. Bij arrest van den Hoogen Raad is deze aanslag goedgekeurd. Intusschen is gebleken dat voor verdere toepassing van dezen aanslag geen gevaar bestaat want door den minister is de mede- deeling gedaan dat deze heffing niet moet worden toegepast. Bestrijding mond- cn klauwzeer. Het bestuur heeft sedert de vorige verga dering de noodige aandacht geschonken aan de bestrijding van het mond- en klauwzeer en daartoe overleg gepleegd met den veeart- senijkundigen Dienst, in het bijzohder met den heer P- J- 't Hooft P.Jz., inspecteur van genoemden dienst, wien het bestuur gaarne dank brengt voor de zeer gewaardeerde voorlichting. Het gevolg van deze samenwerking is ge weest dat aan alle leden, de bu*gemeesters van de gemeenten in Noordholland en de dagbladen een uitvoerige uiteenzetting is ge zonden over wat gedaan kan worden ter be strijding van het mond- en klauwzeer. Het betrekken van arbeidskrach ten uit den Wieringermeerpolder. Het bestuur hield eene conferentie met den heer Knitsch van liet Ministerie van Arbeid over eventueele Arbeidsbemiddeling voor den landbouw, wanneer er voor den landbouw in Noord-Holland te weinig arbeidskrachten beschikbaar mochten zijn. In dat geval is de directie van den Wieringermeerpolder bereid om mede te werken om arbeiders die thans in Wieringermeer werken vrij te maken voor den landbouw. Bestrijding varkenspest. Naar aanleiding van de vraag, in de ver gadering van leden, over varkenspest is over leg gepleegd met den beer Veenbaas direc teur v. d. Gezondheidsdienst te Leeuwarden met he<- gevolg dat eer. verslag ontvangen is over de proeven in deze genomen. Uit deze proefneming is gebleken dat in twee gevaüen geen succes is verkregen en de verwachting is daardoor niet hoopvoller; de proeven wor den voortgezet, waarover later weer verslag zal worden uitgebracht. Met belangstelling wordt hiervan het resul taat tegemoet gezien. Plannen verwerkingsinrichting Purmerend. Ten aanzien van het verzoek van den heer Drost om medewerking voor het bevorderen van de plannen voor eene verwerkingsinrich ting voor Purmerend en omstreken is bet be stuur van oordeel dat dit overleg zeer goec kan plaats vinden met de verwerkingsinricb ting te Schagen. Rapport wegencommissie. Ter- tiairewegen. De wegencommissie acht een geleidelijke bevordering van de zaken tot verbetering van het wegbeheer met financieelen steun van de Provincie eerste voorwaarde, zij waardeert het besluit van de Provinciale Staten ten zeerste. De commissie acht het n i e t juist om alle wegen over te dragen aan de Provincie, uit breiding van den steun boven de jaarlijks toegestane 180000 verdient alle aanbe veling. De Commissie acht het gewenscht dat het wegbeheer wordt opgedragen aan enkele wegschappen. De wegen die thans op de wegenlijst voor komen acht zij het best te beheeren door in te stellen wegschappen, die ook de nieuwe groep (tertiaire) kunnen verzorgen. Ten aanzien van de keuze van de tertiaire wegen en de aanwijzing der wegschappen wil de Commissie eerst de plannen van Ge deputeerde Staten afwachten, om daarna het plan te bestudeeren en zoo veel mogelijk goeden invloed uit te oefenen. Intusschen acht zij het gewenscht het over leg met Gedeputeerde Staten te openen. Over deze materie was voor den commissa ris der Koningin het volgende schrijven inge komen: „In antwoord op nevensvermeld schrijven, heb ik de eer U namens Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat voor mogelijke uitkeerin- gen aan de zoogenaamde tertiaire wegen, plannen worden ontworpen in overleg met de afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en de Veree niging van Noordhollandsche Waterschap pen, die beiden zeer spoedig advies hebben toegezegd. In verband met het bovenstaande, kunnen Gedeputeerde Staten in dit stadium geen over leg voeren met Uwe of eventueele andere or ganisaties". J