k KenBc en School Provinciaal nieuws Laatste berichten Rechtszaken ttKUJLiTK!91Jlftl4 van 8 Mei 1931. Opgave van Hoordtiollaiidseh Landboiiwerediel x.v. EEN NATTE TROUWPARTIJ. Pluvius en Cupido. Achter de Westelijke stadsuitbreiding te Amsterdam liggen in het land vele boerde rijen, waar tuinders wonen. Ze kunnen de stad slechts per bootje bereiken. Op deze wijze gaan ze „in stad" boodschappen doer. of naar de kerk. En ook trouwen ze per bootje. Gisterochtend bevatte zulk een plat vaartuigje met aanhang- motor een heelen bruiloftstoet. De heer D. Harte, zoon van een der tuinders, trad name lijk in het huwelijk met Annie Holla, wier moeder ook aan een der vaartjes tusschen de wannoezenierstuintjes woont. In stroomende regens lag het met bloemen versierde bootje gereed, dat in den waren zin des woords een huwelijksbootje werd. Wie dacht, dat het huwelijk met zulk een weer in het water zou vallen had het mis en Pluvius moest het afleggen tegen Cupido. En zoo stapte de lieftalligge, roodwangige bruid in wit bruidscostuum met oranjebloesems in het haar, aan den arm van den bruidegom in colbert met hoogen hoed en met witte, garen handschoenen aan, in het natte bootje. Kon het aardige bruidje aan den wal nog •met diverse parapluies eenigszins beschermd worden tegen de plasregens, in het bootje moest met riet een soort veilig afdakje ge bouwd worden. Zoo tufte het bloemenbootje door de vaarten en de Postjeswetering tot bij den Baarsjesweg, waar het gezelschap zoo gauw als het mogelijk was de parochiekerk van den H. Augustinus, waar het huwelijk kerke lijk ingezegend werd, betrad. Daar had ook het bruiloftsmaal plaats, waarna bet jeugdige echtpaar met familie leden in auto's ging toeren, waar ze in elk geval drooger zaten dan in het huwelijks bootje. ONTROUW POSTAMBTENAAR. De postambtenaar A. S., verbonden aan het kantoor te Wijchen bij Nijmegen, is aan gehouden als verdacht van het plegen van ernstige onregelmatigheden gedurende ver scheidene jaren, welke vermoedelijk hebben bestaan in het achterhouden van poststuk ken. De ambtenaar, die bekend heeft, is naar Arnhem overgebracht. DE REGEERINGSWISSELING IN INDIE. Bij Kon. besluit no. 6 van heden is aan Jhr. mr. A. C. D. de Graeff onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen, eervol ontslag verleend als gouverneur-generaal van Ned.-Indië met ingang van den dag in September, waarop zijn opvolger de land voogdij zal aanvaarden. Bij Kon. besluit no. 7 van heden is Jhr. mr. B. C. de Jongh met ingang van dien datum benoemd tot gouverneur-generaal van Ned.-Indië. MINISTER REIJMER BIJ DEN K.R.O. IN HILVERSUM. De minister van waterstaat, mr. Reijmer, bracht heden, vergezeld van den directeur- generaal der P.T.T., den heer ir. Damme, een bezoek aan Hilversum tot het bezichtigen van de nieuwe studio's van den K.R.O. al daar, waarna tevens de omroepzender te Huizen in oogenschouw werd genomen. STAKING IN HET DAMESKLEEDING BEDRIJF VOORKOMEN. Men deelt ons van werknemerszijde mede, dat Dinsdagmiddag langdurige besprekingen plaats vonden tusschen de vertegenwoordi gers van de werkgeversvereeniging en de vertegenwoordigers van de werknemers bonden onder leiding van den rijksbemidde- laar mr. S. de Vries. Op voorstel van dezen werd overeengekomen, dat het op 1 Maart j.1. geëindigde collectief contract tot 1 Maart 1932 zal worden gecontinueerd. Ten aanzien van de tot 1 Maart j.1. geldende bepalingen met betrekking tot de ziekte-uitkeering werd eenige wijziging goedgekeurd. De samen werkende werknemersbonden verklaarden, dat zij al hun invloed zullen aanwenden, opdat de collectieve arbeidsovereenkomst door zooveel mogelijk werkgevers in het dameskleedingbedrijf wordt geteekend. In de op Donderdagavond gehouden ver gadering met de personeelen werd met alge- meene stemmen het resultaat der besprekin gen bij den rijksbemiddelaar aanvaard. Hier door is het conflict bij de betreffende werk gevers voorkomen. Aan de ongeorganiseerde werkgevers is heden een schrijven gezonden met verzoek om eveneens tot teekening van het contract over te gaan. COMMISSIEN VAN DESKUNDIGEN EINDEXAMEN H. B. S. A De minister van onderwijs, kunsten en Avetenschappen heeft: lo. bepaald, dat de eindexamens aan de B-afdeelingen der openbare hoogere burger scholen met vijfjarigen cursus en ingevolge artikel 45 tredecies der Middelbaar-onaerwijs- twet aangewezen bijzondere hoogere burger scholen met vijfjarigen cursus, alsmede die der gevormde A-afdeelingen aan de Rijks- Ihoogere burgerscholen te Wageningen, Zait- bommel, Gouda, Schiedam, Alkmaar, Velsen, Hoorn, Zierikzee, Goes, Vlissingen, Middel burg', Oostburg, Amersfoort, Harlingen, Zwolle, Veendam, Assen en Venlo, dit jaar zullen^ worden afgenomen op de in deze be schikking voor elke school' aangegeven dagen; 2o. aangewezen de navolgende deskundi gen (gecommitteerden), met wier medewer king deze examens zullen worden afge nomen bij de eindexamens der: R.H.B.S. te Alk maar 25, 26, 27 Juni; R.H.B.S. te Velsen 30 i™1'.','. R H.B.S. te Den Helder 3, 4, ii r r, d, 5 te formerend 9, 10 11. 13 i?HRc I ftHoom 14' 15> 16 JuIi; R.H.B.S. te Enkhuizen 17, 18 Juli; Deskundigen: dr. J. F. Koksma, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam, te Kampen (voor de twee eerstgenoem- e scholen); G. Mannoury, hoogleeraar aan rl5eTentellJ,ke,universiteit Amsterdam F w/ ii,VieiJaatsteenoemcle scholen); dr J E. W. Ifale, hpogleeraar aan de gemeente- lijke universiteit te Amsterdam, te Utrecht; mr. dr. H. S. Veldman, voorzitter van den Raad van Arbeid, te Apeldoorn; J. Visser, directeur van het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort; dr. W. J. Kühler, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam; bij de eindexamens der: R.H.B.S. te Zalt- Bommel 22, 23 Juni; R.H.B.S. te Wageningen 24, 25 Juni; R.H.B.S. te Venlo 26, 27 Juni; R.H.B.S. te Hoorn 30 Juni, 1 Juli; R.H.B.S te Alkmaar 2, 3, 4 Juli; R.H.B.S. te Velsen 6, 7, 8 Juli; gecommitteerden: G. J. Landweer, oud inspecteur der gemeente-belastingen te Am sterdam, te Soestdijk; dr. H. E. van Gelder, directeur van den gemeentelijken dienst voor 'kunsten en wetenschappen te 's-Gravenhage; mej. dr. J. A. H. Posthumus, privaatdocente aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam, te 's-Gravenhage; dr. E. L. Smit, predi kant bij' de Ned. Hervormde Gemeente te Zalt-Bommel. HEILOO. Onze correspondent schrijft: De a.s. gemeenteraadsverkiezing zal in het teeken van felle strijd staan. Niet alleen zal rechts tegen links een onbloedigen strijd voe ren, doch onderling is men het niet eens. Ne men we eerst de machtige