Het bestuur had daarop als volgt geant woord: Uw terzijde genoemd schrijven geeft ons aanleiding om U het volgende te schrijven, met het beleefde verzoek om het schrijven jn het College van Gedeputeerde Staten te wil len behandelen. Nu er bezwaren bestaan om met andere or ganisaties overleg te plegen over het wegen- vraagstuk, zoolang de adviezen van de Af deeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en de Ver- eeniging V3n Nfoordhollnndschc W3t€rscn3p- pen nog niet ontvangen zijn, welk standpunt wij ons zeer goed kunnen indenken en ook I billijken,, meenen wij de vrijheid te mogen nemen het volgende onder uwe aandacht te brengen. Voor de plannen van Uw College en Pro vinciale Staten ten behoeve van de tertiaire wegen zijn wij zeer erkentelijk en wij brengen gaarne dank voor de in deze in uitzicht ge stelde medewerking. Toch meent het Bestuur te mogen verzoeken om uitbreiding van dezen steun, want het wegenonderhoud is door het toenemende autoverkeer voor den landbouw een veel te zwaar drukkende zorg geworden, waarvoor ons inziens meer hulp gevraagd mag worden om de financieele lasten meer te verminderen dan thans hoe goed be doeld en gewaardeerd ook in het voorne men ligt. Daarom verzoeken wij beleefd Uwe mede werking om de steunregeling te willen ver- grooten en uit te breiden tot een zoo groot mogelijk wegennet, dat daarvoor in verband met het autoverkeer in aanmerking komt. Wij houden ons beleefd aanbevolen voor eene bespreking met U, wanneer de genoemde adviezen zijn ingekomen, waar behalve de steunregeling de indeeling der wegschappen gaarne met U zal worden besproken. Provinciale weg HoornEnkhuizen. De commissie heeft aan dezen Provincialen weg in het bijzonder in de omgeving van Ven huizen alle aandacht geschonken, maar aangezien dat gedeelte nog niet in een zoo vergevorderd stadium van voorbereiding is dat beslissing reeds noodig is, heeft het ge- wenschte overleg nog niet plaats gehad. Rijksweg AmsterdamWieringen. De Com missie is in overleg getreden met de Directie van den Rijkswaterstaat over het tracé Rijks weg AmsterdamWieringen. 7 ij hoopt in deze op enkele verbeteringen in het tracé. Trambaan Schagen-— Wognum. Het ver zoek van het Besiuur aan onze Commissie om advies te geven over de bestemming van de trambaan Schagen—Wognum is in onze Commissie besproken en algemeen is zij van meening dat deze baan zeer goed ten alge- meene nutte is te bestemmen. Aangezien de plannen tot overname van de trambaan door de Provincie nog niet zoodanig zijn gevorderd dat dit een feit is geworden kan hierover nog niet worden be slist en zal de Commissie eerst ter plaatse een onderzoek instellen en daarna haar ad vies uitbrengen. Mcdedeehngen kanalencommissie. Zeer tot genoegen van de Commissie zijn de plannen voor de kanalen KolhornSchagenStolpen en AlkmaarOudkarspelKolhorn goedge- vorderd en begint het kanaal Medemblik Hoorn, door het besluit der Vier Noorder kwartieren om gedurende 40 jaar een jaar- lijksche bijdrage van 2000 te geven, be langrijk betere kansen voor verwezenlijking te krijgen. De wenschelijkheid door den heer Don ker bepleit om een kanaal Medemblik Alkmaar te maken, wanneer het kanaal Me demblikHoorn geen kans van slagen heeft, zal volgens onze commissie geen kans van slagen hebben omdat deze richting ten- aanzien van de ligging der Provincie min der gunstig is en er ook bezwaren bestaan in verband met het dwars doo:rsnijden van een deel dér landerijen. Wel voelt de commissie voor het bevorde ren van vaartverbetering Opmeer—Rusten burg en zal zij gaarne zien dat in deze me dewerking wordt ver regen. Ir. V e e n s t r a deed hierna mededeelin- gen over de resultaten verkregen met de be- mestingsproeven op de proefvelden. Ook het onderzoek van de hooimonsters werd door hem aangestipt. Spr. verklaarde zich bereid om, in overleg met het