R. K. Staatspartij. Reeds voor de candidaatstelling is een strijd gevoerd om den voorrang op de lijst De ar beiders kwamen met 3 candidaten op de groslijst en men rekende op het gezond ver stand der kiezers om ook hun een plaats te gunnen. Het heeft niet mogen zijn. Alles liep ten hoop om den arbeider te keeren en het is wederom gelukt. Dit heeft bij de arbeiders een verbittering gewekt die zich kan wre ken. Vooral is men verbitterd op den voor zitter van den R. K. Volksbond, die zijn me dearbeiders in den rug aanviel. Meerdere keeren is geconfereerd om te overwegen met een eigen lijst uit te komen, doch men heeft besloten om het niet te doen omdat men geen resultaat verwacht. Doch uit de verbitterde stemming kon men op maken dat men zijn stem niet uitbrengt op de r.-k. lijst. Waar die stemmen terecht komen heeft men bij de Sta tenverkiezing kunnen waarnemen, doch blijkbaar heeft dit niets geleerd. Bij links is men voor een groot deel tot overeenstemming gekomen. Wanneer we van links spreken bedoelen we de verbonden lijst van protestanten. ,De S. D. A. P.-ers willen hun eigen boontjes doppen en gaan alleen in zee. De Vrijheidsbond, Vrijzinnig democraten en Christelijk Historischen komen op één lijst uit. Die overeenstemming bij eventueel afvallen van een candidaat der verbonden partijen is niet van harte gegaan, althans niet bij een deel der verbonden partijen. Zoo als bekend bezetten de Vrijheidsbond en Vrij zinnig democrateen elk 2 zetels in den raad en wanneer we den uitslag van de Statenver kiezing zien, dan is de Vrijheidsbond de sterk ste partij. De Vrijheidsbond bracht 464 stemmen uit en de Vrijzinnig Democraten 312. Nu weten we wel dat dit geen basis is voor de gemeenteraadsverkiezing, doch men bracht het naar voren. Een oplossing zou geweest zijn om de V. B. en de V. D. elk 2 zetels te geven en de Christ. Hist. heer Vahl op no. 5 te zetten. Doch daarover waren de meeningen ver deeld, want no. 5 is geen „vaste zetel" m.a.w. een twijfelaar. Want de S. D. A. P. gaat ook met sprongen vooruit en de uitslag der Sta tenverkiezing heeft de verbluffende uitkomst gehad dat men 333 stemmen uitbracht. De S. D. zijn ook ernstige candidaten voor dien wisselvalligen zetel. Ten slotte zijn de ver bondenen bij stemming overeengekomen dat de zetels van de heeren Maas Geesteranus, de Jager, van 't Veer en Vahl veilig werden gesteld en de 5e zetel van de verbonden lijsten is een twijfelaar. Zooals we reeds opmerkten zijn de Soc. D. ernstige candidaten voor den 2en zetel en hunne kans wordt vergroot door de ontevre den arbeiders. De katholieken brachten met de Statenverkiezing 964 stemmen uit (we tellen de volkspartij mee) maar wanneer nu eens een 50-tal kiezers niet op de r.-k. lijst stemmen? Die mogelijkheid moet men onaer de oogen zien. En toch hebben de katholieken alle stemmen noodig om 4 zeteels te krijgen en den 5en met de grootste rest. Volgens onze meening zijn 9 zetels (4 katholieken, 4 verbonden lijst en 1 S. D. A. P., zeker) en de andere 2 zetels kunnen ten deel vallen aan hen die geluk hebben. Volgens onze meening maken de katholieken een goede kans op den lOen zetel, mits men niet in stemmental te rug gaat. Maar als de kiesdeeler ongeveer zoo blijft en dit zal wel ongeveer zoo zijn zijn er verrassingen te wachten. gens haar verklaringen den man een vinger heeft afgebeten. De aanrander gaf mej. Dijk man met een més hierna twee steken n.1. één in den buik en één in den hals. ver der bekwam zij nog eenige snijwonden aan ae handen. Door haar luid geroep om hulp wera de man tenslotte bang en vluchtte hij in het bosch. De onmiddellijk onboden geneesheer, dr. van Heuven uit Voorst, heeft het meisje, dat hevig bloedde, naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Hoewel haar toestand vrij ernstig is, kon zij. hedenmiddag door de poli tie worden verhoord, De gemeente-politic heeft met een politiehond onmiddellijk de ge- heele omgeving afgezocht, doch tot op enkele kleine voorwerpen na zonder resultaat. De gemeente-politie heeft vermoedens in welke richting gezocht moet worden. DE INTERNATIONALE KAMER VAN KOOPHANDEL. De hooge douanerechten. In de hedenmorgen gehouden zitting van het congres van de Internationale Kamer van Koophandel werd een aantal inleidingen gehouden over de internationale douane-poli tiek. Alle sprekers verklaarden zi»h voor ver laging der douanerechten en constateerden daarbij, dat de tot nu toe gedane pogingen om op het gebied van de douane-politiek tot een wapenstilstand te komen, mislukt zijn. De belangrijkste rede werd gehouden door den leider der Duitsche delegatie, Frohwein, die zich uitsprak tegen een bovenmatig pro tectionisme en voor een faire handélspolitiek. Het gemiddelde protectionisme bevat verder ook in den vorm van subsidies en steunver- leening. Frohwein ziet hiervoor twee oorza ken. Vele landen denken dat het mogelijk is zich van de wereldmarkt en buitenland- sche invoer onafhankelijk te kunnen maken. De al te sterke industrialiseering van lan den die tot nu toe voornamelijk grondstoffen en levensmiddelen leverden, is noch in het belang van de eigen staatshuishouding noch in het belang van de wereldoeconomie. Juist thans, nu in vele landen het kapitaal voor de exploitatie voor goede oude industrieën ont breekt, moet vermeden worden, dat kapitaal belegd wordt dat voorloopig nog slechts verliezen kan opleveren. In de tweede plaats wordt overal het streven merkbaar. Juist in dezen crisistijd de werkgelegenheid ook voor het eigen volk te reserveeren. Men vergeet echter, dat door deze maatregelen isoleerin- gen ontstaan en dat de innerlijk zieke handel daardoor niet bestreden wordt De Intern. Kamer v. Koophandel moet daarom ook in de toekomst streven naar samenwerking tus schen de volken. Aan de meest-begunstiging moet als een onmisbare basis voor een verde re handelspolitiek worden vastgehouden. DE OOSTENRIJKSCHE VOLKENBONDSLEENING. De bijeenkomst van de controle commissie. De tegen 12 Mei naar Genève bijeengeroe pen zitting van de controle-commissie voor de Oostenrijksche Volkenbondsleening zal volgens te Genève ontvangen berichten eerst op 15 Mei bijeen komen, daar de president der commissie, dé Italiaan Brochi, ziek is. De vroegere secretaris-generaal van den Volken bond voor Oostenrijk, jr.r. Zimmerman, heeft telegrafisch medegedeeld, dat hij aan de zit tingen van de controle-commissie niet kan deelnemen. Gedeeltelijk gecorrigeerd. DE POSTVLUCHTEN NEDERLAND— INDIE. In Medan aangekomen. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de P.H.