veevoederbureau, aandacht te schen ken aan de moeilijkheden, die men met het stremmen der melk in de Schermer onder vindt. Als plaats voor de volgende vergadering werd Hoorn aangewezen. Tot ondervoorzitter werd den heer Cramer Glijnis te Stompetoren; tot bestuursleden de heeren E. Gover Dz., P. Stapel Cz. te Hoog- karspel en P. Visser te Wieringerwaard be noemd. De heer Joh. de Veer, Schagen, be treurde het, dat de wegencommissie niet over heeft willen nemen de zienswijze van de ver goeding te Schagen, waarin de wenschelijk heid sterk naar voren kwam, dat de Provin cie alle wegen overnam. Z. i. was dit de eenige juiste weg, omdat iedere weg gebruikt wordt door auto's, die wegenbelasting betalen. Een uniform wegbeheer had z. i. groote voordeelen. De provincie kan dan beter op de hoogte komen van de kosten van het wegbe heer en zal dan zeker tot wegbescherming komen. Spr. verzocht dit punt op de agenda van de volgende vergadering te plaatsen, opdat de meening van H.W.U. in deze komt vast te staan. De voorzitter zegde dit toe. De heer Cramer Glijnis deelde nog mede, dat te Oterleek een melkmachine was geplaatst, die op de lichtleiding kon worden aangesloten en waarmede het mogelijk was om 2 koeien tegelijkertijd te melken. Dr. S c h e ij deelde mede, dat in overleg van H. M. U., de H. M. v. L. en de L. T. B nog dit jaar een cursus voor voormel'kers zal worden ingesteld. In October konden 6 leerlingen van de 33 die de 14e cursus voor de vakschool voor kaasmakers, die in 2 parellelklassen was ge- gegeven, niet tot het 2e deel van de cursus worden toegelaten. 188 lesuren waren gegeven en 95 uren in praktisch oefening voor het melkonderzoek. De nieuwe cursus ving October 1930 aan met 20 leerlingen. 18 moesten worden afge wezen, omdat zij' het eenvoudige taal en rekenwerk voor de toelating niet konden ma ken, hoewel zij over dit werk te voren waren geadviseerd. 'De scholen worden paleizen, doch de resultaten van het onderwijs verbeteren niet In de middagvergadering werd de begroo ting in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 2500. Hierna werd een film vertoond van de Demonstratiebedrijven van het Prov. Electri- citeitsbedrijf voor de veeteelt en de pluimvee teelt. Op de film zag men alle bedrijfswerktui- gen en huishoudelijke apparaten, welke op deze bedrijven worden gebruikt, in werking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1212 is opgenomen het be sluit van den Raad dier gemeente van 24 Juli 1930 en 19 Februari 1931, tot vaststelling van VERORDENINGEN op de hef fing en invordering van opcenten op de Personeele belasting in de gemeente Alkmaar. Deze verordeningen zijn heden afge kondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing nederge- legd en zijn daar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 6 Mei 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DIRKSRORN. Herbenoemd is tot voorzitter van de polder Schagerwaard de heer G. Kuiper. BERGEN. Ingekomen personen: M. C. G. Delhaes, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Gennep. H. Binass, R.K., d.b., Kerkedijk 30 van Duitschland. G. Brehm, E.L., banketbakker, Dorpsstraat 1 van Har- lingen. W. Deykers, R.K., z.b., Loudels weg 20 van Fijnaart. G. A. J. Schouten, R.K., d.b., Stationstraat 15 van Heemstede. W. Heyma, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Boskoop. J. Oud, R.K., z.b., idem. S. M. C. de Jong, wed. M. J. Rank, D.G., z.b., Lijtweg 15 van Den Haag. C. Kieft, Apost. koopman, Dorpsstraat 86 van Am sterdam. A. Kieft, Apost., z.b., idem. J. Koomen, geen, inspecteur levensverz., Schoolstraat 114 van Alkmaar. M. M. Steman, R.K., z.b., Loudelsweg 46 van Haar lemmermeer. J. P. N. Klopper, N.H., pen sionhouder, Russenweg 2 van Amsterdam. C. K. Musch, N.H., meubelmaker, Meer weg 25 van Amsterdam. W. C. Leering, R.K., dienstbode, Pier Panderstr. 