-A.F.F. om 6.2'5 uur uit Tavoy is ver trokken en om 12.13 in Aiostar is geland. Vandaar vertrok het toestel om 13,35 en landde om 16.15 uur in Medan. DOODELIJK ONGEVAL. Gister heeft een ernstig ongeval plaats gehad op de cokesfabriek van de staatsmijn „Emma" te Freebeek. De arbeider Jochem uit Hoensbroek kwam onder een toestel, doordat hij over een ijzeren kruiwagen viel. Het schijnt, dat een rib in den longtop is gedrongen. Na aankomst in het ziekenhuis te Heerlen bleek hij reeds te zijn overleden. Jochem laat een vrouw en een kind achter. EEN ONDERWIJZERES OVER VALLEN. Met messteken gewond. Hedenmorgen is de onderwijzeres mej. Dijkman uit Zutphen en werkzaam aan de r.k. school te Klarenbeek, door een onbeken de man aangerand. Mej. Dijkman liep van het station Klarenbeek het boschpad over, aangezien deze route naar d& school korter was. Op een stil gedeelte werd zij onver hoeds aangegrepen, op den grond gewor pen, geblinddoekt en mishandeld. Een hevige worsteling volgde, waarbii het meisie vol- MISHANDELING DOOR EEN ONDERWIJZER. Een 32-jarige onderwijzer, werkzaam aan een bijzondere school aan de Cornelis Jol- straat te Scheveningen, is door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot een geld boete van 60 wegens mishandeling van aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen. De dag vaarding legt hem ten laste, dat hij op 30 Augustus 1930 opzettelijk gewelddadig twee jongens van twaalf jaar met een houten stok op het zitvlak heeft geslagen^ waardoor deze pijn hebben ondervonden. Verd. was in ver zet van het vonnis gekomen. Een 12-jarige jongen kwam verklaren, dat hij op dien datum zijn schrift had vergeten. Met vijf medeleerlingen, die hun werk niet behoorlijk hadden ingeleverd, werd hij voor de klas geroepen en vervolgens moesten de delinquenten in knielende houding langs den muur zitten. President: Was dat om jullie te vernede ren? Getuige: Jawel, mijnheer, en toen werden we over een bank gelegd en sloeg de mees ter ons met een rieten stokje 6 maal. De president vraagt aan verdachte of hij de gevolgde methode de juiste vindt om de jongens tot vlijt te brengen. Verd. zegt niet de bedoeling gehad te heb ben te mishandelen, doch hij wilde tegenover deze klas, welke nieuw voor hem was en uit lastige leerlingen bestond, zijn gezag laten gelden. Het hoofd der school, een college en een der ouders gaven gunstige inlichtingen om trent den persoon van verdachte. Mr. Polman, het O.M. waarnemend, wees op het ontactisch optreden van verdachte, die een houding aanneemt alsof hij niets ver keerd heeft gedaan en het geheel voorstelt als een comedievertooning. Gezien dit feit vraagt spr. vernietiging van het verstekvon- nis en veroordeeling van verdachte tot een week hechtenis. Mr. Smeele, als pleiter optredend, bestreed de dagvaarding als zijnde de handeling niet geschied met opzet om te mishandelen, het geen volgens de jurisprudentie noodig is om tot een veroordeeling te komen. Ten slotte vraagt pi. vrijspraak subs. een straf, die verd. niet in zijp carrière zal schaden. Uitspraak 21 Mei. ZIJN ZOON MET EEN MES IN DE BORST GESTOKEN. De 56-jarige losse werkman F. J. P. B. uit Den Haag heeft zich voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden gehad ter zake mishandeling. Op 14 Juni zou hij zijn zoon Hannes met een mes in de borst hebben ge stoken, tengevolge waarvan