6 van Am sterdam. G. M. Apeldoorn, R.K., religieus- se, Loudelsweg 20 van Den Haag. A. C. Pruis, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Eg- mond aan Zee. G. J. Nieuwveen, N.H., kantoorbed., Prinsesselaan 54 van Hilver sum. J. C. Heep, N.H., accountant, Prin sesselaan 54 van Alkmaar. A. Th. C. A. Dijkman, R.K., z.b., Kerkelaan 20 van Am sterdam. G. J. Dijkman, R.K., z.b., Meer wijklaan 5 van Amsterdam. F. M. C. van Bree, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Hel mond. G. E. Lorenz, R.K., d.b., Juliana- laan 16 van Alkmaar. M. E. Strik, N.H., d.b., Verspijckweg 5 van Hengelo (O.) H. Lorenz, R.K., d.b., Zeeweg 23 van Alkmaar. D. Moraal, N.H., pensionhoudster, Karei de Gr.1. 22 van Boskoop. J. Smit, D.G., kell- ner, Breelaan 7 van Alkmaar. L. Mon- nier, geen, controleur, GeestWeg 28 van Am sterdam. J. M. Vos, wed. H. H. van Mar- le, N.H., z.b., Pier Panderstraat 4 van Am sterdam. H. C. Groentjes, R.K., z.b., I<. Dorpsstr. 3 van Tholen. A. M. Zonneveld, R.K., z.b., van Loudelsweg 20 van Bever wijk. H. F. Reuvers, R.K., z.b., Loudels weg 20 van Fijnaart. M. Th. Berends, R.K., d.b., Oosterweg 32 van Arnhem. M. van Dijk, wed. J. den Does, G.K., pen sionhoudster, Stroomerlaan 2 van Noord- wijk. F. L. M. van der Laan, N.H., elec- triciën, Kruisweg 33 van Utrecht. E. K. Blekendaal, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Amsterdam. E. C. Beekman, E.L., d.b. Breelaan 79 van Amsterdam. M. Bart N.H., emballeur, Notweg 11 van Alkmaar J. M. van der Zwan, N.H., stoffeerder, Prinsesselaan 13 van Alkmaar. J. Storne- brink, N.H., z.b., Pier Panderstr. 6 van Am sterdam. M. L. Walen, N.H., brugknecht, Kanaaldijk 45 van Schore. G. H. Kuipers, N.H., bakker, Stationstr. 2 van Enschede. M. Muts, geen, schoenmaker, KL Dorpsstr. 9 van Baarn. MM. Bloch, E.L., d.b., Pier Panderstr. 8 van Duitschland. A. Wela- gen, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Assen delft. W. M. M. Slijkerman, R.K., onder wijzeres, Loudelsweg 20 van Spanbroek. D. Koning, N.H., kellner, Kerkelaan 8 van Groningen. K. Bartels, N.H., schilder, KI. Dorpsstr. 2 van Assen. Th. Schaak, N.H., arbeider, Kanaaldijk 39 van Schoorl. A. J. Rijk, N.H., kinderjuffrouw, Verspijckweg 5 van Geldermalsen. A. N. M. van Eg- mond, N.H., geleidster, Verspijckweg 5 van Rheden. G. J. van Klinken, N.H., z.b., Verspijckweg 5 van Vlagtwedde. N. C. Bijman, R.K., boerenknecht, Groeneweg 38 van Egmond-binnen. A. Nieswand, E.L., d.b., Lijtweg 15 van Duitschland. Vertrokken personen: A. Stenvers, N.H., z.b. naar 's-Graven- hage. P. Th. Verwer, R.K., kapelaan, naar Nibbixwoud. MG. van Wonderen, R.K., z.b., naar Hoogwoud. H. Wagenaar, N.- H., boerenknecht naar Idaarderadeel. H. A. Wolzak, N.H., z.b., naar Utrecht, F. C. Regoort, N.H., brugknecht naar Schore. L. Rehberg, E.L., d.b., naar Duitschland. A. J. M. Kroon, R.K., z.b., naar Haar- lemmerliede. W. van Beest, geen, monteur, naar Den Haag. C. J. Steenhoek, EL-, hulp huish., naar Heemstede. D. Smit, geen, caféhouder, naar Soest. D. de Jong, geen, z.b., naar Soest. E. M. S. van Rui ten, echtg. van L. M. C. van Eijk, R.K., z.b., naar Alkmaar. H. Waal, N.H., z.b., naar Amsterdam. P. Hendrikse, R.K., musicus n. Den Haag. R. Klinge, N.H., kapper naar Woerden. J. Haan, Ger., schoenmaker, naar Alkmaar. C. Bellekom, R.K., chauf feur naar Egmond aan Zee. S. P. van Wonderen, R.K., z.b., naar Amsterdam. Th. G. van Wonderen, idem. M. S. J. Körtge, E.L., d.b., naar Ermelo. J. Hol- lenberg. R.K., z.b., naar Vught. J. Kra mer, R.K., z.b., naar Purmerend. A. Tie- bie, echtg. J. Smit, R.K., z.b., naar Alkmaar. A. M. Beekman, echtg. van H. A. M. Bot- temanne, R.K., z.b., naar Rotterdam. W. van Os, D.G., leeraar, naar Parijs. A. Kooiman, N.H., z.b., naar Heemstede. J. Jeffré, R.K., d.b., naar Duitschland. A- Thoms, idem.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 9