deze bloedend was verwond. Verdachte bekende. Hij was dien avond door zijn zoon uitgescholden voor schurk en daarover had hij zich zoo opgewonden, dat hij in een soort razernij was geraakt. Hij had in het geheel niet.de bedoeling gehad den jongen te dooden. Hij had spijt van het gebeurde. De president bracht verdachte onder het oog dat hem slechts mishandeling is ten laste gelegd, doch dat de zaak een veel ern stiger karakter had en verdachte zich zeer ernstig tegenover zijn zoon heeft misdragen. De zoon had geenerlei bezwaar getuigenis tegen zijn vader af te leggen. Op dien avond was zijn vader gekomen in het café op den hoek van Oranjeboomstraat en Steven Hoo- gendijkstraat. Hij was beschonken en maak te zoo'n lawaai, dat de kastelein hem weer buiten de deur heeft gezet. Op straat heeft verdachte hem gestoken. Er zijn wel eenige woorden gevallen, het is mogelijk dat get. zijn vader een scheldwoord naar het hoofd heeft geworpen. Zeker weet hij, dat hij' tegen hem heeft gezegd: Je moet nog maar eens te rug komen als je nuchter bent. Getuige is drie en een halve week in het ziekenhuis ver pleegd, verd. heeft hem daar nooit opge zocht. Dat durfde ik niet, zeide verd. Getuige legt dan een brief over, die door verd. aan een broer van getuige is geschre ven en waarin verdachte zegt, dat als hij voor dit geval wordt gestraft, Hennes zijn testament wel kan maken. De president tot verdachte: Verwondert het u nu nog, dat uw zoon u heeft uitgeschol den. Het Leger des Heils heeft een onderzoek naar u ingesteld en daaruit is gebleken, dat u een zeer slecht leven leidt. Op uw zoon valt niets aan te merken. U moet hem maar nooit meer onder de oogen zien. Getuige J. van Hintum heeft in de nabij heid van het café gestaan met een haring wagen. Hij heeft een geopend mes gezien in de hand van verdachte. Gezien dat deze ge stoken heeft, heeft getuige niet. Het heeft veel moeite gekost hem het mes afhandig te maken. Het O.M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter achtte het feit zeer ernstig. Verd. zegt nu wel, dat het hem spijt, maar daar van gelooft het O.M. niets. De door den zoon overlegde brief werpt op die spijt ook wei een buitengewoon eigenaardig licht. Verd. staat ongunstig bekend en hij verdient een duchtige straf. Dat verd. in drift gehandeld zou hebben, is niet aan te nemen. Het O.M. eischt 1 jaar gevangenisstraf. Verdachte vroeg hem voorwaardelijk te straffen. zoodat verdachte moet ken. worden vriigespr DE WEGEN TE BEVERWIJK. De rechtbank te Haarlem heeft Donderdag het vonnis van den Haarlemschen kanton rechter bevestigd in de zaak tegen W. P. G. A. uit Beverwijk, die aldaar aan den linker kant van de Breestraat had gereden, en ver dachte vrijgesproken. De rechtbank voerde aan, dat de hoofdstraat van Beverwijk moet worden beschouwd als drie wegen, waarvan de middelste rijksstraat AlkmaarVelsen is, op welken weg geldt het tweerichtingsysteem DE GRAANMARKT ALKMAAR, 8 Mei 1931. Op de i, gehouden Graanmarkt waren in tota*. r0 H.L.'s aangevoerd, als: 147 Hl 469 4.25-ƒ 8; 78 H.L. gerst chev «fe* 7;92H.L. haver/!-/ 7 25-V'hT boonen, w.o.: paardeboonen ƒ7.75- V boonen 11—16; citroenboonen f 1 ,ine 20; duivenboonen 13.75; witte k„ 7"- 12-/ 22; 1 H.L. karwijzaadj 10 blauwmaanzaad 2336; 93 "-L. ten, w.o.groene erwten (kleine) 10.50; groene erwten (groote) f ,T" 30: grauwe erwten 40-/ 55; valeis ten 45, alels per 100 K.G. Handel m?' VOORLOOPIG KAASBERICHT ALKMAAR, 8 Mei 1931. Op de Hm*. gehouden kaasmarkt waren aansevnerH 7° stapels, wegende 145000 K.G. kaas waf J5 de prijzen als volgt: Fabrieksbaas47 e#n pels Kleine 33.50; 4 stapels CommW' 33; Boerenkaas: 3 stapels Kleinear81? stapel Commissie 33. Handel Goed ai) met rijksmerk. a All« BROEK OP LANGEND*JK, 8 Mei '11 Langendijker Groentenveiiing. 3joo yi' Peen 2.80; Peen (kleine) 1.40; 54^ K.G. Gele Kool les4.30-/ 5.40- K.G. Deensche Witte Kool 3.70' n.ïï K.G. Uien, Uien 4.70-/ 5; Grov'e (],- 4.90; Drielingen 1.10—1.20, alles pe! 100 K.G. I NOORDSCHARWOUDE, 7 Mei iqq. 14000 K.G. Uien, Drielingen 1 Uien 3.60-/ 5.80; Grove Uien 4 «P f 5.60; 11900 K.G. Peen 1.4(L_/ ófinT 44200 K.G. Deensche Witte Kooi f U in f 12.60; 9000 K.G. Gele Kooi 9.40 5.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 7 Mei 19^ 41, K.G. Witte Kool 9.20 en 2475 K.G. p£ 1.702. ZWAAG, 6 Mei 1931. Veiling Bangert en Omstreken. Spinazie 3.909.10; Pos- telein 27-ƒ 35; Witlof 21-/ 25; Uien 3.20-ƒ 3.70; Siaboonen 1.01-/ i.i6; Snijboonen 1.18; P.rlen 0.87; Tomaten 1.10; Druiven 2.13—f 2.17; Bloemkool 14—29; Roode Kool 12—17Groene Kool 6.309.20; Sla 2 40-/ 6.30; Rabarber 5—9; Radijs 2.505.60; Wortelen 8—12; Aardbeien/ 47-/ 52. BEVERWIJK, 7 Mei 1931. Spinazie per kist (8 K.G.) 0:40-/ 1.10; Postelein per kleine kist (10 pond) 1.451.75; Asper ges in div. kwaliteit 40—85 cent; Peen 32 cent; Rabarber 6—8'A cent; Raapstelen en radijs 4—834 cent, alles per bos; Holl. Wit lof per 50 K.G. 812.50; Bloemkool 10 —20 centSalade 3—7 centAardteien per doos 20—55 cent IBHUVIS 1000 Bezit (Ontvangen per draadlooze teleiooo). Koers van heden te STAATSLEEN1NGEN. 5 lt>18 BANKINSTELLINGEN. Haodel Mpij Cert. v Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Unilever Philips Gloeilampen Getn. INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting. Anaconda Bethleh. Steel Citics Service Steel conus. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kod. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Holl. Amerika Gem Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash Eig. 'Exdividend, tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 lOO'/s - 131% 105 111 403 14b'/, 130-1 145 81V, 44 109% 33 il 44 110 81% 44 103-% 44 10b7, ;2 44 103-i bl 1821R 183% 180 1/3 180-79 168-75 179 166-70 179 l70'-2j 381, 56 4f'% 14? s 1131, 216% 47. )47/a 112% 56 14% 37 407/,-7 55%? 304% 221 79'/, 51 19 01 220 297-300 298 80 300-3 218 69 31% 124% 68 124-1 21 229'/, 1183S 2257» 225'/,-1 114»/, 225»/,-6 2251-71 83% 43 46% 39 2% 86 45 '86-7 2"/is 86 86'/»-8 47 41% 2"/u 13 11% 110»/, 45 43 111 11 45 43 12% ll'/j 53% 274 318'/, 240% 54 273 320 247 273-43/, 320-2'/» 247 273-'/» 273 25 5% 41% 168% '3'%» 172 13% 25 13{*4 PROLONGATIE vorige koer» l7/» pCt. heden 2 WISSELKOERSEN AMSTERDAM. pCt Londen NIET 0FF1CIEEL. Berlijn Parij» Brussel (Belgaj 1 Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 1 1 U.U. 100 Vorige koers 12.10»/, 59.28 9.72»/, 34.01'/, 47.95 35.05 66,66 66.75 66.66 ?.48t»/,j 13.04 Koers op heden 2 uui 12.09 I-s 59;25 9.72»/, 34.60'/, 47.95 35.02'/, 66.65 66.75 66.65 2.49'Vi» 13.04

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 10